Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) HJ.Henry válasza djadji (#1997) üzenetére


HJ.Henry
tag

Én sem értem miért akarod USBröl üzemeltetni.Ahol van usb,ott van fix 12volt is,amit potival lejebbvihetsz,na meg 12voltos ventit bárhol kapsz.Szerintem egy ventinél a lényeg hogy minél halkabban a lehetö legtöbb levegömenyiséget szállitsa.Ez nem a feszültségtöl függ.Lehet az 5voltos venti hangosabb lesz mint egy 12voltos,és még biztosan drágább is az 5voltos.
De ha mindenáron usbs ventit akarsz nézd meg a BL computernél nekik van,ha jol emlékszem olyan 1200/db és kb 8centis.

(#2002) shteer


shteer
titán

egy kis olvasnivaló: 1046@HPPS :)

..szerintem jónak tűnik

(#2003) HJ.Henry válasza shteer (#2002) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nagyon jó,gratula!
Nekem is 1046osom van és én is relézem :) Nem tudod lehet még ilyen átalakitót kapni? És hol? na meg amit nem értek hogy miért kell kicserélni a rotort meg a tengelyt?
Egyébként milyen? Teljesitménye nem változott?

(#2004) shteer válasza HJ.Henry (#2003) üzenetére


shteer
titán

:R

Kispityénél csak ez az egy volt - ha lehet még kapni akkor talán külföldi rendeléssel, innovatek oldalán már nincs fent, mint forgalmazott termék

a tengelyt azért cseréltem, mert eltörtem a régit :B a lapátot meg adták hozzá és fogalmam sincs miért kell lecserélni, ugyanolyan volt benne (talán volt egy másik széria amiben nem)

teljesítménye érezhetően nem csökkent, kompakt, szép :)

jah, és van 1 eladó relém :))

..szerintem jónak tűnik

(#2005) HJ.Henry válasza shteer (#2004) üzenetére


HJ.Henry
tag

Értem,köszi. Rákeresek hogy lehet e itthon kapni.Ha igen és elviselhetö árban akkor veszek én is,de ha nincs magyarországon akkor marad a 230volt és a relé.

(#2006) ent


ent
őstag

Egy teljesen kezdő kérdése:
Halk és megbízható vizes rendszer kiépítésében ki tudna konkrétan segyteni? Pontosan, hol és mit...

thx előre is.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2007) ent válasza ent (#2006) üzenetére


ent
őstag

Megvan :B : R.Zoli ...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2008) vagamo válasza ent (#2006) üzenetére


vagamo
őstag

R. Zolit merem ajánlani! Boltja Nekem Ő segített: [link] Forum

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2009) shteer


shteer
titán

zern pq S775 alutetővel:

01
02
03

gyógyír a megrepedezett plexire :D akit érdekel, írhat :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2010) #56573440 válasza vagamo (#2008) üzenetére


#56573440
törölt tag

hoppáhoppá.
fetblokkok honnan ha nem vagyok indiszkrét? zoli, vagy valami más?
ugyanerre a lapra kéne nekem is ;]

(#2011) vagamo válasza ent (#2006) üzenetére


vagamo
őstag

Bár mot már ezen van! P5K Premium ; Vizzel beépítve

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2012) vagamo válasza #56573440 (#2010) üzenetére


vagamo
őstag

R.Zoli!

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2013) vagamo válasza #56573440 (#2010) üzenetére


vagamo
őstag

Valamikor nekem is Ezen a lapon figyeltek, de miután a lap megadta magát lecseréltem P5K Premiumra!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2014) #56573440 válasza vagamo (#2013) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem bejött a lap, csak a feteket kell még vizezni, esetleg vinyót halkítani vizezni.
a blokk a zoli oldalán ezüst színű, a tiéd meg réz. akkor az a hivatalos? elég furán nézne ki nálam, bár lehet megy festésre és kész.

