Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49901) blasko92 válasza SimonYana (#49899) üzenetére


blasko92
őstag

Miért lenne hangos? Le kell őket tekerni 3-400rpm-re és akkor nincs hangjuk :)

(#49902) SimonYana válasza blasko92 (#49901) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha ha! Az én gépem olyan halk , hogy még a winyót is kidobtam belőle , mert már csak azt hallottam! Szabályozhatod Te azt. Akár milyen halk az a kis nesz is nagyon sokszorosa! Ráadásul a radi mindkét oldalán venti. Még generálja is a lég zajt! :))

® SimonYana ®

(#49903) blasko92 válasza SimonYana (#49902) üzenetére


blasko92
őstag

Azt mondjuk én sem értem, hogy vízhűtéshez minek ennyi ventilátor.... 21db-ot számoltam össze összesen :DDD

(#49904) SimonYana válasza blasko92 (#49903) üzenetére


SimonYana
addikt

Van pénze a gyereknek! 100 rugó még a csatikra sem volt elég!

® SimonYana ®

(#49905) Razermazer válasza SimonYana (#49904) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát a csatik csak 250k így tudva sraccra, hát nem bérből és fizetésből él :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49906) TaaT


TaaT
veterán

Tegnap találtam ezt a gyöngyszemet, i7 920 és GTX280 levizezve...

1db ilyen radi van az egészre... a tulaj elmondása szerint a pc vízhűtés radik nem elég jók :D

A proci hőmérséklet: [link] :o

Give them hell Ukraine!

(#49907) blasko92 válasza TaaT (#49906) üzenetére


blasko92
őstag

Azzal az egy radival van minden vizezve? :Y Milyen méretei vannak?

És ha jól látom, azok k.mammut blokkok

(#49908) TaaT én sem találtam semmit a méreteiről

[ Szerkesztve ]

(#49908) TaaT válasza blasko92 (#49907) üzenetére


TaaT
veterán

elméletileg ez az egy van, de nem tudom a méreteket :B

Give them hell Ukraine!

(#49909) Joshi válasza TaaT (#49906) üzenetére


Joshi
titán

Ezek fél információk ugyanis a proci milyen órajelen üzemelt? Meg aztán a 100% terhelés az kb 80-90 C° ha egy kocka 10 C° akar lenni. :B A radi elég kicsi és nem is értem az egyértelmű lehúzást a pc radikat illetően. :F Összehasonlítás vagy valami? :U

[ Szerkesztve ]

(#49910) TaaT válasza Joshi (#49909) üzenetére


TaaT
veterán

Itt egy kis infó a prociról :) [link]

Igen, 80fok fölé megy a proci terhelés alatt, ami elnézve a mammut blokkot és a radit nem is csoda... :B

Give them hell Ukraine!

(#49911) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Nagyon tanakodok azon a vízhűtésen, mivel a Corsair mostanság selejtes termékeket gyárt.
Olyan kérdésem lenne, hogy egy Single radi elvinne egy Cpu+Fet+Vga (csak gpu mag) szettet? Ha igen, milyet érdemes venni? Vékonyabbat - vastagabbat? Márkásabbat vagy jó az olcsóbb..? Valószínűleg egy Laing DDC 1T vagy 1T Plus szivattyú kerül bele.

Köszönöm! :R

λŁƯ™

(#49912) Joshi válasza TaaT (#49910) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig sántít a fényezése ennek a rendszernek. :B A linkelt képen 1600Mhz-et ír a CPU-Z ami nyilván az energiatakarékos órajel de most akkor mennyi az annyi? :F A másik meg az hogy 80-90 C° az nagyon sok 10 perc Prime alatt is. Ebből tisztán látszik hogy a hőleadó a szűk keresztmetszet. De még mindig nem értem hogy ezen infó alapján miért szar egy PC radi? :F

(#49911) Alu: Milyen procit és milyen vga-t? Tuning? Ezek meghatározó kérdések egy adott rendszer tervezésénél de azt határozottan kijelenthetem hogy egy Single radi kevés lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49913) SimonYana válasza Razermazer (#49905) üzenetére


SimonYana
addikt

Szeretnék én is így élni!
Látnátok tőlem is 1-2 érdekességet biztosan , de venti tornyot nem építenék az tuti!

