Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) CounterBoci válasza Ghandi (#18994) üzenetére


CounterBoci
senior tag

jó lenne a kupak alsó peremére támaszkodni, de van egy kis gond vele:
[link] 3.0.1-es pont. nemcsak a proci leszorító lenne útban, hanem a perem alul középen ki van könnyítve.

érdekességképpen: datasheetből kiderül, hogy a proc felületének síklapúság tűrése 0,203mm, ami elég komolytalan egy ilyen hőledó felületnek.

KrenAtesz: szerintem jó lesz, mert a víztömeg váltja fel a rézblokk szerepét. nem kell mondanom, hogy a víz jó esetben soha nem fog felmelegedni úgy mint a blokk, amit a másik oldalon teljes erővel hűteni kell emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#19002) KrAt válasza CounterBoci (#19001) üzenetére


KrAt
veterán

Jogos :) Tetszik az ötlet, ha tudok vmiben segíteni, szólj, érdekel a téma :)

(#19003) Ghandi válasza CounterBoci (#19001) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Csak mint magánvéleményt irom hogy azt a procilefogató lemezt szerintem nyugodtam le lehetne venni.A procit ugyis a két kis fül tartja a helyén,nem tud csak ugy elmozdulni,a hütést meg ugysem ahoz fogatod.
Az a kis peremkihagyást én is néztem,de szerintem ha FBS-el dolgozik az ember akkor ez nem olyan nagy probléma :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19004) CounterBoci válasza Ghandi (#19003) üzenetére


CounterBoci
senior tag

igazából nem emlékszem hogy működik a lefogatás, csak ezért meg nem fogom levenni a blokkot. de lehet mégis rászánom magam, mert akkor változna a felállás.

(#19005) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Feltöltés + összeszerelés előtt áll a rendszerem. A paraméterek a következők: műanyagházas LAING DDC, MO-RA 2 hőcserélő, Tody56 féle CPU + GPU blokk HF csatlakozókkal, és 10mm belső, 14mm külső átmérőjű szilikongumi csövek, nagyjából 5m hosszon. A hűtőközeg etanol - víz 1:10 elegy lesz, természetesen deszillált vízzel.

Az érdekelne, hogy mekkora kockázata van egy zárt rendszernek? Én nem akarok tartályozni... Feltöltöm, légtelenítem a rendszert, és összedugom a csövet, majd rögzítem.

Szerintem nincs akkora hőtágulás, hogy a cső rugalmassága, főleg ekkora méretekben, ne tudná követni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19006) Oibacsi válasza 04ahgy (#19005) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha nem akarsz tartályozni, akkor t-line, nekem bejött

(#19007) Ghandi válasza CounterBoci (#19004) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Az a lefogató lemez nem is tudom miért,de elméletileg a procit rögziti a helyére de nem valami erösen.A proci szélein van két kis bemarás és a slotton meg ennek a bemarásnak fülek hogy csak egyféleképpen lehessen berakni a CPUt és ez meg is akadályozza hogy elmozduljon a CPU a helyéröl.A hütöt meg nem ezekhez rögzited hanem külön a proci melett 4csavarral vagy ezzel a hülye intel találmányal a patent szerü szörnyel.Ha rendesen csavarokkal és blackpatel rögzited a blokkot akkor az ugy odafeszit a CPUt a helyére hogy az el nem mozdul
Ja ez csak a 775-ös intel prociknál van igy,de ahogy látom neked az van

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19008) shteer válasza Lucif-R (#18942) üzenetére


shteer
titán

a gép saját belső hőjét fogod ráhúzni a radira...

szvsz ha a fő melegedő pontokat vízzel hűti, nem termel oda be semmi meleget :U

..szerintem jónak tűnik

(#19009) shteer válasza pisti88+ (#18950) üzenetére


shteer
titán

ecet nagyon is reakcióba lép a rézzel :(

..szerintem jónak tűnik

(#19010) TopaMo válasza CounterBoci (#19001) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Csak egy pici javítás, amiről te beszélsz az a "C" bázishoz viszonyított párhuzamossági tűrés!

