Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48701) djcsefa válasza OC (#48696) üzenetére


djcsefa
tag

Összegyüjtöttem pár nélpszerű témát: "ddc v d5?", "soros v párhuzamos rendszer?", "melyik a legjobb hűtőfolyadék?", "teljesen algás/trutyis a rendszerem", "hallottatok már az olajba merített rendszeről?", "Melyik a jó blokk?" , "szerintetek 2 dupla radi lehűtené a konfigomat?", "Szerintetek érdemes bedobozolni a pumpát h halkabb legyen?", "melyik a leghalkabb ventilátor?", "Az apróhietések közt találtam 1 ..... szerintetek megéri megvenni ?", az baj ha 26558fokos a hűtővizem?", "Számít az h nagyon meleg van a szobába ahol a gép van?"

Ezekre kell összegyüjteni a válaszokat 1 hsz-ben!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#48702) OC válasza jones965 (#48699) üzenetére


OC
őstag

Lásd lenti Móricka rajz:

Nem értem a "moebius jellegű"-t, de valóban, a víz a legkisebb ellenállás irányába fog nagyrészt áramlani.

Az elképzelés az volt, hogy ha nem tudjuk a kellően nagy átfolyási keresztmetszetet biztosítani egy irányba, akkor próbáljuk meg két irányba. Ehhez -pontosan azért, hogy az ellenállás a két irányban közelítsen egymáshoz- a felső részt kicsit jobban "megtekergettük".

(#48703) jones965 válasza OC (#48702) üzenetére


jones965
Modder

Akkor csak jól láttam, ill. értelmeztem.
Ellenben ha működött, akkor szuper.

Moebius-önmagába visszatérő.

(#48704) TaaT válasza djcsefa (#48701) üzenetére


TaaT
veterán

"mi a helyes sorrend?", "kicsi pénzből megéri-e vízhűtést venni?", "autóradiátorokról vélemény?" :)

Give them hell Ukraine!

(#48705) Madn!ght válasza djcsefa (#48701) üzenetére


Madn!ght
addikt

Még egy olyan diagram is jól jönne - akár tesztek, akár tapasztalatok alapján - hogy hány radi hány wattal milyen delta T-vel boldogul.

Különböző márkájú termékek hatékonyságának összehasonlítása, akár ár/teljesítmény vonatkozásában.

Csövek, csatlakozók, kapcsolásokról általánosan (méretek, menetek, vastagság, HF, HF+ stb.)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48706) OC válasza Madn!ght (#48705) üzenetére


OC
őstag

Ezt azért ugye sejted, hogy mennyi meló? Meg mennyire más minden rendszer? Meg hogy mennyire nem értene egyet egy termék kiválóságában mindenki?

A fentieket főleg e miatt írom:
"Különböző márkájú termékek hatékonyságának összehasonlítása, akár ár/teljesítmény vonatkozásában."

(#48707) TaaT válasza Madn!ght (#48705) üzenetére


TaaT
veterán

nem kell túlbonyolítani az 1.hsz-t, legyenek benne az alap kérdések-válaszok amik rendszeresen felbukkannak, a többi meg felesleges egy kezdőnek... :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48708) Madn!ght válasza OC (#48706) üzenetére


Madn!ght
addikt

Persze, egyetértek. Alapvetően a rendszeresen feszegetett kérdések megválaszolása sem kis munka.

Olyasmira gondoltam, ami alapszinten, a teljesség igénye nélkül (kiemelve a leggyakoribb/legkedveltebb termékeket) nyújt információt, megkönnyítve egy olyan fórumozó helyzetét, aki még nem szerelt vízhűtést. :K

Én is csak magamból indulok ki, mivel még ez lesz az első vizes rendszerem. Napok/hetek óta keresgetek megfelelő válaszok után a kérdéseimre. Sajnos itt a fórumban sem kaphatok mindenre infot, de azt megfigyeltem, hogy 10 betérő "új arc" - akár csak én is- szinte ugyanazokat a kérdéseket teszi fel.

