Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Nyugdíjas válasza Foglalt név (#20000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát az SSD-nek muszj érezhetően halkabbnak lennie ;] A csend az csak halkabb már bárminél is :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20002) shteer válasza Foglalt név (#20000) üzenetére


shteer
titán

helyes :C

egyébként Nyugdíjas fogalmazta meg jól :))

..szerintem jónak tűnik

(#20003) Foglalt név válasza KrAt (#19925) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ennél már csak az volt ridegebb, mikor kinyitottam a rendszert és rákötöttem a hidegvizes csapra :DDD Mondjuk az sem 0-24es rendszer ;]
Bár a háznál erősen vonz, hogy a pincében lévő köbös tartályt is beforgassam a rendszerbe :)

Nyugdíjas: azért hallottunk már tekercset és kondit ciripelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#20004) Nyugdíjas válasza Foglalt név (#20003) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehát azé na :D
Egy SSD az gyakorlatilag egy RAM:U

Amugy elpattant belőle már egy pár, és még nem hangoskodott senkinek;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20005) Aygor válasza D1Rect (#19994) üzenetére


Aygor
tag

:)) Bezonyám!!! :C

Épp ezt volt kedvem nézni.... beteg egy film :D

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20006) Foglalt név válasza Nyugdíjas (#20004) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kedves uram, nem én kezdtem a kukacoskodást :D

(#20007) D1Rect válasza Aygor (#20005) üzenetére


D1Rect
félisten

Az... :C

[ Szerkesztve ]

(#20008) Nyugdíjas válasza Foglalt név (#20006) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jaaa, hogy most kukacoskodtunk? Én észre sem vettem :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20009) Foglalt név válasza Nyugdíjas (#20008) üzenetére


Foglalt név
addikt

Néha van értelme. Pl. tegnap hamár átfordítottam egy T-vel a pumpa bemenetét, kitekertem a csövet, hogy ne legyen megtekeredve és hozott 3 fokot kb. Lehet mégsem baj, ha tud áramolni a víz :D

(#20010) KrAt válasza Foglalt név (#20003) üzenetére


KrAt
veterán

Ez a folyó víz nekem is megfordult az agyamban már.. Inkább ha hidegebb lesz, megpróbálkozok még vele :D

(#20011) butcher eu


butcher eu
senior tag

az egyik ismerősöm vett egy Zalman reserator-t, és nem volt vele megeégedve.
ezért vett egy 80-literes lehel hűtőszekrényt, kifúrta az oldalát a 2 csőnek, és így 6 fokos vizet küld a gépbe.

(#20012) sNORh válasza butcher eu (#20011) üzenetére


sNORh
addikt

lol

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20013) butcher eu válasza sNORh (#20012) üzenetére


butcher eu
senior tag

bocs a tudatlanságomért, de mi az a lol? :F

(#20014) shteer válasza butcher eu (#20013) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#20015) Lucif-R válasza butcher eu (#19988) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nos, vélemény kell hát íme:

blokk: az egyik lehető leggyengébb blokkot vetted meg egy húzott procihoz... :( MAG blokkja az egyik kollegának volt innen és nagyon hamar túladott volna rajta ha megvették volna... másrészt vigyázni kell vele mert full plexi, de a legnagyobb probléma az hogy nagyon nagyon gyenge a teljesítménye hűtési szempontból.

dupla radi: ha csak a CPU-t akarod hűteni akkor pont elég :) nexxxos pro III vékony trippla radi... nekem is ez volt az első radim de még be se szereltem és eladtam mert vékonykának tűnt, de egy darab CPU hoz sztem elég lesz.

pumpa: Nem rossz de nem is a legjobb választás, nem tudom mennyire olcsón vetted igy azt mondom ha nagyon olcsón volt akkor sira, ha meg olyan 8-9k ért akkor inkább vettél volna DDC-t azok elvannak a 8 as csővel is ( bár a 10eset szeretik a legjobban ) ja és 220-as ami plusz cucc plusz meghibásodási lehetősegg... ezért jó a tápra relézés vagy a 12V-s pumpa

tartály: jó kis tartály, passzív eyecandy feature included :D szal tartály tartály az kb mind1, csak ne várd hogy eszement hűtéssegédletet ad. Shteer-nek van kettő ilyen egybe hegesztve mert Ő beteg... :U :DDD

Összességében jó kis rendszer lesz 1db CPU-ra csak a CPU Blokk ami nem volt túl jó... illetve rossz választás volt szerintem. Majd ha kész leszel vele kérünk ám képeket :) ( A cpu blokkon cserén meg kezdj el gondolkodni már most sztem :U )

(#20016) sNORh válasza shteer (#20014) üzenetére


sNORh
addikt

köszi :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20017) butcher eu válasza Lucif-R (#20015) üzenetére


butcher eu
senior tag

tartály: cseréltem egy zalman fülesre
pumpa: 3k
dupla: radi 5k
blokk: 4k

a blokkra azt írta az előző gazdája (és tesztet is linkelt be), hogy 4,16Ghz-en 50 fok alatt tartotta végig full terhelésen.

