Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48901) TaaT válasza d.beni (#48899) üzenetére


TaaT
veterán

ebben a szettben a radiátor a gyenge láncszem, egyszerűen kicsi, ha megdupláznánk a méretét mindjárt jobb lenne a fekvése a dolognak :)

ha sokat számít az ár akkor érdemes a használtpiacot nézni, sokkal olcsóbban kijönnek a dolgok, ez a cucc pl olyan 30K volt összevissza :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48902) d.beni válasza TaaT (#48901) üzenetére


d.beni
aktív tag

köszi a tanácsokat!
és amugy a corsair h100 as gondolom a közelébe sem ér egy normál vizhűtésnek?

(#48903) TaaT válasza d.beni (#48902) üzenetére


TaaT
veterán

ez nagyon sok mindentől függ, de ha az összeválogatott komponensek között nincs kiugróan gyenge alkatrész akkor nem ellenfél a H100.

Give them hell Ukraine!

(#48904) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok!

Múlt hét szerdán írtam a topicba, hogy a Zalmi Reserator XT-m elég ramaty állapotban van... Nos, tegnap előtt végeztem a nagy takarítással, a rászánt két napból lett több mint négy nap nagy takarítás! :D Az a gáz a cuccal, hogy bekapcsolásnál elkezd csipogni az XT, mintha nem érzékelne pumpát. Igaz először pumpa nélkül raktam össze a gépet, de visszaraktam, mert azt hittem hogy hiányolja a pumpát, azért csipog. De nem! Átnéztem az összes csatlakozót, az összes csövet és mindent az XT-ben, de semmi rendellenes dolgot nem találtam! Van valakinek ötlete, hogy miért csipoghat ez a sz*r? Most úgy használom a gépet, hogy nem megy az XT, csak a DDC pumpa semmi hűtéssel, de csak 20 percre merem bekapcsolni a gépet!

A másik dolog: Mióta beletettem az XT pumpáját is, az óta újra csinálja a h*lyeségét a cucc. Bekapcs gép, és leszívja a plexi tartályból a víz felét. Plusz még rohadtul levegős is a rendszer, mert ahol az XT-ből kinyomja a vizet, ott levegőt is nyom ki, és emiatt nagyon recseg... Nem akarom elhinni, hogy a rendszerben ennyi levegő van! :W Lehet valamelyik csatinál levegőt szív? :F

Szerk.: Jah és képeket meg majd rakok fel, hogy nézett ki a cucc takarítás előtt! Eszméletlen ronda volt, főleg a tartály és a proci blokk! :D

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48905) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Maximum két napig lenne szükségem egy dupla extrém, vagy egy tripla radira, meg két darab G1/4-es, ha lehet 10-es belsejű csőhöz való HF csatira.

Nem rég vettem egy DDC-t, meg épp most veszek egy 5870-et amin már van egy FC blokk, csak jelenleg még nincs se radiátorom se csonkjaim. Azért lenne elég most csak két csonk, mert csak egy ideiglenes kört raknék össze, amíg ki tudom próbálni a VGA-t, meg egyben a pumpát is.

A logisztika miatt elsősorban pestiek jelentkezését várom. Nekem az is tökéletes, ha eljön az illető, megvárja a próbát és viheti is rögtön haza a cuccait, nem várom el senkitől, hogy csak úgy odaadja őket.

Ja amúgy ha valakinek tényleg felesleges, akkor meg is venném a radiátorát (apró üres), de csak nyomott áron, mert Cyberbeni-nél kapok 9k-ért tripla 45mm-es radit újonnan, csak még ne mvolt időm vele üzletelni. Tehát ha van valakinek maximum 8-9k-ért használt tripla 45 mm-es radija csonkokkal, azt megvásárolnám.