Ötleteimet konstruktív jelleggel vetettem fel, ha kivitelezhetetlen, vagy fölösleges rá energiát pazarolni, akkor tekintsétek tárgytalannak. ;)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48709) TESCO-Zsömle válasza OC (#48706) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha van egy rendes tesztpad, akkor nem nagy ördöngösség, csak idő. Ki kell várni a hőtehetetlenséget.

Az első HSZ meg készül, csak kevés az időm/energiám.

5:00-tól 16:00-ig a melóé vagyok, és általában 20:00 után is.

A fennmaradó 4 órában kell fürdeni, kutyát sétáltatni, élni, moddingolni, tervezni, olvasni a fórumot, beszélni másokkal és néha írni az első HSZ-t, meg a hozzá tartozó 3-4 blogot.

A dolog halad, annak ellenére, hogy jones a VeleTECH-en egy közismert problémára hívta fel a figyelmemet. Konkrétan arra, hogy az ide tévedők 90%-a úgyse fogja elolvasni az első HSZ-t, mert az több időt vesz igénybe, mint beböffenteni egy untig ismételt kérdést. Ez nem pesszimizmus, mert tudok kapásból mondani 5 másik topicot, ahogy ez megtörtént és megtörténik, még akkor is, ha a topic címében benne van az, ami felől a kedves vendég érdeklődik. Szóval már a címet se olvasta végig... :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48710) Satyricon válasza DigitXT (#48690) üzenetére


Satyricon
addikt

Hátt... Nem szívesen adnám el, mert az XT-t 20K-ért vettem, plusz 3 eredeti pc játékot adtam cserébe, olyan 3-3,5K értékben. Szóval fogjuk rá, hogy 23,5k-ért vettem egy XT-t, amihez járt két darab ilyen gyorscsati, plusz egy ilyen pumpa. plusz egy ilyen és egy [ilyen] blokk. Az utóbbit nem használom, ha kell valakinek, potom pénzért eladom! Szóval azt hiszem ennyiért a cucc nagyon jó árban volt! És ha most eladnám az XT-t, nem hiszem hogy ki tudnék belőle hozni egy tripla radit. És ha ki is tudnék hozni... Hová tenném? A gépház oldalára nem akarom felfúrni, belülre meg nem fér el, nem sok hely van benn... :F És ha kiiktatnám az XT tartályát, helyette a plexi tartályt használnám csak, mennyire csinálnék nagy hülyeséget hőfok szempontjából? :F Így nagyobb lenne a víz nyomása is a rendszerben... Nem? :F

Am én nagyon meg vagyok elégedve az XT hűtési teljesítményével! Olvastam a Zalman Reserator 1 és a 2 ről, hát nem sok jót írtak róla, viszint az XT-ről épp az ellenkezőjét hallottam! Ezért is mertem megvenni a cuccot!

Az XT-n ezeket nézem: víz hőmérséklet, áramlás jelző, venti ford.számának legalacsonyobbra tekerése! :DDD (Engem azért nem zavar a venti hangja, mert az FSP tápom eredeti ventijét kiszedtem, és ledesre cseréltem, ami kicsivel hangosabb, mint az XT ventije... Ha lesz pénzem rá, majd lecserélem másikra, szóval a hang az most annyira nem lényeg, mert a Z-5500 brutális hangja úgy is elnyomja a gépzajokat! ;] )

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48711) DigitXT válasza Satyricon (#48710) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tudod (egyszerűen) kiiktatni az XT tartályát. A vezérlőnek pl.
szüksége van a vízszint jelző jelére.:( Esetleg úgy, hogy rövidre
zárod a sárga vezetéket - és akkor úgy érzékeli, hogy vízben van.
Mintha ezt a módszert alkalmaztam volna külső tesztnél, de már
nem emlékszem pontosan. Ki kell próbálni: ártani nem használ...

A szivattyú valóban jó volt hozzá extraként*, de szerintem, már
az előző tulaj is azért használta, mert a dugulás miatt a gyárija
nem bírta az iramot. Inkább ki kellett volna pucolnia az XT-t...:D
De utólag okos az ember. Bár most előtted áll ez a feladat.:R

*: a WB5 eredetileg is a csomag tartozéka - a VGA blokk nem.

