Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48401) F e Z o válasza ImmerFr01 (#48400) üzenetére


F e Z o
veterán

Nézz be a vízhűtéses apróba, vagy látogass el ide vagy ide.

H2O über alles!

(#48402) tajcsi válasza ImmerFr01 (#48400) üzenetére


tajcsi
senior tag

Apróba bolti ár töredékéért kapsz cuccot...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48403) SkyS1gn válasza F e Z o (#48401) üzenetére


SkyS1gn
félisten

amúgy ezt a subcoolingot miért istenítitek annyira? szinte alig van fennt valami a weshopban, pl tripla radira rákeresek erre van kemény 1db :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48404) F e Z o válasza SkyS1gn (#48403) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem tudom miért istenítik, de sajna nem sok helyről lehet hozzájutni itthon Magyarországon. S ez csak egy javaslat volt. Figy, Szolnokon (megyeszékhelyen) bementem pasztát, kérni számtechboltba, a adtak volna kis zacsis szilikont, meg majdnem el is zavartak, hogy erre nincs itt kereslet. S ez csak egy paszta volt, nem nagy cucc. Végülis kaptam egy Noctuát a 6. :Y boltban.

(#48402) tajcsi : A webshopos új árakat ha meglátja, sztem ő is rájön majd erre. ;)

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#48405) DeadMeat válasza SkyS1gn (#48403) üzenetére


DeadMeat
veterán

Köszönöm a válaszokat :R
Volna még kérdés:Szerintetek egy szimpla radit elbírna-e még a rendszerem:laing ddc 1T 10W pumpa Ek tetővel, v2 fuzion blokk tripla magicool radiátor, vga blokk.Mind Hf csatival és 13/10 csővel szerelve.
Sajna a tripla radira nem tudok ventit rakni, nem fér már el sehogyan, muszáj vagyok egy 2. radiátort bekötni a rendszerbe, hogy hűvös maradjon a kis forrófejű barátom az fx 6100.

Jajj bocsi ez nem konkrétan neked akart menni :B

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#48406) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Valamelyik nap , a Szolnoki boltokban próbáltam felkutatni a vid.karira hűtő sünt . Azt mondták az annyira speciális , hogy csak rendelésre hoznak. Ez szerintem vicc.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48407) SkyS1gn válasza F e Z o (#48404) üzenetére


SkyS1gn
félisten

atyaúristen ;] :C

Drizzt01 :DDD

ennyit a hazai hardver értelemről :))

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48408) Drizzt01 válasza SkyS1gn (#48407) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nagy nehezen sikerült szereznem használtan. Utána hasonló képpen álltak a hővezető ragasztószalaghoz is.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48409) F e Z o válasza Drizzt01 (#48406) üzenetére


F e Z o
veterán

Közeljövőben jön Hong-Kongból 80db nekem, keress majd meg, bizonyára hírdetve is lesz.

(#48405) DeadMeat : Nem sok + vízet kell megmozgatnia, simán vinnie kell neki.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#48410) Drizzt01 válasza F e Z o (#48409) üzenetére


Drizzt01
őstag

Egyenlőre napolva a dolog, ha össze lesz rakva a víz és melegszik a kártya. Akkor biztos keresni foglak ezért a SPECIÁLIS cuccért :D :D

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48411) blasko92 válasza SkyS1gn (#48403) üzenetére


blasko92
őstag

Ha szólsz OC-nek, biztos be tud szerezni több fajta tripla radit is :R

És azért Isteníti, mert ez volt az első nagyobb magyar cég, amelyik normális* áron vízhűtés cuccokat forgalmazott, amikor sokan házilag barkácsolt, fúrt cilinderes blokkokat használtak.

*Persze nem egy sima, egyszerű usernek normális ár, aki csak netezésre használja a gépet

(#48412) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#48403) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert aquatuning-ról bármit behoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48413) TaaT válasza SkyS1gn (#48403) üzenetére


TaaT
veterán

régebben nagyobb volt a választék, most csak ez van de ahogy előttem írták, rendelésre sok mindent be tud hozni... :)

Give them hell Ukraine!

