Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Muréna válasza H_Zozo (#3000) üzenetére


Muréna
őstag

kivágod az alaplapi tálcát hátul.. ennyi :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3002) vzso válasza Nyugdíjas (#2977) üzenetére


vzso
tag

:C
Nem beszélve a tartósságáról. Az biztos nem fog elrepedni.

(#3003) beneszilo


beneszilo
tag

Általában hány fokot lehet nyerni ezzel a blackplate dologgal?

[ Szerkesztve ]

(#3004) H_Zozo válasza Muréna (#3001) üzenetére


H_Zozo
tag

nah ezt nem szeretném látod, mert nem annyira szokványos házba megy bele:

___________________________________________________________________________

(#3005) Reset Elek válasza banderasz77 (#2997) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jah.
Passzív üzem mindig jo:)

Mien radi is ez?
Mert én asszem lemaradtam, mikor mutogadtad.

[OFF]Amúgy majd jön R.Zoli, és megmondja a frankót, hogy amúgy a procid egy kis pöts, és egy rendes, komoly procival, ami minimum egy 4GHz-re húzott, 1,6 volttal feszelt QX-es procival, meg két GeF 8800 GTXXX-szel (persze túlhúzva) már nem bírkózna meg a radid.Mert ahhoz már nagyon komoly passzív rendszer kell. Amit még mindig nem tudunk, hogy hogy néz ki...

:DD[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3006) shteer válasza H_Zozo (#3000) üzenetére


shteer
titán

csak beszereléskor kell betenni. nem kell kivenni ;) ott lehet nyugodtan hagyni a következő blokknak akár
tehát a backplatet és 4 csavart állandóra kell meghagyni a lapban. ennyi.

..szerintem jónak tűnik

(#3007) RockHaRD válasza shteer (#3006) üzenetére


RockHaRD
addikt

Madarak azt csiripelték, hogy megjött az Enzo blokkom... és holnap birtokba veszem Nyugdíjas EK szettjét is... :DD

mit szólsz ehez? Átjössz megShteer-ölni? :DDD

(#3008) fuzik válasza Reset Elek (#3005) üzenetére


fuzik
aktív tag

ezaz

:))

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#3009) helkis válasza RockHaRD (#3007) üzenetére


helkis
addikt

"Átjössz megShteer-ölni? :D" - ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3010) RockHaRD válasza helkis (#3009) üzenetére


RockHaRD
addikt

;] há de most nem? :P

(#3011) H_Zozo válasza fuzik (#3008) üzenetére


H_Zozo
tag

Kár hogy el van görbülve, párszor át kell rajta menni a fűnyíróval, mire kiegyenesedik. :D

___________________________________________________________________________

(#3012) R.Zoli válasza Reset Elek (#3005) üzenetére


R.Zoli
őstag

Amúgy majd jön R.Zoli, és megmondja a frankót, hogy amúgy a procid egy kis pöts, és egy rendes, komoly procival, ami minimum egy 4GHz-re húzott, 1,6 volttal feszelt QX-es procival, meg két GeF 8800 GTXXX-szel (persze túlhúzva) már nem bírkózna meg a radid.Mert ahhoz már nagyon komoly passzív rendszer kell. Amit még mindig nem tudunk, hogy hogy néz ki...

Kb. 1 éve van fennt a gépemről kép több helyen is linkelve, az is megbírkózik ezzel és a gépem hordozható ,designos nem úgy mint egy ilyen radi, a kettő ég és föld ha nem haragszol... És látom még mindig nem sikerült a gépészmérnöki rálátásoddal megérteni amit 9999999999-szor leírtam neked, hogy nem az a nehéz ,hogy elbírja egy mostrum ami a fél szobát elfoglalja, hanem ,hogy kompakt méretek mellett jöjjön ez össze és designos/szép maradjon az egész és a gép is hordozható legyen szétszedés nélkül... Nekem egy ekkora radi se nem szép se nem kompakt, se nem design-os...A feladatát nyílván ellátja ,de azért had ne kelljen most magasztalnom milyen jó cucc is ez...

