Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49951) jilian válasza HUfantom (#49949) üzenetére


jilian
addikt

:F nem jó a link. :(((

Miért ne számítsak rá? :F
A vízhűtésen kívül megvan minden, ezért fordultam hozzátok. :K
Akkor sorold mit látsz.
Mondtam ilyet szeretnék, radi/cpu/ blokk (-ok) már "megvannak".
;)

(#49952) SimonYana válasza jilian (#49951) üzenetére


SimonYana
addikt

(#49953) potyi23


potyi23
senior tag

hellotok. sajna nemtudom eldonteni hogy milyen csovet vegyek a vizhuteshez.Atlatszosat,vagy szineset. Melyik jobb,es szebb ? Apolloval irkodtam a heten ,azt mondta nkm kellene eldonteni,de nemtudom :F
ehhez a pumpahoz szeretnem
[link]
ezt akarnam megvenni !
Apollo12 a heten azt irta nekem hogy 16/10 csövet érdemes venni.
Mi az hogy Hf+csatlakozo ,HF csatlakozo ? es honnan tudom hogy az adott pumpára milyen csovecske valo ? pl ezen a pumpán nemlátom hogy milyen kellene rá,csak onnan tudom hogy az apollo mondta....

(#49954) SimonYana válasza potyi23 (#49953) üzenetére


SimonYana
addikt

Akkor mondom! Nekem volt ilyen! Használtam így is , meg tetővel is!
Én vennék rá Phobya Laing DDC TOP Silver Nikkel tetőt és akkor rendes csavarokkal tudod összerakni! Ha már meg van akkor 19/13 -as csövet használnám! Sokkal csendesebb , mert jobban áramlik a víz! Csak akkor vegyél ilyet , ha lesz VGA blockod is ami rendesen lefojtja , mert csak CPU-t hűtve ez erős! Akkor a kisebbiket venném meg! Ez nagy lesz és csobogni fog mint egy szökőkút! 1db radi és a CPU block nem tudja lefojtani rendesen! :R

® SimonYana ®

(#49955) Madn!ght válasza potyi23 (#49953) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia! A cső színének eldöntése tényleg egyéni ízlés dolga. Ha nem tudsz dönteni javaslom átlátszót vegyél, és majd eldöntöd később milyen szín illik a géped belsö design-jához, és olyan szinezővel fested meg a folyadékot. A pumpához g1/4 menettel rendelkező csatlakozókat alkalmazhatsz. Az optimális vízszállításhoz hf (high flow- magas áteresztőképeségü) csatlakozót (10 mm belső átmérőjű), vqgy hf+ (10 mm-nél nqgyobb belső átmérőjű) csatlakozót használni. Értelemszerűen a 10-es csatlakozóra olyan cső szükséges melynek belső átmérője a csatlakozóhoz illeszkedik. Ezért ajánlotta apollo a 16/10-es csövet, melnek külsö vastagsága 16 mm a belső pedig 10 mm. szerintem is megfelelő lenne számodra a 16/10-es cső egyébiránt. ;)
A pumpához pedig esetleg egyszerű dupla kúpos bilincses Hf csatlakozókat vegyél. (500ft/db)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49956) Madn!ght válasza potyi23 (#49953) üzenetére


Madn!ght
addikt

bah, 2szer ment. Sry.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49957) SimonYana válasza potyi23 (#49953) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha nem sajnálod a pénzt mert van akkor TYGON ! Színezett vizekkel ne nagyon foglalkozz! Nagyon meg lehet szívni! Ami jó az meg 3000 Ft/l.
Vegyél színes PVC csövet és sima ioncserélt víz a tescoból. Tökéletes!
Gyógyszertári drága desztilált vizet is felejtsd el! Drága is és sz@r is!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#49958) SkyS1gn válasza SimonYana (#49957) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem ilyenem lesz 2800ft/l ha elkezd beszarni max lecserélem hamar :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49959) SimonYana válasza SkyS1gn (#49958) üzenetére


