Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

(#49551) HUfantom válasza Alu (#49548) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Abba a radiba még jópár munkaórát bele kell tenni hogy a PChez alkalmas legyen. Szerintem az itt ajánlott összes pumpa meg tudja hajtani...
Más kérdés hogy mivel fogod szellőztetni hiszen az Opel nagy-lapátos hűtőventijét nem szeretnéd melléje :)
Viszont a PC-s ventik az enyhén lamellázott radiátorokat szellőztetik jól nem ezt a lamelladzsungelt :)

Drizzt01
Egy kicsit több info kéne. Melyik Asus rampage ?

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#49552) szinimini válasza Drizzt01 (#49550) üzenetére

szinimini
(senior tag)

Határ a csillagos ég :)

(#49553) Sky D. válasza Drizzt01 (#49550) üzenetére

Sky D.
(tag)

Hát újonnan alaplapi szett úgy 25-30000 forint...

+ radi 5-10000, FT
+ CPU blokk 5-1000, FT
+tartály 5-10000 FT
+ pumpa 10-25000 FT
+csatik 10000 FT
+csö... 500-4000Ft

ez a minimum....

Extrák , VGA, memória blokkok... esetleg HDD ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49554) blasko92 válasza Alu (#49548) üzenetére

blasko92
(őstag)

Ezzel három gond is van.

Túl sűrű a lamellázása, alumíniumból van, és nehéz lenne a csonkokat PC-barát 1/4"-esre átszabni.

Ha már mindenképpen autó radiátort szeretnél, akkor olyat keress, ami vörös/sárgarézből van, és ritkább a lamellázása.

Pl. LADA radiátor.

[ Szerkesztve ]

(#49555) Sky D. válasza blasko92 (#49554) üzenetére

Sky D.
(tag)

Vagy a ventiket szívóra felrakni rá , illetve, 2 oldalról megtámogatni aliasz
szendvics , 2 venti között a radiátor :)

amúgy mind a két randinak hasonló a lamella sűrűsége ....

Kezdésnek jó lesz :)

kis sufni tuning rulez :R

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49556) Seri21 válasza blasko92 (#49554) üzenetére

Seri21
(tag)

[link] Ez is jó. Nekem is hasonló van.

(#49557) Alu válasza HUfantom (#49551) üzenetére

Alu
(senior tag)

Miért? Hangos?

blasko92: Persze, jó lenne másik, de jelenleg csak ez áll occóér a rendelkezésemre. :(
Valahogy csak meg lehet oldani azokat a csatikat.. Biztos lehet találni hozzá valami átalakítót. A kínaiak már sokmindent feltaláltak, nehogymár ez nem. :N

Seri21: Az már nice :C Hogy megy át azon a levegő? :D

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49558) Drizzt01 válasza Sky D. (#49553) üzenetére

Drizzt01
(őstag)

Valami hasonlóra gondoltam én is

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49559) Drizzt01 válasza HUfantom (#49551) üzenetére

Drizzt01
(őstag)

Ennyit tudok róla +azt hogy 1356-os , í7 van benne
Az egyik haveré

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49560) Seri21 válasza Alu (#49557) üzenetére

Seri21
(tag)

Hát ha ki van tisztítva, nincs tele szösszel mint az amit linkeltem. 2x22cmes venti van csak rajta és olyan fél kakaón dolgoznak. Amúgy közelről ilyen. Ritkább mint a pc vízhűtés radik.[link]
A legtöbb lada radiátorral amúgy az a baj, hogy vasból vannak a lamellái, nagyon ritka a réz lamellás.

(#49561) HUfantom válasza Drizzt01 (#49559) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Hát akkor talán egy rampage III as deszka lehet.

Azon szerencsés/tlen ( ezt mindenki maga döntse el ) emberek közé tartozik hogy létezik a lapjához gyártott egyben szép vízhűtős blokk...

Bár inkább a VGA-t érdemesebb vizezni. Alaplapnál csak kemény tunnig esetén szokott gond lenni a melegedés

Alu
Mondjuk hogy ott a hang nem volt tervezési tényező. Illetve talán max annyira hogy a motoron ne tegyen túl hangban :)

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#49562) Alu válasza Seri21 (#49560) üzenetére

Alu
(senior tag)

Persze, tökig ki lesz tisztítva minden.
Azon gondolkoztam, hogy az autókban van egy 'fűtő' radiátor is, ami a meleget adja a belső térben. Az mennyire lehet jó a pc -hez? Mert az végülis valami ilyesmi lehet.

