Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) Razermazer válasza viperabácsi (#46000) üzenetére


Razermazer
őstag

ez egy jó döntési alap Szerintem ez már csak egyéni preferencia kérdése meg pénztárca függvénye, a mai blokkok már elérték a teljesítőképességük határát, 1-3-fok különbség van a legrosszabb, és a legjobb között. Ha ez fontos szempont akkor a legjobbat kell venni, ha nem akkor lehet az olcsóbbat. Tody blokkja szerintem a legjobbak között végezne ha letesztelnék.
De itt egy teszt elmélyülni lehet dönteni
Nekem a személyes kedvencen egyébként az enzotech sapphire full copper :D , de azért az ek-mal jól elvagyok, fogalmam sincsen melyik változatom van, szerintem vagy rev 2-es vagy rev 1-es elég rég vettem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46002) TaaT válasza Razermazer (#46001) üzenetére


TaaT
veterán

"1-3-fok különbség van a legrosszabb, és a legjobb között."

azért a 69fok vs 77fok közti különbség nem éppen 3 :D

Give them hell Ukraine!

(#46003) Razermazer válasza TaaT (#46002) üzenetére


Razermazer
őstag

Jó hát nem akartam én elkeseríteni őket :D ez az egészséges kritika ;)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46004) TaaT válasza Razermazer (#46003) üzenetére


TaaT
veterán

amúgy én is nézegetem a cpu blokkokat, vmi közepes teljesítményű kis ellenállásút keresek :)

Give them hell Ukraine!

(#46005) viperabácsi válasza Razermazer (#46003) üzenetére


viperabácsi
addikt

akkor nagyot segítettél!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46006) HUfantom válasza Vartanus (#45997) üzenetére


HUfantom
őstag

HUfantom kolléga DDC-je
Azóta sikerült megbánnom hogy eladtam így vennem kellett egy D5-öst :)
És az egyik szállítmányban volt még1 10-es pumpa

Használd egészséggel...

Tody blokkja nagyon jó....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46007) ThodEE válasza viperabácsi (#46005) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem T56 V3 Extrame em van, csak 1366on, a másikat nem ismerem, de Tody blokkja nagyon jó választás! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46008) viperabácsi válasza ThodEE (#46007) üzenetére


viperabácsi
addikt

köszönöm a választ azt hiszem marad tody féle extreme blokk!

Még annyi kérdés hogy acetal vagy alu tetővel?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46009) Razermazer válasza viperabácsi (#46005) üzenetére


Razermazer
őstag

Mondjuk a heatkiller látszik hogy sehol nincsen tehát gondoltam ez elég egyértelmű. Jó azért nem rossz, de ha tuning lesz akkor csak nézel, hogy hogy lehet ilyen magas a hőmérséklet.
Vegyél Todyt, de ha romlásba dönt az a 4500ft, akkor tessék ott a heatkiller.
A vízhűtésre ha jót akar az ember arra áldozni kell ez van. Mielőtt mondanál valamit merülj el a tesztekben aztán majd eldöntöd magad.

Vegyél acetal tetőt akkor nem kell izgulni hogy elindul az elektrolízis.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46010) ThodEE válasza viperabácsi (#46008) üzenetére


ThodEE
őstag

Acetál, nem ajánlott többféle fém alkalmazása egy körben, mert kiválhat az egyik a másikon, sok gond lehet vele :Y

Közbe az előttem szóló is ezt ajánlotta;)

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46011) viperabácsi válasza Razermazer (#46009) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igazad lehet nem érdemes spórolni a minőségen (főleg nem ennyit) :R akkor tody acetal blokkja a nyerő.

Még annyi mennyivel tudnak tőle többet a 20k-s csodablokkok?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46012) Cybertrone válasza viperabácsi (#46011) üzenetére


Cybertrone
veterán

ÉN is tody blokkot hajtok... nincs gond vele... :K XSPC szintet lazán hoz... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46013) viperabácsi


viperabácsi
addikt

mondjuk egy ILYEN vagy hasonlo

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46014) TXT


TXT
őstag

Crossfire vizes összekötéséhez mi határozza meg, hogy milyen összekötő elem kell, illetve van-e különbség közöttük?

