Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) CapoteDániel válasza jozef72 (#26998) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Nekem kb a mostani gépemnek ennyi a hőfoka ha nem hajtom. :D :DDD Amd Athlon 64 6400+ 3,2ghz :D

(#27002) shteer válasza jozef72 (#26998) üzenetére


shteer
titán

volt léghűtés is ezen a cpu-n?

..szerintem jónak tűnik

(#27003) CapoteDániel válasza Delta-Laca (#26999) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

De akkor minek olyan erős laing pumpa jah tényleg azt kihagytam. :D

(#27004) Delta-Laca válasza CapoteDániel (#27003) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Az a lényeg, hogy tójjon mint az állat :DDD

Üdv.: Delta-Laca

(#27005) jozef72 válasza shteer (#27002) üzenetére


jozef72
tag

Volt rajt léghűtés,Idle 50 fok körül volt,Load 75 fok.Blacpate nincs a lap alatt.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27006) shteer válasza jozef72 (#27005) üzenetére


shteer
titán

azért a load -20°C mond vmit

de kíváncsi lennék a többi értékre amit kérdeztem

..szerintem jónak tűnik

(#27007) shteer válasza Delta-Laca (#26999) üzenetére


shteer
titán

milyen konkrétumra gondolsz? 1,5x akkora passzív radim volt mint a mora2, ha alacsony hőfokokat akarsz a csend mellé, akkor akítv TC ~500rpm-es ventikkel :K

..szerintem jónak tűnik

(#27008) jozef72 válasza shteer (#27006) üzenetére


jozef72
tag

Szerintem leírtam,illetve linkeltem. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27009) helkis válasza Delta-Laca (#26999) üzenetére


helkis
addikt

asszem Beteg pont ilyet hirdet/ett 40k-ért, annyiért igencsak jó vétel :K

CapoteDániel - visszatérve az aqua kosárhoz asszem valami nem stimmel, be kellene azonostani, hogy kompatibilis-e: ez lesz a lapod: Asus M4A79T Deluxe, az EK blokk meg ez: Asus M4N

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27010) helkis válasza shteer (#26993) üzenetére


helkis
addikt

sir, yes sir! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27011) shteer válasza jozef72 (#27008) üzenetére


shteer
titán

jogos :DDD már nem látok

ilyenkor kell gyanakodni szinte mindenre :) viszont a + szivattyút feleslegesnek tartom, szinte egyikünknek sincs 2

backplate beiktatása jó lehet.. vagy csak rosszul mér a szenzor :)

..szerintem jónak tűnik

(#27012) helkis válasza shteer (#27011) üzenetére


helkis
addikt

vagy egy polír? ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27013) nyunyu válasza shteer (#27007) üzenetére


nyunyu
félisten

milyen konkrétumra gondolsz? 1,5x akkora passzív radim volt mint a mora2, ha alacsony hőfokokat akarsz a csend mellé, akkor akítv TC ~500rpm-es ventikkel :K

Jol lattam, hogy Mora2 melle rakott 9 ventit a kosarba? :Y
Azzal egy kisebb rackszekrennyi szervert le lehetne huteni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27014) jozef72 válasza shteer (#27011) üzenetére


jozef72
tag

Holnap polírozgatok rajt,800-assal már elkezdtem,veszek még finomabb papírokat,illetve vágatok lézeren backplate-t.Cpu kupakot nem bántom mert a garit nem akarom lenullázni.
Van egy plusz CPU blokkom amit nem használok,és abból lesz valószínü egy plusz szivattyú,ami még a hasznomra válhat esetleg.....? :B

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27015) helkis válasza CapoteDániel (#26997) üzenetére


helkis
addikt

illetve ha már az alaplapon EK-lenne 2 helyen a 3.ra miért jobb egy koolance? :F
akkor már 2db EK NB/SB + a FET blokk...
itt a kompatibilis lista.. rá kell kérdezni mielőtt rendeled.. ;)

szerk: tesztet is találtam + a konklózió

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27016) janos666 válasza CapoteDániel (#26997) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt már szerintem 3x mondták mások is, hogy pasztából MX2-t, vagy MX3-at vegyél, jobb mint a Silver5 (itt ph aprón találsz 1200 Ft-ért, és nem, nem használt :DDD ). Ez szinte filléres kérdés az összköltségbe, de több celsius fok is múlhat rajta, ha komoly cucc (drága blokk, erős pumpa, szép nagy radiátor...) alá kened.

