Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48101) Keksz03 válasza HUfantom (#48100) üzenetére


Keksz03
senior tag

Mivel nincs tapasztalatom ezért kérdezem h mi a vélemény az h hol veszem az még képlékeny egyelőre csak tapogatózok!
Tehát egy kisebb teljesítményű szivattyú is elég lenne, viszont ha jól értem akkor CPU blokkra érdemes többet áldozni!
Nekem egy Noctua D14-es cpu hűtőm volt, azzal amit még tudtam hűteni azt egy jobbféle cpu blokk+dupla radi kombóval el tudom érni ezekszerint ugye? mindenki azt mondja h a vízhűtés csendes, ha jól értem a szivattyúk nem szürcsögnek csak a ventik a radiátoron amik hangot adnak...csak azért kérdezem mert nem 3DMark pontszámot akarok döntögetni, hanem egy csendes rendszert ami nem visszalépés a léghűtésemhez képest teljesítményben!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48102) HUfantom válasza Keksz03 (#48101) üzenetére


HUfantom
őstag

Elnézést lehet félre értettél...
Nem azt mondom, hogy ott ne vegyél Tody egy nagyon jó fej boltos sokan vásárolunk tőle.

De érted egy DDC 27-29.000 amikor itt az apróban alig 4000.....
Felépítéséből adodoan nincs benne kopó alkatrész, teljesen mindegy hogy 1 percet vagy 1 évet ment folyamatosan.

Nekem egy Noctua D14-es cpu hűtőm volt, azzal amit még tudtam hűteni azt egy jobbféle cpu blokk+dupla radi kombóval el tudom érni ezekszerint ugye?
egy közepesen erős rendszerrel már bőven túl lehet szárnyalni a léghűtőket. PL egy H100as hasonló teljesítményű. Annak a rendszernek amit linkeltél sokkal jobb teljesítménye.

Egy vizes rendszerben a pumpa és a ventilátorok adják a hangot. A ventilátorok azonban itt nem azok a kis berregő vackok / 2000prm 8cm / hanem sokkal nagyobb átmérőjű jobb konstukciók /max 1200rpm 12cm/. Mivel jobbak kisebb fordulaton is sokkal több levegőt mozgatnak meg mint a kis társaik. A DDC egy piszok erős pumpa viszont hangosabb mint a ventilátor, de lehet dobozolni illetve más hangcsökkentő technikák is léteznek.

A Tody féle extrem blokkról jó a véleményünk olcsó és jó teljesítményű.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48103) Keksz03 válasza HUfantom (#48102) üzenetére


Keksz03
senior tag

pont DDC volt a csomagba de nyílván mivel csak a CPU-t vizezném egyelőre elég egy kisebb teljesítményű is vagy akár egy használt!

szemeztem a H100-as corsair hűtővel de sokan panaszkodnak h hangosak illetve ha jól tudom olyan folyadékot használnak ami vezeti az áramot tehát egy esetleges LEAK hazavágná a rendszert! mivel árban 30-35 körül van akkor inkább beruházok egy komolyabb rendszerre! nekem egyébként 2 blokk tetszik az egyik ez a másik pedig ez! D-Tek tetszik jobban ránézésre csak nem tudom h a másik mivel jobban szétterül nem csak a CPU-ra fekszik rá esetleg jobban hűt?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48104) TESCO-Zsömle válasza kornel76 (#48092) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ötletgazda az EK volt, és ötletükből született a blokk. Ők már biztos fel is rakták. Kérdezd meg tőlük... :P

mpierre: Meg lesz. Nálam színtiszta víz lesz, még az a kérdés, milyen színű csőben/csatikkal...

De majd elválik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48105) TXT


TXT
őstag

DDC1T Plus pumpám van, amivel a rendszert üzemeltetném, ráadásul 2db is van, ha kell.

Az egyik kérdésem, kell-e 2db pumpa ehhez, ha tuning is lesz és a legjobb hatékonyságot szeretném?
- FX8120, alaplap, 2db 6950@70, ramok, winyó

A másik kérdésem, a 2db 6950VGA-t hogyan kellene kötni majd, sorosan vagy párhuzamosan?
Ez az összekötő tetszik külsőre, amit gondoltam, hogy alkalmazok, de itt írnak hideget-meleget róla, mint összekötési mód, így csak akkor használnám, ha működőképes!