Egyébként tényleg nem volt rossz árban: már csak össze kéne
rakni úgy, hogy ne nyomja ki orrán-száján a vizet, ugye.:))

nem hiszem hogy ki tudnék belőle hozni egy tripla radit
Dehogynem, kettőt is. Apróban 7-8-ért ki lehet fogni egy triplát.
Oké, azt még fel is kell ventizni, de 10-ből még az is meglehet.

Hová tenném?
Pl. a gépház tetejére, távtartókkal, ahol most az XT-d csücsül.

mennyire csinálnék nagy hülyeséget hőfok szempontjából?
Semennyire. Igaz, hogy a Reserator már a nevéből adódóan is a
"passzív tartály elméletre" épül (reservoir+radiator), viszont ez a
kis tartály a víz hűtéséhez nem sokat tud hozzátenni - ott a radi.

Így nagyobb lenne a víz nyomása is a rendszerben
Ezt nem értem: nem tudom, pontosan mire gondoltál ezzel.:B

ezeket nézem: víz hőmérséklet
Ja igen, azt elfelejtettem az elején, hogy ez is kell neki... Tehát a
plexi tartályt eléggé szét kéne moddolni, hogy bele tehesd ezt is,
mármint a nem szabványos csatlakozású vízhőmérőre gondolok.

áramlás jelző
Az korrekt cucc. Nagy a fojtása, de legalább korrekt. Típushibája
viszont, hogy fenn tud akadni a tengelyen a rotorja... Na olyankor
ugye nem kap jelet az XT elektronikája, és levágja a rendszert.:DDD
(Szokták javasolni fórumokon, hogy ekkor meg kell kocogtatni.:D)

venti ford.számának
Sajnos ezzel kapcsolatban abszolút kamuzik a visszajelzés! Az a
mutató csak a kimeneti feszültség arányában ingázik. Ha pl. más
ventit kötsz rá, ami kevesebbet/többet forog, akkor is ugyanannyit
mutat. Sőt, ha megfogod a ventit, nem forog de feszt kap, akkor is
vígan mutatja a (szerinte!) ahhoz a feszhez tartozó fordulatszámot.
Kamu az egész - talán még a gyári venti fordulatát sem jelzi jól.:O

legalacsonyobbra tekerése
Erre egy sima ventiszabályzó is megteszi, vagy alaplapi vezérlés.
(Amire jó lehet az XT elektronika, az a szivattyú(k) szabályozása,
de ez sem triviális: olyan szivattyú kell, ami 5-6V-ról is elketyeg.)

De nem akarlak lebeszélni róla...:B Ha neked jó az XT, akkor tartsd
meg (csak pucold ki!:D), viszont az alábbi lehetőségeket mérlegeld:

- szabadulj meg a plexi tartálytól teljes egészében (legegyszerűbb!)

- hagyd meg a plexi tartályt, DE levegő NE maradjon benne (tetején
lévő feltöltő nyílással kell játszani, de ha gépen belül van, akkor ezt
igencsak óvatosan, mert könnyen lelocsolhatod a gépet, az meg...)

- változtasd meg az alkatrészeid bekötési sorrendjét, hogy a DDC-d
rögtön az XT kimenetéről (!!!) dolgozzon, semmiképpen se közvetlen
befelé tolja a vizet az XT tartályába (a túlcsordulás elkerülése miatt)

[ Szerkesztve ]

(#48712) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#48668) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Emeljük a tétet. Tripla 140? Annak az effektív felülete picivel még nagyobb is, mint egy 120-as Quad-nak.

