Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) adamka16 válasza Delta-Laca (#30000) üzenetére


adamka16
őstag

jó a sejtésed. mikor a blokkomat forrasztottam, akkor sosavval marattam le, hogy az ón hamarabb hozzákössön a rézhez!

(#30002) Tikakukac válasza Delta-Laca (#30000) üzenetére


Tikakukac
titán

Tömény sósav valószínűleg igen, de 20%-os háztartási nem lehet gond. A sírköveken a mohás és mifenés részeket is ezzel szokták pucolni, hiába van mészkőből, enyhe oldat jó tisztításra is :K
Szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30003) fsb1000 válasza Delta-Laca (#30000) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Dehogynem... de a mosás rövid ideje alatt nem marja szét, nem lukasztja ki, utána meg jól át kell öblíteni, hogy nem maradjon benne.

(#30004) Tomi_Sci válasza Delta-Laca (#30000) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Háztartási sósav hosszabb idő alatt sem tesz benne semmilyen kárt (csak belsőleg történő használatra), azért sebészeti sósavval már sikerült elérnem hogy a 3. kimosás (sterimob) után rárakott csövet megmarta.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#30005) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

"A sósav erős egyértékű sav; a negatív standardpotenciálú fémeket hidrogénfejlődés közben feloldja és kloridokká alakítja át, a pozitív standardpotenciálú fémekkel (pl.: réz) nem lép reakcióba" (wiki a barátnőm:DDD)

Köszi a válaszokat, akkor ha legközelebb takarítani kell, akkor be fogom vetni:R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#30006) fsb1000 válasza Delta-Laca (#30005) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kérdezd mán' meg a (szőke) barátnőd, hogy a sósav mit csinál a forrasztásokkal...

Ettől még használható radi tisztitásra.

(#30007) adamka16 válasza fsb1000 (#30006) üzenetére


adamka16
őstag

na ja, a fórasztásokat kicsit ette nálam a radiátornál...

(#30008) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek fel lehet húzni 12/8 as csövet egy Laing DDC csonkjára?

(#30009) Delta-Laca válasza fsb1000 (#30006) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát igen, elíg szűűke, beztos sok vót a hákettűókettű:DDD

Na ebben nem voltam tuti, nem akartam nyakon önteni, de megnyugodtam:D

Üdv.: Delta-Laca

(#30010) adamka16 válasza danati (#30008) üzenetére


adamka16
őstag

nekem 13/10-es nagyon könnyen ráment, de sztem ha kellően felmelegíted és nem annyira kemény a fala akkor lazán rá kell menjen.

(#30011) Tikakukac válasza danati (#30008) üzenetére


Tikakukac
titán

Felmegy rá, de némi síkosítás és melegítés mindenképp kelleni fog :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30012) FID válasza danati (#30008) üzenetére


FID
őstag

Én be vizeztem a csövet belül és közben hajszárítóval melegítettem. Nehezen de rámegy ha jól táguló csövet használsz.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30013) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ha a pumpa a tartályba nyomná a vizet és nem abból szívná, lehet-e belőle gond?
Gondolok itt arra hogy felhabosodna a víz, kinyomná a tartályból, nem kapna rá a pumpa, vagy nem menne végig a rendszerben.

(#30014) jones965 válasza Erdei88 (#30013) üzenetére


jones965
Modder

Értelme = 0

-és hogyan töltenéd fel ?

[ Szerkesztve ]

(#30015) shteer válasza Erdei88 (#30013) üzenetére


shteer
titán

eszedbe se jusson

..szerintem jónak tűnik

(#30017) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Talán itt jobb helye lesz, mint az apróban. Ínyenceknek, kísérletezőknek eladó:

[link] [link]

A lefogató LGA775-ös, ajánlatokat privátban.

(#30018) losi73


losi73
senior tag

üdv érdeklödnék akad e valaki aki holnap napközben némi pénz magért ki épitene a meglévö vizhütésemböl egy videokarit majd ujra összerakná és beüzemelné? ja pesten a 14 kerületben. :R ja privit irjon.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#30019) OC válasza CounterBoci (#30017) üzenetére


OC
őstag

Belső felépítésről nem sok kép van.

