Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Tothgera30 válasza shteer (#14000) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez nem drága, ha részegységenként rakjuk össze? Ja, nem apróért, mert 150 ezer lenne az ára, de egy kicsit engedhetek, amúgy a Crysis full grafikán megy, mert 1024*768-ban használom, (mint minden mást is). :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14002) shteer válasza Tothgera30 (#14001) üzenetére


shteer
titán

nem kifejezetten. kinek mi a drága... az biztos h jobb és biztosan megéri.

..szerintem jónak tűnik

(#14003) Tothgera30 válasza shteer (#14002) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát egy Zalman Reserator árát (40 ezer) azért nem költenék rá, mert akkor megveszem azt, de olyan 30 ezer körül jó lenne, valamilyen nagyon halk, de elég jó hatásfokú hűtő. Igaz csak a processzorra kell, de ha húzom azt a 9850-est, mondjuk 4*3.0-re, vagy 4*3.5-re felhúzom, és tudná ezt 40C körül az nagyon jó lenne! Szeretnék egy kis információt kérni a vízhűtésről, nem tudom mit öntsek a csövekbe, mert néhol azt mondják hogy desztillált víz és 20% alkohol, néhol meg azt hogy ez a kék, piros, sárga,... lötty kell bele!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14004) nygma válasza Tothgera30 (#14003) üzenetére


nygma
addikt

30K-ért nehéz lesz... :F :U

(#14005) Tothgera30 válasza nygma (#14004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor marad a Reserator! Most jó ára van, és teljesen passzív, szóval a hangja 0db!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14006) Laraxior válasza Tothgera30 (#14005) üzenetére


Laraxior
titán

azért a házba kell egy kis szellő hiába a víz...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14007) nygma válasza Laraxior (#14006) üzenetére


nygma
addikt

Nagy ventik,mint neked nyáron... :DDD

(#14008) Laraxior válasza nygma (#14007) üzenetére


Laraxior
titán

a házban nincsen nagy teljesítményű..ott csak csendes 12esek vannak,azért én is szeretek aludni a gép mellett éjszaka :P a server ventik a radin vannak,külön tápról :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14009) Tothgera30 válasza Laraxior (#14006) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mivel új házat és vízhűtést veszek, akkor ha Antec 900 lessz, oldalra felrakok egy 12cm-es ventit, ami befelé fúj, és hátulra egy 12cm-est, ami kifelé szívja a levegőt. Ez azért kell oda, mert a táp is passzív lessz. De ha Gigabyte 3D Aurora lessz, akkor a hátuljára 2db 12cm-es ventillátor, ami kifelé fúj, így kiszívja a meleg levegőt. Amúgy a Reserator külső hűtés, ha valaki nem tudná, szóval sok vent nem kell! Majdenem elfelejtettem, hogy ventillátor fordulatszám szabályzóm is lessz, egy Zalman MFC2 személyében! ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14010) Laraxior válasza Tothgera30 (#14009) üzenetére


Laraxior
titán

ismerjük a reseratort... azért nyárra nem árt valami szellő.nekem is néha felmegy passzívban 34 fokosra a víz.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14011) shteer válasza Tothgera30 (#14005) üzenetére


shteer
titán

sztem kijöhet 30-ból egy cpu-hűtés

..szerintem jónak tűnik

(#14012) jones965 válasza Tothgera30 (#14003) üzenetére


jones965
Modder

Arról nyugodtan tegyél le, hogy 40 C fokos lesz a procid amennyiben 3 Ghz-re akarod tuningolni.
Azt meg hogy 3.5 Ghz-t mennyen meg elég kicsi az esély.De ez már másik topik.
Ha lehet mondani én elég komoly kis hűtést hoztam össze, de 3 ghz-en príme 95 alatt 55-57 C fokos a proci.

[ Szerkesztve ]

(#14013) Laraxior válasza shteer (#14011) üzenetére


Laraxior
titán

hát... a radi elég drága...inkább ne spróroljunk :)) nemde? :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14014) shteer válasza Laraxior (#14013) üzenetére


shteer
titán

nem kell mindent újat venni feltétlenül, de szvsz reseratort ne vegyen ha később bővíteni is akarja

