Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) BearGOD


BearGOD
tag

Sziasztok!
Arról lenne szó, hogy bár jól muzsikál a vízhűtésem, de van egy szabad blokkom és most lesem hogy annak mien a felülete: [link][link]
Gondolom akkor a többi is hasonló hiszen ez egy innovatek set és gondolom a setben majdnem egyformák. A képen a graph-o-matic rev3 van.
A kérdésem az, hogy igaz a gyártó azt mondja hogy ezzel a bevonattal így a legjobb, de ha felpolírozná az ember az mennyit javítana??
Amúgy előrébb már írtam: az xxflow a d805 2,66@3,90 procit idle 36 full load (wprime 1024 teszt vége felé) 49-50
de ott nem mondtátotk hogy az jó vagy sem.
sztetek?

Az újjlenyomatokért a második képen sorry :(

[ Szerkesztve ]

(#13002) shteer válasza BearGOD (#13001) üzenetére


shteer
titán

egy polír nem árthat neki, de csak ha tükörsima és egyenes lesz a felülete

T.Robin: a szivattyúd úgy tudom váltóárammal működik, a panel pedig egyenáramból állítja elő azt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#13003) Pulsar


Pulsar
veterán

Egy kérdés, ötlet.
Mivel holnap bővül a vizem, elgondolkodtam, hogy mit, hova, miután. Amin elgondolkodóba estem, hogí mivel a memória blokkok csatija csak 1/8-os mi lenne ha azokat egy Y-al kötném össze. Van értelme?
Vagy a másik, hogy mi lenne ha a plexi tetején lévő lyukakat valami menetfúróval kitágítanám 1/4-esre, hogy belemenjen a sima csati.

(#13004) BearGOD válasza shteer (#13002) üzenetére


BearGOD
tag

köszi!
És mit gondolsz a proci blokk teljesítményéről.
amúgy dual radi 2x12cm venti és eheim hpps plus van a körön meg egy NB blokk. így produkálja azt amit előző hsz-mben írtam.
de nemtudom hogy ez jó-e. kellene valaki, nálam tapasztaltabb véleménye

(#13005) H_Zozo válasza Pulsar (#13003) üzenetére


H_Zozo
tag

Ez attól függ, mert ha az 1/8"-os csatidnak a belseje ugyan akkora, mint az 1/4"-odénak, akkor semmi értelme, de ha nagy a különbség, akkor természetesen nem hülyeség ha párhuzamosítva vannak a blokkok. Olyat meg hogy feltágítod ne nagyon csinálj, mert el fog repedni a plexi. Előtte fúrd fel nagyobbra, a menetnek megfelelően.

___________________________________________________________________________

(#13006) Pulsar válasza H_Zozo (#13005) üzenetére


Pulsar
veterán

természetesen kissebb sokkal az 1/8-os csatim belső átmérője, mint az 1/4-esé. Igen, erre énis gondoltam, mámrint a megrepedésre, bár elég vastag. De szerintem maradok a párhuzamosításnál!
Köszi :R

(#13007) nyunyu válasza shteer (#13002) üzenetére


nyunyu
félisten

T.Robin: a szivattyúd úgy tudom váltóárammal működik, a panel pedig egyenáramból állítja elő azt

Az nem az EheimStation?

Aseteket annyira meg nem szedtem szet, hogy milyen motorja van, de az EheimStationnal anno jol megjartam, amikor Zoli tap nelkul adta oda.
Siman leegett a 12V egyenaramtol...

Ja, egyanaramtol egyet mordult, aztan semmi. Forditva bekotve szinten egyet mordult, aztan semmi, csak eppen par perc mulva fustolni kezdett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13008) T.Robin válasza nyunyu (#13007) üzenetére


T.Robin
csendes tag

Nem tudom,de talán ez a kép segít:

EMC shielding ensuring no possibility for electromagnetic radiation to interfere with harddisks, monitor or other nearby components.
Ezt az Asetek oldaláról szedtem.
Hogyan tudnám szabályozni a pumpát?

