Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) rob210 válasza Biliskmer (#33995) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia ugyan ilyen monitorom van 6.000.- ért javították áramkimaradás után ezt a hibát.
Az apróhirdetések között találtam a srácott itt a PH-n.
Sajna a nevére már nem emlékszem.
Remélem megtalálod. :R

Renault power

(#34002) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok, ezer éve nem írtam itt, hiszen több mint egy éve eladtam a vízhűtésem, most azonban fontolgatom a gép újra vízesítését.
Nem tudom most mi a trendi de nem is igazán érdekelne.
A kérdés az, szerintetek a Mostani AM2+os rendszeremhez elég-e a régi Alphacool Nexxxos rendszerem.
tripla radi 3 X 12-es ventivel, Einheim pumpicsku, kiegyenlítőtertály. nexxxos blokkok vga ra ami egy HD 4850 (ASUS) meg az Athlon II 245 re.
Tuning nem lesz már rég nem tuningolok, csak a csend ami rohadtul hiányzik.
:R

Renault power

(#34003) G@ß!


G@ß!
őstag

Próbaképp lehúztam az összes ventit a házból.
Ha a procit terhelem Linx-el, akkor a hőfok különbség 5-10 fok max!
Még így is bőven 70 fok alatt van.
Ha a gpu-t terhelem Atitools-al, akkor az is 50fok körül van.
Terheletlenül mind2 visszahül: CPU 40, GPU 44 fokra.

Ennyire túlméretezett a radi, avagy ennyire sz@rok az S-Flex 800rpm ventik? :B

Kicsit tesztelem még, de ha ilyen jók a hőmérsékletek, akkor felesleges pörögnie a ventiknek...

Már csak a pumpát kéne lentebb szabályozni... :)

(#34004) Fel válasza Fel (#33967) üzenetére


Fel
addikt

Mégis csak fc blokk lesz ebből.. Tegnap rápróbáltam a karira a megoldást, de nem jött be. A gpu blokk lefogatása egy ponton fennakad a gyári hűtő ram/vrm lapjában.

G@ß!: Elég sok hővel meg tud birkózni egy MC vastag tripla radi. A kérdés másik fele is igaz, az S-Flex nem egy légszállítás bajnok (Még az általam használt Slipstreameknél is gyengébb, de legalább halk... vagy nem?
Ha venti nélkül akarod használni a radit, akkor javaslom figyeld, hogy mennyire melegszik fel a víz, nehogy valami repedjen.

[ Szerkesztve ]

(#34005) shteer válasza G@ß! (#34003) üzenetére


shteer
titán

hosszabb távon is teszteld

..szerintem jónak tűnik

(#34006) universiti


universiti
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy adott egy hatalmas radi amit négy fele lehetne elvágni(enyhén ütött kopott,de szerintem nem szivárog,250cm*150cm*10cm-es és méretekkel bír körülbelül, ez nem pontos méret mert csak a földről láttam)ezt lehetne négy fele elvágni amiből ez eggyik az kellene nekem,a kérdés annyi ,hogy ki venné meg a többi darabot és mennyit adna érte ha le vannak zárva a csonkok végei
és egy árat,hogy ha nincsenek lezárva(hogyha a vevőnek kellene megoldani).Mert ha a tulajjal beszélek ,hogy kössünk business-t akkor kész tények elé kell állítanom tehát egy darabja kb 41,66*150*10 lenne a mérete(majdnem egy mora 2pro).
Vagy hűtőház vagy központiklímáknak a radiátorai voltak egyszer anno.
Ez egyenlőre csak ötlet még meg kell kérdeznem a tulajtde remélem belemegy. :))
Válaszotokat előre is köszönöm.
/dl/upc/2010-09/07/108790_w2ds4vq2jurlk4nd_kep005_2.thumb.jpg

/dl/upc/2010-09/07/108790_w2ds4vq2jurlk4nd_kep005_2.jpg

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#34007) universiti válasza universiti (#34006) üzenetére


universiti
csendes tag

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#34008) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok, mennyire megbízható ez a gyors csatlakozó? Sajnos más hogy nem tudom megoldani a HTPC rendszerét csak ezzel. :U

(#34009) G@ß! válasza Fel (#34004) üzenetére


G@ß!
őstag

Fel & Sheeter: Próbálom tesztelni, de megilyedtem Fel hsz-e miatt.
Milyen hőfokú víz után lehet problémám? Egyáltalán mi mehet tönkre?
Jóval melegebb volt a vizecske (a csőből éreztem)...