De ha már arról szóltunk ki nem is mutatott eddig semmi konkrétat akkor egy dolgot megjegyeznék:
Ami viszont még mindig csak mosolygással tölt el az a blokkod... Talán akkor látni fogjuk mikor euro-t kis hazánkban :D

(#3013) H_Zozo


H_Zozo
tag

No comment!

___________________________________________________________________________

(#3014) R.Zoli válasza Reset Elek (#3005) üzenetére


R.Zoli
őstag

De parancsolj itt egy kép... Ez is képes arra amit írtál... A WCG listán is látszik mit bír ez a gép 7/24-ben immáron 8 hónapja... Egy géppel elért eredmény az enyém a legjobb az országban folyamatosan akik 7/24-ben tólják :) Ez egy 7/24-ben üzemelő Quad 3600 Mhz-en, minden venti nélkül 4 giga memo, 150 gigás WD Raptor stb... Az ilyen gúnyos megjegyzéseid helyett inkább mutass valamit,ne azt kritizáld aki már csinált pár dolgot ami kézzel fogható...

(#3015) P00By válasza R.Zoli (#3014) üzenetére


P00By
nagyúr

De uva jól néz ki :O :D :R

(#3016) R.Zoli válasza P00By (#3015) üzenetére


R.Zoli
őstag

Sokkal szebbre lett tervezve de nincs időm megcsinálni a változtatásokat és IceAge is eltűnt így egy csomó CNC-s munkát nem tudok most megcsináltatni, de talán most lesz majd másik hely ahol megoldom és akkor még brutálisabb lesz...

(#3017) P00By válasza R.Zoli (#3016) üzenetére


P00By
nagyúr

Én szívesen vezsem a képeket,majd az ujdonságokról,nagyon szeretem nézegetni őket :) Föleg miota egyre valószínütlenebb,h nekem lesz bármi hasonló is :( Pedig jók a "terveim" :DDD

(#3018) helkis válasza R.Zoli (#3014) üzenetére


helkis
addikt

korrekt! :R (még több kép? valami gyűjtőlinken? :B előre is köszi!)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3019) helkis válasza R.Zoli (#3014) üzenetére


helkis
addikt

2x.. :sorry

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3020) tsar


tsar
aktív tag

Múlt hétvégén átépítettem a gépet 8/10 csövezésről 12/16-ra.

A Nexxxos XP cpu blokk középső szűkítőjét lecseréltem egy ilyen házi gyártmányú darabra:
[link],[link]
Egy kicsit megcsiszoltam a proci homorú kupakját.
A radiátoron lecseréltem a Glacialtech ventiket Noctua ventikre.
A rendszer feltöltésekor rájöttem hogy Eheim 600-as szivattyúm elég gyengécske, úgyhogy hamarosan lecserélem egy Laing DDC-re.

(#3021) shteer válasza RockHaRD (#3007) üzenetére


shteer
titán

megy a fene... :DDD csinálj te is valamit végre - inkább beugrom ma még Nyugdíjashoz és jól összekaristolom az enzód alját ;]

H_Zozo: :C radifűnyírózás LOL

..szerintem jónak tűnik

(#3022) shteer válasza tsar (#3020) üzenetére


shteer
titán

vmi eredmény? jobb lett? rossszab? ;] én is áttérek hamarosan 10/8-ról 13(14)/10-re és kell vmi bátorítás :)

a procid nem lett vmi szép... :B milyen körülmények között políroztad? ennyire homorú lett volna vagy vékony volt az üveglap?

a házi cuccos 5letes, semmi kis repedés?

..szerintem jónak tűnik

(#3023) H_Zozo válasza tsar (#3020) üzenetére


H_Zozo
tag

:D
Mivel sikerült ezt a remek darabot létrehoznod?
Egyébként minden elismerésem a tied, hogy neki mertél állni egy ilyennek.