(#46015) ThodEE válasza TXT (#46014) üzenetére


ThodEE
őstag

Az hogy mennyi slot van közöttük, attól függ milyenre van szükséged :K

Ha erre gondoltál :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46016) TXT válasza ThodEE (#46015) üzenetére


TXT
őstag

Köszi :R én nem írtam pontosan.
Azon kívül, hogy mennyi a távolság, ugy mi a különbség, van-e és függ-e vmitől a távolságon túl?
Ezért kérdezem, mert rengetegféle van.

(#46017) Razermazer válasza TXT (#46014) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy thodee kolléga mondta attól függ milyen messze vannak a pci express slotok egymástól. Nekem például 1 slotos összekötő kell a maximus 3 geneben[link]
Ha neked olyan lapod van amin sok pci express van akkor válogathatsz melyikbe teszed a kártyát, kettő legközelebbi az tuti 1 slotos. A első és a harmadik az tuti 2 slotos. Naná hogy van köztük különbség a 2 slotost nem tudod feltenni az 1 slotosra vica versa.
Én eleve ezeket venném(1 slot,2slot,3 slot tökéletesen ellátják a dolgukat és nem méregdrágák az ek már a cicomára megy, meg a többiek is, azonkívül még jól szűkítenek a rendszeren ellentétben ezekkel, amiket linkeltem.

viperabácsi: Miben különböznek a jobb áramlásban, a kialakításban, bár már nagyon hasonlóak egymáshoz, a falvastagságban blokk hasa, és a proci közti terület.
Átlagosan elmondható hogy a drága blokkok vegyes kialakításúak, meg inkább turbulensek szeretik a nagyobb áramlást, és ott jön meg igazán a hatásuk.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46018) ThodEE


ThodEE
őstag

(#46016) TXT

Azokat amik olyan blokkok és nem csövek azokról semmit nemtudok, a csöveknél meg oda van írva a hossza "slot"-ba.
1 slot
2 slot
3 slot

Ezt jelenti a slot szócska ;)

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46019) ThodEE válasza Razermazer (#46017) üzenetére


ThodEE
őstag

T-EE ;)
Köszi szépen:) :R

Mert a Thodee az valami japán vagy ferdeszeműek által használt név :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46020) Razermazer válasza ThodEE (#46019) üzenetére


Razermazer
őstag

Jah akkor kell figyelni a helyes megszólításra :DDD Arigato :P

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46021) TXT válasza Razermazer (#46017) üzenetére


TXT
őstag

Köszi neked és ThodEE-nak, de úgy látom, félreértetek.
Azt tudom, mit jelent a slot és hogy ez a távolság az egyik adat, amikor cf összekötőt választ az ember.
Én arra értettem, hogy több fajta, több formájú, több anyagból, stb van.
Pl van ilyen van ilyen, van ilyen és sorolhatnám. Szóval a külalakon túl van bármi különbség ezek az összekötők közt? És nem a "slot" távolságra értem, hanem azon túl.

(#46022) ThodEE válasza TXT (#46021) üzenetére


ThodEE
őstag

Értem, szerintem nincs más különbség köztük mint a kinézet, pl az első sokkal tetszetősebb és könnyebb is variálni hogy sorba vagy párhuzamosan legyenek a blokkok.

