Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48501) Satyricon válasza blasko92 (#48487) üzenetére


Satyricon
addikt

Álljon meg a mehet! Én ilyet nem mondtam! :DDD Kérdeztem, hogy igaz-e az az állítás, hogy az alkohol+desztvíz keveréke kifehéríti/kifakítja a folyadék színét, ha meg van festve! Eddig még sose tettem alkoholt a hútőfolyadékba, azért kérdeztem!

Szerk.: Drizzt01: Én eddig ételfestéket és uv filctoll festékét használtam a víz megfestéséhez(a topicban olvastam régen). Az utóbbiból két liter ioncserélt vízhez 7-8 darab uv filctolll belsejét áztattam be. Árban szinte ugyanott voltam, mintha megvettem volna az EK márkájú hűtőfolyadékot, ami akkor volt 2-2,5 k...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48502) Drizzt01 válasza Satyricon (#48501) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ok Köszi

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48503) Satyricon válasza Drizzt01 (#48502) üzenetére


Satyricon
addikt

Milyen folyadékot használsz?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48504) Drizzt01 válasza Satyricon (#48503) üzenetére


Drizzt01
őstag

Víz meg cefre :D

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48505) blasko92 válasza Satyricon (#48501) üzenetére


blasko92
őstag

Én ebben a HSZ-ben olvastam az ételfestéket.

Idézem: Minden 2. hónapban szét kell szednem a cuccot, mert algásodik a víz, trutyis lesz, és a színezett ioncserélt víz (ételfestékes, uv festékes) egy, max két héten belül zavaros és fakult lesz.

Az alkoholt tényleg félreértettem, ne haragudj :R

Egyébként az ételfesték nem a legmegfelelőbb módszer a hűtőfolyadék megszínezésére.
Inkább zöld/piros/kék fagyálló + desztvíz 10:1, esetleg 15:1 arányban

Én eddig ételfestéket és uv filctoll festékét használtam a víz megfestéséhez(a topicban olvastam régen). Az utóbbiból két liter ioncserélt vízhez 7-8 darab uv filctolll belsejét áztattam be. Árban szinte ugyanott voltam, mintha megvettem volna az EK márkájú hűtőfolyadékot, ami akkor volt 2-2,5 k...

uhhh :DDD Nem csodálom, hogy trutymós lett. Ha már ugyan annyiból jött ki, akkor inkább a minőségi EK folyadék. És UV reagens adalékot is lehet venni külön.

Drizzt01 gondoltam, hogy nem HP :)
Én is azt használok, és bevált.

[ Szerkesztve ]

(#48506) Drizzt01 válasza blasko92 (#48505) üzenetére


Drizzt01
őstag

Patikai alkoholra gondoltam , a Whiskyvel inkább magam hűtöm ( fűtöm ) :DD :DD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48507) Satyricon válasza blasko92 (#48505) üzenetére


Satyricon
addikt

No problem, nem történt semmi! :N Am köszi a z infot, azt hiszem ki fogom majd próbálni az ilyen színes fagyállókat is! :U .

Szerk.: Pont emiatt nem vettem EK folyadékot... Az okés hogy minőségibb, de tisztába voltam vele, hogy annak is elkezd homályosodni a színe meg fakulni a trutyis rendszer belesje miatt... Mondjuk arra nem gondoltam filctoll vásárlásnál, hogy ez a módszer is közel ugyanannyiba kerül majd... Másrészt meg sajnáltam kiadni érte 2,5K-t, mert tudtam h ugyanazt a színt én is meg tudom csinálni otthon, és szeretek ilyenekkel babrálni...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48508) blasko92 válasza Satyricon (#48507) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem hanyagold ezeket a körülményes megoldásokat, főleg, ha nem váltak be.

Fagyállóból normális minőségűt vegyél, és azt is nézd meg, hogy alu/réz/vagy kombó rendszerhez való.

És ezt sem kell túl sűrűre keverni.

Ez a folyadék viszont veszélyesebb, mint a sima alkoholos elegy, valamint az alkoholosból semmi nem tud kiválni a rendszerben.
Színezett cső + átlátszó folyadék nem játszik?

Az alga teljesen beélte magát a rendszer elemeibe? Milyen színű? Felületi zöld, vagy szőrös barna? A kiirtását meg lehetne próbálni akváriumi algaölővel, utána természetesen gyönyörűen tisztára mosni.

