Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48651) tajcsi válasza viperabácsi (#48649) üzenetére


tajcsi
senior tag

NA igen. Mert ugye csomószor levolt tárgyalva vajon megéri -e...nekem nem volt szerencsém más pumpához, de kezdem megérteni azt a próblémát amiért keres utólag mindenki a DDC pumpákra másik tetőt vagy hangszigetelt dobozt...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48652) nemethati válasza tajcsi (#48651) üzenetére


nemethati
senior tag

Azért sem ruházok be egy D5-re, nem hiszem hogy lényegesen halkabb lenne mint egy leszabályzott, tuningtetős DDC.
1-es fokozaton szerintem ugyanannyi vizet mozgathat. Ha nem kevesebbet, 1800rpm vs ~2300 :F
Persze ez csak tipp. Az biztos, hogy nekem jelenleg nem lenne akkora fejlesztés már. De ha előlről kezdhetném... :)

DigitXT
Na jó, neked elhiszem :K

[ Szerkesztve ]

(#48653) DigitXT válasza nemethati (#48652) üzenetére


DigitXT
félisten

De lényegesen halkabb (letekerve). Viszont olyankor elég erőtlen, ez is igaz.

(#48654) apollo12


apollo12
veterán

végre meglettek a csatik :DD

egy kérdés az új rendszert hogy érdemes feltölteni ?

tartály alatt lesz a szivacsú, így egyszerre víz alatt lesz

(#48655) Joshi válasza apollo12 (#48654) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen a tartályból a szivattyúba kell folynia a víznek különben soha nem fogod feltölteni a rendszert. :D

(#48656) Sky D. válasza apollo12 (#48654) üzenetére


Sky D.
tag

Hát én így oldottam meg :C

A fekete átfolyás jelző nem jött be, így lecserélem átlátszó ledesre :(

Az áttetsző átfolyás jelzőnek (képen)a lendkereke el volt törve ...

Az átlátszó - fekete sufnin-tuning sem lehetett összehozni mert eltérő a lapátkerekek tengelyének az átmérője, így sztornó lett mind a kettő :(,

Lesz helyette vadi új átlátszó ledes.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48657) blasko92 válasza Sky D. (#48656) üzenetére


blasko92
őstag

Picit industrial a kinézete, de frankó szerkezet :D :C

HUfantom "Gépész kollégák mekkorát élveznének ettől egy PC belsejében "
Hehehe :D Mindjárt spriccolok

[ Szerkesztve ]

(#48658) HUfantom válasza Sky D. (#48656) üzenetére


HUfantom
őstag

Azért üt vág a szerkezet :)

Gépész kollégák mekkorát élveznének ettől egy PC belsejében :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48659) Sky D. válasza blasko92 (#48657) üzenetére


Sky D.
tag

:)
Pumpa tartály szűrő és átfolyás jelző... vagyis minden 1 helyen, gépen kívül... :DD
Csak a blokkok maradnak gépen belül, a elfolyósodást megelőzve...

A tartály és a a pumpa tartó bilincse (ez 3 db bilincset jelent) tartja az egészet egyben :), ha lett volna 6 cm átmerőjű tartály olyat veszek ,az jobban passzolt volna a rendszerhez :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48660) Sky D. válasza Sky D. (#48659) üzenetére


Sky D.
tag

Gyerekeke, nem mindig a külső számít,

Szerintem, az alkatrészekhez viszonyítva, elég pofás lett, és felezte a tömlő csatlakozók számát..., amivel egyenes arányban csökkent a hiba lehetőségek száma.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48661) blasko92 válasza Sky D. (#48660) üzenetére


blasko92
őstag

Nem is mondta senki sem, hogy rossz, vagy csúnya :)

Szerintem ötletes, és jó megoldás

(#48662) Sky D. válasza blasko92 (#48661) üzenetére


Sky D.
tag

:R köszönöm :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48663) jones965 válasza Sky D. (#48656) üzenetére


jones965
Modder

Elég érdekes megoldás.
Ennek kapcsán kérdezem meg, milyen folyadékot akarsz keringetni, hogy ilyen szűrőt építettél be?

(#48664) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintetek mekkora/milyen az a legkisebb radiátor, amire alacsony zajszint mellett 10°C-os dT-vel rá lehet ereszteni 600W-ot?