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni. :R

ui.: még nem tudom mikorra jön meg a VGA, szóval nem tudok biztos időpontot mondani, amikorra ezekre szükségem lenne. :B

[ Szerkesztve ]

(#48906) apollo12 válasza Satyricon (#48904) üzenetére


apollo12
veterán

ha valamelyik csatinál levegőt szívna, akkor ott szivárognia kéne

milyen radid van, nálam ezt akkor csinálta, amikor levegős volt a radi, csak a régi pumpánál, a mostani ddc plus nálam a tartályba hullámokat csinál, ami rohadt jól néz ki :D video

(#48907) DigitXT válasza Satyricon (#48904) üzenetére


DigitXT
félisten

Leírtam, hogy miért nem jó ötlet a két tartály használata a rendszeredben.
Hogy miért csipog? Ezer oka lehet annak... Fejből próbálnám összeszedni:

- az áramlásmérő (nem érzékel "elegendő" fordulatszámot, vagy egyáltalán*)
- a venti (nem érzékel ventiről érkező - FAN1 - visszajelzett fordulatszámot**)
- a vízszint érzékelő (nem érzékeli, hogy a vízben lenne mindkét érzékelő***)
- a hőmérő (nem kap jelet / nem értelmezi: kontakthiba, kábeltörés / bug****)

*: ha lassú az áramlás (tisztán látszanak a lassan forgó lapátok!), ez LEHET
gond, vagy esetleg ha fennakadt a mérő, és nem forog egyáltalán... (Vagy ha
mondjuk elfelejtetted a pucolás után visszapakolni/visszakötni a dolgokat.:DDD)

**: nézd meg, hogy a FAN1-en legyen egy venti (ami megy is), vagy legalább
valami, ami fordulatszám jelet generál (éppenséggel ez lehetne a szivattyú is,
ha jól emlékszem, de most nem esküdnék meg rá, hogy használtam is úgy).
Ilyenkor elvileg az analóg ventifordulatszám visszajelző mindig nullán van...:B

***: bugzik néha magától, hiába van tele vízzel, de nálad LEHET, hogy nincs!
Ilyenkor elvileg az ennek megfelelő hibajelzésre vált a központi kijelző.:))
Ha jól emlékszem, középen minden kialszik, csak vmi kis OIL-lámpa:D világít.

****: szintén bugzik néha magától - de erre sem jöttem rá, hogy min múlik.:(
Ilyenkor a "hibázó" hőmérő a számérték helyett "kihúzott" (--) értéket mutat.

A bugokon általában egy RESET szokott segíteni - ha csak átmeneti hiba volt,
és nem valós probléma! Persze ha nincs elég víz a tartályban, akkor újra jön a
hibajelzés, és ezesetben nem érdemes resetelgetni, hanem meg kell oldani.:K

[ Szerkesztve ]

(#48908) yako


yako
tag

Szevasztok!

Mint első vízhűtésemet építő érdeklődnék, hogy szerinetek két dupla és egy tripla radival - mindhárom 45mm-es -, egy X2O 450-ös pumpával, és 4db 12es ventivel az adatlapomon lévő konfig által produkált hőfokok milyenek?
A szobában 31 fok volt, a víz 28,5-ről 39,5-ig melegedett.
Cpu max 61 fok, a VGA 47 fok volt - nem linx, hanem játék alatt.

A CPUn Tody féle Extreme blokk, a VGAn pedig egy EK fullcover van. A ventik.
Hozzátenném, hogy a proci induló hőfokai elég magasak szerintem, 38-41 fok - ha a win feláll, ez visszaesik 33-36-ra -, innen melgszik.

Köszönöma véleményeket! :R

By Demons Be Driven

(#48909) mpierre válasza imibogyo (#48905) üzenetére


mpierre
veterán

Van egy sysrad3, amit nem most fogok beüzemelni, tehát akár egy próba is belefér simán. Nekem is jó lenne, hogy megtudjam, hogy rendben van-e. Milyen folyadék keringene benne?

Szerk.: Illetve, ha már így alakult... ;]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48910) Sky D. válasza yako (#48908) üzenetére


Sky D.
tag

Mester a procid tipusa ?
A proci hőfoka aránylag magas ... vagy levegő-buborékos lett a szerelés , vagy a pasztával lehet a gond (kevés, rossz minőségű, buborékos lett...)...
A víz hőfoka jónak tűnik a szoba hőmérséklethez mérten , és hogy az 5-ventiböl csak 4 megy.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48911) mpierre válasza Sky D. (#48910) üzenetére


mpierre
veterán

Adatlap... i7 920 D0
Egy közepes fesz igényű procija van, ha jól emlékszem.

yako: Levegővel mennyi volt? Ez így nekem soknak tűnik...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48912) Satyricon válasza DigitXT (#48907) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Igen, emlékszem hogy mondtad hogy a plexi tartályt vegyem ki, vagy hogy ne kössem közvetlenül a ddc-hez... De máshogy sajna nem tudtam megoldani, hogy jól nézzen ki a gép... Ha továbbra sem oldódk meg ez a vízszint csökkenéses dolog, akkor majd kiszedem a tartályt a rendszerből, e egyelőre nem akartam, mert nekem nagyon tetszik!

