Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48251) nemethati válasza Cybertrone (#48249) üzenetére


nemethati
senior tag

Tisztában vagyok az árakkal köszi :R
Kinek mi jön be, nekem eddig sosem volt "taknyos" a rendszer.

(#48252) TXT


TXT
őstag

EZT a ram blokkot milyen módon lehetne használni másfajta ramokkal, mint a Corsair Dominator? Van erre használható, jó megoldás, illetve melyik lenne az és hol szerezhető be?
Vmi olyasmire gondoltam, mint ezen a képen a befogó részek.
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#48253) blasko92 válasza TXT (#48252) üzenetére


blasko92
őstag

Ugyan olyan befogólapokkal. Gap-pad kell közéjük, és kész.

(#48254) apollo12 válasza nemethati (#48248) üzenetére


apollo12
veterán

ami most lesz kész új rendszer abba normál előre kevert folyadék lesz csak

így most marad egy h60 pumpám és egy single radim azt akarom össze rakni ócson
és a fagyálló 1l kb 2000ft

(#48255) jones965 válasza TXT (#48252) üzenetére


jones965
Modder

Én így csináltam tody56 által gyártott ramblokkal.

Ebben az albumban pedig részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#48256) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Hamarosan összeáll a rendszerem, ami az alábbi:

- TT P500 pumpa
- TT Dual radi
- Swiftech single radi
- Alphacool cape corp coolplex pro 10 LT tartály
- T56 V3 HF acetal CPU blokk
- EK FC 480GTX + Backplate
- Masterkleer 16/10mm UV-reactive fehér cső
- Aquatuning 1L kék hűtővíz
- 2x Coolink swif2 120p
- 2x Noiseblocker BSF XL1 (12cm)

A koncepcióm az lenne, hogy a CPU blokk > Single Rad > EK FC GTX blokk > dual radi > pumpa > tartály (innen pedig vissza a CPU-ba)

Kérdésem az lenne, hogy jó-e az elgondolásom, vagy cseréljem meg a pumpa és tartály sorrendjét? A single radi elviekben egy saját kis tartállyal is rendelkezik.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48257) DigitXT válasza Madn!ght (#48256) üzenetére


DigitXT
félisten

Feltöltésnél nagy szívás lesz addig, amíg a szivattyúhoz eljut a víz...
Magyarán igen: célszerű a szivattyút közvetlenül a tartály után kötni,
lehetőleg azt fizikailag lejjebb beszerelve, hogy ráfolyhasson a víz.:)

Ettől az egy javaslattól eltekintve a bekötési sorrend teljesen nyolc.

(#48258) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#48257) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem csak feltöltésnél lesz szívás, ha ez az a TT radi, ami full aluból van. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48259) tajcsi válasza OC (#48202) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nekem ez igencsak felkeltette a figyelmem. Nem szeretek offolni, de mivel ugye ez a fajta szivacs alapvetően vízhűtésekhez használatos remélem nem szól rám ezért senki.

Pontosan mi a mérete ennek a szivacsnak? Rendelhető -e belőle többfajta méret? Mennyire kemény, mennyire tartja meg a csavarokat mert több helyen is láttam, hogy csavarozzák:

Konkrétan HDD rögzítésére megfelne -e így:

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48260) Madn!ght válasza TESCO-Zsömle (#48258) üzenetére


Madn!ght
addikt

Rézcsövek alu bordákkal.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48261) TXT válasza jones965 (#48255) üzenetére


TXT
őstag

Szívből köszönöm Jones! :R :R

(#48262) python1


python1
veterán

Sziasztok Srácok!

Még csak érdeklődési szinten olvasgatom ezt a topikot,de nagyon tetszik a vízhűtés így elméletben.
Első kérdésem az lenne,hogy a legspécibb levegőhűtéshez képest ha tuningolni,húzni szeretném a rendszert,mennyivel jobb egy közepes vizezés,(hangban/%-ban).
Igazából azt sem tudom,hogy mivel lenne érdemes kezdenem,csak a procit,vagy inkább mindent vizezni,és ha már itt tartunk akkor mennyibe fájna egy korrekt vizezés.
Tudom függ,hogy milyen rendszert szeretnék vizezni,de mai viszonyokat nézve közepes rendszert,mennyiből lehetne bevizezni,proci meg nem tudom,hogy még mit érdemes.