SimonYana
addikt

Azzal van baj , ha beszínezi a csövedet , meg mindent és sosem vakarod le! Cső kidob utána hónapokig kopik le ! Jártam így pirossal!
A Tiedet nem ismerem sajnos! :DD
Megkeresem amit én használtam! Nagyon jó! Olyan majdnem mint az olaj! :C Színe sem változott és nem is fogott be semmit! :DD

® SimonYana ®

(#49960) potyi23 válasza SimonYana (#49954) üzenetére


potyi23
senior tag

hu,ennyi info ;) ! na akkor : szoval kellene ra tennem masik tetot ? amit linkeltel ?Egyenlore VGA -t nem akarnam huteni.! akkor van ettol kisebb valtozat is ? vagy inkabb nemeren meg ezt ha valamikor gondolok egyet,es a vga -t is szeretnem .Akkor lesznek majd a gondok ugye,hogy hulye voltam hogy nemvettem meg a nagyobbat.. :F . TYGON az pontosan milyen ? Szoval akkor szines cso,es bele deszt viz ? :R

[ Szerkesztve ]

(#49961) Madn!ght válasza SimonYana (#49957) üzenetére


Madn!ght
addikt

"Vegyél színes PVC csövet" - De ha nem tudja milyen színű legyen? :) :) :) Ez volt a kérdés. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49962) SkyS1gn válasza SimonYana (#49959) üzenetére


SkyS1gn
félisten

csak nem 1ik napról a másikra válik ki az egész :DDD
"Megkeresem amit én használtam! Nagyon jó" kiv. várom :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49963) mrbig25 válasza SimonYana (#49957) üzenetére


mrbig25
őstag

Az ioncserélt vízről jut eszembe...
0 perces, egyszer sem használt radiátor átmosására gondolom tökéletesen megfelel ez is és nem kell hozzá feltétlen deszt.víz?!

...

(#49964) Nippon válasza Alu (#49942) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem gyorsan felejtsd el a Carbide 500R házat, ha vízhűtést szeretnél. Nem jó alap, még egy rendes dupla sem fér el a tetejében csak a 30mm körüli slim radiátorok. Midi méretben, gyári állapotban a CM690II és a Fractal Arc a legjobbak ilyen célra.

(#49965) potyi23 válasza Madn!ght (#49961) üzenetére


potyi23
senior tag

inkabb ugy gondoltam h nemtudtam h szines ,vagy atlatszo legyen e. :F Már eldontottem h szep zold lesz ! es abba belemehet sima szintelen deszt viz ?

(#49966) Madn!ght válasza potyi23 (#49965) üzenetére


Madn!ght
addikt

Persze az úgy jó lesz. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49967) SimonYana válasza Madn!ght (#49961) üzenetére


SimonYana
addikt

Ebben nem tudunk segíteni neki Te is tudod! Én dobtam linket a gépeimről és ott lát pár színes összeállítást! Ötletnek jó lesz! :))

® SimonYana ®

(#49968) SimonYana válasza mrbig25 (#49963) üzenetére


SimonYana
addikt

A gyógyszertári deszt. víztől nekem a szép átlátszó csövembe lerakódott fehér trutyi! A víz is tele volt vele! Pedik korrózió gátló is volt benne! :W

Mutatom!

Kép

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#49969) mrbig25 válasza SimonYana (#49968) üzenetére


mrbig25
őstag

Fincsi...
Mondjuk külföldi fórumon olvastam, hogy sokan az ioncserélt vizet se ajánlják. No mindegy, átmosásra majd jó lesz az vagy desztvíz, attól függően hogy melyiket tudok hamarabb szerezni.
Magába a rendszerbe meg úgyis színtelen, bekevert EK folyadék fog menni.

...

(#49970) potyi23


potyi23
senior tag

Kosznom mindenkinek a valaszt,jovohet folyamán megprobalok pumpát beszerezni,es aztan jovok a csovek,ill bilincsek kérdésével... :D

(#49971) Alu válasza blasko92 (#49947) üzenetére


Alu
senior tag

3rugó egy 1L -es piros löttyért szerintem nem gyenge, szvsz ez nem az olcsó hűtőfolyadékok kategóriájába tartozik. :) Ha kicsapódik, akkor végülis milyen károkat tud okozni? El lehet távolítani valamilyen szerrel?

