Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49451) lori80 válasza Drizzt01 (#49449) üzenetére


lori80
tag

Nem valoszinu :N
5870
5750

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49452) ThodEE válasza Drizzt01 (#49449) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem tűnik valószínűnek sőt!

Szerintem a te esetedre csak az univerzális blokk plusz valami jó VRM hűtő ad elfogadható eredményt :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#49453) Drizzt01


Drizzt01
őstag

köszi a válaszokat , sajna sejtettem :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49454) SkyS1gn válasza Drizzt01 (#49449) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hogy a fenébe lenne jó... :U
nekem is ilyen kártyám volt, minek arra vízhűtés?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49455) Drizzt01


Drizzt01
őstag

van 1 ilyen meg 1 ilyen elfekvőben , még nem voltak használva . akkor maradnak ezek .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49456) Drizzt01 válasza SkyS1gn (#49454) üzenetére


Drizzt01
őstag

csak hogy teljes legyen :DDD :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49457) hitman,


hitman,
őstag

A radiátornál a ház hátulján mindenképp kintről befele kell fúvatni a levegőt vagy teljesen mindegy a radiátornak max belülről kicsivel melegebb levegőt fúj a venti???

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49458) lori80 válasza hitman, (#49457) üzenetére


lori80
tag

Ha kivulrol fuvatod befele folfutod a hazat,habar en is hasonlo megoldassal csinaltam meg a gepem,csak a Reaven haz alulrol sziv,es folfele kifuj :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49459) szinimini válasza hitman, (#49457) üzenetére


szinimini
senior tag

Én úgy tudom,hogy kívülről,mert akkor a friss hidegebb levegőt fújja,mert ha belülről kifelé akkor a melegebb levegőt fújja a radira amitől melegebb lesz és nem annyira hűt
És egy-egy venti elől hátúl,h kimennyen a meleg
Igaz ez? :)

Akkor mindenképp belülről kifelé kell?

[ Szerkesztve ]

(#49460) blasko92 válasza hitman, (#49457) üzenetére


blasko92
őstag

Ha kívülről befelé (főleg ha hátul van a radi) megy a levegő, akkor nagyon hazavágod a ház szellőzését, viszont a proci hűvösebb lesz. Ha bentről kifelé akkor meg melegebb, de a szellőztetés jó. A venti mindenképpen úgy szívja át a levegőt a radin. Tapasztaltam H50-essel :)

Szvsz. A legoptimálisabb push-pull módban volt, bentről kifelé fújva. Az alaplap és a vga akkor kevésbé melegedett

[ Szerkesztve ]

(#49461) lori80 válasza blasko92 (#49460) üzenetére


lori80
tag

Mondjuk befele fuvatva is meg lehet oldani a szelcsatornat,ha mondjuk az elolapon legalabb 2db 12-es vagy nagyobb venti kifele sziv,de meg ilyet nem lattam :D

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49462) hitman, válasza blasko92 (#49460) üzenetére


hitman,
őstag

Ez az és akkor még a pórról nem is beszéltünk!

Hétvégén megcsinálom szépen a házat fater barkácstudományát és eszközeit/gépeit bevetve!

Lesz hátul is 12cm-es ventinek hely és a ház tetején is...simán meglehet csinálni azt meg hogy hova kerül a radiátor és melyik venti merre fúja a levegőt elég lesz 1 hét múlva eldöntenem! :DD :DD :DD

Tudtok linkelni valami jó kis tesztet ahol több komplett vízhűtés (h40-h60-h70 stb stb) van összehasonlítva tapasztalataitok szerint kb valós eredményekkel, hőfokokkal?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49463) blasko92 válasza lori80 (#49461) üzenetére


blasko92
őstag

Az a baj, hogy felsőtápos a háza. Ezért a proci melegét szívná be. A "fordított" szélcsatorna alsótáposnál még megoldható :K

