Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) shteer válasza jilian (#18000) üzenetére


shteer
titán

pedig megkérdezem :D mi kell? :DDD

mit szeretnél vele hűteni a cpu mellett?

..szerintem jónak tűnik

(#18002) shteer válasza kop8 (#17998) üzenetére


shteer
titán

meglehet, de gondosan meg kell választani a tápot és szakszerűen megcsinálni :)

kezdőknek nagyon nem ajánlott!

..szerintem jónak tűnik

(#18003) jilian válasza shteer (#18001) üzenetére


jilian
addikt

...hát...
Az adatlapomon rajt vannak... ha van értelme: Mindent! ...de vga csere majd lesz...
ha lehetséges nagyon megbizható termékek kellenének az utolso szem csatlakozoig!
Nem tudom az árakat: ugyh tegyük fel a keret 100.000 -huf

(#18004) kop8 válasza shteer (#18002) üzenetére


kop8
őstag

Oké értem, volt már vízhűtésem csak tönkrement a szivatyú és nem használom már.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#18005) shteer válasza jilian (#18003) üzenetére


shteer
titán

van értelme :K milyen vga-t akarsz majd?

tripla radi 45€
szivattyú + tartály 89€
csövek ízlés szerint ~3m biztosan elég

tehát amire mindenképp kell blokk:
cpu - jópár blokk van 50€-ért [link] [link] [link] [link]
vga - ??? [link] [link]
opcionális blokkok:
alaplap: egy heatkiller szett 99€
hdd: single blokk 34€ vagy box 84€

100k ~ 425€

vga-val meg is van :)

..szerintem jónak tűnik

(#18006) shteer válasza kop8 (#18004) üzenetére


shteer
titán

azt jól meg kell választani :)

mint ahogy a vizes tápnak valót is

..szerintem jónak tűnik

(#18007) jilian válasza shteer (#18005) üzenetére


jilian
addikt

huuu köszi :R :R
lesz mit böngésznem rendesen..igy már van 1 kiindulási pontom. :C

:F külföldröl is lehet rendelni? mert ott "joval" olcsobbak az alkatrészek...amint látom. :D
majd összerakok egy családot és jelentkezem. :Y

köszi

(#18008) shteer válasza jilian (#18007) üzenetére


shteer
titán

szivesen :) van választék :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18009) #68216320


#68216320
törölt tag

Nekem olyan kérdésem lenn, mikén lehetséges, hogy a pumpa kicsit szortyog (gondolom levegős), a felszálló ágban látom hogy nagyon apró buborékok mennek fel a radiátorba, ami a gép tetején van, de a tartályból nem látom hogy menne buborék a pumpába. Honnét kerül a levegő a rendszerbe?

(#18010) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na végre... megyen a gép... drájverek is fent vannak meg everest is... na már csak prime kéne :B aztán kaptok végre adatokat.... ( elöljáróban annyi hogy alaplap aszonnya 10°C os a CPU :P kamukaki... magok 31/31 idle-ben, gpu 34°C )

(#18011) Lucif-R válasza Lucif-R (#18010) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Érdekes eredmény.... 30percet futott és a max 42-43°C volt. Ami még érdekesebb hogy prime kikapcsolása után kb 1-2mp-vel visszaált idle 30-31°C-ra ( külön vicc hogy az alaplap aszondta prime alatt hogy max 22°C :DDD volt... gyháász ) holnap nem de a héten majd adok neki egy full éjszakás prime-ot de ott sem várok sokkal magasabb értékeket... ugazából cpu blokktól féltem a legjobban hogy elrontom a feleszkábálását de úgytűnik ( tolométerrel megnéztem és szorító anya felettei csonkok ugyanakkorák ) jólett, de biztosat majd az iccakás prime95 után illetve tervezett még a 3Ghz elérése is CPU ügyileg.

