Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) nyunyu válasza Szatesz (#4997) üzenetére


nyunyu
félisten

Ujonnan nehez lesz, mivel az Aseteket forgalmazo nagyker mar nem hoz Magyarorszagra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5002) Ati007 válasza Bagira01 (#4976) üzenetére


Ati007
őstag

na rájöttem mit hiányolsz ami a fetekre megy ahhoz nincs anya( ha azt addig csavarod hogy anya is kelljen hozzá akkor már nem fog kelleni a blokk a karira mert kámpec lesz neki, azzal nagyon óvatosan kell báni) az a fémbe csatlakozik(mondjuk bele is volt csavarva nem tünt fel?) és tuti meglesz a csavar is esetleg apu kabátzsebében :F

[ Szerkesztve ]

(#5003) Ati007


Ati007
őstag

itt van a kép és fehérrel körberajzoltam hova nem kell anya: [link]

(#5004) Muréna válasza szacsee (#4989) üzenetére


Muréna
őstag

Csao!
nemrossz-nemrossz, nem jarsz majd felem egy backplate-vel? :)
( Boldog Karacsonyt Neked es a Csaladodnak :) )

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#5005) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Sziasztok!
Valaki nem olyan rég irtahogy meg akarná oldani a vízhütését egy rendes fütéshez való keringetöszivatyúval,meg a padlásra tenne egy jó nagy höleadót.
Mi ujság a prjektel? Jobban szétnéztem itthon és hátul a fészerben én is találtam egy kis 85*65centis réz/alu höleadót meg egy uj keringetöszivattyút ami 540-3000liter/óra teljesitménnyel bir 5méter nyomómagasságal :D
Lenne némi észrevételem a szivattyúhoz lehet segithetnék az illetönek,de leginkább az érdekelne hogy megvalósitotta e a dolgot,és hogy milyen?

(#5006) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Ja és még valami.Keresnék 5darab egyenes csatlakozót G1/4es menettel egy könyököt és 2 záródugót.Nincs valakinek otthon elfekvöben? Sajnos Balikánál már szétkapkodták a cuccokat

[ Szerkesztve ]

(#5007) Szatesz


Szatesz
őstag

Akkor valami jo rendszer mondjatok mar ami hasonlo mint az asatek ha mar nem lehet kapni mert akkor arra kezdek gyujteni..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5008) ssolitude


ssolitude
őstag

Újabb pancsolásom eredménye.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#5009) Bagira01 válasza Ati007 (#5003) üzenetére


Bagira01
veterán

Igazad van :R azt hittem ez is azzal megy fel. De egyik csavar akkor sem találom :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5010) helkis válasza szacsee (#4992) üzenetére


helkis
addikt

az íróasztalod lábában minek vannak ventik? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5011) #72042496 válasza HJ.Henry (#5006) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vidd el a két könyökcsatit 800-ért (jó lesz az egy tartalékba), s kapsz mellé két dugaszt is! :)
Amúgy ha pesti vagy, karácsony után tudok adni két dugót, mert van belőle bőven.

Node ez nem a biznisztopic, át is teszem OFF-ba. :)

(#5012) Bagira01 válasza Bagira01 (#5009) üzenetére


Bagira01
veterán

Győzelem, és ez csak egy porzsák kikotorásával :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5013) Ati007 válasza Bagira01 (#5012) üzenetére


Ati007
őstag

tehát megvan minden ami kell a bódótághoz :F :DDD

(#5014) Dimitrov


Dimitrov
csendes tag

Hali!
Olyan kérdésem lenne hogy milyen itthon beszerezhetö radi az amit lehet 1/2"es csonkokkal kapni, és ha lehet akkor hol? :)
Mert pl DangerDen-éknél láttam h Nexxoshoz lehet kérni 1/2"est, de máshol még nem láttam... :F

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5015) madve


madve
tag

Sziasztok,

Költői kérdés:

A radiátorra szeretnék két 12 cm-es ventit tenni. Namost hogy tegyem rá a ventiket. Kívülre és szívja át rajta a levegőt vagy fújja át a levegőt? Melyik hatékonyabb. Mondjuk a radit a hát tetejére szeretném rakni.
8800GTX-re melyik blokk a legjobb. (és persze nem a legdrágább...) A Zalmit néztem ki magamnak.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#5016) madve válasza Nyugdíjas (#4986) üzenetére


madve
tag

Írtam egy PÜ-t...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#5017) HJ.Henry válasza #72042496 (#5011) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ok értem,köszi.Irtam a topicodba.
Csak azért irtam ebbe a topicba mert itt azért több olyan ember látja akinek lehet otthon elfekvöben ilyen vizhütéses csatija,és megszabadulna töle :)

(#5018) Nyugdíjas válasza Dimitrov (#5014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha jól tudom,akkor Danger Den-éknél is csak Thermochill,meg Black Ice radik vannak. Nexxxoshoz is volt bőven szerencsém. Amire te gondolsz az a csatlakozó mérete,amit ők angolszász mértékegységekben adnak meg. Innen a col:) De ez nem a menetet jelenti. Az mindegyik általad emlitett radinál G1/4'. Tehát maximálisan használható belső átmérő az 10mm. Külseje valahol 12-13mm közt van ezeknek a csatiknak tipustól függően. Na ezt a 12-13mm-t hivják ők 1/2'-nak...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5019) Dimitrov válasza Nyugdíjas (#5018) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Ja sorry elirtam, nem Nexxost akartam irni...csak mind ugyanugy néz ki nagyjábol XD
Azt vágom h a menet mindegyiken G1/4es és az 1/2" a csöre vonatkozik, csak gondoltam elöbb kérdezek...inkább hülyeséget kérdezek minthogy hülyeséget csinálok :D
No összességében ha veszek pl egy Black Ice radit és beleteszem ezt a csonkot <[link]> akkor megvan amit kerestem...ha jol értem :)

Csövek közül milyet érdemes használni?subcoolingon, és máshol se láttam 1/2"es belsö átméröjü csövet, pedig nekem mindenképp az kéne :O
Radik közt mekkora különbség van?Nexxxos, Black Ice meg HTF3 között?
Pumpábol D5re esett a választásom, arrol csak jokat hallottam eddig :)

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5020) Nyugdíjas válasza Dimitrov (#5019) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen jól irod,ez az amit kerestél;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5021) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv Urak!

Mindamellett, hogy Kellemes Karácsonyi Ünnepeket szükségem lenne egy kis segítségre!

Ma reggelre a tegnapi hibátlan üzem után feladta a harcot az Asetek Extreme pumpám. Ha valaki tudja mi lehet a baja (nem a panel, azt már kiszűrtem, egyszerűen meg se nyikkan) és lehet-e orvosolni ossza meg velem.

Másodsorban érdekelne hasonló teljesítményű pumpa akár új, akár használt 10/8-as csövezéssel, lehetőség szerint 27-e délelőtti átvétellel, délután háromnapos lanparti kezdődne, úgyhogy szeretném üzembe helyezni a cuccost (léghűtést nem szeressem, meg nagy meló lenne...).

Üdv,

(#5022) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

BOLDOG KARACSONYT MINDENKINEK!!!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#5023) dvdbackuper válasza gyurczy (#5021) üzenetére


dvdbackuper
őstag

úgy látom nem vagyok egyedül azzal, hogy meghalt az asetek pumpa...esetleg próbáld meg letépni róla a panelt és egy 12V-os AC táppal megküldeni a pumpát...de nem ám ilyen 500mA-es szutyokkal, legalább olyan 10-12W-ot eszik a gané asetek...nekem egy Laing D5 lett helyette, hát....nem bántam meg...melegen ajánlom Neked is.... :C :R :R

(#5024) HJ.Henry válasza gyurczy (#5021) üzenetére


HJ.Henry
tag

Én(de szerintem más is) leginkább Laing szivattyút ajánlanék.
Igaz a két ünnep közt nem tudom ki foglakozik adás-vétellel,de ezt a két embert meg lehet próbálni :
Nyugdijas
P87