λŁƯ™

(#49563) tajcsi válasza OC (#49525) üzenetére

tajcsi
(senior tag)

Pusztán informatív jelleggel kérdeztem ugye az aranynak van hivatalos árfolyama, ezt mindenki tuhatja,,,akkor így kérdezem: a cuccra mennyi gramm arany kellett? És a mesterbácsi ennek az árnak hányszorosát kérte még el mint munkadíjjat?
Jah, a blokk talpazata is aranyozva van? Mennyit csökkent így a proci hőmérséklete? :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#49564) Seri21 válasza Alu (#49562) üzenetére

Seri21
(tag)

Az nagyon sűrűn lamellázott sztem.

(#49565) TaaT válasza HUfantom (#49561) üzenetére

TaaT
(veterán)

az első szériás Rampage extreme-nek megvolt az a jó tulajdonsága hogy lehetett külön blokkot rá rakni és megmaradt a gyári heatpipe-os cucc :) a rossz tulajdonsága meg: tuning nélkül is eléggé melegedett az északi híd...

[ Szerkesztve ]

(#49566) OC válasza HuTi.HUN (#49541) üzenetére

OC
(őstag)

Nem egyedi eset, kaptam már így plekótartit (aszem pont SimonYana fogta ki).

(#49567) Alu

Alu
(senior tag)

Laing DDC 1T pumpát érdemes használtan venni?
Létezik ebből utángyártott vagy egyéb kínai verzió?

λŁƯ™

(#49568) HUfantom válasza Alu (#49567) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Sok verziót gyártottak de azok ha jól emlékszem mind Laing Made in Hungary.

Utángyártott vagy kínai verzió tudomásom szerint nincs.
Arra gondolsz hogy 25-30 ezebe kerül egy pumpa a boltban és 3-5.000 apróhirdetésben ?
Ez azért van mert sok pumpát "örökre kölcsönvettek" :)

Nincs benne kopó alkatrész ha nem járatták szárazon akkor az 0-1-2-3-4 éves példányok között nincs különbség...

(#49569) djcsefa válasza Sky D. (#49553) üzenetére

djcsefa
(tag)

De nálam tökéletesen bevált a fusionblock.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#49570) SimonYana válasza OC (#49566) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Nem nekem más volt!
Nekem a rézfedeles LAING D5 -nek a fordulat szabályzó helyet áram feszültség szabályzó volt! Én a henger tartályokkal maximálisan meg voltam mindég elégedve!
Nekem mindég fekete műanyag végű tartályaim voltak! :R

® SimonYana ®

(#49571) TaaT válasza HUfantom (#49568) üzenetére

TaaT
(veterán)

pedig voltak másolatok, de azok érthető okokból nem jutottak el hozzánk :) [link]

(#49572) Sky D. válasza djcsefa (#49569) üzenetére

Sky D.
(tag)

Ott figyel a proci mellet fekete mosfet :) ez csak az egyik híd vízhűtése :) én teljes alaplapi szettet írtam ami mosfetekekkel illletve FC blokk esetén 20-35 böl jön ki.

:R

[ Szerkesztve ]

(#49573) planbmokus válasza HuTi.HUN (#49541) üzenetére

planbmokus
(senior tag)

Egy tartályt megrendeltél kintről? :F
Ennyire olcsó volt?
Nekem Tody mestertől jött tegnap egy ilyen, s egy pihe sincs rajt!

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#49574) jilian

jilian
(őstag)

(#49575) Drizzt01 válasza jilian (#49574) üzenetére

Drizzt01
(őstag)

Helló nekem 12-es zöld Revoltekek vannak , elhanyagolható a hangja

(#49576) Drizzt01

Drizzt01
(őstag)

ez

(#49577) Drizzt01

Drizzt01
(őstag)

ez is jó , csak kicsit drágább

(#49578) jilian válasza Drizzt01 (#49577) üzenetére

jilian
(őstag)

1200-on 18 dB ??
Ez biztos valòs? :U

(#49579) planbmokus

planbmokus
(senior tag)

Ez mennyire lehet valós adat?