(#19011) syC


syC
addikt

Megjött a kártyám :U




bocs a képek minőségéért :(

(#19012) Morpheus válasza syC (#19011) üzenetére


Morpheus
tag

wow :D :C

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#19013) fsb1000 válasza 04ahgy (#19005) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Milyen módon akarsz légteleníteni?
(nemrég kitárgyaltul, hogy 50°c hőmérséklet növekedésnél a 10-es cső 10,01-re tágul = 0, a legtöbb rendszerben kevesebbet melegszik a víz, tehát csak kisebb lehet a tágulás.)

(#19014) Macka válasza syC (#19011) üzenetére


Macka
veterán

Milyen blokk van rajta?

(#19015) shteer válasza Macka (#19014) üzenetére


shteer
titán

elvielg az egy evga hydro copper 18 :) de nem hasonlít a gyári képekhez

szerk: sztem ez a blokk

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19016) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Szerintetek egy tripla radira jó lehet 3 db Scythe Ultra Kaze 1000rpm-es venti?:B

Üdv.: Delta-Laca

(#19017) Macka válasza shteer (#19015) üzenetére


Macka
veterán

Kíváncsi vagyok,hogy ez jobb, vagy az EK-m?

(#19018) syC válasza shteer (#19015) üzenetére


syC
addikt

Hát igen, először is ugyebár ez szürke, és nem réz színű ... átbaßtak :C

(#19019) shteer válasza Macka (#19017) üzenetére


shteer
titán

nem hinném, h lényeges különbség lenne - inkább csak drágább :D

Delta-Laca: jó :K

..szerintem jónak tűnik

(#19020) syC válasza shteer (#19019) üzenetére


syC
addikt

Nincs semmise írva a blokk-ra :(

(#19021) syC válasza syC (#19020) üzenetére


syC
addikt

Azthiszem rájöttem. Ez egy gx2 black pearl :P

(#19022) shteer válasza syC (#19021) üzenetére


shteer
titán

valóban :K úgy vetted meg h azt se tudtad mi az? :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#19023) syC válasza shteer (#19022) üzenetére


syC
addikt

Elvileg tudtam mit veszek, csak nem azt kaptam. :(

(#19024) shteer válasza syC (#19023) üzenetére


shteer
titán

nem biztos h rosszabbul jártál, ha valóban nem olcsóbb a bp mint amennyiért vetted

..szerintem jónak tűnik

(#19025) syC válasza shteer (#19024) üzenetére


syC
addikt

Olcsóbban vettem, az nem vitás :) Most mondja Vino, hogy sok hőt termel és lehet kevés lesz neki a tripla radi. Féljek? :U

(#19026) shteer válasza syC (#19025) üzenetére


shteer
titán

sztem csak gyanakodj :) majd a gyakorlat megmutatja - ha kevésnek találod, bővítesz vhogy

..szerintem jónak tűnik

(#19027) syC válasza shteer (#19026) üzenetére


syC
addikt

Mondjuk még egy dupla radi elfér a házban :U Deakkor előtte teszt. Más úgysincs a rendszeren csak a vga és a proci.

(#19028) fsb1000 válasza syC (#19025) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elöször a radin átmenő "légáromot" próbáld megnövelni, ha nem zavar a zaj.
Nagyon sokat számíthat, akár 30-40%-os hőleadás növekményt is is azonos dT esetén.

(#19029) Macka válasza syC (#19025) üzenetére


Macka
veterán

Ezért van nekem egy Black Ice GTX 360+Nexxxos Extreme dual.