Mit gondoltok a tapasztalataitok alapján?

[ Szerkesztve ]

(#48106) HUfantom válasza TXT (#48105) üzenetére


HUfantom
őstag

2 DB pumpa kétféle vizes rendszerhez kell:
- 2 teljesen külön körhöz
- Azoknak akinek az a fontos, hogy minél nagyobb számot lássanak a átfolyásmerő kijelzőjén.

Már az 1 DDC+ is piszok erős.....
sorosan vagy párhuzamosan?
Én a helyedben sorba kötném, sok probléma lehet a párhuzamos kötéssel, ha nem egyenlő a két ág ellenállása.

A pumpa miatt úgyis kb 10 másodperc alatt fordul meg a viz a körben...

összekötő
A kollégának a 4DB 580ast sikerült összekötnie vele így biztosan működöképes. De majd ezt ő leírja...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48107) TXT válasza HUfantom (#48106) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm HUfantom :R

Melyik kollégára gondoltál? (írok neki és konzultálok vele szívesen)

(#48108) HUfantom válasza TXT (#48107) üzenetére


HUfantom
őstag

picit olvass vissza
Azt írta épp cserél 680-ra

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48109) Razermazer válasza HUfantom (#48106) üzenetére


Razermazer
őstag

Egy dolgot kifelejtettél Hufantom hogy két mora 2 birtokosának nem ártana két pumpa sorba :D (nem létfeltétel de jó ha van) nekem van tudom mit tud a mora 2 ellenállásba én például két körben használtam a mostani tartály pumpa kombóm remélem nem sokáig mert megyek vissza légre.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48110) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

GPU -CPU pároshoz, tripla radihoz elég lenne ez a szivattyú? sokan ajánlják és aztmondják méreteihez és fogyasztásához képest a legjobb ebben a szegmensben

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48111) TaaT válasza SkyS1gn (#48110) üzenetére


TaaT
veterán

kik azok a "sokan"?

Give them hell Ukraine!

(#48112) blasko92 válasza TaaT (#48111) üzenetére


blasko92
őstag

Én, az Ottó, meg a Tóth Ottó :DDD

(#48113) HUfantom válasza Razermazer (#48109) üzenetére


HUfantom
őstag

Szerintem még 2 morahoz is fölös

Mondjuk én a 2 moramat párhuzamosan fogom kötni így nincs gond az ellenállással

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48114) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

ha esetleg valaki komplett cuccot keres : ITT

emlekszik meg valaki erre a gepre?

(#48115) SkyS1gn válasza TaaT (#48111) üzenetére


SkyS1gn
félisten

többek közt Tody is :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48116) Sky D. válasza SkyS1gn (#48115) üzenetére


Sky D.
tag

na lassna megjö na víz hütés cuccom
folyadeknak mit is ajánlotk , mert olvasta mén már sok mindent ..
Valvoline- nt , Shel glycolt-t, tiszta szeszt ..

vagy valameik kevereékét ?pl Valvoline + alkockol ....
viszont úgy tudom a Valvoline megfogja a csövet ... és az alkatrészeket....

Shel glycolt menyire vált be ? elméletileg az átatszö , kékes árnyalatot ad a folyadéknak ..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48117) SkyS1gn válasza Sky D. (#48116) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ríszeg vagy vagy... vagy... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48118) ZetorGumi válasza Sky D. (#48116) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Cris99: :DDD
Előre bekevert folyadék, pl Ő

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48119) Sky D. válasza ZetorGumi (#48118) üzenetére


Sky D.
tag

Cris99 irigykedsz?

ZetorGumi Még tán jó is lenne, ha nem kelen 3 liter a rendszerbe :( valami olcsóbb megoldás ?

