Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) SzlobiG válasza fsb1000 (#15996) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja megváltozott csöppet.:D

Nem is hallom a ventiket kb 500rpm-en mennek a pumpa hangosabb.:) Persze 1200-n már hallani rendesen.

Bulitt: Igen arra figyelek mindenképp mer sorjás kicsit, de ameddigre azt kiszenvedtem fúróval...

(#16002) Bulitt válasza #56573440 (#16000) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen valóban, kampós megoldásra Nyugdíjas személyében akad megoldás :D nem is akár milyen kis ügyeskedés . nézetek képet - 9600GT full blokk Nyugdíjas asztala, őt kell zaklatni privátban vele :) És ahogy akkor azt sejtheted marad a cpu, ram, vinyok ilyenek amikre vizet rakhatsz

(#16003) #56573440 válasza Bulitt (#16002) üzenetére


#56573440
törölt tag

mrg-nek az aetek nb blokkját jelenleg is két műanyag "bilincs" tartja a helyén, a gyártó is ezeket javasolja hivatalosan a kampósra :DDD csak néztem de ha szerintük így jó akkor nekem szinte mindegy is :B ram... vinyó... azért ezekre ilyen keretből nehéz lenne első körben :DDD a dupla hhdbox meg két normális memóhűtő az már szinte 50k

[ Szerkesztve ]

(#16004) Bulitt válasza #56573440 (#16003) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem kell normálisat venni, van abnormális is :DDD

(#16005) Peo1942 válasza Racecam (#1) üzenetére


Peo1942
csendes tag

Sziasztok!

Nekem saját tákolású vízhűtésem van már negyedik éve, Ordasi által bütykölt szivattyúkkal, blokkokkal.

Az a gondom, hogy 2 év után beszart a szivattyú, vettem egy másikat a Praktikerben (TIP W-500 2 típusút), amire elég gányul berheltem csonkokat. A cucc elég hangosan kerregett, mint amikor a régi szivattyúmba levegő került.

Gondoltam, hogy a szivattyú szar és vettem egy Seltz L20-ast, amit fórumokon, meg weben olvastam, hogy jó, és nem kell nagyon szűkíteni a csonkokat. Az előzőnél azt hittem, hogy a szűkítés miatti turbulenciák miatt hangos.

Szóval vettem egy L20-ast, és a gyári csonkokra rátettem egy réz 16-8-as vagy milyen vörösrész szűkítőt, abba pedig egy 8-as vörösréz csövet csonknak, és az egészet epoxy gyantával rögzítettem. 24 óra alatt nagyon jól megfogta és teljesen elégedett lettem.

Itt ragadom meg az alkalmat leírni, hogy rettenetesen kétbalkezes vagyok, és mindent el szoktam rontani.

Szóval kész lett a 2 csonk. Beiktattam a körbe az új szivattyút és ugyanúgy kerreg, mintha lenne benne buborék. Pedig biztos vagyok benne, hogy nincs. Kiráztam belőle mindent.

A 2 db elhasznált, régi, noname szivattyú tök halk volt. Ez a két új meg kerreg, mintha víz lenne benne.

Ja, és az L20-ast most szétszedtem megint, hogy nincs -e benne valami kosz, vagy akármi, ami okozhatja a hangot, de semmi.

Ami még érdekes, bár nemtom mennyire, hogy a rotornak tengelyirányban van valami játéka, de szerintem ez normális, mert eléggé finoman jár.

Van valami ötletetek? Harmadik szivattyút tényleg nem tudok már venni, és biztos vagyok, hogy lehet ez halkabb is.

Előre is nagyon köszönöm,
Peo

(#16006) benqő


benqő
csendes tag

Szevasztok!

Most megtaláltam ezt a topikot, és így lenne pár kérdésem.
A másik topicban összeírrogattam hogy mit szeretnék, és minderre egy vízhűtés lenne az elképzelése.
[link]
Azóta annyit változott, hogy vagy Q9450 vagy Q6600 kerül bele, X48 DQ6 alaplap, és 8gb ram(ocz reaper x).
Mindenre szeretnék vízhűtést, amire csak lehet, ár 100.000 körülre gondoltam, de nem gond ha több, mivel a minőség, időállóság, és a csend a legfontosabb.
Komplet rendszerekben eddig csak olyat találtam, ami a processzort és a videó kártyát hűti, de alaplapot is szeretnék hűteni, minél kevesebb hanggal.
Meg ramokra is biztosan van valami hűtés, ha lehet, akkor azt is hűteném. :C

(#16007) gergobaby válasza Bulitt (#15998) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hát CPU+VGA-t kellene hogy hűtse !!! Valami külső vízhűtésradiátor kellene hozzá mint írtam... Ennél több elképzelésem nagyon nincs, titeket kérdeznélek ezekről!

