Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) sK0t válasza 1010 (#14999) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!
Szerintem első kérdés az okosoknak, biztos az, hogy mennyit szánsz rá ?
Úgy könyebb kiválasztani a pumpát, meg a többit.
Mert nem mind1, hogy 1 vagy 2 deákot szánsz rá ;]

15000 hsz ? :P

Bazzeg, ezt miért kellett ? lenne benne valami szakmai is ...
(nem mintha az enyémben lenne :U )

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#15002) Bulitt válasza 1010 (#14999) üzenetére


Bulitt
őstag

Itten válogathatsz mindent ami kell

(#15003) Nyugdíjas válasza tsar (#14990) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondoltam is rád:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15004) 1010 válasza sK0t (#15001) üzenetére


1010
őstag

hát 60nál nem többet de még igy is szerném minimalizálni az árakat,
teljesitmény legyen megfelelő és legyen hangtalan ennyi a lényeg.

szerk:

msot látom ez annyil enne összerakva mint a komplet :C na ez szép eddig 200euró és még cső sincs

[ Szerkesztve ]

(#15005) shteer válasza gYaLo (#14997) üzenetére


shteer
titán

a lapra lehet kapni szettet, ha a gépben nem marad sok szellőzés akkor érdemes rá :K
a lap jó, én nem cserélném :)

cpu-ra D-tek fuzion
vga-ra EK vagy más full-cover blokk
triplaradi
szivattyú laing D5 vagy DDC
tartály ami szimpi
csatik
10-es cső

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#15006) sK0t válasza 1010 (#15004) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!

Linkedben felfigyeltem erre :The connector of the watercooling has a 10/8mm fitting.

Valszeg akkor 10/8as csövet kell venned. Szóval csövet mondod, hogy mennyi és a méret adott majd választ neked Nyugdíjas ha írsz neki PM-et sztem :)

Pumpa:Laing DDC
Tartály:LAing AGB ezt rárakhatod a pumpára, xbox mellé pofásabban nézne ki mint egy kölün tartály sztem
Radiátor:Nem tudom mennyi hőt termel a box, de ha abszolót passzívat akarsz, és a szoba légmozgása is megvan a minimális hűtéshez, akkor egy MO-RA 2 Core-ral bepróbálkozhatsz sztem.
Még kellenek majd csatlakozók, meg paszta és lötyi :-)

Jahh mellesleg, a nagyok első vízhűtés konfig összerakásom értékelását kérném, ha lehetne :B

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#15007) Nyugdíjas válasza sK0t (#15006) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Drága, és szerintem felesleges egy box-ra...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15008) sK0t válasza Nyugdíjas (#15007) üzenetére


sK0t
tag

Akkor megoldás, kisebb, olcsób radit neki :C

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#15009) Nyugdíjas válasza sK0t (#15008) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meg egy pici, tartályos szivattyút. Nem hinném, hogy bőviti a rendszert mondjuk RAM-blokkal;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15010) sK0t válasza Nyugdíjas (#15009) üzenetére


sK0t
tag

Ossz ki! :O
Legalább tanulok :C

De akkor szegény ha holnap visszanéz és amit írtam nem jó, akkor írjatok már neki megfelelő felszerelést :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#15011) Reset Elek válasza R.Zoli (#14985) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Inkább a szar, félforintos átlátszó műanyagok nem valók vízhűtésbe.
Minőségi anyagokat nem támad meg az ETIL-alkohol.
Csak mielőtt újabb tévhit üti fel a fejét....

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#15012) Ottoka válasza Reset Elek (#15011) üzenetére


Ottoka
őstag

Azokból van sok...