Bocs a farok kérdésekért,de igazából azt sem tudom,hogy mit kell kérdezni,de nagyon tetszik ez a vizes téma.
Válaszokat előre is köszi! :R

(#48263) nemethati válasza tajcsi (#48259) üzenetére


nemethati
senior tag

Mérete 9x9 cm. A szivacs rugalmas gumi. Az alsó/felső rész keményebb. Ezt viszont csak ragasztó fogja össze a középrésszel. Elég erős, masszív de szerintem a vinyók súlya elhúzná ha L-alakú tartón gondolkodsz.
Max. 2-3 egymás mellé rakva egy U-tartóval működhet.
Tehát ahogy a képen vázoltad működhet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48264) TaaT válasza python1 (#48262) üzenetére


TaaT
veterán

"Igazából azt sem tudom,hogy mivel lenne érdemes kezdenem"

főleg azokkal az alkatrészekkel amik (nagyon) melegszenek... :)

dobj be pár hardvert hogy a többiek tudjanak segíteni...

Give them hell Ukraine!

(#48265) python1 válasza TaaT (#48264) üzenetére


python1
veterán

Most van egy régebbi lpapom/proci amit próbaképpen feláldoznék
Gigabyte 790fx UD5P/AMD PHENOM 955 BE.

Természetesen később jönne komolyabb deszka/proci amit vizeznék.
Ja még annyi,hogy házat milyet kell választanom,gondolom mindenképp tornyot,hogy minden elférjen benne,igazából oldallap sem kellene.

Elsőre talán a procit kellene vizezni,de szeretném később fejleszteni, tehát lehetne valami jó nagy radi, ami vinne később mindent,meg lehetőleg valami igényes kivitelben.

Ez lenne hirtelen első nekifutásnak, ami eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

(#48266) tajcsi válasza nemethati (#48263) üzenetére


tajcsi
senior tag

Még csak a vastagsága érdekel. Esetleg ha van valakinek ilyen megpróbálhatna rátenni egy HDD-t hosszában az "élével" hogy megtudja e tartani , hátha sikerülne :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48267) HUfantom válasza python1 (#48265) üzenetére


HUfantom
őstag

Első kérdésem az lenne,hogy a legspécibb levegőhűtéshez képest ha tuningolni,húzni szeretném a rendszert,mennyivel jobb egy közepes vizezés,(hangban/%-ban).
Hát darabokból összeállított / értsd: nem Corsair H50-60-70 / vízhűtés félvállról vágja haza az legjobb léghűtéseket. Vizsont a hang más tészta. Kell egy halk pumpa és halk ventilátorok amik nem olcsóak.
PL: egy DDC pumpa fasza, erős, hatékony, nagyon olcsó, viszont hangos. De nagyon sokféle halkítási lehetőség van hozzá.

tuningolni,húzni szeretném a rendszert
értelemszerűen magasabb tuningot lehet vele elérni mint levegővel...

Igazából azt sem tudom,hogy mivel lenne érdemes kezdenem,csak a procit,vagy inkább mindent vizezni,és ha már itt tartunk akkor mennyibe fájna egy korrekt vizezés.
Ez egyedül pénz a kérdése...
Alaplap vizezése hát drága mulatság... vagy 3 ráillő blokkal vagy FC blokkal /
Full Cover North south tranyok /.
Utobbi majdnem annyibe kerul mint az alaplapod és nem is biztos hogy gyártanak hozzá.
CPU+VGA-t szoktak az emberek az a két leghangosabb zajforrás.
mai viszonyokat nézve közepes rendszert,mennyiből lehetne bevizezni
KB annyiba mint egy közepes rendszer ára. A vízhűtés drága dolog.
Egy CPU víz 30-35K apróból de akkor nincs halk pumpa.
Ha nagyobb radit szeretnél, hogy később többet ráköss akkor mélyebben kell a zsebedbe nyúlni.
Ha házon belülre szeretnéd tenni akkor mindjárt lehet hogy nem is fér be egy tripla radiátor hanem csak 2 dupla az megint árnövelő tényező...