[ Szerkesztve ]

(#48509) imibogyo válasza imibogyo (#48499) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm az infókat! Picit több válaszra vártam a blokkal kapcsolatban, de ki a kicsit nem becsüli..... :D

(#48510) Satyricon válasza blasko92 (#48508) üzenetére


Satyricon
addikt

Színes cső nem érdekel, mert látni akarom, ahogy világít benne az uv folyadék, és ahogy a plexi tartályban fortyog az uv lötyi ;]

Hát a trutyi színe inkább barnás színű... Azt mondod, hogy létezik akváriumi algaölő, amivel 100%-osan ki lehet irtani ezeket a rusnya dögöket? :F Tudnék neki örülni, az biztos! A héten utána is fogok járni, mennyibe fáj egy ilyen szer. Köszi megint csak! ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48511) OC válasza imibogyo (#48499) üzenetére


OC
őstag

Nézd meg, hogy teljesített: [link]

Én nagyon csipáztam azt a blokkot: full fém, kis ellenállás, jó teljesítmény, nem koszolódik könnyen.

(#48512) TaaT válasza Satyricon (#48510) üzenetére


TaaT
veterán

"mert látni akarom, ahogy világít benne az uv folyadék"

van UV-s cső :) bár vmiért én is az átlátszó cső-színes folyadékot favorizálom, de színt csakis fagyálló által :K

Give them hell Ukraine!

(#48513) imibogyo válasza OC (#48511) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm neked is. :R Már néztem a tesztedet, tetszik is nagyon a blokk. Írtam az eladónak még tegnap este, hogy megveszem. Csak megerősítésre vágytam. :B

(#48514) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!
Most épül az első vízhűtéses rendszerem, amely először egy Q9550-et+ egy GTX285-öt, majd egy 3960x-et és 2db GTX480-at fog hűteni.
A radi 1 Thermochill TA120.3 és egy MORA-2 lesz.
A többiben viszont nem vagyok biztos.
Pumpában egy Laing DDC-re gondoltam, viszont abból is jónéhány fajta van, ti melyiket ajánljátok és mik a fő különbségek közöttük azon kívül, hogy 10/18W-osak?
Másik 2 gondom még a csövezés és a prociblokk.
Csövekből ti mit ajánlotok? 11/8-astól egészen 19/13-asig néztem őket. Nyilván a nagyobb keresztmetszet nagyobb átfolyó vízmennyiséget eredményez, de lassabb áramlási sebességgel kicsinél meg fordítva. Mit ajánlotok a tervezett rendszeremhez?
És végül a proci-blokk: A jelöltjeim: EK HF Acetal, HK Rev.3.0 és HK Rev.3.0 LT (ez ha jól tudom egyezik a sima, full réz 3.0-val, de acetal a teteje, pont mint az EK HF sima és acetal között). Az EK blokk vadi új és 14k-ért venném. A HK full réz szintén 14k, de használt, a HK LT pedig 12k-ért kerülne újonnan a birtokomba.
Előre is köszönök minden választ! :R
u.i.: tartályból egy 5,25"-os helyre való ek, vagy egy 250-es henger ek lenne jobb választás? A cuccok egy HAF932-be lesznek téve.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48515) HUfantom válasza kicsipapucs (#48514) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát alapvetően rengeteg alfaja létezik a DDC-knek.
Itt aprón leggyakrabban a 10w és 18w fordulatszám-visszajelzés nélküli verziókba futni bele.
Így kitalálhatod hogy van fordulatszám-visszajelzős változat is amit pl cpu 3 tűjére rádughatsz.

Mindkét pumpa piszok erős, talán a 18W-os hangosabb egy kicsit. De ez nagyban függ az adott példánytól amit épp kezedbe kerül. 18W-osból előfordulnak olyan példányok amiknek az alja melegszik nem is kicsit. Ezeket a példányokat nem lehet dobozolni mert leégnek.

Csövekből ti mit ajánlotok? 11/8-astól egészen 19/13-asig néztem őket. Nyilván a nagyobb keresztmetszet nagyobb átfolyó vízmennyiséget eredményez, de lassabb áramlási sebességgel kicsinél meg fordítva. Mit ajánlotok a tervezett rendszeremhez?
Az alkatrészek és a csatlakozok belseje alapvetően 10mm. Így magától értetődik hogy minimum 10-es rendszert kell építeni. Mondjuk azért is mert a 8-ason eléggé erős vízsugarat nyom a ddc...
Így a 16/10 vagy a 13/10es csövek közül lehet választani. Egybehangzó vélemény alapján a 16/10es válaszd mert a 13/10es nagyon könnyen törik és nehézkes vele bánni.
10es rendszernél nagyobbat építeni akkor célszerű ha valamilyen alkatrészhez olcsón tudsz hozzájutni. / PL: én 13as csatikhoz tudtam potom pénzért hozzájutni ezért lett... /