(#18012) Silex válasza fsb1000 (#17999) üzenetére


Silex
aktív tag

Tartály házilag készült. Valóban nem is annyira bika, azért nem gyenge, egy ideig jó lesz aztán laing. :K Kezdő vizesnek, vagy ha valaki csak cpu-t ,vga-t hűt elég. Úgyhogy eladás lesz majd.

(#18013) Silex válasza #68216320 (#18009) üzenetére


Silex
aktív tag

Pontosan ezt kérdeztem én is nem is olyan rég. Nekem (és gondolom még sokaknak) összeszerelés után volt még levegős a rendszer, de aztán járattam egy jó darabig és megszűnt a szortyogás. Nyilván a szivattyúnak ki kell nyomni a rendszerből a feltöltéskor bent ragadt levegőt. Bubimetes napot! :K

(#18014) Lucif-R válasza Lucif-R (#18011) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Na úgyállunk hogy 2óra prime után is 44°C a max már csak úgy kéne meghajtani hogy VGA is fűtse a levet ne csak a CPU mosfetek meg az NB SB része... na meg a vinyók :U tök fini amúgy hogy a vga hátulja nem is langyi mint régen. Monnyuk a WIFI kártya ami a lapon alapból van az meg nagyon forró... monnyuk most a venti sem nagyon ment a fenekében szal lehet rakok bordát a WIFI cshipjére meg bekapcsolom a fenék ventit csak éppen az a gond vele hogy kattog szal majd kell az öregtől egy normális 12cm-s :DDD

(#18015) No-kia


No-kia
őstag

Hello! pontosan leírná részletesen vki hogy mégis hogy nézki egy ilyen vízhűtés körforgás? gondolok itt ara hogy mit mihez milyen sorrendben kell kötni, mert már kezdek egy kicsit érdeklődni a vízhűtés felé, csak még elég keveset tudok róla, köszönöm

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18016) shteer válasza Lucif-R (#18014) üzenetére


shteer
titán

monnyuk örülök neki csak ez a monnyuk idegesít :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#18017) Lucif-R válasza No-kia (#18015) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Sorrend teljesen mind1... ami a lényeges : tartály>---szivatyú>---[mind1sorrend]>---radi>---tartály>

A körforgás meg olyan hogy tartályban tárolódik a "hideg" víz, ami a gépen belüli blokkokon "meleg" víz lesz majd radin újra "hideg" víz lesz. "" azért vannak mert a rendszer két végpontja között mért hőmérséklet külömbsék 1-2°C szokott lenni hiszen a radiban a hülés és a blokkokban a melegedés vektoros együthatója adja a hőmérsékletet. És eme vektorok együthatója adja ezt az 1-2°C külömbésget.

Amúgy általában praktikussági sorrendvan:
- minnél keveseb cső felhasználása
- minnél kevesebb keresztbekasul átkötés
- minnél kevesebb toldás + elosztás

Amúgy érdemes visszaolvasni a fórumot, keresővel rákeresni kulcsszavakra amik érdekelnek, esetleg megnézni néhányunk adatlapján a képtáras linkelet ki mit és hogyan alkotott. És utánna érdemes kérdezni ha van kérdésed.

Szerk.:

Shteer: Monnyuk lesz@rom :D de csak monnyuk és nem csinájjjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18018) Reset Elek válasza Lucif-R (#18017) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

monnyuk ezen a vektoros együthatós dumán jot röhögtem......:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#18019) shteer válasza No-kia (#18015) üzenetére


shteer
titán

olvasgatni - alapokat meg lehet tudni bár 1-2 leírt dolog vitatott :)

Lucif-R: monnyálle! :P

..szerintem jónak tűnik

(#18020) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#18018) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Érzetem, hogy megjelensz erre a "hivó szóra":DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18021) MCGaiwer válasza Lucif-R (#18017) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem vagyok egy nagy szakértő, de józan ész szerint azt kell elsőnek kötni amit a legjobban akarsz hűteni és utólsónak amit a legkevésbé.
pl cpu-t elsőnek, második VGA harmadig NB/ram aztán a maradék ld hhd nosfet stb.
mivel minél késöbb csatlakozik vmi a rendszerhez a viz annál melegebb.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18022) shteer válasza MCGaiwer (#18021) üzenetére


shteer
titán

mivel minél késöbb csatlakozik vmi a rendszerhez a viz annál melegebb.