___________________________________________________________________________

(#3024) tsar válasza shteer (#3022) üzenetére


tsar
aktív tag

Eredményeket még nem tudok mivel a vízhőmérőt még nem alakítottam át ehhez a rendszerhez, a szobahőmérséklethez való viszonyítás se mérvadó mivel a ventiket is cseréltem, de eddig jobbnak tűnik.
A procinál nem a szépségre hajtottam, de a valóságban jobbnak néz ki mint a fotón :)

(#3025) tsar válasza H_Zozo (#3023) üzenetére


tsar
aktív tag

Egy Proxxon maró és hozzá való állvány volt segítségemre.
Egyébként ez a harmadik darab, az elsőt nem rajzoltam meg elégge pontosra, a másodiknál pedig az utolsó finomítgatásnál történt egy kis hiba :W

(#3026) Reset Elek válasza R.Zoli (#3012) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

"designos"

Igen, ezt el is felejtettem. Ezekszerint még mindig megvan az ezüstszínű lakkfilccel, kézzel feliratozott "WATERCOOL"-os előlapod :DD

[link]
Viccet félretéve, mi lett azzal a két kiegészítő radival, amihez Németországból rendeltél anyagot? Elkészültek végre?

A blokkról csak annyit, hogy már komplett rendszerben gondolkozok, de szeretném alaposan átgondolni, átszámolni és lemodellezni az egészet, mielőtt a gyártásra kerülne sor. Nincs több százezer forintom, hogy blokkcserékbe meg kiegészítő radikba, második szivattyúba, meg ilyesmikbe feccöljem. Pedig úgy milyen könnyű lenne...

:DD

Meg még sokáig fikázhatjuk egymást, de a végén úgyis az jön ki, hogy ha ezt a 300-400 eFt-ot, amit a gépedre költöttél odaadod egy ********* *******nak, épít belőle egy ugyanilyen gépet. Vagy még jobbat.
Szóval meglátszik rajta a beleölt pénz, de semmi több.Nem látom benne azt sok kis apró műszaki különlegességet, amit mondjuk boltban nem kapsz meg. Amik egyedivé tennék a géped.
Ezért nem értem sosem, mikor az egekig magasztalod magad meg a gépedet.

Ja, és hogy Magyarországon a tiéd a legjobb, ami 7/24-ben folyamatosan működik?
Gratulálok hozzá!
Ennyi a minimum, amit elvárhatsz tőle.

Na bocs, ha megint túl kritikus voltam veled szemben.

S még két kérdés, ami szerintem másokat is érdekel.
Említetted, hogy a te géped hordozható.
Hány kiló cakk-pakk, vízzel feltöltve, menetkészen?
Milyen messzire tudod egyedül elvinni maradandó károsodás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3027) R.Zoli válasza helkis (#3018) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez még egy korábbi változatában oldalról nézve ,most csak a radik bekötése változott:

Egyébként folyamatosan változik a kinézet/felépítése a hűtőrendszernek és így a háznak is, most is van sok dolog ami már fél éve tervbe van véve ,de a kivitelezésbe mindig hiba csúszik, most pl. az ,hogy IceAge 2,5 hónapja nem elérhető telefonon... Nem tudom mi van vele de aggasztóm mert előtte heti szinten kapcsolatban álltunk telón :(

Itt van még 1 kép a 2 D5-ről... Ezen is változtatni szeretnék mert a bekötésük nem a legjobb így ellenállás szempontjából ,de viszont elhelyezésileg messze ez a legjobb kivvitel eddig ebben a házban így ez is csak a csatklaozók módosítását fogja majd igényelni:

(#3028) Reset Elek válasza R.Zoli (#3027) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Maróst shteer kartás is tud, és nekem is van egy jóbarátom, aki kisebb-nagyobb munkákat el tudna végezni.
Ha érdekel, keress meg bátran!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3029) helkis válasza R.Zoli (#3027) üzenetére


helkis
addikt

atyaúristen! :Y :Y - szóhoz sem jutok.. a két pumpa arra utal hogy 2 független kör van, ahogy látom párhuzamos tartállyal, itt még szóbajön az ellenállás? ;] bár azt még nem tudom, hogy belül hogy van a bekötés, de szerintem ennél már csak az lenne dúrvább, ha minden blokkhoz külön kört építenél.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3030) R.Zoli válasza Reset Elek (#3026) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem az a kis szösszenet lekerült róla ,mert többeknek nem tetszett :D

