Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48951) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!

Nincs valakinek ilyen szivacsa a tartályomba ? :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#48952) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

vettem egy asrock 990fx extreme alaplapot és tervezek hozzá venni egy fx8120 procit a nyáron. szeretnék kiépíteni egy olyan vízhűtést, ami a tuningot jól lehűtené. mivel a vga-mra nincs hűtő blokk így az nem lenne hűtve vízzel, amúgy is szép a vga hűtője, legalább is nekem tetszik.

ebben kérnék segítséget, hogy mit érdemes venni hozzá, milyen alkatrészekből érdemes megépíteni. természetesen nem akarom a gatyám rákölteni. de szép esztétikus legyen

előre is köszönöm szépen segítséget

(#48953) BL@CK válasza kungzi (#48952) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Az esztétikusságot és az olcsóságot alapból felejtsd el :) Ha számít az esztétikusság és hatékonyság is 150-200 körül kezdődnek a komolyabb rendszerek :))

Shatter your limits!

(#48954) kungzi válasza BL@CK (#48953) üzenetére


kungzi
veterán

hogyne persze :C nem mindenki multimilliomos :DDD akkor az olcsóság a szempont és a hatékonyság

(#48955) blasko92 válasza kungzi (#48954) üzenetére


blasko92
őstag

Ha eljössz hozzám, akkor megnézheted, hogy 35K-ból milyen hűtést sikerült összehoznom procira és vga-ra :K

(#48956) Razermazer válasza kungzi (#48954) üzenetére


Razermazer
őstag

Akkor irány az apró, és ott van minden kivéve radiátort, bár olcsó nem minden esetben hatékony mindig akad, de most a kánikulában eléggé megcsappant az apró radikészlete.
Többit találsz, blokkok vannak bőven tartály is, pumpa is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48957) HUfantom válasza Madn!ght (#48948) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem lehetetlen próbálkozás de mindenképpen döntsd el melyik lesz a tartály-ként használt tartályod.

A másikat úgy tudod belekötni a rendszerbe hogy teljesen 100%ig tele kell tölteni. Nincs vita egy megveszekedett légbuborék sem lehet benne. Különben a fent tárgyalt probléma jön elő.

Ahogy légtelenedik a rendszer felgyűlhet, a "design" tartályban a levegő amit ki kell hajtani onnan. Esetleg érdemes azt a tartályt a gravitációval fordítottan bekötni hogy a levegő felfelé menjen.

Így szerintem lehet használni 2. tartályt mintha egy nagyon vastag "cső" lenne. Bár még mindig komoly macerát fog okozni. Lehet jobb lenne ha a tartályt az AGP tetejéről eladnád, mert a tető tetején is van 1/4es menet így le tudod zárni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48958) kungzi válasza Razermazer (#48956) üzenetére


kungzi
veterán

apróra gondoltam, hogy szép lassan összerakom, mert úgy is nyáron veszek új procit, a mostanira meg nem kell víz, mert úgyse tudnám tuningolni annyira. ha más nem radira vennék újat, de milyet? dupla radi elég egy procihoz? milyen szivattyút, blokkot érdemes, és milyen cső méretre koncentráljak leginkább vételnél

(#48959) BL@CK válasza kungzi (#48954) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Abbóla szempontból 30-40-ből kilehet hozni majdnám már újan is egy triplra radis rendszert ami már nemrossz. Tessék mondjuk egy korrekt összeállítás újonnan: blokk pumpa tripla radi csatik cső ez újonnan egy elég korrekt kis cucc, én nem venném használtan a cuccokat, főleg radikat nem, mert kitudja előző tulaj mien löttyökkel használta és utánna mosogassad meg minden, ezt meg megveszed azt kész is ;)

Shatter your limits!