..szerintem jónak tűnik

(#14015) Tothgera30 válasza shteer (#14014) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy írtam nem értek a vízhűtésekhez, csak ezt-azt olvastam, nézegettem, és a haveromnak van egy házi építésű vízhűtése. Nekem a Reserator-t ajánlották, nem tudom milyen de szerintem elég jó lehet, de néztem a WaterChill hűtéseket is, de azok 40-től kezdődnek, és még csak a leggyengébb hűtőről beszélek, ílletve írok, amelyikhez csak egy 12cm-es radit adnak. Akkor 45-ért már van egy Reserator v2, ami szerintem elég jó, és ha nem tuningolom a procit, akkor a 40C-t tartja. Szóval nekem egy halk hűtés kell, jó hatásfokkal, olcsón és időtálló legyen. Játékra használom a gépet, aminek a hűtését végezné, de csak a procit kéne hűtenie, mert VGA-t évente cserélem, az alaplap meg passzív hűtéses lessz!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14016) Laraxior válasza Tothgera30 (#14015) üzenetére


Laraxior
titán

nem nagyon érdemes neked víz a gépbe.a procit lehűti egy jó léghűtés is... zajtalanul.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14017) nygma válasza Laraxior (#14016) üzenetére


nygma
addikt

Ezt jól megmondtad... :DDD

(#14018) Tothgera30 válasza Laraxior (#14016) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt nem hiszem, mert én kihajtottam pár léghűtést, és előbb-utóbb mindeggyik jó hangos lessz! Nekem ne mond meg hogy mi jó a gépembe, foglalkoznál inkább a sajátoddal, vagy mennyél el a boltba vegyél tejet meg kenyeret, akkor valami hasznosat is csinálsz! Mert én érdeklődöm, de te meg pofázol! Szóval NO POFA!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14019) jenei92 válasza Tothgera30 (#14018) üzenetére


jenei92
senior tag

Na na srácok! amugy passzivan ellehet ma már vinni a procikat léghűtéssel,vagy legalábbis 1 halk ventivel...

(#14020) Laraxior válasza Tothgera30 (#14018) üzenetére


Laraxior
titán

gyakorold a helyesírást elsősorban. (lesz,menjél,mindegyik,mondd) 4 sor 4 hiba.... köszönjük emese :DDD :C ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14021) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Én gyakoroltam a helyesírást, csak amikor beszóllnak, akkor gyorsan és csúnyán írok! "Szóval ne szóljá be" Ja, a "mennyé" az direkt volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14022) Lucif-R válasza Tothgera30 (#14009) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Köszönjük az információt... :R amúgy aszittem a rezerátor a gép belsejét hűti és nem a külsejét... :Y

Aurora házon gyárilag 3db 12cm-es venti van ( egy elöl, kettő hátul a táp alatt ) ... legalábbis az enyémen... meglehetősen halkak amúgy. Rezerator olyan kb... mintha vennél most egy 486os laptopot... lehet rajta szöveget szerkeszteni dosban... de ha kitalálod hogy neagy neked monnyuk kéne videót is nézni akkor buktad... mert 1 nem fogja bírni... 2 nem bővíthető... 3 mer sz@r... kb... de ha neked az kell és nem hallgatsz az "okosabbakra" de inkább tapasztaltakra akko mind1... ott ette meg a penész :))

Amúgy 30-40ből lehet egy nagyon ütös CPU hütést csinálni:
- DDC szivatyú 6-8k ( apróban is van affem, csak ellenőrizd kitől van )
- XSPC delta v2 9k
- tartály... 5k ( apróban is van affem )
- radi 9-13k és az már tripla radi
- csövek csatik 2-3 maaax 4k
- venit 1000huf / db AC 1000rpm

önnyi. :DDD

Szerk.:

Visszamennyé... !!!
(by Nyugdíjas által levédve... )

"Nekem ne mond meg hogy mi jó a gépembe, foglalkoznál inkább a sajátoddal, vagy mennyél el a boltba vegyél tejet meg kenyeret..."

ŐŐőő azthiszem TE kérdeztél minket és nem mi könyörögtünk hogy kérdezz minket... :(( szal hátrébb az agarakkal... aknamező... :U és ha nem csupa BOLD -al ir azt is látjuk és úgyisátérezzük a fájdalmad és a mondanivalód súlyosságát...

písz&riszpekt

[ Szerkesztve ]

(#14023) nygma válasza Laraxior (#14020) üzenetére


nygma
addikt

Köszönjük Laraxior... :DDD :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#14024) Racecam válasza Tothgera30 (#14018) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Emberek!!