Egyedi? Hát elég sok egyedi lesz ha elkészül, remélem valaha ez meg fog történni :) Amiért így most jelen állapotban össze van rakva annak két oka van, így is egy böszme erős passzív rendszer amivel sehol sem kell szégyenkezni és amíg nincs meg minden eltervezett cuccom hozzá amiket legyártatok addig kell valamin dolgoznom aminek nincs zaja... Pl. ennél egyedibb blokkot mutass:

Ez a blokk is belekerül a rendszerembe... Mellesleg ebbe a blokkba van amit saját két kezemmel alakítottam ki, mert a marógéppel nem lehetett :) A tüskékből fogorvosi turbinával szedtem le 1milimétert és az ívek amik a blokk oldalfalában vannak is a kézügyességem tükrözik mert necces lett volna maróval teljesen "hegyesre" csinálni az íveket IceAge szerint így én alakítottam ki őket hegyesre :) Egyébként aranyozva van, ez is eléggé egyedi ,hogy nikkelezés nélküli aranyozás mert nem sok helyen csinálnak ilyet galvánfürdővel (mármint olyanra ami nem jön le könnyedén), de miután nagyapám aranyműves volt így van ismerettség ahol kiválóan megcsinálták így is ,hgy ne dobja le rövid idő alatt az aranyozást és meglegyen az a 20 mikron :)

Az egész rendszer vízáramlása keresztül fog menni ezen a CPU blokkon és onnan oszlik 4 ágra...A fő ág 19-es cső és 17-es a blokkon belüli legkisebb keresztmetszete :) Ez a fő ág egy speckó Y csatival lesz a 2 szivattyú ágából létrehozva... A 4 "mellékág" 8,5-es belsővel rendelkezik a blokkon belül...Ezekután fog lógni a többi cucc mind szétosztva külön ágakra, ergo egyik kimenet után lesz a VGA, másik után a táp stb...

No aztán ,hogy ne egyedi rendszerről beszéljünk...2 hónapig kísérleteztem több szakember segítségével ,hogy lehet hidraulikus csőhajlító segítsége nélkül és 150K-s beruházás nélkül tökéletesen a Cape Cora profilokhoz megfelelő U-alakú csövet hajlítani amik push-in csatik segítségével összeköthetővé teszik a radikat 9,5-es belsővel és tökéletes ívvel...

Ilyesmi lesz még tökéletesebb eredménnyel amit most tudok hajlítani egy pseckó szerkezettel :) A profilok összekötése így gyerekjáték lesz....A réz U-profilokat majd nikkeleztetem ,hogy ne legyen mindegyik hamar oxidált :)

Aztán van egy Zen-em is amit Didymant moddolt 560 Wattra és egy full réz tetőt már megrajzoltam hozzá amit IceAge gyártana le ,ha előkerül :(

Már korábban készítettem egy vizes tápot a gépemmbe de nem építettem be mert a 400-as Zen jobban tetszett, jobb hatásfok, tuningolható a táp keményen, jobb felépítés (tartósabb alkatrészek, átgondoltabb felépítés - by Didyman)... Így ez a táp (aminek itt csak a hűtőrendszere látszik ,sosem került beépítésre):

Sok dolog volt amit menet közben meggondoltam ,hogy mégsem ezért más lett helyette, ezért is áll össze lassan, ha most összerakom akkor olyat akarok amit évekig nem szedek szét...