(#48960) szaszif


szaszif
csendes tag

Sziasztok!
Elkezdtem vízhűtésben gondolkozni, de a sok olvasás ellenére sem tudom, mi lenne elegendő a rendszerem megfelelő hűtéséhez!
VGA-t, procit és chipsetet szeretnék hűteni, esetleg memóriát, ha muszáj.
A cuccok:
MSI RX3870X2-T2D1G OC, 870extreme3, KINGSTON HyperX 2x 2048Mb DDR3 1600Mhz

Egyenlőre csak egy VGA van(remélem sikerül beszerezni még egyet). Azaz olyan rendszert szeretnék ami képes meghűteni két kártyát és a többit!
Egy körrel megoldható, vagy inkább két kört kellene csinálnom?
A chipsetre milyen típusú blokkot tudok tenni?
A proci egyenlőre egy 550BE sajna csak két maggal, de léghűtéssel ment 4ezren, x6 1100t a terv!
A VGA-ra elvileg még rendelhetek blokkot EK-honlapján!
Mekkora radira lehet szükségem, milyen pumpa bírná el a teljes rendszert?
Milyen blokkot javasoltok cpu-ra?

"Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

(#48961) Madn!ght válasza HUfantom (#48957) üzenetére


Madn!ght
addikt

Feltöltésnél tényleg cink, úgyhogy inkább leveszem az AGB-t. (pedig ooolyan széép. :D )

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48962) HUfantom válasza Madn!ght (#48961) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nem tiltja senki, hogy lezárd a tetőt az 1/4es csonkal...
Aztán rászereled a tartályt.
Feltöltöd, és lezárod a kupakjával.
Így ott egy szeparált tartály...

Benne van a gépben, szép is, és nem basztatja a kört....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48963) OC válasza Razermazer (#48944) üzenetére


OC
őstag

Éppenséggel tudok. ;)

Május közepére várható az EK W. B. megoldása referencia NYÁK-os 7870-es és 7850-es kártyákra.

(#48964) Drizzt01


Drizzt01
őstag

sziasztok, lenne 1 kérdésem
szereztem 1 DDC-t , elképzelhető , hogy a 450W codegány nem bírja ellátni a rendszert?
alapon1 i3-as , 10Gb ram , kis vinyó és 1 5570 vga

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48965) HUfantom válasza szaszif (#48960) üzenetére


HUfantom
őstag

Egy körrel megoldható, vagy inkább két kört kellene csinálnom?
Egy körrel kb mindent meg lehet oldani :)

Milyen blokkot javasoltok cpu-ra?
A VGA-d hoz látom 25 euroért van blokk + szállítás másik 25-30...
CPU-hoz attól függ mit szeretnél. Tody blokkját / a felső 4/ lehet ajánlani, de aprón is felbukkannak nagyon jó blokkok.

A chipsetre milyen típusú blokkot tudok tenni?
Memóriát és alaplapot vízzel akkor kell hűteni, ha nagyon hardcore tunningot szeretnél vagy abszolut ventilátormentes legyen a gép. Alaplapra is van fullcover, ha készítettek hozzá de körülbelül alaplapárban mozog. Vagy lehet vadászni 2-3 egységből álló settet amit mindenre külön-külön felraksz és becsövezel.

Mekkora radira lehet szükségem, milyen pumpa bírná el a teljes rendszert?
Elvileg egy terhelt 3870 X2-es kártya 357 Watt ami már önmagában is legalább egy extrém dupla után kiállt. Ha ebből akarsz kettő + proci / esetleg pici tunning / 100Wattja akkor már 2*357+100= 807 Wattot kell elnyelni. Egy szimpla radiátor max 150W szóval kéne 6db szimpla ami két tripla alacsony fordulatú jól szellőztető ventilátorokkal. Persze mindig van felfelé szóval akár 1080as radiátort is tehetsz mellé. Mondjuk a két tripla radiátornál elég valószínű hogy a gépházon kívülre kell majd rakni.

Mekkora radira lehet szükségem, milyen pumpa bírná el a teljes rendszert?
Egy jó pumpa elbírja a rendszert, gond nélkül. DDC 10Wos biztosan elég / olcsón be lehet szerezni apron /, ha van pénz dögivel akkor esetleg D5 ami szabályozható és nagyon halk.

