Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) nebancsa válasza fsb1000 (#29000) üzenetére


nebancsa
senior tag

Köszönöm szépen!

Csak azért kérdem mert beszereztem mindenhova HF-es csatlakozókat, ha egykörösre kötöm sok értelme nem volt, de rontani se fog a dolgon :)
Legfeljebb kisérletezek ha nem jön be...

Off : Neked van valami közöd Gigahertz-hez (Ordasi Gábor) (a nicked miatt feltételezem)
Esetleg lehet még írásait valahol olvasni, épp min ténykedik. Annak idején nagy hatással volt rám, ha nem olvasom a cikkeit biztos nem lenne vízhűtésem.
Off

(#29002) fsb1000 válasza nebancsa (#29001) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs, és személyesen nem ismer(t)em Ordasit, de Ő is nagy kisérletező, meg kicsit kokányoló volt.

(#29003) Tikakukac


Tikakukac
titán

A baj, hogy nem sokan használnak ilyet és nem is találok róla semmit a neten. Ha más nem akkor keresek valami rendes pumpit, de sikerült 10k-t elvernem most csak a házba való anyagokra szóval kényszerpihi várható :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29004) shteer válasza nebancsa (#29001) üzenetére


shteer
titán

ne hidd h nem volt értelme, a csőnek is van ellenállása és az biztosítja a víz útjának jelentős részét

elég lesz az egy kör :K

..szerintem jónak tűnik

(#29005) nemethati válasza Nippon (#28997) üzenetére


nemethati
senior tag

Mivel komoly üzletember, le lehet vele zsírozni a postát, kisebb tétel esetén :K

nebancsa: az L20as nem szereti a 8as csöveket se, azzal is "elfojtod" hát még a kisebbel...tapasztalat!

[ Szerkesztve ]

(#29006) nebancsa válasza nemethati (#29005) üzenetére


nebancsa
senior tag

Akkor el sem mondom, hogy sok éve milyen keresztmetszettel használom :B

(#29007) Mlacee


Mlacee
tag

Sziasztok

Gőzerővel készül a rendszerem, az egész nyarat végigdolgoztam a garázsban átlag napi 6 órákat és ma már a negyedik sikertelen leak teszt után végre egy rendesen szigetelt rendszerem van amit körülbelül egy órája hajt a frissen vásárolt Laing DDCm (tehát most volt bekapcsolva először). Az egészről majd irok egy részletes blogot viszont most szeretném a tanácsotokat kérni, újra.

Noha a kisebbik radiátorom ereszt ez egy későbbi probléma.Ki lett kötve a rendszerből és az nélkül üzemel : tartály, CPU blokk, NB blokk, VGA blokk, egy nagy soros radiátor.
A rendszert többé kevésbé légtelenitettem, természetesen kisebb buborékok még repkednek fel a tartályban de oda a nagy radiátorból megy a víz.

A gondom most jelenleg az,hogy ugyan sokszor olvastam hogy a DDC ha levegőt is lapátol akkor hangos, feltöltésnél volt is hangja de aztán halkult ahogy fogytak a buborékok.

Most viszont egyáltalán semmilyen buborékot nem látok a vízáramban, a tartályban pár percenként kering egy darab, viszont a pumpa még mindig tisztán hallható és hangosabb is mint a tápom.

A hangja erősen emlékeztet ilyen szürcsögésre illetve apró gyöngyök csörgésére, sztem egyértelműen levegő miatt. Próbáltam a csöveket pár helyen megszorítani picit, hogy nagyobb nyomás alakuljon ki ez pár bubit ki is szabaditott a blokkokból, a pumpa a teljes rendszer legalján van de azt akárhogy mozgattam, sehogy nem jött ki belőle levegő.

Mikor fog a pumpa végre elhallgatni?

Will work for FSB!

(#29008) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

egy gyors kérdésem lenne...
van egy Laing D5 Vario pumpám, létezik hozzá vmi megoldás, amivel rögzíteni lehet mondjuk egy 5.25"-ös helyre? vagy csak lecsavarozni a ház aljára?
:R :R

(#29009) #97544192 válasza dvdbackuper (#29008) üzenetére


#97544192
törölt tag

létezik, én szétszedtem egy dvd-t, a lemezéből levágtam egy kicsit, lefujtam feketére, kifurtam, és kész is a pumpa rögzítő. :DDD

(#29010) helkis válasza TESCO-Zsömle (#28993) üzenetére


helkis
addikt

anno nálam ez volt a helyzet egy nexos-triplával +q6600-tal +fuzionV1-el anno : [link]
szóval a q6600-ot túlhajtva: nehéz lehűteni :DDD
ha jól emlékszem sokan ilyen eredmények után döntöttek polír mellett, és hozott is nekik -5-6 fokot..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#29011) nemethati válasza helkis (#29010) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen, én is fel akartam polírozni a 2magosomat, de aztán kicsit utánajártam: 4magost megéri, esetenként 10 fokot is csökkenhet, 2magosnál már csak 2-3...függ a kupak gyári állapotától is.

