Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) nebancsa válasza somasz (#30993) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha a k.mamut adta hozzá a csatikat is, akkor az is lefojtja, jó ha 6-os a belső átmérője. Úgy tudod letesztelni hogy a szűk keresztmetszet miatt hangos, hogy csak magában járatod, mondjuk egy tartályból kiszivatod a vizet. Én ezt tenném mielőbb berúháznék másik csőbe és egy csomó csatiba. Lehet levegős a ddc-d vagy kezdi a végét járni. Próbáld meg szivaccsal a rezgéseket elnyeletni (ha abból adódna a hangosság).

[ Szerkesztve ]

(#31002) oviktor


oviktor
tag

Tegnap érkeztek meg Fel-től az új csatlakozóim és Tody-tól a tartály, szét kellett szednem a k.mamut által gyártott vga blokkot. Estére rakok fel képet róla szétszedett állapotban.
Egy a gond velük, hogy a csonknál nincs teljesen átfúrva a tető, ezért leszűkül 5-6mm-re. Ha lesz energiám újra szétszedni a rendszert akkor az összes blokknál megpróbálom kitágítani amennyire lehet ezt a szűkületet.
A hőfokjaim sajnos nem nagyon változtak a 8/10 csőhöz képest a 12/15 csővel , valószinűleg a fent említett szűkület miatt, kivéve a vízhőfokot mert az csökkent 2 fokkal.

Viktor

(#31003) somasz válasza nebancsa (#31001) üzenetére


somasz
addikt

Elvileg ez egy alig használt pumpa, nem hiszem, hogy a végét járja, de most kicsit furcsa dolgot tapasztaltam, ugyanis most reggel bekapcsoltam a gépet, és a pumpa nem kapcsolt be. Néztem, miért ilyen magasak a hőfokok, és miért ilyen halk a gép... FAKK
Hogy szűrjem ki a probléma forrását? Szereljem ki a vizet a gépből, és úgy próbálgassam?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31004) adamka16 válasza somasz (#31003) üzenetére


adamka16
őstag

nem mondod hogy haldoklik a pumpa??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#31005) somasz válasza adamka16 (#31004) üzenetére


somasz
addikt

Akartam is neked írni, hogy akkor ez most hogy és mint van, az a para, hogy tegnap tökéletesen ment, ma meg bekapcsolásnál egyszerűen nem indult be... :W
Ötlet? Kábeleket basztassam, szedjem szét, hátha lejött vmelyik saru?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31006) adamka16 válasza somasz (#31005) üzenetére


adamka16
őstag

szedd szét és nézd meg, hogy rendben van-e a NYÁK. nincs e felpúposodva. égettszag nem jött belőle?

[ Szerkesztve ]

(#31007) somasz válasza adamka16 (#31006) üzenetére


somasz
addikt

Égett szag nem volt, habár kis fehéres foltok vannak a nyákon, majd teszek fel fotót, ha értékelhetőt sikerül róla csinálnom. Remélem, hogy nem szoptam be :O
Egy kicsit meleg volt a pumpa, amikor kiszedtem, és a víz leeresztésénél észrevettem, hogy a víz is meleg, pedig előtte nem volt bekapcsolva úgy 8 órán keresztül :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31008) adamka16 válasza somasz (#31007) üzenetére


adamka16
őstag

hú bazze. ez nem túl jó. de vajon mitől lehetett? nem szorult meg ?
ilyesmi? [link]

[ Szerkesztve ]

(#31009) nebancsa válasza somasz (#31003) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hallottam olyat hogy a dcc-nél előfordul hogy időnként nem indulnak el, meg kell pöcögtetni. Szóval lehet nálad is ez van...
Én ez miatt választottam inkább másik pumpát.