(#49464) hitman, válasza hitman, (#49462) üzenetére


hitman,
őstag

Azt tegyük hozzá hogy most freezer 13 pro hűti 4500-on és alap feszültségre fixálva full terhelésen 60-63fok szokott lenni....
Érdemes egyáltalán érdemes +5k-t ráfizetni egy H60-ra?
Lehet lesz egy 2600k és szeretnék egy olyan 4800mhz-et minimum elérni...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49465) lori80 válasza hitman, (#49464) üzenetére


lori80
tag

H60-nak,szerintem 4800Mhz sok lessz,foleg a gyari radival,amin majd ugy kell porgetni a ventiket,hogy fustolnek :)Meg,ha mar vizhutese van az embernek,hadd ne zugjon mint egy repulo..

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49466) hitman, válasza lori80 (#49465) üzenetére


hitman,
őstag

Azon csak egy venti forog!!! :)) :)) :))

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49467) djcsefa válasza jones965 (#49432) üzenetére


djcsefa
tag

Nálam is mindig bemondja vmi az unalmast . Te már csak tudod!! :( :)

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#49468) blasko92 válasza hitman, (#49464) üzenetére


blasko92
őstag

"Lehet lesz egy 2600k és szeretnék egy olyan 4800mhz-et minimum elérni..."

El kell keserítselek, a H60-as fogja fűteni a procit. Nem fog megbirkózni vele...
Nem tudja majd leadni a hőt.

(#49469) ThodEE válasza hitman, (#49466) üzenetére


ThodEE
őstag

Pedig ha jót akarsz magadnak akkor teszel rá másodikat :K

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#49470) hitman, válasza blasko92 (#49468) üzenetére


hitman,
őstag

Akkor mit ajánlanátok?

Azért nem vagyok egy nagy tuning mágus és feszültséget se fogok annyira felfelé cibálni...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49471) OC válasza hitman, (#49470) üzenetére


OC
őstag

Én azt szoktam mondani, hogy ha nincs á 30k legalább, akkor inkább prémium lég, vagy kis spórolás. :U

(#49472) blasko92 válasza hitman, (#49470) üzenetére


blasko92
őstag

Ahogy OC is mondja. :K

Használtan apróból 20-30K-ból simán össze lehet tenni egy rendszert procira, amit később még bővíthetsz is.

(#49473) hitman, válasza OC (#49471) üzenetére


hitman,
őstag

Értem!

Én voltam kicsit eltévedve akkor,azt gondoltam egy gyengébb vízhűtés is tudja egy jobb léghűtés szintjét sőt....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49474) kungzi válasza hitman, (#49473) üzenetére


kungzi
veterán

én is azt hittem a corsair h60-al, és a cm hyper 212+-om jobban hűti a procit 2db ventivel, mint az. azok egyenlők a nullával, lehet a H100 jobban hűt, de akkor már annyi pénzből összerakok egy rendes rendszert és még utána bővíthető is lesz

(#49475) hitman, válasza kungzi (#49474) üzenetére


hitman,
őstag

Az 100% hogy csak a cpu-t akarnám bevizezni....azt húznám a legjobban meg csak annak adok + feszt.
Csak ahogy nézegettem a boltokat szinte csak ezeket a Corsaireket látom ami olyan letisztult és átlátható!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49476) TaaT válasza hitman, (#49473) üzenetére


TaaT
veterán

ez nem egyedi, haver is mutogatta nekem a régi Thermaltake-es cuccokat és kérdezte hogy azok mennyivel jobbak az ő scythe ninjájánál, mondtam hogy semmivel...
utána arra volt kíváncsi hogy mennyibe fáj egy rendes cucc, az ár láttán: na jólvan felejtsük el akkor...

Give them hell Ukraine!

(#49477) kungzi válasza hitman, (#49475) üzenetére


kungzi
veterán

nem olyan nehéz összerakni egy vízhűtést, már én is elkezdtem vásárolni hozzá. már megvan a cpu blokk, a pumpa és a tartály :C

(#49478) OC válasza hitman, (#49475) üzenetére


OC
őstag

Hiába letisztult és átlátható.