(#16008) fsb1000 válasza benqő (#16006) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Vizezésben nincs tapasztalatom, de "érdekes" ajánlatokat és tanácsokat kaptál a másik topicban gép építésre.

Szerintem nem lehet felrugni a teljesítmény-hőképződés-csendesség szentháromságot még sokpénzes géppel sem. Mindig lesz valami kompromisszum kényszer.
És mostanában ezt a problémát még megfejeli a milyen OP-rendszert használjak kérédéskör...

kb. 1 hónapja az öcsém kapott egy megrendelést a tiédnél nagyobb 800K-s gépre, ahol nem volt feltétel a csendesség.
A mai napig szívnak vele... pedig minden tuti legjobb/legújabb "válogatott" alkatrész. Az OP. rendszert és szoftvereket a fenti áron kivül legálisan beszerezték.
A 64bites visták nem bírták a 4 magos SLI-t, 4x2G ram mellett alig lehetett tuningolni, az über puccos hatalmas ház felmelegedett, az 1000W-os (nem tévedés) táp tuning alatt melegedett és néha gyengélkedett is, amitől lehaltak a videokarik.
Ezek megoldása után (átkebelezés, ventik áthelyezése, RAM és alaplap csere stb,. stb) következett a szoftveres/kompatibilitási proléma.
Számtalan driver és 4 oprendszer próbálva lett, de mindig volt valami nüansznyi baj.
Felepénzből 10-15%-val gyengébb gép kijött volna minden probléma nélkül (fél éve piacon lévő alkatrészekből, amik már nincsenek a cimlapon) és a megrendelő a nemtommijengépzabáló játékát 75 helyett 70 fps-en tolhatta volna már a 3. naptól.
De nem megy... és ha menni is fog stabilan, akkor légkondízhatja a szobáját azért az 5fps-ért.

Csendesség.... a legjobb megjelenési formája mikor nincs mechanikai rezgés, vibráció sem.
Gondolj a mozgó alkatrészekre is: HDD és vizes pumpa...

(#16009) benqő válasza fsb1000 (#16008) üzenetére


benqő
csendes tag

Annyira nem vagyok mániákus, hogy a légy zümmögését is tisztánhalljam, de a mostani gépem zörög, zúg.
Amennyire csak lehet vízeshűtéssel, annyira szeretném lehalkítani. :))
Én is azért érdeklődtem, hogy ne legyen kompatibilitási probléma, mert az nem jó.
Magamtól biztos nem raktam volna össze ilyen gépet. :C

(#16010) fsb1000 válasza benqő (#16009) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha egyszer beengedem a vizet véglegesre a gépembe, akkor vagy passzv hűtős lesz, vagy az oldalfal helyére szerelt radiátor, amit belüről fuvatok át, hangtalan szellővel...

De elgondolkodtam... 1 év után lett zajos a 12cm-s ventim a proc hűtön, vettem egyet, 5 perc alatt beraktam és kész.
Ha megáll akkor is csak 5-6 fokkal megy feljebb a maghő a gép használható akár nyáron is. (tuning nélkül)

De mi van ha a szivattyú áll meg? (biztos ritka esemény)
A gép nem használható, amig ki nem lesz cserélve.
Jobb esetben van otthon tartalék szivattyú, de a légtelenítés, csőbontás akkor sem megkerülhető.

Majd kiváncsi leszek a vizhűtés/csendesség tapasztalataidra, meghogy a 500-600K-s gép mennyi idő után lett üzembiztos és milyen OP rendszerrel.