úgy 5 E Ft-ért? amiben már benne van a 3 liter orvosi deszt víz (800ft / liter) ?
2 liter 96-98%-os etil alkochol van ithon :D

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48120) blasko92 válasza Sky D. (#48116) üzenetére


blasko92
őstag

Tiszta szeszt hagyjad (rosszabb a hővezető képessége, mint a víznek) :D Inkább desztvíz+gyógyszertári alkohol ;)

"pl Valvoline + alkockol ...."
Ez sem túl jó ötlet. desztív+fagyálló 10:1, vagy 15:1 arányban.

(#48121) ZetorGumi válasza Sky D. (#48119) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Olyan sok azért csak nem kell. Nekem a rendszerbe (Alaplapi blokk, CPU Blokk, Tartály, MO-RA2) nem kell másfél liter.

Mondjuk én Desztillált viz + fagyálló keverékét használom (Fagyálló kb fél dl, a többi viz, kb 1,4l)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48122) Sky D. válasza ZetorGumi (#48121) üzenetére


Sky D.
tag

szóval akkor ezt javasoljátok ? Shell GlycoShell/1L

csak aztán ne habosodjon, mert hajítom ki mint macskát szarni ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48123) TESCO-Zsömle válasza Sky D. (#48116) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alkohol+desztvíz 1:10.

96-98%-os alkohol esetén ez ~8-9%-os keveréket jelent.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48124) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#48123) üzenetére


blasko92
őstag

Meg egy kis szilva aroma ;]

ZetorGumi én is aztat használok, és nem bántotta a gazdaboltban vett pvc csöveket

[ Szerkesztve ]

(#48125) ZetorGumi válasza TESCO-Zsömle (#48123) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Sky D: Ez nem habosodik, a GlycoShell nem szokott, nálam nem habosodott legalábbis.

TESCO-Zsömle: Az alkohol nem árt a csöveknek? Nem, nem az emberi, "belső csövekre" gondoltam, hanem a PVC, vagy milyen anyagből készülő vizhűtéshez használatos csövekre. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48126) SkyS1gn válasza Sky D. (#48119) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szó mi szó nem utasítanék vissza egy kis házi páleszt :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48127) ZetorGumi válasza SkyS1gn (#48126) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szombat van (mindjárt csak volt), és mindenkiből előjött az ihatnék? :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48128) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#48123) üzenetére


Sky D.
tag

Hali TESCO-Zsömle ..
Látam a gépedről a képeket milyen radit használsz ? méghozzá 3 at :)

GlycoShell vagy alkohol ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48129) Sky D. válasza SkyS1gn (#48126) üzenetére


Sky D.
tag

Criss99, te még kiskorú vagy az ilyesmihez !!!

Ad kettő már késő van az ivást elkezdeni :D holnap hajnalban, a hímes tojásokat kell keresned a fűben :D, míg én alszom 12 ö ig...
:DD

Ad három, kihagy a klaviatúrám vagy az ujjam néha :D és nem az alkoholtól írok félre ...

Teszkó zsömle , ha 4 évre tervezel , akkor socket 2011 > P9X79 csipszet > Rampage IV Extreme alá ne adj, hacsak nincs jobb.... azt 6 évig simán nyüstölheted egy high katergóriás procival ..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48130) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#48123) üzenetére


Sky D.
tag

Ha pedig AMD, akkor Crosshair V Formula bár nem tudom hogy fog alakulni az AMD nél a socket változás, azt annyira nem követem nyomon, hogy meddig lesz még elég a AM3+ os socket.... bár csík változásnál, biztos módosítani fogják ....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48131) Keksz03 válasza Sky D. (#48130) üzenetére


Keksz03
senior tag

a következő is AM3+ lesz

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48132) Sky D. válasza Keksz03 (#48131) üzenetére


Sky D.
tag

akkor egyértelmű, Crosshair V Formula + klock-ok :) már ha az ember hosszú távra számol ...
ha nem, akkor jó oda a 10-15 E ft -s alapla is :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48133) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#48124) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Túrót... :P

ZetorGumi: Ha benzin/gázolaj nem bántja, miért pont az alkohol kezdené el? A kannás bor sem eszi meg a PET palackot...

(#48128) Sky D.: Abból a gépből kb csak 2 vinyó van már meg... Egyébként Opel fűtőradiátorok voltak, a későbbiekben pedig egy XSPC RX480-as.