A Danger Den blokkjaim mind sajt tervezésű fém tetőt kapnak...Ezen kívűl minden G1/4"-os csatim 11-es velsővel rendelkezik :D Szerintem nincs sok ilyen a világon , mind hand made nem kis munkát igényelt ,fúróval esélytelen ilyet létrehozni :)

A 2 radim amit említettem az inkább 3 mert kettő lesz a gép tetején, hasonló kialakítás mint a cape cora ,de vízszintes elhelyezéshez van tervezve a hőátadása...A másik hőátadó amiből 1 lesz az a gép elejében 8 darab 5,25-ös helyet fog elfoglalni a szivattyúk előtt és a 2 fő ágat a szivattyúkba fogja vezetni így csövet sem kell ott használnom és plusz radim is lesz és nem mellékesen nagyon dúrván fog kinézni az előlap :)

Ezetúl az én nem egyedi gépem , olyan vízáramlás felügyelő rendszerrel fog rendelkezni ,hogy 4 ágon figyeli az áramlást, vízhőmérsékletet :) Ez is saját magam találta kapcsolórendszerrel lesz megvalósítva...

Az XSPC tartályra már eddig is én készítettem speckó aljat és tetőt, de most ezen is túlmutató elosztó kerül rá ,hogy kisebb ellenállás legyen mind a 4 ágon...

Aztán a mostani kiegyenlítőm amit 4 beömlő és 4 kiömlősre alakítottam mert ugye gyárilag nem ilyen, az kirepül a gépből és egy olyan tartály jön a helyébe amivel nem kell a csöveket átvezetni a házon hanem a tartályon keresztülmenő áramlás helyettesíti a csöveket, plusz ez a tartály egyben hőleadó is lesz...

Szal ennyire nem egyedi lesz és most is ennyire nem egyedi ez a gép... Ha valakinek odaadsz 300-400K-t akkor nem fog ilyen gépet építeni,de elárulom csak a maróst sem fogja tudni kifizetni 200K-ból az egyedi cuccok miatt (alapanyaggal) :) Csak a moddolt cuccok és beléfeccölt idő bőven 100K-s nagyságrendű... Nem tudom milyen maróst ismersz ,de amiket felsoroltam csak a radiátorokat és kiegyenlítőt 80K-ért akarták legyártani nekem hivatalosan CNC-vel... Az alapanyag meg még többe kerül...Egy egyedi rendszer nem 300-400K, hanem sokkal több, nem is érdemes utánaszámolni... Mindent ismerősökkel csináltatok és még iszonyat jó árban megúsztam mindent így örülök és ezen az úton akarok tovább haladni :)

Jah ezeket csak azért írtam le lásd mennyire nem egyedi és teljesen a boltban megvásárolható cuccok lesznek/vannak nálam :)

(#3031) R.Zoli válasza helkis (#3029) üzenetére


R.Zoli
őstag

Összesen 4 ág, szivattyúnként 2... Nincs képem a belsőről sajnos... De így néz ki jelenleg:

I. Szivattyú : 1-. ág: CPU blokk
2. ág: NB és SB

II. Szivattyú: 1. ág: HDD - 4 darab RAM modul (FLexXLC)
2. ág: FET blokkok (2 darab) - VGA

mindegyik ág 5 darab Cape Cora profilon nyomja át a vizet, majd egyesülnek a hátsó tartályban ami egyben hőleadóvá lett alakítva (nagy fekete tartály a képen :D ). Majd a 4 ág kijön a tartály tetején és a kiegyenlítő megy be mindegyik külön-külön, ergo itt egyesül mind a 4 körnek a vize... Majd innen mennek le a szivattyúkhoz ahol a speckó adapterrel 2-esével mennek be a szivattyúkba és a szivattyúkból kilépve megint oszlanak 2 fele...

A nagyon nagy előnye ennek a kialakításnak ,hogy a 4 kör vize keveredik, ha valamelyik körben hűösebb víz van akkor nem fog ott keringeni kihasználatlanul a radiban egy "hidegebb kör" vize hanem minde keveredik és kiegyenlítődik a hőleadás... A másik pedig ha kiesik egyik szivattyú akkor a másik képes retrogád (visszafele áramoltatva) meghajtani a másik körét!!! Egyszer véletlenül gép szerelés után nem kötöttem vissza egyik szivattyút és úgy átkeringette visszafele a másik kört ,hogy 4-5 fokkal voltak csak magasabb hőmérsékletek mint amikor mind a 2 szivattyú ment...