® SimonYana ®

(#49914) TaaT válasza Joshi (#49912) üzenetére


TaaT
veterán

Azért xar a pc radi mert az i7-es tulajdonosa még csak nem is látott olyat :D

Give them hell Ukraine!

(#49915) Joshi válasza TaaT (#49914) üzenetére


Joshi
titán

Oké hogy viccelődünk :D , de azért ez egy szakmai topik és bizony sok kezdő is olvassa tehát nem kéne sületlenségeket tényként közölni. Érdekességnek rendben van a dolog de kb ennyi. :K

(#49916) TaaT válasza Joshi (#49915) üzenetére


TaaT
veterán

Legközelebb ha negatív "bemutató" lesz kiírom majd:

Ezt ne próbálja ki otthon! :D

Give them hell Ukraine!

(#49917) Alu válasza Joshi (#49912) üzenetére


Alu
senior tag

GTX 480 alapon, ha minden igaz jön egy Lighting 480, de azt se szeretném 24/7 -ben tuningolni. Majd, ha már akadni fog rajta valami, akkor egy 850-880 24/7 -re. Addig meg csak Tesztek alatt menne tuningolva. :B
i7 2600k - Jelenleg stabil 4,5GHz -en megy, de 5GHz-ig szeretném feltornászni. 24/7 -be 4,3 - 4,5 GHz-re gondoltam.
Gigabyte P67A-F3-B3 lapra menne a fet hűtés.

Ezeket a radikat néztem: Fő szempont, hogy olcsó legyen, de elvigye ezt a rendszert. Hosszú távra veszem, nem szeretnék a jövő hónapban radit cserélni, de nem is szeretném, hogy horror legyen az ára. :)
- Magicool Xtrem Single 120
- MagiCool Slim Dual 240 - ez elvinné szerintetek?
- Magicool Xtreme Dual 240 - ezzel mennyivel alacsonyabb hőfokot érnék el egy sima Dual vagy egy combosabb Single ellen?
- Phobya G-Changer 120 - esetleg ez?

:R

Szerk: A cuccok k.mamut -tól jönnének.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49918) apollo12 válasza Alu (#49917) üzenetére


apollo12
veterán

ha a k.mammutól rendeled a cpu blokkot akkor siralmas lesz a hőfok

érdemes inkább tody félét venni [link]

radiból meg érdemes 2db extreme dual radit venni

a mostani extreme tripla radival éppen jól hűti

(#49919) becsitibi válasza Alu (#49917) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hát ahhoz a rendszerhez még szerintem egy 360-as radi is kevés volna,de majd a Nagyok megmondják a tutit. :B

(#49920) HUfantom válasza Alu (#49911) üzenetére


HUfantom
őstag

Corsair mostanság selejtes termékeket gyárt.
Én ezt nem merném kijelenteni.
A kompact vízhűtéses hűtői nem rosszak, csak az áruk miatt rosszul itélitek meg...
//Igen Te és az összes olyan kérdező aki a tunning prociját vizzel akarja hűteni és H50-H60... szeretne rárakni.

Mikor procit veszünk általában mindig a lista tetejéről szeretünk válogatni (I5 2500K , I7 2600K , AMD X6 1100T , Phenom II 975) . Akkor tessék a vizhűtéses cuccok közül is a tetejéről választani. Senki nem lepődik meg hogy 3-4000 forintos hűtő nem tud lehűteni egy I7est.
A vízhűtéssel is pont ugyanez a helyzet. Csak a polc tetején már szét van szedve minden és külön-külön kell megvenni.