látom elolvastad amit Lucif-R írt :U vagy csak nem hiszel neki? :DDD
NINCS jelentős hőmérséklet-különbség a rendszer egyes pontjai között megfelelő áramlás esetén. áramlásból pedig a nagyobb a jobb.

..szerintem jónak tűnik

(#18023) Zefír válasza Nyugdíjas (#18020) üzenetére


Zefír
őstag

Hali!
Úgy hallotam ,hogy a konfigod álványon volt
Tudnálnekem képet mutatni? :C :C

:R

[ Szerkesztve ]

(#18024) Bulitt válasza Zefír (#18023) üzenetére


Bulitt
őstag

Adatlap :U

(#18025) MCGaiwer válasza shteer (#18022) üzenetére


MCGaiwer
addikt

emeld már ki a jelentős szót is pls...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18026) shteer válasza MCGaiwer (#18025) üzenetére


shteer
titán

jelentős :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#18027) fsb1000 válasza Reset Elek (#18018) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért mikor a peltieres hőcserélőt számolgattam, legalább 5 percig eltünödtem azokon a "vektorokon", hogy merre is állnak, mert a két viz dT-je egyszer kisebb, másszor nagyobb volt mint a peltier dT-je...

Egyébként megvan az eredmény:
H2C kétkörös Peltier hűtéssel -10; -20°C hűtőfolyadékot lehet létrehozni.
És ezt 100-250W terhelésnél lehet is tartani üzemszerüen. Utána melegszik.
C2D proc kupakot -5/+15°C-n a magokat +10/+40°C-n (idle/load) lehet tartani über tuningnál is!!
Ehhez elegendő 2 db tripla radi és 12V/60A táp a 3 db nagy peltiernek.

Elméletben lehetne hidegebb is a hűtőfolyadék, de ha nagyobb a peltier által termelt ++hő, akkor a melegoldali hőcserélön nagyobb dT esik, ezért a nettó hőfok nyereség közel 0 lesz.

(#18028) tsar


tsar
aktív tag

Több hónap után végre elkészültem az új házammal, bár még lesz rajta néhány finomítás.
[link][link][link][link][link]

(#18029) fsb1000 válasza MCGaiwer (#18025) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jelentős...
3-4°C a 2xTripla radin >700W diszcipációnál. Ez a jelentős. Épphogy kézzel tapintható.
Más hőcserélőkön max. 1-2°C.
Kezdőként én is sokkal többet vártam... de magtapasztaltam, hogy a víz nagyúr!

(#18030) fsb1000 válasza tsar (#18028) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagy grat!!!!!

Lehet mások csúnyának vagy gánynak tartják majd a réz könyököket, de szerintem jó ötlet.
Ezek 10-es rézszerelvények? Hányas cső ment rá?

A másik dolog (amit nem mertem meglépni) a 2 db tripla radi egymással szemben.
Úgy látom a ventik neked is átnyomják a radin a levegőt.
Én úgy tapasztaltam, ha túl közel vannak a venti sorok, akkor behangosodik és lecsökken a légszállítás. Nálad nincs ilyen jelenség?
Legalább 25cm széles ház kéne.
Egyébként jó ez a ház... milyen tipus?