(#2015) vagamo válasza #56573440 (#2014) üzenetére


vagamo
őstag

Nem lett benikkeleztetve! Házi készítésű, réztömbből let kialakítva!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2016) beneszilo


beneszilo
tag

hi
Szerintetek melyik pumpa jobb? Egy Eheim 1046 vagy egy Laing DDC?

(#2017) yakuza.tora válasza beneszilo (#2016) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szerintem Laing DDC - persze ebből azért van egy pár típus!

Alléz Olympique de Marseille!

(#2018) beneszilo válasza yakuza.tora (#2017) üzenetére


beneszilo
tag

én a simára gondoltam ami a legolcsóbb tagja a sorozatnak

(#2019) fuzik válasza beneszilo (#2018) üzenetére


fuzik
aktív tag

A DDC kényelmesebb, és megfelelő alászivacsozást követően -talán- csendesebb is. Remélem nem éled újra a vita :DDD

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2020) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nem szeretem ezt a módszert alkalmazni,de néha sajnos csak ez célravezető,az érdeklődők szűk körére való tekintettel :)
Szóval volna egy ilyen,ha valakit érdekel....
Remélem megbocsájtjátok az offot:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2021) R.Zoli


R.Zoli
őstag

(#2022) fuzik válasza Nyugdíjas (#2020) üzenetére


fuzik
aktív tag

Direkt marketing ;) !?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2023) Nyugdíjas válasza fuzik (#2022) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MUszáj:DEeefogyott a nyugdíj,tegnap hajnalban véletlen vettem 2HDD-t :D

Zoli: Amúgy lavórszinü első olvasóid közt voltam,kb. 30sec-el azután vettem észre a tesztet,hogy felraktad ide:) MX-2-re kíváncsi vagyok. Lesz meglepi? Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2024) djadji válasza HJ.Henry (#2001) üzenetére


djadji
senior tag

Na jó... akkor elmondom...
Szval... azért akartam a USBről használni, mert a laptopmhoz akariok vízhűtést gyártani... NEM RÖHÖG!!!!
SZval ezért akarok USBről üzemeltetni ventit...
A másik, hogyx szeretnék egy kompakt hordozható vízhűtést ami hordozható, mozgatható... és ehhez jól jönne az USBről való üzemelés...

Ezek után: Tud valajki valami webshop-ot (vagy ilyesmit) ahol lehet kapni 5-6 Vos ventit?

http://djadji.fw.hu

(#2025) HJ.Henry válasza djadji (#2024) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem nevetlek ki! Minden megoldhato,csak elsönek lenni a legnehezebb az ilyen helyzetben. Egyébként én irtam hol kaphatsz USB-s ventit. Itt a link : http://www.blcomputer.hu/arlista.php?cat=Thermaltake
Ez egy 8centis usbs venti
u.i: bocs mindenkitöl a link miatt,csak telóval netezni más mint pc-n! Itt nem müködnek a gombok :(

(#2026) HJ.Henry válasza djadji (#2024) üzenetére


HJ.Henry
tag

Csak egy gondolat. Hagy ezt az usbs ventit,nem ez lesz a legnagyobb baj.Ugyanis kell egy vizpumpa! Na az vagy 12voltos létezik(ami ugye neked nincs) vagy 230voltos. Talán külön táppal kéne megoldani az egészet.Egy 230ról 12voltos kisméretü,kis teljesitményü ami elviszi a 12voltos pumpát meg egy vagy két ventit ami ezekután simán lehet 12voltos!
Na?

(#2027) tsar válasza HJ.Henry (#2026) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha 230V-os táppal csinálni, akkor odavan a laptop hordozhatósága :(
Inkább valami inverteres megoldás kellenne ami az usb 5V-ból csinál 12V-ot.
Viszont ezzel is óvatosan kell bánni, mivel az usb terhelhetősége elég kicsi.