Nyugodság van. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14025) Laraxior válasza Racecam (#14024) üzenetére


Laraxior
titán

szuszá ;] :R

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14026) shteer válasza Lucif-R (#14022) üzenetére


shteer
titán

vhogy én is így gondoltam ;) tartály pénzszűkében lepórolható akár egy T elágazással

..szerintem jónak tűnik

(#14027) Lucif-R válasza shteer (#14026) üzenetére


Lucif-R
senior tag

jah, vagy akár egy valamilyen normálisabb falkon vs siloplaszt kombóval :) és elnézést hogy elédírtam meg hogy a gondolatyaiban turtam bocsásson megfelééé :DDD :R

(#14028) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"amúgy aszittem a rezerátor a gép belsejét hűti és nem a külsejét..." He-he-he szerintem ezt mindenki tudja, azért hülyék nem vagyunk, de senki sem írta azt hogy a külsejét hűti, csak azt hogy kivül van a hőleadó felület!

Akkor megnézem ezeket a dolgokat, de ventiből a Silent Blade közelebb áll a szivemhez, és ezekhez még egy Zalman Mfc 2-es előlapi panel is jól dukál majd
- DDC szivatyú 6-8k ( apróban is van affem, csak ellenőrizd kitől van )
- XSPC delta v2 9k
- tartály 5k
- radi 9-13k és az már tripla radi
- csövek csatik 2-3 max 4k
- venit 1000huf / db AC 1000rpm

"ŐŐőő azthiszem TE kérdeztél minket és nem mi könyörögtünk hogy kérdezz minket... szal hátrébb az agarakkal... aknamező... és ha nem csupa BOLD -al ir azt is látjuk és úgyisátérezzük a fájdalmad és a mondanivalód súlyosságát" Ha Blod-al írom az azért van, mert tetszik. Én kérdeztem, de ne mondja meg senki lekezelő szöveggel hogy jó neked a léghűtés is, mert... Szóval beszólást nem kérek, na meg olyan hülyeségeket hogy mennyi helyesírást vétettem ebben, meg abban a szóban. Lehet hogy most jöttem a topikba, de sok levegős gépet szereltem, tuningoltam,... de most váltani szeretnék vízhűtésre. Lehet hogy később bővítem a rendszert, szóval érdekelnek a vízhűtéssel kapcsolatos dolgok. Amúgy nem voltak itt semmiféle agarak,... csak elmondtam a véleményem, mert én nem tartom magamban, mint sokan mások. :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14029) nygma válasza Tothgera30 (#14028) üzenetére


nygma
addikt

Ha valakinek válaszolsz használd a [válasz] lehetőséget... :R

(#14030) Tothgera30 válasza nygma (#14029) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De nem válaszoltam, most válaszolok!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14031) shteer válasza Lucif-R (#14027) üzenetére


shteer
titán

kifelé a fejembűűű!!! :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#14032) shteer válasza Tothgera30 (#14028) üzenetére


shteer
titán

épp ezért próbálunk meg lebeszélni a rezóról... mert egy összeállított rendszert pazarul lehet bővíteni

..szerintem jónak tűnik

(#14033) Tothgera30 válasza shteer (#14031) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A DDC és az Ehiem szivattyú között mennyi külömbség van?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14034) Lucif-R válasza Tothgera30 (#14028) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Stheer főtáborezredesgenerális is jóváhagyta az ajánlásom szal... ;) amúgy nekem is XSPC blokkom van... :)

picit off:

Az nagyon jó dolog hogy érdekelnek a vízhűtéses dolgok DE:
- ha kérdezel ne azért kérdezz hogy utánna csakazértis ellene döntsél, vagy csakazértis belekössél a válaszba... mi csak azt irjuk amit tapasztalunk tapasztaltunk... ha ez nem tetszik akkor IJ.
- hangnem...
- ha valahova írsz akkor lehetőség szerint ne egy sz@rkupacot hagyál ott hanem egy értelmes írást amiben lehetőség szerint kevés a Liba... nem kell 5ös helyesírás, hogy irhass ide de azért olvasd el amit irtál mégmielött le "OK"-ézod
- a formázási lehetőségeknek célja és oka van... függönyel se törölsz feneket MERT neked az úgy tetszik mert anyuci apuci feleség leveri a vesédet, tehát ha egy közösségbe akarsz "tartozni" akkor azért tessék picit másképpen gondolkodni...
- válaszgombolj mert honap má asse fogjuk tunfi mire irtad... keresések miatt hasznos amúgy meg látni fogom hogy nekem szól a fáma :)

szerk:
DDC: magyar megbízható erős
Eheim: nevét se tom pontosan hogy kell írni az meg küfödi és annyira nem preferálják a vizesek mint a DDC családot

Stheer: nem tok semmiben kártenni itt ne aggódj ;)

[ Módosította: Thrawn ]