CPU : 19C

A szobában 23 C van, viszont a fal, ahonnan szívja a két venti a radira a levegőt az 17C-os.[link]

[ Szerkesztve ]

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#49580) HuTi.HUN válasza planbmokus (#49573) üzenetére

HuTi.HUN
(tag)

Nem csak ezt rendeltem, viszont a többi cucc sértetlen. :)

(#49581) szinimini válasza Drizzt01 (#49577) üzenetére

szinimini
(senior tag)

nekem ilyen van és ezt eléggé ajánlották,hogy elég halk

(#49582) OC válasza SimonYana (#49570) üzenetére

OC
(őstag)

Nekem viszont van egy CRM rendszerem és pontosan látom, hogy volt egy törött hengertartid, mégpedig egy 400-as Magicool. :B

jilian: Ne morcoskodj, ha nem kapsz egyből választ. Az alkatrészek zajszintjére vonatkozó adatok pedig a legritkább esetben tükrözik az eszköz valóságban tapasztalt zajszintjét.

(#49583) lori80 válasza OC (#49582) üzenetére

lori80
(tag)

SimonYana-nak,mar annyi tartalya,meg rendszere volt,hogy mar nem is emlekszik ilyen aprosagokra:-) :-) :-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49584) OC válasza lori80 (#49583) üzenetére

OC
(őstag)

Ezt csak megerősíteni tudom. :K :))

(#49585) jilian válasza OC (#49582) üzenetére

jilian
(őstag)

Nem vagyok morcos! :o :DDD
Szóval akkor jól gyanítottam, hogy az nem épp a valóságot tükrözi...főleg nem annyi pénzért. :(
Tehát?

A ház amibe kerülni fog, és az elképzelésem is ilyen.

(#49586) Madn!ght válasza jilian (#49585) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Szia!

Én a single radiátorra 2 db Coolink Swif2-120p -t tettem. (előlapi panellel @1000rpm)
A tripla radimra pedig 3 db Bitfenix spectre 120mm blue led ventit. (1000rpm, 10-15 dB körüli zaj)

Előbbit kb 1,5 éve használom, és nagyon meg vagyok a teljesítményével elégedve. 1000 rpm-en szinte semmi hangja nincs. (~10dB)

Utóbbiból 2 dbot vásároltam, mivel jó minőségű ledes venitit szerettem volna elérhető áron. Sok pozitív visszajelzés volt a Bitfenix termékeiről, ezért kipróbáltam. Tényleg nagyon halk (habár a gyári specifikáció dB<20 értéket ír.) Én a fülemnek hittem, és nagyon meggyőzött. Közelről sincs semmi hangja, csak egy kicsi szélzaj. ezen felbuzdulva vettem még egyet, és mind3-at felszereltem a tripla radimra. Látvány szempontjából sem utolsó. Nagyon szép tónusú kéket (UV hatású) világít.

Szintén csak ajánlani tudom a Noiseblocker Blacksilentfan XL1 ventijét. 2 db-ot használtam belőlük. (1000rpm, 13 dB)

Mindhárom 60 m3/h körüli levegőt szállít azonos rpm-en.

140-es ventikben nincs tapasztalatom, remélem más tud segíteni.

(#49587) OC válasza jilian (#49585) üzenetére

OC
(őstag)

A helyzet az, hogy nekem a Noctua a személyes kedvenc, viszont a színvilága miatt sok mod-ba / házba nem illeszkedik kinézetben.

Ami még nekem bevált eddig: Gelid SilentPro, Yate-Loon D12SL-12, Scythe (egy két típus).

Ezek közül gyak egy sem illik a gépedbe, max. ha átfested. :)

(#49588) Madn!ght válasza Madn!ght (#49586) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Jah, még annyi, hogy ezek darabja számomra még megfizethető árban, 2000 HUF körül mozognak.

Nézegettem én is Noctuákat, ill Enermaxot, de azok már inkább 3000-5000 ft-os kategóriájúak voltak.