Jut eszembe cpu blokk: Lassan, de biztosan közeledik az EK Water Supreme High Flow

(#30020) nebancsa válasza CounterBoci (#30017) üzenetére


nebancsa
senior tag

Gratula hozzá! :R :R :R
Régebben nagy gyártok is "kísérleteztek" ezen az elven működő blokkal. Szerintem a felfogatás maceráságával, és nehezen kivitelezhetősége miatt nem terjedt el ez a típus. Akkor még az is gondot okozott hogy nem minden procin volt fém kupak, és a nyák is hajlamos volt "elázni".
Talán még jobb hatásfokot lehetne elérni ha középen áramlana be a víz, nagyobb felületen érintkezne a processzorral, és valami hővezető szigetelést használnál, így a blokk is szerepet vállalna a hűtésbe.

Mindenesetre azért megrovásba részesülsz, hogy a házipálinkát vízzel hígítód :P
Ha leengeded nem kiburítani, újra kell hasznosítani... ;]

(#30021) CounterBoci válasza OC (#30019) üzenetére


CounterBoci
senior tag

linkek?

(#30022) OC válasza CounterBoci (#30021) üzenetére


OC
őstag

Bocsi, elnéztem.

Mert láttam a blokkod, aztán alatta meg csak a képet néztem, amin egy talppal is rendelkező blokk volt.
Azt hittem, az egy másik verzió, de most látom, hogy az TT.
Sorry. :B

(#30023) fsb1000 válasza CounterBoci (#30017) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnálom, hogy el kell adjad...

Egyébként még mindig Sgorral értek egyet: Az '"O" gyűrűt ki kellet volna próbálni.
Talán nagyobb felület maradna és a biztonság sem csökkenne.

És nem utolsó sorban átlag user is fel tudná szerelni.

(#30024) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#30023) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a közvetlen procihűtés mennyivel lehet jobb, mint a "sima" talpas? És mennyivel macerásíbb szerelni? Megéri ilyenben gondolkodni, vagy nemigazán?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30025) danati válasza TESCO-Zsömle (#30024) üzenetére


danati
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék. :)

(#30026) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#30024) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom...
A szigetelés miatt problémás.
A hőátadás ugyan közvetlen, de egy sik felülettel érintkezik a víz.

A hagyományos blokkokban bedig strukturált felülettel, amely akár 3x akkora is lehet. (lásd kockacukor vs teniszpálya esete)
De a hagyományos blokkoknál van egy megkerülhetetlen hőlépcső, amit a paszta illetve a két fém felülete jelent.

Ha a CPU gyártó olyan tokozást is csinálna, ahol vizhűtésre alkalmas lenne a IHS felülete, (mint pl. a tody blokkok egyszerű de hatásos "hornyolása") akkor egyértelmű lenne az ilyen megoldás előnye.
Akár 5 fokot is nyerhetnénk.

Persze az IHS-en belüli hőlépcső nem megkerülhető, mert ott is van valamilyen anyag a külső "fémház" és a hűtendő alktrészek között.
Ez a dT általában több, mint ami a blokk és a CPU között van.

(#30027) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ilyen kéne a CPU-k felületére: [link]

(#30028) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#30026) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Láttam már embereket IHS-t leszedne, nem is tűnik bonyolultnak a dolog. Kérdés, hogy vissza lehet-e rakni?? Mert akkor lehetne csinál(tat)ni megfelelő IHS-t. Más kérdés, hogy vajon érdemes-e visszarakni az IHS-t, ha már egyszer leszedtük? (tekintsünk most el a leszorítási nehézségektől)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30030) CounterBoci válasza TESCO-Zsömle (#30028) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Akkor már egy olyan blokk legyen aminek a talpa az IHS méretére van gyártva, és minden meg van oldva. Fölösleges lenne visszaragasztani, mert úgyis a lefogató nyomná rendesen a helyére. Kérdés, hogy a magra nyomást fejt ki az IHS, vagy azért van a perem körbe hogy ne nyomja, és valami paszta adja át a hőt. Ezzel a formával amilyen az IHS le se lehet sarkazni a magot, bolondbiztos. Ezt megcsinálom :DDD Mekkora ötletet adtatok.

(#30031) CounterBoci válasza fsb1000 (#30023) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Selejtezek m már nem férek a zagyiktól itthon. Én ezt már úgysem fogom használni egyébként.

Legyen karácsony: aki kísérletezni akar, a postaköltségért cserébe elküldöm. Nincs itt baj a szigeteléssel, csak szilikonpaszta kell a szélei alá és kész.

[ Szerkesztve ]

(#30032) fsb1000 válasza CounterBoci (#30030) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az IHS leszedés tényleg jó ötletnek tünok igy elsőre..
Kiváncsi vagyok hogy sikerül megcsinálnod.

