Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49851) SimonYana válasza TaaT (#49849) üzenetére


SimonYana
addikt

Kábel barát!

® SimonYana ®

(#49852) HUfantom válasza SimonYana (#49850) üzenetére


HUfantom
őstag

ezen a képen talán feltűnik a szemfüleseknek hogy ott van fehérrel körberajzolva az LG1155ös foglalat. És a csavar melléje megy bele.

Majdnem szívrohamot kaptam mikor kiderült hogy a csavarok rövidek voltak. Ugyanis az alaplap hátsó merevítője egy fém lapka miatt nem jött át a nyákon de stabilan felfeküdt az alaplap hátuljára. Így a csavarokon a rugot össze kellett nyomni hogy rá tudjam csavarozni. Két kézzel nehéz volt de sikerült. Következő project ezt rendbe tenni, de most még a rendszert építgetem.
Sikerült AMD->Intel alaplap+procit cserélni windows reinstall nélkül

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49853) SimonYana válasza HUfantom (#49852) üzenetére


SimonYana
addikt

Csak óvatosan , mert láttam már olyat hogy feszült a lap és kicsit domborodott , később megszakadt valami vezető. :DD

® SimonYana ®

(#49854) HUfantom válasza SimonYana (#49853) üzenetére


HUfantom
őstag

Itt nagyon tutin fekszik a hátán található fémlapon a hűtő alsó része. A rugók nem feszítenek csak ugye 1 kézzel tartani kell az egészet, fogni a csavarhúzót, és a harmadik nemlétező kezemmel meg fogom a házat, esetleg negyedikkel világítok a lámpával mert azért látni hogy világosban is elég nagy odabent az árnyék.

Most a rugók kb 3/4-re vannak összenyomva jól fogják oda a bordát, nem hinném hogy feszülne...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49855) lori80 válasza Drizzt01 (#49847) üzenetére


lori80
tag

Nagyon szep lett :C :))

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49856) Drizzt01 válasza lori80 (#49855) üzenetére


Drizzt01
őstag

:R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49857) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Majd kerül bele UV nyál + lámpa :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#49858) blasko92 válasza HUfantom (#49848) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor jól gondoltam, hogy ASRock lapod lett :P

Nem kell foglalkozni a külsőségekkel :D Az a lényeg, hogy jól működjön.... :)

Nem kiállítási darab. Fel az oldallapot, és kész (Igaz, plexis oldallapod van :DD )

(#49859) HUfantom válasza blasko92 (#49858) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen SimonYana -nak hála egy csúcsminőségű lapom lett.

Nem kiállítási darab. Fel az oldallapot, és kész...
Azért ne szaladjunk annyira előre. Még a 6990re sem raktam rá a vizes blokkot. Most vadászom össze a RAID 1+0mra a adatokat. / Mert azt nem lehet átrakni mivel hardveres /
ASUSnak / 100+ oldal minden beleírva / sokkal jobb kézikönye van mint az asrocknak / 80oldal de az kb 15 oldal X nyelven és a neten is elég kevés dolog van, még sokat kell tanulniuk. /
PL: majd fél oldal rajzal ábrával, hogy a SATA kábelt tökmindegy melyik végén hányas SATAba dugod...
De egy árva szó sincs benne, hogy az alaplapi 10! db Sata és a hátlapi Esata portok külön- külön vezérlőegységhez tartoznak pláne nem, hogy milyen beosztásban vannak összerendelve.
Persze kilegóztam: abszurd a végeredmény, de azért odaírhatták volna...
És a netes is csak ezt a fost lehet leszedni.

Félreértés ne essék nagyon jó alaplap.

Meg ugye ennek tök máshol vannak a csatlakozói és másmilyenek, ezért is ronda mert elsőre ugye csak működjön nem számít a szépség. Pumpa felfogatáson is még dolgozom. A legnagyobb szívfájdalmam, hogy külső érzékelőre kell kötnöm sok ventilátort mert nincs annyi venticsati, sem pedig hőmérő aljzat :(

Ha megtalálom hogy kell cikket írni belőle lehet megírom... :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49860) blasko92 válasza HUfantom (#49859) üzenetére


blasko92
őstag

Már nem a DDC-t használod?

(#49861) SimonYana válasza HUfantom (#49859) üzenetére


SimonYana
addikt

Hát igen! A RAID már csak ilyen! Évekig Raideztem és mindég megvettem a legkorszerűbb lapokat! Tehát tudom mivel jár!

® SimonYana ®

(#49862) HUfantom válasza blasko92 (#49860) üzenetére


HUfantom
őstag

De.....

