Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48551) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Egy Ilyen komplett rendszer megvásárlása mennyire "gagyi" megoldás ahhoz képest, hogy ha magam válogatom össze a szükséges alkatrészeket? Egy 2011-es proci hűtése lenne a cél. Mivel a radiátort annak ellenére szeretném a házon kívül helyezni, hogy abban bőven elférne, azt szeretném kérdezni, hogy mekkora távolság az, amit még lehet így kezelni ebben a rendszerben? Azt hiszem, hogy olyan 70-80 centire lenne a radiátor a háztól, egy sarokasztal mögé szeretném betenni.

Másik kérdésem, hogy ha párhuzamosan bekötnék még egy ugyanilyen radiátort a rendszerbe, akkor a pumpa vajon elbírná-e?

(#48552) TaaT válasza Steady74 (#48551) üzenetére


TaaT
veterán

Egyáltalán nem gagyi sőt :)

Annyi előnye van hogy ha magad válogatod össze akkor jobban személyre szabható a dolog.

A pumpáknak inkább emelő magassági korlátai vannak mint távolsági ;)

Radikat és komponenseket sorosan kötünk össze.

Give them hell Ukraine!

(#48553) OC válasza TaaT (#48550) üzenetére


OC
őstag

Már hogyne létezne!

Koolance előszeretettel használja a megoldást, a Zalman is gyártott ilyen blokkokat, több mondjuk nem jut eszembe kapásból.

Alapból jól működött, a problémák az első szétszedés után kezdődtek.

Gondolom nem sikerült kellő erővel összetekerni a két felet, amin nem is csodálkozom, mivel semmilyen módon nem lehet fogást találni rajta, csak a tapadási-súrlódási erő segít.

A vicc, hogy azért egy 3-4 hónapig bírta. Kíváncsi vagyok, hogy látszik-e valami a szétszedéskor...

(#48554) Steady74 válasza TaaT (#48552) üzenetére


Steady74
addikt

Értem, és már látom, hogy pontatlanul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy még egy tripla radiátort bekötni a rendszerbe, természetesen sorosan. A radiátoroknak meg egy pofás állványt gondoltam készíteni, így teljesen el lenne dugva, a ventik hangja nem zavarna, levegő pedig bőven lenne a hűtésnek.

A pumpánál még a plusz radiátor ellenállására gondoltam, mint ellenállást növelő tényező.

[ Szerkesztve ]

(#48555) TaaT válasza Steady74 (#48554) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem el kell bírnia a pumpának de ez sok mindentől függ (csövezés, további blokkok) :)

Pont itt van a pumpa egyik forgalmazója (OC), neki lehet gyakorlati tapasztalata is van vele.

OC: most hogy mondod tényleg, a kék kerek zalman blokkok :D mondjuk nekem eddig csak csavarozott blokkokhoz volt szerencsém és hál istennek egyiket sem kellett szétszedni :B

Give them hell Ukraine!

(#48556) OC válasza Steady74 (#48554) üzenetére


OC
őstag

A DCP4.0 simán visz egy akkora rendszert, nem okoz neki gondot egy + radi.

(#48557) apollo12


apollo12
veterán

na holnapra elvileg meglesznek a csatik :DD, de lassan már 2 hete várok rá :W

(#48558) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na gyerekek!

Ez kéne de nagyon olcsón. Lék elleni biztosítás, merülő olajos/vizes PC-k létrehozása, belső súrlódási ellenállás csökkentése, tartályok takaríthatóságának növelése.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48559) OC


OC
őstag

Talán érdekes lehet másnak is...

A -korábban említett- Koolance CPU-350-et szétszedve kiderült, hogy a "O"-gyűrű fáradt el, szó szerint.