(#13009) T.Robin válasza T.Robin (#13008) üzenetére


T.Robin
csendes tag

Most megnéztem az Asetek oldalán:

12V DC (PSU Powered). Ez a panel képe alatt van.
Ez most azt jelenti,hogy 12voltos egyenáramról müködik,vayg hogy a pumpa egyenáramú?
Köszi a válaszokat,azért a biztonság kedvéért megkérdezem az elektronikai totyikban is.

[ Szerkesztve ]

(#13010) Lucif-R válasza sto1911 (#12989) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ez nem az apró, még mindig nem az...... nemmelesleg ha keresnél apróban találnál embert aki blokkot gyárt. Lehet ő tud neked segíteni pl? :U

(#13011) rob210 válasza BearGOD (#13004) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.

Én a helyedben nem políroznám ezt a blokkot.
Nem fogsz vele elérni semmit.
Ez egy speciális technológiával készült blokk.
Felteszik az alapanyagot egy sík padra, és addig maratnak belőle le tárcsával anyagot amíg teljesen sík felületet nem kapnak. Mattírozásnak hívják a technológiát.
Bár én eddig csak élelmiszeripari gépeknél láttam ilyen kivitelezést, meg is lepődtem a felületeden.
Nem szép viszont garantáltan az előállítható legsíkabb felület.

:R

Renault power

(#13012) rob210 válasza rob210 (#13011) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ha a D805-et ami amúgy elég forrófejű 50°C on tartja akkor ez azért van.

Szerintem teljesen elfogadható érték, itt a radiátorral lesz a "gond" kicsi a teljesítménye, szerintem legalábbis.
Meg hát felület ide felület oda, azért az innovatek szeret szar blokkokat gyártani.
A belső kapilláris rendszer eszméletlen sokat számít.

Renault power

(#13013) sto1911 válasza Lucif-R (#13010) üzenetére


sto1911
veterán

Tudom, hogy ez nem az apro. Viszont 2 hsz nem a vilag sztem. Van itt a topikban ertelmetlenebb kerdes/hsz is, szal ezert nem hinnem, hogy be kellett volna szolni.

Masreszt meg nekem megerte, ugyanis kaptam segitseget, innen, ebbol a topikbol, az aprobol meg nem (pedig oda is irtam nem 1x).

(ez a ket hsz is csak a suruseget emelte, a minoseget nem... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#13014) Reset Elek válasza rob210 (#13011) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ezt a blokkot polírozni KELL!
Lehet, hogy a "mattírozás" miatt a geometriai alaktűrése jo, de a felületi érdessége csapnivaló. Úgyhogy polírpapírra vele!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#13015) shteer


shteer
titán

aki "olcsón" hozzá tud jutni viszonylag nagyobb méretű aluhoz, dobjon egy privit pls :R

..szerintem jónak tűnik

(#13016) P00By


P00By
nagyúr

Jól látom, hogy 8800 GS-hez nincsen fullos blokk? :U

(#13017) shteer válasza P00By (#13016) üzenetére


shteer
titán

jól, nem mintha megérné venni GS-t

..szerintem jónak tűnik

(#13018) P00By válasza shteer (#13017) üzenetére


P00By
nagyúr

Az már más kérdés :D

(#13019) Nyugdíjas válasza shteer (#13015) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bészerzísi árun?:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13020) kiborg válasza shteer (#13015) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ez privi akart lenni.