(#16011) Laraxior válasza fsb1000 (#16010) üzenetére


Laraxior
titán

miért ne lenne használható ha megáll a szivattyú? Nem lesz semmi gond,csak a hőfok kezd el nőni... Én kipróbáltam a prociblokkot,és a videokari blokkját is víz nélkül.... gond nélkül lehet használni,kb ez lenne ha megállna a szivattyú,csak nem lenne olyanmeleg,mint víz nélkül.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16012) jenei92 válasza Laraxior (#16011) üzenetére


jenei92
senior tag

Azért én maradok a működő pumpás használatnál :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16013) Tothgera30 válasza fsb1000 (#16008) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esetleg megoldható lenne az amit én fogok építeni. Az a tervem, hogy veszek egy Cooler Master Stacker fekete (830) házikót, rárakok 20db Cape Cora fekete radiátort az oldalára (a ventillátor tartó műanyagra a gépházon belül), a legdurvább csövekkel, csatlakozókkal. Ami belekerülne, az még döntés elatt áll, de szerintem valamilyen Intel processzoros, 2db Ati videókártyás Crossfire-s rendszer lessz, de a videókártyákra passzív hűtést gondoltam. Annyi biztos hogy piros neon fog világítani belőle, és az elején és a hátulján lessz 1-1db SilentBlade 2-es ventillátor, amit valamilyen előlapi panellal szabályzok 500rpm-re.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16014) fsb1000 válasza Laraxior (#16011) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Milyen proci volt? És mennyi idő alatt ment fel 80C fölé a maghő?

Természetesen nem kételkedem abban amit mondasz, de egy pár 100grammos hőleadó felület nélküli CPU_blokkról nem tudom elképzelni ,hogy tehelés alatt megfelelő mennyiságű hőt vegyen le a prociról.

A boxos "gyári" léghűtőket leszámítva szinte minden 775-ös léghűtő hőcsőves és sok lamellás.
Venti nélkül is jól müxenek (megfelelő környezeti hőmérsékleten) mivel a hőcső leszíppantja a meleget a prociról. Felűletük és tömegük többszöröse egy vizes CPU_blokknak, amelyek néha plexivel vannak burkolva.

Sajnos a hagyományos hőcső (H2O-s) csak +5C-ig müxik.
Ha találnék acetenos vagy metanolos hőcsövet, akkor a peltiert azokkal házasítanám, nem vizzel.

(#16015) easy...rider


easy...rider
őstag

(Bocsi ha már volt erröl szó, csak gyors átfutásra nem találtam a fórumban)

Mi a különbség a D-TEK FuZion és a D-TEK FuZion v2 között?
Külsőre látom h más a tető, de miért is jó ez? (meg a felfogatás is látom másabb)
Meg még milyen különbség van a két blokk között?

[ Szerkesztve ]

(#16016) fsb1000 válasza Tothgera30 (#16013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mint írtam, nekem még nincs vízes tapasztalatom, ahhorz a részhez nem szólnék hozzá, de tetszik az ötleted.

Ha jól értem, akkor Te a házon belül akarod a vizes radiátorből kibocsátani a hőt, és azzal a jopofa 3-4 oldalventivel kinyomni.

Müködhet szépen, de két problémát látok.. A házban lévő levegő hőmérséklete biztos növekedni fog a külsőhöz képest
A passziv VGA GPU hőmérséklete (föleg terhelésnél) a ház belső hömérséklet növekedését lereagálja méghozzá többszörösen!!
Tehát 1 fokos házhőfok növekmény biztos hogy legalább 2-3 fokkal megemeli a passzívan hütőt VGA hőfokot.

A másik gond a táp, hasonlóan a VGA-hoz érzékeny a házban lévő levegő hömérsékletére.
Legjobbesetben is el kezdi hangosan pörgetni a ventijét.
Megoldás lehet hogy ne a házból szívja a levegőt.

Persze lehet hogy nem is emelkedne drasztikusan a ház hőfoka.
Szerintem az ilyen dolgokat ki kell próbálni...

(#16017) fsb1000 válasza Tothgera30 (#16013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem lesz drága az a 20db cape core? Ennyiből már lehetne csináltatni egy vékony réz radit is, nem?

Egyáltalán hogy férne 24*24cm-re 20db? A szerelvény méretekből kiszámolható lenne. 5cm széles egy tag...

(#16018) Shkiz0 válasza fsb1000 (#16017) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

szerintem 2-őt akart írni :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16019) Tothgera30 válasza fsb1000 (#16017) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy hogy egy oldalra 10 db megy! "Vedd elő a józan paraszti eszed!"