Az már azért baráti, nem?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48713) Satyricon válasza DigitXT (#48711) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen a türelmet, sokat segítesz és sokat tanulok Tőled! :R

A másik dolog, aminek örülök: Több, mint 2 hétig szabin leszek, szóval rászánok két teljes napot a takarításra! Nagyon meg fogom adni a módját, mindent el fogok követni, hogy csilli villi legyen a cucc kívül/belül! Az XT tartályt is le fogom festeni belülről, mert szerintem a hypo marta le egy-két helyen róla a festéket! A raditól tartok kegyetlenül, fogalmam sincs még, hogy fogok hozzá a takarításához! Bár javasoltatok valami megoldást, majd visszakeresek! Valami kefés megoldáson töröm az agyam... Vagy beizzítom otthon a kompresszort és 6-7 bar nyomással kifúvatom a hypoval vagy flóraszept-tel feláztatott radiba maradt trutyit(természetesen védőszemüvegben :U ). Vagy leszűkített végű kerti slaggal adok neki... Jelen pillanatban csak ezek a megoldások jutnak eszembe... :F

Ami a DDC-t illeti... Először kipróbálom a tiszta rendszert úgy, hogy a pumpát nem a procihoz és a plexi tartályhoz csatlakoztatom, hanem kiveszem az XT pumpáját és beszerelem "helyére". Ha jó lesz így a cucc, akkor nagyon fogok neki örülni, bár akkor a víz kevésbé fog mozogni a plexi tartályban, dehát Istenem... Valamit valamiért! :U Am van egy északi híd blokkom, ami még nincs bekötve. Ezt is be akarom már kötni végre, mert megfő szerencsétlen északi híd agyvize! Pedig hol van még a nyári 30-40 fok? :D

Szerk.: Jah és is először az első hsz-ben kerestem a problémáimra a választ... De mivel nem találtam, olvasgattam a fórumban. Igaz nem mindenre kaptam választ, de sok mindent, többek között a számomra ideálisnak tűnő hűtőfolyadék összetételét megtaliztam! :K

Majd teszek fel képet a cuccról és arról is fogok írni, milyen módon lehet a leghatékonyabban kitakarítani a rendszert! :K Mert sok mindent ki fogok próbálni!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48714) Sky D. válasza OC (#48695) üzenetére


Sky D.
tag

Wow tenyleg :Y

Eddig nem is neztem meg tuzetesebben ilyen teren, hogy 2 iranyba aramlik a viz benne, de most hogy erre ravilagitottal, .
Hat ismet azt kell mondanom, hogy okosan , ugyesen ki lett az a blokk talalva ..

Meglatjuk mit hoz a gyakorlatban ...
az az igazsag, hogy az elmult 2 hetben , alig yltem othol.. a 2 hetbol , ha 4 napot othol toltottem, akkor sokat mondok ,,
csytortok lengyelorszag , pentek szombat melo, szomat pest , hetfon delutan , haza, ma lengyelorszag, cstortokon erek ejszaka haza, pentek pest , sozmbat vasarnap - hetfon delelott erek csak haza... :( igy nme volt idom szetkapni a gepet , es beepiteni a vizet ... arra legalabb 2-3 napot sznetelni kell ....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48715) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#48712) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát....... talán elég lenne

Most mi a fene eszik neked 600 Wattot ??
1 Procit és egy VGAt szinte szarrá kell húzni hogy folyamatosan kelljen neki ennyi kraft.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48716) DigitXT válasza HUfantom (#48715) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk 2 VGA...? És persze víz mindenen.
(Csak a szivattyúja bekajál majd 30W-ot.:D)

Tényleg Zsömi: a tartály projekt full halott?:DDD

(#48717) HUfantom válasza DigitXT (#48716) üzenetére


HUfantom
őstag

Ő azt mondta hogy van 1 procija meg 1VGAja

Phenom meg a 6950est nagyon kell húzni hogy felszedjen 600 wattot.
A pumpát nem szoktuk vízzel hűteni :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48718) TaaT válasza HUfantom (#48717) üzenetére


TaaT
veterán

"A pumpát nem szoktuk vízzel hűteni"

nemrég összekötöttem egy tartályt meg egy szivattyút csak úgy, a 10W-os DDC 4fokot melegített a szobahőmérsékletű vízen :)

Give them hell Ukraine!

(#48719) DigitXT válasza HUfantom (#48717) üzenetére


DigitXT
félisten

Gyorsban visszaolvasva, nem írta, hogy kizárólag
az adatlapján (most) fent lévő alkatrészekben kell
gondolkodni.:) Szerintem ért annyira a gépekhez,
hogy tudja, miért méretezi a vízhűtését 600W-ra...