A csipogással kapcs.ban: Az volt a csipogás oka, amire mindketten gondoltunk... A Fan 2-re volt kötve a venti... Én azért nem néztem melyikbe kötöttem, mert úgy gondoltam, ha két csati lehetőség van, akkor tök mindegy, hogy melyikbe van dugva a venti... A lényeg, hogy megoldódott a dolog! Most már csak a légtelenítést kell megoldanom valahogy... Mert gép bekapcsoláskor, és még utána is amíg ki nem kapcsolom a gépet rettenetesen elkezd a rendszer recsegni a levegő buborékoktól! Viszont ha kikapcsolom a gépet és újra be. ez a jelenség megszűnik! Ki érti ezt? :F Én nem! :( Ha levegős a rendszer, akkor tökmindegy hányszor kapcsolom ki be, ha a levegő ugyanott van ahol eddig...

A NAGY takarításról: Csütörtökön kezdtem hozzá, szétkaptam az XT-t és mivel pár napja csak ezen agyaltam és minden agysejtemmel a feladatra koncentráltam, rájöttem, hogy egyáltalán nem bonyolult az XT-t szétszedni! könnyen átlátható, ha az ember megfigyeli, mi hová megy... A lényeg: Szétkaptam darabokra és rá kellett jönnöm, hogy egyetlen egy árva kis alga nincs a rendszerben! :Y Az volt a gond, hogy a hűtővízbe kevert ételfesték és az ilyen trutyik lerakódtak a rendszer különböző pontjain, mint pl.: a proci blokk, vagy az XT tartálya... Igen, lehet szörnyülködni, de ez nem csak az én érdemem, hanem az előző gazdájáé is, aki lusta volt kitakarítani a rendszert! Viszont egy valamit megfogadtam: Többé nem szórakozok ilyenekkel, hogy megszínezem a vizet, mert abból csak később a nagy szívás lesz! Egyébként a proci blokkot és minden gyönyörűen kitakarítottam különböző tisztítószerekkel, mint pl: cillit bang, cillit vízkőoldó, hypó, flóraszept, és 20%-os ecet. Jah és a fém alkatrészek kifényesítéséhez sidol-t használtam! A réz blokkal(na meg a cintányérjaimmal is!) csodákat művel pillanatok alatt, ajánlom mindenki figyelmébe! Ami a folytásokat illeti: Az XT tartály, a plexi tartály, a ddc pumpa és a proci blokk csatlakozóit 1 mm-rel nagyobbra fúrtam speckó fúrószárral! Úgyhogy most már könnyebben áramlik a víz a rendszerben! Legalábbis takarításkor összekötöttem mindent és akkor nagyon gyorsan áramlott a víz a rendszerben. Amit most nem lehet elmondani róla, és nem jövök rá, miért van ez... :F Lehet azért, mert akkor minden egy magasságba volt? Szóval lehet azért nincs olyan nagy áramlás, mert az XT fentebb van(gépház tetején), mint a blokkok és a plexi tartály? :F

És itt van még pár kép a takarításról:
8800 Ultra EKWB
Res XT felső bordás rész
Tiszta proci blokk
Retkes XT tartály
És a segítségem(a hátráltató :D ), aki nélkül ez a projekt nem jöhetett volna létre:
Zeusz :DDD

A tiszta alkatrészekről nem nagyon csináltam képet, mert sztem az elég snassz... Viszont bánom, hogy a gyönyörű metálkékre fújt, előtte hányinger keltő tartályt nem fényképeztem le! Gyönyörű lett! És mostmár ezzel se lesz gond! :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48913) imibogyo válasza mpierre (#48909) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont Sysrad-ot néztem ki én is, úgy hogy ez kapóra jön. Folyadéknak desztviz + 5% alatti fagyállót szoktam használni, semmi csicsa adalékot nem használok, más cuccában meg pláne nem.