Egy extrém tripla (vagy két single párhuzamosan szendvicselve) elég lehet?

Utóbbi azért lenne érdekes, mert elrejtené a ventiket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48665) Sky D. válasza jones965 (#48663) üzenetére


Sky D.
tag

Hát az alkatrészek innen vannak:
- Szűrő Ház
- Szűrő betét

ezzel a hűtő folyadékkal
Meglátjuk mi lesz belőle :)
Elméletileg GlycoShell koncentrátum.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48666) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#48664) üzenetére


Sky D.
tag

Szerintem dupla szendvics, radi-venti-radi-venti-radi :)
Bár a 3. radiátor gőzöm sincs mennyire hűtené le a vizet :(

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48667) Sky D. válasza Sky D. (#48665) üzenetére


Sky D.
tag

Ja és Orvosi deszt vízbe lesz a GlycolShell-be keverve,
de radiátor tisztasága miatt aggódom, mert az 2 db Lada fűtő radiátor,
ideiglenesen, míg meg nem lesz a MORA-2 Pro vagy a MORA -3 amire felszerelhetem a tartály-szivattyú combot,

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48668) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#48664) üzenetére


HUfantom
őstag

A max 10 fok dt elég szűk. Vagy víz---levegő közötti különbséget értesz alatta ?

Én kb ahhoz tartom magam hogy a legjobb single radiátor sem tud 150Wnál nagyobb hővel megbirkózni...

Ennél az alábbi teszt jóval rosszabb képet fest
Csak a te kérdésedhez nézzük a végét. Itt lássuk a thermochill radiátort mert az 60mmes extrem / vagy esetleg az XSPC-t /. KB 450W-al 1000es ventikkel Kb 13 fok dt-t kaptak a srácok. Így nagyjából kijön amit az elején írtam.
Quad radiátor alatt elég szar hőfokaid lesznek vagy piszok kemény szélzaj...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48669) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#48668) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi mást, ha egyszer radiátort kérdezek? Van még olyan dT, amit a ventin kívül csak a radi határoz meg?

sz: Am ha ezt vesszük, nekem lófütyit se kell hűteni. Egy egy GPU-s kártya meg egy húzott 955BE van a gépben...

Sky D.: Sajnos az nem fér bele a 9cm-es vastagságba. :(

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48670) jones965 válasza Sky D. (#48665) üzenetére


jones965
Modder

Én az érdekes megoldás alatt azt értettem, hogy a szűrőt hogyan tisztítod, ha az nem szakaszolható ki?

(#48671) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Üdv újra, mindenkinek.

Legközelebb akarok hátlapi kivezetést építeni a gépbe, mert most csak ki vannak húzva a lemezen a csövek, aztán annyi.
Ezt a kettőt találtam:
Hátlapi cső átvezető lemez 2x1/4"-os csatlakozó anyákkal
Alphacool HF 38 slot cover Panama
Az egyszerűbb megoldás mennyire szűkíthet? 9.5 ös csöveim vannak, nem akarok szűkítést betenni.
Szerintetek jók ezek? Melyiket lenne érdemes, tudtok-e jobb megoldást?

Köszi. hy!

(#48672) Sky D. válasza ---Lasali--- (#48671) üzenetére


Sky D.
tag

Nekem ilyen van(Alphacool HF 38 slot cover Panama - Akció), ötletes megoldás, hogy elkeskenyítik a furatok szélességét és megnyújtják a hosszát a lyukaknak annak érdekében, hogy ne szürkítse le a keresztmetszetet :) ja és alapból 3/8 esek a furatjai , amihez adnak 1/4-es szűkítőket :)

jones965
A gépen "kívüli" részt (minden ami nem blokk) le lehet választani cseppmentes kuplung-csatlakozóval , így 2 részt kapok.. A csatlakozókkal le lehet ereszteni a rendszerböl a megfelelő víz mennyiséget :)

Azért akartam szűrőt , hogy inkább az duguljon el mint a blokkok...
A blokkokhoz 1 JÓÓÓ darabig nem akarok hozzá nyúlni.