A linkek a topcjaik.Nyugijasnál van a legjobb árban az uj DDC,P87nél meg a D5,söt nála még van müanyag tetös is amihez nem kell mindenféle átalakitó hogy a csövet rá lehessen kötni.
Ha ök nem,akkor keresgess a hütés apróban,biztos találsz olyat akivel le tudod bonyolitani az üzletet.
Ja és még egy aproság! Ha jól tudom az Asetek az egybe van a pumpa a tartályal.Na ezek csak pumpák(igaz abból a legjobbak) tartályt kell még venned hozzá!
Ha esetleg nem akarnál az Aseteken kivül mást akkor csak az apróban találsz,mert ha jol halottam ujonnan már nem forgalmazzák itthon,igaz lehet tévedek.
Más : Todynak volt egy panelhibás Asetek pumpálya.Ha a tied ugyan olyan és biztos hogy a panel jo akkor esetleg.... :)

[ Szerkesztve ]

(#5025) HJ.Henry válasza HJ.Henry (#5024) üzenetére


HJ.Henry
tag

Upsz tévedtem! a P87nél kapható müanyagtetös D5hez is kell átalakító ahoz hogy rá tudd kötni a csöveket :(
Az max anyival másabb a réztetösnél hogy van a pumpán rözitési lehetöség.Sajna a réztetösnél nincs semmilyen rögzités.

(#5026) varga911


varga911
senior tag

Vízhőfokot mivel érdemes mérni? Kültéri hőmérő jó hozzá? Nem szándékozom pénzt áldozni mindenféle beköthető mérőkre. :) A tartályba belelógatva hiteles értéket kapnék?

Üdv mindenkinek, és Boldog Karácsonyt! :R

(#5027) Nyugdíjas válasza varga911 (#5026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én próbálkoztam vele. Nem jó sajnos. Nem elég pontos.
Viszont van egy önnek való filléres,barkácsolós ötletem. Igaz én a mai napig nem jutottam el oda, hogy kipróbáljam,de nem lehet vele baj.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5028) varga911 válasza Nyugdíjas (#5027) üzenetére


varga911
senior tag

Jöhet egy privát üzenet formájában uram!

(#5029) Joshi válasza Nyugdíjas (#5027) üzenetére


Joshi
titán

És nekem is. :D :R

(#5030) Nyugdíjas válasza Joshi (#5029) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sejtettem, hogy nem kellett volna ide beirnom:DDD Nem irom meg,mégpedig azért nem,mert mint mondtam csak elméleti sikon létezik,kipróbálva még nem volt. A kollégából meg kinézem, hogy hamarabb összerakja,mint én,mert én rendkivül lusta vagyok sajnos:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5031) oliba


oliba
őstag

Elgondolkoztam egy kis vízhűtésen, mert sokan istenítik, de nekem annyira nem tetszik (gyilkoljatok le), és nagyjából el is mondom, hogy miért. Remélem rámcáfoltok.
1. Itt látni, hogy eléggé elveri egy TR U120 Extreme a két vízhűtést, amelyek nem tudom milyen szinten mozognak vizes körben.
2. Egy-két oldallal előrébb van egy "hangteszt", ahol nagyon hangosak a léghűtéses mezőnyhöz képest.

A többit elfelejtettem. Netán, ha meg tudjátok magyarázni, hogy mitől tudható be a vizecske ilyen szinten gyengén szereplése, akkor meggondolom a vásárlást, mert eddig egy ultra-120 Ex-re gondoltam.
Esetleg ha tudtok mondani jó CPu blokkot és elmondjátok, hogy milyen szintet képvisel a vízhűtések piacán, akkor örülnék neki, meg ha már lúd, legyen kövér, melyik a legjobb cpublokk?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#5032) Dirtyz válasza varga911 (#5026) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem fém tartályom van, ahhoz van hozzászorítva egy hőmérő szenzor, 2 óra játék után mutatott 34,7°C-ot, CPU 41°C körül volt everest szerint

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5033) Nyugdíjas válasza oliba (#5031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek nagyon semmilyen szinten nem mozognak vizes körben:DDD
Swiftech elég jó gyártó,de itt egy igen gyenge szettje szerepel.
Nem tudom, hogy szándékosan ygenge vizekkel rakták-e össze a TRUE-120-at,vagy inkább az azonos árra mentek rá... Talán a jót feltételezve a tesztelőkről az utóbbire gondolok:)

Ennél sokkal-sokkal jobb vizek vannak. És ami roszabb hir,hogy TRUE-120 árnál drágábban. Határ a csillagos ég természetesen:)

Hangban pedig megintcsak az a helyzet,hogy ezek viccek vizes körökben. Vannak ugyanis teljesen passziv (értsd: 0dbA) rendszerek is. De aktiv vizzel is extrém halk cuccokat lehet összerakni. TRUE-120 szintet minimum megüti,de inkább alá mennek zajban.

