Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48301) Dr V válasza yako (#48299) üzenetére


Dr V
őstag

Vagy elírtál valamit vagy én nem értem: "pumpa/tartáy->VGA blokk-> tripla radi->dupla radi->CPU blokk->dupla radi->pumpa/tartáy."
A dupla radi után cpu ez eddig világos. DE a cpu után hogy lehet dulpa radi megint? Esetleg kettő duplád van?

(#48302) imibogyo válasza Dr V (#48301) üzenetére


imibogyo
veterán

"Eddig 2db dupla radival ment"...... Ezt írta. Ehhez vett egy triplát. :K

(#48303) yako válasza Dr V (#48301) üzenetére


yako
tag

Ráhibáztál! :K

OC: Értem. Tehát nézzem meg nagyobb légszálítással, esetleg plusz ventivel. Ez lehet az ok? Mármint nőtt a hőleadó felület, a légszállítás maradt. Ez eredményezheti a hibámat? Mik a kételyeid, megosztod? :R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#48304) Atke válasza tajcsi (#48295) üzenetére


Atke
senior tag

Kicsit többért már kapsz itt himurot, ami hűti is, és elég kellemesen csillapítja...Én 3,5Kért vettem itt.
És szerintem esztétikában is jobb

(#48305) Atke válasza tajcsi (#48295) üzenetére


Atke
senior tag

Dupla lett

Dr V: a fölső dupla meg a tripla össze van kötve onnan megy a prociba, ami a képen nem látható duplába... Gondolom én

[ Szerkesztve ]

(#48306) OC válasza yako (#48303) üzenetére


OC
őstag

Igen, ezt kellene megnézni.

Kételyeim: Bár előfordulhat, hogy nagyon "kevés" a venti a szendvics megfelelő működéséhez, de azért ekkora problémát nem hiszem, hogy okozna.

Ha jól rémlik, akkor Tody blokkja is elég "sűrű", viszonylag nagy ellenállású. Talán elkoszolódhatott, ezt sem árt ellenőrizni.

A legnagyobb szopás pedig ami lehet, az a tré IHS...

(#48307) TaaT válasza Atke (#48304) üzenetére


TaaT
veterán

A Himuro hdd hűtésre van kihegyezve, rezgés és zajcsillapításban már nem jeleskedik annyira...

Give them hell Ukraine!

(#48308) TXT


TXT
őstag

DDC pumpa alá, a rögzítésénél kell vmi "hangtompító alkalmatosság", hogy ne vegye át a ház a hangját, rezgését???
Azért kérdezem, mert akitől vettem az egyiket, ő egy bazi nagy fém talpon használta a házában, ami van vagy fél kiló, ráadásul a fém talp és a pumpa közé szabott egy ilyen szivacs-neoprén akármi anyagú cuccot és így használta.
Ez nekem nem egyértelmű.
Köszi előre is a segítő válaszokat! :R (savazós beszólások mellőzését kérem. THX!)

(#48309) blasko92 válasza TXT (#48308) üzenetére


blasko92
őstag

Pár HSZ-szel feljebb.
Ez egy direkt pumpa alá készült "hangtompító" :)
DDC alá jól jön, de akár gumiból (biciklibelső, stb) is lehet neki csinálni egy heveder szerűséget, amivel rögzíteni tudod a 3,5"-os, vagy 5,25"-os helyekre :R

Én a HPPS pumpám alá egyszerű, bútoroknál is használatos szivacsot használtam, mert a ház aljában volt a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#48310) TXT válasza blasko92 (#48309) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm! :R
Igen, ezt láttam, de én nem ilyen helyekre akarom tenni (elképzeléseim szerint), hanem a ház aljába. :K
Jól értem szavaid, oda is kell ilyen mindenképp a DDC-k alá?
Mi a különbség ha van ilyen (vagy hasonló) alatta, illetve ha nincs semmi?

:R :R

(#48311) TaaT válasza TXT (#48310) üzenetére


TaaT
veterán

"Mi a különbség ha van ilyen (vagy hasonló) alatta, illetve ha nincs semmi?"

csak a zaj, semmi más... :)

Give them hell Ukraine!