(#31010) somasz válasza adamka16 (#31008) üzenetére


somasz
addikt

Áhh, ezt nem mondanám fehérnek, meg ez egyértelmű lenne még nekem is, hogy bukta. A nyák épnek tűnik, csak halvány fehér foltok vannak rajta néhol...az nem hiszem, hogy égés.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31011) adamka16 válasza nebancsa (#31009) üzenetére


adamka16
őstag

amióta vízhűtéssel is foglalkozom egy kicsit, még nem jelezte senki, hogy nem indult volna neki el. de pöcögtetni... jah., de akkor miért fehér a nyák? mikor majdnem zsír új (tőlem vette)
somas: gyárilag le van öntve valamiféle ragasztós cuccal, lehet arra gondolt

[ Szerkesztve ]

(#31012) somasz válasza adamka16 (#31011) üzenetére


somasz
addikt

Lemerült a tetves fényképezőm, lassan teszek fel képeket :W Egy gombostű-fejnyi fekete cucc van a nyákon, ez sztem nem normális jelenség :O

Fejlemények: most rádugtam szárazon a pumpát és felpörgött...
Eszerint nem halt ez meg huuhhhh, de akkor mi a francért állt le?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31013) adamka16 válasza somasz (#31012) üzenetére


adamka16
őstag

erre kíváncsi vagyok. ne töltsd fel fullra, csak fotózd le minél hamarabb.

(#31014) somasz válasza adamka16 (#31013) üzenetére


somasz
addikt

Íme a képek
Tudsz mutatni általad készített képet a nyákról?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31015) SimonYana válasza somasz (#31014) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem már 2 db ment kukába és mind víz miatt!
Nem jutott be a víz?
Nem szivárgott a tömítés?
Nekem 3db plexy tető repedt már szét és olyankor beszivárog a víz!
Azóta nem használok plexyt!

® SimonYana ®

(#31016) somasz válasza SimonYana (#31015) üzenetére


somasz
addikt

Nem hiszem, hogy behalt volna, hiszen kipróbáltam, és forog, de akkor miért állt le? Hogyan tudnám elérni, hogy faszább legyen a tömítés, ami lehetséges, hogy okozta a leállást?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31017) adamka16 válasza somasz (#31016) üzenetére


adamka16
őstag

ha bejut a víz akkor az már többet nem forog az fix. zárlat és füst. a szigetelés tuti nem rossz, akkor nálam is folyt már volna. meg eredeti tető van rajt nem valami gagyi plexi.

(#31018) mh197 válasza nebancsa (#30950) üzenetére


mh197
senior tag

Kényszerűségből, mivel a TT bigwater akkori verziójában a radik csöveinek belső átmérője szintén 5-6 mm volt, mint a csöveké, amit adtak hozzá sajnos. A radik párhuzamosítása szintén azt a célt szolgálta, hogy a keresztmetszet nagyobb legyen a körben. A blokknál hagytam meg egyeül azt a keresztmetszetet, ami a gyári, hogy ott minél gyorsabb legyen az áramlás, és ezzel lehetőleg turbulens legyen ott az áramlás. Már amennyire turbulensé volt képes tenni azt a bigwater pumpája.

[ Szerkesztve ]

(#31019) SimonYana válasza adamka16 (#31017) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz!
Jártam már úgy,hogy kiszárítottam és ment tovább! Attól függ mennyire ázott be!
A gyári fekete tetővel nem ázik be csak úgy az tuti! :R
Szerintem ezt a FIX-et elhagyhatjuk! :B

® SimonYana ®

(#31020) adamka16 válasza SimonYana (#31019) üzenetére


adamka16
őstag

akkor ahhoz képest még egész jól össze van rakva a cucc. made in hungary azért :D
csak most érted, az ember ha nem megy zárlatra gondol. vagy lehet valami kisfeszes dolgot zár rövidre benn és leáll. vagy lehet védelem van benn. nem ismerem sajnos a belsejét.

[ Szerkesztve ]

(#31021) somasz válasza adamka16 (#31020) üzenetére


somasz
addikt

Képen nem tudod, mi az a kis fekete cucc, ami nem oda illik?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31022) danati válasza Fel (#31000) üzenetére


danati
senior tag

Nahát pont ilyen szivattyúm és csövem van, különös. :DDD

(#31023) adamka16 válasza somasz (#31021) üzenetére


adamka16
őstag

van róla képem, de elég silány.
[link]
ez az összes kép amit akkor csináltam róla. de még keresek.
melyik fekete cuccra gondolsz? nem tudnád bekarikázni?