(#19030) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Q6600hoz, milyen vízhűtést ajánlotok, ami olcsó?
esetleg egy 9800gtx+-ra is?
mennyibe lehet kihozni ezekre a lehető legolcsóbb vízhűtést?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19031) shteer válasza z0d1AK (#19030) üzenetére


shteer
titán

q6600 + 9800GTX és ehhez olcsó víz? felejtős :)
ezekhez még a jó léghűtés sem olcsó

erre a rendszerre egy jó víz ~50k

a legolcsóbb vizet úgy lehet megépíteni, hogy csinál(tat)sz blokkokat, szerezl egy bontott radit és veszel egy szivattyút

..szerintem jónak tűnik

(#19032) syC válasza z0d1AK (#19030) üzenetére


syC
addikt

50k sztem az alja :) De persze ez sokmindentől is függ. Ne vedd készpénznek.

mod: shteer: megelőztél :C

[ Szerkesztve ]

(#19033) z0d1AK válasza shteer (#19031) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát akk lehet felejtős...
és mennyire hatásos egyébként a léghűtéshez képest a víz?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19034) shteer válasza z0d1AK (#19033) üzenetére


shteer
titán

léghűtésem rég volt, abból sose minőségi

teljesítményben jópár fok (relatív) hangban verhetetlen és mindent lehet vele hűteni

..szerintem jónak tűnik

(#19035) Macka válasza shteer (#19031) üzenetére


Macka
veterán

Anno a Q6600-om volt Prime small FFT alatt 60 fok load 1.4 volton, 3.8 Ghz körül. Alacsony VID-es,nagyon melegedős fajta volt.

(#19036) syC válasza Macka (#19035) üzenetére


syC
addikt

Az szép kis kvad :)

Szóval egy tripla radi 3 ventivel nem lenne elég a gx2 meg egy wolfi lehűtéséhez? :U

(#19037) shteer válasza syC (#19036) üzenetére


shteer
titán

ilyet sztem snki sem mondott. nem vagyunk mi uri gellerek :D tudod, gyakorlat ;)

vagy fsb1000 kolléga kiszámolja Balikával együttműködve :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19038) syC válasza shteer (#19037) üzenetére


syC
addikt

:C jólvan, a majdmeglátjuk mutatvány sajnos csak jövő héten lehetséges :(

(#19039) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Teljesen új tagként érdeklődöm itt és elnézést ha nem sokat (100-200 hozzászólást) olvastam vissza, de nem találtam meg a választ.
Csendes gépet szeretnék, nem feltétlenül tuninggal. Proci: valami 4 magos, VGA pl. gyári vízhűtéses GTX 280 ([link])
Alaplap x48T, de ez gondolom most indifferens, hacsak nem akarok vízhűtéses ramokat, mert a táp+1db házventi, kiviszi már a keletkezett alaplapi, ram és hdd hőt.
Szóval, 1 proci+1VGA hűtésére, a zajcsökkentésre koncentrálva, milyen gyári vízhűtést ajánlotok?
Ezek a házba épített hűtések ugye gyengék és hangosak?
[link]
[link]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19040) shteer válasza VGYke (#19039) üzenetére


shteer
titán

igen, ezeket felejtsd el :K

jófajta triplaradi halk ventikkel, megbízható szivattyú (laing), jobb cpu blokk és az általad említett vga (vagy normál vga + külön fullcover blokk), highflow csövezés + csatik

..szerintem jónak tűnik

(#19041) syC válasza VGYke (#19039) üzenetére


syC
addikt

Elősször is, az én véleményemre ne adjál sokat, mert hozzád hasonlóan eléggé szűz vagyok a témában, de szerintem nem érdemes ilyen előre legyártott rendszereket venni, mert amennyit elkérnek értük, abból már egy elég klafa rendszert tudsz saját magad létrehozni, a hozzá járó "fúrás-faragásról" meg nem is beszélve :)

mod: shteer: már megint :)

[ Szerkesztve ]

(#19042) fsb1000 válasza shteer (#19031) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hmm.. én ma már úgy gondolom, olcsóbb megvenni egy használt CPU blokkot, mint csináltatni. A réz ára felment, a "vastag" plexi vagy eltaryt drága.
Arról nem is beszélve hogyha valami mikrostruktúrát szeretnénk, akkor azt kevesen és csak drágán tudják megmunkálni.
Sok-sok pénzért nem biztos, hogy jobb blokkot tudnánk tervezni+készíttetni, mint akár a hazai gyártású Tody féle.