Mezőhegyes

(#15013) shteer válasza Reset Elek (#15011) üzenetére


shteer
titán

és még az a baj, hogy ezt a tartályt közel sem fél forintért adják a boltban :(

ha minden jól megy, ma radiátorcsere lesz :DD

..szerintem jónak tűnik

(#15014) szacsee válasza shteer (#15013) üzenetére


szacsee
nagyúr

Képek, beszámolók jöhetnek 1000-el.
Kösz előre is! :R

(#15015) R.Zoli válasza Reset Elek (#15011) üzenetére


R.Zoli
őstag

Most akkor a tyúk lett előbb vagy a tojás?

Miután az alkohol rontja jelentősen a víz hővezetését, hőkapacitását stb (jobban mint sok más adalék) illetve ahhoz ,hogy megakadályozzuk az élet kialakulását alkohol mellett ahhoz legalább 40térfogat%-os alkoholtartalom kell a rendszerbe,hogy biztosan ne alakuljon ki élet (míg az etilén-glikol pár térfogatszázalék esetén is kiírt mindent, így jóval kevéssé veti vissza a víz pozitív hővezetési, hőkapacitásbeli tulajdonságait) ...Namost emiatt nem való igazán az alkohol ezekbe a rendszerekbe... Ha pedig nem való ide alkohol akkor talán nem igazán hiba ha ilyen plexi anyagot használ egy-két gyártó miután nem alkohol használatára van "kitalálva" ,sőt sokan le is írják ,hogy nem használható a rendszerük alkohollal (pl. innovatek)...Mellékesen az innovatek arra is hivatkozik ,hogy az alkohol reakcióba lép a réz-oxiddal is,acetaldehid keletkezik az alkoholból, tiszta réz felszín marad vissza ami megintcsak eléggé reakcióképes ugyan úgy mint az acetaldehid... Én semmiképp sem értem mért kell alkohollal keverni mikor van a shelltől kezdve a valvoline-ig több millió gyártó akik megcsinálták a jó kis etilén-glikol alapú adalékát,hatékony korrózió gátló tulajdonsággal ami jobb minden tekintetben mint az alkohol... Ettől függetlenül egyetértek ,hogy sok gyártó ócska plexit használ,de nem azért ócska mert nem áll ellen az alkoholnak, bár valszeg a jobb minőségű ami nem reped el random mint a sok szar az az alkohollal is elvan.

(#15016) Oibacsi


Oibacsi
őstag

a sima vinyóblokk (nem box) tompít valamit a zajon? mert egy vízhűtéses motornál szokott

(#15017) shteer válasza Oibacsi (#15016) üzenetére


shteer
titán

a csapágy- és seekzajon nem, de a rezgésbe beleszólhat

..szerintem jónak tűnik

(#15018) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

shteer: Csodálva néztem a gépedet nagyon szép munka remélem egyszer nekem is lesz egy hasonló :R

[ Szerkesztve ]

(#15019) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Kétszer ment el kicsit lassú a net...

[ Szerkesztve ]

(#15020) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Még annyit szetnék tudni, hogy nagy ellenállású rendszerrel rövidebb lesz a pumpa élettartama?

(#15021) jones965 válasza Oibacsi (#15020) üzenetére


jones965
Modder

Relatív dolog,
Bár szerintem minimális az élettartam csökkenés leterhelt szivattyú esetén, százalékosan nem is igazán tudnám meghatározni.
Fogalmazzunk úgy: nem számottevő.

(#15022) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok Mesterek!

Szépen lassan gyűjtögetem az infókat, elképzeléseket a vízhűtésemhez. A radiátor(ok)ról már elég konkrét elképzelésem van. Két ilyesmit szeretnék majd párhuzamosan kötve és indirekt (vagyis a ventik nem a radikon vannak, hanem egy zárt térbe fújnak, ahonnan az csak a radikon keresztül távozhat) szellőztetéssel. Egy vmivel kisebb példány itt pihen mellettem. Full-réz, a lamellák pedig elég ritkák ahhoz, hogy ne kelljen turbina hozzájuk.

Blokkokat szeretném csinál(tat)ni. Vásárláshoz nem füllik a tárcám, inkább szenvedek egy kicsit többet.