(#18031) tsar válasza MCGaiwer (#18021) üzenetére


tsar
aktív tag

A régi házamban a cpu volt az első a körben, most a legutolsó. Az eltérés hőfokban szinte a mérés pontosságán belül van. Addig a vízhőfokhoz képest 1-2fokkal volt alacsonyabb a cpu hőfoka most 0-1 fokkal alacsonyabb, a hőmérő mindkét esetben a leghidegebb helyen a radiátorok után van.
A mostani sorrend mellett az szólt hogy így rövidebb a csövek hosszúsága és sokkal könnyebb feltölteni, a szivattyú bekapcsolása nélkül szinte teljesen fel tudom tölteni a rendszert.

(#18032) tsar válasza fsb1000 (#18030) üzenetére


tsar
aktív tag

A réz könyökök 12-es csőhöz való, a 13 belsejű cső pont jó rá. Én is gondolkodom egyébként hogy lecserélem őket műanyag könyökökre.
Nálam nem hangosak most kb. 6V-on mennek.
Ez a ház amúgy 24cm széles és saját készítésű.

(#18033) fsb1000 válasza tsar (#18032) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! ha találsz műanyag könyököt (szépet, kisrádiusszal), akkor megírhatnád.

(#18034) shteer válasza tsar (#18028) üzenetére


shteer
titán

:C állatos ez a ház :D designos nagyon és masszívnak tűnik

nekem spec nem tetszenek a réz könyökök, de ahogy fsb1000 is utalt rá ez szubjektív - sima csővel nem tudtad vagy nem akartad megoldani az íveket?

a 8cm-es frontventi milyen célt szolgál?

ventiket én is szívóra raknám és szilikon rezgéscsillapítóval biztosítanék távolságot nekik a raditól

..szerintem jónak tűnik

(#18035) tsar válasza fsb1000 (#18033) üzenetére


tsar
aktív tag

Ilyen könyökökből van egy pár darabom:[link]

shteer: Nem nagyon akartam hajtogatni kis ívben a csövet ezért raktam könyököket.
Az első venti 12cm-es, egy kis légmozgást csinál a házban,szerintem nem árt.
Szívó ventinél nyűgös lett volna a csövezés, a rezgéscsillapítók miatt meg nem akartam megfurkálni a radikat.

[ Szerkesztve ]

(#18036) shteer válasza tsar (#18035) üzenetére


shteer
titán

akkor a ház nagy, h 8-asnak néztem :D

nem vágom mitől lett volna macerásabb ha a ventiket rakod a ház oldalhoz, a radikat meg belülre - meg fúrkálni sem kell :)) de ha bevált, nem kritikázom :B

..szerintem jónak tűnik

(#18037) whitehand válasza Lucif-R (#18017) üzenetére


whitehand
senior tag

miért jobb:
tartály >> szivanttyú >> blokk >> hőcserélő >> tartály
sorrend?

én ezt kpfütésszerelés elméleten ugy tanultam, hogy:
tartály >> szivattyú >> hőcserélő >> hőleadó(blokk) >>tartály
a legjobb hatásfoku bekötési sorrend és a Laing DDC manuálja is ezt a sorrendet ajánlja.

(#18038) sTepH76


sTepH76
csendes tag

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy az normál-e hogy a kiegyenlítőtartálybol a vízoszlop 2 havonta csökken kb fél centivel? vagy valahol ereszt a rendszer? :F

ENIAC. Comodore 64

(#18039) fsb1000 válasza tsar (#18035) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez sajna nekem nem jó. A 10-es belsejű szilikoncsővet max 12mm kűlsőrere tudom ráhúzni.
Ennek meg a belseje is 13mm....

Lehet hogy inkább egy gázos szakit megkérek hajlítson 12-es rázcsőből kicsi ívet.

(#18040) shteer válasza whitehand (#18037) üzenetére


shteer
titán

támaszd alá h miért jobb

..szerintem jónak tűnik

(#18041) shteer válasza sTepH76 (#18038) üzenetére


shteer
titán

nálam nincs ilyen jelenség - full zárt a rendszer? inkább párolog mint ereszt szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#18042) whitehand válasza shteer (#18040) üzenetére


whitehand
senior tag

Mivel így a legkevesebb a rendszer hővesztesége (növekedése) és a legjobb hatásfoka.