Ennyi erővel egy prémium lég még átláthatóbb és jobban is hűt.

Ha már ilyen Corsair-szerű izéket nézegetsz, akkor -jóval drágábban ugyan- de ugyanolyan letisztult, csak hűt is:
Swiftech LC Kit's

(#49479) hitman, válasza OC (#49478) üzenetére


hitman,
őstag

Igen, a praktikus és egyszerű felszerelés miatt nézegettem azokat!
Előre fel van töltve meg összekötögetve....csak felfogatom a radiátort a házra a blokkot meg a procira és kész is....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#49480) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A GTX 480-amról leszedtem a Twin FrozR 2 hűtést. A nyákbordán lévő gap padot használhatom a vízes blokkomhoz? (a blokkot használtan vettem, pár helyen a pad elég viseltes)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49481) OC válasza Madn!ght (#49480) üzenetére


OC
őstag

Nem biztos, hogy jó lesz.

Nézz utána, hogy milyen pad-ot írnak a blokkhoz és olyat használj!

(#49482) blasko92 válasza Madn!ght (#49480) üzenetére


blasko92
őstag

Nem értem. Az emberek megveszik a drága kártyákat, plusz hozzá a még drágább blokkot, és egy hülye gap-padon filléreskednek :)

(#49483) DigitXT válasza blasko92 (#49482) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem feltétlen filléreskedés az... Az ember elkezdi a szerelést, menet közben kiderül, hogy vmi hiányzik, vagy nem tökéletes. Egyszerűen rákérdez, hogy jó-e rá az alternatív megoldás: ha azt mondják, hogy nem, az nem jó, nyilván megoldja később rendesen, de ha épp nem lenne belőle baj, akkor miért ne fejezhetné be a szerelést (a rendelkezésre álló erőforrásokkal)?

Most nem az az 1-2K, hanem a beszerzésre fordított idő, ami esetleg necces lehet ilyenkor. Filléreskedésről akkor beszélhetnél, ha a tanácsok ellenére azt mondaná, hogy nem ad ki rá 1-2K-t, mert neki nem ér annyit.:DDD

(#49484) blasko92 válasza DigitXT (#49483) üzenetére


blasko92
őstag

Én nem letorkolni akartam. (Ha esetleg úgy tűnt, akkor elnézést kérek :B )
Csak már többen ezen akadtak fenn. A gyári pad-ok idővel elöregednek (persze a másik is, csak a gyári a léghűtés miatt jobban igénybe van véve), leszedéskor szétfoszlanak.

Valamint tényleg az, hogy ha már ennyit rákölt az ember a vga-ra (kártya+blokk), és amúgy is szétszedi, akkor miért ne cserélje le?

Nekem egy olcsó kártyám van, blokkal együtt össz-vissz 26K volt, de lecseréltem a mem és a vrm alatt a pad-eket. :)

Jó, én is tudom milyen, amikor az ember már arra vár, hogy végre összerakhassa a rendszert, csak pont ilyen apróságokra kell várnia :B Vagy elfogyott a projektre szánt keret.

(#49485) Seri21


Seri21
tag

Vki egy hónapja kérte, hogy tegyem fel a vízhűtésemet, hát nem kapkodtam el, de itt van. :)
[link] Egy volvo radiából lett kialakítva, és 2 22cm-es venti van rajta.