Közeli képen tökéletesen látszik az "öregedés":

(#48560) Atke válasza TESCO-Zsömle (#48558) üzenetére


Atke
senior tag

kíváncsi leszek mennyi lesz literje :)

(#48561) SkyS1gn válasza Atke (#48560) üzenetére


SkyS1gn
félisten

én az egész házat bevonom vele, egy lajtoskocsinyit vennék! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48562) kicsipapucs válasza OC (#48559) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nagyon vicces, úgy néz ki a szétszakadt gyűrű, mint egy sárgarépa, ha megnézitek "alaposan"! :DD
'fantom: ennél hatalmasabb infóáradat is jöhet, semmivel se lehet eltántorítani! :DDD :N
HUfantom, OC, DigitXT: köszönöm szépen a válaszokat! Viszont sajnos egyik kérdésemben sem kaptam, csak újabb felkavaró, fejfájásig tartó erőltetett gondolkodást kiváltó gondolatokat. A pumpát illetően DDC lesz és 18W-os mellett teszem le a voksom, de ez is újabb kérdéseket vet fel. A tetejét érdemes-e lecserélnem például egy Phobya DDC tetőre ( a szerelhető csatik és az állítólagos nagyobb erő miatt)?
Aztán ha mondjuk az alkatrészeket illetően sikerül is dűlőre jutnom, ott marad a kérdés, hogy hogyan, milyen sorrendben kössem össze őket. Valahogy így képzeltem el az áramlást:
vga blokk-->északi-híd blokk-->cpu blokk-->mora2-->tripla radi-->pumpa-->vga blokk. A tartályt azért nem írtam bele, mert nem tudom, hogy ha mondjuk egy "T" elagázással tenném be a radi meg a pumpa közé, akkor az hagy-e kívánnivalót maga után, vagy muszáj sorosan az egész hóbelebancot (ez esetben a radi és a pumpa közé jönne a tartály).
Előre köszi ismét megint segítő hsz-t! :R
És ne kíméljetek a tech-szöveggel!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48563) TESCO-Zsömle válasza kicsipapucs (#48562) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elsőre én is csak néztem, hogy mi a bánatért linkel OC répát a vizes topicba... :DDD

Aztán elolvastam a szöveget.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48564) kicsipapucs válasza TESCO-Zsömle (#48563) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Esetleg olvasd el az én szövegem is, aztán segííj!! :K :DD

Ami kimaradt a fentimből: A tartály és pumpa elhelyezését illetően is vannak gondjaim. 5,25" tartály fentre a fillport alá (házam tetején lyuk ilyen jelzővel), pumpa pedig lentre, az egyik 3,5"-os helyre az oké, vagy mind2 legyen felül? :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48565) HUfantom válasza kicsipapucs (#48562) üzenetére


HUfantom
őstag

Szívesen...

Mielőtt talán tovább menne az ember kicsit jobban bele kéne látnunk a fejedbe.
Mik a céljaid a rendszerrel ?
/Halk legyen, erős legyen mert tuningolni akarsz, olcsó legyen/
Fontos tudni ajánlat előtt, hogy mik az anyagi lehetőségek ?
/ Ha jól emlékszem mindjárt 2 gépet is vizezni akarsz. már a blokkoknak és szép summával indulnak még ha mindegyiket meg tudnád szerezni használtan /
Ki tudod-e bírni míg apróból összejön apránként vagy boltból kell ?
/ ez is ugye spórolási lehetőség... /

Hogy a kérdésedre válaszoljak:
A tetejét érdemes-e lecserélnem például egy Phobya DDC tetőre ( a szerelhető csatik és az állítólagos nagyobb erő miatt)?
Ez a gyári tető 8mm átmérővel. A csere talán legnagyobb oka hogy nem tudsz másik csatakit használni illetve átalakítózni kell tetőcsere nélkül. Írtak olyan véleményt, hogy halkabb lett egy nehéz fémtetővel. Nekem eddig 3 DDC-m volt és mindegyiken volt tetőcsere. Lehet apróban már eleve cserélt tetős DDC-t szerválni, de boltban sem katasztrófa egy 5000 forintos full-fém tető.