Egyébként ha a leírásodban lévő cuccokra gondolsz akkor felejtsd el. Egy szimpla radiátor legeslegjobb esetben bír leadni 150W-t.
Ezen teszt alapján egy I7 es meg egy 480as épp a legerősebb szimpla radiátor teljesítményét emészti fel. Ha beindul a 3D akkor még 3 szimpla is megizzad egy olyan géppel.
Ez van...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49921) Alu válasza HUfantom (#49920) üzenetére


Alu
senior tag

"A kompact vízhűtéses hűtői nem rosszak, csak az áruk miatt rosszul itélitek meg..." - Ezt hogy érted?
Nem. Én nem szeretnék H50/H60 -at rátenni éppen azért, mert tuningolok. A kompakt vízhűtéses lista tetejéről választottam a H100-at, ami szvsz egy nagyon jó hűtő, de valamiért manapság csak azt látom a fórumokban, hogy így sz@r a Corsair meg úgy megy vissza gariba, stb.. természetesen, akinek nincs vele gondja, az valszeg nem jön/megy oda panaszkodni. És állítólag nem csak a vízhűtéssel van gond. Link

Darabokban megvenni a cuccokat és összerakni: Azért mondtam le róla, mert egy cpu blokk 10+, egy vga 20+, egy pumpa 10+ egy radi 15+ és a tartályról, a csövekről és a csatikról még nem is beszéltem, pedig már 55.000 -nél vagyunk. :( Akkor meg inkább egy H100 + erősebb vga (480 Lighting; 580), mint hogy ezt bevizezzem, amikor a 850MHz -t se tudja.. :(
Tőle olcsóbban hozzá tudtam volna jutni a cuccokhoz, + ajándékba adott volna csöveket meg csatikat..
Kb. mennyire lennének sz@rok a hőfokjaim? A mostani Corator jobb értékeket csinálna? :F

Szerk.: Ezért is néztem a Corsair 500R házat, ami megint csak 30ezer, hogy elférjen a H100 Dual radija. De ahogy olvasgatom, ez az időszak nagyon nem a Corsairé, legalábbis Magyarországon.. :(

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49922) ThodEE válasza Alu (#49921) üzenetére


ThodEE
őstag

Talán ezért nem összehasonlítható a H100 egy vízhűtéssel.

Egyébként 66k Todynál a szett CPUra és ha esetleg nem kell venti, akkor még olcsóbb.
VGA ra meg ha nem találsz használtan akkor igen nagyon drága a full block, és mikor eladod a VGAdat majdnem senkinek nem kell a block :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#49923) HUfantom válasza Alu (#49921) üzenetére


HUfantom
őstag

"A kompact vízhűtéses hűtői nem rosszak, csak az áruk miatt rosszul itélitek meg..." - Ezt hogy érted?
Ezalatt azt értem hogy ottvan az áruk ami 20 és 35 között mozog.
Mondjuk egy H100as talán pont 35.000...
Ha megnézzük a léghűtéseket 35.000 Forintért a csúcsok csucsát is megkapnánk. Mikor a vizhűtésnél meg épp csak az alját.

Ezért is néztem a Corsair 500R házat, ami megint csak 30ezer, hogy elférjen a H100 Dual radija. De ahogy olvasgatom, ez az időszak nagyon nem a Corsairé, legalábbis Magyarországon
Nagyon fasza tápokat gyárt // Nekem is olyanom van 850es // de talán kicsit túl sokmindenre ragasztanak Corsair matricát.

Darabokban megvenni a cuccokat és összerakni:
Értem a problémádat én is csak hűledeztem mikor láttam mi mennyi újonnan. Aztán apró meg Ebayről jött rengeteg jó cucc. Persze kellenek új dolgok is vettem cuccokat Todytól és OCtől is de még az Aquatunningtól is jött rendelés.
// Mora2 -seim alig 13-14ért jöttek németországból valók a rács rájuk francia webshopban dobták az ember után. Sok idő volt megtalálgatni őket meg barátokkal ebayen vaterán lelicitálgatni de megérte. Nem jártam jobban egyikkel sem mert ha kiszámolnánk a rá fektetett idő és szívességet értékét több lenne mint újonnan megvenni :)

Corsair meg úgy megy vissza gariba, stb.. természetesen, akinek nincs vele gondja, az valszeg nem jön/megy oda panaszkodni.
35K azért már egész sok pénz egyetlen alkatrészért amitől mégcsak nem is lesz gyorsabb a gép. Sokan a megvétel után jönnek rá hogy nem épp az amit szerettek volna. Hangos a pumpa zörög a gyári venti kompakt --->> kompromissum nincs messze a nyelvben egymástól :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49924) TaaT válasza Alu (#49921) üzenetére


TaaT
veterán

"Tőle olcsóbban hozzá tudtam volna jutni a cuccokhoz"

Nem gondolod ha a mammut blokk harmad/negyed/ötöd/tized annyiért tudná ugyanazt mint a EK, Heatkiller, D-Tek, Tody blokkok akkor mindenkinek olyan lenne? ;)

pár órával ezelőtt írtam ezt a kommentet [link] gyenge blokk (pont amit kinéztél magadnak) és kicsi radi +1vga = a végeredmény az utolsó linken van...

