Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24002) Saint válasza butcher eu (#23995) üzenetére


Saint
aktív tag

szerintem használhatod de próbáld meg valahogy átbuherálni a régi blokról, hogy azért legyen rajta valamennyi, ha gáz van akkor látni fogod mert melegedni fog a cuc de nagyon... ha megjön az új paszta is akkor kend be vele rendesen / pont amennyi kell/..
de elötte rendesen tisztisd le a blokkot és a procit is
szia :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24003) jones965 válasza ABnormal (#24000) üzenetére


jones965
Modder

Nekem is van ilyen nagy szerver házam, erősen gondolkodom a vizesítésén, csak a tripla radi nagyon neccesen fér el a tetejében.

Viszont a méret sok mindent kompenzál.
Biztos hatékony lesz, hajrá! :C

(#24004) shteer válasza jones965 (#24003) üzenetére


shteer
titán

tripla radi nagyon neccesen fér el a tetejében

a tripla TC épphogy :K

..szerintem jónak tűnik

(#24005) butcher eu válasza Saint (#24002) üzenetére


butcher eu
senior tag

megrendeltem a T65 V3-ast. kíváncsian várom majd az eredményeket. de mondjuk most ez a kiadás annyira hiányzott mint kés a hátamba.

(#24006) nyunyu válasza ABnormal (#23997) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel vagtal ilyen szep szabalyos kort?

Kene egy 5cm atmeroju lyukat csinalni a hazamra a tartaly kupakjanak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24007) nyunyu


nyunyu
félisten

Ehavi fogos ravasz kerdesem kovetkezik: Hol a rakban lehet kapni derekszogu HF csatit???

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24008) shteer válasza nyunyu (#24007) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#24009) Bivaly válasza butcher eu (#24005) üzenetére


Bivaly
tag

Nem fogod megbánni, hidd el!

Life begins at 140!

(#24010) Delta-Laca válasza shteer (#23975) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szitu a következő: szereztem egy réz könyököt, amire pont rá lehet húzni a 19/13-as csövet, és lekötegelőztem, de mint kiderült, nem elég jól, és amikor után akartam tölteni a tartályt, és csavartam le a tetejét, akkor "elfojt a magzatvíz":DDD

ABnormal: Látom ugyanabból a forrásból építkezünk ;] Anno tavaly augusztus környékén sikerült hozzájutnom 7000 jó magyar valutáért :B

Üdv.: Delta-Laca

(#24011) nyunyu válasza shteer (#24008) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt nem lehet kapni, es nem is tudjak, mikor lesz...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24012) shteer válasza nyunyu (#24011) üzenetére


shteer
titán

akkor miért in stock? :F jófejek :(

..szerintem jónak tűnik

(#24013) butcher eu


butcher eu
senior tag

reggelt.

tudnátok nekem mutatni képet 4870-ről, amint rajta van a T56-féle komplett rendszer. (gpu ram vrm)

[ Szerkesztve ]

(#24014) syC válasza fsb1000 (#23996) üzenetére


syC
addikt

Milyen procival teszteltél? :U

(#24015) shteer válasza syC (#24014) üzenetére


shteer
titán

Q6600 asszem - meg az én blokkommal ;]

..szerintem jónak tűnik

(#24016) fsb1000 válasza syC (#24014) üzenetére


fsb1000
nagyúr

C2D-vel is, de főleg Q6600-val hogy jól fűtsön. (150W)

(#24017) Ferdzsoo válasza butcher eu (#24013) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha estig kibírod, tudok lőni telóval egykét képet.
Nagyon brutálisan erős a blokk. :K

#23999 - re még mindig varok megoldásokat, nekem ez egy nagy kihívás... :D elegge fosok hogy mindent összevizezek... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24018) shteer válasza Ferdzsoo (#24017) üzenetére


shteer
titán

legalul bontsd a rendszert, aztán tolja alá vmit :)

..szerintem jónak tűnik

(#24019) butcher eu válasza Ferdzsoo (#24017) üzenetére


butcher eu
senior tag

megköszönöm a képet, várom türelemmel.