Ha a kazán után van beépitve a tágulásitartály és a szivattyú a megjárt út alatt hül a víz és ez a hőleadónál akár 5 celsiusfokot is jelenthet kialakitástól függően.
Ugyanez visszafelé is igaz.
A házban vezetett csövek és a szivattyú valószinüleg emelnek akár 1-2 celsius fokot is(kialakitástól és teljesitménytől függően) a lehült hővezető közegen.

[ Szerkesztve ]

(#18043) whitehand válasza fsb1000 (#18039) üzenetére


whitehand
senior tag

felmelegitve rámegy

(#18044) shteer válasza whitehand (#18042) üzenetére


shteer
titán

kollégát idézném

1 napon belül te vagy a második, aki nem képes felfogni, nem akarja megérteni, hogy a pc vízhűtésben megfelelő keringés esetén nincs jelentős (értsd: szinte nem mérhető) különbség a radiba be és kilépő víz hőmérséklete között - itt a házban vezetett csövek nem emelnek, szivattyúból is csak a 4-5-ös fokozatban járatott D5 csinálhat ilyet - ez nem központi fűtés

így szoktuk, légtelenedés szempontjából előnyösebb megoldás, bevált módszer.

persze akadnak kivételek, lehet nézelődni

..szerintem jónak tűnik

(#18045) Lucif-R válasza Reset Elek (#18018) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Me mé röhögtél ki? :D Igy sokkal érthetőbb és szakmaibb és mittom vázlatosabb mint hogy plusszogok meg minuszogok :D ( amúgy tudtam hogy meg fox jelenni már amikor irtam már akkor eszembejutottál... :U )

MCGaiwer: Nem józanésszel hanem tapasztalattal dolgozunk, és mivel a folyadék hőmérséklete radi be és ki csonknál 1-2°C külömbséggel bír így totál mindegy... nincs a vízhűtő körben hideg meg meleg rész... nincs benne olyan hogy a cpu után 60°C-os a radi után meg szobahőmérsékletű a víz. Fizikaijózanészképtelenségpowa!

shteer: jelentős lol... :)) ja és monnyuk most nyemmenyek!!! :( :P

tsar: Grat és üdv a klubban :C

sTepH76: teljesen zárt körökkel dolgozunk elviekben... nekem össztérfogat csökkenés annyi hogy a tartály falára rápárolgott kb 20cseppnyi víz ennél több már baj vész és kpp ( káosz pánik pusztulás ) most vagy a tartály nem zárt teljesen és szökik a nedű vagy valahol ereszt a randszered egy nagyon minimálisan. Járasd a rendszert egy jódarabig majd szépen zsebkendővel simogasd meg a csatlakozókat, zsepit ha lámpa elé teszed nagyon jól látszik ha vizes lett ( egy csati simi, egy lámpa elé tevés..stb ) és igy kiderül a turpisság sztem.

whitehand: Mi nem fűtünk mi hűtünk. Amúgy itt nem 20-30-40-100méter csövek vannak és nincs akkora felülete meg hőátadó képessége ( szilikon / pvc ) csőnek hogy az bármilyen mérhető vagy érzékelhető hőt felvegyen a radit>tartály>szivatyú útvonalon. Ez egy vízhűtés esetén max 1m talán kevesebb is... amúgy most nem leugatlak de sztem a topic életében te vagy a 20-25. fütésszerelői szakmával megáldott egyén aki a fűtésszerelési szakmában végzett tapasztalatokat akarja egy ilyen ( ahoz képes mikro ) környezetbe beülteni ( sikertelenül ). Általában ezek pár adok kapokig jutnak ( mármint a beszélgetések ) hiddel lehet profivagy fűtésben de mi hűtünk ( elv hasonló de a kialakítás és környezett és a hőfokok miatt fűtésszerelésilogikának totál ellentmondó a gyakorlat )