(#34010) Fel válasza G@ß! (#34009) üzenetére


Fel
addikt

Ha plexi a tartály, akkor lehet vele baj. Esetleg, ha egy csatinál nincs bilincs, ott engedhet a víz.
Nálam elég sok víz van a rendszerben, de mégis van érezhető hőtágulása. Ha kitekerem a tartály tetején a G1/4-es lezárót, akkor a túlnyomás miatt szépen nyomja is kifelé a levegőt... Pedig most nem melegszik fel túlságosan a víz, mert csak egy alulfeszelt cpu és az NB van bekötve.
Szerintem, ha már 50°C környékére felkúszik a vízhő, az már nem annyira egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#34011) G@ß! válasza Fel (#34010) üzenetére


G@ß!
őstag

Értem értem.
Hát nekem kb 7 deci folyadék lehet benne, vagy kevesebb.
Inkább nem kísérletezgetek, menjen a venti... :)
(pumpának se tuti h jót tesz...)

(#34012) jones965 válasza universiti (#34007) üzenetére


jones965
Modder

Egy baj van vele, hogy vízhűtésre ez majdnem alkalmatlan, ugyanis ez egy nagynyomású kompresszoros hűtő rendszer kondenzátor utáni hőcserélője. Ebben valószínűség szerint valamilyen gázt keringettek, ami látszódik a hűtőbordák kialakításából is, valamint a méretéből.
A fénykép alapján elég lepusztultnak látszódik. Akkor látnék benne fantáziát, ha ingyen lenne, de még hogy fizessek is érte, akkor már inkább a pc-hez gyártott radik. :(

(#34013) Kvazár válasza Joshi (#34008) üzenetére


Kvazár
őstag

Találj más megoldást, mert nagyon veszélyes!!!
Nekem van 2-m is. Azért vettem, hogy majd lesz egy lecsatolható külső passzív radim is, de ezek a csatik valami borzalmasak. Az egyik azonnal csöpögni kezdet, ha egy pici oldalirányú erő éri, pl.: arrébb teszem a radit 2 cm-rel. A másik kb. jó volt ebből a szempontból.
A másik fő baja ezen csatiknak (azon kívül, hogy borzalmasan lefogják a vízáramlást), hogy spriccel ha összedugod őket, és szétválasztásnál sem csepp mentesek, ami elég gáz, hisz a légtelenített rendszerednek annyi egy szétszedéssel, majd összerakással.

Én nagyon megbántam. :( Keres más megoldást. Pontosan mi a szitu, hogy ilyet kéne beleraknod?

Eladó cuccaim: -

(#34014) Joshi válasza Kvazár (#34013) üzenetére


Joshi
titán

Ma délután készítek egy képet hogy érzékeltessem a problémát. :K

(#34015) DaveJr válasza universiti (#34007) üzenetére


DaveJr
őstag

Ezt a hűtőt felejsd el inkább. Valószínű régi hűtőközeggel működött ami eléggé szennyező. Plusz az egész hőcserélő belseje tele lehet a kompresszorból származó olajjal. Esélytelen kitakarítani. Nagyon ragaszkodó típus.
És szerintem amennyiért odaadná az egészet vennél egy PChez való radiátort. Akár használtan egy MORA-t.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#34016) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

sziasztok,

lelkesen olvasom a topikot, és lassan rászántam magam egy vízhűtő rendszer kipróbálására, ami kicsit egyveleg lesz, de ezek az eszközök maradtak rám vagy szerztem be olcsón. Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy egyáltalán működőképes dolog lesz-e

Szóval az alapgépem egy Asus 890 pro alaplap, benne egy Phenom II 550 - négymagosítva, 2 x 2giga kingston ram, gyári vízhűtős, 1TB WD sata3 Thermaltake CL-W0082D HDD vízhűtővel és egy Asus 5770-es Zalman ZM-GWB2 hűtővel - nincs szándékomba agyontutingolni csak addig amennyit a gyári hűtővel is bírna.