Most a HDD-tartót tervezgetem. Többek között ezért is írok most. Meg szeretném tudni, hogy melyik hűtés kedvez jobban egy teljesen körbeszigetelt vinyónak. Ha az oldalát hűtjük, vagy ha a hasát?? Vagy olyan kis hőmennyiségről van szó, hogy mindegy?? :F

Érdeklődnék, hogy mivel (program) érdemes blokkot tervezni, hogy NC-s ne számoljon fel kemény pénzeket a tervezésért?? Esetleg program, amivel szimulálni lehet egy ilyen modellt?? Mert ugye jó volna tudni hogy működik, mielött elkészül... :))
Valamint érdekelne, hogy majdan, mikor blokkokat csinálnám, kihez fordulhatok esetleg kész blokkterv(ek)ért?? :F

Egyelőre ennyi.

A válaszokat előre is köszönöm! Valószínűleg elrágódok rajtuk egy ideig... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15023) Lucif-R válasza sNiP3rFun (#15019) üzenetére


Lucif-R
senior tag

vagy csak te vagy türelmetlen ;) :U

szerk.: ja félkészen van az elektronika a ventivezértléshez X alakban már 2 fokozatban müxik és a ledes visszajelzés is tökéletes lett :))

[ Szerkesztve ]

(#15024) Lucif-R válasza TESCO-Zsömle (#15022) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Blokkokat CAD-el érdemes tervezni de pontosabbat Balika, Stheer és Stevee251 fog neked tudni mondani ezzel kapcsolatban, terveket programokat... és ide is berakhatod majd véleményezzük :DDD

A vinyók hááát nehézkérdés, általában nem az elekronika ami melexik rajtuk hanem a forgató mechanika ( motor csapágy ) és igazából márkától is függ hogy mit érdemes hűteni rajtuk ( vinyós topicban fognak sztem valami okosat mondani a " hol melexik" kérdésre )

Szimulálni nem tom sztem kb semmivel nem nagyon tudsz. De lehet neten van fent valami áramlás szimulátor csak vagy valami hasonó csak az nem tom hogy fogad e pl CAD rajzokat. Esetleg 3dStudioMAX-ban megcsinálhatod az talán jó ilyen particle blablákra.

(#15025) TESCO-Zsömle válasza Lucif-R (#15024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

CAD: Rajz, vagy 3D terv??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15026) R.Zoli válasza TESCO-Zsömle (#15022) üzenetére


R.Zoli
őstag

Keresd meg OC-t ,van ugyan ilyen radija mint amit linkeltél sokkal olcsóbban és tökéletes állapotban...

(#15027) H_Zozo válasza TESCO-Zsömle (#15025) üzenetére


H_Zozo
tag

igen :)

___________________________________________________________________________

(#15028) TESCO-Zsömle válasza R.Zoli (#15026) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak az elképzelésem vázolásához linkeltem az ominózus radiátort. Nem áll szándékomban megvenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15029) stevee251 válasza TESCO-Zsömle (#15022) üzenetére


stevee251
tag

3D-s progik pl SolidWorks v. Solid Edge. Én az utóbbit használom. 2D-re AutoCAD-et. Hővezetési cuccokra Cosmos-t például. A Cosmosnak van áramlástani része is. Viszont ezeket a programokat közel sem egyszerű használni. Üdv

(#15030) ronTom


ronTom
csendes tag

Sziasztok!
Én is vizhűtést tervezgetek, hosszútávra, egy négymagos procihoz + 2 csúcsvideokari + RAM-ra. Elsődleges szempont tehát a teljesitmény.
Amit eddig kinéztem (VGA blokk majd ha lessz):
- MO-RA 2 CORE ventikkel
- Laing D5 pompa
- [link]tartály
- D-TEK Fuzion CPU blokk.
Ha jól gondolom (0 tapasztalat ezen a téren), a radiátorhoz és a tartályhoz kellene 2 X 2 mondjuk ilyen csatlakozó, a pompához meg 2 ilyen csatlakozó.
Csövet 19/13-ast gondoltam, viszont ez a méretü cső kompatibilis-e a pompa 1/2''-os csatlakozójával?
Másik kérdés: lehet-e és érdemes-e a CPU blokk csatlakozóját is ilyen high-flow-ra cserélni
Amúgy ezek a cuccok jók lesznek?
Köszi a válaszokat!