Give them hell Ukraine!

(#49925) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Jövő héten ha minden igaz megjön a szett, alig várom! :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49926) mcwolf79 válasza HUfantom (#49920) üzenetére


mcwolf79
veterán

Sajna azt kell mondjam, ez tény (komplett vízhűtést tekintve).
Nekem is,meg a sógornak is meggyűlt a bajunk a Hydro szériával. Egyszerűen el van méretezve, mert alapon nem fexik fel jól a CPU-ra ,és persze szarok a hőfokok. Nekem is,és sógornak is letépte a csavar feje az "aparészt", mikor próbáltuk volna jobban meghúzni,hogy rendesen felfeküdjön a procira. Mintha valami hoki műanyag&fém "ötvözet lenne. Gagyi feeling-je van.
Sem én, a sógor meg főleg nem ma "kezdtük a szakmát". Mindketten összeraktunk jópár gépet, de ilyen blőd tervezési hibával nem nagyon találkoztunk.
Biztos nem minden Corsair termék szar, de ez a Hydro széria elég selejtes lett.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#49927) SimonYana válasza mcwolf79 (#49926) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem csak a H50 és a H70-em volt! Azzal nem volt gond. H60-at havernak szereltem be és az is tökéletes! Természetesen nem hasonlítható össze az én vizemmel , de annyi pénzért csodát ne várjunk!
Akkor ezek szerint kicsit túlzásba vitték a tömeggyártást és komoly minőségi hibák vannak a Corsairnél!

® SimonYana ®

(#49928) HUfantom válasza SimonYana (#49927) üzenetére


HUfantom
őstag

foleg hogy ok ezeket csak cimkezik nem gyartjak. Egy cimke rárakàsàban nincs minőségi követeles. Kicsit tulzasba vitték...

sry telon nincs ekezet

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49929) blasko92 válasza HUfantom (#49928) üzenetére


blasko92
őstag

Pontosan. Az Asatek gyártja nekik (van már Intel vízhűtő is, tök H50, csak 23K-ért :DDD )

(#49930) Alu válasza ThodEE (#49922) üzenetére


Alu
senior tag

Akkor elmesélem.. úgy terveztem, hogy veszek egy nagyobb házat és egy kompakt vízhűtést csak a procira, a vga meg vagy egy 480 Lighting lesz vagy egy 580. Addig gondolkoztam, amíg felküldték a H80 árát 24e -ről 26e -re, a H100 árát meg 26e -ről 38e -re.. Itt azért már kicsit betelt a pohár,és valami olyan gondolatok keringtek a fejemben, hogy ennyit ráköltök és lehet, hogy selejtes terméket kapok? Na menyjenek a jó... Itt kezdtem hoztam fel újra a külön-külön összerakogatós vízhűtés gondolatát. Számoltam egyet, csak a cpu vizezése, szinte csak a legolcsóbb cuccokkal, csak a radi volt a felsőkategória közelében és olyan 40e -körülire jött ki a végösszeg. Én 30, de 35 a plafon, amit vízhűtésre szánok, így ez az ötlet ment a kukába. Megláttam k.mamut hírdetését és kértem tőle egy listát, hogy mi mennyibe kerülne. Természetesen jóval olcsóbb volt minden, és még egy olyan ajánlatot is kapta, hogyha "ezeket mind elviszed, ajándékba adok annyi csövet és csatlakozót, hogy teljesen ki tudd építeni a rendszeredet" ez már elég jól hangzott, hogy nem kell költeni +5e -ret csőre meg csatira.. de gondolom milyenek lehetnek azok a cuccok, ha ajándékba adja. :)
Sőt, a postaköltséget se kellett volna fizetnem, mert ő is Tatabányai.
De akkor úgy fest ebből se lesz semmi, mert ahogy írtátok sz@r hőfokjaim lesznek ):