én úgy szoktam leengedni, hogy a legmagasabb ponton (a tartályból, mint ahogy benzint vagy bort is szívsz) kiszívom a vizet, és szabad marad a 2 db cső az egyiket belevezetem egy flakonba, a másikba belefújok, és szépen kifolyík a víz. ezek után, minden csatlakozási pont alá teszek antisztatikus törlőkendőt, és egyenként kíhúzom a csatikat, és a blokkokból az előző módszerrel kifújom a maradék vizet. nekem ezzel a módszerrel nem szokott melléfolyni a víz. A radi lehet kínos pont, abban álltalában marad, azt ki szoktam venni és kiöntöm.

(#24020) syC válasza fsb1000 (#24016) üzenetére


syC
addikt

Fuzion-hoz használtál olyan quad tetőt, vagy micsodát?

mod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24021) butcher eu


butcher eu
senior tag

lehet hogy kicsit off a kérdés, de milyen programmal tudnék mondjuk prime közben proci hőfokot mérni úgy, hogy mérjen legkisebb legnagyobb és átlag ártéket is, mondjuk 5-10 másodpercenként. Mert csinálnék pár tesztet a mostani blokkal és majd az újjal.

[ Szerkesztve ]

(#24022) Saint válasza butcher eu (#24021) üzenetére


Saint
aktív tag

szia szerintem everest-el is tudsz mérni teljes terhelést tudja az is..
azt is lehet 1-millió óráig futattni....szia

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24023) butcher eu válasza Saint (#24022) üzenetére


butcher eu
senior tag

a rendszerstabil tesztre gondolsz?

(#24024) fsb1000 válasza syC (#24020) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem volt benne.
Egyrészt nem vettem meg külön hozzá, másrészt több tesztből azt szürtem le, hogy mégjobban lefojtja a rendszert, pedig nár a Fuzion2-nek sem kicsi az ellenállása.

Egy átlagos X2O szivattyút használtam.

(#24025) syC válasza fsb1000 (#24024) üzenetére


syC
addikt

Tehát ezek szerint nem éri meg megvenni? Leszűkíti a blokk belső térfogatát, ezáltal csökken a hűtőteljesítmény? (bocs az ovis műszaki nyelvem miatt:) )

(#24026) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mekkora kulcsal szerelhetők ezek a high flow csatik?
17-es vagy mit mondtatok? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24027) Saint válasza butcher eu (#24023) üzenetére


Saint
aktív tag

igen

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24028) ABnormal válasza nyunyu (#24006) üzenetére


ABnormal
őstag

dekorpírfűrész

(#24029) fsb1000 válasza syC (#24025) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A gyártó szerint nem. Épp ellenkezőleg, a quadoknál elvileg növeli a hűtőképességet.

Csakhogy.... nem mindegy milyen szivattyúval használjuk. Úgy gondolom, akinek D5-je van annek nem gond, hogy növekszik a rendszer ellenállása. Erős szivattyúval hozhat pár fok javulást.

De közepes szivattyúknál a "befecskendezés" írányítottságából adodó elönyt lecsökkenti vagy meg is szünteti, hogy a térfogatáram lecsökken.

Ki kell probálni az adott rendszerben, de boritékolható hogy nagy változást nem fok okozni.

(#24030) fsb1000 válasza Ferdzsoo (#24026) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ööööö... Tulajdonképpen miért is kell kulcs a G1/4-es csatikhoz.

Szerintem az O gyűrűkkel szerelteknél elegendő, ha egy vastagabb csövet ráhúzunk és kézzel fejtünk ki kellő nyomatékot. Esetleg egy kisebb fogó szétszereléskor.
Kulccsal könnyen meg lehet repeszteni a plexis vagy műanyagos fedeleket.
Szerintem...