A fehér gépem is ezzel ment 5 hónapot és semmi baj, vagy elváltozás nem volt tapasztalható. :N

Köszönöm a lehetőséget! :R

(#48914) mpierre válasza imibogyo (#48913) üzenetére


mpierre
veterán

Keress majd, ha aktuális.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48915) imibogyo válasza mpierre (#48914) üzenetére


imibogyo
veterán

Természetesen... :R

(#48916) DigitXT válasza Satyricon (#48912) üzenetére


DigitXT
félisten

Brutálisak ezek a festéklerakodások.:Y Mondtam, hogy dugulás lesz az.:DD
Szerk: viszont a rendszered sosem fog ilyen bekötési sorrenddel jól működni:
valamelyik tartályt ki kellene venned - vagy legalább a DDC-t máshova raknod.
Hiába tetszik egy adott elrendezésben, ha az adott elrendezés nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#48917) yako válasza Sky D. (#48910) üzenetére


yako
tag

Sima D0-ás 920, azt hiszem 1,2526V-s VID-el.
A paszta mx4. Tettem rá, elkenegettem, inkább sok, mint kevés, azt úgyis kinyomja a blokk - persze nem az egész tubus került rá.
Csak 4 venti van. Az egyik duplán 2db házon belül, és itt is két darab, csak más ventikkel.

mpierre: jól emlékszel. :R
Léggel is hasonló volt, sőt talán ilyen melegben kicsit magasabb is, pontosan nem rémlik, tavaly volt ilyen meleg...

By Demons Be Driven

(#48918) Satyricon válasza DigitXT (#48916) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, brutálisak, ahogy mondod! Viszont a proci blokkot 1 teljes óra hosszán keresztül takarítottam, hogy úgy nézzen ki, mint ahogy a képen is látszik! De úgy érzem, nem sokat értem el vele... 4. nap, takarítás után szétszedtem a blokkokat, hogy megnézzem, a hypo, meg az ilyen vegyszerek mennyire károsították a blokkokat... Mindegyik rendben volt, kivéve a proci blokk... Annak a belsejében fekete elszíneződést találtam, úgy nézett ki, mint akit 3-4 hónapja nem takarítottak! Szóval van a blokkal valami gáz... :F

Am csináltam most a gépről egy-két képet, ilyen lett :B :

[link]
[link]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48919) ZetorGumi válasza Satyricon (#48918) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az a tartály nem muszáj oda, amugy jó lett. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48920) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Lassan belevágok abba, hogy bevizezzem a mini-ITX-es gépemet. Első körben csak a processzor kap vizet egy darab 120,-vagy 140mm-es radival, később ez a radi le lesz cserélve egy külső tripla radira és a VGA is be lesz vizezve.
Tuning nincs tervben, a tervezett VGA TDP-je max. 150W, a procié max. 95W.
Tehát összesen két darab blokk lesz és egy tripla radi.
Ehhez lenne nekem szükségem egy olyan kisméretű pumpa-tartály kombóra, ami gond nélkül, csendben kiszolgálná ezt a rendszert.
Az alábbiak közül melyik lenne jó választás?
Alphacool DC-LT Pro tartállyal
Phobya DC12-220 EK tartállyal

Nem ragaszkodom ezekhez. Ha tudtok jobbat ajánlani, akkor szívesen veszem a tanácsokat :R

...

(#48921) Satyricon válasza ZetorGumi (#48919) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszii :B

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48922) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék milyen tapasztalatok vannak az egyedi-/házi-/saját készítésű vízhűtő blokkokkal! Teljesítmény, megbízhatóság, stb.

:R

(#48923) DigitXT válasza Satyricon (#48918) üzenetére


DigitXT
félisten

Dobd ki a francba a plexi tartályt (ha az XT-t akarod használni), és nincs gond.
Persze képletesen értem: add el. Nem veszed jelenleg semmi hasznát, sőt.:N

Nem értek a lovakhoz, de ha gáz van a blokkal, még mindig megteheted, hogy
lecseréled: nagyságrendekkel jobb blokkok vannak a piacon - bár nem olcsók.

Esetleg azt érdemes végiggondolni, hogy a Reserator XT alumínium alkatrészei
is mondjuk a VGA-d réz blokkja mennyire szeretik egymást. Milyen vized van?
Ilyen esetekben (vegyes réz/alu rendszer) a korróziógátló erősen ajánlott.:R

(#48924) Seri21 válasza Satyricon (#48918) üzenetére


Seri21
tag

A blokkban, ha alu akkor a szürke cucc alu oxid.