(#48129) Sky D.: Beteg vagy te barátom... Fél évi fizetésemről beszélsz... ;]
Nem renderelésből élek. Minek vegyek szervert? Most komolyan... Mekkora előnye van játékok alatt egy húzott LGA2011-es rendszernek egy 5.2-5.5GHz-es 2500K-hoz képest? Van annyi, mint amivel többe kerül?

Nekem jelenleg minden játék VGA-limites, pedig a procit szinte alapon jár... Akkor mi a bélnek egy ilyen erős valami? :F

(#48130) Sky D.: Újfent az a kérdés, hogy minek, ha a mostani rendszeremben se a proci a szűk keresztmetszet? Mellesleg a jelenlegi lapomba is éppúgy megy a Bull, mint a Crosshair V-ben, és nagy valószínűséggel a Piledriver is fog. Nem mellékesen a Bull abszolút semmi előnnyel nem bír a mostani procimhoz képest, sőt kis túlzással visszalépés lenne...

Szóval akkor harmadjára: Miért is költenék százezreket olyan alkatrészekre, amikre nincs szükség? :F

(#48132) Sky D.: Mondjuk ez magyarázatot ad a fentiekre... Ha ár alapján lövöd be a rendszereket tényleges teljesítmény helyett...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48134) ThodEE válasza InHell (#48095) üzenetére


ThodEE
őstag

Jó a tápod:D
Meg a képek is tetszetősek :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48135) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok, erre a kártyára tudnátok ajánlani valami normális blokkot?
MSI R4850-MD1G/OC 1GB GDDR3 PCIE
Ha lehet akkor ne multit

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48136) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#48133) üzenetére


Sky D.
tag

Én intel párti vagyok, az AMD-t nem követem .
Q9650 ketyeg a gépemben Asus Striker II Extrém alaplapban és under tuningolom...
játék közben engedem csak el és nálam is VGA fogja vissza :) GTX 460-as.
Az Ivy birdge high kategoriás Extrem prociaira várok és annak megfelelő árára , hogy cseréljem a tejes rendszert ... A taktikám , hogy 1 csíkszélességet kihagyok , és akkor a high kategóriásat veszem meg .. akkor elég 4 évente cserélni a gépet. a VGA-t 2 évente :)

(#48128) Sky D.: Abból a gépből kb csak 2 vinyó van már meg... Egyébként Opel fűtőradiátorok voltak, a későbbiekben pedig egy XSPC RX480-as.

és melyik vált be jobban ? a RX480 vagy az opel?
Az opelnek mintha nagyobb lett volna a hő leadó felülete.....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48137) SkyS1gn válasza Sky D. (#48129) üzenetére


SkyS1gn
félisten

eztmeg honnan szülted ki? :DDD

az igaz hogy késő lett volna már...

hát nekem csak 11ig sikerült aludnom mint látod, de kijárt mert a hetet végmelóztam már élőhulla voltam :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48138) TESCO-Zsömle válasza Sky D. (#48136) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én intel párti vagyok, az AMD-t nem követem.

Akkor tégy egy szivességet és ne osztogass tanácsokat gépvásárlással meg időtállósággal kapcsolatban...

A te procidat 2008 óta gyártják, szóval ha úgy vesszük, akkor idén 4 éves. Az IB még kint sincs a piacon, és mé legalább 1 év, mire emberi ára lesz. Szóval jó eséllyel 5 éves lesza procid, mikor cseréled. Az én procimat 2010Q2 óta gyártják, szóval ha úgy vesszük akkor most 2 éves, és 2015-ben lesz majd 5...

játék közben engedem csak el és nálam is VGA fogja vissza GTX 460-as.

Szóval magad is elismered, hogy felesleges, de azért nekem nyugodt szívvel kiajánlasz egy 100ezer Ft-os alaplapot, amibe a legolcsóbb tuningolható proci 145k, teszed mindezt 3 éves használati intervallumra, mikor a saját rendszered lassan 4 éves, mégis elég...

Vicces vagy, hallod-e...

Sztem inkább hagyd a francba az Ivy Bridge-et. Vegyél Xeon-t Azok vannak már 2000$-ért is...