(#31024) somasz válasza adamka16 (#31023) üzenetére


somasz
addikt

Nem szükséges karikázni, a tieden is ott van, van két lyuk a nyákon, átlósan... Az egyik mellett ott van egy fekete furcsaság.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31025) adamka16 válasza somasz (#31024) üzenetére


adamka16
őstag

nálam is rajt van. [link]
az sztem nem égés mert ott nem fut egy rézszál sem, és nem kétoldalas a nyák sem. közelről szagolod nincs égett szaga a szivattyúnak????

(#31026) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
keresek vízhűtésre felkészített házat. miket ajánlotok? a zaj minimalizálása - is - cél, tehát 2nél több venti (táp+max 1 a radira) ne nagyon legyen benne.

másik kérdésem, hogy ha a p5k3 deluxe lapomon van nb-sb-fet rézbordás hűtés akkor az is cserélendő vízhűtésnél, mivel nem nagyon lesz a házban légmozgás igaz?

köszi

Dirr

(#31027) Fel válasza rigo88 (#31026) üzenetére


Fel
addikt

"táp+max 1 a radira" Ez így nagyon bátor elgondolás... Meg lehet oldani a teljesen passzív vízhűtést, de ahhoz a radinak a házon kívül kell lennie (és elég méretes, ritka lamellás darab kell).

A másik kérdésedre igen a válasz. Ha kiszedsz minden ventit a házból, akkor biza meg kell oldani vízzel a lap hűtését (és lehet még a ramokét is).

Egyébként ha több, uyanolyan venti van a házban, azonos fordulaton, attól nem lesz hangosabb a rendszer, mint ha csak egy lenne... A hangnyomás mértéke nem adható össze egyszerűen (Tehát 30db(A) + 30db(A) =! 60db(A)). (Ha pl. a hangnyomás kétszeresére növekszik, az +3db(A) változást jelent).
Szóval ha veszel egy méretes házat, amiben el lehet helyezni egy 3x120-as radit és pakolsz bele 5db 500-800rpm-en pörgő 120-as ventit (3db a radira, 1-1 a ház elejére/hátuljába), akkor az még nagyon csendes lesz és meglesz a megfelelő légmozgás is. Valamint a vízhűtés garantálja, hogy terhelés alatt se legyen majd hangos a rendszer.

A házakat kihagytam:
CoolerMaster HAF932, Cosmos S, ACTS 840, Corsair Obsidian 800D; ezekbe faragás nélkül tudsz berakni 3x120-as radikat.
CM Storm Sniper, Cosmos, RC690 (II); ezekbe 2x120-as radikat tehetsz.

Ha nem riadsz vissza egy kis faragástól, akkor pedig szinte bármi jó lehet, ha van benne elég hely (Pl.: Chieftech midi, és nagy tornyok, Nexus Edge).

[ Szerkesztve ]

(#31028) rigo88 válasza Fel (#31027) üzenetére


rigo88
aktív tag

köszi a kielégítő választ!

Dirr

(#31029) mh197 válasza Fel (#31027) üzenetére


mh197
senior tag

Csak erre a passzív hűtéses megoldásra reagálnék, mert azért nem kell olyan nagyon hi-tech cucc egy passzív rendszerhez. Képet csak jövő hét után tudok feldobni ide jelenlegi gépemről/hűtésemről, de a lényeg, hogy Nálam egy Magicool trippla radi van beépítve egy ATX nagy torony tetejébe. A radin ugyan van 3 db 12cm-es venti, de 99%-ban nem mennek, mivel a lapnak a vezérlésére vannak bekötve, és csak akkor kapcsolnak be, ha a cpu hő 58 fok fölé menne, és onnantól is csak szép lassan indulnak, mert a lapon ezt is be lehet állítani.
Így tehát gyakorlatilag a vízhűtésem tök passzív egy sima trippla radi segítségével. Pumpa egy laing ddc 1t , csövek 11/8-asak. A rendszer egy 4Ghz-re húzott E8400-est és egy MSI 3870 OC kártyát teljes réz blokkos megoldással hűt. Proci hőfok így passzívan nagyrészt 38-40 fok üresen, terhelve 50-56 fok közt, full maxon több órás prime után 58-60 fok max-ra megy fel, itt a 3db 12cm-es venti 500-600 rpm-el forog.
Szóval annyira nem kivitelezhetetlen az a passzív dolog, csak jól kell elhelyezni a házban a dolgokat. Nekem pl a nagy előnyöm, hogy a ház felső részében a tetjébe van beépítve a rai, és felfelé távozik minden hő a gépből.
Sajnos ram-ra tehető blokkok híjján a ramok fölött megy egy 8cm -es zalman venti 5V-on, de gyakorlatilag nincs hangja, és még ugye a tápventi az ami nyomja kifelé a meleget. Az egész gép hangját a chieftek 550W-os 12cm-es táp ventije adja, ami absz nem hangos.