Nem a VGA blokkról akartalak lebeszélni, hanem a túl drága típusról. Szóval ha most ér 60k-t a VGA, akkor ne 35k-s blokkot tegyél rá, hanem olcsóbbat, mert a 20k-s is bőven jól lehűti. (És mivel nemsoká nyugdíjba megy a VGA, már badarság full-extrás motyókat venni hozzá arra a pár hónapra, ez gyakorlatilag már nem high-end kártya).
Sőt! Tegyél rá blokkot, mert kibaszott forró dög, és nagyon hangos a gyári hűtője! (Csak ne a majdnem 2x annyiba kerülő EK-t, hanem az XSPC-t...)
Az enyémen még csak azért nincs, mert félúton elfogyott a pénz (illetve megállt a dolog 1 hétre, mikor első körben eláztattam a gépet, akkor alkatrészpótlásra tettem félre a kp-t, de közben "elpárolgott", de folyamatban... :N )

Az alaplapokról pedig nézegess képeket, hogy megegyezik-e a hűtők mérete. (Sok lap épül ugyanarra a nyákra, csak néhány IC-t és a BIOS-t variálják, tehát ha szemre stimmel, 90% hogy jó lesz rá).

Tartálynál ne azt nézd, hogy mennyi víz van a rendszerben, egy minimális méretű tartály is elég lehet légtelenítésre. A dilatáció komolyabb kérdés, de nálam a 8,7 liter víz (nem, nem elírás, hanem IFA radi! :D ) kb 3-4cm mozgást szenved el a ~6cm átmérőjű kis műanyaghengerben, ami egyben a feltöltő, légtelenítő, dilatáló, és vízszintellenőrző "tartályom" a radi tetején (az eredeti túlfolyónyílásra kötve).

Csövekről inkább én is kérdeznék. Milyen csövet ajánlotok, ami nem lágyul túlzottan a hő hatására, és sem ~40 fokon, sem szobahő közelében nem törik meg kis tangenshosszú ívben sem?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27017) CapoteDániel válasza helkis (#27015) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Azért 2 és a harmadik koolance mert az ek már nem gyártja az egyik chipre valót. Jah és mindegyik kompatibilis az alaplappal.Aszerint válogattam össze...

[ Szerkesztve ]

(#27018) CapoteDániel válasza janos666 (#27016) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Tehetek én róla, hogy pont abban a boltban nem árulnak mx2-tőt?

(#27019) shteer válasza helkis (#27012) üzenetére


shteer
titán

így már bármi :))

..szerintem jónak tűnik

(#27020) shteer válasza nyunyu (#27013) üzenetére


shteer
titán

enyémre 12 fért volna :)

akkormár 9 helyett inkább egy 25-ös

..szerintem jónak tűnik

(#27021) jozef72


jozef72
tag

A lapon van a szenzor,és én lapot is cseréltem azóta,kicsi a valószinüsége hogy mindkét giga lapon egyforma xarul mér a szenzor. :U
Viszont az előző blokk alatt volt blackplate,dekára ugyanezen a hőmérsékleten járt,plusz-minusz kinti hőmérsékletváltozás.Úgy hogy 50%-ban ezt is kilőhetjük.