Kiborg

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#13021) shteer válasza Nyugdíjas (#13019) üzenetére


shteer
titán

occsópízé tezsvírem :K

kiborg: :R

..szerintem jónak tűnik

(#13022) Tidor00


Tidor00
tag

szóljatok h a polcon lvő d5 rossz hatással van a rendszerre :W :W
megdöglött az x2o-m(szegény proci leoldottXD nem is volt forró a dolog :Y )

mindegy bekötöttem a d5- öt
annyira dicséritek de h egy 60centis vízoszlopot 5-ösön akart megmozdítani míg levegős volt a rendszer :(
plussz ciripel is picit..másnál is? :F 5-ösön meg érdekes hangokat ad...
bár a hőfokok javulni látszanak :)

még gondolkodom rajta

(#13023) rob210 válasza Reset Elek (#13014) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha te mondod legyen.
Szerintem egy normális hővezetőpasztával is eléri a hatást.

(mondom én aki 4 napig tekergettem a procimat is meg a blokkomat is:)))

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#13024) shteer válasza Tidor00 (#13022) üzenetére


shteer
titán

nálam percek alatt légtelenedik a rendszer 5-ösön... 3-as alatt használom és kussol nagyon

majd ha úgy vetted észre, hogy nincs levegő a rendszerben és akkor is csinálja akkor aggódhatsz... rézfedeles D5 vario? csőátmérő?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#13025) Tidor00 válasza shteer (#13024) üzenetére


Tidor00
tag

miután felkapta az vízoszlopot megindult az áramlás szal csak az elején gondolkozott kicsit :F (csak furcsáltam h az elején nem hasonló inenzitással ment:éppen csak vánszorgott...) és itt se kellett 5 percnél több a légtelenítésre

4-es alatt csendben van ez is(kis ciripelést meg lehet h túl érzékeny a fülem) csak 5-ös fokozatban ad vmi hangot de az zavaró
igen réz d5 vario
igen 10/8 on erölködik szegény de csak nem lesz baja 2-3-as közt 12-voltról

még gondolkodom rajta

(#13026) Nyugdíjas válasza Tidor00 (#13025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ámber!:Y
5-ösön D5-öt?:D Mire készülsz? Vizágyúzod a tüntetőket?:D Próbájjad már ki 2-esen. Nekem is minimumon tolja, bőven elég...
Az meg, hogy nem kapja fel a vizoszlopot nem csoda. Nem levegő szállitására vannak ezek kitalálva...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13027) szacsee válasza Tidor00 (#13025) üzenetére


szacsee
nagyúr

Légtelenítéskor játszani kell a fokozatokkal, asszem 5-ösben hamar áttolja a rendszeren (ez tuti :D ), de a szivattyúban maradó bubikat 3-as alatti fokozatban lehet csak likvidálni.. ;)

(#13028) jenei92


jenei92
senior tag

Csá!Segítséget szeretnék kérni!Van egy Hd2600pro kártyám,és rá szeretnék Vízhűtéshez blokkot,Ki is néztem magamnak egy Zalman GWB2-t.Szrintetek ez jó az én kártyámra?
[link] :R

(#13029) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

En 4-esen hasznalom a D5-ost, 2-esen mar nemigazan tolja at a vizet, lehet nem szereti a tul sok konyok idomot, a 3-4 fokozat kozott meg hangerore nem vettem eszre kulonbseget (gyak nincs hangja), ugyhogy maradt a 4. 5-oson megjon a hangja, de nekem az se volt veszelyes.

(#13030) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Befejeztem vegre amit be kellett, most mar csak elvezni akarom a csendet. :D

[link]

(#13031) jenei92


jenei92
senior tag

Szép munka már Radikalon is mondtam! :C :R

(#13032) sto1911


sto1911
veterán

Egy jo pumpat gyorsan tudnatok ajanlani? Olcso is lehet, az nem baj, 12V-os elonyben.