Szóval a kérdésére nem jó az a válasz, hogy nem
is eszik annyit a mostani gépe, stb. (Amúgy de: a
moddolt DDC-t határozottan vízzel kell hűteni. Ja
meg amit TaaT írt: a szivattyút részben hűti a víz.)

(#48720) TaaT


TaaT
veterán

ja, ha vki tartályt akar pucolni de nem szétszedhető (pl swiftech micros res) akkor van egy nagyon jó tippem:

-pár db 2-3centis szivacsdarabot betuszkolunk a nyílásokon keresztül.
-öntünk bele egy kevés tisztítószert, meg egy kis vizet.
-utána alaposan összemixeljük :D
-és a végeredmény :C

Give them hell Ukraine!

(#48721) jones965 válasza HUfantom (#48717) üzenetére


jones965
Modder

Amennyire a fórumban leírtakra hagyatkozom, azért 600W-ra tervezi, mert passzív rendszert akar az általad is leírt hardverekre.

(#48720) TaaT: ügyes megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#48722) becsitibi válasza TaaT (#48720) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ez egy remek megoldás,ha már végre végzek a gépem átalakitásával,és ha egyszer bekoszolódna ez a tartályom akkor biztos igy takaritanám ki. :C

(#48723) Satyricon válasza TaaT (#48720) üzenetére


Satyricon
addikt

Tisztítószer alatt mit értesz? Vízköves volt? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48724) TaaT válasza Satyricon (#48723) üzenetére


TaaT
veterán

volt benne egy kis lerakódás [link], kicsit homályosnak tűnt :)

vmi általános fürdőszobai tisztítószert használtam.

Give them hell Ukraine!

(#48725) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#48715) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazából a csendes üzem végett.

A VGA-m szvsz simán benyakal 250W-ot, mivel Unlockolva megy a HD6970-es órajelei felett.

A procit is meg szeretném rángatni úgy 150W környékére, ami már szum 400W. Ehhez jön az alaplapi FullCover.

És persze ott a szivattyú...

Kb 600-1000 prm közé lőném a ventiket idle-load.

(#48716) DigitXT: Egy VGA, egy proci. A tervezett design nem enged meg többet. És igen. A jelenlegi gépről van szó, mivel 2015-ig nem nyúlok a főbb részekhez.

Egyelőre nem sok időm volt foglalkozni vele. Pár HSZ-el korábban ott a magyarázat is.

Most megyek vissza izzadni. 38.3-ról már letoltam 37.6-ra a hűtővizem vízhőfokát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48726) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#48725) üzenetére


HUfantom
őstag

No azt szerény véleményem szerint egy extrem 14es vinni fogja, jól szellőző helyen jó ventikkel.

14es extrem radirol nem találtam tesztet, de a 467 wattot elvitte a 12es extrem akkor A te 400adat is el fogja vinni ha 14est választasz

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48727) Nippon


Nippon
őstag

Nincs véletlenül valakinek egy Phobya Xtreme 200 radija elfekvőben? :)

(#48728) Seri21


Seri21
tag

Minap böngészgettem vaterán, és találtam egy ilyet: [link]
Még éltemben nem láttam ilyet, és rákerestem de semmi találat nem volt googlén.

(szerk: Már találtam róla leírást. :)) Ez az a cuc ami nem olyan rég volt itt fórumon, csak nem esett le eleinte)

[ Szerkesztve ]

(#48729) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#48726) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondtam már. A dupla 14-es felülete közel azonos egy tripla 120-aséval, kicsit kisebb. A Tripla 14-esé meg picivel nagyobb, mint egy Quad 120-asé. Utóbbiról pedig találni tesztet.