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27022) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az amúgy mitől lehet, hogy reggel hidegen indítva is már rögtön 50 fok az idle, és ~70 a 10 perc Prime utáni load CPU hőfok, miközben nap végén, mikor már érezhetően meleg a víz, és a radiátor is (nem forró, de a kézmelegtől messzebb van, majd szerzek bele egy vízhőmérőt, mert a pumpa USB kábelét már sosem kapom meg, állítólag postázták, de mindegy...), akkor is csak ~75 fokig kúszik fel a Prime alatti maghő?
Tehát a radiátor és a víz melegszik ~15 fokot is, miközben a load temp csak pár fokot, és már akkor is magas, mikor még szoba-hőmérsékletű a víz?
A paszta most valami szilikon alapú nemtommi, rézporos zsírral ugyan ez volt, előtte MX2-vel kicsit hűvösebb volt, de arányaiban hasonló.
Mikor feltöltöm a rendszert, a buborékok mozgásából ítélve elég gyorsnak tűnik a vízáramlás is (szaladnak a vízszintes csőszakaszban is rendesen), de nem láttam még milyen gyors lenne egy laing pumpával, és kisebb radiátorral...

- Szar a CPU kupakolása
- Lefolytja a pumpát a puha, gépházon belül helyenként ellipszis-keresztmetszetre deformálódott, máshol rugóval kibélelt, mégis picit beszűkült, házon kívül pedig hosszú csövezés (70 forintos cső, és elfogyott az 5m, alig volt hulladék, amit kidobtam belőle, és sokat szarakodtam hogy ne törjön meg sehol).
- Gyenge a pumpa ekkora radiátorhoz (már magasságilag, hogy emelnie kell ~80cm-re), és ennyi vízhez (8,7 liter ment bele fagyállóstól)?

Mindenesetre ha majd a VGA blokkot szerelem, akkor házon belül kicserélem a csöveket, oda elég >1m, az még lehet drágább fajta. Milyet ajánlanátok, ami jól viseli magát kis ívben?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27023) janos666 válasza CapoteDániel (#27018) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/keres.php?sfor_all=artic+mx-2.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27024) shteer válasza jozef72 (#27021) üzenetére


shteer
titán

a lapon? a cpu szenzora?

..szerintem jónak tűnik

(#27025) janos666 válasza shteer (#27024) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán valamikor régen még tényleg az alaplapon volt a szenzor is, de nem biztos.
Egy évtizede viszont már tuti a CPU-ban van, de sokáig még az alaplap végezte a mérést. Tehát a termisztor, dióda, stb az a magban volt, de magát az elektromos ellenállásmérést az alaplapi IC végezte, így az alaplap szülte meg a celsiusfok eredményt. Így laptól függően lehetett pár fok eltérés a mérési pontosságból adódóan. Illetve még ezután is volt, hogy a BIOS olvasta ki a magon belüli mérési eredményt, és csak azon keresztül lehetett szoftveresen megkapni a számértéket, így a BIOS csalhatott, hibázhatott, stb...
LGA 775 és AM2 óta viszont tuti, hogy a CPU-n belül már eleve digitális szenzor van, így semmiképp sem mérhet félre a Coretemp az alaplap miatt. Tök függetlenek egymástól, de ez le van írva a coretemp doksijában is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27026) shteer válasza janos666 (#27025) üzenetére


shteer
titán

hát ez az... viszont wolfdale-ek jöttek ki hibás, értékek miatt hibásnak titulált szenzorral

..szerintem jónak tűnik

(#27027) nyunyu válasza shteer (#27020) üzenetére


nyunyu
félisten

akkormár 9 helyett inkább egy 25-ös

Meselj, hol lehet kapni, meg mennyiert.