(#24031) Ferdzsoo válasza fsb1000 (#24030) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

OK. Meggyőztél... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24032) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Itt vannak ám a képek a telómban a 4870 -ről, csak jelen pillanatban nincs gépem mivel feltölteni, mert Wóter under construction van.
Ebből következőleg: Hát meg kellett állapítanom hogy a blokkok közötti cső megnemtörés elég nagy kihívás... :(
Nem 2 perc lesz mire összeszerelem...
Nemelég hogy a csőméret nagyon nem mindegy, de még az íve, csavarodása se, :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24033) Chrys_ válasza nyunyu (#24011) üzenetére


Chrys_
addikt

Én most rendeltem tőlük egy csomó kieg. cuccot a vízhűtésemhez. Nekem is kellettek derékszögű csatik, de én nem ezt a típust választottam, mert nem tudom őket elforgatni. Ha a menet miatt éppen szarul áll, akkor cseszheted (vagy jönnek a trükkök teeflonnal stb.). Keress olyat az oldalon, ami DREHBAR (forgatható). Van egy olcsóbb és egy drágább típus belőle (a drágább jobban is néz ki, olyanokat teszek a kinti tartályomhoz).

(#24034) Chrys_ válasza nyunyu (#24011) üzenetére


Chrys_
addikt

Én most rendeltem tőlük egy csomó kieg. cuccot a vízhűtésemhez. Nekem is kellettek derékszögű csatik, de én nem ezt a típust választottam, mert nem tudom őket elforgatni. Ha a menet miatt éppen szarul áll, akkor cseszheted (vagy jönnek a trükkök teeflonnal stb.). Keress olyat az oldalon, ami DREHBAR (forgatható). Van egy olcsóbb és egy drágább típus belőle (a drágább jobban is néz ki, olyanokat teszek a kinti tartályomhoz).

(#24035) Cclone


Cclone
csendes tag

Sziasztok!

Próbálkozok összerakni a vizes rendszerem, és egy kis problémába ütköztem.
Mihelyst felrakom a vga blokkot (EK 4870 x2 cf) a karira, se kép se hang. :(
Találtam Xs-en egy Eddy féle mondatot, amit nem vágok 100% ban:

"When installing the water block please use NONE METAL washers with shorter screws M3x6mm. This will make sure there will be no connections with the card."

Lehet, hogy hülye kérdés, Mi ez a NONE METAL washers?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24036) shteer válasza Cclone (#24035) üzenetére


shteer
titán

"nem fém alátét" - tehát szigetelő csavaralátét - műanyagot sok helyen kapni

..szerintem jónak tűnik

(#24037) Silex válasza Cclone (#24035) üzenetére


Silex
aktív tag

Szerintem logikus is de online szótár is van a világon.
[link]
Magyarul, ne használj fém csavaralátétet !Ha ez a hiba akkor meg is van a megoldás.

Ha nem, érdemes leellenőrizni, hogy rendesen felfekszik-e mindenhol a blokk. Rendesen fel van-e pasztázva, a helyén van-e minden és rá van fogatva kellően (nem túl). Ha van gap-pad az is megfeleő legyen és megfelelően legyen a helyén. kb

[ Szerkesztve ]

(#24038) Cclone válasza shteer (#24036) üzenetére


Cclone
csendes tag

Köszi a válaszokat. :R Remélem sikerül beüzemelni műanyag alátéttel.

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24039) Chrys_ válasza Chrys_ (#24034) üzenetére


Chrys_
addikt

Sorry az előző dupláért, a browser hülyéskedett, az oldal újbóli megnyitásakor meg még nem jelezte ki az első kommentet...

Ezekre gondoltam:
link
link

(#24040) Saint válasza Chrys_ (#24039) üzenetére


Saint
aktív tag

Mind a kettö jó de az elsö is megteszi és nem kell majdnem dupláját kifizetni... szia :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24041) Cclone válasza Cclone (#24038) üzenetére


Cclone
csendes tag

Nem tudom hányszor raktam össze, és szedtem szét a karit. Hiába rakok alá akármilyen alátétet, nem akar menni. Biztos, hogy a csavar a gáz, mert megpróbáltam csavar nélkül, és úgy működik. De ha berakok akár egy csavart is, akkor meg semmi. :( Az alátét jó megoldás lenne, de a csavar is meg a nyák furata is 3-as, így a csavar szára érintkezik a nyákkal. Szeritem ez lehet a baj.
Megoldás lehet erre valamilyen műanyag, vagy kemény gumi csavar?
Ha megfúrom a nyákot 4-es fúróval, tudok kárt tenni benne?

