Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49551) HUfantom válasza Alu (#49548) üzenetére


HUfantom
őstag

Abba a radiba még jópár munkaórát bele kell tenni hogy a PChez alkalmas legyen. Szerintem az itt ajánlott összes pumpa meg tudja hajtani...
Más kérdés hogy mivel fogod szellőztetni hiszen az Opel nagy-lapátos hűtőventijét nem szeretnéd melléje :)
Viszont a PC-s ventik az enyhén lamellázott radiátorokat szellőztetik jól nem ezt a lamelladzsungelt :)

Drizzt01
Egy kicsit több info kéne. Melyik Asus rampage ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49552) szinimini válasza Drizzt01 (#49550) üzenetére


szinimini
senior tag

Határ a csillagos ég :)

(#49553) Sky D. válasza Drizzt01 (#49550) üzenetére


Sky D.
tag

Hát újonnan alaplapi szett úgy 25-30000 forint...

+ radi 5-10000, FT
+ CPU blokk 5-1000, FT
+tartály 5-10000 FT
+ pumpa 10-25000 FT
+csatik 10000 FT
+csö... 500-4000Ft

ez a minimum....

Extrák , VGA, memória blokkok... esetleg HDD ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49554) blasko92 válasza Alu (#49548) üzenetére


blasko92
őstag

Ezzel három gond is van.

Túl sűrű a lamellázása, alumíniumból van, és nehéz lenne a csonkokat PC-barát 1/4"-esre átszabni.

Ha már mindenképpen autó radiátort szeretnél, akkor olyat keress, ami vörös/sárgarézből van, és ritkább a lamellázása.

Pl. LADA radiátor.

[ Szerkesztve ]

(#49555) Sky D. válasza blasko92 (#49554) üzenetére


Sky D.
tag

Vagy a ventiket szívóra felrakni rá , illetve, 2 oldalról megtámogatni aliasz
szendvics , 2 venti között a radiátor :)

amúgy mind a két randinak hasonló a lamella sűrűsége ....

Kezdésnek jó lesz :)

kis sufni tuning rulez :R

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49556) Seri21 válasza blasko92 (#49554) üzenetére


Seri21
tag

[link] Ez is jó. Nekem is hasonló van.

(#49557) Alu válasza HUfantom (#49551) üzenetére


Alu
senior tag

Miért? Hangos?

blasko92: Persze, jó lenne másik, de jelenleg csak ez áll occóér a rendelkezésemre. :(
Valahogy csak meg lehet oldani azokat a csatikat.. Biztos lehet találni hozzá valami átalakítót. A kínaiak már sokmindent feltaláltak, nehogymár ez nem. :N

Seri21: Az már nice :C Hogy megy át azon a levegő? :D

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#49558) Drizzt01 válasza Sky D. (#49553) üzenetére


Drizzt01
őstag

Valami hasonlóra gondoltam én is

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49559) Drizzt01 válasza HUfantom (#49551) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ennyit tudok róla +azt hogy 1356-os , í7 van benne
Az egyik haveré

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49560) Seri21 válasza Alu (#49557) üzenetére


Seri21
tag

Hát ha ki van tisztítva, nincs tele szösszel mint az amit linkeltem. 2x22cmes venti van csak rajta és olyan fél kakaón dolgoznak. Amúgy közelről ilyen. Ritkább mint a pc vízhűtés radik.[link]
A legtöbb lada radiátorral amúgy az a baj, hogy vasból vannak a lamellái, nagyon ritka a réz lamellás.

(#49561) HUfantom válasza Drizzt01 (#49559) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát akkor talán egy rampage III as deszka lehet.

Azon szerencsés/tlen ( ezt mindenki maga döntse el ) emberek közé tartozik hogy létezik a lapjához gyártott egyben szép vízhűtős blokk...