(#20018) fsb1000 válasza butcher eu (#20011) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Meddig?
150-200W hőleadásnak egyetlen hűtőszekrény sem tud ellenállni folyamatos üzemben.
Felmelegszik
Mondjuk ha van bent 40 l víz és a PC megy napi 6 órát a többiben meg a hütőszekrény pufferolja a "hideget" akkor talán müxik a dolog.

Egyébként a megoldás nekem tetszik... régóta keresek olcsó gyorsfagyasztót. Azt talán birná a napi 24h-t.

(#20019) butcher eu válasza fsb1000 (#20018) üzenetére


butcher eu
senior tag

hát 6 fokon biztos nem tartja, de elég hatásos. sőt a szobahőmérsékletnél klasszisokkal jobb. és ha jól tudom 2.5l víz megy bele összesen.

(#20020) fsb1000 válasza butcher eu (#20019) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem a rendszerben lévő vizre gondoltam, hanem egy külön tartályra ami hőpufferként viselkedik (lásd jégakkuk) - a legjobb az lenne ha éjjel a hütő/fagyasztó szekrény jeget tudna előállítani, mert annak a halmazállapot változása sok energiát vesz fel.

A CPU blokkod miatt meg ne aggódj... lehet hogy majd átveszem egyszer, mert peltier hűtéshez pont jó.

(#20021) butcher eu válasza fsb1000 (#20020) üzenetére


butcher eu
senior tag

"peltier hűtéshez pont jó."

mi az a peltier?

(#20022) #10949376


#10949376
törölt tag

udv
lenne egy kerdesem
ket radim van ,meg a chipset bokra nagyobb cso kell 8x1mm ami a pumpara van kotve az 6mm kerdes szamit ez valamit hofok,lassabb lessz a viz ,valait?

(#20023) jenei92 válasza #10949376 (#20022) üzenetére


jenei92
senior tag

Írj értelmes mondatokat! :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#20024) shteer válasza #10949376 (#20022) üzenetére


shteer
titán

tehát a lényeg: 6-os rendsezred van és egy 8-as csatlakozós blokkot szeretnél a rendszerbe kötni

legyegyszerűbbnek a csatlakozócsere tűnik

ha ez nem megoldható és be tudod kötni 8-assal, semmi gond sem származhat abból h "lassabban áramlik a víz"

..szerintem jónak tűnik

(#20025) Lucif-R válasza #10949376 (#20022) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Na most akkor ennek essél neki mégegyszer és próbáld meg úgy leírni, hogy értelmes legyen az írásod... mert kb totál érthetetlen... legalábbis ennyit értek belőle:

lenne egy kerdesem
>>> írásjel esetleg ?

ket radim van
>>> ez is tiszta van kettő darab radid.

meg a chipset bokra nagyobb cso kell
>>> Kicsit zavaros az átközés mi az hogy meg a chipsetblokra... mi az a meg... illetve mi hiányzik még a mondatból... :U mert valami biztos...

8x1mm
>>> 8x1 = 8 ... :U van még kérdés? Amúgy úgy szokás jelölni hogy beslőátmérő / külsőátmérő.

ami a pumpara van kotve az 6mm
>>> Nagyon tudom sajnálni azt a pumpát amire 6mm-s csövet kötöttek... mivel 8mm is már eléggé gyászosan kevés és a 10mm az iGazsi.

kerdes szamit ez valamit hofok,lassabb lessz a viz ,valait?
>>> Logikusan gondoljuk át van egy sor talicskád... monnyuk egymás mögött 10db... jön egy futószalagról a homok egyeneletes sebességgel és mennyiséggel... no most ha a talicskák baromi lassan mennek akkor ami éppen a futószalag alatt van az baromira megtelik sőt még ki is folyik a homok mire a második odaér... viszont ha gyorsak a taligák akkor lehet kevesebb jut bele de mégis elhordunk mindent... :DDD

Szóval gyors áramlás = jobb hővezetési tényező mint a lassú áramlás. Képed van a kész rendszerről esetleg?