Nippon: De elvileg alulról is fel tudom szerelni a radit és csak a ventik mennének felülre. Arról a házról szerintem nem fogok tudni lemondani. Annyira gyönyörű, hogy az eszméletlen. :N

λŁƯ™

(#49972) blasko92 válasza Alu (#49971) üzenetére


blasko92
őstag

Lerakódik a blokkokban/ szivattyúban/ radiátorban és eltömíti a rendszert.
Ecetes vízzel jól át kell mosni utána a rendszert, vagy egyéb szereket kell bevetni a tisztításhoz.

Volt akinek a zöld vízből lerakódott a blokk belsejében a színezék, mint a takony, volt akinek a feketéből kivált a színezék, és olyan lett, mint a kátrány.

Én fehér csövet használtam alkoholos desztvízzel, semmi probléma nem volt vele.

(#49973) Alu válasza blasko92 (#49972) üzenetére


Alu
senior tag

Csak nem lesz vele gond. A pirosból tán csak a színe válhat ki.. Amúgy is ha nem is 3 hónaponta de fél évente szeretnék vizet cserélni, ami talán megakadályozza ennek kialakulását.

λŁƯ™

(#49974) Alu válasza Alu (#49973) üzenetére


Alu
senior tag

(#49975) apollo12 válasza Alu (#49974) üzenetére


apollo12
veterán

nagyon jó, de sztem érdemes a T elosztott a radi után rakni

(#49976) SimonYana válasza Alu (#49974) üzenetére


SimonYana
addikt

Azon a kicsi tartályon az életbe nem töltöd fel! Pénzt nem és és még a légtelenítés is nyűgös lesz! Szidni fogod azt aki kitalálta!

Minimum egy ilyen , bár elég húzós ilyen szar forinttal!

Vagy ezeket ajánlom:
Phobya tartály 150

® SimonYana ®

(#49977) Madn!ght válasza Alu (#49974) üzenetére


Madn!ght
addikt

Lerajzolva szép, de gyakorlatiasan végiggondolva a t- elosztóhoz vissza akarod hajlítani a prociblokktól a csövet?
A pumpa a ház melyik részén lesz? Szerintem a raditól visszajövő ágra tedd a t- elosztót, illetve próbáld "beleképzelni" a házba, hogy hol fognak a csövek haladni, lesz-e valami az útjukban, hol fognak hajlani, fog-e hajlani annyit (kell-e az egyenes csati helyett könyökcsati). Én számtalanszor végiggondoltam, hogyan lesz a házban a hűtés, mégis pl a single raditól a vgahoz épp hogy le tudtam hajlitani a csövet törés nélkül.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49978) Alu válasza Madn!ght (#49977) üzenetére


Alu
senior tag

Pff.. passz. ez csak egy vázlat. a blokk és a radi marad ezen a helyen, a pumpa is talán a mostanin marad, a T elosztót meg oda szeretném tenni, ahol kevésbé látszik.
SimonYana ajánlására lehet veszek egy másik, külön álló tartályt. Azt se tudom, hol lesz, mivel még a ház se érkezett meg. :N

SimonYana: Ez is jó lesz?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49979) apollo12 válasza Alu (#49978) üzenetére


apollo12
veterán

az jó lenne

(#49980) SkyS1gn válasza Nippon (#49964) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen a CM690-II ház igen jó midi méretben, én imádom.
Ha a tetejébe nem is, alulra tuti befér a vastagabb is! :)
Bár nekem tripla lesz így a ház tetején fog állni ilyen bakokon! :)

SimonYana igen, az hogy melyik jön elöbb cpu vagy vga oly mindegy, a víz höm. a rendszerben max 1-1,5 különbséggel jelentkezik így is, szerintem ami esztétikusabb/szebb úgy érdemes csinálni :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49981) SimonYana válasza Alu (#49978) üzenetére