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46023) tajcsi


tajcsi
senior tag

Akinek van kettő db 120as radija meg egy Swiftech MCRES-Micro rev2 tarály ítjon privit :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46024) Razermazer válasza TXT (#46021) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ha van zsé akkor az ek, amiket én linkeltem azok durván 2000ft-ok és semmivel sem rosszabbak, sőt nincs szűkítés. Te döntöd el, meg mint írtam az ek-nak szerintem mivel kiképzése nagyon hasonló a heatkiller blokkomon lévő tetőhöz( aminek elég nagy volt az ellenállása, néztem is hogy hogy jut bele egyáltalán víz azokon a kis lyukakon) nem ajánlom.
A koolance béna :DDD már a második, a harmadik egész jó mondjuk nem is lesz belőle koolanceból sosincs semmi.
Szerintem ezek tök jók, ha nem vagy kényes a kinézetre az arany változatokat most akciózzák én vinném[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46025) AtHoS válasza HUfantom (#45996) üzenetére


AtHoS
nagyúr

2 MORA2-höz lehet megfelelő ez az Y, de 10 Cape Cora csőhöz már nemigen.

Igen emlékszem, hogy beszéltünk a Cape Cora csövekkel kapcsolatban, de aztán MORA2-t vettél inkább. Szerintem nem döntöttél rosszul a MORA2-vel, bár szerintem túl nagy az ellenállása. 2 párhuzamosításával azért tágul ez a keresztmetszet majd nálad.
Viszont oda szerintem elkel majd a 13-as csövezés, amihez az Y csatikat szánod

Én T csatikat gondoltam a csövekhez, de valami speckó összekötő csatlakozó kellene a T elemek összekötéséhez. No itt kicsit tanácstalan vagyok az ügyben, ezért is kérdeztem meg mivel, hogyan célszerű párhuzamosítani a csöveket. Hátha valaki már találkozott ilyennel és kapcsiból tud jó egy jó megoldást

read-only mode on the forum

(#46026) gyurczy válasza AtHoS (#45995) üzenetére


gyurczy
őstag

Szerintem ne párhuzamosítsd, vagy maximum úgy, hogy a sor10-ből kapsz két so5 kört. Nekem is volt, T-vel összerakva gyakorlatilag nem működött a csövek fele.

(#46027) AtHoS válasza gyurczy (#46026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálad hogy volt megoldva a ki- és beömlés?

Én a két átellenes sarokra terveztem ezt , így mindenképpen át kell folynia a víznek a legtávolabbi csővéghez.

read-only mode on the forum

(#46028) gyurczy válasza AtHoS (#46027) üzenetére


gyurczy
őstag

Ökörül jött ki, de már nem volt humorom átvariálni, a bal szélső kettő alján volt a ki-be.

kép

(#46029) AtHoS válasza gyurczy (#46028) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jójó, de ez nem FULL párhuzamos kötés. A FULL párhuzamos kötésnél hogyan voltak a ki- beömlők?
Mivel írtad, hogy nem működött csak a csövek fele ezért kérdezem véletlenül nem-e ugyanannál a csőnél volt megoldva?

A linkelt képedet tekintve alapul a CapeCora csövek egymáshoz képesti elhelyezésének én úgy tervezem, hogy a jobb felső részen lesz a beömlés, míg a bal alsó részen lesz a kiömlés párhuzamos kötés esetén.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46030) TXT válasza Razermazer (#46024) üzenetére


TXT
őstag

köszi neked és ThodEE-nak is a választ. Akkor majd meglátom.

Egyébként vga blokk kapcsán erre a blokkra jó lehet ez a hátlap?

(#46031) gyurczy válasza AtHoS (#46029) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem is úgy volt kötve a T-kkel, de arról nincs képem, de kézrátéttellel mérve a belépő oldali 5 cső langyi volt, a többi jéghideg, úgyhogy ott sztem áramlás sem nagyon volt. Sorba kötve mindegyik meleg volt.