Az alap vízhűtésem egy Zalman Reserator 1 Plus a hozzá tartozó Gold2-es CPU blokkal, a proci után egy Thermaltake dupla radiátor következik a ház hátulján, kifélé szívja a levegőt, aztán HDD, RAM-ok és végül a 5770-es. 8/11-es körüli csövekkel gondoltam.

De ez még csak az elmélet :) Szándékomba állna a tápegységet is vízhűtésessé tenni, forrasztani kell, de legalább nem lenne hangja, mert a Thermaltake ventiket fordszámszabályoznám a radiátoron.

Szóval a véleményeket szívesen fogadom

P

(#34017) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

közben eszembe jutott még valami, sajnos:

ZM-WB2 Gold blokk mennyire tud berakódni? Mert az enyém sajnos szokott, igaz egy kis ecet + sósav keveréke segít rajta és könnyen folyik utána rajta a folyadék.

Valakinek egy robbantott ábrája nincs erről a blokkról? Vagy ötlete a roncsolás mentes bontásról? Mert rendesen össze van gyógyulva már...

Köszi

(#34018) Fel válasza sznoopy1977 (#34016) üzenetére


Fel
addikt

Ha a majdani rendszerhez a Reserator 1 szivattyúját szeretnéd majd használni, akkor az nagyon kevés lesz. Ha jól emlékszem egy Eheim PCPS származékot ad hozzá a Zalman, ami nagyon halk pumpa (főleg ha víz alatt van), de cserébe harmatgyenge... Gyárilag talán cpu és nb blokk járt a rendszeredhez, ahhoz biztosan elég is, de ha bővíteni szeretnéd majd mindazzal amit felsoroltál, akkor érdemes lesz egy erősebb szivattyú után nézned (Laing DDC-1T pl.).

A ZM-WB2 blokk préselt, ha jól tudom... szóval azt csak egyszer tudod szétszedni, de utána már soha nem fogod összerakni. A tisztítás egyedüli módja így az átmosás.
A lerakódásért egyébként nem a blokk a fő felelős, hanem a folyadék. Főleg ha az a gyári zalmanos kék lötyi van hozzá... olvass vissza egy-két hétre visszamenőleg, nagyon tanulságos tesztet találhatsz róla.

(#34019) butcher eu


butcher eu
senior tag

Sziasztok. Árulom a vízhűtésem, és nem emlékszem a tartályom nevére típusára. És így nem tom meghirdetni. Leírnám kb. hogy néz ki hátha ti tudjátok.
aluminium henger,
lamellált az oldala,
kék színű shteer kolegának vol asszem ebből 2 össze herkelve.

(#34020) Kvazár válasza butcher eu (#34019) üzenetére


Kvazár
őstag

Talán noise isolator?

Eladó cuccaim: -

(#34021) FoBCRaistlin válasza sznoopy1977 (#34016) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Csak annyit tennék hozzá, hogy én tuti nem bíznám a TT gyári radira a gépem hűtését, főleg ha több blokk is van benne. :N

szerk: most nézem, hogy lenne egy zalmi torony is... akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#34022) butcher eu válasza Kvazár (#34020) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszke ez az :R

(#34023) Kvazár válasza butcher eu (#34022) üzenetére


Kvazár
őstag

Nekem is ez van. :)

Eladó cuccaim: -

(#34024) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Építenék egy miniITX-es gépet.

Ez lenne a ház másik táppal.
http://ipon.hu/webshop/product/codegen_mx_31_a2_300w/126401

H57-es chipset-es rendszer lenne.
Nem akarom feladni a játék lehetőségét sem ezért valami okosabb VGA-t szeretnék. Mivel csak 1 kértyahely van a házon ezért gondoltam vízhűtésre. Ha már vízhűtés akkor a CPU-ra is mehetne. Szerintetek ez kivitelezhető? Ha igen mit ajánlotok.
VGA max 5770 lenne.