Drizzt01
Azt a tápot ASAP kukába és venni kell egy rendeset. Nem éri meg szarakodni. Nem 1 gépet tett tönkre codegen tápok elszállása....
Főleg hogy csak ráírva van hogy tud 450 wattot. Ha én ráírom egy papírdobozra hogy 1000Watt nem fogja meghajtani a gépem....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48966) jones965 válasza Drizzt01 (#48964) üzenetére


jones965
Modder

A következő beszerzésed egy normális táp legyen, de arról itt kérdezősködj.

(#48967) Razermazer válasza OC (#48963) üzenetére


Razermazer
őstag

Aha jó hír, de mi számít referencia nyáknak ,nekem most egy sapphire nem oc-s 7850-em van.
Mondjuk az oc-s annyiban különbözik az alaptól hogy más biost kapott felépítésében azonos.
Ha minden igaz akkor lesz rá, mivel a sapphire látja el az összes gyártót kezdetben amd kiemelt partner.
Egy ár megjelölést kérek privátban :D ha van már rá egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48968) DonMedve


DonMedve
addikt

Üdv.Uraim!
Kérdésem az lenne,hogy CPU-t és a vga-t is vízzel akarom hűtteni,ahhoz szép nagy radi kellene,ugye?CPU i72600K a kari pedig egy GTX295.Mekkora és milyen radi kellene,vagy érdemes venni?
CPU blokkokat nézegettem,de abban nem tudok dönteni.D-Tek Fusion,Heatkiller blokkok tetszenek gondolom jók is elég sokan azt használnak,esetleg van ami jobb?Design is lényeges.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#48969) Razermazer válasza DonMedve (#48968) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát jó indulásnak 22 blokk, kinézet közül lehet válogatni[link]. De az az igazság, hogy ezek a blokkok, már mind annyira jók, hogy pár fok különbség van csak közöttük. Ugye vizes kollégák jól mondom.
Már csak igazán az ár dönt. Némi elmélyülés a blokkot tesztjében[link] [link]
Radiátor szerintem elég egy tripla 45mm-es, márka mindegy mert szinte megint egyformák.
Ha extrem kell akkor ott a phobya nova meg a mora.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48970) DonMedve válasza Razermazer (#48969) üzenetére


DonMedve
addikt

Óóóó nagyon köszönöm!Van 1-2 ami nagyon tetszik,remélem kaphatóak itthon,majd rálesek.
3-as radi elég lenne?Az jó,szuper.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#48971) szaszif válasza HUfantom (#48965) üzenetére


szaszif
csendes tag

Tehát egy pumpa elég, sajna az anyagi forrás nem korlátlan, így a d5-re nem sok esélyt látok! Laing DDC-1PlusT, egy ilyenre gondoltam ez a két említett között van, vagy nem érdemes a 10W-os helyett ezt választani? Zajszintbeli különbség van a kettő között? Esetleg van mód a fordulatszám szabályozására?
Phobya Xtreme NOVA 1080, erre a radira gondoltál? Gondolom, ventikkel együtt!? Nem okoz problémát, ha házon kívül lesz a hőleadás, max az oldal lap helyett az 1080 zárja a házat! :)
A VGA blokk meg van, csak azt nem tudom kettő esetén feltétlen szükséges-e a híd is hozzá, vagy csak az esztétika és egyszerűség szempontjából fontos?
A lap és memória hűtése is kelleni fog idővel, mivel most a víz mellett döntöttem és nem a fejlesztés mellett! Így amit lehet szeretnék kipréselni a rendszerből! Sajnos a déli-híd hűtése elég macerás, mert pont a VGA alatt van, normál blokkot nem tudok rárakni! Fullcovert nem találtam még és nem szeretnék mindent külön csövezni! k.mamut készít egyedi blokkokat, milyen tapasztalatok vannak a blokkjaival kapcsolatban? Nem okozhat problémát a blokkok kialakításbeli különbsége?
A ventiket nem hagyhatom el teljesen, mert a vinyókat nem szeretném vízzel hűteni(legalábbis most még nem).
Milyen belső átmérőjű csövekkel számoljak, milyen lenne a megfelelő?
Mi a különbség a HF csatlakozok és a sima csatik között?
A tartály méretét meghatározza a rendszer űrtartalma, vagy nem bír nagy jelentőséggel?
Bocs a sok kérdésért!
Köszi az eddigi válaszokat!

"Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

(#48972) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A Laing DDC 1T pumpák zaját a csak a tető, vagy a tető+tartály kombó redukálja?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48973) TaaT válasza Madn!ght (#48972) üzenetére


TaaT
veterán

meg a szivacs amit alá raksz, vagy a doboz amibe belerakod :)

Give them hell Ukraine!

(#48974) Razermazer válasza DonMedve (#48970) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen elég esetleg egy 60mm-es a megnyugtatás végett, és akkor már semmi sem állhat a tunning útjába. A konfigodba az i7 2600k nem éppen melegedős fajta mondjuk húzva az is fűt, de egy tripla 45-60-as elviszi simán. Ami meleg nálad az a gtx295 kártya, de a g-chargernek az sem gondhát nem olcsó de bitang egy radi
Én még azt is megkockáztatom hogy ebből a g-chargerből még a dual 60mm-es is elég lenne, kicsi tunningot még az is elvinne[link]
Így rápattintod a ház fenekére ahogy én tettem és kész isjó sok a kábelrondaság de akkor nem azzal törődtem már elrendeztem azóta

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48975) DonMedve válasza Razermazer (#48974) üzenetére


DonMedve
addikt

Nagyon jó.
Most nézegetem,hogy itthon nem nagyon lehet kapni ezt a radit,legalábbis a google nem dobta.
Egyenlőre feljegyeztem,köszönöm szépen,még a gépem sincs meg,nemhogy a víz,de puhatolózok,olvasgatok tudjam mire számítsak.

A 600t-det nem nagyon akarják vinni.Én megvenném,de jön a Dio3.. :U :W

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#48976) Razermazer válasza DonMedve (#48975) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát igen megrendeled a két forgalmazó egyikétől Tody vagy Oc. Egyébként amiket kinéztél blokkok tökéletesek, a d-tek-nek kell a nagy áramlás akkor dolgozik jól, a heatkiller minden tekintetben a király, alacsony és magas áramlásnál is.
Todynak van is mindkettő raktáron tripla is és dual is, a tripla egy alphacool nexxos semmit sem von le a jelentőségéből az is 60mm-es faintos légtelenítővel a tetején két különböző csatlakozási lehetőséggel.[link], [link]

A 600t meg azért jegeltem, mert egyenlőre nem is akarok megválni tőle kezdem megszeretni, az antecp280 tényleg még csendesebb lenne. Hát jó az a diabló, de ennyit tényleg nem adok ki érte, veszek én játékot nem arról van szó, de 7000k a határ. Utoljára ennyit a total war napoleon empire edition-ra költöttem az is csak 11k volt

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48977) DonMedve válasza Razermazer (#48976) üzenetére


DonMedve
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget még1x,a linkeket meg különösen.

A házra rátérve,sajnálattal olvasom amit írsz,mert erősen agyaltam rajt,de sajnos június előtt nem menne sehogysem.
A játékkal meg úgy vagyok,hogy én megadom mert alapban ritkán veszek játékot,nem azért mert warezolok,hanem mert ami megtetszik azzal elvagyok egy darabig.COD2 4 évre elegendő volt. :) De nem offolok többet mert fenékbe billentenek.
Ház ügyben azért majd lehet zargatlak priviben!
:R

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#48978) HUfantom válasza szaszif (#48971) üzenetére


HUfantom
őstag

DonMedve, Razermazer
Mérések alapján egy jó kis stresstest alatt a 295ös 320 Wattot kajál, egy I7 es is az egekig tud ugrani fogyasztásban egy komoly tuning alatt. A tripla Charger el fogja bírni a gépet még a tunning is belefér. A dupla szerintem is elég de akkor lehet nagyon kicentizitek...