(#29012) gyurczy válasza nemethati (#29011) üzenetére


gyurczy
őstag

Nálam a polír semmit nem hozott gyakorlatilag.

(#29013) kris75


kris75
aktív tag

Hi!
Valaki használja ezt a komplett hűtést?
Corsair COOLING HYDRO SERIES H50
megköszönnék minden infót!
Kris :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#29014) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Most tervezem összerakni vízhűtésem a hétvégén, de felmerült egy ötletem a bekötést illetően, amiben kérném a szakavatottak véleményét :) előre is kösz. Csináltam kép paintes skiccet (álomszépek :DD ), hogy mik az elképzeléseim.
1. sorba kötök mindent, a dual és sinlge radit is
dual radi, single radi, cpu, fet1, fet2, nb, sb, vga, pumpa
[link]

2. sorba kötök itt is mindent, de a vga elé teszem a singla radit
dual radi, cpu, fet1, fet2, nb, sb, singla radi, vga - esetleg így kicsit hűsebb lesz a vganak.
[link]

Vélemények? van a 2. variációnak értelme?
Thnx előre is!

(#29015) jones965 válasza Mlacee (#29007) üzenetére


jones965
Modder

Ne csak a csöveket és szivattyút mozgasd, hanem az egész rendszert, legfőképp a radiátort bekapcsolt szivattyú mellett.

#29014) matyee: csupán esetleg esztétikai különbség lesz a 2 variáció között, hőfokban nem valószínű, ha az összes befolyásoló tényező ( szobahő, ventik elhelyezkedése, stb. ) nem változik. Csináld úgy, ahogy neked leginkább szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#29016) matyee válasza jones965 (#29015) üzenetére


matyee
őstag

Köszi, én is ezt tippeltem. Szép, szép, de sz :)) rt sem ér. Marad akkor az első variáció, az esztétikusabb és egyszerűbb.

(#29017) shteer válasza kris75 (#29013) üzenetére


shteer
titán

csekély az esély :)

..szerintem jónak tűnik

(#29018) fsb1000 válasza matyee (#29014) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezzel a megoldással csak 1 bajom van.
A dupla radiból leadott hő, átmegy a házon és a vizzel nem hűtött alkatrészek hőmérsékletét megemeli valamennyivel. (de többeknél jól müxik ez az elrendezés..)

Szerencsére nálad csak a RAM és a HDD-k nincsenek vizzel hütve. Én biztos kiszedném öket a közvetlen légáramból, ha az 35°C főlé menne.
Mintahogy a legtöbb dolog ez is próba kérdése, egy 30 perces Prime+furmark után ellenörízném a HDD és RAM hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

(#29019) Mlacee válasza jones965 (#29015) üzenetére


Mlacee
tag

Kösz a választ, az egész gépházat mozgattam, feküdt már mindkét oldalán noha nem sokáig, megpróbálom huzamosabb ideig úgy hagyni.
A hang csökkent valamelyest, de még mindig "felszörtyen".

Will work for FSB!

(#29020) dvdbackuper válasza #97544192 (#29009) üzenetére


dvdbackuper
őstag

esetleg kép lenne róla, h mégis hogy néz ki? :R

(#29021) fsb1000 válasza kris75 (#29013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez egy elég új cucc... és valószinüleg olyanok veszik meg, akik ezt a topicot nem sürűn látogatják.

De...
Szerintem épp olyan, mint a TT-s kitek, csak olcsóbb, kompaktabb, egyszerübb beszerelni.
Hátránya a blokkba szerelt szivattyú, amely igy zajosabb lehet és hiba esetén csere vagy kuka.