(#48414) SkyS1gn válasza blasko92 (#48411) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:) csak szemléltető példaként hoztam fel a radit

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48415) Sky D. válasza SkyS1gn (#48414) üzenetére


Sky D.
tag

Az az igazság , hogy A Számtech bolokban is cska heggesztésre futja , nagy taktár készletük nincs.., mert minek.

És igen, mindenki , inkább az olcsóbbat veszi meg , és a széria gyártást....
Vagy Laptopot, előre összerakott gépet ... Ha valami kimegy valami, akkor cserélik ,az aktuális alsó-közép kategóriás egységre...
A többi nagy luxus... szilikon paszta ... Olcsó és szar ... Ez kell a jó népnek ... A 5K fölötti paszták, termal-padok pedig ritkák mint a holló :( a hűtő süniről ne is beszéljünk ... 5K fölötti , 2 oldalt öntapadós termál paddal süni(ami bírja is a meleget) vagy 5K fölötti hővezető ragaszó az szinte elérhetetlen ....

Ez van. Ha van, azt le kell vadászni a nettöl, olcsóbban jön ki az ember házhoz szállítással, mintha a bolt lerendeli és utána szállítási költséggel rád tukmálják...
Szar ügy de ez van ...

(#48414) Cris99, Ez valamilyen szinten igaz OC re is ... nem halmozza fel a raktárkészletet, mert csak áll benne a pénze.. pláne, hogy így felment az Euró ára ....
Toddy és OC is havonta rendel nagy tételben a Aquvától... mint bolti eladók...
Néha náluk kifoghatunk olyan hazai terméket, amit nem listáz a nagyker... és itt olcsóbban be tudnak szerezni ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48416) becsitibi


becsitibi
senior tag

Én minden cuccomat a subcooling-tól rendeletm amik ezek:

ek-supreme-hf-acetal-en-nickel
ek-coolstream-rad-xtx-240
Phobya-DC12-260
swiftech-mcresmicro-rev2
masterkleer-13/10-uv-piros
ek-fitting-black
ek-ekoolant-clear
törésgátló spirál

és 2 hét alatt itt voltak 3 résztletben

:R

(#48417) UnConnecteD válasza ImmerFr01 (#48400) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

hozza valo komplett szettet tudok ;)

(#48418) djcsefa válasza Sky D. (#48415) üzenetére


djcsefa
tag

Elég zavaros a Hsz-od. Ugorj neki mégegyszer!!. ui: nem akarok kötözködni!!) :) Szép napot!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#48419) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

sikerült szereznem egy ilyen kártyát
Gondoltam jó gyere módjára kitakarítom, de mikor kicsavartam a kis csavarokat nem jött le a teteje...
Mikor benéztem a lyukon azt láttam hogy mintha az egészet nem is szétszedhetőre csinálták volna. Mintha ezzel a gyorsragasztó szilikonszerű cuccal lenne kitolva ahol az EKben a gumi lenne.

Vajon ez gyári vagy később került bele ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48420) blasko92 válasza HUfantom (#48419) üzenetére


blasko92
őstag

Pedig ezek is szétszedhetőek.
Szerintem tönkrement benne a gumitömítés, és sziloplaszttal összeragasztották....

Nécsakmeg, itt is gumigyűrűt raknak bele. (Igaz ez nem 8800GTX blokk, de ez is aquacomputeres)

Az ATI kártyád mellé physx-nek lesz?

[ Szerkesztve ]

(#48421) HUfantom válasza blasko92 (#48420) üzenetére


HUfantom
őstag

Vagy van benne mindkettő :)

Meglátom mit szól egy ecetes tiszító fürdőhöz...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48422) TXT


TXT
őstag

Milyen fajta folyadékot érdemes használni vizezés kacsán?

Kaptam már több tapasztalatot. Van, aki az előre bekevertet javasolja, van aki a gyógyszertári desztvizet használja évek óta vmi fagyállóval.
Lehetne ezeket pontosítani, melyik a legjobb választás?

(#48423) blasko92 válasza HUfantom (#48421) üzenetére


blasko92
őstag

Az is meglehet :)

Max, ha nem folyik, akkor nem szeded szét kipucolni. Egyébként szilárd állapotában már nem oldódik. Vagy szétfeszíted, és szerzel hozzá új tömítést/te is szilóval rakod újra össze.