Valami költséghatékony megoldás kellene!

Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#34025) Fel válasza viking19 (#34024) üzenetére


Fel
addikt

Érdekes elképzelés. A ház eléggé kicsi. A cpu vizesítése még nem lenne gond, de szerintem a vga-n el fog bukni a dolog. Az egy bővítőhely miatt nem fog beférni egyetlen referencia 5770 sem (a hátoldalon egymás felett vannak a dvi portok, így mindenképpen 2 slot kell neki). Ha jól rémlik az XFX gyárt egyslotos 5770-et, ha arra raksz egy gpu blokkot, akkor megoldható lehet... bár szerintem így sem férne el, mert ez a megoldás magasabb, mint a ref. vga + full cover blokk, szóval ez esetben is két bővítőhely kellene.

(#34026) shteer válasza viking19 (#34024) üzenetére


shteer
titán

ebbe? bármibe, csak ebbe ne

..szerintem jónak tűnik

(#34027) Fel válasza shteer (#34026) üzenetére


Fel
addikt

Ebben egyetértek, bár nem szerettem volna leszólni a kiválasztott kuckót (gondolom az ára miatt választotta).

Ezek közül valamelyikben viszont már össze lehetne hozni egy komolyabb, vizes mini-ITX konfigot (a nyitott test bench-ekkel elég elmebetegen nézne ki :DDD ).

(#34028) Joshi válasza Kvazár (#34013) üzenetére


Joshi
titán

Készítettem képeket a leendő elhelyezésről:

A problémát a ház teteje okozza:

Lehet hogy csak simán bevezetem hátul a csöveket és kész, annyit engedni fog a cső hogy felhajtsam a ház tetejét. :U

Erről a házról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#34029) Kvazár válasza viking19 (#34024) üzenetére


Kvazár
őstag

Abba a házba a táp is érdekesen alakulna. Gondolom neked is első lépésed lenne azt az időzített bombát kidobni, és venni valami normálisat, de annak már nem 8 cm-es, hanem 12-14-es ventillátora lenne ami viszont nem igazán kapna levegőt abban a pici és elég esetlenül kialakított házban.

Joshi: Uhh, hát az sem egy vízbarát ház. Ha csak oda lehet elhelyezni, akkor hagyj a csövekre 10-10 centit és talán kifordítható lesz a teteje. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34030) Joshi válasza Kvazár (#34029) üzenetére


Joshi
titán

De most gondoltam egy olyat, hogy rá se csavarozom a házra a radikat hanem megemelem kb 10mm-el és kész. Ha le kell szedni a ház tetejét akkor egyszerűen csak le emelem róla a radikat ráadásul így nem kell kivágni a radik helyét a lemezen. :U

(#34031) Joshi


Joshi
titán

Lehet hogy ilyen HTPC házat kellett volna vennem? :D Ezt még vizezni se kellene. :Y

(#34032) shteer válasza Fel (#34027) üzenetére


shteer
titán

hát igen, ez pedig a másik véglet :))

vhol a 2 között kell megtalálni a jó megoldást

..szerintem jónak tűnik

(#34033) shteer válasza Joshi (#34031) üzenetére


shteer
titán

b.szott jó!!!

..szerintem jónak tűnik

(#34034) Kvazár válasza Joshi (#34031) üzenetére


Kvazár
őstag

Zalman TNN 500 után szabadon. :DDD

Joshi: igen, az minden bizonnyal jobb ötlet. Nem praktikus, meg nem szép, de legalább használható.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34035) shteer válasza Kvazár (#34034) üzenetére


shteer
titán

nem széééééép? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#34036) Kvazár válasza shteer (#34035) üzenetére


Kvazár
őstag

A Tt házára gondoltam, és a két radira ami csak simán rá lesz téve a tetejére. (Szükség megoldásból.) De hát, a szükség törvényt bont.