(#2028) HJ.Henry válasza tsar (#2027) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na ebbe igazad van. Az invertert megcsinálni nem egyszerü,meg nem is olcsó,de nem lehetetlen. Na meg ugye kérdés hogy igy menyit fogyaszt mert a laptop aksik sem azok az egésznapos tartosságúak.

(#2029) HJ.Henry válasza tsar (#2027) üzenetére


HJ.Henry
tag

Megvan!
Aksis furógépböl aksi ki és be a vizhütésbe :D
Na jo ez csak poén :)

(#2030) HJ.Henry válasza tsar (#2027) üzenetére


HJ.Henry
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#2031) tsar válasza tsar (#2027) üzenetére


tsar
aktív tag

Eszembe jutott, hogy két hete qpakcovboy szeretett volna usb-ről hajtani szivattyút és akkor arra jutottunk, hogy valószínűleg nem bírná el :(
Ha már úgyis bele lesz nyúlva a laptopba, nem lehetne valahogy kivezetni belőle 12V-ot?

(#2032) HJ.Henry válasza tsar (#2031) üzenetére


HJ.Henry
tag

Qpackcowboynak Xboxhoz kelett vizhütés amin áramkimenet csak USB van.De ott nem számit a fogyasztásg ellentétben egy laptopnál. Mert sokat ér az ember egy jó hütéssel ha alig tudod használni a gépet. Na meg én nem nagyon láttam még hangos hütésü laptopot.Gondolom most se azért kell a vizhütés hogy csendesebb legyen,gondolom húzva van a proci meg miegymás amihez már nem elég a gyári hütés.Akkor meg már a gép is zabálja az áramot,hátmég egy plusz 10-15watt fogyasztás is? Hmm...

(#2033) tsar válasza HJ.Henry (#2032) üzenetére


tsar
aktív tag

Valamit valamiért.
Hogy megéri-e, azt már djadji-nak kell eldöntenie.

(#2034) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#2023) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerintem már eddig is van meglepi ,hogy a Swiftech gyárilag csomagolt pasztája elveri az Arctic Silver 5-öt...

(#2035) tsar válasza R.Zoli (#2034) üzenetére


tsar
aktív tag

Milyen hőfokok voltak mérés előtt, alatt? Mivel én azt tapasztaltam az AS5 elég sűrű és kb. 35fok felett nyomódik ki csak a felesleg a két felület közül.
Az Alphacool blokkok mellé adott pasztát nem tervezitek bevenni a tesztelésbe?

(#2036) matyee válasza shteer (#2002) üzenetére


matyee
őstag

Látom, jó a tartály a pumpához! Én is meg akartam venni relét, de előbb lecsaptál rá. HAnk féle relé is király, csak ez esztétikusabb kicsit.

(#2037) R.Zoli válasza tsar (#2035) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ezt ,hogy érted? Nem igazán értem a kérdést?

Jah egyébként van valami pasztákkal foglalkozó topik itt a hűtések rovaton belül? Mert ha nem akkor nyitok egyet...

(#2038) HJ.Henry válasza matyee (#2036) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem nehéz megcsinálni relésre a rendszert. Én olyan 500ft-ért vettem a relét.Aztán 4kábelt kell forrasztani és kész is.

(#2039) djadji válasza HJ.Henry (#2029) üzenetére


djadji
senior tag

No igen.. a pumpa.. erre nem gondoltam... :))
Azért kösz...

RELÉ: nekem is van relés kapcsolóm .. nem nagy ügy... (sőt.. az enyém gyak fölösleges, mert vettem LIDLbe egy olyan master-slave hosszabbítót..) hA érdekel... Megdumálhatjuk...

http://djadji.fw.hu

(#2040) HJ.Henry válasza djadji (#2039) üzenetére


HJ.Henry
tag

Mi ez a master-slave hoszabitó?