(#48925) Satyricon válasza Seri21 (#48924) üzenetére


Satyricon
addikt

Vagy a még tisztításkor fekete belsejű XT tartály festék lepattogzódásai... :F

DigitXT:: Igen, tudom vannak a piacon fényévekkel jobb proci blokkok, de nekem meg kell élnem Pesten minden hónapban, albi+rezsi+kaja+hazajárás, stb... Jah és még az új gépem is fejleszteni szeretném! A proci blokk vásárlása nálam most az utolsó helyen áll, úgyhogy majd ha előrébb kerül, akkor veszek másikat!! :K
Am nem tudom pontosan melyik az XT alumínium alkatrészre gondolsz... De én úgy vettem észre, hogy a radi rézből van! Legalábbis a cső annak tűnt tisztításkor, még akkor is, amikor vékonyan megkarcoltam csavarhúzóval! a tartály viszont tuti abból, vagy valami öntvényből... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48926) DigitXT válasza Satyricon (#48925) üzenetére


DigitXT
félisten

Konkrétan a felső hűtőborda (amit linkeltél is) az tuti alu...:R
Szerk: milyen festék lepattogzódások? Nem azért pucoltad ki,
hogy utána ne maradjanak benne nem odaillő dolgok?:))

[ Szerkesztve ]

(#48927) TaaT válasza nzozz (#48922) üzenetére


TaaT
veterán

páran próbálkoztak vele, nem sok sikerrel... talán Shteer tudott elfogadható teljesítményűt tervezni/csinálni...

persze ez cpu/gpu blokkokra vonatkozik, mosfet vagy vmi egyszerűbbet össze lehet ütni "házilag" de a befektetett energia és a végeredmény nem mindig arányos...

Give them hell Ukraine!

(#48928) Satyricon válasza DigitXT (#48926) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, igen, igaz, kiment a fejemből, ez is alu...

Mikor kivettem az XT tartályát, láttam azt a pirosas fehéres ocsmányságot... A piros az ételfesték volt, a fehéres lerakódás és pöttyök meg fekete festék lepattogás a tartályról, meg vízkő... Emiatt is takarítottam ki csilli villire, + csiszoltam, políroztam, hogy utána jó vastagon le tudjam fújni metál kékre(mert nitro-s festék csak ilyen színű volt itthon! És nitrossal kellett lefújni, mert autófényező keresztfateromtól megtanultam, hogy azt nem oldja se az alkohol se a fagyálló) Szóval... Mi előtt még nem fújtam le a tartályt, csak kitakarítottam, minimális mennyiségű fekete por maradhatott benne, még ha ki is töröltem!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48929) becsitibi válasza Satyricon (#48918) üzenetére


becsitibi
senior tag

A ramokat mindig 1-2-be használod?Miért nem 1-3-ba vagy 2-4-be??

(#48930) zetorg válasza becsitibi (#48929) üzenetére


zetorg
aktív tag

mert AMD-je van. így megy a dual-channel

[ Szerkesztve ]

(#48931) Satyricon válasza becsitibi (#48929) üzenetére


Satyricon
addikt

Azért, mert ha nem 1-2 -be használom, akkor a ramok a memtest szerint hibáznak.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48932) Satyricon


Satyricon
addikt

Lehet h*lyeséget kérdezek, de létezik X-Fi hangkarikra vizes blokk??? Baromi forró szegényke... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48933) TaaT válasza Satyricon (#48932) üzenetére


TaaT
veterán

valszeg nem létezik (mongyuk rögzítő furat sincs) de ha van hely és roncsolás nélkül le lehet szedni a gyári bordát, akkor esetleg lehet próbálkozni egy nagyobbal :)

Give them hell Ukraine!

(#48934) Satyricon válasza TaaT (#48933) üzenetére


Satyricon
addikt

Aha, köszi, ez nem jutott eszembe! :N Na meg egy kis MX4-es hűtőpaszta se ártana neki! :N Am nem csak a borda forró... És annyira, hogy a kezem sem állja...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48935) TaaT válasza Satyricon (#48934) üzenetére


TaaT
veterán

tudom, nekem xtreme music volt :K

Egy bordacserét meg lehet próbálni esetleg (ha van hely) :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48936) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy 1 140-es dupla radi mibe fáj mostanában?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48937) OC válasza Drizzt01 (#48936) üzenetére


OC
őstag

Egy baleseti sebészetbe, ha a kislábujjadra ejted. :DDD

(#48938) OC


OC
őstag

Ha valaki 7970 vizezésbe fogna és esetleg fontos, hogy még a régebbi PCB design legyen a kari, tehát nem csak referencia, hanem az alacsonyabb kondis kivitel, (hír a témáról) akkor a netes képek alapján ne is próbáljon dönteni.