(#15031) jenei92 válasza ronTom (#15030) üzenetére


jenei92
senior tag

AZ elképzelés jó,a cucok is renben,A csatlakózók is renben! :C
VGA-ra meg majd ajálanak valamit a mesterek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15032) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Van olyan elektronika, amivel figyeltethető jópár hőmérséklet, és képes a pumpát és 4pin-es PWM ventiket is szavályozni??

Eddigi legjobb találatom m-Cubed BigNG, de az ha jól látom sima 3pin ventikkel operál.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15033) shteer válasza ronTom (#15030) üzenetére


shteer
titán

én maradnék a folyamatos 10-es belsős csövezésnél... ha nem párhuzamosítasz, akkor felesleges a 13-as, a blokkokhoz nem kapsz megfelelő csatit

a szivattyúhoz 1/2">1/4" átalakító + a 10-es HF csati

a d-tekhez alapból kapsz 10-es HF csatit

ha mindenképp ventiznéd a morát, én a helyedben elgondolkodnék egy Quad Extreme 480 vagy egy Extreme Nova 1080 (~26k) radin - felépítésükből eredően hatékonyabbak az aktív üzemmódra

..szerintem jónak tűnik

(#15034) shteer válasza TESCO-Zsömle (#15032) üzenetére


shteer
titán

szivattyút minek auto-n szabályozni? :U szvzs egy jól megépített rendszerben még a ventiket sem kell

..szerintem jónak tűnik

(#15035) Reset Elek válasza TESCO-Zsömle (#15022) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Blokkot tervezni leginkább valami 3D-s tervező progival érdemes: Solidworks, ProE, Inventor a legelterjedtebbek. Személy szerint Solidworks-öt ajánlanék, mert egyrészt az egyik legegyszerűbben kezelhető, másrészt van hozzá áramlástani szimulációs program is.
2D progikkal (AutoCAD és társai) nem érdemes nagyon belevágni, mert azt a CNC maráshoz úgyis át kell rajzolni 3D-be.
Ha gondolod, tervezésben, modellezésben, szimulációban és gyártásban tudok segíteni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#15036) Reset Elek válasza shteer (#15013) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Helyes, helyes!

Aztán ha kész, hozhatod fotózni, már kész a studió!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#15037) shteer válasza Reset Elek (#15036) üzenetére


shteer
titán

abból csak augusztusban lesz vmi sajna... de ha akkor is lehet akkor biztosan ;)

..szerintem jónak tűnik

(#15038) TESCO-Zsömle válasza shteer (#15034) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most megfogtál!

Nem tudnék normális érvet mondani.

mit értessz "normálisan megépített rendszer" alatt??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15039) TESCO-Zsömle válasza Reset Elek (#15035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm, feljegyetem!

És majd jelentkezek ha aktuális!

Köszi mégegyszer! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15040) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#15036) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vigyázz,mert Augusztusra csak készen lesz az enyém is, nehogy shteer két gépet vigyen;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15041) shteer válasza TESCO-Zsömle (#15038) üzenetére


shteer
titán

megfelelő alkatrészekből összeállítva/elkészítve; halk ventillátorokkal szellőzetett, rendszerhez méretezett radi(k) és jó folyadék-áramlás (a passzív rendszert most hagyjuk ki mert úgysem olyat akarsz)

annak ellenére hogy most aktív radira váltok továbbra egyik fő szempont a halk működés és pl megőrülnék attól, ha terhelés alatt a vízhőfok emelkedésével hangosodna a gép - ahogy összerakom, a terhelést is bírnia kell - az a pár fok pedig nem érdekel ami a hangosabb működés ellenében nyerhető

..szerintem jónak tűnik

(#15042) TESCO-Zsömle válasza shteer (#15041) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahham.