milyen sorrendben kössem össze
Ahogy jólesik. Egyetlen jó-tanács ami megkönnyíti a életet. Tartály-->Pumpa. Mivel a tartály csak víz alatt képes keringetni a vizet jó ha a gravitáció segít és a tartályból egyből a pumpába folyik a víz. Így lényegesen könnyebb feltölteni a rendszert.
Ha már a feltöltésnél járunk ugye valamikor le is kell engedni a rendszert. Erre jó ötlet egy kis csapocska amit a rendszer alacsony pontján helyezünk el.
"T" elagázással tenném be a radi meg a pumpa közé
A tartályt bekötni a rendszerbe azért talán jobb mert könnyebb a légtelenítés. A levegő mindenképp előbb-utóbb kijut a tartályba, és akkor a víz elfoglalja a helyét. Ha meg lecsökken a szint töltesz rá még folyadékot. Esetleg vannak még pumpára szerelhető tetővel egybeépített tartályok.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48566) SkyS1gn válasza kicsipapucs (#48562) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hát nemtudom nálatom mit neveznek répának... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48567) ZetorGumi válasza SkyS1gn (#48566) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Színre répa, a repedések is hasonlítanak rá, csak éppen a formája nem olyan. :D Na meg az íze. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48568) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hi all, lenne 1 kérdésem.
Ez jó lenne 1 Sapphire Radeon HD 5570 kártyára?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48569) kicsipapucs válasza Drizzt01 (#48568) üzenetére


kicsipapucs
őstag

5570-re biztosan nem jó, de ha elírtad és 5770, vagy 5750 a karid, akkor sem lesz jó rá! :N

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48570) Drizzt01 válasza kicsipapucs (#48569) üzenetére


Drizzt01
őstag

nem írtam el, ez van :N

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48571) ZetorGumi válasza Drizzt01 (#48570) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem jó rá, amit linkeltél.
De szerintem arra a VGA-ra nem is kell ramhűtés, esetleg csak sünizés, ha mindenképp hűteni akarod valamennyire.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48572) kicsipapucs válasza HUfantom (#48565) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mik a céljaim? Erős legyen, mert tuningolni akarok, amikor nem tuningolok (99%), akkor letekerem a ventiket (mora-n 4x18 700RPM, triplán Yate Loon-ok 1350-esek)
Nem 2 gépet akarok vizezni, hanem csak egyet, ami később egy még jobban melegedőre cserélek, csak kompatibilisnek kell lennie a rendszernek mind2vel.
Köszi ismét a helpet! Felmerült még a folyadékkal kapcs.ban pár kérdésem! Sima, ipari desztillált víz jó bele, vagy ajánlott valami adalékot, korróziógátlót tenni?
És még 1: színező adalékok hozzáadása káros? Nem szutykolja a vizet/blokkokat? Mennyi idő után veszíti el a színét egy keverék?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48573) ZetorGumi válasza kicsipapucs (#48572) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jó az, csak tegyél hozzá valamilyen korróziógátló anyagot (Pl: Valvoline SuperCoolant, ha jól rémlik a neve)
Nem káros a szinező anyag, attól függ milyen )olvasataim szerint), van amelyik lerakódik a rendszerben, de a jobb minőségűek nem.
Azt, hogy mennyi idő után veszti el, azt nemtudom. 1-2 év körül szerintem.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48574) tajcsi


tajcsi
senior tag

Bár nem teljesen víz, de azért egy része az...új MDPC:

Project 30

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48575) ZetorGumi válasza tajcsi (#48574) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép kis szerzet, de nekem nem tetszik a belső szinösszeállitás, az a kacsaf.szöld... :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48576) kicsipapucs válasza tajcsi (#48574) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Basszus, pont 10 perce néztem én is... :Y És a durva, hogy 3-4 hetente felmegyek random, mikor eszembe jut és ezt meg pont ma dobták fel. :K :DD
ZetorGumi: ugyan az a becses nevünk! :C

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48577) tajcsi válasza kicsipapucs (#48576) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ó mi már két hónapja vártuk....nem akart a fórumba képket tenni...a cucc kész volt időnap előtt de az mdpc 041 miatt változtatni kellett, hogy hogyse majdnem megegyeztek a kivágások a panelok elején. Ugy volt hogy éjféj után teszi fel Nils, erre Igor szólt, hogy 10 perc mulva...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48578) becsitibi válasza tajcsi (#48574) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ez igy jó ahogy van,azért azt meg kell hagyni hogy az mdpc nagyon szép munkát csinál,esetleg tud valaki valami hasonló oldalt ahol igy moddingolnak /prohardveren kivül :P /??