szaszif
Laing DDC-1PlusT
Ez a gyári neve a DDC 18Wosnak aminek van RPM visszajelzője. Nekem is ilyen van a gépemben, nagyon erős jó teljesítményű. Viszont nem lehet ráfogni, hogy halk. Ez relative kinek mi halk. A VGA porszívó hangjához képest egy álom, a winyo kattogásnál azért hangosabb. A 10W os egyértelműen halkabb...
Esetleg van mód a fordulatszám szabályozására?
Szabályozásra csak külön elektronikával van esély. Ez azért kell mert a DDCnek kell a 12V indítófeszültség és után van olyan példány ami akár 6-7 Voltal elketyeg halkan. De ilyent ki kell fogni kívülről nem látszik :).
Példa: alaplapi venti 3 pinre nem érdemes mert a gyenge alaplapokban károkat okoz... /Ált: 1 Amper amit tud egy alaplap/
Egy erős venti szabályozóval /2 Amper / channel / lehet kézzel próbálkozni, de észnél kell lenni hogy elinduljon aztán lehet csökkenteni a feszt.

A VGA blokk meg van, csak azt nem tudom kettő esetén feltétlen szükséges-e a híd is hozzá, vagy csak az esztétika és egyszerűség szempontjából fontos?
Ha jól látom akkor ott van rajta a 2 1/4es lyuk így ha nem akarod akkor nem kell hozzá hidat venni. Sima csatikkal is össze lehet kötni.

A lap és memória hűtése is kelleni fog idővel, mivel most a víz mellett döntöttem és nem a fejlesztés mellett! Így amit lehet szeretnék kipréselni a rendszerből! Sajnos a déli-híd hűtése elég macerás, mert pont a VGA alatt van, normál blokkot nem tudok rárakni!
A déli híd vezérli az USB / winyók / ki és beviteli eszközök, ha van rajta egy külön passzív borda nem fog melegedni. Bőven elég a "FET" és a "North Bridge"... Nézd meg a lapodat hogy van-e rá FC borda. Ha nincs akkor lehet méricskélni, hogy mi fér rá...

Phobya Xtreme NOVA 1080, erre a radira gondoltál? Gondolom, ventikkel együtt!? Nem okoz problémát, ha házon kívül lesz a hőleadás, max az oldal lap helyett az 1080 zárja a házat!
Hát én a 2db Mora 2 radiátorral megalomán vagyok...
Na egy olyan radival nem kell méricskélni, hogy elég-e. Igen nagy valószínűséggel életed végéig elég lesz gépet hűteni :) ... 3-4 közep-kategóriás autónak együtt nincs ekkora hűtője.

Nem okoz problémát, ha házon kívül lesz a hőleadás, max az oldal lap helyett az 1080 zárja a házat!
Mint a képen látod én pl állványt csináltattam hozzá. Azok 18cm es nagyon halk király ventik nagyon halk. Sokan szokták a ház másik lapjára rakni a nagy radiátort így hordozható / daruval, esetleg békával :Y / marad a ház

k.mamut
Erről csak közvetett info van. Nagyon jó blokkokat csinált de mára már kevésnek bizonyulnak azok a blokkok. Alaplapot hűteni talán jó ezt majd más megmondja.
Nem okozhat problémát a blokkok kialakításbeli különbsége?
Dehogynem... Az alap az 1/4es csatlakozás. Ilyent érdemes használni kb minden alkatrész kevés kivételtől eltekintve ilyen.

Mi a különbség a HF csatlakozok és a sima csatik között?
HF= High Flow...
10mm belső átmérő és a fölötte lévőket szokták így nevezni. Nagy a belső átmérőjük, kisebb az ellenállása a rendszernek könnyebben hajtja a pumpa a folyadékot.

Milyen belső átmérőjű csövekkel számoljak, milyen lenne a megfelelő?
Sokféle jó cső van. Egy jó választás a 16/10-es méret.

A tartály méretét meghatározza a rendszer űrtartalma, vagy nem bír nagy jelentőséggel?
Minden tartály egy rész a hő hatására kitáguló folyadék térfogatváltozását kell hogy felfogja. A tartályban levegő és víz van ebből a levegő összenyomható. Valamint ezen keresztül töltjük fel a rendszert így minél nagyobb a tartály annál könnyebben lehet feltölteni a rendszert.