Eddig csak OC-nal lattam 22-eset, nem tul felhasznalobarat aron.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27028) helkis válasza CapoteDániel (#27017) üzenetére


helkis
addikt

az EK-nál egyébként az az NB/SB azt jelenti, hogy mindegyik chipre jó.. tehát ha 2dbot veszel belőle, akkor mindegyiken jó lesz.. ráadásul azt az EOL-t pedig lehet már nem gyártják, de ahogy nézem van raktáron nekik, tehát még tudsz rendelni abból is ha neked az jobban tetszik ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27029) helkis válasza janos666 (#27022) üzenetére


helkis
addikt

alapvetően a proci fesz határozza meg, hogy mennyire melegszenek ezek a modern cpu-k. az az 1,45v elég sok, nálam anno kb 4Ghz-en volt ilyen meleg a q6600, illetve 3600-on 1,36v-melett kb 57fok körül voltak a magok prime alatt..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#27030) shteer válasza nyunyu (#27027) üzenetére


shteer
titán

22-es, 25... nem mindegy? :) olcsóbb mint 9 db 12-es

..szerintem jónak tűnik

(#27031) jozef72


jozef72
tag

Tudatlanka voltam a szenzort illetően.Köszönet a helyesbítésért. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#27032) Delta-Laca válasza shteer (#27007) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Pontosan erre gondoltam:R

Üdv.: Delta-Laca

(#27033) Erdei88 válasza jozef72 (#26998) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem csak szimplán a cpu nagyon melegedős. Alacsony Vid+ C0 kellemes kombó. Kérj kölcsön egy E0-ás procit ami normál Vid-es és 5-10 fok mínusz lesz, legalábbis nálam ez volt.

(#27034) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Készül az ideiglenes megoldás!

Zorall lett, vagy nagyon baró?? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27035) laccczka válasza TESCO-Zsömle (#27034) üzenetére


laccczka
tag

Büntet. :DD

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#27036) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#27034) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Elég jól néz ki, grat!
én viszont a helyedben azokat a radikat lefújnám akrill festékkel mondjuk matt feketére, hőfokokat nem befolyásolja, de 100x jobban nézne ki, mint ezek az "arany" radik;)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27037) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok. Véleményetekre lennék kiváncsi mit szoltok ehez a radihoz? :)

XSPC RX480 Quad Radiator Házat sajnos még nem sikerült találnom hozzá ami a legideálisabb lenne hozzá. :O

Arra gondoltam, hogy Laing DDC-Pumpa 12V Ultrával összekötöm. :)
köszi előre is. :R

TESCO alakul az a dolog. :P

(#27038) Sn00PiG válasza GhostWalker (#27037) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Mit szóljunk hozzá? Egy szép nagy radi, jól bírja a terhelést...
De mivel nem tudjuk milyen rendszerhez, milyen blokkokhoz kellene, így max annyit lehet mondani, amennyi akármelyik honlapon a leírásában található...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27039) TESCO-Zsömle válasza Sn00PiG (#27036) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erősen ideiglenes a helyzet. A végleges helyükön nem fognak látszani. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27040) Sn00PiG válasza TESCO-Zsömle (#27039) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

:R
de szeretnék én is egy olyan Kone dobozt a szobámba... na meg a tartalmát;)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27041) Silex válasza Sn00PiG (#27040) üzenetére


Silex
aktív tag

Igen az nekem is szemet szúrt, örömömre szolgál hogy nekem is pihenget egy a szobámban. :B

TESCO-Zsömle: Grat tetszetős, kicsit jó értelemben vett erőmű fílingje van! :)

Egy kérdés még. Szerintetek hogy bánik el egy inno duál radi, egy 8800gtx (full cover blokk) c2d 6300, nb, sb -vel. Tuning az pont hogy kérdés és egy P5B lapon vannak. Arra gondoltam átmenetileg jó lesz.

(egyik cimborámnak vizezném a gépét)

(#27042) jones965 válasza Silex (#27041) üzenetére


jones965
Modder

A szivattyú típusát nem írtad, de szvsz elég magas lesz a vízhőfok. Ki kell próbálni és szükség esetén növelni a hőleadó felületet.

Szerk: a hőleadó felület növelése csak megfelelő térfogatáram esetén hatásos.