HUfantom:
35K azért már egész sok pénz egyetlen alkatrészért amitől mégcsak nem is lesz gyorsabb a gép. Sokan a megvétel után jönnek rá hogy nem épp az amit szerettek volna. Hangos a pumpa zörög a gyári venti kompakt
Igen egyet értek, 35e már sok egy olyan alkatrészért, amitől nem is lesz gyorsabb a gép, de ennek ellenére még mindig piacra dobja a Corsair és nem csinál ellene semmit, mint pl. nemrég a H100-akat visszavette,amelyiknek az XXYY kódszáma volt.. most meg csak az árát emeli -> 26-ról 38 -ra. Nekem ez maga.. :(((

Aztán apró meg Ebayről jött rengeteg jó cucc.
Én nem nagyon vágom még ezt a vízhűtéses rendszert, ilyen 1/4 -es cső, olyan 13mm -eres vastagság ilyen 16/13-as cső.. még nem találtam oldalt, ahol ezt el tudtam volna olvasni. Legalábbis magyar oldalt nem. Így meg azért nem szivesen rendelek Ebayről meg innen-onnan cuccokat, hogy még nem is értem az egészet. :( Az meg a másik, hogy időm sincs ilyenekkel nagyon foglalkozni.

Mindenkihez:
Ha csak a cpu -t szeretném vizezni és ha fel tudom tornászni 5GHz -re, akkor ott se kell, hogy 50fokos legyen, hanem ott is mehet 70-75 fokig a proci, akkor melyik radit lenne érdemes megvennem az előzőek közül? Ismételten a lényeg hogy olcsó legyen és csak a cpu- t szeretném vizezni. :R
Bocsi a helyesírási hibákért. :B

λŁƯ™

(#49931) apollo12 válasza Alu (#49930) üzenetére


apollo12
veterán

ha csak a cpu-t szeretnéd lehűteni, akkor is extreme dual radi-t érdemes venni

[ Szerkesztve ]

(#49932) Alu válasza apollo12 (#49931) üzenetére


Alu
senior tag

14500... hát, talán még belefér. :U
Az előzőből lemaradt, hogy egy Corsair 500R tetején van kialakítva hely két 12 vagy 14-es ventinek. Oda beférhet a vastag Dual radi? Pl. ez az Xtreme? A H100 vékony radija befér, azt tudom.
Csőből kb. hány m kell egy rendszer kiépítéséhez?
Csatikból milyen fajtát érdemes venni? Jó az olcsóbb vagy inkább a drágább? Esetleg ilyen?
Milyen átmérőjű csövet érdemes venni? 19/13, 16/10?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49933) blasko92 válasza Alu (#49932) üzenetére


blasko92
őstag

45mm vastag "Extreme" dupla radi van apróban vadi új 7-8K-ért. Asszem Sysrad.

Mondjuk az extreme inkább a G-Changer 60mm vastag sztem :U

De van 2x140-es radi is. [link]

Egy proci vizezéséhez elég kb. 2m cső. De ez nagyban függ az elrendezéstől, és a ház méreteitől.

A sima kúpos HF csatik tökéletesek. A hollandisak inkább látványosak.
16/10-es cső az jó, mert van rednesen falvastagsága, és lehet vele szép íveket hajtani megtörés nélkül. De a 13/10-es is jó, ha nem akarsz nagy U alakot hajtogatni belőle :K

19/13-as csőhöz már nem jó ez a csatlakozó. És 1/4"-es csatiknál úgyis leszűkül a keresztmetszet ~10mm-re

Én pl. 13/10-es átlátszó szilikon csövet egy mezőgazdasági boltban vettem 150ft/m áron, és nagyon jó anyaga volt. Nem volt túl merev, azt is lehetett hajtogatni.

Pumpát meg inkább apróban nézzél, mert a bolti új áruk az egekben van....