Azt ugye tudod hogy már közel 100-nál jársz...
És ha megterheled a 4db 3870es majd nézhetsz a villanyszámlán :)

Ezzel nem elijeszteni akartalak természetesen :C

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48979) Razermazer válasza HUfantom (#48978) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen én is elsőre a triplát mondtam az a biztos, nem baj ha van tartalék a rendszerben, sőt kell.
A végén még én is visszakötöm a mora-t úgysem viszik pedig g-charger árban adom majdnem, pedig teljesítményben megeszi azokat reggelire. Szerintem mindenkinek az a gondja hogy nagy. De egy procit hűteni vele olyen ágyúval verébre menni :D talán még egy alaplap lesz rákötve a rendszerre, meg később egy vga, ha a blokk 20 alatt lesz amit kétlek.
De azt a mostani alphacool nexxos extrem tripla 360-am elviszi így is úgy is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48980) HUfantom válasza Razermazer (#48979) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát sok embernek a következő a baja::
Legyen olcsó, hangtalan, férjen be a gépbe, hűtsön legalább kompresszor teljesítménnyel, de max 1 db dual slim radiátornak van hely a gépben...
Nehogy házon kívülre kelljen valamit rakni, mert nem tudok busszal átugrani haverhoz LANozni, délutánonként. És persze olyan legyen hogy ha én összerakom semmi tapasztalattal akkor is hozza egy profi modder designját...

Ezért fogod könnyen eladni a Chargert és marad a nyakadon a majdnem 3 Charger teljesítményű MORA.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48981) Razermazer válasza HUfantom (#48980) üzenetére


Razermazer
őstag

Stimt ;] :R ahogy mondod

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48982) InHell válasza HUfantom (#48980) üzenetére


InHell
senior tag

Az igaz, hogy házon belül nagy eredményeket szerintem nem lehet elérni. :N
Mióta megvan a MORA-2, azóta elvan a sarokban, ~600rpm-re leszabályozott ventikkel számomra hangtalanul.
Az i7-et és a GTX480-at pedig hűvösen tartja. :)

< béna duma helye >

(#48983) SkyS1gn válasza HUfantom (#48980) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem alulra beférne a 60mm dual is de egy triplát tervezek a ház tetejére bakokra ;]
design-elemként se utolsó :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48984) TaaT válasza HUfantom (#48980) üzenetére


TaaT
veterán

ezt kirakhatnánk majd az első hsz-be :DDD

Give them hell Ukraine!

(#48985) OC válasza HUfantom (#48980) üzenetére


OC
őstag

Ha csak ennyi lenne...

(#48986) HUfantom válasza OC (#48985) üzenetére


HUfantom
őstag

ez csak a saját gyűtemény 9 hónap alatt

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48987) tajcsi válasza BL@CK (#48959) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ez hülyeség. A radikon lehet legtöbbet spórolni. Kimosni őket meg egyáltalán nem nehéz...Kevesebb mint félárért lehet így radikat venni...ami azért nem kevés :K

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48988) BL@CK válasza tajcsi (#48987) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Az tény hogy szegény ember vízzel főz, de ha nincs normális vízre pénzed akkor fölöslegesen vágsz bele az egészbe, mert se nemlessz elég hatékony, se nem elég szép, de ezt teis tudod szerintem :) Sima vízhűtéshez való radit persze, hogy nemnehéz kimosni, de ha nem muszály akkor ezzel se foglalkozol :)) Ami meg nem kifejezetten gépbe való vízhűtéshez van tervezve (autóradik) mindig is csak gányolásnak fognak kinézni. Számomra a vízhűtésnél többet számít a kinézet mint a hatékonyság, bár, azt megjegyezném, hogy eddigi rendszereim se voltak gagyik hűtésileg és ezután sem lessznek azok de kinézet számomra sokkal fontosabb.

Shatter your limits!