Szóval ez a cucc is pont arra jó amire tervezték, átlag felhasználó vizet telepítsen a gépébe alig jobb hatásfokkal mint egy fele ennyibe kerülő léghűtő.
Biztos néztél árakat (20K alatt) és teszteket is: [link]

A tesztből rögtön kiderűl a cucc leggyengébb pontja a radiátor. 4 fok nyereség, ha a szimpla radin megduplázzák a ventillátort.
Azért ennek nem igy kéne működnie.... átlagos légszálítással (alacsonyabb zaj) kéne produkálnia a léghütöknél jobb hűtőteljesítményt.
A magas IDLE hőfok is elgondolkodtató. Valami leszabályozza a szivattyút/ventit? Vagy ezt is alulméretezés okozza.

Egy ilyen cuccnak általábnan az a sorsa, hogy az "első vizes" user megveszi, és kis idő után megjön az étvágya és lecseréli. Vagy a gépét eladja, de elötte kiszereli, hátha el lehet adni. Hát nem nagyon.
Kb fele árat kaphatsz érte, akár 1-2 hónap után.
Pl. én szivesen megvenném majd 10K-ért, mert más célra kiváló! (pl peltier hütése....)
De csak ezért... nem ajánlom, inkább a BIG Water két radis megoldása, ott nem kell bénázni plusz ventikkel, de azért lássuk be... I7 kategóriában... meg elnézve a cucaid valami komolyabb kéne.

De akkor jönnek a problémák: A meglévő házadban hova helyezel el 1 dupla radit, vagy 2 szimplát? (méretre azonosak, de jobbak, mint ami H50-hez adnak)

(#29022) matyee válasza fsb1000 (#29018) üzenetére


matyee
őstag

jogos az észrevétel, viszont ez inkább a ramoknál jelent gondot. a radin átmenő levegő a hdd-t nem melegíti szerintem kardinálisan, viszont a ramok már lehet bemelegszenek. muszáj az empirikus tapasztalatra hagyatkoznom és tesztelgetem. nagyon más elrendezési lehetőségem nincs, max plusz ventit tudok beiktatni (amit nem nagyon szeretnék).

[ Szerkesztve ]

(#29023) X@b3e válasza matyee (#29014) üzenetére


X@b3e
addikt

Eheim1048 testvér :C
Én is most esek neki a barkácsolásnak a hétvégén, kiderül, hogy elbírja-e a kicsike a dupla radi mellett a Magicool Extreme Nova 1080 nevű szörnyet is. Ha igen, akkor egy rossz szavam sem lesz rá :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#29024) matyee válasza X@b3e (#29023) üzenetére


matyee
őstag

elbírja. nekem mora2+dual radit vitt gond nélkül. minden sorba volt kötve és szépen csendben tette a dolgát.

(#29025) kris75 válasza fsb1000 (#29021) üzenetére


kris75
aktív tag

Köszönöm a tanácsot! :R
Sokat gondolkozom,hogy kell-e nekem vízhűtés egyáltalán,mert most,hogy nincs 30+ fok így nem nagyon melegszik a gép.Kinéztem egy másik szett-et is[ 1366 tripla xtreme szett ] ami jóval komolyabb,csak még nem győzőtt meg senki és semmi arról,hogy sokkal jobb,mint a mostani CM Z600+ 1 venti. :C

A Coller Master HAF-932 szerintem elég nagy ahhoz,hogy egy olyan vízhűtés elférjen benne ami csak a CPU-t hűti. A másik,hogy nem szeretnék 80-100 k költeni a vízhűtésre. :(
Ha van esetleg olyan megoldásod amit tudnál ajánlani,azt nagyon szívesen venném!
Kris :R

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#29026) nemethati válasza kris75 (#29025) üzenetére


nemethati
senior tag

+1 meggyőzés
Az a szet jó ár/érték aránnyal bír, a későbbiekben pedig lehet bővíteni plusz blokokkal!
Mert ha egyszer elkezded nincs visszaút :)
Házadban meg simán elfér, sőt gyárilag van neki hely kialakítva.

(#29027) fsb1000 válasza kris75 (#29025) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Most erre mint mondjak?

nekem is Tody V3 Extrem ALU blokkom van, mert ár/teljesítményben a legjobb.
nekem is XSPC X2O szivattyúm van, mert nem kell külön tartállyal nyüglődni és "erős".
nekem is AC 12025 PWM-es ventijeim vannak, mert alaplapi szabályozásra lehet kötni.
Nekem is HF csatijaim vannak mert biztonságosabbnak hiszem, mint a gyorscsatikat
Nem tripla radim van, hanem dupla+szimpla, mert a tripla nem fért a házba.