Tehát azt kell mondjam semmiképp ne ezen teszt alapján itélj.
Ami viszont biztos (nem foglak hamis illuziókba ringatni:) ), hogy egy TRUE áráól nem jön ki e gy komoly viz.

Nézzük pl. az enyémet(sajnos igy hirtelen csak saját eredményeimmel tudok hasonlitani:B ). Csak mert kérdezed mire képes egy jó viz. 4magra terhelve a Q6600-am 1,55V valós fesszel 60 fokos volt maximum. Ezt nem hiszem, hogy sok lég tudja ;] 28-29 fokos vizhő mellett idle állapotban bármekkora órajelet,vagy VCore-t állitok be,mindig 35 fok alatt maradnak a magok. De inkább 31-33 közt.
Kb. ezt tudja egy extrém halk,de elég erős aktiv viz.
Passziv vizek hőfokban esetleg kevésbé jók,viszont abszolút nulla hangal teszik a dolgukt...

Igy hirtelen ennyi:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5034) helkis válasza Nyugdíjas (#5033) üzenetére


helkis
addikt

na kiderült, ki szent-estézett a PH-motorral.. :DDD
annyit fűznék hozzá, hogy nem biztos, hogy tudja oliba, hogy egy quad mit tud fűteni, ami a példádban szerepelt, bár gondolom nem az aláírásában szereplő x2 3800+-ra akar true120-at venni.. ;) így általánosságban azt lehet mondani, hogy olcsóbb egy aktiv víz, minimális hanggal, a hdd-k lesznek a leghangosabb elemei a rendszernek, de ezzel is üresjáratban annyi fok a proci, mint a környezet. terhelve pedig szintén sokmindentől függ, de átlagosan szvsz 20-25fokkal csökkenhet a procihő ugyanolyan beállítás mellett, mint léggel, konkrétumokért vissza kell olvasni! ;)

oliba - írd le mint szeretnél hűteni, mik az elvárásaid, mennyid van rá, aztán ajánlunk valami jót, ami mindegyik halmaznak eleme.. :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5035) Szatesz válasza helkis (#5034) üzenetére


Szatesz
őstag

Szia nekem is ajanlhatnatok akkor valami jott...Én is venni akarok egy q6600 at és egy asus silent knight 2 leghutesem van de azt mondjak kevés lessz hozzá....Nekem egy olyan vizhutesre lenne szuksegem hogy nagyon lehutse a hang az nemszamit és arban azert 40-50 k ert meglehessen venni egyenlore csak procit akarok vele huteni mert 5 venti van a gépemben a tobbi kellokeppen nem melegszik....DE késobbb majd valoszinu hogy vga is lessz hutve rola... a tobbi annyira nem számit csaka vga meg a proci...Néztem ezt az asatek waterchillt elég jonak tunik de nemtudom hol lehet kapni egy olyan hasonlo elegendo lenne nekem....Csak még sosem volt vizem ezért erdeklodom mit ajanlotok nekem...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5036) djadji


djadji
senior tag

ITta PHna árult valaki hővezető lapot (amit rálehet tenni a VGA hőelosztó lapjára, hoyg elérje a RAMokat is)
Nem tudjátok hogy hívják azt? nem találom meg a hirdetést...

VGAra érdemes olyat tenni? egyszerűbb mint a lapot pontosan megmarni ugyhogy elérje a RAMokat (pontosan).... Így meg egy egszerű lap és ráragasztva ezek a hővezetők...
Vagy jobban járnék ha elegendő rézlemezt raknék a hővezető lapra, hogy elérje a VRAMokat?

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#5037) redraven85


redraven85
tag

Boldog fát ! :D

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#5038) fuzik válasza djadji (#5036) üzenetére


fuzik
aktív tag

djyuri

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5039) djadji


djadji
senior tag

Kösz Fuzik...