Másik oka a cseppmentes kuplung-csatlakozóknak, hogy megkönnyíti a Radiátorok portalanítását .. így nem a gépet kell széthúzni- szétszedni ide-oda rakosgatni, hanem leválasztom a radiátort, kifújom- portalanítom, és csak összedugom a gyors-csatikat. Ami Nállam alapból egy 5-6 órás meló ahelyett, hogy bujkálni kellene az VGA-USB- Táp-Hang kábelekkel. 2 monitort 6 USB kábelt használok egyszerre ... az 5.1 es hangról nem is beszélve... valami nem tetszik/ rossz helyre dugtam, megint bujkálni kell....

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48673) jones965 válasza Sky D. (#48672) üzenetére


jones965
Modder

Nem lett volna akkor már egyszerűbb a szűrő 2 oldalára elzárót rakni, és így csak a szűrő tartály térfogatával csökken a vízmennyiség?
Csak mint ötlet.

(#48674) HUfantom válasza Sky D. (#48672) üzenetére


HUfantom
őstag

A gépen "kívüli" részt (minden ami nem blokk) le lehet választani cseppmentes kuplung-csatlakozóval , így 2 részt kapok.. A csatlakozókkal le lehet ereszteni a rendszerböl a megfelelő víz mennyiséget...

Szerintem valamit félreolvastál a leírásban. Van két pár ilyen csatim és egyáltalán nem cseppmentesek. Igaz hogy ami kijön belőlük azt egy zsepi felfogja de nem 100%ban száraz a széthúzás. Azt a vizet veszíted el, ami a két műanyag záró között marad a bajonett csatlakozók kioldásakor..

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48675) blasko92 válasza jones965 (#48673) üzenetére


blasko92
őstag

Ez esetben már sok lenne a szűk keresztmetszet a rendszerben nem?

(#48676) Sky D. válasza jones965 (#48673) üzenetére


Sky D.
tag

Hát lehetne 2 db csapot beszerelni, de akkor már tényleg elég ormótlan lenne a rendszer, ugyanis a szűkítés elkerülése véget 1/2 -vagy 3/8-ados csapokat kelen beszerelni... néztem már jó-pár csapot hozzá, és van is a tarsolyban jó pár.. de ha az 1/4-est nézzük itt is látszik , hogy mennyire leszűkül a belső átmerője.

Elméletileg , ez egy High Flow rendszer lesz, a Tody féle CPU extrem blokk , és a OC féle FC alaplapi blokk ,elégé le fogja szűkíteni a rendszert..
- Mikor OC készítette a FC alaplapi blokkot, még nem volt lehetőség- divat H-F blokkot készíteni.
- Tody blokja meg majd kiderül .. szétszerelés alapján, eléggé nagy ellenállásúnak tűnik...

HUfantom
Teljesen igazad van e terén, ami kijön belőlük azt egy zsepi felfogja, így jelentéktelen a víz veszteség, többet öntök mellé :)

Igazi cseppmentes gyors-csatit néztem Hidraulikus boltban, ormótlan a felépítése miatt, és eléggé nagy az ellenállása, hacsak nem vennék 1 colos cseppmentes gyorcsatit (na annak még irdatlan a mérete :DD )..

:) blasko92 "A becsület olyan, mint a szüzesség." <<<Rock<<<N>>>Roll>>>

A lány ül a nőgyógyásznál. Szokásos rutin kérdés hangzik el:
- Átesett már a tűzkeresztségen?
- Tűzkeresztségen?
- Szűz még?
- Félig.
- Félig?
- Hát a horoszkópom, az szűz...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48677) blasko92 válasza Sky D. (#48676) üzenetére


blasko92
őstag

Ha már industrial kinézet, akkor legyen rendesen az :P

- Hát a horoszkópom, az szűz...
-Nekem is :DDD

(#48678) Sky D. válasza blasko92 (#48677) üzenetére


Sky D.
tag

Félek a többlet sújt nem bírják el a közcsavarok.:(
2X2 szűkítő a csapok oldalaira, 2 db köztes csavar a 2 csap-szükítö és a szűrő 2 oldalaira vagyis

tömlő csatlakozó > szűkítő > csap > szűkítő > köztes csavar > víz szűrő ház > köztes csavar > szűkítő > csap > szűkítő > tömlő csatlakozó, vagy köztes csavar > tartály

Hát nem tudom ....