Régi hszen idézése...
Ez talán megszívlelendő minden érdeklődőnek

Olyan alapkérdéseket kell tisztázni mint:
Mennyi van a projektre ?
Mit akarsz vizezni ? / CPU - Motherboard - VGA - Tápegység - /
Házon belül kívül szeretnéd elhelyezni ?
"Nagy teljesítmény" + "Csendes" + "olcsó" //ezek közül ön kettőt választhatsz
Mit vegyek?
És próbálni feltérképezni a korlátokat.

Kellenek az infok, mert nem látum a fejedbe hogy mire gondolsz...
Autószerelőnél sem azt mondod hogy nem megy a gép ba**od...
Hanem, hogy a motor felső részén kattogó hangot hallok és világít ez+ez a lámpa és 4esben a kocsi nagyon erőtlen....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48268) OC válasza tajcsi (#48259) üzenetére


OC
őstag

nemethati már megírta a nagyját.

Vastagságát nem tudom pontosan, mert perpill csak egy "kiherélt" verzió van kézközelben. A keményebb és vékonyabb (fekete) szivacs rész 8mm/db. A középső része nincs meg ennek a példánynak itt nálam, de olyan 25mm körül lehet.

HDD-hez én úgy tudnám elképzelni, hogy nem élében rakod, hanem normál helyzetben, "lapjára", így nem lesz akkora csavaró-erő (megrögzött szakik kedvéért: forgatónyomaték).

(#48269) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok, az lenne a kérdésem , hogy a videokártyára a hűtősünöket mivel lehet felrögzíteni?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48270) Atke válasza Drizzt01 (#48269) üzenetére


Atke
senior tag

Ha újonnan veszed, akkor van rajta kétoldalú ragasztó, ha használtan veszed akkor kell hozzá szerezni. DaveJr árul hővezető ragasztót, szerintem ő lesz a te embered.

Én is kérdeznék:
Ha minden úgy alakul holnap be megy a VGA blokk is a gépbe. Életemben nem csináltam még ilyet, ezért nézegettem a dokumentumot,amit adtak hozzá és ott úgy volt a rajzon hogy csatlakozó és blokk közé kell a space holder. Azt be KELL szerelni,vagy csak ajánlott? Mi a szerepe?

[ Szerkesztve ]

(#48271) DigitXT válasza Atke (#48270) üzenetére


DigitXT
félisten

Attól függ, hogy milyen csatit tekersz bele. (Ha hosszú
menetes, akkor kell a távtartó mindenképp, de ha rövid,
akkor lehet, hogy bele sem kap távtartóval. Próbáld ki.)

(#48272) Atke válasza DigitXT (#48271) üzenetére


Atke
senior tag

Logikusan hangzik :)
Gondolom a másik oldalról látszik ha hosszú,és akkor kell alá tenni!?
Köszönöm

(#48273) HUfantom válasza Atke (#48270) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha az eredeti csavatok és távtartok és gap-padok megvannak hozzá akkor mindenképpen javasolnám...
6970esemet 4X szedtem szét elsőre mert nem volt valahogy kerek.
Azok a távtartók általában gappadra vannak belőve és ha megtekered a csavart akkor nem hajlítja a blokk a nyákot. Ha a csavarok be vannak tekerve akkor a memoriák gap paddal, a gpu simán pastával tökéletesen egyenes nyákkal, tökéletesen fekszik a blokkon.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48274) Atke válasza HUfantom (#48273) üzenetére


Atke
senior tag

Megy fel egy hátlap is, amin gyárilag van kialakítva távtartó.
Ezek alá teszem majd műanyag alátéteket, de elsősorban a csonk alá való távtartóra gondoltam, bár köszönöm,ez is új infó volt számomra. Minden gyári rajta, gappad, csavarok,távtartók,alátétek....

(#48275) apollo12


apollo12
veterán

heló erről mit tudtok? érdemes megvenni a 480 ra ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48276) OC válasza Atke (#48272) üzenetére


OC
őstag

Ha ~3mm-től hosszabb, akkor mehet alá.