De itt kezemben a D5 csak a fémtetőt nehéz felfogatni, másikat meg nem akarok rátenni. Inkább házibarkács valami tartóaparátus és akkor csere.
De egybe van tervezve akkor a 6990es vizezése és a 8800GTX beszerelése de ahhoz meg a házat kell egy kicsit megbontani és átszervezni, így kéne rá egy-két nap szabi meg egy hétvége. Legalábbis így becsülöm a saját munkatempóm alapján.
/ Nem érdekes hogy mennyi idő alatt lesz kész de JÓ lesz addig nem hagyom abba /

Jövő héten meg ha minden jól megy megjönnek az alkatrészek az otthoni All-in-One szerverbe és oda lesz majd a DDC átköltöztetve egy kisebb rendszerben.

SimonYana
Akkor te is tudod milyen az mikor van 6TB winyod amin van 3TB anyag. Kiröhögnek a barátok hogy SSD + 5 winyod van de kell még backupra... :D
Mondjuk kicsit gerinctelen lenne rendelni 3TB winyot és 14 napon belül visszavinni hogy kösz megcsináltam a mentést kérem vissza pénzt :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49863) SimonYana válasza HUfantom (#49862) üzenetére


SimonYana
addikt

Én sokkal hamarabb kezdtem és megtanultam nem teszek terrákat RAID-re! :))
Tárolni csak sima winyón és be a fiókba!
Valamikor 30 terra cuccom volt. Azt őrültség lett volna alaplapi raiden tartani!
Alaplapi raidet csakis munkára használtam! 6db 320-as winyó! Semmi nem fogta meg sem a torrent sem a videó szerkesztés!

Természetesen a szerkesztés miatt mindég használtam vízhűtést , mert már akkor is melegedett a Q6600 felrángatva 3600Mhz-re és 3 napon keresztül csak szerkesztett!
Csak azér hogy a vízről is beszéljek a vízhűtés topickban! :DD

® SimonYana ®

(#49864) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Van nekem egy ILYEN processzorom és érdekelne hogy milyen vízhűtést ajánlotok hozzá, a vízhűtés célja elsősorban a jobb hőleadás lenne, nagyobb teljesítmény illetve hogy halkabb legyen.

Illetve van nekem itthon egy processzor blokkom ami egy pentium gépen volt, ez nem egy gyári technológia hanem maszek ipar vívmánya, láttam is beszerelve , pentium gép 4 GHz-en ment vele, belülről a ház nem tudom milyen bordákkal van megáldva de nem lehet rossz, IGY nézki a kicsike és mellette ott az én processzorom azért van több szögből lefotózva hogy lássátok a méret különbségeket, a kérdés a következő: rámerjem tenni ezt a cpu blokkot erre a nála kisebb cpu-ra? mint látjátok a blokk átmérője 45 mm a cpu annél jóval kisebb.

Alaplapom ( ez talán szükséges lehet még a helyes válaszadáshoz)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#49865) lori80 válasza chosa921 (#49864) üzenetére


lori80
tag

Szia.En a helyedben nem sajnalnek par ezer Ft-ot,egy normalis cpu blokk-ert,mert az ami neked van nem valoszinu,hogy eleg egy ilyen procihoz..
Egy normalis leghutessel jobban jarsz,velemenyem szerint,es szebb is.
Az,hogy a proci kisebb,az normalis.Altalaban a cpu blokkok nagyobbak mint maga a cpu.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49866) mpierre


mpierre
veterán

Nagyon agyament ötlet, hogy a D5-t, koptereket külön - esetleg - paneltápra kössem (tehát minden vízhűtéssel kapcsolatos fogyasztót)?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49867) TaaT válasza chosa921 (#49864) üzenetére


TaaT
veterán

azt a blokkot tedd el a fiókba, és vegyél egy rendes blokkot 5.000ft-ért az apróról...

a procid árához képest ez elhanyagolható összeg... :)

Give them hell Ukraine!

(#49868) chosa921 válasza TaaT (#49867) üzenetére


chosa921
tag

De amúgy mi az ami miatt ennyire ledegradáljátok? hiszek nektek mert jobban értetek hozzá mint én az 100% , csak pl még belülről nem is láttátok, szal hogy milyen sávok/metszetek vannak benne azt se ti se én nem tudjátok, azon gondolkodom hogy szétszedem , kiváncsi vagyok hogy néz ki belülről.

Üdv.:Peti

(#49869) lori80 válasza chosa921 (#49868) üzenetére


lori80
tag

Elso sorban a latvany az sok mindent elarul,de igaz ettol meg nem latunk bele.
Nem legradalasrol van itt szo,hanem arrol,hogy az ilyen takolt blokkok,nem veszik fel a verseny a modern tervezesu tarsaikkal
De,ha neked tetszik szereld be es probald ki :)
Es,ha szetszeded utanna,csak ovatosan,mert szivaroghat,az eloregedett tomiteseknel amik nem biztos,hogy ujra normalisan tomitenek.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49870) TaaT válasza chosa921 (#49868) üzenetére


TaaT
veterán

Valszeg régi cucc, és kisipari technikával nemigazán lehet komoly belsőt össze dobni...