(#48312) blasko92 válasza TXT (#48310) üzenetére


blasko92
őstag

Ha a ház aljában akarod elhelyezni, akkor érdemes alá, mert idegesítő rezgő hangja van, ha hozzáér egy ekkora fém szerkezethez, és nincs rendesen odarögzítve.
Ezt a szendvicsszivacsot is leteheted a ház aljába, nem muszáj felcsavarozni.

Ha van alatta, akkor lényegesen halkabb lesz az egész gép.

Azt nem mondanám, hogy mindenképp kell, mert akit nem zavar a zörgés/rezgés, az úgysem tesz alá semmit.

(#48313) apollo12


apollo12
veterán

milyen pozícióba szabad raknia DDC?

(#48314) blasko92 válasza apollo12 (#48313) üzenetére


blasko92
őstag

(#48315) viperabácsi válasza apollo12 (#48313) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48316) apollo12 válasza blasko92 (#48314) üzenetére


apollo12
veterán

köszönöm

(#48317) TXT válasza blasko92 (#48312) üzenetére


TXT
őstag

Köszi a választ és neked is TaaT! :R
Ha már vízhűtés, akkor HALK működés! Legalábbis az én elképzeléseim szerint. :K

Tud működni, illetve elég lenne az általatok linkelt-említett szendvicsszivacsból csak a felső, fekete réteg, hogy a "rezgés, rezonálás" ne jöjjön létre? Nem akarok egy ekkora monstrumot alátenni lehetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#48318) blasko92 válasza TXT (#48317) üzenetére


blasko92
őstag

Nem tudom mennyire kemény az a réteg, de nekem egy 1 centi vastag puha szivacs volt alatta (bár kétségtelen, hogy a HPPS fele annyira se rezonál, mint a DDC), de az is bőven elég volt.

A lényeg, hogy legyen alatta egy rezgéselnyelő réteg.

(#48319) apollo12


apollo12
veterán

szerintetek jó lesz majd így az elrendezés? [link]

tartály -> szivacsú -> cpu blokk -> radi -> és vissza tartály

[ Szerkesztve ]

(#48320) Seri21 válasza apollo12 (#48319) üzenetére


Seri21
tag

Hibátlan!

(#48321) mpierre


mpierre
veterán

Fura kérdésem lenne:
Egy második tartály elhelyezése a rendszerben mennyire rontja a rendszer áramlástani jellemzőit? Azt vágom, hogy igen - egy kb 10cm-s, 6 cm átmérőjű átfolyó üzemű tartályról lenne szó - de, kb minek felelne meg... Akár úgy is tekinthetünk rá, mint egy csődarabra, aminek egyik végén be-, míg a másik végén kilép a hűtőközeg.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48322) Sky D. válasza ZetorGumi (#48219) üzenetére


Sky D.
tag

Azt a Q va :) bumírozott hancsillapító :)

Nagyon odabasz :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48323) TaaT válasza Sky D. (#48322) üzenetére


TaaT
veterán

"bumírozott hancsillapító"

inkább rezgés csillapító :D

Give them hell Ukraine!

(#48324) ZetorGumi válasza Sky D. (#48322) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Lehet, hogy "gány", de hatásos gány, és olcsón kijön. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48325) Sky D. válasza Sky D. (#48322) üzenetére


Sky D.
tag

Na meggyűt ma a vízhűtés 1 nagyobb része, és már is nekiálltam összeszerelni :

Az album :

Össze raktam a tartályt, a radiátor, amelyiknek az oldalára még hiányzik 1 lemez, erre kerül fel a tartály és pumpa, emelet az átfolyás jelző, szűrő…
Nagyon gondolkodom , hogy a radit lecserélem Razermazer morájára, egyszerűbb lenne felszerelni a pumpát tartályt az oldalára ....

A Venti, a radin keresztül szívja a levegőt de a venti próba alapján meglátjuk mennyire lesz elég, ?!?!?! Valaki Valaki??

Kábeleket kell majd gyártanom, hosszabbítót a hőmérőnek, és molex kábelnek (pumpa led).

A képen a hőmérő nincs beszerelve ,de a pumpa mellé kerül alulra és a vissza áramló víz hőmérsékletet méri majd, ami a szűrön keresztül jut oda ..
A vastag cső törés gátlót Lengyelben sikerült beszereznem . 1100 Ft volt métere.. 1m-t vettem próba képen, a radiátorra. gépen belül.