(#20026) Lucif-R válasza shteer (#20024) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Wow te valami gyógypedagógus tanonc vagy hogy igy megértetted? :DDD Amúgy egy 6os rendszer egy 8as csatlakozást még elvisel... bár igen csak messze áll a jó kersztmetszettől... de mint írtad csarticsere vagy toldó a megoldás.

(#20027) Aygor válasza Lucif-R (#20026) üzenetére


Aygor
tag

Na gyerekek álljon meg a menet....

"Szerintem itt elsiklunk egy lényeges dolog felett!
Igaz h gyerekeket molesztált...
De ő Michael Jackson! Michael Jackson!"
/South Park/

Attól ha már feltöltötted a rendszered ami tegyük fel 6-os...
Beleillesztesz valahova 8 as csövet (a rendszered attól még zárt marad... Tekints el a tágulási tartály levegőjétől, attól még maga a víz áramlik a maga megszoott módján.... a folyók sem állnak meg mert felettük levegő van!)
Előbbi példát folytatva a folyót a gravitáció hajtja, nekünk ennek leküzdésében a szivattyú segít ugyebár....

tehát Hüjén magyarázva tol a szivattyú 6 egység vizet maga előtt mondjuk msp-nként...
Hopp hirtelen a cső kitágul 8 egységhelyre mspnként...
De attól még ott ahol leszűkül újra 6 egység volt tovább haladni... a sebesség ott nem változik...
Namostmivana8egységes csőben ott szerintünk lassabb az áramlás....
Lehet de nem annyival mint gondolnánk... a hat egységnek ott is át kell haladnia, hisz a víz nem komprimál számottevően. a blokknál megtörik az egyenes útja a csönek tehát turbulens áramlás lesz benne (feltételezve h előtte nem turbulens volt az áramlás ami nem valószínű) ami megintcsak nekünk kedvez, homogénebb lesz a hőmeloszlás, a csőben is majd hül a cucc stb... Tehát ha nem egy hovergátnyi vastag csövet iktatsz be nem hinném h baj lenne....

Bár ha voltak ilyenről tesztek amik véleményemet cáfolják, vagy valamijen tényezőt kifelejtettem, azokat elolvasgatnám , illetve javítsatok ki!

Holnap újra tali!

Jó 8!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20028) sNORh válasza Aygor (#20027) üzenetére


sNORh
addikt

elég délsrilankaimexikómabéka :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20029) fsb1000 válasza Aygor (#20027) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na gyerekek álljon meg a menet....

Aygor: Te teljesen bizonyos vagy benne, hogy a PC-s vizhűtés rendszerekben a szivattyúnak a gravitációt kell leküzdenie és nem valami mást?
Szivattyú nélkül is vidáman müködnek folyadék hütő/fütő rendszerek. Épp a gravitáció segítségével.

butcher eu: A peltier elem egy elektomos eszköz, amely elektromos energia felvételével képes hőt elszállítani a hütendő felületről.
PC hűtésekben általában vizzel kombinálják (H2C), de létezik több fajta léghűtéses megoldás is. Kicsi, körny.hömérséklet alá képes hűteni, de a legtöbb implementációban sokat fogyaszt, vagy túl drága, ezért PC-kben nem elterjedt. Iparban fütésre és hűtésre is használják.
linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20030) sNORh válasza fsb1000 (#20029) üzenetére


sNORh
addikt

Oo
Nah megvan az EK blokkom is :) nemrossz 1 2

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20031) fsb1000 válasza #10949376 (#20022) üzenetére


fsb1000
nagyúr

mobilnemzedék

(#20032) Bulitt válasza fsb1000 (#20031) üzenetére


Bulitt
őstag

h-h sztem semmi gond a röv, folyt írással :DDD

(#20033) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Meg tudjátok nekem mondani, hogy a zern gpu wak univerzális blokknak kb mennyire nagy az ellenállása?

(#20034) fsb1000 válasza sNORh (#20030) üzenetére


fsb1000
nagyúr

sNORh: Grat! Tényleg szép darab.

Még nem tudtam rászánni magam, hogy 9600GT-re vizet tegyek....
Alig használom 3D-ben és jövőre le szeretném cserélni olyan VGA-ra, ami 2D-ben lekapcsol és visszavált alaplapi integrált VGA-ra.

Bulitt: Szerintem a guminőkkel sincs semmi gond.