MÁS: Kellene nekem egy olyan vízesblokk (Nem wcre gondolok) ami egészen lapos és az oldalán vannak a csatik. Nem kell bele semmi extra, semmi vízáramlás vezető... Egy egszerű doboz, amibe belemegy 2 rézcső (amik a csonkok)
A blokk maga elég kicsi lenne, ezért sztem nehéz lenne megforrasztani lemezből (ha nincs más, ez fog következni..)
MIből, hogyan lenne a legegyszerűbb megvalósítani?

egy alaplap chipset-jére menne a blokk (VGA alatt van) és nem kell semmi bele, mert a lap passziív hűtésű eredetileg is, vagyis nem termel túl sok hőt... ugyhogy akármilyen "primitív" blokk megteszi...

Ötlet?

http://djadji.fw.hu

(#5040) fuzik válasza djadji (#5039) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ez esetleg? Ugyan van neki tüsisora, meg eredetileg vga -ra szánták.... De egyébként a tetőt és a kivezetéseket leszámítva minden paraméterében megegyezik az azonos márkájú chipset blokkal.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5041) Silex válasza djadji (#5039) üzenetére


Silex
aktív tag

Ez ugyan nem primitív, meg nem is olcsó, meg párhuzamosítani kell vele a kis csőátmérője miatt, de pont erre találták ki. Anno R.Zoli-tól ilyet vettem, csak aztán más alaplapom lett és visszavittem. Ötletnek sem utolsó, esetleg Tomika össze tudna hoznivalami hasonlót neked!

Boldog Karácsonyt minden topiktársnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#5042) gyurczy válasza dvdbackuper (#5023) üzenetére


gyurczy
őstag

Próbáltam direktben azzal a táppal, amivel eddig ment, és egy másikkal is, meg se nyikkan egyik kikapcstól a másikig...

(#5043) gyurczy válasza HJ.Henry (#5024) üzenetére


gyurczy
őstag

Dirtyz a segítségemre sietett pumpa ügyben, az említett két kollégát karácsony lévén nem akartam zargatni.
Asetek amúgy elég érdekes cég, sikerült két magyarországi disztribútorral szerződniük, ezért szűnt meg az eredeti nagyker, az új, meg még nem forgalmaz (ha jól tudom).

(#5044) toto92


toto92
csendes tag

Hello!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudnék magyarországon beszerezni vízhűtéses rendszert?
Köszönöm!

(#5045) varga911 válasza toto92 (#5044) üzenetére


varga911
senior tag

www.subcooling.hu, ill. Nyugdíjas kolléga, mindkettő megbízható forrás. A gyári szetteket hanyagold.

(#5046) oliba válasza helkis (#5034) üzenetére


oliba
őstag

Micsoda segítőkész emberek vagytok Nyugdíjas-al :R
Egyenlőre még csak érdeklődés szinten vagyok a vízhez. Nem szánok rá milliókat, de egyenlőre csak egy radiátort+pumpa+cpublokk, meg ami ezeket összeköti meg leszorítja, stb...
Később persze jöhet a chipset/vga/mosfet, meg mittudoménmicsoda, mivel ha már egyszer víz van benn, akkor legyen mindenhol víz, így gondolom elsőként egy bika radiátort kellene szereznem, egy erős és halk pumpával.

Igazából nagyon kezdő vagyok vízhűtés terén, mert ugye örök félelmem van a víztől, mert kilotyipolom meg hasonló, aztán lőttek pár alaktrésznek és anynira ügyesnek sem érzem magam, hogy össze bírjak vágni egyet, bár lehet nem bonyolult.

Igazából nem erre a procira szerettem volna tenni a blokkot, hanem lehet vettem volna egy E4500-at M0-sat, ha tehetem és akkor adtam volna rendesen neki. Lehet ehhez lesz, de ha drága lenne a vizecske, akkor maradok a 3800+@2500mhz-nél, aztán már csak 8800GT bele.
Nem tudom, hogy mennyire tud fűtneni egy quad, mert még nem volt és biztos, hogy nem is lesz ebből a szériából, mert a fogyasztás miatt muter kinyírna :D
Akkor kellene egy jó blokk+radi+pumpa. Árat nem írok, mert foggalmam sincs, hogy mennyiből lenne meg, így ajánljatok ti egyet. 70-nél remélem nem több, úgy komplett bilincsekkel, vízzel meg csövekkel együtt. Bár azt sem tudom, hogy milyen vízzel megy az a víz, de gondolom nem csapvíz :D

Valószínű, hogy polír is lenne rajta, így ha amiatt nem ajánlatok egy adott terméket, mert gáz az alja, akkor az nem lenne gond.