SimonYana
addikt

Az úgy már jó lesz!
Én úgy csináltam anno , hogy .....
Szivattyú szívja a vizet a tartályból & tolja bele a CPU-ba , & majd onnan át megy a VGA-ba & VGA-ból a radiátorba & és a visszahűtött víz a radiátorból megy a a tartályba és minden kezdődik elölről. :))
Jelenleg előbb a VGA-ba vittem és onnan a CPU-ba.
Elvileg ez rosszabb , de szerintem olyan minimális a különbség hogy melyik van előbb , hogy azt választom amit a hely jobban kiad! :R

® SimonYana ®

(#49982) Alu válasza SimonYana (#49981) üzenetére


Alu
senior tag

Az ilyen tartályt be lehet szerkeszteni valahogy a ház belsejébe? Pl. elfektetve?
Vagy inkább a ház külső részére?
Ezen a tartályon melyik a be-, ki csatlakozó? Az a hosszú cső benne mire van? Minek van 3 csatlakozó az alján? Egyikbe be tudnám építeni a szenzort? És akkor nem is kéne T + 2normál csati.

Csinálok úgy is egy vázlatot. :R

Szerk.: Ezzel a cuccal el is tudom fektetni a tartályt a házban és fel it tudom szerelni a hátoldalra úgy, hogy nem fúrom szét a házat? Hátsó 12-es venti lyukaiba/rácsába?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49983) Madn!ght válasza Alu (#49982) üzenetére


Madn!ght
addikt

Annyit vegyél figyelembe, hogy a tartály magasabban legyen valamivel, mint a pumpa, azaz, hogy a víz a pumpára follyon. (ja és óvakodj a pumpát szárazon járatni.)

A kis cső elvileg arra van, hogy kevésbé legyen örvénylő a víz. (habár, egyesek szerint pont amiatt lesz az, ha erősebb pumpával kombinálod)

És igen, ez esetben nem kell T-elosztó, mivel a tartály alján 3 csatlakozási lehetőség van.
A 2 tartókonzol jár az általad linkelt Alphacool tartályhoz, valamint azzal fel is tudod szerelni, akár úgy, ahogy említetted (fektetve, vagy, rácsra felcsavarozva).

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49984) blasko92 válasza Alu (#49982) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet venni 1/4"-es "apa-apa" csatlakozót (közdarabot). Ha veszela pumpára egy Phobya tetőt, akkor rá tudod kötni a tetejére a henger tartályt. Így egyben lesz a pumpa és a tartály :R

[ Szerkesztve ]

(#49985) intercooler válasza Alu (#49982) üzenetére


intercooler
őstag

Én is fektetve akartam rakni, de le beszéltek róla. Nehéz légteleníteni . Én a ház hátuljára raktam a 30-as tartályt ;)

(#49986) Alu válasza blasko92 (#49984) üzenetére


Alu
senior tag

6e -ért kihagyom, de azért köszönöm! :)

Madn!ght:
Csináltam ismét egy vázlatot. SimonYana ajánlásával kötöttem be, a vízmagasság kb. ott a jelnél lesz. Ezt a két felfogatót kapom hozzá a tartályhoz? :O

Szivattyút csak megfogom és leteszem a ház aljába vagy annak is le kell hogy legyen rögzítve? Esetleg valami toldó, amivel be tudom tenni egy HDD vagy egy 5.25 -ös helyre?

5.25 -ös helyre illeszthető tartály is jó lenne nekem? Ilyen lori80 féle. :DDD

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49987) lori80 válasza Alu (#49986) üzenetére


lori80
tag

Az alapotlet innen szarmazik,a tartalyokkal kapcsolatban :)
Nekem a csovek nem jottek,be,mert kicsit nem akartam,a nagyot meg a gep moge kell tenni,es ott mar mi ertelme amikor nem is latszik :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49988) SimonYana válasza Alu (#49982) üzenetére


SimonYana
addikt

Oda teszed ahol neked a legjobban tetszik és a leg kényelmesebb elhelyezni!
Én 40cm-est is betettem! :))
A cső benne régen nem volt , de rájöttek arra , hogy így nem szivja vissza azonnal azt a vizet ami bejött!
Régen én tettem bele egy HF csövet- Vagy volt olyan gyártó aki ketté rekesztette a két nyílást 3cm magason. Ez a csőves megoldás nagyon jó!