(#20035) sNORh válasza fsb1000 (#20034) üzenetére


sNORh
addikt

köszi, csak nemtom rárakni, mert az 1hónapos kártyámon kijött a memóriahiba, és visszagarozom :W

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20036) Aygor válasza fsb1000 (#20029) üzenetére


Aygor
tag

Szerintem tévedsz....
Lévén a szivattyúk túlnyomó többsége merülő, nyomó szivattyú, tehát benne van a közegben amit szállítania kell többnyire magasabbra mint ahol éppen van... lévén a nélkül a közlekedő edények elve alapján nem mi/szivattyú/áram dolgozna, hanem Newton apánk ősellensége, az almadobáló gravitáció...
Természetesen vannak olyan szivattyúk melyek szívó oldala is említésre méltó erőkifejtésre képes, de itt senki nem használ olyat.... próbáld ki mi lesz ha szívócsonkot belelógatod a vödörbe (alapból levegő van benne, de tőlem vízzel is próbálhatod...) örülj ha 5 cm - ről felszívja levegőn keresztül.... Tehát jelen esetben a gravitációt küzdöd le igaz?

Amire te gondolsz pl házfűtési rendszerekben sem a gravitáció alapvető tulajdonságán működik szerintem. (Csak megjegyzem, h édesapám gépészmérnők, ő csinálta a (volt)fűtési rendszerünket, melyben nem volt szivattyó ( már nincs üzemben bár azok a radiátorok vannak használatban, de miután átálltunk a gáz fűtésre és más pontra került a kazán amiben van szivatyú/keringető motor ezért már más elven megy)
De 20+ évig kiválóan üzemelt. Ezek azon az 1xű elven működnek, h a fránya meleg esetünkben víz felfelé igyekszik, ennek okait ne taglaljuk de ha kell beszélhetünk róla.... Tehát igyexik felfelé, a fránya hideg vizet meg nyomja maga előtt "surlatja" szakszó nélkül, mivel szívesen elcammogna a molekulák között, de a fránya surlódás miatt inkább nyomásként ézékeljük.... Nem is akarom szakszerűen kifejezni nézzétek el nekem. Nem is tudom! De te sem... Az h szabadosabban fogalmaznék még nem lenne pontos megfogalmazás. Tehát a lényeg h az adott közeg melegebb területei könnyebb fajsúlyúként viselkednek... (érdekes ott is van tágulási tartály aminek ott jóval több értelme van mint esetünkben) Tehát nem a gavitáció alap lényege mozgatja, mert attól még a meleg víz maradna a helyén, hiszen a lábasból sem fut ki.... az a tej, de mivel mi nem tejjel hűtünk.... (nyitok is egy milkcooling topicot :DD)

Az a rendszer a számottevő hőmérsékletkülönbség miatt működik olyan kiválóan!
Mivel mint említettük sokat h számottevő hőmenyiséggel optimális esetben nem terheljük a vizet a környezeti hőmhöz képest, az a nagyon lassú áramlás amit a meleg szolgáltatna nem indítaná be a cirkulációt.... amennyi meg beindítaná, ahhoz annyi idő kell h szétéghetne a proci és társai, ha addig le nem oldana valamelyik beépített hővédelem, legyen az alaplapi vagy egyéb.

Remélem érthető követhető és helytálló voltam.

(apropó attól h a szivattyú bekerül a legfelső pontra, a csőben a legalsó ponttól számítva újra gravitáció ellen kell küzdeni (még akkor is ha a lefelé haladó csőben ugyanannyi segítségünkre van az ott tárolt víz, mint amennyire a felfelében lévőben gátol lsd.: vízszint elve, közlekedő edények elve...stb)

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20037) r-chee válasza Aygor (#20036) üzenetére


r-chee
őstag

...Csak ezért már megérte olvasnom ma a topikot :C .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20038) fsb1000 válasza Aygor (#20036) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az a rendszer a számottevő hőmérsékletkülönbség miatt működik olyan kiválóan!

hehe.. akkor kérdezd meg a gépészmérnők édesapádat, hogy miért. Ö tudni fogja...
Természetesen a gravitáció miatt. A folyadék nem közvetlenül a hőmérséklet változás miatt kezd keringeni, hanem az hő felvétel/leadás miatt létrejövő sűréségváltozása után a gravitáció próbálja átrendezni a különböző térrészekben elhelyezkedő folyadékot.
Gravitáció nélkül nem müködik a dolog, Ahogy a természetes vizekben is a rétegződést a gravítáció okozza.
Fogadjunk a CPU Blokkodba.. 20K-t teszek ellenébe.