Ami még hiányzik az egy összekötő ami a tartály és a szüröt köti össze, átfolyás jelzö, Ó gyűrűk,, Orvosi deszt víz, és hűtő folyadék koncentrátum.( GrlükoShell).

Javaslatok vélemények ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48326) TXT


TXT
őstag

Amennyiben VGA-k összekötése kapcsán ilyen hidat használnék, kell még hozzá vmi kiegészítő csatlakozó, toldalék, akármi? (mint pl ez, vagy bármi más?)

(#48327) Sky D. válasza ZetorGumi (#48324) üzenetére


Sky D.
tag

Hé !!!
Én nem azt mondtam hogy gány , hanem hogy ötlete , és Qva jó megoldás :)
S ezért odabasz :C

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48328) blasko92 válasza Sky D. (#48325) üzenetére


blasko92
őstag

A venti jobban teljesít, ha szív. Érdemesebb úgy felszerelni.

Azok milyen radiátorok? Opel fűtőradi?

(#48329) jones965 válasza TXT (#48326) üzenetére


jones965
Modder

Csak a be- és kivezetésre a csatlakozó.

(#48330) ZetorGumi válasza Sky D. (#48327) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Tudom, hogy nem azt mondtad. :D
És valóban, ötletes. :D Énis akartam ilyet mókolni, csak ugye, amit csinálok gépházat, abban már nem lesz optikai meghajtónak hely, és nem tudom belegányolni sem. :(

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48331) Sky D. válasza TXT (#48326) üzenetére


Sky D.
tag

nem tom :( gyanítom igen ..
A legjobb ember kitől megkérdezheted :

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48332) intercooler válasza TXT (#48326) üzenetére


intercooler
őstag

Csak az, nekem is ilyen van :K

(#48333) Sky D. válasza blasko92 (#48328) üzenetére


Sky D.
tag

Szívásra lett felszerelve ,alá pedig ezt a fél centis ablak szigetelő öntapadós gumi csíkot ragasztottam a venti peremére távtartónak, és szigetelésnek :)

2 db Lada fütés radiátor :) emellet, a 2 radiátort is elszigeteltem egymástól középen 3-3 csík gumi szalaggal, mert lett volna közte 1 centis rés :)

Hütve lesz az alaplap , proci Hdd...
Meóri nuku , mert nem fér el a blokk, VGA még garos . drága a blokk...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48334) intercooler válasza intercooler (#48332) üzenetére


intercooler
őstag

Vagyis amit linkeltél mind2ö úgy gondoltam

(#48335) python1


python1
veterán

Sziasztok!
lenne pár kérdésem,procira ha szeretnék blokkot venni,mi alapján válasszam azt ki?
Gondolom fém legyen,súly lényeges,ár alapján?
Meg úgy általánosságban, mire kell figyelnem az alkatrészek kiválasztásakor.Egyenlőre cpu-t hűteném,de tripla radiátorra gondoltam.

Szivattyúnál mennyire hátrány a halk működés,nekem nem lényeg a leghalkabb működés,tuning potencia lenne a lényeg.
Mi számít minőségi darabnak?
Egyenlőre ezek lennének,hiába nézegetem az alkatrészeket semmit nem mondanak az adatok,sajnos.

Válaszokat megköszönném! :R

(#48336) TXT válasza jones965 (#48329) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm a válaszokat neked, Sky D.-nek és intercooler-nek! :R

Akkor most hogyan is van jones? A be- és kivezetések alatt mit értesz, "sima" csatlakozót, ahogy a Te általad szerelt módon van?
Akkor ez mire van???
:R

(#48337) intercooler válasza TXT (#48336) üzenetére


intercooler
őstag

Ezen így látszik, az megy a blokkra.

Itt meg találsz 1 vidit a szerelésről is.

[ Szerkesztve ]

(#48338) TXT válasza intercooler (#48337) üzenetére


TXT
őstag

Huhhh, na most tényleg elvesztettem a fonalat!
Akkor mégis kell az SLI/CF hídhoz ez???