tartályból egy 5,25"-os helyre való ek, vagy egy 250-es henger ek lenne jobb választás?
Mindenképp a henger alakút javasolnám mert a 1x 5.25ös helyre menők túl alacsonyak és már volt rá példa itt a fórumban hogy a DDC buborékosra fújta illetve csobogó hangot adott.
Sőt egyik kollégánk megélte ahogy a 2x 5.25ös tartályból a gépébe folyt a víz.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48516) DigitXT válasza HUfantom (#48515) üzenetére


DigitXT
félisten

a DDC buborékosra fújta illetve csobogó hangot adott
Nagy ellenállású rendszerben ilyen fel sem merül: nekem
semmi gondom nincs (ugyanazzal) az 1 slot-os tartállyal.

a 2x 5.25ös tartályból a gépébe folyt a víz
Igen, mert a szar ragasztás elengedte magát... Szóval az
ilyen ragasztott plexi tartályokkal óvatosan. (Előtte meg a
henger alakú tartály miatt folyt a gépembe a víz... Akkor?)

(#48517) OC válasza HUfantom (#48515) üzenetére


OC
őstag

Nem kötözködni szeretnék, de nagyon sok a féligazság a h.sz-edben.

"Az alkatrészek és a csatlakozok belseje alapvetően 10mm. Így magától értetődik hogy minimum 10-es rendszert kell építeni. Mondjuk azért is mert a 8-ason eléggé erős vízsugarat nyom a ddc..."

Évekig 10/8-as rendszerekkel dolgoztunk, nem is volt más. A blokkok sem 10-es belső átmérőjűek. Ettől függetlenül a 10-es belső egy jó alap.
Az sem baj, hogy milyen vízsugarat nyom a DDC, az a dolga. Ha nem okoz problémát a rendszerben (pl. a tartályban), akkor ez egyáltalán nem gond.

"Egybehangzó vélemény alapján a 16/10es válaszd mert a 13/10es nagyon könnyen törik és nehézkes vele bánni."
Nem tudom kiknek az egybehangzó véleménye, de azért néhány rendszer van már mögöttem és a fenti állítás egyszerűen nem igaz. Nem is lehet egy kalap alá venni a csöveket csupán a méretük alapján.

"10es rendszernél nagyobbat építeni akkor célszerű ha valamilyen alkatrészhez olcsón tudsz hozzájutni."
Vagy ha éppen "ki van sarkítva" a rendszer és nagyon figyelni kell a lehető legkisebb ellenállásra.

"Mindenképp a henger alakút javasolnám mert a 1x 5.25ös helyre menők túl alacsonyak és már volt rá példa itt a fórumban hogy a DDC buborékosra fújta illetve csobogó hangot adott."
Ha minden igényt kielégít, akkor tényleg egyszerűbb lehet egy hengeres tartály, de az, hogy a DDC mit művel egy tartályban, az nagyban függ a tényleges térfogatáramtól, ami meg nagyban függ a rendszer egészétől. Szóval ezt sem merném így kategorikusan kijelenteni.

"Sőt egyik kollégánk megélte ahogy a 2x 5.25ös tartályból a gépébe folyt a víz."
És ennek mi köze van akár az 5,25"-os tartályok használhatóságához, akár a DDC-hez?

Tényleg nem beléd van kedvem aggatni a körmöm, de figyelve érdemes tanácsokat osztogatni.

(#48518) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Ilyen csatlakozóhoz hol és mennyiért lehet anyát vásárolni?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48519) TaaT


TaaT
veterán

Nemrég láttam egy Xice EC600-at, gondoltam utánanézek mi fán terem ennek a működése: passzív vízhűtés...

nem akartam elhinni amikor a belsejéről is találtam képet :O

azok bizony műanyag csövek... aki ezt kitalálta :D

Give them hell Ukraine!

(#48520) blasko92 válasza TaaT (#48519) üzenetére


blasko92
őstag

Ezmeg miez? :D
Hja, egy P2-es fekvő géphez talán még jó is ;]
Legalább alkalmaztak volna rézcsövet.... :W

(#48521) ---Lasali--- válasza TaaT (#48519) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Miiicsooodaaa?? :Y
Hát ez aztán munka! :((( Műanyag cső.. szégyen.
De ez tényleg.. ez mit hűt le.. egy 60 wattos procit mondjuk 70 fok alatt tud tartani..?