Hát nem tudmom. Akkor ezek szerint komolyabban bele kell majd ásnom magam a dolgokba... Azt tudom, hogy maximálisan 600W-ot kell tudni leadni. Annál többet biztosan nem. :K

mod: Volt 1-2 dúrván extrém elképzelésem, de akkor feláldozom a csend érdekében. :K

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15043) wmarci


wmarci
senior tag

Még új vagyok a vízhűtéses rendszerek kidolgozásában,ezért a ti segítségeteket szeretném kérni. A gépházam egy Cooler Master Cosmos S. Ha mindent vízhűtéssel szeretnék megoldani a gépben, akkor milyen alkatrészekre van szükségem. Nem ismerem a márkákat, nem tudom melyik jó melyik nem. Melyiket érdemes választani?
Azt szeretném hogy jól nézzen ki, az ár annyira nem számít (azért ne legyen 500K) és minőségi legyen.Köszi a segítséget.
Ház:[link]

(#15044) Reset Elek válasza Nyugdíjas (#15040) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Bármilyen ellenséggel megküzdök :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#15045) shteer válasza wmarci (#15043) üzenetére


shteer
titán

azt azért jó lenne tudni milyen alkatrészekből áll a géped :D adatlapot tölts! ;)

szerk: szép ház :C

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#15046) wmarci válasza shteer (#15045) üzenetére


wmarci
senior tag

Processzor:Intel QX9650
Alaplap:Gigabyte GA-X48T-DQ6
Memória: 4x1GB OCZ DDR3 PC3-16000 Flex II Edition (vízhűtéssel)
Videkártya(k): 2db ATI HD4870 1024MB DDR5
Ház: Cooler Master Cosmos S
Monitor:Eizo SX2461
Egér: Logitech MX Revolution
Billentyűzet: Razer Tarantella
Táp: Chieftech CFT-850G-DF
Merevlemez: 4DB Samsung 320GB 16MB 7200rpm SATA2
Kb.Ilyen.

(#15047) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy Heatkiller GPU-X 2.1 atepitve 7900GTX verziora.

Vajon ezt at lehet alakitani ujabb kartyakhoz?
watercool.de-n nem latok hozza ujabb polipkeszleteket, hanem minden kartyara egyedi GPU-X²-et. :(

Nem nagyon van kedvem egy ~40k-s kartyara ujabb 20-25k-ert blokkot venni. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15048) shteer válasza nyunyu (#15047) üzenetére


shteer
titán

vmi ilyensmire gondolsz? ;] [link]

a leszorítólemezt nem lehet átfaragni, inkább meg kell kicsit hajlítgatni a csápokat
8800GT, 9600GT és 8800GTS G92 karikhoz alkalmazható sztem, a képen a régebbi GT-m van

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#15049) shteer válasza wmarci (#15046) üzenetére


shteer
titán

:Y szép konfig lesz

ha már a 4870re is lesz blokk (mo-i megjelenés után általában 2-3 héttel rendelhető az EK szett), szivesen segítünk, de készülj horror árra ;] és jobban jársz ha nem a vizesített ocz modulokat veszed, hanem inkább egy mips ramblokkot, és inkább P45-ös lapot :)

..szerintem jónak tűnik

(#15050) ronTom válasza shteer (#15033) üzenetére


ronTom
csendes tag

Kösz! 1/2">1/4" átalakítót honnan?
Jól gondolom hogy a 13-as belsős cső azért felesleges, mert a HF csati csak 10- es és emiatt nem érvényesülne a 13-as csövezés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.