és melyik vált be jobban ? a RX480 vagy az opel?
Az opelnek mintha nagyobb lett volna a hő leadó felülete.....

Az RX480-as. Hiába nagyobb a felület, ha nem tudod szellőztetni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48139) ZetorGumi válasza TESCO-Zsömle (#48133) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Mondjuk az is igaz. :) Pedig a kannásban minden van, csak nem természetes dolgok.. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48140) Razermazer


Razermazer
őstag

Na így is lehet hűteni a radikatjók ezek a delta ventik a hátam közepére kívánnám

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48141) tajcsi


tajcsi
senior tag

Vettem használtan Tygon 19/13-as csöveket. kicsit homályosak, de ez van. Mivel lehetne kifényesíteni a belsejét?

Van esetleg valakinek használt 19/13-as csatija?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48142) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#48138) üzenetére


Sky D.
tag

respect :) :R 100% osan igazad van :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48143) InHell válasza ThodEE (#48134) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi. :R

< béna duma helye >

(#48144) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki.
Most jutottam hozzá 1 Thermaltake Symphony vizhütőhöz.
Blokkom nincs hozzá de hamarossan ez a probléma megoldódik.
De ami miatt aggódom az az hogy mikor gépre rádugom ventik nem pörögnek , pumpában folyadék nincsen. Akitöl kaptam nemtudtam ősem gépre felszerelni de azt mondta hogy radiátort fel melegitette és utána beindult de én ahogy tudom bekapcsolásokor kéne pörögnie ventiknek és a pumpának is kéne cirkulálnia.
Ja mikor gépre rádugom elakarna indulni a venti de megáll.
Akitöl kaptam a cuccost azt mondta hogy azért nem lehet hütőfolyadék a pumpában mert vissza áramolhatott a tartályba és le kell légtelenitteni.
Kérdésem következő ha meg veszem a blokkot akkor el e fog indulni a venti és a pumpa????
Vagy esetleg hibás e valamelyik??? vagy mind2???? Lehet e légteleniteni vagy mi a tehendő.
Mükődő rendszert kapjak SOS

Hozzászólást, főleg ilyen terjedelmeset nem kell kiemelni. Még ha számodra annyira fontos is.

[ Módosította: jones965 ]

(#48145) johndeegwed válasza johndeegwed (#48144) üzenetére


johndeegwed
tag

Rendben van. Kérdéseimre esetleg tudsz megoldást

(#48146) jones965 válasza johndeegwed (#48144) üzenetére


jones965
Modder

Amiket leírtál, és megnézve a típusát, cpu blokk nélkül gondolom össze van kötve a rendszer.
Na már most aki kiszerelte a blokkot a rendszerből, gondolom a vizet leengedte belőle.
Vélelmezem ez okozza a szivattyú elégtelen működését.
Másodsorban ahogy elnézem, ez a pc-től teljesen függetlenül működő vízhűtő, így nem értem, mit dugtál a számítógépre.

(#48147) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#48146) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#48148) johndeegwed válasza jones965 (#48146) üzenetére


johndeegwed
tag

A tarály kb 3/4ig van folyadékkal.az input és otput cső össze van kötve a pumpában semmi folyadék nincs 1 gramm sem azért kérdeztem hpgy valóban levegős lehet e a rendszer.
És a ventik miért nem pörögnek van ebben a tipusban valami szenzor és csak bizonyos hőfok után indulnak meg????
Amint tesco zsömle kolega emlitett a gépház tápja táplálja a v rendszert.

S szerintem 3/4 tartály tartalom mellett a pumpában is kéne legyen folyadéknak.
Javitsatok ki ha tévedek mert most elösször foglalkozom vizhütésel

[ Szerkesztve ]

(#48149) johndeegwed válasza johndeegwed (#48148) üzenetére


johndeegwed
tag

Sehol senki???
Nemtud senki semmit????? :F

(#48150) jones965 válasza johndeegwed (#48148) üzenetére


jones965
Modder

Valószínűleg levegő van a rendszerben. A tartályról vedd ki a feltöltő nyílást lezáró dugót,( már ha van ilyen), és próbáld így járatni a rendszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.