Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48851) apollo12 válasza F e Z o (#48849) üzenetére


apollo12
veterán

filmnézés alatt meg alvás alatt csak 2db venti megy, azok is leszabályozva, a hátsó 12cm és a középső swif2 venti, így csak a pumpát lehet hallani

a többi akkor van bekapcsolva amikor gémelek

egy kérdés hogy érdemes a radin átfújni a levegőt ?

most így van kép

hagyjam így, vagy érdemesebb megfordítani ?

(#48852) Taposo válasza apollo12 (#48848) üzenetére


Taposo
aktív tag

És amúgy ha szabad kérdezni, a hang milyen így halk a rendszer ?

(#48853) blasko92 válasza apollo12 (#48851) üzenetére


blasko92
őstag

Maradhat így szívón a venti. Tökéletes

(#48854) apollo12 válasza Taposo (#48852) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha csak a 2 db venti megy akkor nagyon halk, mert 1000rpm mennek, így csak a vinyok hangját lehet hallani

(#48855) becsitibi válasza apollo12 (#48848) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szép lett,de az a csúnya zöld venti belekavar az összképbe.

(#48856) apollo12


apollo12
veterán

jól néz ki az is, csak rosszul fényképeztem

majd este csinálok róla képet

(#48857) becsitibi válasza apollo12 (#48856) üzenetére


becsitibi
senior tag

:R

(#48858) ---Lasali--- válasza apollo12 (#48851) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A képen ugye jól látom hogy a gép tetején van a hőleadó. És a Gép teteje fele fújod belőle a levegőt? Ennek mi a bánat értelme van? Meleg levegőt lefele szívni, mikor a meleg felfele akar szállni?

[ Szerkesztve ]

(#48859) blasko92 válasza ---Lasali--- (#48858) üzenetére


blasko92
őstag

A meleg levegő felfelé áramlása nem sokat számít a ventiknél (már ha a radiátor meleg levegőjére gondoltál), a ház tetején meg nincs rács, ha jól látom.

(#48860) F e Z o válasza ---Lasali--- (#48858) üzenetére


F e Z o
veterán

A meleg levegőt szétfújja a háztúl oldalra, ezzel nincs gond.

(#48855) becsitibi : Én a nőmet szoktam mutogatni, s nem a vizes gépem.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#48861) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!
Desztvíz+Fagyálló keverékről illetve más adalékokról kérdeznélek titeket :)

Milyen + adalékokat alkalmaztok ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#48862) F e Z o válasza 5000watt (#48861) üzenetére


F e Z o
veterán

90% desztillált víz, 10% fagyálló, meg egy teáskanál trisó, persze ez csak az én véleményem.

H2O über alles!

(#48863) ---Lasali--- válasza F e Z o (#48860) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

"háztúl oldalra" :DDD
Jah.. a felfele szálló meleg levegőt leszívjuk, neki fújjuk egy lemeznek, ami aztán szét teríti oldalra ahonnan majd újra FELFELE fog emelkedni. Nagyon értelmes.. :U
Valamint, a levegő beszívása nagyobb területről történik, míg a fújás egy inkább pozicionáltabb légáramlat.

Nődről jöhetnek akkor a képek. :R

[ Szerkesztve ]

(#48864) F e Z o válasza ---Lasali--- (#48863) üzenetére


F e Z o
veterán

A radiátor szted mennyire melegebb, mint a szobahőfok? Nos honnan is kap több levegőt felülről a semmiről, vagy a háztól 1-2cm-re lévőtől?

De ha gondolod, lemérem úgy is, hogy alul van a 3 venti? Fél órás furmark, avx-es linx teszt gondolom megfelel.

(#48865) Cris99 : Akkor nem a szellőzés a fontosabb? Egyébként Te szénbányában laksz?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#48865) SkyS1gn válasza ---Lasali--- (#48863) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ráadásul beszívja a port is mégjobban :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48866) becsitibi válasza F e Z o (#48860) üzenetére


becsitibi
senior tag

kinek mi a perverziója ;]

:R

(#48867) SkyS1gn válasza F e Z o (#48864) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem kötekedésből mondtam :U , mert nálad nincs por? "Egyébként te" akváriumban laksz?
por mindenhol van :K

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48868) Razermazer válasza apollo12 (#48848) üzenetére


Razermazer
őstag

Tényleg jó a gép gratde a tapétád az nagyon bejött :DDD tetszik az úgy egyből megragadott

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48869) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok nemsokára tervezem hogy a gépemet átépítem vízhűtéses rendszerre, már egy ideje olvasgattam utána hogyan is működik ez, de tapasztalt tanácsokra is szükségem lenne :) , nos a Koolance nevezetű cégtől szeretném beszerezni a legtöbb alkatrészt, mivel egy Asus Sabertooth P67-es rendszerem van és ez a cég gyárt rá külön vízhűtéses alkatrészeket, az északi hídra, a sata vezérlőre,ramokra.... természetesen a procira és leendő videókarimra is vízhűtést szeretnék.A kérdés az lenne hogy a ez a Koolance gyárt ilyen egybeépített [link]pumpa tartály vezérlőt és ez megbírná hajtani az egész vízhűtést ha fentebb leírt összes alkatrész rá volna kötve és még esetleg hogy mekkora hűtő radiátorra lenne szükségem mindehhez ?