Nem csak akkor van gond, ha nekiütközik a szemközti lezárónak, hanem akkor is, problémás, ha nagyon "belóg" a blokkba, mert szűkíti a keresztmetszetet teljesen fölöslegesen.

apollo12. Hogy érdemes-e, azt csak Te tudod eldönteni, de a blokk teljesen rendben van. :K

(#48277) Razermazer válasza apollo12 (#48275) üzenetére


Razermazer
őstag

Minden további nélkül, újra fénykorát éli a 480, tehát a beragadt blokkészletek szépen fogynak majd. Nincs vele semmi baj legalább látod légtelenítésnél hogy rohangálnak a bubik. Színezett víznél meg jól mutat vagy uv-s nál is.
Óvatosan kell a csatit beletekerni nehogy roppanjon a plexi, bár ez azért nem lepke**** vastagságú, érzéssel na.
nekem volt kettő is olcsóbban, de el is vitték mint a cukrot, én örültem neki nem úgy mint a 3 darab 285-s blokkommal az már itt ragad rajtam

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48278) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Kérdés , feltétlenül szükséges a hűtősün a vid.kari memóriára?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48279) OC válasza Drizzt01 (#48278) üzenetére


OC
őstag

Nem az.

VGA is válogatja (mennyire van kihajtva fesz. és freki szempontból a mem. chip), de ha tudsz biztosítani megfelelő légáramot a memnél és nem húzod szénné, akkor nem.

(#48280) Seri21 válasza Drizzt01 (#48278) üzenetére


Seri21
tag

Ha gyárilag nincs hűtve a ram a karin és alapfeszen járatod akkor nem.
Enyémen sincs gigabyte 450 gts oc1esem van.

[ Szerkesztve ]

(#48281) Drizzt01


Drizzt01
őstag

MSI R4850-MD1G/OC 1GB GDDR3
Erről a kártyáról lenne szó
Nincs pluszba tuningolva.
A ház oldalán van egy 22 veti

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48282) OC válasza Drizzt01 (#48281) üzenetére


OC
őstag

Menni fog. :K

Majd működés közben megtapizod, aztán ha nagyon "bántja a lelked", akkor rakhatsz rá bordát.

(#48283) Drizzt01 válasza OC (#48282) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi mindenkinek :C :R :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48284) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Réz blokkok+ réz radiátor mellé bekötnék még egy alu radiátort mi történne?Ha jól rémlik a réz és az aluminium nem nagyon szereti egymást..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#48285) python1 válasza HUfantom (#48267) üzenetére


python1
veterán

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! :R
Sokat segítettél már ezzel is,hogy dönthessek vagy,hogy merre induljak ill tegyem fel a kérdéseket.
Még olvasgatom a topikot,hogy jobban belelássak a dolgokba.
Viszont esetleg valami jó boltot linkelhetnétek,ahol informálódhatnék alkatrész árakról.

Egyébként tetszik ennek ellenére is a dolog úgy,hogy belevágok.

Keret rá,nem egyben, nem okoz problémát,mondjuk hosszabb projekt lesz ahogy látom. :U

(#48286) apollo12 válasza python1 (#48285) üzenetére


apollo12
veterán

hát én két helyről szoktam rendelni [link], [link]

és aprón kell jól körül nézni

(#48287) OC válasza DeadMeat (#48284) üzenetére


OC
őstag

Üdv!

Igazából nagyon is szeretik egymást :D

Megfelelő folyadékkal nem lesz gond.

(#48288) Seri21 válasza DeadMeat (#48284) üzenetére


Seri21
tag

Simán mehet. Az autókban is alu a motorblokk és réz a radiátor (már amelyikben).

(#48289) DeadMeat válasza OC (#48287) üzenetére


DeadMeat
veterán

Autóba való fagyálló+ desztvíz kombó? Valami omv-s hűtőfolyadék. Megfelel a célra?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#48290) python1 válasza apollo12 (#48286) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a linkeket! :R

(#48291) OC válasza DeadMeat (#48289) üzenetére


OC
őstag

Igen. Bár én azokat használnám a célra, amelyik kifejezetten a "mixed" rendszerekhez használható.