Bár inkább a VGA-t érdemesebb vizezni. Alaplapnál csak kemény tunnig esetén szokott gond lenni a melegedés

Alu
Mondjuk hogy ott a hang nem volt tervezési tényező. Illetve talán max annyira hogy a motoron ne tegyen túl hangban :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49562) Alu válasza Seri21 (#49560) üzenetére


Alu
senior tag

Persze, tökig ki lesz tisztítva minden.
Azon gondolkoztam, hogy az autókban van egy 'fűtő' radiátor is, ami a meleget adja a belső térben. Az mennyire lehet jó a pc -hez? Mert az végülis valami ilyesmi lehet.

λŁƯ™

(#49563) tajcsi válasza OC (#49525) üzenetére


tajcsi
senior tag

Pusztán informatív jelleggel kérdeztem ugye az aranynak van hivatalos árfolyama, ezt mindenki tuhatja,,,akkor így kérdezem: a cuccra mennyi gramm arany kellett? És a mesterbácsi ennek az árnak hányszorosát kérte még el mint munkadíjjat?
Jah, a blokk talpazata is aranyozva van? Mennyit csökkent így a proci hőmérséklete? :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#49564) Seri21 válasza Alu (#49562) üzenetére


Seri21
tag

Az nagyon sűrűn lamellázott sztem.

(#49565) TaaT válasza HUfantom (#49561) üzenetére


TaaT
veterán

az első szériás Rampage extreme-nek megvolt az a jó tulajdonsága hogy lehetett külön blokkot rá rakni és megmaradt a gyári heatpipe-os cucc :) a rossz tulajdonsága meg: tuning nélkül is eléggé melegedett az északi híd...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#49566) OC válasza HuTi.HUN (#49541) üzenetére


OC
őstag

Nem egyedi eset, kaptam már így plekótartit (aszem pont SimonYana fogta ki).

(#49567) Alu


Alu
senior tag

Laing DDC 1T pumpát érdemes használtan venni?
Létezik ebből utángyártott vagy egyéb kínai verzió?

λŁƯ™

(#49568) HUfantom válasza Alu (#49567) üzenetére


HUfantom
őstag

Sok verziót gyártottak de azok ha jól emlékszem mind Laing Made in Hungary.

Utángyártott vagy kínai verzió tudomásom szerint nincs.
Arra gondolsz hogy 25-30 ezebe kerül egy pumpa a boltban és 3-5.000 apróhirdetésben ?
Ez azért van mert sok pumpát "örökre kölcsönvettek" :)

Nincs benne kopó alkatrész ha nem járatták szárazon akkor az 0-1-2-3-4 éves példányok között nincs különbség...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49569) djcsefa válasza Sky D. (#49553) üzenetére


djcsefa
tag

De nálam tökéletesen bevált a fusionblock.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#49570) SimonYana válasza OC (#49566) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem nekem más volt!
Nekem a rézfedeles LAING D5 -nek a fordulat szabályzó helyet áram feszültség szabályzó volt! Én a henger tartályokkal maximálisan meg voltam mindég elégedve!
Nekem mindég fekete műanyag végű tartályaim voltak! :R

® SimonYana ®

(#49571) TaaT válasza HUfantom (#49568) üzenetére


TaaT
veterán

pedig voltak másolatok, de azok érthető okokból nem jutottak el hozzánk :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#49572) Sky D. válasza djcsefa (#49569) üzenetére


Sky D.
tag

Ott figyel a proci mellet fekete mosfet :) ez csak az egyik híd vízhűtése :) én teljes alaplapi szettet írtam ami mosfetekekkel illletve FC blokk esetén 20-35 böl jön ki.

:R

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49573) planbmokus válasza HuTi.HUN (#49541) üzenetére


planbmokus
senior tag

Egy tartályt megrendeltél kintről? :F
Ennyire olcsó volt?
Nekem Tody mestertől jött tegnap egy ilyen, s egy pihe sincs rajt!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#49574) jilian


jilian
addikt

(#49575) Drizzt01 válasza jilian (#49574) üzenetére


Drizzt01
őstag

Helló nekem 12-es zöld Revoltekek vannak , elhanyagolható a hangja

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49576) Drizzt01


Drizzt01
őstag

ez

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49577) Drizzt01


Drizzt01
őstag

ez is jó , csak kicsit drágább

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49578) jilian válasza Drizzt01 (#49577) üzenetére


jilian
addikt

1200-on 18 dB ??
Ez biztos valòs? :U

(#49579) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ez mennyire lehet valós adat?