Egy képet azért megnéznék mi van benne...

Az enyém így néz ki belülről, és már ez sem számít vmi hú de komolynak, a procidhoz mondjuk bőven elég lenne... :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#49871) chosa921 válasza lori80 (#49869) üzenetére


chosa921
tag

Hát vélemény kellett volna de ez nem teljesen fedte a valóságot, igazából lehettem volna én is részletesebb , csak nemtudom hogy ha szétszedem utána összetudom-e rakni, egyszerűbb ha megkérdezem a mestert aki készítette cnc-vel.

Üdv.:Peti

(#49872) chosa921 válasza TaaT (#49870) üzenetére


chosa921
tag

És a te blokkodnak mi a pontos neve?

Üdv.:Peti

(#49873) lori80 válasza chosa921 (#49871) üzenetére


lori80
tag

Ez valoszinuleg 2 darab-bol all,es egy tomitogyurubol.Nem lehet ez annyira bonyolult szetszedni,vagy osszerakni. :)
Az enyemnek ilyen a belseje.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49874) blasko92 válasza TaaT (#49870) üzenetére


blasko92
őstag

Azért a Fuzion még mindig egy jó blokk :K

Sokan használják még ma is. Nekem is ilyen volt.

(#49875) TaaT válasza chosa921 (#49872) üzenetére


TaaT
veterán

D-Tek Fuzion V2 :)

blasko92: tesztek alapján már "csak" a középmezőnybe fér be a korszerű(bb) blokkok között, de kicsi az ellenállása és persze jó ez attól még :K

Give them hell Ukraine!

(#49876) chosa91 válasza blasko92 (#49874) üzenetére


chosa91
aktív tag

ámen! :)

"Find something boring, and make it funny!"

(#49877) chosa921 válasza lori80 (#49873) üzenetére


chosa921
tag

Körben ilyen fekete anyaggal van bekenve, nem tudom hogy mi lehet ez, nem hinném hogy tömítőgyűrű lenne, LiNK

Üdv.:Peti

(#49878) TaaT válasza chosa921 (#49877) üzenetére


TaaT
veterán

egy Fuzion V1 blokkot vagy egy évig árult itt vki, a végén aszem vmi 4K-ért vitték el, nem sokkal volt gyengébb mint a V2 [link]

Give them hell Ukraine!

(#49879) HUfantom válasza TaaT (#49867) üzenetére


HUfantom
őstag

+1

my precious

chosa921
Szétszedni............
Valószínű odabent egy sima lapot vagy esetleg egy egyszerű labirintust fogsz találni. És nem biztos hogy csöpögés mentesen össze is lehet rakni. Szerintem az ittlévők közül senki sem kockáztatna egy leázást a procitól.

Több ember is épített/épít blokkot nagyon jók is voltak de a kor máma már elment mellettük. Alaplaphoz, winyokhoz, esetleg tápegységekhez amik nem adnak le sok hőt még mindig jó blokkot építeni.
// Miért ? Mert azok a blokkok egyetlen eszközhöz készülnek és olyan 30.000 nél kezdődnek. Annál nagyságrendekkel olcsóbban ki lehet hozni

Jól látom a képen hogy üveg a csonk vagy rajta van még egy darab PVC cső ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49880) Seri21 válasza chosa921 (#49877) üzenetére


Seri21
tag

Fémragasztó.

(#49881) chosa921 válasza HUfantom (#49879) üzenetére


chosa921
tag

Értem, letesztelni elősször ugy akarnám hogy naturba összedugom radival pumpával csövekkel szal kompletten csak nem lenne ráhelyezve cpu-ra , aztán méregetném milyen hűs az egész, próbálnék átlagolni valószinűsiteni hogy mennyi hőt tud eltávolitani a drága procimból.

Egyébként most egy ilyenem van

Üdv.:Peti

(#49882) chosa921


chosa921
tag

Nem akarom felesleges hsz-eket gyártani de köszi mindenkinek aki a "segítségemre" sietett, tetszik hogy ilyen aktiv a forum és van kitől kérdezni. Egy nagy LIKE az egész fórum társaságnak :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#49883) HUfantom válasza chosa921 (#49881) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát kipróbálni lehet, de nem hinném hogy csak úgy meg lehet tippleni...