(#3032) P00By válasza R.Zoli (#3030) üzenetére


P00By
nagyúr

(nem tudok mit írni) :R
Nekem is vannak egyedi ötleteim(nem "ekkorak" :D ),csak nem tudom lerajzolni stb.!Plusz van egy fő gond a neve pénz :) Remélem egyszer összejön...

[ Szerkesztve ]

(#3033) Muréna válasza R.Zoli (#3031) üzenetére


Muréna
őstag

ha már ennyire aktivizáltad magad, akkor a privikre leshetnél egy pillantást ;] ;)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3034) R.Zoli válasza Reset Elek (#3026) üzenetére


R.Zoli
őstag

még két kérdés, ami szerintem másokat is érdekel.
Említetted, hogy a te géped hordozható.
Hány kiló cakk-pakk, vízzel feltöltve, menetkészen?
Milyen messzire tudod egyedül elvinni maradandó károsodás nélkül?

Kérdezd Fuzikot, ő vitte le a lépcsőn :) Szerinte nem gáz cipelni csak a hátsó tartály gyenge rögzítettsége zavarta kicsit ,más nem... A gép túlélt már 2 le és felköltözést Győrből Budapestre... Egyébként vanna kerekei így nem kell kézben vinned mindig ha arrébb akarod rakni...Amúgy olyan 30 kiló lehet, szerintem bőven elbírható kategória...

Amint lesz megfizethető árban akkor SSD lesz benne és 6 kilóval könnyebb lesz egyből a vinyó blokk és a vinyó súlya miatt...

(#3035) R.Zoli válasza Muréna (#3033) üzenetére


R.Zoli
őstag

jogos ;)

[ Szerkesztve ]

(#3036) R.Zoli válasza P00By (#3032) üzenetére


R.Zoli
őstag

Megnyugodhatsz ha nem lenne mindenbe ismerős keze akkor sem a csőhajlítás ,sem a blokk áttervezés, sem egyéb más dolgok nem jöttek volna össze... Sajna olyan világban élünk ,hogy ha jó cuccot akarsz akkor neked kell megcsinálnod magadnak az pedig nagyon sok pénz...:(

(#3037) Myers


Myers
senior tag

Üdv vizesek!

Van egy nagy gondom. Át akarom költöztetni a jelenlegi vizes rendszeremet egy újabb alaplapra, procira, és grafkártyára.

És az alaplappal vagyok gondban. Eddig ugyanis 1 blokk kellett a chipsetre. Most egy kéne az északi hídra és egy a FET-ekre (+ még lehetne a déli hídra, de az nem fontos). És itt a gond. Ezek a FET-ek! :(((

Ez egy Asus P5K alaplap, amin gyárilag az északi hídon és a FET-eken borda van, és mindez egy hőcsővel összekötve. Tehát ha leszedem a hőcsővel összekötött bordákat, akkor ugye lesz egy csupasz északi hidam és egy csupasz FET-em. Az északi hídra raknám az eddigi blokkot, de a FET-ekre valami különleges kéne.

Íme a képek:
1. Amikor még rajta van a borda a FET-eken
2. A csupasz FETEK
3. Borda alulról
4. Borda felülről

A 3. képen a méret 29*36 mm. Ilyen méretű blokk kéne.
A gond az a kiálló pöcök (egyik lefogató pont), de a legrosszabb a másik lyuk aminek pl a vízhűtő blokk testben kéne lennie (Lehet látni, hogy a borda is át van fúrva). Ki az az állat aki ezt tervezte?