Az ASUS kártyájáról (HD7970-3GD5) pl. hiába kerestem képeket, hiába stimmel elvileg, a boltból elhozott példán bizony már fekete NYÁK-os és magasabb kondis:

Persze a rakin lévő EK blokk még a régebbi verzió...
Imádom, amikor ezért áll a szerelés!

(#48939) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék a gépembe összeállítani egy szép vizes rendszert és a segítségeteket kérném! :D
A proci és a videókártyákat [crossfire] és i7-es procimat szeretném vele hűteni.
Radiátorként egy autó hűtőjét terveztem :D
Plz írjátok le, mik kellenek majd a rendszerhez és a boltot is megköszönném, ahol majd be tudnám szerezni ezeket :R :R :R :R :R :R

(#48940) TESCO-Zsömle válasza OC (#48938) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És az EK vállalja, hogy akinek rossz a blokkja, annak ingyen kicseréli?

10-én jön a fizu, és intézném a rendelést (nem csak magamnak) Aqua-ból, ahonnan pont egy EK blokk jönne 7970-esre...

Most mit csináljak szerinted?

Ráadásul pont Asus-t akartam venni.

Am nem azért referencia design, hogy mind egyforma legyen? Hogy van ez, hogy eltérnek a kártyák?

Van olyan nem ref 7970-es, amire rámegy az EK blokk? Kicsit kérdezősködhetnél náluk, ha nem nagy kérés.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48941) Razermazer válasza Szajkop (#48939) üzenetére


Razermazer
őstag

Helyből két boltot máris mondok nincs is több itthon,1 és a másik 2 éppen itt szólt hozzá és képet is mutatott a 7970-es kártyáról ő OC a tulaja a 2. linken szereplő boltnak.

Bátran fordulj hozzájuk segítenek mindenben. Az autóradit felejtsd el nem erre való, az az autóba való inkább vedd meg az én MORA 2-et szépen átalakítva 18-as ventikkel :DDD akkor már radid van A többi meg kell két blokk a vga-ra, egy a procira, egy tartály, egy pumpa, cső, csatlakozók.

Ez megint csak pénztárca kérdése amin lehet spórolni az a prociblokk és a csatlakozók ha nem drágát veszel meg a cső, a vga blokkokat meg kell fizetni nincs mese.

Méret egyéni igény szerint sokan 16/10-et használnak nekem tökéletesen megfelel a 13/10-is koolance csővel nem hajlik az csak annyira amennyire kell, nem törik(amellett olcsóbb is mind csati mind cső tekintetében, mint a 16/10 vagy esetleg a 19/13, de az valami irgalmatlan :D ).
Az apróban is összeszedheted a dolgokat, de ha vadi újakat szeretnél, akkor irány a két fent említett bolt. ;)

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48942) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#48940) üzenetére


HUfantom
őstag

Tudtommal, sajnos a design csak a helyekért felelős nem a felhasznált alkatrészekért. Akkor szokott ez előkerülni hogy a memóriák a VRM és a GPU helyzete más egymáshoz és a csavarhelyekhez viszonyítva.

Ugye mostanában menő japán kondikat használni mert az nem kínai sőt rá lehet sütni, hogy military...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48943) OC válasza TESCO-Zsömle (#48940) üzenetére


OC
őstag

Persze, vállalja.
A mikéntje nem világos, mert szabadságolás miatt csak hétfőn tudok velük RMA-t intézni.

"10-én jön a fizu, és intézném a rendelést (nem csak magamnak) Aqua-ból, ahonnan pont egy EK blokk jönne 7970-esre..."

Ebben az esetben pedig nem tudom, hogy kinél kell kezdeményezni a cserét: az Aquanál, vagy az EK-nál.

"Ráadásul pont Asus-t akartam venni."
Az mindegy, hogy Asus, vagy nem Asus, mert bármelyik gyártónál -lehet mindegyiknél már- belefuthatsz ilyen kártyába.