(#14035) shteer válasza Tothgera30 (#14033) üzenetére


shteer
titán

teljesen más konstrukció :)
a DDC pl tengelymentes [link], az eheimekben kerámiatengely van (tapasztalatból mondom h nagyon könnyű eltörni :DDD)

volt eheimem is és DDC-m is bár az utóbbit nem használtam - régi típus volt és emiatt kissé hangos

Lucif-R: lehet egyszerűen csak tábornagy úr :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14037) Tothgera30 válasza shteer (#14035) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm hogy elmagyaráztad! :R Vannak még olyan emberek akik nem kötnek bele a másikba, vagy az írásaiba, esetleg a gépébe és nem hülyézik le!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14040) Thrawn


Thrawn
félisten

A teljesen felesleges offolást kitakarítottam...

Tothgera30: Egy kicsit túlreagáltad a dolgot, itt nem támadott le senki.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14041) Tothgera30 válasza Thrawn (#14040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elnézést kérek azoktól akiknek durván válaszoltam, de eddig érthető, és a témával kapcsolatos válaszokat :R shteer :R adta. Egy AMD f :DD rever!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14042) jenei92 válasza Tothgera30 (#14041) üzenetére


jenei92
senior tag

Kicsit még olvasgass a Vízhűtésről,mert szerintem nem le hülyéztek hanem ugy hogy,nem kell belevágni amikor még azt se tudod mit akarsz... :)
Minden tiszteletem a tiéd! :R

(#14043) jenei92 válasza jenei92 (#14042) üzenetére


jenei92
senior tag

Én se tudok mondatot szerkezteni :D :O

(#14044) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, hogy nem olvasom most át az egészet!
Vízhűtésben teljesen lámaként kérdezem, hogy:

1. Beüzemelés előtt hogyan tesztelitek a rendszert, mert gondolom egy csepp külön utakon járó víz is odavágná az egészet?
2. "Sima" csapvízet használtok vagy mást?
3. Mennyibe fáj egy általatok jónak titulált rendszer, ami hűti a procit, vga-t, chipsetet, RAM-ot? Nem tudom van-e még más amit szoktatok hűteni?
4.Itt csak a "szivattyúnak" van hangja? Mennyire vészes?
5. Átlagban, fokokban mérve mennyivel hatásosabb egy jó léghűtésnél?

Köszönöm előre is a válaszokat, hátha más lámákat is érdekel a dolog.

Üdv
Ventura

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#14045) Bulitt válasza ész ventura (#14044) üzenetére


Bulitt
őstag

hello

1. ragd össze a rendszert de még felszerelés nélkül, kösél be mindent, töltsd fel a tartályt és kapcsold be a tápot. Ha valahol szívárog, max a parketa lesz vízes vagy a szönyeg :)
2. nem, desztvíz+fagyálló keveréke, bár én a desztví+alkohol keverékét ajánlanám :)
3. hát ez attól függ neked mennyire kell jó, mert jobbat mindig lehet de olyan kb40-50k-ból már elég jót össze lehet rakni.
4. pumpának +a radiátoron lévő ventiknek, bár a DDC pumpák tengely mentesek szóval nem vészesek de tény van hangjuk, valamint jó minőségű ventiket a radira 5V-ra kolátozva "hangtalanok" lesznek
5. Kb 20 fok, de lehet hogy több lehet hogy kevesebb. sokat számit az adot blokkoktól valamint hogy tuningolod-e vagy sem.

(#14046) shteer válasza Bulitt (#14045) üzenetére


shteer
titán

1.2 bent a gépben is össze lehet rakni, egy AT-s táppal pedig meg lehet járatni és ellenőrizni a készre szerelt rendszert is
2.2 mondjuk úgy, hogy desztvíz+adalék amiből van elég sok (én épp most semmilyet sem tudok határozottan ajánlani :P)
4.2 a D5 viszont hangtalan

;)

..szerintem jónak tűnik

(#14047) Bulitt válasza shteer (#14046) üzenetére


Bulitt
őstag

vissza... :DDD meg is van az ára :DD De shteer kollegára figyelj inkább tapasztaltabb én is most tanulgatom, amiket leírtam azokat is itt szedtem össe :DDD lehet felle nem jó :DDD