Kérdés: lehet már kapni ilyen speckó blokkot? Vagy valakinek valami ötlet, hogy lehetne vizesíteni?

http://www.muszaj.hu/

(#3038) dbius válasza Myers (#3037) üzenetére


dbius
veterán

(#3039) Goldye


Goldye
aktív tag

Mekkora hangja van egy szívattyúnak, mer ugyi ha passzívat akarunk azis nagyon számít?
Nem terveztem egyelőre passzívat, de gondolom ott már csak annak lehet hangja :) Jah és a winyónak? Nem akarsz venni R.Zoli SSDket :D?
Szerk.: megelőztél közbe ssd-s kérdéssel

[ Szerkesztve ]

(#3040) R.Zoli válasza P00By (#3032) üzenetére


R.Zoli
őstag

Na van itt még ilyen is :D


Teljes méretben

Gondoltam ha már egyszer aranyoztatom a moddolt Fuzion-t akkor csináltatok egy ilyet is :)

(#3041) P00By válasza Myers (#3037) üzenetére


P00By
nagyúr

Hát,tényleg tökön kéne szúrni aki így rakta a FETeket :) és akkor ezzel le is álltam a hülleségemmel való szemeteléssel! :)

R.Zoli:Éreztem én,h kell a diákhitel :D (amugy ..ciség :D )

[ Szerkesztve ]

(#3042) R.Zoli válasza Goldye (#3039) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nincs most felesleges 4000 dollárom egy 100 gigás SSD-re :D De ha meghívsz egyre akkor szívesen elfogadom ,akár kettő is jöhet ínséges időkre :D

Szerk: D5 egyes fokozatban ha normálisan le van terhelve akkor max 10 centiről hallható természetesen nem zárt házról beszélek ,hanem ha kiteszed az asztalra és a füled odanyomod... 1-es fokozatban nincs az a ház amiből kihallod akármilyen közel hajolhastsz a házhoz...

[ Szerkesztve ]

(#3043) tsar válasza R.Zoli (#3030) üzenetére


tsar
aktív tag

Ezen kívűl minden G1/4"-os csatim 11-es belsővel rendelkezik
Ez elég necces :U

Elárulod a csövet mivel tudtad így meghajlítani, ha nem üzleti titok? :D

(#3044) helkis válasza R.Zoli (#3036) üzenetére


helkis
addikt

a csőhajlításról jut eszembe, hogy mikor építettük a vizemet, nekünk is szügségünk lett volna egy "U" idomra.. első körben Uri Geller-t akartuk felhívni, de a 197 nem tudta megadni a számát! :DDD így maradt az OBI árukészlete + némi agyalás, ez lett belőle: 2x90fokos 10/12.es gázcső-mod :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3045) R.Zoli válasza helkis (#3044) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igen, ez is egy megoldás de nekem azért nem jött ilyen szóba mert a 2 cape cora profil között fix a távolság ami 5 centi, a 2 cső középponti távolságának ennyinek kell lennie úgy kell a csövet meghajlítani...Ez így azért eléggé nehéz :D

(#3046) Goldye válasza R.Zoli (#3042) üzenetére


Goldye
aktív tag

Most így hirtelen nem adnék kőcsönbe, de há összegyün a biznisz ídesapámmal...
Jól hangzik, hogy nincs hangja ;) :K

(#3047) R.Zoli válasza tsar (#3043) üzenetére


R.Zoli
őstag

Senki sem mondta ,hogy nem necces, de még pont belefér :D Volt egy csati amit 11,5-re akartam, na ő meg is halt, a menetet kézzel letekertem a cstiról az lett az eredménye :D

Egy speckó szerkezetet gyártottunk hozzá így lett ilyen a cső :) De ez nem elég, sajnos ilyen kicsi ívnél már hidraulikus csőhajlító kellene ezért loptuk az ötletet ,hogy lehetne mégis egy viszonylag egyszerű szerkezettel gyönyörű szép ívet hajlítani... Kiváncsi vagyok Reset Elek tudja-e a titkát :)

(#3048) helkis válasza R.Zoli (#3045) üzenetére


helkis
addikt

egy gyors mérés: 6cm a szélessége, tehát a közepük pont 5cm! :R [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3049) tsar válasza R.Zoli (#3047) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem csoda mivel az 1/4 menet magátmérője kb.11,45mm.
Kaphatnék egy képet erről a szerkezetről ha nem probléma, privátba is jó. :R

(#3050) helkis válasza tsar (#3049) üzenetére


helkis
addikt

tipp ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.