(#48424) HUfantom válasza blasko92 (#48423) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem is akarom szétszedni...

Rákötöm a csatikat a kis rendszerrel és 20%os ecetet megtekerem benne a D5-el. Tartálynak meg egy edényt...

Ha nem oldódik akkor nem fogom szétszedni...

TXT

1. A leendő blokkod előrekevertel megy. Ez a legdrágább de nem mindig a legjobb. Ha rossz előrekevertekből kiválik a festék és kitapézázza a rendszert belülről. Ami rontja a teljesítményt és teljesen szét kell szedni mindent hogy kipucolt...

2. A másik a fagyálló + desztviz. Nagyon olcsó de vegyes rendszernél /alu+CU/ előfordulhat hogy elemként viselkedik. Ilyenkor a blokkok belső oldalát elkezdi megenni és fémszennyeződéses trutyis lesz a víz. Fagyállónál még lényeges hogy CU vagy ALU hűtéshez ajánlják.

3. Gyógyszertát + alkohol. Ezt Jones bácsitól hallottam elsőnek hogy nem rossz. És egy helyről be lehet szerezni. Árban drágább mint a fagyálló, de nem eszi meg belülről a rendszert

4.nem szintén desztviz, valvorine adalék és/vagy egyéb korroziogáltó.

Desztviz: van kúton tescoban és gyógyszertárban. A gyógyszertári a legdrágább és egyben a legtisztább is.

Csapvíz vízkövet okoz ezért nem szabad. max mosáshoz, ecettel keverve.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48425) TXT válasza HUfantom (#48424) üzenetére


TXT
őstag

köszi :R

Akkor egyszerűsítsük le a kérdéseket-válaszokat.
Melyik a legjobb választás (ha van ilyen) a tartós működés tekintetében, amely a rendszert is védi megfelelően és nem okoz fölös gondokat, szerelést, pucolást miegymás. ;)

Mindenki tapasztalata jöhet. :K

(#48426) blasko92 válasza TXT (#48425) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem gyógyszertári alkohol (kb. 1 deci 70%-os) és praktikeres desztvíz (1,3 liter) keveréke van a rendszeremben december óta, és abszolúte megvan a rendszerben. A víz és az alkohol korlátlanul elegyedik.
Ebből a folyadékból még csak véletlenül sem tud kiválni semmi sem, és mivel zárt a rendszer, az alkohol is megmarad benne. :R

De vannak jófajta előrekevertek is, bár én a színezettektől óckodok, a kiválás miatt.

Ja, és nem drága, könnyen beszerezhető

[ Szerkesztve ]

(#48427) TXT válasza blasko92 (#48426) üzenetére


TXT
őstag

Köszi a tapasztalatod. :R
Ezzel meg van oldva a korróziógátlás, algamentesítés és a rendszer "kenése" is? :U

(#48428) blasko92 válasza TXT (#48427) üzenetére


blasko92
őstag

Korrodálódni nem fog, ha normálisan ki van mosva a rendszer (már ha használtan van összeszedve innen-onnan, akkor ugye több fajta folyadék maradványok vannak az egyes elemekben), vízkövesedni sem a desztvíz miatt, valamint élet sem fog létrejönni az alkohol miatt. Kenni nem keni a szivattyú csúszó elemeit, csak annyira, mint a sima víz, de ez is elég.

Ezt az alkoholos egyveleget lehet töményebbre is keverni, kb 8-10%-osra.

Előrekevert lötyi, amiről eddig jót hallottam, az az Aquatuningos rózsaszín (natúr) folyadék.
De erről HUfantom tud érdekben nyilatkozni :R

Szerk.: Igen, érdemes mindent átmosni szépen, mielőtt beépíti az ember a friss rendszerbe. Erre a legjobb az ecet, cillit bang, utána pedig desztvízzel átöblíteni (azért nem csapvízzel, mert szennyeződés/vízkő maradhat utána, még ha meg is szárad.

[ Szerkesztve ]

(#48429) TXT válasza blasko92 (#48428) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm a magyarázatot. :R

Akkor a kéz alól vett csatikat pl át kell mosni vmivel, főleg, ha halványan pirosas porszerű lerakodás van benne? (talán piros színezett víz lehetett benne előtte)

(#48430) HUfantom válasza TXT (#48429) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát a régi házi asszonyok az ecetre esküsznek...