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16020) .mf válasza #56573440 (#16003) üzenetére


.mf
veterán

Nem értem, hogy nem-passzív vízhűtésnél miért nyomatjátok annyira a ram és a winyók hűtését. Nem hoz semmivel sem jobb teljesítményt a ramból és winyókból; iszonyatosan gyilkolja az áramlást, így a többi vízhűtött alkatrész is szenved tőle; valamint drága. Sokkal egyszerűbb, olcsóbb, hatékonyabb 1-1 alacsony fordulatszámú ventilátort odarakni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16021) Bulitt válasza gergobaby (#16007) üzenetére


Bulitt
őstag

Mindegyik radiátort rakhatod kívülre :)

Hát tudom ajánlani ha csak ezt szeretnéd hűteni szivattyú-ból a DDC 1T v. Pluszt-t ami árban is kedvező és tudásban is bőven elég lesz. Későbbi fejlesztéshez is jó.

Nekem 2180-am van és erre egy Heatkiller 775 2.5v-es blokkot használok, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Itt vettem aprón.

Radinak elég lesz egy tripla Nexxxos Extreme III Dobsz rá 3db AC ventit és bőven jó lesz. A ventik pedig nagyon halkak.

Vga blokkot sajna nem tudok neked ajánlani. Ebben a többiek segítenek neked.

De itt az én rendszerem ezek vannak benne

:R

[ Szerkesztve ]

(#16022) R.Zoli válasza Tothgera30 (#16013) üzenetére


R.Zoli
őstag

Felejtsd el...Ha van venti a gépben hulla felesleges a passzív radi főleg még erre jön ha nem passzív vagy vizes tápod van...Másrészt a VGA-k hűtését pont nem lenne érdemes kihagyni az eészből mert azok fűtenék szét a házadat...Vízzel pont a VGA-t lehet a legjobban hűteni és a legnagyobb előrelépés a léghez pont itt van.... Egyébként erre a házra nem fél fel 20 darab Cape Cora és az ,hogy ventiket tartó kis műanyag semmire akarsz rárakni 15 kilót az azért nonszensz szépen szólva...

Egyébként ha meg Crossfire lenne mondjuk 2 darab 3870-el akkor már inkább egy 4850-et vegyél...HA meg 2 darab 4850 és erősebb CPU, HDD, RAM FET,NB ,SB is hűtve van akkor oda picit kevés a 20 darab Cape Cora is...

(#16023) R.Zoli válasza .mf (#16020) üzenetére


R.Zoli
őstag

1 az 1-ben igaz!

(#16024) .mf válasza fsb1000 (#16010) üzenetére


.mf
veterán

Nekem sajnos mindkét DDC1-em haldoklik, így gyakran csak egy kis segítséggel indulnak el, és ha elfelejtek rácsapni, akkor néha pumpa nélkül megy a gép. E2160 + agyonmoddolt asetek blokk, 7900GS voltmoddolva 1.2V-ról 1.5V-ra, egy GPU-X-szel; ha nincs terhelve a gép, akkor a proci bekapcsolt EIST-vel és álló pumpával is 50°C alatt marad, a GPU pedig 60 alatt (míg járó pumpával még 30C külső hőmérséklet mellett is 40C alatt marad mindkettő. A 7900-nál max 6-7C különbség van az idle és a terhelt állapot között, míg a gyári hűtésével még télen is 47-49 idle-ről akár 82C-ig is felment...). Ne feledd, hogy ezek azért jó nagy rézdarabok, és van bennük víz is, aminek akkor is van hővezetése, ha a pumpa áll. Mondjuk az én gépemnél az is javít a helyzeten, hogy a radiátorok ventijei a gépre fújnak, így egy kevés légáramlás van körülöttük.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16025) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

kb 2 hét múlva szerintetek már kapható lesz 4850 blokk Mo-n? Mert akkor lehet hogy kéne. És bár valószínűleg senki sem tudja, de hátha: kb mennyi lesz az ára? 20k? Vagy inkább 25 felé? 3850/70 blokk ek honlapján 82,5eur, ami durván 19,5k. Egy bizonyos online boltban (nem reklámozom, mert úgyis Nyugdíjastól fogom venni a blokkokat, csatikat) a 3870 blokk 24,5k. nem tudom, hogy hosszúságban hogy állnak a karik, de szerintem hasonló hosszúak, tehát akkor a blokk is hasonló árban lesz?

(#16026) Bulitt válasza .mf (#16020) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha már vizesíted a rendszert akkor azért vizesíted hogy csend legyen és a hűtési teljesítményed jó legyen. Egy full passzív rendszer adja magát hogy nem tartalmaz ventilátorokat, nincs benne mozgást végző elem. Minden elektronikai elem ad ki magából hőt a működéséből adódóan. Az alaplap is meg a memória is ad ki hőt.