(#48989) tajcsi válasza BL@CK (#48988) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem egyről beszélünk. Attól még, hogy használt radiról beszélek az nem azt jelenti, hogy gányolt cuccról is..azt pedig főként nem, hogy mindenki teletömi a cuccot szines löttyel...
Aki persze pénzzel gyújtja meg a cigijét annak nem számít persze, de mivan akkor ha az a cucc ami neki kell csak használtan van és pl sürgős is...
Szerintem ha már ennyire expert valaki akkor bizony igenis foglalkozik egy kis tisztítással, nem kell beszarni egy pár órás ecetesvizes járatástól...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48990) BL@CK válasza tajcsi (#48989) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Persze, hogy nem félek a takarítástól. Nekem is apróról voltak a radijaim meg pár cuccom :)) Az meg tény hogy mostis van olyan cumó amire szükségem lessz és csak használtan van :) Az viszont másik tény, hogy sokan vannak itt akiknek még nemvolt vizes rendszere és nem nagyon tudják mit, hogy kell ezért azoknak inkább jobbak az új cuccok, ne kínlódjon még a tisztítással is a beüzemelés előtt :)

Shatter your limits!

(#48991) Seri21 válasza BL@CK (#48990) üzenetére


Seri21
tag

Ez azért nem teljesen így van. Sztem ha megkérnek, bármelyikünk segít apróból is összevadászni a cuccokat.

(#48992) UnConnecteD válasza BL@CK (#48953) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ez szerinted mennyit erhet?

(#48993) Sky D. válasza UnConnecteD (#48992) üzenetére


Sky D.
tag

Jó nehéz :) "Posta kizart. a cucc üresen is több, mint 35 kg :)"

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48994) BL@CK válasza Seri21 (#48991) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Persze, énis szívesen segítek ha megkérnek rá a közelben, csak ezt olyanra értettem aki magának szeretné a dolgot megcsinálni :)

UnConnecteD így ránézés alapján nem olyan rossz a cuccod, hogy mennyit ér :F az ilyen házilag gyártottakat nagy pénzekért nem szokták megvenni sajna, még ha a teljesítménye jó is. Kb 20k-ra saccolom így házzal eggyütt.(ebből a ház 5-6, a többi a radi), de persze valakinek lehet többet is megér, de ilyen kevés infóval róla kb ezt lehet rá mondani.

Shatter your limits!

(#48995) TaaT válasza Sky D. (#48993) üzenetére


TaaT
veterán

szétszedve mindjárt lehet postázni, 1115ft/20kg... :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48996) tajcsi válasza Seri21 (#48991) üzenetére


tajcsi
senior tag

De mennyire nem. Arra is kell gondolni hogy aki kezdő az véletlenül elbasztergálhat valamit és akkor ha új a cucc az bezony karvanagy szívás. Nem kis pénz ujonnan beszerezni a cuccokat... :K

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48997) HUfantom válasza TaaT (#48995) üzenetére


HUfantom
őstag

Én inkább nem bíznám az ilyent a királyi magyar postára...
Akkor már aki megveszi szánjon rá egy 2-3000et és futár felveszi nálad és a srácnak odaadja.

Nem kell görcsölni hogy vajon ki akart vele focizni... // Akinek be van gipszelve a lába :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48998) mrbig25 válasza mrbig25 (#48920) üzenetére


mrbig25
őstag

(#48999) TaaT válasza HUfantom (#48997) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig nekem még nem volt problémám a magyar postával, ez kb 300db tranzakciót jelent oda vissza... :) ezért is merem nyugodt szívvel ajánlani ;)

persze olyan már volt nem is 1x hogy várom a csomagot, nem jön... írok az embernek, hát ő már feladta régen... megjön a csomag, és mikor adták fel? miután írtam az embernek másnap vagy harmadnap... :W

futárszolgálattal sem volt problémám, eddig olyan 5x volt velük dolgom...

Give them hell Ukraine!

(#49000) OC válasza mrbig25 (#48920) üzenetére


OC
őstag

Hi!

Mi a cél?

Milyen blokkok lesznek (konkrétan)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.