"Am nem azért referencia design, hogy mind egyforma legyen? Hogy van ez, hogy eltérnek a kártyák?"

Elméletileg igen. Viszont -ahogy a hírben is szerepelt- a kondik és az EK méretezése miatt (vagyis hogy az eredeti kondikhoz igen közel helyezkedik el a blokk talpa) sajnos fennáll a probléma.

Szörnyen bosszantó, mert megígérem az ügyfélnek, hogy gépe lesz adott napra, most meg intézkedés meg pöcsölés megy, de hát ez ilyen.

"Van olyan nem ref 7970-es, amire rámegy az EK blokk? Kicsit kérdezősködhetnél náluk, ha nem nagy kérés"

Ezt a kérdést nem is értem.

Az EK két típusú 7970-re gyárt blokkot: a ref. nyákosra és az Asus Direct CU 2-re.

A ref. NYÁK-ossal esett meg az a "baleset", hogy sikerült két-féle kondival is szerelni (biztos voltak más, a hűtést nem érintő változtatások is, de ez most mind1). A magasabb kondis változatok pedig eltartják az EK blokkját (talán más gyártóét is, erről nincs infom.

Ez EK az újabb blokkokat már a mélyebben bemart tetővel készíti, de azt ugyebár leírtam a hírben is (most már csak linkelem): EK 7970 kompatibilitási gondok

(#48944) Razermazer válasza OC (#48943) üzenetére


Razermazer
őstag

Esetleg valami hírrel nem tudsz nekem szolgálni 7850 kártyára való blokkról? Lesz egyáltalán?
Annyira különbözőek a gyártók nyák megoldásai, hogy szerintem veszett ügy a dolog.
Na nem mintha probláma lenne, mert a kártya bitang hűvös, de egy vizes idővel mindig leakar vizezni mindent, ha már egyszer elkezdte, annak a rabja marad :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48945) Szajkop válasza Razermazer (#48941) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Hello!
Mennyi lenne a radi? :))

(#48946) Razermazer válasza Szajkop (#48945) üzenetére


Razermazer
őstag

Ment privibe a válasz

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48947) TESCO-Zsömle válasza OC (#48943) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm, minden kérdésemre választ adtál. :R

A nem értett kérdés arra vonatkozott, hogy fognak-e nem referencia kártyákhoz blokkot csinálni. Vagyis egyedi tuning-cucchoz. És mint írtad a DC2-höz csinálnak is.

Bár nagyon szép, sajna a DC2 nekem nem jó. olyan kártya kell, amit át lehet alakítani 1 Slot-osra, vagyis amin csak egy sor csati van.

Gyak ezért kell új VGA-t vennem, mert a mostanin ott az emeletes DVI.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48948) Madn!ght válasza Szajkop (#48945) üzenetére


Madn!ght
addikt

szerk: bocs, már megkaptad a választ.

Más: Vettem az aprón egy Laing DDC 1T pumpát tetővel, ill AGB pro tartállyal.

A korábbiakban írtátok, hogy további tartállyal nem igazán érdemes összekombinálni a DDC-t.

Nos, nekem lenne egy Alphacool cape corp 10LT tartályom, mivel eredetileg egy TT p500 pumpa keringette volna a vizet a rendszerben.

A látvány kedvéért használni szeretném az alphacool tartályt is. Van-e arra lehetőség, hogy valamilyen módon bekapcsoljam a rendszerbe? (mondjuk úgy, hogy a pumpa elé kerülne)

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48949) Seri21 válasza Razermazer (#48941) üzenetére


Seri21
tag

Nekem autó radim van és tökéletesen működik. Csak a megfelelő autóradit kell átalakítani.
Enyém egy volvo-é volt. Vörösréz lamellák és sárgaréz kamrák. A lamellák ritkasága az ritkább mint egy pc vízhűtőnek.

(#48950) Razermazer válasza Seri21 (#48949) üzenetére


Razermazer
őstag

Persze hogy jó az olyan ami jól van megválasztva, de az a legjobb ha az is új, mivel abból kipucolni a lerakódást jó kis fagyállós trutyit, hát el lehet lenni vele, akkor a csonkokat G1/4-re kell átalakítani, az sem megy egyik percről a másikra.
Ez meg készen van tiszta is, csak használni kell, és az ő rendszeréhez tökéletes is, van benne tartalék bőven.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.