A 3. lukba szenzort is tehetsz , de van aki plexy dugót használ és ledet tesz bele!

Én annó lazára hagytam és ha le kellet engedni csak letekertem a tartályt és egy edénybe kiborítottam a vizet. Nagy része ott le is tud folyni.
Most a fix 5"25-ös tartállyal ezt nem lehet megoldani sajnos.
Így én egy VGA-n hagyott csonkot használok leeresztőnek. :B

Ezeket is felejtsd el! Elfog törni! Készülj be rá hogy legyen más ha eltörne!
OC-nek volt valamikor műanyagból ami erős volt .
Fektetve nem tudod használni! Felszívja a levegőt! Ha csak nem töltöd úgy fel hogy színig legyen. Én sajna azt a megoldást nem szeretem , mert a víz tágul kicsit ha melegszik! :))

® SimonYana ®

(#49989) SimonYana válasza blasko92 (#49984) üzenetére


SimonYana
addikt

Lehet venni 1/4"-es "apa-apa" csatlakozót (közdarabot). Ha veszela pumpára egy Phobya tetőt, akkor rá tudod kötni a tetejére a henger tartályt. Így egyben lesz a pumpa és a tartály
Ez is jó megoldás , de lehet kicsit többre jön ki.

® SimonYana ®

(#49990) apollo12 válasza Alu (#49986) üzenetére


apollo12
veterán

tökéletes, és a szenzor is jó helyen van

(#49991) lori80 válasza SimonYana (#49988) üzenetére


lori80
tag

Jani,te elvetemult vagy :D
Meg jo,hogy nem volt nagyobb csoved,mert meg a hazad is szetfurtad volna :DD

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49992) Alu válasza SimonYana (#49988) üzenetére


Alu
senior tag

:Y :Y :Y Obsidianban könnyű.. abba beleférnék a monitorral együtt.. :DDD
Viccet félretéve mire kell felkészülnöm, hogy el fog törni? A tartály tartó műanyag? Nem nyitja meg a linket.
Arra gondoltam, hogy a tartályon ugye 4 lyuk van.
1Felül, 3Alul
A felső lyukba teszek egy záródugót, amit megvilágítok piros leddel, az alsóba meg egy a be-, ki és a szenzor. Vélemény? :))

λŁƯ™

(#49993) blasko92 válasza SimonYana (#49989) üzenetére


blasko92
őstag

Ha amúgy is cserélne tetőt, akkor nem lenne drága :) Pár száz forint egy olyan közdarab.
Tartály meg ugye amúgy is kell.

(#49986) Alu bocsesz, azt hittem tetőt is akarsz cserélni a pumpán. Azért dobtam fel ezt az ötletet :)

[ Szerkesztve ]

(#49994) SimonYana válasza lori80 (#49991) üzenetére


SimonYana
addikt

Viccelsz!? Kéményt csináltam volna belőle! :DD
Tudod milyen jó ekkora tartállyal feltölteni és légteleníteni a rendszert!
Kicsi tartály esetében sajnos vissza szívja a buborékot és sokszor egy napig is eltart mire eltűnnek a buborékok!
Ez itt egy olcsóbb megoldás , de itt elveszik a 40cm-es cső!
Itt még talán annyira nem volt fontos a kinézet!