Én azt mondom, ha lehetőség van, akkor trippla radi, és a ház tetejébe kell beépíteni, és akkor nem lesz gond, akár még passzívan sem. Képet dobok majd fel a gépemről két hét múlva, ha vkit érdekel, hogy csináltam meg az elrendezést.

(#31030) Kvazár válasza Fel (#31027) üzenetére


Kvazár
őstag

(Tehát 30db(A) + 30db(A) =! 60db(A)

Ez igaz, de a valóságban, ha jól emlékszem: 30db(A) + 30db(A) = 32db(A), de most elbizonytalanítottál, lehet 33 ;]

A házba kell a légmozgás azt megszüntetni teljesen nem lehet, mert a kondiknak is kell a hűtés, azt meg csak ventivel lehet megoldani, arra nem tudsz blokkot rakni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#31031) Fel válasza Kvazár (#31030) üzenetére


Fel
addikt

"Ez igaz, de a valóságban, ha jól emlékszem: 30db(A) + 30db(A) = 32db(A), de most elbizonytalanítottál, lehet 33" -- Nekem +3db(A) rémlik, bár már elég ködösek a zaj és rezgésvédelemből megmaradt dolgok...

"A házba kell a légmozgás azt megszüntetni teljesen nem lehet, mert a kondiknak is kell a hűtés, azt meg csak ventivel lehet megoldani, arra nem tudsz blokkot rakni." -- Igen, de a kérdés alapján a kollégánál a táp maradna ventis, úgyhogy lehet elegendő légmozgás a kondiknak (bár ha alsótápos ház lesz akkor nem).

mh197: Nálam a tripla Nexxxos Extreme nem volt elegendő passzívan, mindig járatni kellett rajtuk a ventiket (Noctua S12 800), szépen lassan, de mindig felkúszott a vízhőfok üresjáratban is(cpu, vga, és alaplapi blokkszett volt hűtve). Gondolom Chieftec nagytornyod lehet (BA/CA...), ott azért van hely bőven felül...
Amit ki akartam hozni, hogy a házon belüli passzív radihűtést nem egyszerű kivitelezni, sőt ugye terhelés alatt teljesen felejtős...

[ Szerkesztve ]

(#31032) adamka16


adamka16
őstag

sziasztok.
ugye a múltkor sikeresen elcsesztem a radiátorom, közbe keresgéltem másik radit és olyan embert aki ezt meg tudja csinálni. nos, mindkettőt találtam, szóval most olyanra gondoltam, hogy két radit kötnék a rendszerbe és úgy mint egy szendvicset, közé a 4 ventit. vannak asszem ilyen léghűtő megoldások is. szerintetek hülyeség vagy van benn valami?

(#31033) syC válasza adamka16 (#31032) üzenetére


syC
addikt

Jó dolog, de próbáld meg úgy tenni a ventiket (ha kell, szerezz többet) , hogy mind2 radi 'mögött' szívó állásban legyenek ventik. Úgy lesz a legjobb a hűtés.

(#31034) adamka16 válasza syC (#31033) üzenetére


adamka16
őstag

de tapasztalat szerint, ha szívóra teszem akkor örvény keletkezik a radi és a venti között és úgy sokkal hangosabb.

(#31035) syC válasza adamka16 (#31034) üzenetére


syC
addikt

Örvény? Érdekes. Ha összeszorítod a 2 radival a ventit, akkor hangos? Probáld meg venti-távtartóval.

(#31036) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok!
Melyik a be,és a kimenő ága ennek a tartálynak?
Gondolom annak a nyúlványnak van valami szerepe a tartályban.