(#49589) imibogyo válasza Madn!ght (#49588) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Akkor mit vegyek én a Phobya Nova-ra? 9x 3000Ft = 27k Ft a venti. :D

De nem gond, mert nem nagyon lesz rajta pörgőke, csak úgy belegondoltam, ahogy írtad az árakat. :B

[ Szerkesztve ]

(#49590) jilian válasza Madn!ght (#49586) üzenetére

jilian
(őstag)

:R
Köszönöm szépen.
BitFenix Spectre PRO -kat már én is nézegettem, és van belőlük minden méretben. :K
Szerintem a 14-esek sem lehetnek hangosabbak, elvégre tudniuk kell azt a levegőszállítást kisebb fordulaton ergo halkabban.

OC :R

Igen sajnos ezek nem passzolnának a házba, pedig a Noctua tényleg jó nem is értem miért erőltetik ezt a krémes színt. :((

(#49591) Madn!ght válasza imibogyo (#49589) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Ahogy tapasztaltam 2000 ft körül van az a határ ami még minőségben, ill ár/teljesítmény viszonylatban megéri.

Todynál láttam 18-as phoboya ventiket ~3k körül. abból 4 db-ot ha fel tudnál applikáni a radidra, máris olcsóbban megúsznád. (asszem razermazer fórumtársnak volt így megoldva a Mo-Ra 2-je.) Persze ahhoz kellet némi átalakítás. :K

(#49592) Razermazer : na tessék, csak emlegetni kellett. :C

[ Szerkesztve ]

(#49592) Razermazer válasza imibogyo (#49589) üzenetére

Razermazer
(őstag)

Mondjuk 4 darab 18-as phobya ventit, sacc per kb 9000-ft plusz egy phobya 4x18-as ventirácsot szintén 9000Ft-ért. Már olcsóbban kijöttél, és némán fognak teljesíteni kellő légárammal.
Megelőztek :D azért kellett az átalakítás, mert azért a kis tartólemezért 9000-et én sem adtam ki :D megcsináltam magam összeszedett aluhulladékból szerintem katonás lett[link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49593) Madn!ght válasza Razermazer (#49592) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Teljesen korrekt lett. :C

(#49594) imibogyo válasza Madn!ght (#49591) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Köszönöm az infókat, mindkettőtöknek.

Mondjuk tisztában voltam ezzel, csak mivel az eredeti téma 120-as ventikről szólt én is ahhoz szóltam hozzá. De majdnem passzív lesz a rendszer, csak a procit fogja egyelőre hűteni. Egy 230-as venti megy majd rá, amit vagy megoldok hőkapcsolósra, vagy csak simán kap egy kapcsolót és kész.

Az átalakításoktól nem félek, hamarosan készül a ház is, ami be tudja nyelni a radiátort, és ha minden igaz már útban van az alutáblám is, tehát ezzel nem lesz gond. 9k-t én is nagyon sajnálok egy darab lemezért.. :K

(#49595) kicsipapucs válasza djcsefa (#49569) üzenetére

kicsipapucs
(őstag)

Mennyit hozott neked hőfokban a léghűtős bordához képest a fusion blokk?

Nyugodj békében, drága pici Maffia cicánk. :(

(#49596) TaaT válasza jilian (#49585) üzenetére

TaaT
(veterán)

Mivel van külön haz_ventilatorok topik valszeg azért nem kaptál elsőre választ... amúgy a Swif2 2000ft alatt simán bestbuy a 12-esek között, csak a színével kell megbarátkozni [link]

(#49597) jilian válasza TaaT (#49596) üzenetére

jilian
(őstag)

Tudom, hogy van arra topik, ès a ventik nem is oda fognak kerülni
ha figyelmesebb lettèl volna....

(#49598) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#49487) üzenetére

SkyS1gn
(nagyúr)

cuccok beszerzés alatt, 2-3hét és nálam lesznek! :))

[Video shoot and editing] [If you love my work contact me]>>>[YT:https://goo.gl/Px2Pem]

(#49599) SimonYana válasza OC (#49582) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Valami rémlik!
Bakker!
Milyen jó is ha az embernek vannak ilyen feljegyzései!
Mindenre tudod a választ és a tapasztalatokat! :))

Te valamit tudsz! :))

® SimonYana ®

(#49600) TaaT válasza jilian (#49597) üzenetére

TaaT
(veterán)

Abban a topikban nem a házon van a hangsúly hanem a ventilátorokon ha figyelmesebb lettél volna :P

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.