Egy 2X2 CM 75-80 fokosra húzott prociről kell jó hatásfokkal eltávolítani a hőt és átadni a rendszerben lévő folyadéknak. Ezt inkább mérik műszerrel mintsem megtippelik érzésre, tapogatással

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49884) lori80 válasza chosa921 (#49881) üzenetére


lori80
tag

Most egy ilyen szep Alpenföhn Brocken hutot lecserelnel egy ilyen takolmany blokk-ra? :)
Nincs az a penz amiert azt a blokkot a gepbe raknam :N

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49885) chosa921 válasza lori80 (#49884) üzenetére


chosa921
tag

Hát igazából kérdés volt hogy működne-e :D persze én se vagyok hülye , mindenáron nem akarok én vízhűtésnek nevezendő tárgyat bepakolni az alaplapomba amihez nincs lefogatóm se :D

Üdv.:Peti

(#49886) SimonYana válasza OC (#49827) üzenetére


SimonYana
addikt

Lehet nem ártana levizezni az RF4-et!
Sajnos rettenetesen melegszik!
Azt hiszem erre lesz majd szükségem!
Más blockot nem láttam a formulára.

Ezt találtam még!

Annyi lenne a kérdésem , hogy ugye jól látom nincs különbség az extreme és a formula között blockilag!

A félre értés elkerülése végett nekem ez van!
Rampage IV Formula/BATTLEFIELD 3 :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#49887) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok Urak!

Jelentem sikerült beüzemelni a vízhűtésem! :C

1 óra ecetes kör után feltöltöttem aquatuning folyadékkal.

Idle:
- CPU: 34 fok
- GPU: 34 fok
- víz: 26 fok
- szoba: 24 fok

Load:
- cpu stress: 48 fok, víz 26,5 fok
- gpu: (bf3): 37 fok, víz 28,5 fok

Azt kell mondanom, hogy elégedett vagyok a rendszer teljesítményével.

Képeket teszek fel, amint tudok szerezni egy megfelelő fényképezőt.

Nagyon szépen köszönöm minden kedves fórumtárs segítségét, aki tapasztalatait megosztva segített összeállítani a végleges rendszert.

:R :R :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49888) SimonYana


SimonYana
addikt

Jaj de gyönyörű! :O

® SimonYana ®

(#49889) lori80 válasza Madn!ght (#49887) üzenetére


lori80
tag

Grat:-) Szep eredmenyek:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49890) apollo12 válasza Madn!ght (#49887) üzenetére


apollo12
veterán

grat a gpu bf3 alatt 37Cfok :Y

mennyi radit használsz ?

(#49891) Razermazer válasza SimonYana (#49888) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez szép csak nálam már a lélektani határon túl van alaplapblokk téren, cirka szállítással 45k szééép :Y nálam 33 a maximum alaplapblokkra.
Meg is van már a kiszemelt csak a lét kell összeszednemek-nál be is akciózták 99 ejuro most ez már kellemes oc-t majd megkeresem ez ügyben, [link] A lap meg jön hozzám nemsokára.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49892) Madn!ght válasza apollo12 (#49890) üzenetére


Madn!ght
addikt

1 db extreme tripla a házon kívül 3 db Bitfenix spectre 120mm (@1000) ventivel megtámogatva.
1 db Swiftech single rad házon belül 2 db swif2 120p-vel. (@1200 rpm)
A házban 2 db sst 18 cm-es venti. (@700 rpm)

20 perc játék után produkálta ezeket az eredményeket, levett oldallappal. Lehet ha melegebb lesz a lakásban akkor kevésbé fogja tudni visszahűteni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49893) apollo12 válasza Madn!ght (#49892) üzenetére


apollo12
veterán

hm rem majd nálam is hasonlót fog majd produkálni, amikor veszek még egy extreme tripla radit

[ Szerkesztve ]

(#49894) OC válasza SimonYana (#49886) üzenetére


OC
őstag

Sajnos van.

A Formula-ra nem jó a R4E blokk :(

(#49895) Madn!ght válasza apollo12 (#49893) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jah igen, a proci alapfeszen van túlhajtva, a vga alapon megy. Nálad azért szép tuninggal mennek a cuccok. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#49896) SimonYana válasza OC (#49894) üzenetére


SimonYana
addikt

Hogyha az alsót nem is veszem meg , de a felső kelleni fog , mert nem jó ez ilyen melegen szerintem. Nem lehet megfogni olyan forró. :B

® SimonYana ®

(#49897) mpierre


mpierre
veterán

Valaki?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49898) Seri21 válasza mpierre (#49866) üzenetére


Seri21
tag

Nem, csak fölösleges.

(#49899) SimonYana


SimonYana
addikt

Egy kis látnivalót találtam! Gyönyörűen megcsinálta a gyerek , de sosem értettem minek vízhűtés , ha 15-20 ventilátor megy egyszerre! Ki is dobnám , ha itt susogna a fülembe! Nem csak a hőfok miatt szereltem , hanem a csend miatt is!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#49900) ZetorGumi válasza SimonYana (#49899) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép, szép, csak milyen orkán hangja lehet ennek ennyi ventivel? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.