[ Szerkesztve ]

(#49934) apollo12 válasza Alu (#49932) üzenetére


apollo12
veterán

csatikból jó az olcsó is, a csőből meg a 16/10-es

de ha minél olcsóbban akarsz ki jönni, néz körül a mezőgazdasági boltokban ott métere 200-300 ft

(#49935) Madn!ght válasza Alu (#49932) üzenetére


Madn!ght
addikt

]Szia! Én hasonló helyzetben voltam, mint Te annyi különbséggel, hogy én csak a gtx 480-at szerettem volna vizezni. Nem kell bemutatni a 480-at, sajna játék közben az egész géphàzat felfütötte, emellett nagyon hangos is volt. Számolgattam, hogy az ac xp2 18000 ft, de mégis csak léghűtés, a meleg a házban fog rekedni ugyanúgy. 10k-ért találtam full cover blokkot rá. Mondom egy olcsó dual radi, egy olcsó pumpa és kész. De továbbgondoltam, hogy ha eladom a prolima armageddon hűtésemet, akkor a visszanyert lóvéból akàr a procit is a körbe építhetem. Olvasgattam a topikot, meghalgattam a tapasztalatokat. Sajnos az olcsó pumpát, az olcsó radit megvettem mielőtt megkérdeztem volna hogy érdemes-e. Szumma szummárum pár fölösleges kört és kiadást megspóroltam volna ha nem ugrok ész nélkül a dolognak.
Összességében az alábbi költségből oldottam meg a rendszerem kiépítését:
-t56 cpu blokk -8k
-ek fc gtx 480 -10k
- ddc 1t (tetővel tartállyal) -9k
- swiftech single rad - 4k
- extreme tripla -0k (cseréltem a prolima léghűtőmet)
- csatik csövek folyadék - 10k
Összességében használt és új alkatrészekből ésszel össze lehet egy hatékony rrendszert pakolni. Lehet egy picit több időbe telik, mint lecsapni egy kompaktra, amit pár perc alatt felszerelsz, de ez biztos hogy jó ideig ki fog szolgálni. Lejjebb láthatod a hőfokokat. A gtx 480 korábban 80 fokig melegedett, most fele, mindezt kussban teszi. A látvány pedig nem egy utolsó szempont. ;) (ja igen, ahogy elnéztem a kompakt vizet használók többnyire az egydi víznél kötnek ki) szóval hajrá! ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49936) Alu válasza Madn!ght (#49935) üzenetére


Alu
senior tag

Köszönöm mindenkinek, jelenleg ilyen elképzeléseim vannak:

Verzió 1:

- T56 V3. Extrem Acetal
- SYSRAD2 - 2*2db
- Laing DDC1-Plus 12V 10W
- 2db 16/10mm-es Hollandis HF csatlakozó cpu-ra (ha már ennyit költök rá, jól nézzen ki. :) )
- 4db Egyenes HF csatlakozó (radi, tartály)
- Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT vagy várjam meg ezt?
- Phobya ZuperZero UV piros 1000ml ez a szín egy átlátszó csőben kb. így nézne ki?
- Masterkleer 16/10mm - Víztiszta - ugyan ilyet veszek mezőgazdasági boltban.

Verzió 2:

Annyi lenne a különbség, hogy mivel a tartály változna, így a szivattyú is -> Erre
Szerintetek jobb ez a megoldás? Amúgy se tudom, hova tenném azt a tartályt, ez legalább elfér a szivattyún. :)

Árakat kaja után kiszámolom, ha jól tévedek, olyan 33 környékére jönne ki.
Remélem nem írtam el semmit. :B

Szerk.: Ez a két -Link Link- folyadék között mi a különbség? Csak a szín?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49937) apollo12 válasza Alu (#49936) üzenetére


apollo12
veterán

egész jó lesz

és sokkal jobban fog hűteni mint a h100-as

[ Szerkesztve ]

(#49938) blasko92 válasza Alu (#49936) üzenetére


blasko92
őstag

Jó rendszer lesz :K

Mindkettő UV reagens piros, de az aquatuningos szerintem megbízhatóbb.

Ezeknek a folyadékoknak szerintem nincs olyan élénk piros színe, mint ami a linkelt gépben van. Abban szerintem piros EK folyadékot töltöttek, az sokkal vörösebb.