És ezt jóval a Tody szett előtt kinlódtam össze, de nem véletlen, hogy Ő is eljutott ehhez a kollekcióhoz, amely ár/teljesítménby viszonlatban verhetetlen és kényelmes szerelni. (és elég dizájnos is, eltekintve a szivattyútól, de más tipus se lesz a konfig ékszere...)

Én egy dolgot változtatnék ezen a szetten. A PVC csövek helyett szilikont kérnék.
A szilikon csőnek nem viztiszta a fala, de szerintem 1 nagyságrenddel megnövelii a biztonságot (nem reped, nem törik) és a szerelhetőség is könnyeb lesz.
Nem kell bilincsezni, de ha négis akkor nem cseszi szét a leggagyibb bilincs se.
Hőre nem lágyul megtarja a formáját, stb, stb.

Meggyőzés:
A CM Z600-addal max 180W-ot tudsz leszedni a CPU-ról, de akkor már a ventik sivitanak és a ház belül melegszik a magok meg melegek. (nagy dT)
A 1366-os Tody szettel meg 250-400W-ot, miközben a magok közepesen melegek, és a házon belül nincs hőterhelés, a többi alkatrész is jól érzi magát. De egy I7 kevesebbet termel mint 250W.
Ezért inkább igy értendő: A 1366-os szettel LOAD-nál (akár tuning, akár nem) alacsonyabb maghőfok érhető el kevesebb zajjal. Növekszik a tuningpotenciál, és a várható élettartam.

****

Ez a Hobby.... én külön gépen csinálom: néha tuningolgatni, tesztelni meg haveroknak mutogatni a vizet jópofa dolog.
De a naponta használt gépemben léghűtés van és a tuningos QUAD sem megy 4GHz felett hanem alapfeszen netezek.
Miért? Mert a fent felsorolt vizes cuccot macerás ki/be szerelgetni és a normál üzemmódnál elég a légventi (PC-t léghűtésre tervezték) és nem is hagosabb mint a vizes cuccom.

Neked kell eldönteni, hogy akarod-e érezni azt a fillinget, amit a vizhűtés nyújt (olyasmi, mint egy nagy erős motoron a városban 50-el menni) és/vagy lesz értelme néha kihasználni a hűtő teljesítményét.
Ha igen, akkor erre a Tody56 1366-os szettje sokkal alkalmasabb, mint BW meg a H50.
Késöbb bővíthető RAM vagy VGA blokkokkal.
Ennyit megér kevesebb mint 50K beruházás. És valamivel jobban eladható ha ráun az ember (akár darabokban) mint a BW, H50 szettek.

[ Szerkesztve ]

(#29028) Joshi válasza fsb1000 (#29027) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is AC 12025 PWM ventijeim vannak és már én is gondolkoztam az alaplapi CPU Fan csatlakozóra kötésre, kérdésem az lenne hogy 5 db venti rákötése megoldható? Vagy esetleg a 12V-ot külön kapja valamilyen formába? :U

(#29029) nemethati válasza Joshi (#29028) üzenetére


nemethati
senior tag

Gyártó szerint nem kell neki semmi más, elbírja a CPU 4pinese, max 5öt.

(#29030) nebancsa


nebancsa
senior tag

Van annak jelentősége, hogy hova rakom a feltöltő tartályt? Én józan paraszti ésszel legfelső pontra raknám. De ahogy a képeket nézem, meg itt a fórumon olvasom, a pumpa mögötti elhelyezés a közkedvelt. Van ennek valami oka?

(#29031) OC válasza TESCO-Zsömle (#28993) üzenetére


OC
őstag

Figyu!

Találtam Neked valamit, ami sokat javítana a hőfokokon: Katt > Koolance ERM-3K4U5 :DDD

(#29032) Erdei88 válasza OC (#29031) üzenetére


Erdei88
veterán

:Y
Kiváncsi vagyok hogy mennyivel jobb mint egy jól megépített rendszer

(#29033) OC válasza Erdei88 (#29032) üzenetére


OC
őstag

Ejjj a betyár úristenit!

Neked lógok egy pm-mel! :W

Szerintem nem sok értelme van hasonlítgatni.
Annyival nem produkál többet egy PC-nél, mint amennyivel drágább, viszont nem is egy géphez tervezték.