(#48339) intercooler válasza TXT (#48338) üzenetére


intercooler
őstag

Igen :K Csak a híddal nem mész semmire. Ahhoz képest a blokkon 90 fokkal elvannak fordulva a csatlakozok, ahhoz kell a "link" ami kifordítja és így már felszerelhető a "híd"
+kell hozá 2 G1/4 csati ennyi.

(#48340) jones965 válasza TXT (#48338) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltél, az a vga blokk kialakítása miatt lévő kiegészítő csatlakozó a GTX 480 -580 EK blokkhoz.
A HK ezt másként oldotta meg.
Ott a gyári vizesblokkról leszerelhető a felső csőcsatlakozó fogadó rész, és aazoknak a helyére megy az összekötő. Ebből kifolyólag alacsonyabb is, ellenben az EK megoldásával.

(#48341) TaaT válasza python1 (#48335) üzenetére


TaaT
veterán

teljesítmény, ellenállás és ár... ezeket érdemes megnézni a cpu blokkoknál :)

Give them hell Ukraine!

(#48342) TXT válasza intercooler (#48339) üzenetére


TXT
őstag

Azt hiszem, értem. :F
Ezeket a "linkeket" külön kell megvenni a "hídhoz", vagy benne van a csomagban hozzá? (ha már úgysem használható nélküle)

Jones: A HK megoldása létezik HD 6950/70-hez is, illetve a felhelyezhetőséghez szükséges dolgok mind benne van a "híd" csomagjában, vagy külön kell megvenni hozzá? Illetve fel lehet tenni az EK blokkjára is ezt a HK hidat (és kellékeit) vagy csak HK blokkokkal kompatibilis?

:R :R

(#48343) jones965 válasza TXT (#48342) üzenetére


jones965
Modder

A heatkiller már évek óta így gyártja a blokkjait, így természetesen a HD 6950/70-re is.
Oda csak a híd kell, és mint említettem előtte kell leszerelni a blokkról a single kártyához való csatlakozó részt.
A különböző gyártók termékei ilyen vonatkozásban nem kompatibilisek.

(#48344) python1 válasza TaaT (#48341) üzenetére


python1
veterán

Köszi! :)

(#48345) OC válasza Sky D. (#48331) üzenetére


OC
őstag

Hihih...azt én (vagyis mi, mert ketten voltunk) szereltük.

(#48346) OC válasza Sky D. (#48325) üzenetére


OC
őstag

Az alaplai full covert becsüld meg, összesen két darab készült belőle, de csak egyetlen került összerakásra és eladásra. (egy darabokban még dobozban van azóta is)

(#48347) ImpersonatoR

Hali

Alpacool Repack-cooling Slot-In Black tartály hátuljának a közepén ami van lyuk oda lehetne dugni egy hőfokmérőt [(ilyesmit)] vagy az nem azért van ott?

(#48348) Sky D. válasza OC (#48346) üzenetére


Sky D.
tag

Úgy lesz :)
Csak az én lapom ne szálljon el mint az előző tulajáé : :R
Akkor tudod kitől kaptam :) és Sajna neki elszállt az alaplapja, a blok gyártása folyamán(ezt mesélte róla) .. ott porosodott a polcon ...

Van hozzá tartalék tömítő gyűrű? netán, valakinek ? Mert a benne lévő már eléggé eldeformálódott .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48349) Sky D. válasza ImpersonatoR (#48347) üzenetére


Sky D.
tag

Ha van 1/4 es menetes dugónak szabad hely, és elég mély is, akkor igen.

Nekem nem ment be a tartályba csak alulról sajnos(oda akartam a led-et beépíteni), mert a tartály közepén van egy függőleges anti Cyklon emiatt nem lehetett teljesen becsavarni a hőmérőt.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48350) TXT válasza jones965 (#48343) üzenetére


TXT
őstag

Köszi Jones! :R

Értem most már, hogy a HK így gyártja és egyszerűbb is. A szitu viszont az, hogy nekem EK blokkjaim vannak a 6950/70-re, így ahhoz kellene ilyen bridge. De még most sem vágom, hogy pontosan akkor mi is kell hozzá és mi van az EK bridge csomagjában, illetve azon felül mire van még szükség, hogy egy működő, összeszerelhető EK hidas hűtés legyen??? :F

Végképp elveszett a fonál vhol.... :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.