Az a 19"-os rackbe való ház pofás.

Eladó cuccaim: -

(#34037) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok. Cserélnem kellene a Hydor L20-as pumpámat mert sajna megzajosodott 2 év intenzív használat alatt. Néha elkezd veszettül kerregni.
Vettem itt a fórumon anno egy DDC 1 VC szivattyút. Ez viszont 12 V-os. Hogyan tudom ezt egyszerűen beindítani a feltöltésnél? A Hydorral ez egyszerű volt a 230 V miatt mert bedughattam akkor is ha a gép nem ment.
Másik gépről nincs lehetőségem tápot hozni.

(#34038) szacsee válasza boygabi_ (#34037) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én vettem egy sima AT tápegységet amit ugye kapcsolóval kapcsolgatsz (P1-es gépekben tuti az van), vagy pedig a tápod lekötöd a cuccaidról és a megfelelő vezetékek összezárásával elindul a táp. Érdemes egyeres kábelt használni így nem csúszik ki menet közben:

[ Szerkesztve ]

(#34039) boygabi_ válasza szacsee (#34038) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Tehát ha így csinálom az jó lesz? : lekötök mindent a tápról, összekötöm a megfelelő csatikat, majd a táp főkacsolóját bekattintom. Ha feltöltöttem a rendszert akkor tápkapcsoló ki és széthúzom az összezárt részt.

(#34040) ABnormal


ABnormal
őstag

van egy cf1 blokkom,már régebben is gondoltam rá,hogy átalakítom,de akkor nem lett belőle semmit,szerintetek lenne értelme a képen látható átalakításnak?
ez az eredeti állapot:

és így lenne átalakítva:

a pirossal jelölt rész lenne eltávolítva ( a kék a víz útja,a zöld a ki és beömlő)

(#34041) Joshi válasza ABnormal (#34040) üzenetére


Joshi
titán

Sokra nem mennél vele mert a blokknak az átalakított verzióban is ugyan akkora lenne az ellenállása mint eredetileg volt. Azért mert a bemenő víz mindkét esetben csak egyoldali hiába lesz a kimenő kétoldali ahoz a rácsszerkezet túl apró és sűrű. :U

ui.: talán abból a szempontból jobb lehet a módosítás után, hogy a blokk rácsának mind a 4 oldalát víz érné. Hogy ez mennyire hasznos azt nehéz megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#34042) ABnormal válasza Joshi (#34041) üzenetére


ABnormal
őstag

a bemenő rész középen van,csak ez nem látszik a paintos alkotásomon,nézd meg a cf1 linken a képet a belső felépítéséről :R
pont az ellenállás csökkentése miatt akartam kétfelé vinni a vizet...eredetileg a blokk egyik oldalában csak pang a víz...

(#34043) VGYke


VGYke
addikt

Köszönöm eddigi segítségeiteket! Szerintetek ezek a cuccok: radiátor, tartály, szivattyú belefér ebbe a Nexus Edge házba?
gabipaci fórumlakó társunk korábban írta, hogy neki belefér a CM ATCS840-be. A két ház méretei között alig van különbség, a belső kialakításhoz viszont nem értek.
Ha nem jó a Nexus, az ATCS840 -en kívül még milyen ház jöhet szóba (pl. CM HAF-X, 922???)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#34044) Joshi válasza ABnormal (#34042) üzenetére


Joshi
titán

Ez érdekes, nekem úgy tűnik mintha az alsó részét nem is ehhez a blokkhoz tervezték volna. :W A lényeg hogy így már más a leányzó fekvése, szerintem alakítsd át mert ez esetben nőhet a blokk hatásfoka. :K

(#34045) ABnormal válasza Joshi (#34044) üzenetére


ABnormal
őstag

a blokk alsó rész tuti kínai,ott meg csak egyfélét gyártanak és majd jó lesz mindenhez... :DD

(#34046) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Asszem lecserélem a blokkokat a rendszerben.