(#49486) becsitibi válasza Seri21 (#49485) üzenetére


becsitibi
senior tag

hibátlan!,de azért megnézném a gépházba is. :R

(#49487) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hamarosan lerendelem a komponenseket, a főbbek listája:
EK Supreme LTX nikkel+plexi
EK FC6970 nikkel+plexi
EK RAD XT 360
Alphacool DC-LT pro +tartály
Clearflex 16/10 cső
EK radi távtartó
Scythe Kaze Q 8 fan controller - silver
duplakúpos csatik

a rengeteg csatlakozó, átvezető stb 20k felett lesz! ;]
muszály a modding kivitelezéséhez :D

Seri21 az a sokminden ott zacskóba az tökmag? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49488) becsitibi válasza SkyS1gn (#49487) üzenetére


becsitibi
senior tag

Majd inkább 19/13-as csöveket vegyél. :K

(#49489) Madn!ght válasza blasko92 (#49484) üzenetére


Madn!ght
addikt

Úgy tűnt, de nincs harag. ;]

DigitXT: igen, pontosan erről van szó. Menet közben nem tudtam felmérni mikre lehet szükségem. Elvileg minden a rendelkezésemre áll, és össze szerettem volna szerelni a gépet, mert holnapi szakdoga védéshez még kellett volna pár dolog.

Arról nem is beszélve, hogy pár forintos tételeket egyenként kell a végére megrendelni. Most vettem észre, hogy még kellene 2 db M3 pvc alátét. Komolyan, a tököm kivan. :DDD

Jah, meg kicsit necc szifonról fórumozni. :)

szerk: am jó volt a tf2-es gap pad. 1 memóra tettem belőle végül.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49490) Weareus


Weareus
addikt

Beüzemelődött a vízhűtésem.
GPU idle: (2-3 óra után) 38 fok, load (1 óra után) 44 fok.

Léggel 50 és 82 fok volt, ráadásul most már hallom a macskát osonni a gyepen az ablakom alatt :DDD.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49491) SkyS1gn válasza becsitibi (#49488) üzenetére


SkyS1gn
félisten

a 16/10es bilincs nélkül megáll a csatikon, nem csinálok kerticsap berendezést! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49492) Sky D. válasza SkyS1gn (#49491) üzenetére


Sky D.
tag

ott az 5 ponyt ;)

Azért jól kibasztam magammal :)
Ilyen blokk kellene :EK-FC460 GTX GS/SONIC
de azt hiszem esélytelen beszerezni :W

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49493) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#49491) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szerk időn kiv.

hollanderessel meg lenne 30-40k csak a csatik! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49494) Seri21 válasza becsitibi (#49486) üzenetére


Seri21
tag

A gépházban van egy kis káosz, de itt van: [link][link][link]

Cris99:Igen az tökmag. :)

(#49495) Weareus válasza Seri21 (#49494) üzenetére


Weareus
addikt

Á, az semmi.
Ez a káosz!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49496) Sky D. válasza Weareus (#49495) üzenetére


Sky D.
tag

Jó a tartály
Olyan nekem is kell :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49497) Weareus válasza Sky D. (#49496) üzenetére


Weareus
addikt

Gondold meg: 15 liter. :DDD

Ráraktam 1 ventit a morára, 38-ról lement 36-ra.
Még egy venti: 34 fok idle.

Van még kettő...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49498) Weareus


Weareus
addikt

2 ventivel a morán most idle 32 fokos a kari.
Ebben a hőfok-tartományban +/- 6 fok nekem nem sokat jelent, tehát a mora passzívban fogja vinni a 7970-est.
Így is közel 40 fokkal hidegebb lesz a GPU.
Még egy kép, ha akar valaki derülni: [link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49499) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Nos, 99%-ban készen vagyok. :) KÉP
Holnap, ha megjön az LCD kijelzős hőszenzorom, bekötöm a T-elosztóba, és be is tudnám röffenteni a gépet.

Szereztem gyógyszertári deszt vizet, szeszt, először azzal tervezem kicsit átöblíteni a rendszert. 1/10-es higítás jó lesz ugye?

szerk: a fölös hosszúságú csövekből vissza lesz vágva.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49500) becsitibi válasza Madn!ght (#49499) üzenetére


becsitibi
senior tag

Bejön a házad nagyon,pont raven03-at akarok majd venni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.