® SimonYana ®

(#49995) SimonYana válasza Alu (#49992) üzenetére


SimonYana
addikt

Felsővel semmit nem tudsz kezdeni! A led sem ér semmit , mert annak kell a víz fényvezető képessége. Mivel odáig nem ér a víz így nem is sokat fog mutatni! :DD
Már ezt is kiteszteltem! :))

® SimonYana ®

(#49996) Alu válasza blasko92 (#49993) üzenetére


Alu
senior tag

Nem, az egyenlőre még nem. :P
Semmi gond, én köszönöm, hogy segítetek és adjátok a jobbnál jobb ötleteket, tapasztalatokat. :K :R

SimonYana: Szépen megoldottad azt a tartály rögzítést. :C
(49995) És a csurig töltöm a tartályt? :))
Zavarhatnálak egy kicsit privátban? :B

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49997) lori80 válasza SimonYana (#49994) üzenetére


lori80
tag

A nagy tartaly nem szivja vissza a buborekot,mert ezeknel azert nagyon kozel van a be,meg kiomlo nyilas?
Nekem mondjuk ilyen problamaim nem adodtak,igaz csovet sem hasznaltam soha,es nem is fogok :D
A kovetkezo tartalyomban,majd egy uveg anygyal lessz beleepitve :) A koponyast mar meguntam :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49998) blasko92 válasza Alu (#49996) üzenetére


blasko92
őstag

Ha csurig töltöd akkor nem fog tudni hova tágulni a víz. Kell levegő a tartályba.

(#49994) SimonYana ott a pumpának a 1/2"-es csatlakozójánál az befőttes gumi? :D

[ Szerkesztve ]

(#49999) Alu válasza blasko92 (#49998) üzenetére


Alu
senior tag

Fene..
Nem baj, amúgy is kell egy záró dugó a tetejére, akkor már olyat veszek, amibe később tudok szerelni egy ledet. :)

(#49994) SimonYana:
Anyósos megoldás: Level 99
Házi vízhűtés: Rosszul csinálod. :DD

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#50000) lori80 válasza blasko92 (#49998) üzenetére


lori80
tag

Akkoriban,meg a Jani is kezdo volt :DDD

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#50001) blasko92 válasza Alu (#49999) üzenetére


blasko92
őstag

Tedd be alulra a ledet. Ott úgyis 3 hely van, Te meg csak kettőt fogsz használni :R
Így is, úgy is két záródugó kell ahhoz a tartályhoz.

(#50000) lori80 én annak látom :D De lehet, hogy gázhoz tömítés, vagy rendes vizes tömítés. :U

[ Szerkesztve ]

(#50002) SimonYana válasza blasko92 (#49998) üzenetére


SimonYana
addikt

ott a pumpának a 1/2"-es csatlakozójánál az befőttes gumi?
Nem befőttes , de gumi!
Istenem eltört a bilincs! Tartály sokat ivott elakart dőlni! :DD

lori80!
Ráadásul olyan kezdő akinek segítsége sem volt! Mindent a logikára építettem és levágtam egy imát az első feltöltésnél! Mert én azóta is áramot adva az egész rendszernek tesztelem. Tehát nem hibázhatok , mert akkor lesz egy csatt! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#50003) apollo12 válasza Alu (#49992) üzenetére


apollo12
veterán

ha uv reaktív vizet veszel, akkor uv ledet vegyél hozzá, azzal nagyon pofásan nézne ki

(#50004) HuTi.HUN válasza SimonYana (#50002) üzenetére


HuTi.HUN
tag

A tartály rögzítése nekem is eltört, de szerencsére csak az egyik :D Kibírja, amíg nem veszek másikat.

Kérdés:

Szerintetek érdemes szűrőt használni a rendszerben, vagy a menetrendszerű tisztítás során úgyis megszabadulok az esetleges részecskéktől?

(#50005) blasko92 válasza SimonYana (#50002) üzenetére


blasko92
őstag

Az első összeszerelésnél nekem sem volt segítségem :D

De megoldottam okosban. Tápot is akkor indítottam be először gép nélkül (egyébként az áramtól parázok..... )

Úgy raktam össze a rendszert, hogy leszabtam a csöveket, és kint összepakoltam mindent a gépen kívül :D Na utána azt élmény volt bevarázsolni.... Főleg a vga-ra.... :DDD

Ráadásul a lapon volt a vga-nak még egy molex csati. Na az elfelejtettem levenni a gépről. Nagy meglepetés ért, amikor röffentem a tápot, és látom, hogy világít a vga meg pörög a venti :))

(#50006) Alu válasza blasko92 (#50001) üzenetére


Alu
senior tag

Te nem olvasol? :DDD
Alulra menne két csati -> Ki - Be áramlás
A harmadik a szenzor.
Felülre gondoltam a ledet. :D

apollo12: UV Led? Honnan lehet olyat szerezni?