És igen szépen tisztán érdemes összerakni a rendszert.

Ezzel meg van oldva a korróziógátlás, algamentesítés és a ...is?
Igen...
Nem hiába mondják hogy a HP fertőtlenít. Alkohol alapú életformát csak a sarki kocsmákban találsz :)

rendszer "kenése"
Ez mi a szösz ?
Kenés a mozgó alkatrészeknek kell a vízhűtésnek épp ellensége. Egy motornál ugye jó ha az olaj kitölti a mikroszkópikus egyenetlenségeket, és simán járnak a dugattyúk.
DE vízhűtésnél pont hogy az a jó ha minél egyenetlenebb -> nagyobb felületű a blokk belseje és így több hő tud átadni hatékonyabb a működés ->alacsonyabb hőfok.
Pont a "kenés"/lerakodás miatt kell pucolni a blokkokat

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48431) TXT válasza HUfantom (#48430) üzenetére


TXT
őstag

A szivattyú csúszó elemeire értettem a "kenést", ezért is van idézőjelbe, hogy érthetőbb legyen. Látom, nem ment át! :D ;)

(#48432) blasko92 válasza HUfantom (#48430) üzenetére


blasko92
őstag

Kenés alatt szerintem a pumpa csúszó alkatrészére gondolt (DDC-nél, és D5-nél ugye az a kerámia bimbó, amin a rotor pörög)

(#48433) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

Van egy 6,4 cm vastag ek xtc 240 dual radim,az lenne a kérdésem hogy /2db/ 12 cm-es scythe slip stream slim venti át birná-e fújni megfelelően,és hogyha igen,akkor mekkora fordulat lenne elég?Van ebből a ventiből 800-1200 rpm-es verziós.Máshogy nem tudnám megoldani,mert nincs hely előröl szivatni a levegőt,csakis ráfujatni.

:R

(#48434) TaaT válasza becsitibi (#48433) üzenetére


TaaT
veterán

ugyanazt tudom csak mondani mint a múltkor...

a semminél több, de nem sokat ér, egy extrém vastag radin meg főleg...

amúgy mi van ha lecseréled egy 4.5cm vastag dual radira és rendes 25mm-es ventikre? sztem jobbak lennének a hőmérsékletek, bár ez csak tipp :)

Give them hell Ukraine!

(#48435) imibogyo


imibogyo
veterán

Sysrad-okról tud valaki valamit mondani nekem? Milyenek, hogyan teljesítenek a "nagy nevekkel" szemben. Csak mert igen csábító az ára. Ugye az előző rendszeremben egy EK 480-as 45mm-es radi teljesített szolgálatot a 2600k-n passzívan, az újban viszont 4db 360-as radiátor csomagé lenne ez a szerep az X6 1090T-re (ami sokkal jobban fűt) és az 570 GTX-re. Próbálom ésszerűsíteni a költségeket, de ha azt mondjátok, hogy ezek jóval gyengébb radiátorok, mint a konkurencia, akkor leteszek róluk. Ha jól emlékszem talán TaaT-nak vannak ilyenek? :U

Hogy miért 4db 360-as? Mert ez megy a tervhez.
Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

(#48436) Madn!ght válasza imibogyo (#48435) üzenetére


Madn!ght
addikt

Atyaég! Nem rossz elgondolás! :Y

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48437) mpierre válasza imibogyo (#48435) üzenetére


mpierre
veterán

Milyen 3d-s programot használsz?

Szép darab lesz a házikó...!

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48438) imibogyo válasza Madn!ght (#48436) üzenetére


imibogyo
veterán

Örülök, ha tetszik. :B

(#48437) mpierre: Köszi! Sketchup a program neve. ;)

A galériában van több terv is, kettő kivételével mind sketchuppal készültek. A kettő amiben fények is vannak és szebbek a renderek azok 3ds Max programban készültek.

A többi mappám is nyilvános ott meg tudod nézni a már megvalósult terveket is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48439) OC válasza imibogyo (#48435) üzenetére


OC
őstag

Link a radikhoz esetleg? :U

(#48440) imibogyo válasza OC (#48439) üzenetére


imibogyo
veterán

Itt egy kép róla.