(#2041) djadji válasza HJ.Henry (#2040) üzenetére


djadji
senior tag

Olyan hosszabbító, aminek van 6 (?) 220Vos csatlakozója. Ezek közül az egyik a MASTER a többi meg mind slave. Amit a masterbe bedugsz, az vezérli a slave csatlakozókat. HA bekapcsolod a master eszközt, akkor kap áramot a többi slave aljzat...
Nekem pl a PC benne van a masterbe, és mikor bekapcsolom akkor kap áramot a többi is, ugymint a vízhűtés pumpa, hangfal, asztali lámpa, stb, stb...
Ezzel lehet vezérelni a 220Vos pumpát.. és tuti nem felejted el ki és bekapcsolni...
Mellesleg azon a linken nem találtam USBre dugható ventit... :O Még nem adom fel...

http://djadji.fw.hu

(#2042) shteer válasza djadji (#2041) üzenetére


shteer
titán

Tt árlistán: Thermaltake A2019 külső mobil fan

..szerintem jónak tűnik

(#2043) HJ.Henry válasza djadji (#2041) üzenetére


HJ.Henry
tag

Érdekes,ilyen hoszabbitót még nem láttam.Mennyi volt?
A venti ott lesz a linken,csak ott sokminden van,keresgetni kell közte. Ha a linken nem megy akkor a BL Computer oldala és azon belül a ThermatTake termékek. Igaz a link is oda dob

(#2044) tsar válasza R.Zoli (#2037) üzenetére


tsar
aktív tag

Úgy értem hogy például mennyi volt pl. a vízhőfok.
Amint már írtam, azt tapasztaltam az AS5-el hogy amikor a vízhőfok eléri ~35fokot kb 4-5fokot csökken a mag hőmérséklete, gondolom kinyomódik a felesleg a két felület közül.
Emiatt kérdeztem a hőfokokat.

Én nem találtam hűtőpasztával foglalkozó topikot, érdemes lenne nyitni és az első hozzászólásba be lehetne tenni a tesztek linkjeit.

(#2045) R.Zoli válasza tsar (#2044) üzenetére


R.Zoli
őstag

NÉzd :D Olyan 55 fokos procinál nem hiszem ,hogy az Arctic Silver 5 olyan nagyon kemény és nehezen folyós lenne :D A CPU hőmérséklet ekörül volt... A vízhő olyan 25 fok lehetett... Jelentősége nicns nagyon, a következő cikkben lesznek az igazán nagy érdekességek :D

(#2046) Reset Elek válasza R.Zoli (#2034) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Elveri?
Hmmmmmmmmm..........

Hányszor tesztelt OC egy pasztát?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2047) tsar válasza R.Zoli (#2045) üzenetére


tsar
aktív tag

A procihőfok egy dolog, de ha a víz csak 25 fokos a blokk se sokkal melegebb és nem melegíti fel rendesen a pasztát.
Én ezt tapasztaltam.

(#2048) HJ.Henry válasza tsar (#2047) üzenetére


HJ.Henry
tag

Hmm szerintem a proci melegiti a pasztát.

(#2049) R.Zoli válasza tsar (#2047) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nézd , ha neked 25 fokos víznél egy 170 watt hőt termelő procinál ami 60 fok környékén van egy AS5 szintü pasztával ,nem elég ,hogy backplate mellett a lehető legnagyobb leszorító erőt alklmazva kinyomódjon a paszta akkor az a paszta szart sem ér.... Az AS5 nem a legjobb paszta a jelenlegi mezőnyben ez már most látszik ,de ha megnézel halom külföldi tesztet náluk is ez jön ki... Mi arra voltunk kíváncsiak ,hogy egy quad procinál ez mennyit jelent mert quad-dal még senki sem tesztelt...

(#2050) tsar válasza HJ.Henry (#2048) üzenetére


tsar
aktív tag

Javítva:
A procihőfok egy dolog, de ha a víz csak 25 fokos a blokk se sokkal melegebb és nem melegszik fel rendesen a paszta.
Én ezt tapasztaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.