(#19043) fsb1000 válasza z0d1AK (#19033) üzenetére


fsb1000
nagyúr

z0d1AK:
Én még mindig léghűtés párti vagyok...
Ha nincs nagy teljesítményű VGA a rendszerben, akkor csak a CPU-t olcsóbban és talán vizzel azonosan halkan is lehet léggel hűteni. Általában a HDD a leghangosabb, azt meg ugyanúgy lehet halkítani mint viz esetén.
Nincs macera: max évenként, félévenként kell cserélni a ventit a CPU-n vagy a házon, ha zajosodik. (500rpm-en nem szokott) Jól szellező ház + brutál hőcsőves CPU léghűtő szerintem ésszerübb megoldás, mint egy kompakt vagy gyengusz vízhűtés.

Ezzel szemben a víz "ereje" vitathatlan. Egy másik dimenzió a léghűtéshez képest.
Csak pénz és hely kérdése, hogy a CPU kupakhőmérsékletét egyre közelebb vigyük a környezeti hőmérséklethez. Mindezt csendesen.
Olyan hőtermelő alkatrészekkel (++tuning) is, amiket a kereskedelemben kapható léghűtők nem vagy csak erős kompromisszumokkal tudnának valamelyest hűteni.

Nem utolsó sorban szép és lehet egy hobby tárgya is a vizhűtés építgetés.
Úgy gondolom sok esetben a vízhűtés beszerzése, üzemeltetése nem műszaki indokok alapján történik.
Része lehet az egyén kiteljesedésének és tárgya a birtoklási vágynak vagy eszköze az átlagostól való eltérésnek.
Rövidebben: státuszszimbólum is.
De ez igy van jól. Én ajánlom, ha van rá elég pénz és türelem.

(#19044) fsb1000 válasza shteer (#19037) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... nehéz lenne számolni.
De tapasztalatból is mondthatom, hogy egy közepes tripla is megbirkozik 400W-tal, ha a rendszerben elég nagy a térfogatáram.
Legfeljebb nem 10, hanem 15-20°C különbség lesz a környezet és vizhőfok között.
Szerintem ez az egyik legjobb tripla radiátor: [PA 120.3]
1GPM felett 200-600W eldiszcipálására képes légszállítástól függően.

(#19045) shteer válasza fsb1000 (#19042) üzenetére


shteer
titán

ebben egyetértek. a készíttetést megfelelő kapcsolatokra alapozva lehet csak olcsón megcsinálni vagy elég nagy mennyiségben - ami megint nem illik a képbe

nekem van 2 blokkom ami jobb tud lenni todyénál, csak lefogatóm nincs hozzá :DDD

a kiszámolás csak poén volt, de radiból akor jót választottam ;]

..szerintem jónak tűnik

(#19046) z0d1AK válasza fsb1000 (#19043) üzenetére


z0d1AK
veterán

jólesz akkor az olcsóbb léghűtés is majdXD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19047) shteer válasza z0d1AK (#19046) üzenetére


shteer
titán

nem szabad ilyen könnyen feladni, sztem kevesen vagyunk akik egyben vettük a vízhűtést

..szerintem jónak tűnik

(#19048) Lucif-R válasza shteer (#19047) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nekem olyan 3-4hónapos beszerezgetés volt :D elolva emellett olyan 5hónap tervezgetés és kivitlezés :) de most olyan jó ránézni a gépre... no meg a 42°C-os 3,4 C2D-re ( 2óra prime után) :U Ja és a csend... leírhatalan... illetve lesz amint meglesz a 640es F1-es vinyóm bekerülnek a vinyók a blokkba.

Amúgy a vízhűtéshez az fsb által lentebb leírt dolgokon kívül én még csatolnék olyat hogy mazohizmus :U és barkácsszellem :U

Soha nincs kész és soha sem olcsó... időt vesz el az életedből és dellát a tárcádból :DDD ( =nő ) de mindent megér a megelégedetség és az alacson számok ( ~nő ).

(#19049) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Kérdés: létezik 5.25ös helyre illeszthető fém falu tartály? :U

Néztem aquán, de nem találtam :(

Eni ájdii? :U

(#19050) shteer válasza syC (#19049) üzenetére


shteer
titán

ennek fém fala van - csak az eleje plexi :DDD

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.