[ Szerkesztve ]

(#29034) ne_nezze válasza OC (#29031) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

na ez a húb+ kategória :Y
ha lesz 20 gépem, veszek egyet! :D

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#29035) Erdei88 válasza OC (#29033) üzenetére


Erdei88
veterán

Azt hittem hogy a 10millió pm után begőzöltél és tiltottál :))

(#29036) kris75 válasza fsb1000 (#29027) üzenetére


kris75
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ! Tényleg Tody féle csomagot kell megvenni. Üdv Kris :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#29037) $lash


$lash
csendes tag

Sziasztok!

Vizezett már össze valaki MSI 3850 OC-t? Azért a kérdés, mert ugyan sikerült ráfaragnom az EK 3850/3870 blokkját, de a feszstab nyúlványoknak közük nincs a kártyához :) Gyárilag se borda, se lyukak a fetek mellett, se légáram, de szerintem ez hosszú távon így nem lesz jó.

Mi a véleményetek? Szerkesszek rá valamit, vagy ez így van kitalálva, így a jó?

A kártya:[link]
A blokk:[link]

(#29038) shteer válasza $lash (#29037) üzenetére


shteer
titán

nem refnyákos a vga

..szerintem jónak tűnik

(#29040) nemethati válasza $lash (#29037) üzenetére


nemethati
senior tag

Jah, nem referencia...én is így jártam a 9800GT-vel, maradt rajta a gyári borda, nem sokat oszt-szoroz.

Kicsi off:
Letisztogattam a blokkjaimat.

Előtte, komment nélkül:

A csodaszer:

A végeredmény:

(#29041) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Eléggé letört a szitu a radikkal, főként mert itt egy ház mellettem, amit úgy terveztem, hogy ilyenek legyenek benne. De ha 150W leadása ilyen nehézséget okoz 3 darabnak, akkor az egész rendszert még 6 se vinné el. Annál többet meg nemigen rakhatnék be.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29042) $lash válasza nemethati (#29040) üzenetére


$lash
csendes tag

Hát igen... még a futárnál volt a blokk amikor megvettem a vga-t :( És se gyári borda, se lyukak. Nesze neked OC verzsön.
Idle-ben finom kézmeleg, de 3d-ben már süt. Lehet, hogy keresek egy ügyes CNCst, hogy alkosson rá valami ortopéd alu nyúlványt. Valaki? :)

(#29043) Saint válasza $lash (#29042) üzenetére


Saint
aktív tag

Tody56 Arany keze van,, nekem is töle van egy csomó minden és fullosan müködik azóta is.. szóval csak ajánlani tudom

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#29044) Saint válasza OC (#29031) üzenetére


Saint
aktív tag

Korrekt... mennyi lenne egy ilyen????

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#29045) nemethati válasza Saint (#29044) üzenetére


nemethati
senior tag

Látom, te is csak a képeket szoktad nézegetni :U
1340 ojró :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#29046) Saint válasza nemethati (#29045) üzenetére


Saint
aktív tag

azt láttam én is de mire ideér + a nyereség akkor már nem annyi...

ha abban az országban veszed meg ahol hirdetik, és te pont ott laksz akkor sem annyi amiért meg van hirdetve,, mert a posta ugye nem vöröskereszt,, legalábbis drága hazánkban nem....

ugyhogy én a fizetendö árrat kértem,, gondolkodok egy szerver épitéssröl és csak vizhütés jöhet szóba...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#29047) nebancsa


nebancsa
senior tag

Sikerült a vízhűtésem átalakítása, köszönet a fórumlakóknak, kiskereskedőknek, iparosoknak... :R
Pár kép:





[L:/dl/upc/2009-09/27/10757_xkatgk6cqug7i3ns_dsc03049.jpg][IMG:/dl/upc/2009-09/27/10757_xkatgk6cqug7i3ns_dsc03049.thumb.jpg][/IMG][/L]

(#29048) nebancsa


nebancsa
senior tag

(#29049) nebancsa


nebancsa
senior tag

Külön köszönet k.mamut -nak aki készítette a chipset és FET blokkokat, bátran ajánlom mindenkinek, aki egyedi dolgot akar készítettni. Hihetetlenül gyors ( kapcsolatfelvételemre rá 3 napra már postára is adta), precíz, és olcsó.

(#29050) nebancsa


nebancsa
senior tag

Hőfokokról még nagyon nem tudok pontos adatot szolgáltatni, most tesztelem, de az már biztosan mondhatom 20 fokkal hűvösebb a CPU 100% terhelés alatt, mint az előző kiépítés alatt, pedig most még a videókártyát is hűtöm. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.