Köszönöm a türelmet :R

(#5047) djadji válasza fuzik (#5040) üzenetére


djadji
senior tag

Ez király lenne.. csak sokallom a 19mm-es magasságot. sztem nem fér el a VGA alatt (vagy éppen hogy.. megmérem..) MIndenestre kösz a tippet..

A másik valóban nem egyszerű.. cserébe baromi drága (sztem) és én a 4es csővel való vízhűtést... hát nem is tudom.. de akkor inkább nem csinálok semmit... SZtem a 4es az nagyon kevéske...
(mellesleg nekem a 10/8as csőhöz is párhuzamosítani kellene.. :DDD )

http://djadji.fw.hu

(#5048) Silex válasza djadji (#5047) üzenetére


Silex
aktív tag

Értem én, csak ha hommadeban gondolkozol, irányadó lehet. A csőméret valamivel lehet nagyobb, viszont jó lapos. :) :K

(#5049) helkis válasza oliba (#5046) üzenetére


helkis
addikt

igazából én is nemrég "tértem meg"! :D
okok hasonlók voltak, mint nálad, víz+elektromosság nem túl jó barátok :D, de mivel már elég régóta tart a víz evolúciója, reméltem, hogy mára már az ilyen: szétcsúszik, elázik, dobhatok ki mindent témakörnek nincs alapja, és ez így is van, ha nem házi készítésű termékekről van szó, vagy ha nem prototipust veszel valamiből, ami igazából minden újdonság velejárója, hogy ne te legyél a legelső aki kipróbálja (csak ha már profi vagy), tehát jól bevált dolgokat kell megvenni szvsz. pár embert megkérdeztem, és mindenki nyugdíjashoz irányított, amit nagyon jól tettek.. :R most jöhetne egy: hú de fain csávó nyugdíjas stb, bekezdés (ami egyébként így van(ezért majd bónusz%-okat fogok követelni! :DDD)) de majd úgyis rájössz te is.. :))

nálam is alapvető volt a bővíthetőség, tehát erős pumpa, és jó radi az alapja, a többi meg majd jön, a quadomhoz akkoriban nem volt még sok alternatíva blokk téren, így a D-tek Fuzion-ra esett a választás. csak ajánlani tudom! :R. a hőleadásnál el kell dönteni, hogy passzívan vagy aktivan szeretnél megszabadulni a leadott melegtől.. a passzív néma, de több vagy nagyobb radit igényel, ergo drágább mint pl. egy tripla radi 3 halk ventivel..
további blokkok: igény szerint, alaplapomon elég jó a gyári hűtés, ezért marad + a zsebemben is pár k ;)
pumpa: Laing D5-öt szintén tudom ajánlani, halk alacsony fokozaton, és elég erős is.
csövek: manapság már 10mm-es belsős rendszernél kisebb keresztmetszetűbe vétek pénzt beletenni szvsz, az árkülönbség minimális, de a teljesítmény sokkat javul..
csatik: mindenbe kettő kell.. ;) 10mm-es belsővel lehetőleg..
tartály: légtelenítésnél előnyös, kicsi, nagy, kerek, kocka, sokféle van, izlés és pénztárca függvénye.
paszta: a hőátadás maximalizálása a cél (polír felületeknél is jól jön), ezért célszerű nem spórolni rajta: AC-mx2 - jelenleg a legjobb - sok teszt szerint.
hűtőfolyadék: fagyálló és desztvíz 1:8-1:10-es keveréke, hogy ne algásodjon a cucc, vagy antikorro adalék..
pár személyes eredményem: [link]
ja és 70k-ból kijött.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5050) toto92


toto92
csendes tag

Hi!
Ti melyik blokkot javasolnátok/milyen sorrendben?
D-tech Fuzion
Nexxos HP High-Flow
Nexxos HP Pro
Swiftech Apogee GT
PQ-Plus socket
Ha kérhetném állítsatok fel egy sorrendet.
Az lenne még a kérdésem, hogy mekkora különbség van az egyes blokkok között, melyiket érdemes venni.
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.