Azonkivül azt is kérdezd meg, hogy egy önnmagában zárt és szintbeli különbséggel rendelkező csővezetékben mi ellen kell munkát kifejtenie a szivattyúnak.
Emelni kell a gravitáció ellenében? mit és mennyit?
...ugyan. hiszen a folyadék nem csak fel, hanem lefele is mozog a rendszerben. A teljes folyadék tömeg helyzeti energiája NEM változik a folyamat során. Ez szerintem evidencia.
Szerinted mi lessz azzal a (helyzeti) energiával ami a legmasabb pontról visszatérő viztömeg elveszit? Eltünik valahova?

Véleményem szerint a szivattyú 2 fő dolgot végez zárt rendszerben
(leegyszerűsítve és állandó nyomást feltételezve)
1. A cirkulációt beinditja, azaz a folyadék tömegnek mozgási energiát ad át.
2. A cirkuláció megindulása és az egyensúllyi állapot beállása után a súrlódási energiával azonos mértékű munkát végez, hogy a mozgási energia ne csökkenjen.

(#20039) fsb1000 válasza r-chee (#20037) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Te is jót mosolyogtál rajta?

Vagy tényleg nem vágjátok, hogy a summa helyzeti energia nem változik?
Tehát nem kell a gravitáció ellenében munkát kifejteni zárt csővezetékben.
Esetleg fordított perpetuum-mobile?
Konyhanyelvi hasonlatokkal....
Elméleti ismeretek nélkül nem biztos, hogy a tapasztálások végkövetkeztetése helyes...
.
A szennyvíz szivattyúnak kell a gravitációval szemben munkát végeznie, mert ott a "cső" mindkét vége nyitott és a szutyok helyzeti energiája megváltozik.
Pc vizhűtés általában nem igy müxik...

[ Szerkesztve ]

(#20040) r-chee válasza fsb1000 (#20039) üzenetére


r-chee
őstag

Mond azt, hogy nem kell vízpumpa sem, elég belefújni a csőbe egy szelepen keresztül, hogy meginduljon a víz mozgása, és düböröghet is a rendszer :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20041) #72042496 válasza r-chee (#20040) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szivattyú a rendszer áramlási ellenállásán létrejövő veszteségek ellenében végez munkát. Ennyi. De ez kerek perec ott van az előbbi hozzászólásában is.

A gravitációt meg hagyjuk ki a játékból.

(#20042) fsb1000 válasza r-chee (#20040) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miért mondanék ilyet?

(#20043) #72042496 válasza Aygor (#20036) üzenetére


#72042496
törölt tag

A közlekedőedényeknél alapfeltétel, hogy nyílt legyen a rendszer - magyarul a példa nem analóg azzal, amiről itt szó van.
Vízszint elvéről viszont még nem hallottam, az mit mond ki? :)

(#20044) Bulitt


Bulitt
őstag

Ez túl intelligens beszélgetés nekem, bár nem rossz :)) :DDD

(#20045) jenei92 válasza Bulitt (#20044) üzenetére


jenei92
senior tag

:D

(#20046) fsb1000 válasza Bulitt (#20044) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elég későig fenn vagytok...

Épp most építem át a gépem és rájöttem valamire.
A samsung F1 vinyóim terhelés alatt is max. 30 fokosak, a külső burok még hüvösebb, pedig particiónyi adatokat másolgatok órák óta.

Ha megvizezném, akkor inkább fűteném, mint hűteném öket.

(#20047) Sgor válasza Oibacsi (#20033) üzenetére


Sgor
tag

Van nekem egy zern chipset hűtőm, az csak fedélben (csonkok elhelyezkedése) különbözik a vga hűtőtől, ha gondolod, du megmérem neked, hogy mennyi! (de dolgozom)

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#20048) Oibacsi válasza Sgor (#20047) üzenetére


Oibacsi
őstag

Meg tudod mérni? Eree kíváncsi leszek, egyébként sokat számíthat a tető is...

(#20049) Reset Elek válasza Aygor (#20036) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Az "én-értek-a-vízhűtéshez-mert-fűtésszerelő-vagyok" szintről eljutottunk az "én-értek-a-vízhűtéshez-mert-az-apám-szerelte a fűtést" szintre.

Ez is valami.

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#20050) Sgor válasza Oibacsi (#20048) üzenetére


Sgor
tag

Megmérni úgy tudom, hogy megnézem egyedül mennyit visz a szivattyú (ddc), majd blokkal együtt!
Ha így megfelel!

[B]Reset Elek[B]: ez már visszafejlődés, nem?

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.