(#48579) tajcsi válasza becsitibi (#48578) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ezt nem az MDPC csinálja, hanem egyszerű hétköznapi emberek. Eztán lehet Nilsnél jelentkezni, kb 150 kiló képpel, majd azt egy komisszió jó alaposan átrágja, ha valamire kiváncsiak kérnek mg egy tonna képet mivel itt "nothing to hide" van, s ha egyeznek, akkor premier van :)

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48580) becsitibi válasza tajcsi (#48579) üzenetére


becsitibi
senior tag

Értem már.Viszont találtam egy vizes moddingot,nekem ez nagyon bejön:[link]

(#48581) tajcsi válasza becsitibi (#48580) üzenetére


tajcsi
senior tag

Kétségkívül, viszont, nem az igazi több szempontból is és az ilyen apróságok miatt kevés PC van még mindig az MDPC oldalán...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48582) ZetorGumi válasza kicsipapucs (#48576) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hogyértve ugyanaz? :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48583) TESCO-Zsömle válasza kicsipapucs (#48562) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Érdemes tetőt cserélni. Nagyobb erő nem lesz, csak jobb hatásfok.

A cuccok sorrendje: tartály->szivattyú->minden más->tartály. Ezen felül nem számít. Pláne DDC-nek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48584) TESCO-Zsömle válasza tajcsi (#48581) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az MDPC a minimal-design vonalát követi. Itt nem apróságokról van szó, egyszerűen nem illeszkedik a profilba. Esetünkben a víz miatt és a "darabos" világítás miatt. A víz színe nem harmonizál a gépével, aminek az uralkodó színvilága a kék/ezüst. Emellett a külső megvilágítás bazárinak tűnik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48585) tajcsi válasza TESCO-Zsömle (#48584) üzenetére


tajcsi
senior tag

Pontosan ezekről az apróságokról van szó. :K Tegnap éjjel nagy buli volt :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48586) imibogyo


imibogyo
veterán

Tudja esetleg valamelyikőtök, hogy az XSPC Delta V2 lefogató keretébe bele lehet tenni a központi magot különböző fordulatokban? Tehát, mondjuk 90 fokonként elforgatva, vagy szögfüggetlenül, mert ahol csak láttam róla képet, mindenhol így áll a kerethez képest.

Kép alapján lehet, forgatni mert nincs rajta rovátka, bemélyedés meg semmi ami ezt gátolná. Az alján sem látszik semmi ami ezt meggátolná.

Azért lenne ez fontos mert az új készülő házban "vízszintesen kellene, hogy legyenek a CPU vizes csatlakozók, ha a ház normál álló állapotát vesszük alapul. Tehát így, csak nekem AM3-as lapom van.

(#48587) F e Z o válasza imibogyo (#48586) üzenetére


F e Z o
veterán

Miért lényeges, hogy vízszintesen legyenek a cpu blokk csonkjai? Csak esztétikailag fontos?

H2O über alles!

(#48588) blasko92 válasza imibogyo (#48586) üzenetére


blasko92
őstag

Úgy forgatod, ahogy akarod. :R

(#48589) imibogyo válasza F e Z o (#48587) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen a készülő gép tervébe úgy passzol. :K LINK

blasko92: köszönöm! :R

Most már csak abban kell reménykednem, hogy elbír majd az X6-al, mert valahol olvastam (most nem találom), hogy valakinek már 4 magos procival sem bírt el. Persze lehetett user error is, de azért bennem van a félsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#48590) OC válasza imibogyo (#48589) üzenetére


OC
őstag

A blokk forgatható, ahogy akarod.

Az, hogy mivel bír el, vagy mivel nem inkább teljesítmény kérdése, mint a magok számáé.

Ezt azért hangsúlyozom itt ki, mert ez a blokk pont nagyobb kiterjedésű -mint amilyenek a több magos CPU többnyire- chipeken érzi jól magát.

Egyébként a mai napig jó választás annak, aki nem szeret gyakran blokkot takarítani, mert ez legalább nem gyűjti annyira a koszt.

(#48591) imibogyo válasza OC (#48590) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen igaz, rosszul fogalmaztam. :B

Konkrétan egy Phenom 2 BE-ről volt szó, ami ha jól emlékszem 125W TDP-jű. Anno nekem is volt egy példányom egy Noctua c12p se14 léghűtővel, soha nem volt hőmérsékleti gondom. :N

Az X6 1090T is 125W-os TDP-be van sorolva, tehát nem hiszem, hogy több hőt kellene elvonni tőle a másiktól. Ráadásul elég szép nagy a sapkája.