Van értelme nem mondom, de mennyivel több a hibalehetőség is ezzel együtt ??
10-11 toldást számoltam össze a 2 db gömb csap bekötéséhez....
így meg csak 3-4 van ... tömlő csatlakozó > víz szűrő ház > köztes csavar > tartály

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48679) blasko92 válasza Sky D. (#48678) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, úgy már nagyon tömény egy szerkezet lenne...
Meg bíbelődni a szűkítőkket....

Igaz 1/2"-es, de talán egy ilyen is megoldás lehet.

(#48680) Sky D. válasza blasko92 (#48679) üzenetére


Sky D.
tag

Ígen, nem rossz, de a szűrő kiválasztásánál, a szűrő rosta finomságát is figyelembe vettem.
Ebben egy fém háló van. arra jó, hogy a nagyobb szemcséket megszűrje, kicsi a szűrő felülete, nagyobb a szűrő eltömődésének veszélye pláne ha gecisedik a folyadék, hamar eldugul, és még csak észre sem veszed, mert vizuálisan nem látod... érzékelni pedig nem érzékeled átfolyás jelző nélkül.(hacsak a mérsékelődöl vagy a víz csobogásának csökkenéséből.

Akkor már inkább ilyet

De van itt olcsóbb is hasonló elven működő mint amit belinkeltél, igaz csap nélkül

1
2
3

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48681) blasko92 válasza Sky D. (#48680) üzenetére


blasko92
őstag

Igen ebben igazad van.

De ha azt nézed: ez a fémhálós szűrő is jóval sűrűbb mint bármelyik blokk, így a trutymó is ebben fog leragadni.

"nagyobb szemcséket megszűrje, kicsi a szűrő felülete, nagyobb a szűrő eltömődésének veszélye pláne ha gecisedik a folyadék"
Egy finomabb szerkezetű szűrő a taknyosodástól előbb fog eldugulni.

Egyetlen hátránya, amit Te is említettél az az, hogy nem látod az esetleges anyaglerakódást. :R

Folyadékból pedig olyat kell választani, amiről csak jó vélemények vannak.
Én spec egyből feketelistára tettem azokat, amelyikekről azt hallottam, hogy taknyosodnak (pedig az elején nagyon szerettem volna színezett lötyit)

(#48682) Sky D. válasza blasko92 (#48681) üzenetére


Sky D.
tag

hát az enyémbe egyenlőre glycoshell kerül, 8,5devi dest víz 1,5dl shell arányban .. vagy 9-1 arányban.
te melyiket javasolnád?
Ha az nem jön be és nem bírná ki a 6 hónapot, akkor ott az etil alkochol:)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48683) blasko92 válasza Sky D. (#48682) üzenetére


blasko92
őstag

Én még nem használtam fagyállós vizet, úgyhogy nem tudok konkrét számadatot adni a keverés arányáról, viszont a glycoshell-t használják többen is gond nélkül (nincs lerakódás, korrózió). :)

Volt, aki annyit rakott csak bele, hogy épphogy csak megszínezte a vizet. (Azt hiszem TaaT kolléga)

Nálam 1 deci 70%-os gyógyszertári alkohol és 13 deci desztvíz csordogál a gép ereiben, immáron több mint 5 hónapja. Nemrég szétszedtem a rendszert, és gyönyörű tiszta volt minden.

(#48684) Satyricon válasza DigitXT (#48640) üzenetére


Satyricon
addikt

Na ma bekapcsoltam a gépet délelőtt és azt vettem észre, hogy a plexi tartályból lejjebb ment a viz szintje vagy 3 centivel, meg is ijedtem! (Hogy miért? Mindjárt elmondom hogy jártam nem is olyan rég...) Szóval áramlásmérő meg ugrált 2-3 mm-eket. Ez jelentheti azt is, hogy dugulás van? Köbö 2-3 hete takaritottam ki a cuccot utoljára. Mondjuk régebben is csinált ilyet, hogy gép bekapcsolásánál a tartályból 4-5 centivel is lentebb ment a folyadék szintje. Na akkor volt az, hogy az XT tetején lévő kupakon keresztül ömlött kifelé a viz, egyenesen a gép tetejére(a gépházam tetején van az XT) Ekkor hallottam először csipogni a cuccot... Volt is a tervezők édesanyjának emlegetése... Szóval ez óta mindig megijedek, nehogy megint kijöjjön a kupak tetején a vz.

Ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam, az annak tudható be, hogy már nagyon álmos vagyok... :F Szóval bocs.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48685) Sky D. válasza Satyricon (#48684) üzenetére


Sky D.
tag

na és akkor most mi baj van volt a gépnek ma délelőtt ?
Megint a túlnyomás szelep szarakodott - dugulás ? vagy csak levédős volt a rendszer és emiatt csökkent a víz szint ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48686) DigitXT válasza Satyricon (#48684) üzenetére


DigitXT
félisten

Álljon meg a fáklyásmenet...:U Most akkor van egy plexi tartályod is,
meg az XT tartálya is? Mert az nem igazán jó kombináció. Pláne, ha
megküldöd kívülről egy DDC-vel s még dugulás is van a rendszerben:
a tervezők nem terveztek másik tartályt, és külső szivattyút. (Persze
a dugulásról is elfeledkeztek: anyázni a kék lötty miatt érdemes.:((()

A jelenség, amit tapasztaltál (vízszint csökkenés a tartályban a gép
bekapcsolásakor), alapból azt jelentené, hogy "levegős" a rendszer.
De így, hogy a légzőnyílás miatt nem zárt, és ott jött ki a folyadék...
(A helyedben nem használnám ilyen összeállításban a cuccot, mert
így pont képes arra, hogy a plexi tartályból leszívva a vizet a DDC-d
túlnyomást csináljon az XT tartályában - a kifolyást meg már láttad.)

Ha nem gond, akkor írd már le, hogy pontosan hogy néz ki a köröd!
Esetleg jöhet fénykép is: a dugulást meg már meg kéne szüntetned.

Az áramlásmérő ugrálását a levegősödés okozza, a csipogást pedig
feltehetően az, hogy ugrál az áramlásmérő... Persze okozhatja még
ezer más is, hiszen a vízszintváltozást/csökkenést észreveszi az XT
is, meg hát lehetnek kontaktosak a szenzorok, ill. hasonló dolgok.:DDD

(#48687) Satyricon válasza Sky D. (#48685) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Ma de. az volt, hogy gép bekapcs, és lecsökkent a vizszint 2-3 centit. Megijedtem, nehogy megint kijöjjön a viz az XT tetején... Nem tudom hogy ezt miért csinálja... :(( Elvégre ha egy pumpa elszedi a vizet egy bizonyos helyről(jelen esetben a tartály) oda azonnal pótolnia kellene ugyanazt a mennyiségű vizet. Nem? Logikus lenne a dolog... De mi a francért nem ezt csinálja? :F

Am mit értesz az alatt, hogy levédős? :F És milyen túlnyomás szelep? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48688) DigitXT válasza Satyricon (#48687) üzenetére


DigitXT
félisten

A levegő összenyomható, azért... Mivel a rendszered nem zárt ráadásul
több tartályod is van, amint beindul a szivattyú, ahol levegő van, oda tud
tolni vizet, anélkül, hogy igazából megindulna a keringés. Ha nem lenne
levegő a körben, akkor persze egyszerre indulna be az egész kör, tehát
nem látszana vízszintcsökkenés a tartályban... De ez így, hogy van egy
plexi tartály, meg az XT (nyitott) tartálya szerintem nagyon nem jó, na...

(#48689) Satyricon válasza DigitXT (#48686) üzenetére


Satyricon
addikt

Sajna most Pesten vagyok(itt melózom, lakok) a gép meg tőlem otthon, 140 km-re van. Szerdán este megyek haza, csütörtökön rakok fel képeket a cuccról, belülről, kivültől(ha érdekel hogy néz ki az állapota), na meg a teljes rendszerről...