(#14048) WiZARD


WiZARD
addikt

d5 solar ellen mi szól? mert az ára elég csábító...
az innova hpps amit 4-5 éve nyúzok, meg nem a legerősebb pumpa...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14049) Nyugdíjas válasza WiZARD (#14048) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kissé hangos, kissé melegiti a vizet, és mivel fix fordulatú, igy elég komoly vihart fog kavarni a tartályodban. Bár neked azért van elég hosszú csöved, de nembiztos, hogy elég nagy a rendszered ellenállása, hogy rendesen "lefogja"...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14050) Lucif-R válasza WiZARD (#14048) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Solar ellen az szól hogy:
- nem fokozat szabályzós és fullkakaón a D5nek is van hangja
- mivel fullgázon megy iyg habosíthatja a vizet
- mivel full gázon megy igy melexik és fűti a vized
- mivel fullgázon megy igy nem a legjobb a hatásfóka, tapasztalatok szerint a vario 2es fokozat környékén adja a legjobb nyomás/áramlás tényzőt ami kb -3°C ot jelent

ész ventura: nevezzél kötözködős köcsinek de mindenki ezt irja kifogásnak :DDD Node "jófej" vagyok:

1,). Gépben összerakod rendesen ahogy lesz ( nem kint asztalon mert mozgatásnál kilazíthatsz véletlen valamit... ) AT-s táppal egyértelmű, ATX-et meg ZÖLD FEKETE csatlakoztatással alaplap nélkül is be tudod kapcsolni igy max kicsit szárítani kell a cuccokat, de 0 a rizikó :))
2,) Sima vizet SOHA... max átmosni a rendszert... miért ne? mert:
- mert ki fog alakulni az élet a finom langyos vízecskében
- mert vizköves lesz a cucc illetve az egyéb vizes trutyik sem jók ha bekerülnek a rendszerbe
- mert korrozióhoz vezethet a sima víz használata
Használj nagytisztaságú gyógyszertári desztvizet + fagyálót / szeszt / korroziógátlót ( ajánlottságuk kb ugyan ott van )
3,) Háááát tól függ :) mindenhol lehet kicsit spórolni... használtat venni... házilag barkácsolni ezt azt itt kb egy lista mi mennyi:
- DDC szivatyú 9-12k ( D5 vario ~21k újonan )
- XSPC delta V2 9k vagy Enzotech vagy D-TEK fuzion ( ucsó kettő olyan 14+ os kategória )
- tartály ...háát... házilag sziloplaszt meg flakon az ócsóért van de lehet olyan 5kért venni itt apróban ha jólemléxem amúgy meg egy 9-14k tipustól mérettől függ
- S3 triót ne akard vizezni :D sztem blokk senem van rá :DDD
- radi is használt ~8k tripla, vacsiúj tripla extrém olyan 14-15k MORA és NOVA amik 9 ventisek azok 21-24k de az csak extrémeknek :))
- csipszet Toddytól ha minden igaz egy 17,4k de van mosfet blokk is a csomagban vagy vesze gyárit ami 20k de inkább 24k
- ha már lúd akkor a csövek is minimum 10es belsőt kapjanak ClearFlex cső métere 700huf volt 4-5hónapja ( 10/15 a cső )
- csatik Toddy-nál 300huf/db házi gyártmány :) amúgy olyan 450-500huf a gyári
- RAM blokkok vannak eladóak Fuzik-nál apróban keress rá asszem 7,5k/db és egy db két ramot hűt, nemmelesleg az egyik legjobb megoldás sztem de nézd meg :)
- AC ventik ~1k @ Nyugdías 1000rpm csendes :K
Szokás még hűteni a vinyókat ami egyben ah olyat veszel az csendesíti is ( SilentBox ). Ha keretet hűtöd az arpók között szintén Fuzik 3,5k ha a az elektronikát az is van apróban az affem 5k bár nem tom mennyire jó az, illetve a SilentBox-ok vacsiújan vannak ált az olyan ( vinyószámtól függően ) 12-24k között mozog. Tápot annyira még nem szokás ráadásul csillagászati ára van egy gyárilag hütis tápnak.

4,) Jóesetben annak sem sok... azzt is lehet hátilag meg gyárilag is dobozolni azt kicsit hangszigetelni, érdemes szivacsra rakni vagy gumi csíkokra függeszteni. Illetve van még a ventik hangja de az halk mint fentebb mondtam illetve 9es radik esetén lehet passzívval is próbálkozni ( no venti = passzív )

5,) ~15-20-25°C de ezt a rendszer mérete és kialakítása szabja meg, de szignifikánsan ( milyen szavakat tok WOW :Y ) kisebb mint levegővel... no és csendesebb ;)

Tothgera30: Elnézve... :P újonc vagy... majd belejösz :DDD Nemmelesleg az én válaszom smafu... :( :O :P

ui.: sorry a kisregényért ;) Grafomán vagyok... ;] és most nem fogok heJesSírást ellenőrizni bleee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.