Igazából kétkörös lenne jó, de az nem férne és xarul is nézne ki.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48730) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , lenne 1 kérdésem. Megcsináltam a rendszert, a blokk és a proci közé beraktam a thermo szenzor kábelét. A kijelző 90 C-t ir a bios viszont 42-t
Mi lehet a gond , tudnátok e segíteni

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48731) apollo12 válasza Drizzt01 (#48730) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha ténylegesen 2 közé raktad akkor ki nyírtad a termo szenzort, vagy hülyeségeket mér,

érdemes inkább a cpu kupak oldalára rakni, vagy a vrm-ekhez rakni

(#48732) becsitibi


becsitibi
senior tag

Mesterek,ezeket a csatikat:[link],hogyan lehet szépen leszedni a csövekről,ugyanis ráraktam a csöveket,és össze is csavaroztam,de már kézi erővel nem is tudom letekerni hogy meglazuljon,ilyenkor mi a szitu,próbáljam meg 2 db fogóval??

(#48733) DigitXT válasza becsitibi (#48732) üzenetére


DigitXT
félisten

Fogóval (valszeg) menni fog, de össze fogod karcolni a csatikat az
első megcsúszásnál. Esetleg ha valami gumit fogatnál még közé...

(#48734) becsitibi válasza DigitXT (#48733) üzenetére


becsitibi
senior tag

Köszi,igen erre gondoltam én is hogy összefogom gányolni,megpróbálom.

(#48735) ---Lasali--- válasza becsitibi (#48732) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Vagy rongyot, vagy papírt, bőrdarabot.. vagy akármit...

[ Szerkesztve ]

(#48736) becsitibi válasza ---Lasali--- (#48735) üzenetére


becsitibi
senior tag

Na megvagyok vele,köszi a válaszokat,én ökör méretre vágtam a csöveket az addig oké,csak ráraktam a fittingeket,azt nagyot gondolkoztam hogy hogyan tekerjem bele a második dologba,ezért most úgy csinálom,hogy beletekerek minden csatit a helyére,és majd akkor húzom rá a csöveket,dehogy vagyok kezdő :B

(#48737) Drizzt01 válasza apollo12 (#48731) üzenetére


Drizzt01
őstag

köszi

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48738) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#48725) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet kicsit borul a terv.

A design szempontjából olyan kártya lenne előnyös, amit egy slot-ossá lehet alakítani. Erre a 6950 nem alkalmas a dupla DVI miatt, azonban a 7970-es igen. Így a VGA fogyasztása tuninggal belerúghat a 300W-ba is...

Persze ez csak csúcsfogyasztás. Tudom hogy a való életbe nincs olyan kommersz alkalmazás (játék) ami 100%-ra terhelné a procit és a VGA-t is, pláne az összes többi komponenssel együtt...

De ugye általában nem az ideális állapotra méretezünk, hanem az abszolút maximumra. Figyelembe véve a rendszer maximális hőtermelését, a 600RPM-en járatott 1500-as ventik jó választásnak tűnnek. :))

Kérdés még a csövezés. Itt két lehetőség áll fent. Vagy egyenes csatik és a jones-féle TJ07-ből ismert hajlított rézcső, vagy 90°-os csatik és egyenes réz vagy szilikon cső.

A blokkok egytől egyig nikkelesek lesznek, az alaplapi és a VGA emellett plexis. Bízom benne, hogy az alkoholos víz megteszi a hatását és makulátlanul tisztán tartja a rendszert.

Kérdés még, hogy mi legyen az alaplap piros részeivel. Vagy el kell rejtenem őket, vagy valahogy be kéne építenem a design-ba. A gond az, hogy -meglátásom szerint- a piros és a króm/nikkel eléggé ütik egymást...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48739) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#48738) üzenetére


blasko92
őstag

Valamelyik moddingcuccos oldalon láttam ilyen fekete szilikonos/műanyag slot-takarókat PCI, mem, stb. foglalatokra.

Garancia miatt a festés nem lenne túl menő, még fekete filccel sem.

Esetleg plexiből csinálsz valami picike takarókat csak a piros foglalatokra.

[ Szerkesztve ]

(#48740) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#48739) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazából csak a mem a gázos.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48741) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#48740) üzenetére


blasko92
őstag

Beletelt egy kis időbe mire rátaláltam, de ez lenne az, amiről beszéltem.