(#48441) mpierre válasza imibogyo (#48440) üzenetére


mpierre
veterán

Most rendeltem egy dupla, meg egy tripla sysrad radit. Gyártó. A héten megjönnek, így szemrevételezés meglesz. (Bár még sose volt vízhűtésem... :DDD )

Sejtettem, hogy a nagytestvír sketchupja. :K Prímán megy a használat. Én lakástervezésre használom, de a gépemet is ezzel tervezném meg, csak a csöveknél elakadtam... Van vmi lúzer okosítód?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48442) OC válasza imibogyo (#48440) üzenetére


OC
őstag

Rengeteg technikai adatot nem olvasni róla a gyártó oldalán sem, de hatalmas kükönbség nem hiszem, hogy van (ha van egyáltalán).

Rémlik, hogy egyik fórumtárs foglalkozott ezekkel. Jól rémlik?

(#48443) imibogyo válasza mpierre (#48441) üzenetére


imibogyo
veterán

Na akkor majd tapasztalatokat kérnék. Csöveket a legegyszerűbben a "Follow me" tool-al tudsz generálni.

(#48442) OC: köszönöm, én is így gondoltam, illetve ebben reménykedtem, csak gondoltam kikérem a hozzáértők véleményét. És igen jól rémlik, apróban most is megtalálod. :K

(#48444) Madn!ght válasza imibogyo (#48443) üzenetére


Madn!ght
addikt

A sysraddal cyberbeni fórumtárs foglalkozik(foglalkozott).

Nézegettem nála, most a dupla radit ~6k-ért, a triplát ~9k-ért adja.

A fórumban már korábban fsb1000 fórumtárs tesztelgette, illetve számítást végzett a teljesítményükre vonatkozóan.

Más: ha minden igaz, a hét végére összeáll a rendszerem. A radikat ki szeretném belüölről öblíteni. Olvastam a korábbiakban, hogy ecetes oldattal, vagy alkohollal lenne célszerű. Namost úgy néz ki, hogy sikerült egy kis gyógyszertári (tiszta)szeszre szert tenni. Azzal megfelelő lenne-e, vagy azt is higítani érdemes? Mennyi ideig álljon benne a cucc?

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48445) imibogyo válasza Madn!ght (#48444) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezek szerint nem rossz, egyáltalán, ha 400-500W-al is hozott körülbelül 22 fokos dT-t nem, vagy valamit rosszul értelmezek? :U

(#48446) TaaT válasza imibogyo (#48435) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, én is vettem nemrég ilyet, de gyakorlati tapasztalatom még nincs vele kapcsolatban.

Amit megfogdosva, kézbe véve meg lehet állapítani róla:

-sárgaréz víztér, vörösréz lamellázás
-a festés és kidolgozás minősége elmarad a nevesebb gyártóéktól, de ez a teljesítményt sztem nem befolyásolja
-felépítése alapján Magicool Extreme szintjére lőném be a teljesítményét
-az árát figyelembe véve idehaza simán best buy cucc, szal akinek radi gondja van érdemes beruházni mert a készletek végesek...

Give them hell Ukraine!

(#48447) mpierre


mpierre
veterán

Létezik olyan áramlásmérő és esetleg hőmérő, ami analóg kijelzővel rendelkezik és ne adj isten még kör alakú is az a kijelző? (Eddig nem találtam...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48448) Sky D. válasza mpierre (#48447) üzenetére


Sky D.
tag

Hát,
Sajnos olyannal elég ritkán találkozik az ember :(
De van 1 megoldás:)
Zalman Reserator XT + egy kis sufni tunig :D

Igaz nem analóg, de kerek :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48449) DigitXT válasza mpierre (#48447) üzenetére


DigitXT
félisten

Éppenséggel a Reserator XT áramlásmérője analóg,
kör alakú kijelzővel rendelkezik. Csak kell hozzá az
egész elektronika, hogy működjön, vagy esetleg ha
magad tervezel hozzá nyákot, akkor nem feltétlenül.

(#48450) imibogyo válasza TaaT (#48446) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi az infókat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.