Na most ha egy rendszer full passzív, nincs légmozgás, tökéletes esetben a gép is teljesen szigetelt, a ram hova adja le a hőt? :F :F Egyszerűen felfűtik a levegőt amíg az meg nem süti a rendszert. Érted mi a lényeg?

(#16027) fsb1000 válasza Tothgera30 (#16019) üzenetére


fsb1000
nagyúr

10db = 50cm széles és 45 cm magas egy tag. = 2200 cm2
Ennek kb 40%-át fedi le a venti meg a ház nyilása.

A józan paraszti eszem nem érti miért jó ez? Meg esetleg meg kéne nézni/mérni érdeklődni/becsülni mennyi a hőleadó képessége 1 tagnak.
A gyári alapkiszerelés (1 CPU-ra) asszem 5db.
Nekem túlméretezésnek tünik a 20db. Ráadásnak inkább befele termelnék a hőt mint kifele. Igy már nem is annyira sokk.

(#16028) .mf válasza Bulitt (#16026) üzenetére


.mf
veterán

Akkor most olvasd el mégegyszer, amit írtam, a "nem-passzív vízhűtés" részét is ;)

Ha már úgyis vannak a radiátoron ventik, akkor 1-1 80 ill. 120mm-es venti épp elinduló, párszázas fordulatszámon már nem fog feltűnni mellettük. A vízkörödnek viszont jót fog tenni, hogy jobb az áramlás és kevesebb a leadandó hő; valamint két blokk (és a sok átalakító) árát is megspórolod.

Én azért használok vízhűtést, hogy a legnagyobb zajforrások (cpu és gpu hűtése) megszüntetése mellett a rendszer teljesítményét növelni tudjam, a cpu és gpu-t tuningoljam. A többi alkatrészhez simán halk léghűtést hagyok. Ugyan nem lesz olyan halk, mint egy teljesen passzív rendszer, de olyan drága sem lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16029) fsb1000 válasza Bulitt (#16021) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már többeknél láttam, hogy a kiegyenlítő tartály alacsonyabban van mint a radiátor.
Nálad is ez a helyzet ha jól látom.
Ez valahogy nekem bosszancs'a a műszaki érzékem.

Nincs ebből probléma?

(#16030) gergobaby válasza Bulitt (#16021) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ohh, köszi szépen :R VGA blokkot majd valahogy beszerzem, amúgy ilyen csatlakozókat meg ilyesmit nem kell külön vennem, majd ha úgy adódik akkor valaki segítene hogy milyen csöveket iesmit vegyek? Köszi előre is :R

MOD: elnézve a hőmérsékleteket, nembiztos hogy érdemes 50k-t kiadnom, ha a CPU még melegebb is lesz mint most...

[ Szerkesztve ]

(#16031) fsb1000 válasza Bulitt (#16026) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A táp is vizes?
Mert ha nem, akkor az ad némi szellőzést.

(#16032) Bulitt válasza gergobaby (#16030) üzenetére


Bulitt
őstag

Szívesen. Min 10-es belső csövezést kell csinálni vagy lehet High Flow csatikal szerelni akkor a cső belső 14-16-os lesz :) azt se szabad elfelejteni hogy minden gép máshogy viselkedik, és a vízhűtés igazán csak tuningnál mutatja meg erejét. Az én gépem egyébként is rossz helyen van - sarokban galéria alatt - .

fsb1000: Nem, a tartály magasabban van mint a szivattyú, nézd meg a csövek ívét. Nem tudom mennyire látszik de a tartály magasabban helyezkedik el :) A táp nem vizes, de nekem pl kívül van, szóval semmit nem szellőztet csak magát :) Az ilyen komoly rendszereknél pedig azok a tápok élnek amik fél passzívak, vagyis csak vész ventilátor van bennük.

[ Szerkesztve ]

(#16033) fsb1000 válasza Bulitt (#16032) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. a radi / tartály poziciót kifogásoltam.

ezeken a képeken a ház tetején van egy radiátor (5.25 helyről megy fel neki a viz) és a tartály a ház felső síkja alatt van.

[KÉp 2]

[ Szerkesztve ]

(#16034) Oibacsi


Oibacsi
őstag

A véleményeteket szeretném kikérni. Szerintetek van valami hátránya ha a cső nem átlátszó?