[ Szerkesztve ]

(#48522) TaaT válasza ---Lasali--- (#48521) üzenetére


TaaT
veterán

egy Ahtlon XP 2800+ procit 54fokon tartott terhelés alatt :DDD

Give them hell Ukraine!

(#48523) ---Lasali--- válasza TaaT (#48522) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az teljesítmény, azt egy jó léghűtővel 12 centis ventivel 500 as fordulaton meghűtöd annyira, és megkísérlem hogy halkabb is lesz mint a pumpa. Nem beszélve hogy a feteket is hűtöd vele. xD

[ Szerkesztve ]

(#48524) TaaT válasza ---Lasali--- (#48523) üzenetére


TaaT
veterán

majd 10évvel ezelőtt annyit dicséretet kapott hogy halk, az akkori léghűtőket csak 5-6 fokkal tudta megverni :)

sokat változott azóta a világ ;]

Give them hell Ukraine!

(#48525) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Olyan kütyüt hol kapok , amivel a vízhőfokot tudom mérni?Nem a szenzorra gondoltam , hanem valami áramlás mérő vagy mi a szösz.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48526) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Valami ilyesmire gondoltam

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48527) TaaT válasza Drizzt01 (#48525) üzenetére


TaaT
veterán

Döntsd el, hőmérsékletet vagy áramlást akarsz mérni?

Give them hell Ukraine!

(#48528) Drizzt01 válasza TaaT (#48527) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hőmérsékletet :R :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48529) ---Lasali--- válasza TaaT (#48524) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De a fizika nem. :DDD

Ami Drizzt01 screenshot ján látható, az mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

(#48530) Drizzt01 válasza ---Lasali--- (#48529) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ennek egy része [link]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48531) DigitXT válasza Drizzt01 (#48530) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem te valami ilyesmire gondoltál...

(#48532) HUfantom válasza OC (#48517) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem sértődöm meg hiszen tudom te sokkal régebben vagy otthon a témában / okosabbtól nem szégyen tanulni / . És csak azt azt lehet kijavítani amit már leírtak.
ps: ....emiatt nem fogom holnap visszaküldeni a rendelt cuccokat :)

Tisztában vagyok vele, hogy azért a srác kérdéseire a helyes válasz sokkal árnyaltabb.
Kisregényt nem akartam írni és főképpen nem szeretném elijeszteni a srácot, hogy vágjon bele a vízhűtésbe.

De egy picit had védjem meg magam :P
Nem tudom kiknek az egybehangzó véleménye, de azért néhány rendszer van már mögöttem és a fenti állítás egyszerűen nem igaz. Nem is lehet egy kalap alá venni a csöveket csupán a méretük alapján.
Alig 1 éve foglalkozom aktívan a témával és még egyetlen véleményt sem olvastam, hogy vegyed meg a 13/10est a 16/10es ellenében.

Összességében nem hiszem hogy rossz tanácsot adtam volna. Ha ezen irományom miatt vesz a srác egy 10-es rendszert 16/10-es csövel, valamilyen hozzávaló csatikkal, talál egy DDC-t aminek a tetejébe köt egy tartályt, akkor nyugodtan azt tudom mondani, hogy nem adtam rossz tanácsot. Persze mindig van jobb, szebb, ügyesebb, okosabb megoldás...

Tényleg nem beléd van kedvem aggatni a körmöm, de figyelve érdemes tanácsokat osztogatni.
De ez most pont így sikerült... :R

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48533) Drizzt01 válasza DigitXT (#48531) üzenetére


Drizzt01
őstag

valami hasonlóra, csak kijelzőm az van, de nem tudom még pontosan hova lehet kötni.Elvileg ma hozza a posta.Tehát kijelző és venti szabályzó az van.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48534) OC válasza HUfantom (#48532) üzenetére


OC
őstag

Többnyire nem a tanácsok, hanem a "miértek" szúrtak szemet.

Ha pl. azt írod, hogy "szerintem vegyél hengeres tartályt", akkor egy szót sem szólok, ez egyéni vélemény. De a véleményed olyan dolgokkal igazoltad, amelyek nem érvényesek általánosan.

Mind1, mindketten értjük, miről beszél a másik :R

(#48535) DigitXT válasza Drizzt01 (#48533) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem nem tudod, mit akarsz - de kiderítjük!
Szenzor, kijelző, áramlásmérő - ventiszabályzó?

Amit linkeltem, az egy G1/4"-es menetbe épített
szenzorral ellátott kijelzős vízhőfokmérő. Semmi
köze ventiszabályzáshoz: jelet nem ad tovább...