CPU : 19C

A szobában 23 C van, viszont a fal, ahonnan szívja a két venti a radira a levegőt az 17C-os.[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#49580) HuTi.HUN válasza planbmokus (#49573) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Nem csak ezt rendeltem, viszont a többi cucc sértetlen. :)

(#49581) szinimini válasza Drizzt01 (#49577) üzenetére


szinimini
senior tag

nekem ilyen van és ezt eléggé ajánlották,hogy elég halk

(#49582) OC válasza SimonYana (#49570) üzenetére


OC
őstag

Nekem viszont van egy CRM rendszerem és pontosan látom, hogy volt egy törött hengertartid, mégpedig egy 400-as Magicool. :B

jilian: Ne morcoskodj, ha nem kapsz egyből választ. Az alkatrészek zajszintjére vonatkozó adatok pedig a legritkább esetben tükrözik az eszköz valóságban tapasztalt zajszintjét.

(#49583) lori80 válasza OC (#49582) üzenetére


lori80
tag

SimonYana-nak,mar annyi tartalya,meg rendszere volt,hogy mar nem is emlekszik ilyen aprosagokra:-) :-) :-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49584) OC válasza lori80 (#49583) üzenetére


OC
őstag

Ezt csak megerősíteni tudom. :K :))

(#49585) jilian válasza OC (#49582) üzenetére


jilian
addikt

Nem vagyok morcos! :o :DDD
Szóval akkor jól gyanítottam, hogy az nem épp a valóságot tükrözi...főleg nem annyi pénzért. :(
Tehát?

A ház amibe kerülni fog, és az elképzelésem is ilyen.

(#49586) Madn!ght válasza jilian (#49585) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Én a single radiátorra 2 db Coolink Swif2-120p -t tettem. (előlapi panellel @1000rpm)
A tripla radimra pedig 3 db Bitfenix spectre 120mm blue led ventit. (1000rpm, 10-15 dB körüli zaj)

Előbbit kb 1,5 éve használom, és nagyon meg vagyok a teljesítményével elégedve. 1000 rpm-en szinte semmi hangja nincs. (~10dB)

Utóbbiból 2 dbot vásároltam, mivel jó minőségű ledes venitit szerettem volna elérhető áron. Sok pozitív visszajelzés volt a Bitfenix termékeiről, ezért kipróbáltam. Tényleg nagyon halk (habár a gyári specifikáció dB<20 értéket ír.) Én a fülemnek hittem, és nagyon meggyőzött. Közelről sincs semmi hangja, csak egy kicsi szélzaj. ezen felbuzdulva vettem még egyet, és mind3-at felszereltem a tripla radimra. Látvány szempontjából sem utolsó. Nagyon szép tónusú kéket (UV hatású) világít.

Szintén csak ajánlani tudom a Noiseblocker Blacksilentfan XL1 ventijét. 2 db-ot használtam belőlük. (1000rpm, 13 dB)

Mindhárom 60 m3/h körüli levegőt szállít azonos rpm-en.

140-es ventikben nincs tapasztalatom, remélem más tud segíteni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49587) OC válasza jilian (#49585) üzenetére


OC
őstag

A helyzet az, hogy nekem a Noctua a személyes kedvenc, viszont a színvilága miatt sok mod-ba / házba nem illeszkedik kinézetben.

Ami még nekem bevált eddig: Gelid SilentPro, Yate-Loon D12SL-12, Scythe (egy két típus).

Ezek közül gyak egy sem illik a gépedbe, max. ha átfested. :)

(#49588) Madn!ght válasza Madn!ght (#49586) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jah, még annyi, hogy ezek darabja számomra még megfizethető árban, 2000 HUF körül mozognak.