(#16035) Laraxior válasza Oibacsi (#16034) üzenetére


Laraxior
titán

nincsen.Az átlátaszóban sem látod hogy áramlik a víz.
16036: ha folyik úgysem a cső közepén fog folyni,hanem az illesztésnél,ajánlom azt a beteg fekete csövet :C durván mutat a gépben :K

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16036) Oibacsi válasza Laraxior (#16035) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ezt tudom, csak olyasmire gondoltam hogy esetleg valami rendellenességet vehetek észre

(#16037) Bulitt válasza fsb1000 (#16033) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, de a szivattyú lejjebb van mint a tartály és ez a lényeg. Az hogy a radi hol van az nem lényeges úgyanis a szivattyú-nak még ez is kevés :) Ezel se tudtam rendesen terhelni :)

(#16038) fsb1000 válasza Bulitt (#16037) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De hogy légtelenítesz? A radiátoron van csonk?
vagy a szivattyú bekergeti a tágulási tartályba a radiban rekedt buborékot?

(#16039) Shkiz0 válasza fsb1000 (#16038) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

vagy a szivattyú bekergeti a tágulási tartályba a radiban rekedt buborékot?

Pontosan

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16040) Oibacsi válasza Laraxior (#16035) üzenetére


Oibacsi
őstag

én speciel egy fajta kerti vastag falú slagot akarok kipróbálni:d

(#16041) easy...rider válasza easy...rider (#16015) üzenetére


easy...rider
őstag

Nekem valaki nem tud valami infót adni?

(#16042) fsb1000 válasza Shkiz0 (#16039) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt nem gondoltam volna... van valami adalék a vízben, vagy "normál" viszkozítású?
Azt hinné az egyszeri nem vizes ember, hogy a lefele jövő csövön vissza szökik a buborék.

(#16043) jones965 válasza fsb1000 (#16031) üzenetére


jones965
Modder

Megnézném én azt a gépet, ahol a táp ventije oldja meg a gép szellőzését.

(#16044) fsb1000 válasza jones965 (#16043) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Olyan gépről volt szó, ahol minden vizes és kint adja le a hőt, kivéve a HDD meg a RAM.

szerinted? pár százliternyi levegő nem oldja meg?

(#16045) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nah a sok kis bubi kiment a rendszerből már csak a radiba hallani indításnál a "csobogást".

Sajna holnap se lesz rá időm, hogy megnézzem milyen is a teljesítménye szal marad a hétfő, de nem is baj mert amennyit használom hétfőig addig legalább beáll a cucc rendesen. :K

(#16046) jones965 válasza fsb1000 (#16044) üzenetére


jones965
Modder

Nekem pont ilyen gépem van.
Mégis kénytelen voltam visszatenni a ramokra az OCZ ramhűtőt, plussz a vinyók elé egy 600 rpm-es ventit, mert sz@rrá melegedtek.

(#16047) fsb1000 válasza jones965 (#16046) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem lett volna elég előre szívóventinek beállítani a 600 rpm-est?
Az alaplapi chippeknek is jót tett volna. Pl hang/ethernet. Vagy azok nálad nem melegednek? vagy a DVD iród munka közben?
Kimélné a tápot is.

(#16048) Lucif-R válasza Oibacsi (#16036) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát pl algásodást, és nálam pl jó hogy nem fekete csövek vannak mert kiderült hogy a G1/4 -es menetes közdarab berozsdásodott és begenyózta a vizemez is. Feketén ez nem gyött vóna át... :K :U

fsb1000: Nos... ha a mind a szivó és a beömlő csonk víz alatt van akkor a bubik nem fognak visszamászni a radiba. Akármennyire is van lent az a tartály. :U

SzlobiG: Nem garantált hogy magától kimegy. Tessék menetközben döntögetni a radit jobbra balra... majd előre hátra... és ezt ismételgeni párszor és akkor kijönnek a levegők... csak úgy magától ha eddig nem nyomta ki a rendszer akkor ezután se nagyon fogja. :(

easy...rider:
v2

Googlin meg keress egy V1-et... de van ball fent kereső. :U

(#16049) Oibacsi válasza Lucif-R (#16048) üzenetére


Oibacsi
őstag

de a tartály tetejére nem jön fel a genyó? másrészt meg mit használtál hogy berozsdált?

(#16050) Syde


Syde
tag

Algásodás ellen kis ezüst darabka a tartályban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.