Csak a tisztánlátás kedvéért ezen fogalmakról:
Mi méri (érzékeli) a hőmérsékletet? A szenzor.
Mi jeleníti meg számodra az értéket? A kijelző.
És hogy hova lehet ezeket bekötni? Attól függ!

Egy komplett szenzor+kijelző kombót tipikusan
sehova... Kell neki táp, meg a szenzoros részét
be kell építeni a vízkörbe, de ennyi. Amit másra
lehet felhasználni, az meg nyilván nem kijelzős!

Ott jön képbe, hogy a ventiszabályzódnak lehet
hőmérő inputja, és arra lehet kötni az érzékelőt.
Amit ugye be kell építeni a vízkörbe, valahogy...

Ez pedig (tipikusan) ~háromféle módon történhet:
-egy T-elágazásba tekerhető szenzort használva
-egy "belső - belső" menetes szenzort használva
-egy "belső - külső" menetes szenzort használva

Az elsőhöz T-elágazás kell*, a másodikhoz extra
csatik. Szvsz a harmadik a legrugalmasabb, mert
ahhoz semmi extra nem kell. Bárhova könnyedén
beilleszthető. Remélem tudtam segíteni ezzel.:)

*: T elágazás helyett lehet, ha van a tartályodnak
extra csatlakozási pontja, ahova be lehet rakni a
szenzort, a most ott lévő záródugó helyett...:R

Szerk: mindegyik bekötési módú érzékelőhöz van
kijelzővel egybeépített verzió is.:D Itt válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#48536) Drizzt01 válasza DigitXT (#48535) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igen tudtál, köszi. :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48537) Madn!ght válasza DigitXT (#48535) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az mennyire elvetemült ötlet, hogy az alphacool tartályom alján lévő 3 csatlakozási lehetőség közül az egyikbe tekernék be egy ilyen szenzort?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48538) apollo12 válasza Madn!ght (#48537) üzenetére


apollo12
veterán

ilyenen én is gondolkozok, csak ehhez a tartályhoz [link]

(#48539) DigitXT válasza Madn!ght (#48537) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyáltalán nem elvetemült ötlet, simán működne úgy. apollo12: neked is,
de csak akkor, ha a feltöltő nyílás is G1/4"-es... (Más nyílást nem látok a
képen a ki/bemeneten kívül. Amúgy meg nem nagyon ismerem a tartályt.)

(#48540) OC válasza apollo12 (#48538) üzenetére


OC
őstag

Ráfrissítettem a termék adatlapjára, így már egyértelműbb minden szerintem.

(#48541) DigitXT válasza OC (#48540) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez ám a gyors supportálás...:D (:R)

(#48542) OC válasza DigitXT (#48541) üzenetére


OC
őstag

:D

(#48543) apollo12 válasza OC (#48540) üzenetére


apollo12
veterán

király :DD

(#48544) Atke válasza Madn!ght (#48537) üzenetére


Atke
senior tag

Nekem is így van bekötve... szerintem teljesen jó kijelzővel együtt

[ Szerkesztve ]

(#48545) OC válasza Atke (#48544) üzenetére


OC
őstag

Fogalmam sincs, hogy a Te gépedről miért nincs fotóm a kiállításról :F :O

(#48546) Atke válasza OC (#48545) üzenetére


Atke
senior tag

Szégyeld magad :)

(#48547) OC válasza Atke (#48546) üzenetére


OC
őstag

:B

(#48548) OC


OC
őstag

A fene essen ebbe a Koolance CPU-350-be!

Másodjára landol nálam egy gép (anno amcsiban épült, én csak javítottam, átépítettem) és a CPU-350 olyan szépen áztatja a VGA-t (6990), hogy öröm nézni.

Előző alkalommal is harmadjára sikerült csöpögés-mentesre összeszerelni a blokkot, de úgy látszik, idővel csak nem bírja.

Tanulság: Óvakodjatok az összetekerhető blokkoktól! (de ettől a Koolance-tól mindenképpen)

(#48549) Madn!ght válasza DigitXT (#48539) üzenetére


Madn!ght
addikt

A tetején van egy nyílás, az alján pedig 3, amelyből egy nem tudom milyen célt szolgál, de egy cső vezet belőle a tartály 3/4-éig.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48550) TaaT válasza OC (#48548) üzenetére


TaaT
veterán

nem is tudtam hogy létezik tekerős blokk :Y

a gyártó nem mond semmit a problémára?

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.