[ Szerkesztve ]

(#49939) Madn!ght válasza Alu (#49936) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jó összeállítás, bàr én inkább 1 extreme triplát vennék a 2 dupla helyett. Ha el tudod helyezni a hàzban, végül is a duplák is jók. A 2. verzióban lévő pumpa+tartály kombóm van nekem is. Nagyon szuper, egyáltalán nem mondanám hangosnak. Kékkel megvilágítva akár egy ékszerdoboz. :) ugyanígy voltam, megvettem a tt p500 pumpát +alphacool tartályt, végül egyik sem került a végleges rendszerbe. (hanem buktával továbbadtam) annyi még, hogy az embernek mindig eszébe jut pár dolog, ami hasznos lehet, ezek pedig emelik a költségvetést, viszont ha egyszer már belefogok akkor később ne kelljen bontogatni: szóval hasznos dolog a hőmérő, mellyel nyomon követheted a vized hőfokát. Ehhez viszont egy t-elágazó, plusz két csati szükséges, feltéve ha a tartályba nem tudod csatlakoztatni. (máris 6k), hasznos lehet még egy leeresztő csa, vagy csonk, esetleg egy gyorsleválasztó, amely szintén további súlyos ezresekbe kerül. Én is körvonalaztam a költségvetést, de mikor már benne voltam, csak sodródtam. :) így a fölös alkatrészek, postaköltségek, extrák (pl hőmérő, pár ledes venti, hozzá szabályzó) màris duplájára bővítette a kiadásImat. :) mindnesetre úgy gondolom megérte. :))

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49940) blasko92 válasza Madn!ght (#49939) üzenetére


blasko92
őstag

Az a 2*2db sztem a hirdetésből van ~2db 120-as venti.

(#49941) Madn!ght válasza blasko92 (#49940) üzenetére


Madn!ght
addikt

Igaz. :) végül is egy extreme dupla is boldogulhat 5ghz-el.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49942) Alu válasza Madn!ght (#49939) üzenetére


Alu
senior tag

2*2 az a 2*2db 120 -as ventire utal. :)
Triplát nem tudok beletenni, egy Corsair 500R házam lesz és abba megy az egy Dupla.
Abba a tartályba, ami rámegy a szivattyúra nem lehet rácsatlakoztatni a vízhőmérőt?
Vízhőmérséklet mérőből milyet érdemes venni? Ilyet, esetleg ilyet, vagy elég csak egy ilyen?
Leeresztő csap/csonk mire jó?

"Ehhez viszont egy t-elágazó, plusz két csati szükséges." - Nem elég csak egy t elágazó, aminek két csonkja 16/10 -es a maradék egy meg 1/4 -es a hőmérőnek? :F

blasko92: Hogy érted, hogy megbízhatóbb? EK folyadék mennyivel lehet drágább? Azt honnan tudnám beszerezni?

(#49943) HUfantom: A szivattyún lévő tartály tetején van egy lyuk. Oda be tudnám csatlakoztatni a vízhőmérséklet mérőt?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49943) HUfantom válasza Alu (#49936) üzenetére


HUfantom
őstag

Bármelyik verziót is veszed fényévekkel jobb lesz a rendszer mint bármilyen kompact rendszer.

Verzió 1:
Annyi hozzáfűznivaló hogy azon a pumpán gyári tető van. Ennek a cseréjét is bele kéne számolnod. Ezért inkább én a költséghatékonyság miatt javasolnám azt tető+tartály kombo megvételét.
Nekem is volt pont olyanom nagyon jó kis konstrukció Ha kapsz hozzá olyan pici gumibakokat akkor 3.5 winyohelyre be tudod rakni az egészet. Viszont ugye akkor ehhez is kell 2 db csati. Kezelésénél egy kis óvatosság ajánlott mert a plexi nagy erőhatás esetén törik.
A csatikat a plexi eszközökbe kézzel érdemes behajtani akkor nem fejtesz ki akkora erőt hogy eltörd.
Ez ilyen érzéssel dolog, hogy a csavarokat nem addig húzzuk amig lehet.

A két -Link Link- folyadék között mi a különbség? Csak a szín?
Nekem aquatunnig vizem van az nyugodtam tudjuk többen is ajánlani. Én személy szerint piros csöveket vettem és inkább nem szinezett folyadékot, mert túl sok helyen olvastam hogy az UV reagens anyag kivált és lerakodott a rendszer belsejében. Akkor már legyen egyenletes színe a csőnek. Egyébként ennyi különbség van a szintelen és a piros között.