[ Szerkesztve ]

(#48870) TaaT válasza Taposo (#48869) üzenetére


TaaT
veterán

jó ez a cucc (jó drága), és nehéz elhinni hogy gyárilag rosszul szerelik bele pumpát... ha ilyet veszel azért majd fordítsd meg :D


[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48871) ZetorGumi válasza TaaT (#48870) üzenetére


ZetorGumi
addikt

És tényleg rosszul van benne. :DDD
Gyári, konstrukciós hiba? :D

De ha megforditja, az hogy néz ki már? :) Ezt 5,25-ös helyre kell rakni. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#48872) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#48870) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha megfordítja nem működik. Azért van így a szivattyú, hogy belefolyjon a víz a szívócsonkba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48873) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#48872) üzenetére


Razermazer
őstag

Semmi sem működhet örökké :D a koolance-nál tudják, és ők ezért a fogyasztói piacra termelnek :DDD

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48874) Sky D. válasza Taposo (#48869) üzenetére


Sky D.
tag

Hali Radiból minnél nagyobb annál jobb :)
Azt hiszem elbírja, így első ránézésre egy Laing DDC nek tünik a benne lévö pumpa...

Valaki?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48875) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#48872) üzenetére


TaaT
veterán

jah igen... akkor ez mindenhogy rossz :)

Give them hell Ukraine!

(#48876) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#48875) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem rossz ez, csak nem időtálló. Ekkora helyre ezekből az alapanyagokból ezt másképp nem lehet...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48877) Taposo


Taposo
aktív tag

És akkor esetleg valami más ilyen egybeépített egység ?, vagy akkor veszek külön pompát, meg tartályt... csak így egyszeronek tűnt

[ Szerkesztve ]

(#48878) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#48876) üzenetére


TaaT
veterán

nem is kell erőltetni hogy minden egyben legyen :)

Taposo: vannak tartállyal egybeépített pumpák, azok elég kis helyet foglalnak :)

Give them hell Ukraine!

(#48879) Taposo válasza TaaT (#48878) üzenetére


Taposo
aktív tag

hááát igen csak amit előbb is linkeltem kiderolt hogy eleve hibája van, még jó hogy ti megnéztétek, így már nem igazán bízok ezekbe a egybeépített dologba, veszek külön és kész csak azt elrendezni lesz nehéz :(

(#48880) Taposo válasza Taposo (#48879) üzenetére


Taposo
aktív tag

Na még találta még egyet eszt is megtodnám rendelni, esetleg erről vélemény, ez is elbírna az egész rendszert ? [link]

(#48881) ThodEE válasza Taposo (#48880) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez az előzőhöz képest vízibicikli, a másik meg jetszki ^^ :R

Esetleg ez + egy DDC :F

"FONTOS!

Hasonlítsd össze a meglévő tetődet / szivattyúdat a képen láthatókkal.

Amennyiben a te tetőd a bekarikázott részen "tömör", akkor sajnos ez a tartály nem szerelhető rá!"

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48882) Taposo válasza ThodEE (#48881) üzenetére


Taposo
aktív tag

értem ez a tartály amit használhatnék vagy ehhez még nagyobb kellll ?

[ Szerkesztve ]

(#48883) ThodEE válasza Taposo (#48882) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen a DDC az olyan pumpa mint ami az előzőbe volt benne csak rosszul, plusz hozzá egy tartály.

Sajna nem találtam most aprón jó árban lévő DDCt vagy csak nem voltam elég figyelmes :R

Elégnek elég, bár én szeretem hogy minél több folyadék van a rendszerbe annál lassabban melegszik fel.

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48884) Taposo válasza ThodEE (#48883) üzenetére


Taposo
aktív tag

éretm nagyon szépen köszi a segítséget, hát az ár most neeem nagyon számít, egyszer akarom menő alkatrészekből összedobni, ezért most van rá elég tetemes összeg :B HÁÁÁT ez se lessz sétagalopp összerakni.........

[ Szerkesztve ]

(#48885) ThodEE válasza Taposo (#48884) üzenetére


ThodEE
őstag

De ha ugyan azt a szivattyút megkapod 25-30k helyett 5-10k ért garival akkor inkább válaszd az olcsóbbat és vegyél nagyobb radit :D

Egy tripla radi általában elég de ha halkabbat vagy hűvösebbet szeretnél, akkor javasolt qvad, vagy valami szép nagy :P

Csőnél nem fontos , sőt felesleges 10mm belső átmérőnél nagyobb mert az 1/4 es csatlakozók belső átmérője max 10mm.