[ Szerkesztve ]

(#48592) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A tartályom tetején van egy nyílás, az alján pedig 3. Az alsóból az egyik egy csőben végződik. Ez milyen célt szolgál?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48593) tajcsi


tajcsi
senior tag

FFFFFFUUUUUU de állat. Összeszereltem a cuccot és megy!!! De halk a D5 4es fokozaton nem hallani még közelről sem! Meddig kell járatni a cuccot, hogy a radik belseje kimosódjon? Az előző tulaj piros löttyöket használt, az akril tartályban rózsaszínűs a víz ;] :P

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48594) HUfantom válasza Madn!ght (#48592) üzenetére


HUfantom
őstag

Arra érdemes rátenni a rendszerből visszajövő ágat. Azért, hogy fent bejön a víz és alul meg kifolyik a tartályból bele a pumpába. Ezt a megoldást azért alkalmazzák hogy levegőbuborékokat a rendszer ne szívja vissza. Illetve feltöltéskor is könnyebb a levegőnek kijönnie a rendszerből.

tajcsi
Grat :)

Egyik kollégától vettem ezt a blokkot . Jópár hónapja használta pont olyan vízzel amit én is keringetek a rendszerben / Aquatunning előrekevert /
Szóval már ketten vagyunk akinél az a folyadék jól teljesít. Meg lehet nézni nem kellett takarítani semmit csak egy zsepivel feltöröltem azt a pár cseppet ami még benne volt

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48595) BearGOD


BearGOD
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem ajánlani megfelelő hátlapi merevítőt xx-flow 2.0-ás blokkhoz LGA775-höz?

Sajnos előző lapot elferdítette és nem szeretnék a mostanival is hasonlóképpen járni, de sehol sem találok olyan hátlapot ami ehhez megfelelne.

Esetleg egy menetes hátlapi részt rá lehetne eszklábálni a "beugró pöckök" helyére csavart rakva? Bár az sztem már elég eszkábálós munkának tűnne.
Nincs semmiféle hátlapi rész hozzá?

Üdv: BearGOD

(#48596) Satyricon válasza DigitXT (#48481) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Írtad pár nappal ez előtt, hogy idézem: "bár rengeteg szűk csatlakozó, meg derékszögű
kanyar+minden egyéb fojtás van a rendszerben gyárilag
(csak moddolással* "iktathatók ki")" - Moddolás alatt mit értesz? Fúrni faragni nem akarok, nem akarom elcseszni a cuccot, főleg h még nem is ismerem közelebbről... De ha valamit ki kell belőle szedni és csövet vagy mást tenni a helyére azt hiszem megcsinálnám! :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48597) DigitXT válasza Satyricon (#48596) üzenetére


DigitXT
félisten

Az összes belső csatlakozója nagyon szűk. A felső oldalain végigfutó
bordákba derékszögű kanyarokat tesz a víz, ráadásul azok sokat nem
is érnek hűtés szempontjából, amikor ott van benne a két radi ugye.:)

Aztán ott van a gyári gyorscsatlakozó, ami extra fojtást jelent. Ezeket
még viszonylag egyszerűen ki lehet iktatni, illetve le lehet cserélni...:K

A probléma a tartály. Azon G1/4"-es menetet kellene vágni. De ha az
is megvan, akkor mehet bele rendes HF csati (amit linkeltem pl.), és
a rendszer ellenállása így durván lecsökken... Aztán kérdés, hogy ez
megéri-e. Fogod úgy használni, hogy kiakasztja a mérőt a szivattyú?

Most mekkora térfogatáramot mér az XT, hogy elégedetlen vagy vele?

---

A csövek ugye 8-as belsővel rendelkeznek->ha a csatikat lecseréled,
ezek is cserélendők, 16/10-es, vagy 13/10-es (lényeg: ~10-es belső),
azaz HF megoldásra.:K Mondjuk ha szétszeded, rá fogsz jönni, hogy
az egész kialakítása azért gyárilag át van gondolva, mert szűk helyre
kellett bezsúfolni mindent: nem túl könnyű úgy általában hozzányúlni.