Fél év utáni leengedésnél szinte semmi különbség nem volt a leengedett és az új folyadék között

Hőmérő
Sokunknak van...
Neked talán a kijelzőset mert az alaplapok 99% nincs csati. Vagy a beszerelhető ventillátorszabályzóra lehet max kötni. Ha egy T elágazásba kötöd akkor mindig jó értéket mutat hiszen állandóan áramlik rajta keresztül a víz.

Leeresztő csap/csonk mire jó?
Itt a kép például Ha eljön az idő és meg kell bontani a rendszert akkor jó ha van. Kinyitod a tartály tetejét és a leeresztő csapot és így le lehet engedni a folyadékot a rendszerből. Akár takarítás akár a rendszer bővítése vagy alkatrész csere.

Hőmérő leeresztő kombo :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49944) Madn!ght válasza Alu (#49942) üzenetére


Madn!ght
addikt

A szenzorból az elsőt használom, csak ajánlani tudom. A 2. Az csak felületi hőmérséklet mérésére jo (szerintem), pl gpu, cpu. A 3. csak akkor jó, ha az alaplapodon van 2pines thermoszenzor csatlakozási lehetőség ( asus rog lapokon, v felső kategóriás lapokon van), vagy ha van külön előlapi szabályzód, amire rá tudod kötni.
A leeresztő csap, csonk arra jó, hogy ha gyakran cserélsz alkatrészeket, akkor könnyebb a vizet leereszteni a rendszerből. A t-elágazó pedig belső menetes, tehát a szenzor csatlakozásához nem kell semmi, viszont a t-be bejövő/kimenő csőhöz kell 1-1 csati.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49945) apollo12 válasza Alu (#49942) üzenetére


apollo12
veterán

én ezt használom[link]
és tökéletesen megy

a tartályba meg bele tod tenni [link] van annyi bemeneti hely hozzá

vagy veszel egy ilyen tartályt [link] szűk helyeken is lefér

nálam így fért el : kep

(#49946) Alu válasza apollo12 (#49945) üzenetére


Alu
senior tag

Elvileg olyan tartályom lesz, mint HUfantomnak. A szivattyún van.

λŁƯ™

(#49947) blasko92 válasza Alu (#49942) üzenetére


blasko92
őstag

Ahogy HUfantom is mondja, fennáll annak a lehetősége, hogy kicsapódik a színezék a blokkokban/szivattyúban. Ez inkább az olcsó folyadékoknál szokott előfordulni, vagy a rosszul bekevert vizeknél.

Bár sokan használnak színes folyadékokat gond nélkül, de én akkor is féltem tőle.
Inkább színes cső + átlátszó/natúr folyadék.

EK lötty asszem van pcgear-ben, de Tody56 és OC is lehet tud szerezni. :K

(#49948) jilian


jilian
addikt

Mint korábban említettem ilyesmit szeretnék.

Radiátor Pumpa CPU blokk
És ha már a rendszer összeállt, ez is belekerülne, plusz egy radival az alsó konfig fölé. (középen)
Már csak a tartállyal, csővel, csatlakozókkal vagyok gondban. :(((
Végül is a beépíthető 2x 5,25 -ös tartályok is tetszenek..
Segítenétek?
Esetleg a már kiszemelt alkatrészekről vélemény?

(#49949) HUfantom válasza jilian (#49948) üzenetére


HUfantom
őstag

úgy érted hogy ezek tetszenek ? // ez így nem reklám :)
Egyik magyar srác csinálja őket... :)

A többi alkatrész nemigazán kommentes úgy jó ahogy van...

Mint korábban említettem ilyesmit szeretnék.
Igen, de azért ne számíts rá, hogy ez elsőre össze fog jönni. Nagyon jól néz ki az a gép az más kérdés, hogy mondjuk hangban és pénzben hogy áll. Csak amit látok több mint 100.000.
Szép ventik

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49950) Madn!ght válasza Alu (#49942) üzenetére


Madn!ght
addikt

Itt egy kép az összeállt rendszeremről. Sajna a telefon elég rossz minőségű képet készít, de a hét közepén lesz kölcsönbe egy profibb gép, és teszek fel párat.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.