λŁƯ™

(#50007) Seri21 válasza blasko92 (#50005) üzenetére


Seri21
tag

Én ezért használok AT-s tápot, feltöltéshez.

Alu:[link] innen mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#50008) Madn!ght válasza Alu (#50006) üzenetére


Madn!ght
addikt

Teljesen jó elgondolás. Ledet pedig itt találsz.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#50009) blasko92 válasza Alu (#50006) üzenetére


blasko92
őstag

Leragadtam a T elosztós verziónál :U

Seri21 Nem volt nekem pénzem még egy tápra. Még 500Ft-osra sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50010) TaaT válasza SimonYana (#49994) üzenetére


TaaT
veterán

"sokszor egy napig is eltart mire eltűnnek a buborékok!"

azt meg hogy? :Y

Give them hell Ukraine!

(#50011) Alu válasza blasko92 (#50009) üzenetére


Alu
senior tag

:DDD

Seri21; Madn!ght: :R
Madn!ght: Gondolom van pirosban is nem?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#50012) Madn!ght válasza Alu (#50011) üzenetére


Madn!ght
addikt

Igen. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#50013) Alu válasza Madn!ght (#50012) üzenetére


Alu
senior tag

Bakker.. én meg ráírtam OC -ra. :DDD
Ez a piros is UV -s? mert azt nem írja, viszont a kéknél írja..

Ennyit még soha nem mókeroltam a Paintben, unatkoztam.. Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#50014) Madn!ght válasza Alu (#50013) üzenetére


Madn!ght
addikt

De írja: "Piros világító modul G1/4"

A kép mellett ott is van egy piros pötty. (illetve a világító test színe)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#50015) Seri21 válasza blasko92 (#50009) üzenetére


Seri21
tag

Én is lomtalanításkor találtam egy p1es ház belében.

(#50016) Alu


Alu
senior tag

(#50017) SkyS1gn válasza Alu (#50016) üzenetére


SkyS1gn
félisten

az 1 l víz kevés lesz sztem :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50018) Madn!ght válasza Alu (#50016) üzenetére


Madn!ght
addikt

A tartály elhelyezése előtt érdemes lenne felmérni, hogy a cső alá fog-e hajlani.
A cső hosszúsága elég lesz (sőt!, sztem 2m is bőven elég lesz)

Az még nem derült ki mennyire vagy allergiás a zajra. Csak mert a 18W-os DDC tuningtető nélkül elég zajos.

(#50017) Cris99: sztem elég lesz. Nálam még maradt is az 1 l-ből miután feltöltöttem a rendszert. (1 single+1 tripla radi, AGB tartály)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#50019) Alu válasza Madn!ght (#50018) üzenetére


Alu
senior tag

A tartály elhelyezése előtt érdemes lenne felmérni, hogy a cső alá fog-e hajlani. - ezt hogy is érted?

Az még nem derült ki mennyire vagy allergiás a zajra. Csak mert a 18W-os DDC tuningtető nélkül elég zajos. - 100% -os 480 TF ll ventik mellett se volt bajom, nem hiszem, hogy azok után hallani fogom a pumpát. :) (Főleg, hogy a 480 nem kap vizet, és itt idézném egyik barátom mondatát: "F@szé melegszik.." :D 480 Tri SLI -vel tolta, 880/2100 -on léggel. :) )

λŁƯ™

(#50020) Madn!ght válasza Alu (#50019) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha kivezeted a csövet a gépből és felhajlítod a tartályhoz, akkor nem fog-e megtörni. Lesz-e elég hely hajlítani a csövet.
Nem tudom egyszerűbben fogalmazni. :)

Egy tető nélküli ddc kb úgy visít, mint egy 70%-on porgő tf2. Szóval érdemes megfontolni a tetőt. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#50021) #65675776


#65675776
törölt tag

A topic betelt, folytatás itt.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.