(#31037) schlecker


schlecker
tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2010-01/203586_20090618173226400_3.jpg
Valamiért nem töltötte fel a képet.

[ Szerkesztve ]

(#31038) Fel válasza schlecker (#31036) üzenetére


Fel
addikt

A csöves a be, a másik a ki.

(#31039) somasz válasza schlecker (#31037) üzenetére


somasz
addikt

Én nem ajánlom, az enyém meg volt repedve, a menetnél, amikor kaptam. Egy kicsit költs rá többet, ha tudsz. Nem túl minőségi :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31040) mh197 válasza Fel (#31031) üzenetére


mh197
senior tag

Találtam egy régebbi képet, hogy milyen is az elrendezés. Amúgy a ház nem chieftek, sztem egy picit nagyobb is annál, egy régebbi igényes állapotú ATX torony, smi nagyon jól bevállt:
[link]

Jelenleg már más az alaplap, és a vga is vízzel van hűtve, szóval némileg másabb a szitu, de a fő elrendezés ugyanez. A jelenlegi lapom északi hídján már nincs ugye venti, ahelyett lett a 8 cm-es 5V-on járatott veti, ami a ramok felett van. Sajnos az OCZ platinum 2x2Gb ramjai 1100Mhz körül jó, ha némileg szellőztetve vannak. Későbbiekben majd az a következő projekt, hogy az is vízalá megy.
Szóval ezzel az elrendezéssel megy az E8400 4Ghz-re húzva, meg a 3870 vízzel hűtve passzívban. Max a prime órákon át való futtatásánál kapcsolnak be a radin a ventik 5-600 rpm-re, tehát nem lehetetlen azért összehozni azt a passzív rendszert. Természetesen oldallap fenn van mindig, mert láttam már olyat, hogy vki oldallap nélkül csinált passzívat. Ha én leveszem az oldallapját, akkor meg még max terhelésen sem kell venti. Annó a vga-tól féltem, hogy majd sok hőt ad le, és nem bírja el a rendszer, de észre sem vette a hőfok, hogy bekötöttem bele. A vga is 40-44 fok körül ketyeg alapon, terhelve az 60-65 fokig kúszik fel a mag. A régebbi képen látható Zalman vf700 hűtéssel 56-60 volt az alap, és 70-75 fokig is felment tehelve. Ezért is tettem arra is full vizzesblokkot.
Ja, a képen a winyófelfogatás saját gyártás, és igen hatékony. Mivel a gép tök csendes, a winyónak azokat a búgó alacsony frekvenciás rezgéseit is lehetett régebben hallani, ami átrezonált a házra, na ezzel a megoldással a winyók is full csendben vannak. Olyan a hatása, mint amikor rádugod az áramra a winyót, és fogod a kezedben, tök elnyelődnek a rezgései, de tedd le pl asztalra, vagy műanyagra, full berezonáltatja, ami engem nagyon zavart. Szóval ezt találtam ki rá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31041) mh197 válasza mh197 (#31040) üzenetére


mh197
senior tag

Még egy képet találtam kicsit más szögből. [link]

Azóta már van némi szivacsbélés is a gépben a még jobb hangszigetelés végett, meg a felső mobil rack már nincs benne, és mit említettem az alaplap is cserélve lett egy DFI p35- ösre. Ja, és középen a ház aljára lett vágva egy nyílás amire egy 12cm-es venti kerület, de csak azért, hogy legyen mi a kivágott résen, egy olyan szivacsos porszűrővel. Gyakorlatilag az sosem kapcsol be, mert beállítás szerint akkor menne, ha a NB eléri a 60 fokot, az pedig még soha nem történt meg. A max eddig 55 fok volt nyáron ;)

(#31042) Kvazár válasza Fel (#31031) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát szerintem egy táp nem csinál túl nagy légmozgást, főleg, ha 8 centis a venti benne, mert annak aztán semmi haszna a lap hűtésénél.
Ezt nem is most fogja észrevenni, hanem egy 0,5/1 év múlva, hogy a kondik elkezdenek púposodni.
Nekem egy enermaxom van, és hát bár 12-es a ventije, de tényleg nem oszt, nem szoroz a laphűtésében, mert annyira kicsi légáramot csinál.
Ezért én még egy 8 centis nexus ventit betettem hátra. Ha meg húzni akarja, akkor meg kell a plusz venti ami közvetlenül a proci környékére fújj.
Szerintem. Üdv.