(#13033) rob210 válasza ^Sunrise^ (#13030) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát erre csak azt tudom mondani szép konfig jó konfig drága konfig.
:R

Renault power

(#13034) ^Sunrise^ válasza jenei92 (#13031) üzenetére


^Sunrise^
tag

[OFF]Es it is koszonom. :)

Rob: osszertekre lehet, de a belsejet tekintve, ha csak az aktualis csucskinalatot nezem akkor mar eleg gyenguszka, de nekem amire kell arra megfelel. :R [/OFF]

(#13035) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#13030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tényleg szép munka, örülök, hogy hozzájárulhattam egy picit;):B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13036) rob210 válasza ^Sunrise^ (#13034) üzenetére


rob210
nagyúr

Ne viccelj kit érdekel a belseje, maga a radiátor rengeteg egy vagyon.
:R

Renault power

(#13037) shteer válasza sto1911 (#13032) üzenetére


shteer
titán

vmi azt súgja: Laing DDC :)

..szerintem jónak tűnik

(#13038) ^Sunrise^ válasza Nyugdíjas (#13035) üzenetére


^Sunrise^
tag

Nem is volt az olyan kicsi. :C :R :))

[ Szerkesztve ]

(#13039) sto1911 válasza shteer (#13037) üzenetére


sto1911
veterán

Es mennyi az annyi?

(#13040) Játékos válasza sto1911 (#13039) üzenetére


Játékos
addikt

8k környékén hozzájutsz. :K Használtan valamivel olcsóbban is lehet.

^Sunrise^
garatula, volt vele meló biztosan. Gondolom, meg vagy vele elégedve, ha már "elkészült". :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#13041) sto1911 válasza Játékos (#13040) üzenetére


sto1911
veterán

Megfelel. Pontos tipust tudtok adni? Vagy csak ennyi?

(#13042) fuzik válasza sto1911 (#13041) üzenetére


fuzik
aktív tag

Laing DDC 1T vagy Laing DDC 1plusT

A Játékos által említett összegért nem hivatalos forrásból tudod csak megszerezni, vagy használtan. Hivatalos forrásból az 1T leginkább 12e HUF. Az 1plusT pedig 14 - 16e HUF.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13043) mokus1


mokus1
addikt

MI kell a vízhűtéshez??mit hagytam ki:CPU,VGA,NB blokk
Pumpa,Radiátor,csövek
Kiegyenlitő tartály muszály?

(#13044) ^Sunrise^ válasza Játékos (#13040) üzenetére


^Sunrise^
tag

Nem nagyon szeretnek hozzanyulni, nincs is miert. A gep megy, a rendszer jol hut, vegre masra is tudok idot es penzt szakitani. :) :))

(#13045) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#13044) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon szuper lett a gépsárkány, gratulálok hozzá! :R

A Cora csövezésével kapcsolatban kérdeznék valami konkrétat: ha olyan hosszú csövet vág az ember, hogy rá tudja tolni és szorítani mindkettő csatlakozóra, akkor a csatik távolabb lesznek egymástól, mint azt a profilok megkívánnák. Ettől talán be lehet hajtani, csak akkor a cső összenyomódik. Te így oldottad meg, vagy rövidebb csövet vágtál? Ekkor viszont a cső nem éri végig a csatlakozót...

(#13046) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#13045) üzenetére


^Sunrise^
tag

Koszi!

En pont akkorat vagtam amekkora kellett a csatik koze. Eloszor rakd fel a meretre vagott csoveket a csatikra es azokat csavarozd a profilokra, forditva nem fog menni a dolog.

(#13047) RockHaRD válasza ^Sunrise^ (#13046) üzenetére


RockHaRD
addikt

egy kis off: milyen festékkel csináltátok azt a narancssárga falat? Naon tetszik :DDD érdekelne a neve :))

:R

(#13048) P00By


P00By
nagyúr

Jön még egy remek gyári vizes lap(akár vizes...)

[ Szerkesztve ]

(#13049) Soak válasza P00By (#13048) üzenetére


Soak
veterán

Kiváncsi vagyok milyen potot mellékelnek

(#13050) varga911


varga911
senior tag

Meghót a P5K Deluxe-om. :O P5K Pro lesz az utód, erre a lapra rámennek a szabvány csipszetblokkok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.