Nézegettem én is Noctuákat, ill Enermaxot, de azok már inkább 3000-5000 ft-os kategóriájúak voltak.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49589) imibogyo válasza Madn!ght (#49588) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor mit vegyek én a Phobya Nova-ra? 9x 3000Ft = 27k Ft a venti. :D

De nem gond, mert nem nagyon lesz rajta pörgőke, csak úgy belegondoltam, ahogy írtad az árakat. :B

[ Szerkesztve ]

(#49590) jilian válasza Madn!ght (#49586) üzenetére


jilian
addikt

:R
Köszönöm szépen.
BitFenix Spectre PRO -kat már én is nézegettem, és van belőlük minden méretben. :K
Szerintem a 14-esek sem lehetnek hangosabbak, elvégre tudniuk kell azt a levegőszállítást kisebb fordulaton ergo halkabban.

OC :R

Igen sajnos ezek nem passzolnának a házba, pedig a Noctua tényleg jó nem is értem miért erőltetik ezt a krémes színt. :((

(#49591) Madn!ght válasza imibogyo (#49589) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ahogy tapasztaltam 2000 ft körül van az a határ ami még minőségben, ill ár/teljesítmény viszonylatban megéri.

Todynál láttam 18-as phoboya ventiket ~3k körül. abból 4 db-ot ha fel tudnál applikáni a radidra, máris olcsóbban megúsznád. (asszem razermazer fórumtársnak volt így megoldva a Mo-Ra 2-je.) Persze ahhoz kellet némi átalakítás. :K

(#49592) Razermazer : na tessék, csak emlegetni kellett. :C

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49592) Razermazer válasza imibogyo (#49589) üzenetére


Razermazer
őstag

Mondjuk 4 darab 18-as phobya ventit, sacc per kb 9000-ft plusz egy phobya 4x18-as ventirácsot szintén 9000Ft-ért. Már olcsóbban kijöttél, és némán fognak teljesíteni kellő légárammal.
Megelőztek :D azért kellett az átalakítás, mert azért a kis tartólemezért 9000-et én sem adtam ki :D megcsináltam magam összeszedett aluhulladékból szerintem katonás lett[link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49593) Madn!ght válasza Razermazer (#49592) üzenetére


Madn!ght
addikt

Teljesen korrekt lett. :C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49594) imibogyo válasza Madn!ght (#49591) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm az infókat, mindkettőtöknek.

Mondjuk tisztában voltam ezzel, csak mivel az eredeti téma 120-as ventikről szólt én is ahhoz szóltam hozzá. De majdnem passzív lesz a rendszer, csak a procit fogja egyelőre hűteni. Egy 230-as venti megy majd rá, amit vagy megoldok hőkapcsolósra, vagy csak simán kap egy kapcsolót és kész.

Az átalakításoktól nem félek, hamarosan készül a ház is, ami be tudja nyelni a radiátort, és ha minden igaz már útban van az alutáblám is, tehát ezzel nem lesz gond. 9k-t én is nagyon sajnálok egy darab lemezért.. :K

(#49595) kicsipapucs válasza djcsefa (#49569) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mennyit hozott neked hőfokban a léghűtős bordához képest a fusion blokk?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#49596) TaaT válasza jilian (#49585) üzenetére


TaaT
veterán

Mivel van külön haz_ventilatorok topik valszeg azért nem kaptál elsőre választ... amúgy a Swif2 2000ft alatt simán bestbuy a 12-esek között, csak a színével kell megbarátkozni [link]

Give them hell Ukraine!

(#49597) jilian válasza TaaT (#49596) üzenetére


jilian
addikt

Tudom, hogy van arra topik, ès a ventik nem is oda fognak kerülni
ha figyelmesebb lettèl volna....

(#49598) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#49487) üzenetére


SkyS1gn
félisten

cuccok beszerzés alatt, 2-3hét és nálam lesznek! :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49599) SimonYana válasza OC (#49582) üzenetére


SimonYana
addikt

Valami rémlik!
Bakker!
Milyen jó is ha az embernek vannak ilyen feljegyzései!
Mindenre tudod a választ és a tapasztalatokat! :))

Te valamit tudsz! :))

® SimonYana ®

(#49600) TaaT válasza jilian (#49597) üzenetére


TaaT
veterán

Abban a topikban nem a házon van a hangsúly hanem a ventilátorokon ha figyelmesebb lettél volna :P

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.