Nézegettem többfelé és egyelőre ezek maradtak fenn a rostán:

CPU:
- T56 v3 extreme universal alu
- Alphacool HF 14 Yellowstone copper edition
- D-Tek FuZion v2
- Watercool HK CPU LGA775 Rev. 3

Mivel az ajánlásotok és a "rámragadt" információk alapján HF-ben gondolkodom, így a lap hűtését is eképpen terveztem át, még ha pár hőfokkal rosszabb is lesz így:
Alaplap:
- T56 p35 szett

GPU: itt is több versenyző van még
- ZERN Rev. 2 - univerzális Gpu blokk
- Alphacool HF 14 Smart Motion Universal
- Innovatek Universal VGA cooler type: VGA 53.2
- Koolance GPU-210
- Tody univerzális GPU blokk

16/11-es csövezés van tervezve hozzá és gyorscsatikban gondolkodom bár valaki írta, hogy kerülni kellene ezeket. csak azt még nem tudom, hogy miért?

Sajnálatos módon nincs információm a gyorscsatik külső átmérőjéről. A sok kutakodás közben viszont némely blokknál olvasható volt, hogy 45 fokos csatlakozók kellenek a használatához. Gondolom, hogy a ki- és beömlő nyílások egymástól való távolsága az ami ezt befolyásolja.

Sajnos a Tody féle T56 v3 extrem blokkról annyit tudok, hogy D-tek fuzion v1 blokkhoz képest 3-4 fokkal jobb (4mag). v1, v2 összehasonlításában a v2 kb. 3 fokkal jobb 2 magos procinál. A Yellowstone pedig picit jobb, mint a fuzion v2

GPU blokkokról semmit nem találtam, kivéve ugye a Tody féle univerzális blokkot, de annál meg ahogy látom nagyon közel vannak egymáshoz a csatlakozók, így gyorscsatiból lehet 45 fokos kell hozzá.

NB és SB blokkok sem túlságosan nagy méretűek lehetnek, így szintén problémás lehet a kinézett gyorscsati ezeknél is.

Nem kívánom napi szinten szétszedni a rendszert, de valahogy a gyorscsatis megoldás szimpatikusabb nekem. Lehet csak a tartály+pumpa+radi lesz gyorscsatizva a többi meg alap HF csatlakozókkal

Milyen cső ill. kiegészítő (pl. bilincs stb...) kell még az alap HF csatlakozókhoz? Csőnek valami ilyesmit gondoltam: XSPC tubing PVC 15,9/11,1mm

Mivel a 4830-as kártyámhoz nincs FC blokk, így a memória hűtésére ezeket nézegettem:
- Zalman Heatsinks ZM-RHS1 RAM Cooler
- Koolance Ram hűtőborda

Na meg, hogy CPU hátlappal se legyen problémám: EK-Backplate CPU Universal

A véleményeket szívesen veszem :R

read-only mode on the forum

(#34047) pottyantós válasza AtHoS (#34046) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!
A Tody56 HF csatikhoz most rendeltem 16/10 Masterkleer csövet és azt mondta, hogy nem kell használnom bilincset hozzá!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34048) G@ß! válasza pottyantós (#34047) üzenetére


G@ß!
őstag

Én se használok hozzá bilincset.

[ Szerkesztve ]

(#34049) pottyantós válasza G@ß! (#34048) üzenetére


pottyantós
aktív tag

13mm-től szerintem már kell hozzá bilincs!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34050) Kvazár válasza AtHoS (#34046) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!

Szerintem én mondtam, hogy azokat kerülni kell!
Az indok: eresztenek, ha oldalirányú erő éri a csövet! Tapasztalat! Sajnos, volt még egy rossz tapasztalatom, hogy MTH-n végig csöpögött az a vacak, akkor is ha nem értem hozzá. (Égtem miatta mint a Reichstag.) Gondolom a hangnyomás miatt. :F

De ettől neked nem kell tartanod, mert amit linkeltél csatlakozót, az nem gyors csatlakozó, hanem hollanderes. Az, ha jól megvan húzva, akkor tuti nem ereszt.
Ezek a gyors csatlakozók: [link]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.