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24042) szacsee válasza Cclone (#24041) üzenetére


szacsee
nagyúr

Semmiképp ne fúrd meg a kártya nyákját!
Próbáld ki azt, hogy egy kisebb dobozra, ráteszed a blokkot, majd a kártyát, mintha a gépben lenne.. természetesen már pasztázva.
Utána állítsd be úgy a kártyát a blokkon, hogy az összes blokkon lévő csavarfurat középen legyen a nyákhoz képest ( a nyák alatt a blokk, így csak átnézel a nyák furatain és belövöd, hogy a blokk csavarmenetei is középen legyenek).
Van egy kis hézag, így ha jó alátétet használsz akkor működnie kell.
Műanyag csavar nem ajánlatos, mivel sem a megfelelő tartást nem tudja és nem is biztonságos (hamar elpattanhat... már ha kapni ilyen csavart).

Mérj rá tolómérővel a nyák furatjára és a csavar menetes részére... kell lenni némi holtjátéknak. :K

(#24043) Cclone válasza szacsee (#24042) üzenetére


Cclone
csendes tag

Pont így csináltam. Nem értem, mit szúrok el. :W

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24044) Sgor válasza Cclone (#24043) üzenetére


Sgor
tag

Kisebb csavart nem tudsz bele tenni? Azt szigszalaggal be tudod tekerni!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24045) Cclone válasza Sgor (#24044) üzenetére


Cclone
csendes tag

Bele tudnék tenni estleg, de a csavar csak kb 2mm-re megy bele a blokkba. Nem tudom, hogy nem lenne-e gyenge a tartása.
Közben az jutott eszembe, hogy járható út lehet-e, ha a csavar közepén, ahol a nyákkal érintkezik esetleg, ott megreszelgetem annyira, hogy kb csak 2mm vastag legyen?

[ Szerkesztve ]

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24046) Sgor válasza Cclone (#24045) üzenetére


Sgor
tag

2 mm az kevés, nem fog semmit! Az eredeti csavar megreszelése nem tudom jó ötlet-e?
Van súlya azért annak a blokknak! Anno én zsugorcsövet tettem a csavarokra!
Nem lehet, hogy esetleg gyártásihibás a blokk? (sic!) Ha más nincs, akkor hasonlítsd össze a léghűtő kártya felőli oldalát a vh blokk hasonló oldalával, nincs-e eltérés, esetleg sorja!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24047) ABnormal


ABnormal
őstag

Ilyen kell nekem,tud valaki beszerzési forrást?

(#24048) Cclone válasza Sgor (#24046) üzenetére


Cclone
csendes tag

A gyári furat mélysége 3-4mm. :F Alátét miatt lesz 2-3mm. Szerintem is kicsit karcsú.
Zsugórcsőre én is gondoltam, de nem tudom, hogy az amúgy sem túl mély furatokban nem kéne-e a gyári menetet meghagyni.

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24049) Sgor válasza Cclone (#24048) üzenetére


Sgor
tag

Csak oda kellene, ahol a csavar érintkezik a nyákkal!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24050) deepwell


deepwell
aktív tag

Sziasztok !

Ma végre összeraktam, a hónapok óta gyüjtött alkatrészekből, a felújított vízhűtésem. Íme néhány kép ízelítőleg:


katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

katt a képre

A alábbi alkatrészeket itt a PHn vásároltam, köszönet érte:

shteer .......... backplate
pee13 .......... hütő
fitgura .......... 6db 12cm venti
Tody56 ....... egy pár HF csati
Bivaly ........... Swiftech MCW30
OC ................. XSPC Delta V2 + AGB Noise Isolator

[ Szerkesztve ]

Framerate is LIFE !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.