(#18046) whitehand válasza shteer (#18044) üzenetére


whitehand
senior tag

miért is elönyösebb légtelenités szempontjából? ezt is alá kéne támasztanod valamivel.
az igy szoktuk meg kb. olyan érv mintha azt irnám h az enyém jobb mert csak :W :D :)) :DD

(#18047) whitehand válasza Lucif-R (#18045) üzenetére


whitehand
senior tag

Hiába okoskodtok semmivel nem másabb hüteni mint fűteni és még mindig nem támasztota itt senki alá miért jobb a "megszokott" mint a fütésben bevált és levezetett körsorrend.
Szóval kérlek ha ilyen okos vagy támaszd alá, mert az nem magyarázat h ez kisebb rendszer igy kisebb számokkal kell számolni. Mert ezzel nem cáfoltál semmit, max annyit jelentettél ki ezzel h két akár blokk közzé is nyugdtan szerelheted.

(#18048) whitehand válasza shteer (#18044) üzenetére


whitehand
senior tag

jah és mégvalami:
pc vízhűtésben megfelelő keringés esetén nincs jelentős (értsd: szinte nem mérhető) különbség a radiba be és kilépő víz hőmérséklete között
igy hogy is töltibe a hőelvezető feladatát hővezető közeg? ezt is támaszd már alá egy kis fizikával mert erre nagyon kiváncsivagyok
nem véletlenül van fűtésnél szivattyúméretezés is, mert ezt úgy hivják h túlméretezett szivattyú és rossz hatásfokú hőleadás (itt hőfelvétel) ezt cáfold és támaszd alá fizikával.

[ Szerkesztve ]

(#18049) shteer válasza whitehand (#18048) üzenetére


shteer
titán

légtelenítés szempontjából: a feltöltéskor "bentragadó" bubik egy irányba (felfelé) távozik a blokkokon keresztül - a radi pedig általában a tép tetején, hátsó részén felül helyezkedik el (velem együtt sokan mások alkalmazzák ezt az elrendezést) - de mint említettem van aki másképp rendezi el, ahogy épp egyszerűbb. de ez az amit ajánlunk, mert jó - az általad ajánlott elrendezés hatásfok-különbsége pedig nem mérhető (!).

hogy tölti be? úgy, hogy folyamatosan kering - ez egy meglehetősen rövid kör az alkalmazott áramláshoz képest - persze a nagyobb áramlás jobb aktív (ventis) rendszer esetén

a fizikai elméleti részét már Reset Elek kolléga felvállalta :) és a hőtermelés és áramlás részét már fsb1000 is pedzegette, gyakorlatban pedig mindannyian alkalmazzuk

nem gond h feszegeted a témát, csak ez nem központi fűtés. akár hiszed akár nem, havonta egyszer betéved a topikba egy vízvezetékszerelő, központifűtés-szakértő, kémikus... stb és megpróbálja ránkerőszakolni az elméleteit, gyakorlati tudását. ha pedig felvázoljuk neki, hogy ez kicsit más és azért évek óta csináljuk, értünk talán hozzá, akkor vagy megsértődik és nem hallunk róla többet vagy amíg meg nem unjuk, olvashatjuk a szakértelmét. de szó szerint ránk rúgja az ajtót és leosztja h mi hülyék vagyunk hozzá, nem így kell csinálni. egyszerűen van aki nem érti meg, h nem ő találta fel a spanyolviaszt :W tényleg kezdjük már unni, néhányan emiatt már read-only módba váltottak

te legalább egy kérdéssel kezdted és nem egy ajtórúgással :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18050) shteer válasza shteer (#18049) üzenetére


shteer
titán

jövő 7-től a bővített rendszerem a következőképpen fog működni:

tartály->szivattyú->radi1->sb->vga->nb->cpu->fet1->fet2->ram->hdd->psu->radi2

miért? mert így egyszerű és a házban való elhelyezés adja magától. ennyi.

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.