De azért leirom, mik vannak bekötve: Van az XT, + Zalmi proci blokk(amit asszem az XT-hez adtak gyárilag) Be van kötve a 8800 Ultrára az EK WaterBlock, egy plexi tartály, na meg a DDC pumpa. A légtelenitést Ti hogy szoktátok megoldani? Biztosan az lesz a baj, mert amikor 4-5 nap múlva hazamegyek, gép bekapcs, és eléggé fortyogós, levegős hangja van a rendszernek... aztán kezdődik a 2-3, vagy 4 cm-es vizszint ingadozás... :F Ha csak lehet, a tartályt meg szeretném tartani, nem akarom kiszedni a rendszerből... :( Vagy akkor ez a jelenség fog kisérteni, amig benne hagyom a rendszerben? :F Most hogy erről beszélünk, kezdek rájönni, hogy baromira nem ismerem ezt a rendszert, egy kicsit sem! az összerakás szétszedés megy, de ez a része, meg még sok más nagyon ismeretlen számomra...

Szerk.: Igen, értelek, mit mondasz! Viszont azt nem, hogy a plexi tartályból ha lecsökken a vzszint, a helyére levegő kerül... De honnan, ha nem buborékol? Mert az XT tartályában fortyog a viz a lebegő miatt(oda nyomja ki) Akkor a plexiben kisebb vákuum alakulhat ki? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48690) DigitXT válasza Satyricon (#48689) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát, ha már ott a plexi tartály meg a DDC szivattyúd, azt kell, hogy mondjam,
jobban járnál, ha vennél egy tripla radit, az XT-t meg eladnád a francba...:R
Ugyanis ennek akkor van értelme, ha arra (és úgy) használod, amire kitalálták.

Én is szétmoddoltam, persze, de le is vontam a tanulságot: sokkal olcsóbban
kijöttem volna, ha eleve "normális" vízhűtéses alkatrészeket veszek.:) (Neked
már tartályod, meg szivattyúd van. Mit használsz még az XT-ből? Szabályzást
mondhatnám, de ha egy 12V-ról hajtott DDC nem zavar, akkor felesleges is...)

Igen, van benne 2 radi, viszont hangos(kodó) venti próbálja átszellőztetni őket,
ráadásul nem valami komoly a lamellázottságuk+a kialakításuk soros, tehát a
hatékonyságuk harmatos: relatív nagy ellenállás, és kicsi hűtőfelület... Ezeket
egy "extrém" tripla, 3 db leszabályzott 12-es ventivel szépen el tudja kalapálni.

Ja és a WB5-ös blokknál vannak sokkal jobban a piacon. Bár ha nincs bajod
a procid hőmérsékletével most sem, akkor (l'art pour l'art) nem kell lecserélni.

Az mondom hogy arra jó az XT, hogy minden egyben/kint van, csak a csövet
viszed be a gépbe, és már mehet a menet. Nekem is elvitt egy GTX285-öt is,
de akkor már meg volt támogatva egy tripla radival, később meg vettem még
egy triplát, majd az XT gyári radjait kihajigáltam a körből, stb. GXT285SLI-t is
elvitt így a cucc - igaz, akkor már kevéssé volt nevezhető "Reserator XT"-nek.
Dettó DDC szivattyúval, stb. Azt az állapotát Reserator DigitXT-nek hívtam.:D

A szerkre: igen, ahogy össze is lehet nyomni a levegőt, úgy tágulni is képes.
Igen, kisebb lesz ott a légnyomás, nevezhetjük akár kisebb vákuumnak is.:D
Ha ilyenkor kinyitnád a plexi tartály feltöltőnyílását, akkor nagy sziszegéssel
szívná be a levegőt. Persze ezt ne próbáld ki, csak mondtam, hogy ez lenne.

[ Szerkesztve ]

(#48691) DigitXT válasza Satyricon (#48689) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából a sorrend nem mindegy itt: ha a DDC az XT tartályából szívná a vizet,
akkor nem fordulhatna elő, hogy egyben túlnyomást is csinál benne, mert csak
azzal a vízzel gazdálkodna, amit onnan elvett. Ellenben ha a plexiből szívja, és
az XT tartályába tolja be, akkor simán túlcsordulást okozhat... A víz arra megy,
amerre kisebb az ellenállás, s ha az épp a szellőzőnyílás felé van, hát arra...:D

Ezek a szivattyúk (na jó, az XT gyári szivattyúja nem igazán, de a DDC igen!)
elég erősek, tehát nagy nyomást tudnak kifejteni. Amiért a körben végül nem
spriccel a víz csak csordogál az a rendszerbe épített komponenseken történő
nyomásveszteség. De ezekhez én laikus vagyok, így csak a gyakorlati részre
célozgatnék: ha a nagy nyomás a nyitott tartályban jelenik meg, annak rossz
vége lesz. De ezt már magad is megtapasztalhattad, túlcsordulás formájában.