És akkor maradnak a blokkok, amiből majd a többiek informálnak, mert én eddig csak Tody56 blokkját próbáltam procin, meg vagyok vele elégedve nem cserélném.
VGA meg alaplapnál döntő hogy egyáltalán ki gyárt hozzá :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48886) Taposo válasza ThodEE (#48885) üzenetére


Taposo
aktív tag

Arra gondoltam hogy ezt az egészet egy szaküzlettel megvásároltatom és összerakatom, és akkor minden okés lesz :P

(#48887) ThodEE válasza Taposo (#48886) üzenetére


ThodEE
őstag

Na ilyenről még nem hallottam, és egyébként nagy móka sírás és kacagás a szerelés, kár kihagyni a feelinget :P
Mostanába meghalt az alaplapom, órás játszadozás volt kivenni, aztán betenni egy másikat még az gariba van :DD Öröm és kínlódás mikor az ember véletlen eláztatja a VGAt :C
De az a csend ami a sima hűtéshez képest tapasztalható a gépembe, felbecsülhetetlen :K

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48888) Taposo válasza ThodEE (#48887) üzenetére


Taposo
aktív tag

Na azt tényleg nagy lehetett -megfürdetett- :C hát igen én is kemény csendet akarok a legalacsonyabb hőfokok mellett, de én félek a házi szereléstől, úgyis elbasznám :( , megmotatom mi kell és szépen rakják össze szakemberek :B

(#48889) ThodEE válasza Taposo (#48888) üzenetére


ThodEE
őstag

Rendben, e tudod mihez értesz:)
Szerintem keresd fel Tody56 ot , biztos tud segítséget nyújtani, nekem is Ő magyarázta el mikor az első vizet építettem :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48890) Taposo válasza ThodEE (#48889) üzenetére


Taposo
aktív tag

Rendben van érdeklődni fogok, köszönöm szépen :B

(#48891) viperabácsi válasza Taposo (#48880) üzenetére


viperabácsi
addikt

esetleg egy ILYEN ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48892) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Tripla Radim és az lenne a kérdésem hogy melyik ventiverzió a jobb.

A Pwmes vagy a Sima 3 pines szabályzóval.Ugyanis az alaplapomon csak egy Pwm kimenet van és nem tudom mennyire jó neki hogy 2-3 szeretném osztani azt .

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#48893) Taposo válasza viperabácsi (#48891) üzenetére


Taposo
aktív tag

Igen már ezt is nézegettem, meglehet ezt választom + egy jó pompát bele.....

(#48894) Sky D. válasza 5000watt (#48892) üzenetére


Sky D.
tag

Minegy

A Phobya G-Silent 18 700rpm - ventiket én sima 3 pin-es csatlakozoról tudtam szabályoznia SpeedFan 4.45 ös verziójával.

De ez azt hiszem alaplap függö.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48895) apollo12


apollo12
veterán

na tegnap egy kis tesztnek tettem alá

30Cfokos szobában ezt produkálta kép

idle ilyenkor 38-40cfok volt

ma 1.05volton 3ghz idle 33Cfok, full load 38Cfok

(#48896) Sky D. válasza Taposo (#48888) üzenetére


Sky D.
tag

Akkor ajánlom tody56-t vagy OC-t vagy jones965-t ..
Ők össze rakják, ha a rá szánt összeget nem sajnálod :)

TESCO-Zsömle

Merre laksz ? Az enyémbe is besegíthetnél :)

Már csak az átfolyás jelölőre várok :)

Igaz az elmúlt 3 napban a légpuskát tuningoltam, 7,5-röl -8,7J.-ra (Igy be kell jelentenem.)

Vissza állítottam az eredeti gyári beállításokat ....és az újonnan vett távcsövet állítottam be :)

Emelet, víz vezetéket szereltem. A mellékbe szétfagyott a víz vezeték :(

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48897) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
itt esetleg van valakinek ilyen? EK-KIT H3O 120 LTX
ha igen, elég jó hűtés nagy tuning mellett is? illetve corsair h100-nál lényegesen jobb?mert azért másfélszerese árban. köszi!

(#48898) TaaT válasza d.beni (#48897) üzenetére


TaaT
veterán

sztem ez a szett alkalmatlan arra hogy halkan teljesítse az elképzeléseidet :)

Give them hell Ukraine!

(#48899) d.beni válasza TaaT (#48898) üzenetére


d.beni
aktív tag

és akkor melyik az a szett ami alkalmas rá? és árban hol mozog?

(#48900) Madn!ght válasza d.beni (#48899) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jók az EK szettek, de sztem ha tuningolni szeretnél, illetve később esetleg a VGA-t is integrálni szeretnéd a vizes rendszerbe, akkor érdemes egy 360-as szettel kezdeni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.