(#48292) yako


yako
tag

Szevasztok!

Bővítettem a hőleadó felületemen.
Eddig 2db dupla radival ment (21*200; 1.375V BIOSból,1,296V terhelve) 71-74 fokon, most kiegészítettem egy triplával, ugyan azon beállításokkal itt 71-77 fokos a cucc..
Az eredmény látható - sajnos!
Levegősnek nem hiszem, hogy levegős. Sokat járattam, meg forgattam a rendszert, a radiátorok mindenhol egyenletesen melegek.
Az elrendezés nem túl szerencsés, vagy a pumpa nem bírná?
Előre is köszönöm a véleményeket! :R

By Demons Be Driven

(#48293) blasko92 válasza yako (#48292) üzenetére


blasko92
őstag

Vagy a radiátor elrendezéssel van a gond, vagy a prociblokkal.
Újrapasztázás volt? Milyen a blokkod?

(#48294) OC válasza yako (#48292) üzenetére


OC
őstag

Egy rendszer fejlesztése mindig a szűk keresztmetszet meghatározásával kezdődik.

Ha mérnél egy vízhőt, akkor okosabbak lennénk. (hozzáteszem a + radi előtt ezzel kellett volna kezdeni)

(#48295) tajcsi válasza OC (#48268) üzenetére


tajcsi
senior tag

NAmost itt csak az a baj, hogy pont azért vibrál a ház az 500GB-ps F3tól, mert a TJ07 hdd tartóbam a merevlemez oldalai hozzáérnek magához a tartóhoz. Ezért gondoltam azt az U profilos megoldást. Vagy ha nem U profilú akkor háromszög alakú majd később csinálok egy rajzot...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48296) yako válasza blasko92 (#48293) üzenetére


yako
tag

Újrapasztázás volt, Tody féle v3 Extrem a blokk.

OC: Jogos, ez lemaradt. A két duplával 33-35 fokos volt, most 37 körüli, a szobában +/- 1 celsius az eltérés.

By Demons Be Driven

(#48297) OC válasza yako (#48296) üzenetére


OC
őstag

Köszi a vízhőket!

A szendvics-radiknál milyen ventik, milyen fordulatszámon teljesítenek szolgálatot?

Ha leszabályozva hozták az értékeket, akkor próbáld meg feltekerni őket és mérni egyet úgyis.

(#48298) Dr V válasza yako (#48296) üzenetére


Dr V
őstag

Az se mind1, h a házből szívja e azt a kellemes meleg levegőt és melyik radiátorba megy először a meleg víz a prociből. Lehet, h rosszul van ez a része megtervezve és csak melegíted a vizet.

(#48299) yako válasza OC (#48297) üzenetére


yako
tag

Coolink SWiF-1201es ventik, egy Zalman ZM-MFC1-es szabályzó egyik potijára kötve.
Le vannak csavarva (passz a fordulatukra), hisz a hang is lényeges - mondjuk valamiért zörögnek, kattognak a ventik. Feltekerve nyílván jobbak lennének az értékek, de ez most másodlagos.
A lényeg, hogy - hacsak pár fokkal is, de - rosszabbak a hőfokok, mint a két dupla radival.

Dr V: A sorrend: pumpa/tartáy->VGA blokk-> tripla radi->dupla radi->CPU blokk->dupla radi->pumpa/tartáy.
Nyilván, mivel a ház felett van, melegebb levegőt szív/fúj át a radikion, de ez eddig is így volt.

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#48300) OC válasza yako (#48299) üzenetére


OC
őstag

Értem én a lényeget ;)
Azért írtam, hogy tekerd fel a ventiket, mert -bár vannak kételyeim- az is lehet a probléma, hogy a ventik már nem tudják átszellőztetni a kétszer akkora ellenállású hőátadó felületet.

Dr V: Az általad írt dolgok nagyon minimálisan számítanak itt.

tajcsi: Értem. Viszont azért a vezetékek is húzzák a HDD-t, szóval változatlanul nem tartom jó ötletnek a "Shoggy-szendó" ilyen formában történő felhasználását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.