(Hallottam olyat nem túl gyakorlott tesztelőtől, tesztpadra feltette a gépet, vizet neki parancs után elkezdte húzni, és a kondik sorra durrantak el. Hát igen, egy kis levegő nem ártott volna.)

Eladó cuccaim: -

(#31043) nebancsa válasza mh197 (#31041) üzenetére


nebancsa
senior tag

Jó a rendszered, de messze van a passzívtól. Vízhűtésnél akkor szoktunk beszélni passzív hűtésről, ha nem használunk ventilátorokat, még a radiátoron sem. Ilyen rendszert nem lehet megoldani belső radiátorral, zárt házban. Megszorul a levegő. Sőt a mai rendszereknél külső radiátorral is nehéz. Egy MO-RA 2-ő is kevés erre. Talán 3 db. elég lenne, akkor ha nincs húzva a gép... Passzívra van még egy alternatíva úgynevezett vödrös megoldás, de abba is pár óránként jégkockákat dobálnak :)
Én a házamból kiiktattam minden ventilátort, még a tápba sincs. Ennek azért ára van, mindent vizezni kellett. Mert pl. a winyó is képes akár 60 fokra felfűteni a ház belső hőmérsékletét, légmozgás híján. (Midi házról beszélek).
Most 50 fok főlé még nem ment az alaplap hőmérséklet, majd megnézzük nyáron mit mutat. Egyébként az alaplapom doboza nagyon hirdeti "Solid Capacitors 57 Years at 65C" Remélem meg fogom érni még azt az 57 évet, mert nagyon furdalja a kíváncsiságom tényleg bír ennyit ;]

(#31044) schlecker válasza nebancsa (#31043) üzenetére


schlecker
tag

Köszönöm.

(#31045) schlecker válasza somasz (#31039) üzenetére


schlecker
tag

Most ez van,majd meglátom.

(#31046) schlecker válasza Fel (#31038) üzenetére


schlecker
tag

Ja bocs.Neked köszönöm a választ.

(#31047) adamka16 válasza syC (#31035) üzenetére


adamka16
őstag

szerintem akkor hangos lesz. legalábbis a radira ha szívóra raktam akkor hangosabb volt sokkal, de ha összeszorítom a kettőt, háááát.... nemtudom ha a kezemben lesznek, akkor kipróbálom, mert azért nem lesz attól rosszabb ha mégegyszer akkora lesz a hőleadó felület. senki nem gondolkodott még hasonlóban?

(#31048) Silex válasza adamka16 (#31047) üzenetére


Silex
aktív tag

Dehogynem vki régen linkelt is egy nagy radiátor tesztett, ahol több szendvics formációt ( :D bocs ) is kipróbáltak. Vhol 160-180 % körüli a két - szendvics radi hűtőteljesítménye, a különálló kettőhöz képest. Én is gondolkozom rajta.

Még keresgélem ezt a tesztet, mert pl ott azt is próbálgatták, hogy a ventiket milyen irányba hova elhelyezve mennyiben változik a hűtőteljesítmény.

itt van egy szösszenet, bár én nem erre gondoltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31049) adamka16 válasza Silex (#31048) üzenetére


adamka16
őstag

és arra nem emlékszel, hogy hol voltak a ventik? vagy melyik oldalakon voltak? keresd csak mert nagyon kíváncsi vagyok rá! :R

(#31050) Silex válasza adamka16 (#31049) üzenetére


Silex
aktív tag

Hát én most ezt nem találom pedig engem is izgat. De a szendvicsnél nem nagyon variáltak, közte volt az a venti. Olyat próbáltak, hogy szívó vagy fújó, vagy éppen mind két oldalra venti mennyit jelent. De erre fsb1000 is utal vhol meg én is így emlékszem, hogy ha helyszűke vagy egyéb probléma van, jó megoldás lehet a szendvics is. (még viszonylag jó a hatásfok) :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.