Azt viszont nem tudom, hogy a mem-hez hol láttam, de láttam.
Voltak ilyenek a vga csatlakozókra, meg az I/O panel aljzatainak az elfedésére.

(#48742) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

Megjött végre a 8800 GTX kártyámhoz a blokk / köszönet OC-nek /
Így fel is applikáltam a kártyára. Ami előre feltűnt hogy nagyon szép, és jobban fekszik a kártyán mint a Aquagrafx 80 Fele annyi pasta sem kellett hozzá.

Lakótárstól sikerült kikönyörögnöm a gépét egy test erejéig. Illetve ő is örült mert így látta mennyire nehéz/könnyű vízhűtést szerelni.

A művelethez sikerült romba-dönteni a konyhát 10 perc alatt. A MORA2 --D5 -- Sárga Tál -- VGA blokk -- 10/8as hollandis csövezéssel nagyon jól teljesített. Fumark alatt sem ment 48 fok fölé a kártya hőmérséklete.
Csináltam pár képet akit érdekel.

TESCO-Zsömle
Igen tudom mondtad hogy kb akkora ha nem nagyobb felülete ezért mondtam hogy szerintem biztos elbírná még a 7970essel is, hisz az most nagyon ott van "power management"-ben. Attól függetlenül persze lehet, hogy tévedek "csak" a neten olvasottak, és a kevéske tapasztalatom alapján írtam, hogy el kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48743) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Srácok!
5.4-es nyákkal bíró ddc-t át lehet 10w-ról 18-ra moddolni? :R

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48744) HUfantom válasza kicsipapucs (#48743) üzenetére


HUfantom
őstag

Elméletileg igen... google 2. találat...

Ott vannak a képek akármilyen pákával is 2 perc kb. Persze ha nem égeted el a nyákot :P
Mondjuk mostani hangulatban inkább szerintem a 18asokat modolnák vissza lefelé :) , hogy csendes legyen. Én lehet forrasztanék rá egy kapcsolót és Tunning VS Csendes járat, olyan sufnisan :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48745) kicsipapucs válasza HUfantom (#48744) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A linken kérdezi a sárc, hogy lehet-e és nagy 3.3-as pcb mutogatások vannak neki. Énis gugliztam, nem előbb kérdeztem. De sajna konkrét eredmény nincs. Kéne valaki egy 18w-os pumpával, akinek 5.4-es nyákja van (vagy egyező, de más típus), hogy lássam mi a különbség!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48746) imibogyo válasza kicsipapucs (#48745) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem most jött egy 18W-os DDC, de nem tudom milyen nyák van benne. Azt hol lehet meg tudni? Mert én is pont ezen gondolkodtam, hogy kapcsolósra forrasztom, hogy lehessen 10W-osként is járatni.

Tudja valaki, hogy visszafelé is működik a dolog? Magát a megoldást ismerem, tudom, hogy melyik átkötés miatt lesz a 10-esből 18-as, de fordítva is működik? :U

(#48747) TaaT válasza imibogyo (#48746) üzenetére


TaaT
veterán

igen, oda vissza működik a dolog :K

Give them hell Ukraine!

(#48748) Satyricon


Satyricon
addikt

Szép estét mindenkinek!

Vannak itt éjjeli baglyok? :)

Olvastam az 1ik fórumon, hogy a kerti tavak algairtásához tengeri sót is szoktak használni... Na erre felbuzdulva fogtam két deci hűtőfolyadékot, tettem bele bőven tengeri sót... Bele akarom önteni a rendszerbe, had keringesse a sós vizet, hátha fellazítja a radi belsejébe megtelepedő algát. Hogy holnap kevesebb bajom legyen az XT takarításával! Ugye a sós víz nem károsítja a rezet és az egész rendszer belsejét? :F Szerintetek beleöntsem? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48749) TaaT válasza Satyricon (#48748) üzenetére


TaaT
veterán

Bele ne öntsd :O

Give them hell Ukraine!

(#48750) Satyricon válasza TaaT (#48749) üzenetére


Satyricon
addikt

Mi történhet? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.