(#46032) Razermazer válasza TXT (#46030) üzenetére


Razermazer
őstag

Jó lenne ha ilyen kedvesek lennének a gyártok, hogy csereszavatosak lennének a termékeik egymással. Ez már sajnos nem a kgst :DDD
Tehát az ek hátlap csak ek blokkra rakható semmi mással nem kompatibilis.
Be kell érni avval, hogy bámulod a kártya csupasz oldalát, vagy ek blokkot veszel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46033) TXT válasza Razermazer (#46032) üzenetére


TXT
őstag

Értem. Csak azért kérdeztem, mert nekem úgy tűnt, hogy a hozzá kapott csavarokkal külön is rögzíthető lehet a kártyára. Tévedek ezzel? Vagy ez a hátlapi cucc, a vga blokkjára csatlakozik és nem a nyákra külön?
:R

(#46034) Razermazer válasza TXT (#46033) üzenetére


Razermazer
őstag

"Vagy ez a hátlapi cucc, a vga blokkjára csatlakozik és nem a nyákra külön" na itt az igazság :D :K pontosan ahogy írtad, ezért nem jó más blokkhoz.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46035) ThodEE válasza TXT (#46033) üzenetére


ThodEE
őstag

Nincs menet a nyákon, tehát átmenős csavarral van rögzítve a hátlap és a blokkba megy bele a csavar nekem is így van 5970en, de ha rövid a csavar akkor nem ér át a blokkba, ha meg a hátlaphoz kapott csavaroknak más az átmérője akkor megint nem lesz jó másik blokkhoz, ez olyan látni és kipróbálni kéne hogy biztosat mondjon az ember szvsz :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46036) TXT válasza ThodEE (#46035) üzenetére


TXT
őstag

Köszi a választ neked és Razermazernek is. :R

(#46037) ThodEE válasza TXT (#46036) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerencsétek van mert mindjárt vége a munkának és megyek haza:D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46038) AtHoS válasza gyurczy (#46031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mekkora volt a CapeCora csöveket összekötő ág átmérője?

Nálam 13-as van tervbe véve. A CapeCora csövek belső mérete 10-es, így kb. 780 mm2 az átfolyási felület, míg a beömlés 13-as csővel kb. 130 mm2

Lehet, hogy 2 db egymással sorba kötött 5 párhuzamos csöves kialakítást kellene eszközölni? Ennél már 390/130 lenne az arány

read-only mode on the forum

(#46039) Kolondrum


Kolondrum
félisten

"Help"! A történet a következő! ebből kivettem a batár nagy radit, maradt a fekete dual.

Előtte: [link]

Csak a duallal, de annyi vízzel mint amivel eddig ment: [link]

Picit több vízzel csak dual radival: [link]

Melyik a jó? A nagyobb vízszállítás vagy/vagy több víz a rendszerben?
Csak mert úgy látom a hőfokok nem sokkal változtak (2fok plusz cpu magok, de a szoba is ennyivel melegebb) és harmad akkora a géphez kötött " vasmacskával* " , viszont a batár radi nagyon szűk keresztmetszetű és elvben ugye ez HF rendszer.

*: radiátor

[ Szerkesztve ]

(#46040) gyurczy válasza AtHoS (#46038) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyenes HF csati + 9,5/12-es Clearflex.

(#46041) TXT


TXT
őstag

Aki esetleg azon gondolkodik, hogy eladja-e a 6950 / 70 blokkját és/vagy Asus Crosshair V Formula lapjának full blokkját, annak szívesen várom a privátját! :K

(#46042) AtHoS válasza gyurczy (#46040) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kíváncsi vagyok ezzel hogy sikerült összehozni a 10 CC cső párhuzamos összekötését

Szerintem nem ugyanarról beszélünk

Ilyen kialakítást tervezek: [link]

Mod:
Vagy az egyenes Hf csatik voltak a T-kbe téve és ezek a csatik összekötve a 9,5/12-es csődarabokkal?

kezd derengeni :B

Szóval 9,5-es átmérővel tudunk számolni ami cirka 71 mm2. Nálam majd kétszeres felületen érkezne a folyadék

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46043) sinya85 válasza Kolondrum (#46039) üzenetére


sinya85
senior tag

igazábol ha kiveszel egy radiátort a rendszerből akkor nem lehet ugyan annyi viz benne.
a vizszállítás nem igazán számít sőt ha nagyon sok az már nem is jó, mert nem tudja visszahűteni a radiátor. a víz meg minél több annál jobb.
ha visszavennénk a pumpa fordulatot, lehet nem lenne ilyen hangja.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46044) Kolondrum válasza sinya85 (#46043) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez igaz, de addig töltögettem újra még az eredeti vízmennyiséget nem érte el, kellett valami alap, hogy a változó csak a kivett radi legyen.