Magyarán szólva egy normál kör kialakítása: tartály -> szivattyú (így könnyű a
feltöltés, mert a szivattyú csak vizet mozgat, levegőt nem képes szívni / tolni),
majd minden más (gyakorlatilag tetszőleges sorrend), végül vissza a tartályba.

Ha van még egy tartály a rendszerben, akkor azt külön érdemes légteleníteni.
(Gondolom annak csak esztétikai szerepe van - uis gyakorlati haszna nincs.)

(#48692) HUfantom válasza Satyricon (#48689) üzenetére


HUfantom
őstag

Elvégre ha egy pumpa elszedi a vizet egy bizonyos helyről(jelen esetben a tartály) oda azonnal pótolnia kellene ugyanazt a mennyiségű vizet. Nem? Logikus lenne a dolog... De mi a francért nem ezt csinálja?

Ezt lenne dióhéjban a tehetetlenség.
A vízben a kötések nyulosak így ha valami húzza az egyik végét PL: DDC attól még a másik részén nyugalom uralkodik. Ahogy előbb írtátok ha nem lenne +1 hely ahol levegő van a rendszerben akkor teljesen egyszerre mozdulna a rendszer. Úgy lehetne ezt kiküszöbölni ,hogy az egyik tartályt csordultig töltöd és nem maradna benne levegő.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48693) becsitibi válasza HUfantom (#48692) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nem lenne rossz ötlet ha ketten hárman összeállnátok,és az első hsz-ba belesűritnétek minden ilyen infórmációt :K ,asszem volt már erről szó,nem lett belőle semmi?

(#48694) HUfantom válasza becsitibi (#48693) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát én nem érzem magam túl tapasztaltnak "kevés" dolgot csináltam még vízhűtésben...
/ Szerénység FTW :) /
Persze az ember májának jót tesz ha meghívják, hogy mondja el a véleményét.

Ha jól emlékszem Tesco-zsömle állt neki...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48695) OC válasza Sky D. (#48676) üzenetére


OC
őstag

Az lehet, hogy nem volt még divat, de a blokk úgy készült, hogy a lehető legkisebb ellenállást és legjobb hűtést produkálja.

Ha megnézed a belsejét, nem hiszem, hogy sokkal kisebb ellenállást lehetett volna elérni úgy, hogy a hűtés ne szenvedjen csorbát sehol:

Ugyebár itt egyszerre két irányban közlekedik a víz a két csatlakozó között. A marás mélysége is maximálva lett, persze a VGA alatt el kellett férni a blokknak.

[ Szerkesztve ]

(#48696) OC válasza HUfantom (#48694) üzenetére


OC
őstag

Ha visszaolvasnátok néhány évet ( :DDD ), akkor tapasztalhatnátok, hogy újra és újra előkerül a téma. Mondjuk a helyzet most annyival másabb, hogy 90-95%-ban lecserélődött a vizes topic "tagsága", így várható volt, hogy ismét napirenden lesz az első h.sz.

(#48697) Alcaponee


Alcaponee
csendes tag

Hali!

Ennek a rendszernek a mi a cső mérete?Mert leszeretném cserélni átlátszóra és egy színes hűtőfolyadékkal megszépíteni :K

Erről lenne szó:[link]

Köszönőm a segítséget :R

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#48698) OC válasza Alcaponee (#48697) üzenetére


OC
őstag

Emlékeim szerint ilyen "selejtes" 12/8-as. (12mm külső átmérő, 8mm belső átmérő)

(#48699) jones965 válasza OC (#48695) üzenetére


jones965
Modder

Ezen a blokkon hol helyezkedtek el a csatlakozók?
Érdekes a kialakítása, gyakorlatilag moebius jellegű, melyből nekem az jön le, hogy a víz a legkissebb ellenállás felé fog áramlani, mivel nincs kényszerítő pálya.
tévedek?

(#48700) Alcaponee válasza OC (#48698) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Ilyet lehet nálad vásárolni? :F

:R

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.