Egy példa. Ha ki akarod iktatni a passzív bordákat, elvileg csak annyi
a dolgod, hogy nem kötöd rá a csöveket... Igen ám, de valahogy előre
kell jutnia a víznek, ha bejött hátul, majd vissza is kell jutnia... És hát
azokon keresztül közlekedett eddig a víz, fojtás ide, vagy oda.:))
Persze, csak egy cső kell. Nade hova is fér pontosan? Mert ugye ott
az áramlásmérő is (aminek magában is jelentős fojtása van, persze):
a beszerelési irányából adódóan fent már nem lehet másképp rákötni
csövet, csak derékszögű fordulóval* (eddig az előbb említett bordában
volt ez a forduló), ráadásul nem nagyon férnek el ott nagyobb csatik...

*: ha lemondasz a gyári (két csavaros) rögzítésről, akkor szabadon el
lehet forgatni: megoldható a dolog, de semmiképpen nem egyszerű...

Az az igazság, hogy nem tudom, még egyszer megcsinálnám-e ezt
a "modot"... Volt értelme persze, hiszen csendesen, és hatékonyan
működött a kütyü, de annyi pénzből, amit "elvertem rá", sokkal jobb
vízhűtést lehet összerakni magadnak, minőségi alkatrészekből.:R

Pont a lényegét veszti el a Reserator XT a moddolással, miszerint a
cuccot fogod, rákötöd a gépre, és megy. Persze gyárilag nem halk,
meg nem is túl erős, ellenben rohadt drága, szóval a fene tudja. Jah
és a gyári kék folyadéktól döglik be fél év után, szóval: Zalman=gáz.

Mondjuk ha használtan vetted, akkor valszeg olcsóbb volt->így talán
ha megismered, fúrni faragni kezded, nem buksz sokat ha eladod.:DDD

Szerk: a szűk helyhez még annyit, hogy fizikailag lenne még benne
hely a tartály mögött pl., csak ugye a tartály fix helyen van, mert ott
a feltöltő nyílás, ahol... Bár én hátrébb toltam a tartályt a DDC miatt,
onnantól kezdve viszont sosem volt "rendesen becsukva" a doboz.:N
Ami mondjuk nem feltétlen volt baj, mert az alumínium teteje is elég
szépen felerősíti a szivattyú által keltett rezgéseket, tehát nem is jó,
ha fixen be van csavarozva: legalább egy gumialátét jól jön alá.:R

[ Szerkesztve ]

(#48598) TaaT válasza DigitXT (#48597) üzenetére


TaaT
veterán

a külső egybevízhűtések már csak ilyenek :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48599) DigitXT válasza TaaT (#48598) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez az, aminek már csak a dobozát árulod?:DDD

Szerk: lehetne ezt valami burtál verzióba tolni.
Mondjuk nem pont ilyenre gondoltam, még ez
sem az, de ha mondjuk Mo-Ra 3-ra épülne.:D
(Két triplával már kezd érdekes lenni a dolog.)

Ötlet: brutál "doboz", brutál nagy radival és erős,
de szabályozható szivattyúval, okos vezérléssel,
kényelmesen. Jó is lenne.:D Csak a cső menne
be a gépbe, kint lenne a tartály/minden beépítve.
Adott esetben szépen s jól hangszigetelve.:R

[ Szerkesztve ]

(#48600) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Huhi :)
Létezik valami doboz, amibe ezt a nyüves ddc-t bele tudom rakni, és teljesen elkussoltatja?Megőrülök a monoton hangjától...
Az este átcsöveztem, végre bekerült a helyére a négy éve vett clearflex csövecske lecseréltem a vizet is, takarítottam a blokkot, a radit, ect..nincs törés, nem erölködik a pumpa, kihallani nagyon a monoton hangját így már.Megőrjít...
Szivacs van alatta, csövek sem érnek a házhoz, faszányos lett nagyon, semmi nem veszi át a rezgést a pumpától. :D

BTW nem kell második radiátor a tripla mellé, véletlen fordítva raktam fel a fuziont, mint ahogy eddig volt, és 10 fokot estett a hőmérséklet.Vagy az új csövezés miatt vagy a fordítva felrakott blokk miatt esett ekkorát, de ez nagyon erős különbség.. A cuccok tiszták voltak, semmi trutyi.Eddig a kimenő ág a ház alja fele volt jobb oldalt, most felkerült bal oldalra.A bemenő ugye a blokk közepén van , elvileg az nem nagyon változott Létezhet ez?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.