Arra jutottam, hogy 1db Dual radival annyira meleg mint kettővel a cpu, a +2 fokot betudom a szobahőmérséklet emelkedésének 21-ről 23.8-ra. Nincs értelme egy kb 3 kilós házi radit a rendszerbe tartani ha az 1db dual is simán megbirkózik a feladattal.
A több víz két ok miatt fog maradni: Nem szorcsog és nem bubizik!

Tehát valszinleg eladó lesz egy házi batár nagy réz radi 2 ventivel.Még átrágom.

(#46045) gyurczy válasza AtHoS (#46042) üzenetére


gyurczy
őstag

Nos. Akkor kezdjük az elején. Vettem 10 db Cape Corát, párhuzamosan voltak kötve 8/10-es T csatlakozókkal, erről nincs fotóm, és a tapasztalataim szerint nem is működik jól. Ahogy én használtam az sorba kötve HF csatikkal 9,5/12 csövezéssel, ahogy a fotón is látszik. Mivel a tapasztalat az volt, hogy 5 csőnél többet nem jó párhuzamosan bekötni így azt javasoltam, hogy 5-ösével párhuzamosítsd és azt kösd sorba.

Vili? :)

(#46046) AtHoS válasza gyurczy (#46045) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én a párhuzamos kötésről érdeklődtem átmérők ügyében, amire Te a soros kötés adatait adtad meg.
Szóval már vili :K Ezért is esett le itt [link], hogy 2 db párhuzamos csövezést kellene sorba kötni.

Mivel erősen elszámoltam magam ill. fogalmam nincs hogyan oldjam meg a 13-as belsejű közös oldali csövezést :F mivel, ha a 16/13-as csőbe belerakok valamit, akkor ugye leszűkül, tényleg jobbnak tűnik a 2x5 kialakítás

read-only mode on the forum

(#46047) sinya85 válasza Kolondrum (#46044) üzenetére


sinya85
senior tag

egy procira egy dupla slim radi bőven elég+ vga is elfér mellé.
akkor kell több hőleadó felület ha passzívban vagy nagyon halkan akarod üzemeltetni.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46048) Kolondrum válasza sinya85 (#46047) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez oké, de akkor mivel lehet elérni még jobb hűtést? Mert a HF nálam már biztosan HF.

(#46049) Vartanus


Vartanus
őstag

Hmm most elgondolkodtam..eredetileg én is olyan tartályt akartam mint amilyen SymbianOS kollegának vagyon...de a videót elnézve a tartályban túl sok buborék keletkezik....amiről a kevésbé hozzáértő is megmondja,nem hasznos..Esetleg ez a folyamat beépített plexilapokkal csökkenthető(mint ebben az esetben pl.)? egyébként melyik a jobb az acetal tartály(illesztés nélkül) vagy jó a plexi is(ami felmerült bennem,hogy esetleg az illesztéseknél gond lehet).......Tody blokkra visszatérve akkor valószínű az lesz,egyébként én nem félek az elektrolízistől,mivel a eloxált alunál ez nem jöhet létre(tudomásom szerint legalább is)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#46050) gyurczy válasza AtHoS (#46046) üzenetére


gyurczy
őstag

Igen, kétfelől érkeztünk és elmentünk egymás mellett. :D

A 2x5 a cape cora-k hatásfoka miatt biztosan jobb. Számolásban nem vagyok jó, azt majd valaki megmondja nálam okosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.