[ Szerkesztve ]

(#27043) GhostWalker válasza Sn00PiG (#27038) üzenetére


GhostWalker
tag

XSPC RX480 Quad Radiator + Laing dcc pumpa

Ugyan ahoz a rendszerhez lenne mint ami ha jól olvastam capoténak is kell...
Csak én megvárom a véleményeteket ő meg nem...
És továbbiakban lenne a kérdésem ahogy olvastam procira jó a dtek a többire meg ek blokkok azt is tudom, hogy MX2, tartálynak nem tudom milyen vegyek meg megmondom összintén egyáltalán nem értek az egészhez, és most szeretném tisztázni, hogy miket érdemes hozzá vennem.

Megköszönném ha valaki segítene, elmagyarázni meg a többi lépés akár xfiren. :R

(#27044) jones965


jones965
Modder

Most érkezett meg OC jóvoltából a VGA blokkom.

(#27045) Sn00PiG válasza GhostWalker (#27043) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Válaszolni nem válaszoltál, mivel még mindig nem tudjuk milyen blokkok lennének benne, miket akarnál hűteni, tuningolnál vagy csak zajtalan strapabíró gépet szeretnél...

Tartály szinte bármilyen megfelel, helytakarékosságból vehetsz egy AGB tartályt a DDC-hez, ha a kinézet a lényeg akkor vmi külső plexihengert(hardveraprón is találsz, Tody is készít ilyet), ha pedig a hatásfokba is segítsen be, akkor egyértelmű XSPC passzív.
Blokkügyileg én speciel ajánlom még hatásfokban(illetve nekem designban is bejönnek) a Heatkiller blokkokat, valamint design szempontjából az Enzotech Lunát.

Mindenki oda van az MX-2-ért, amit meg is értek, mert elég jól teljesít, de speciel nekem volt MX-2-m is, de nálam 1-2 fok különbséggel eddig a Scythe Thermal Elixir nyert.

Egyéb kérdés? :P

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#27046) GhostWalker válasza Sn00PiG (#27045) üzenetére


GhostWalker
tag

Először strapabíró HALK designos és tuningos gépet szeretnék. :)
Hatásfoka minnél több legyen mivel tuningos, XSPC 250mmeres vagy a legújabb 500mmereset érdemes venni?. :)

Pasztának akkor választom amit te használsz mert mx2 nincs a boltban. :(

Hűteni a következőket:

ASUS M4A79T DELUXE blokknak nincs valami designosabb mint a heatkiller, ek- blokkjait is néztem az full fekete ami látszik, koolancenak meg olyan hülyén álnak a ki/be menetei :S
AMD PH II X4 955 Enzotech Luna meg príma designos
SAPPHIRE RADEON 4870 X2
OCZ REAPER HPC DDR3 1333Mhz-s ramra érdemes venni vízhűzést vagy magában elég hideg?

Csöveknek masterkleer 13/10is elegendő, vagy inkább tygon, lényeg, hogy ezek is designosak legyenek! Ennek megfelelően választanék vizet is hozzá, de az a csövektől függ...

Köszi szépen, hogy időt szánsz rám. :R respect :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#27047) Erdei88 válasza GhostWalker (#27046) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem van 13/10 Masterkleer csövem és utálom! Nagyon puha és törékeny. 500as XSPC szerintem felesleges, 250 is elég

(#27048) GhostWalker válasza Erdei88 (#27047) üzenetére


GhostWalker
tag

Akkor milyen designos csövet ajánlasz vagy vegyek műanyag törésgátlókat, vagy azokat nem tudom darabolni?

(#27049) Erdei88 válasza GhostWalker (#27048) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem most jöttek 19/13as Tygon csövek. Hát mit mondjak....brutális! De jövőhéten jön még 16/11es fekete PVC cső is, arra is kíváncsi leszek. Szerintem ha törésgátlót teszel akkor oda a design.

(#27050) Szatesz


Szatesz
őstag

eheim hpps jobb mint egy laing ddc 1T?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.