Mondjuk nem egy piacklépes megoldás, mert én se tenném, kivéve ha valami extrém tuning megoldásra kéne.

Átlag tuningosnak egyszerübbnek tünik nitrogént önteni a procira, mint szétbarkácsolni.

(#30033) TESCO-Zsömle válasza CounterBoci (#30030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az IHS a magra nem fejt ki nyomást, a lefogató által szorított perem felfekszik körbe a nyák-ra. Ezért van az, hogy az IHS leszedtével nem működik a foglalat, de ha vágunk a közepére egy lyukat és csak a peremet tesszük vissza, akkor igen. Maga az IHS és a proci közt nem ragasztó, vagy paszta van, hanem forraszanyag, melynek olvadáspontja nagyon közel esik a proci elhalálozásához szökséges hőfokhoz (kb 140°C, ha jól emlékszem), ezért is macerás eltávolítani az IHS-t a proci megölése nélkül.

A rendszer lényege, hogy tulajdonképpen a magokat nem éri mechanikai terhelés, mivel az IHS a nyákot (és azon keresztül a foglalatot) nyomja, a hűtés pedig az IHS-t. Másik "probléma", ha 2 proci van az IHS alatt (Intel D és C2Q széria), mert ott előfordulhat, hogy a procik közt is van fizikai eltérés (a tetejeik nincsenek síkban).

Ha a hűtés a magokat terheli, minden felfogatásnál és hűtőt érő terhelés-változásnál megtörténhet a baj, és eltörhet a proci. A hővezető-pasztáknak nyomás kell, hogy terüljenek, és hogy megfelelően működjenek. Ezért is van forraszanyag az IHS és a proci között. Annak nem kell nyomás, kitölti a fennmaradó helyet. Viszont ezt a kitöltési folyamatot nem lehet kontrollálni. A procira annyi forraszanyagot küldenek, hogy biztosan beleférjen a nyák és az IHS közé, és biztosan ne zárja rövidre a kondikat. Az IHS-sel való érintkezés mértéke kvázi lutri.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30034) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#30033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezek az ismert buktatók.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30035) johniee válasza CounterBoci (#30031) üzenetére


johniee
senior tag

bacsis biztos vállalkozna rá :DDD de Bagira01 is csinált már ilyet :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#30036) FID


FID
őstag

A piroska szörpön és a b nőm használt tamponjának a vizbe ásztatása nélkü :Y l h tudnék piros folyadékot szerezni? Van fagy állóból ilyen? Ötletek? :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30037) fsb1000 válasza FID (#30036) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, van piros fagyálló (FEBI), de legalÁBB 1:5 - 1:4 arányban kell higítani, hogy erős szine legyen.

(#30038) OC válasza FID (#30036) üzenetére


OC
őstag

(#30039) Erdei88 válasza FID (#30036) üzenetére


Erdei88
veterán

(#30040) Erdei88 válasza jones965 (#30014) üzenetére


Erdei88
veterán

1,2.
Szerintem ő is így csinálta meg. De nem vagyok benne biztos mert nem tudom, hogy D5nél melyik be és a kimenet.

(#30041) nebancsa válasza FID (#30036) üzenetére


nebancsa
senior tag

Céklalé, azt jó van... :D

(#30042) Erdei88


Erdei88
veterán

Aki eddig vízen gondolkozott, az lesse meg ezt és dobja ki a léghűtését.

(#30043) fsb1000 válasza Erdei88 (#30042) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miért?

(#30044) Joshi válasza Erdei88 (#30042) üzenetére


Joshi
titán

Szó se róla szép tuning eredmény, de a hőfokok közel se olyan jók ahogy te gondolod. Terheld a VGA-t is párhuzamosan a CPU-val, ja és minderről dobj egy ugyan ilyen képet nyáron is 25-28 C°-os szobában, na akkor már nem lenne olyan rossz eredmény. Mondjuk nekem még soha nem volt 60 C°-os a procim igaz hogy 4.2Ghz-em se volt még és talán nem is lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30045) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mivel két topikba is beleférne de inkább ehhez van köze tanácsot kérek. A radimra keresek ventiket. Eddig a 12-es Arctic Coolingokat néztem jó árban van 6 év garival, meg 12-es illetve 14-es Yate Loonokat, a kisebbikről nagyon sok jót hallottam és olvastam az AC-vel egyetemben. Egy oldalra felfér 4 darab is belőlük és lassan meg kell vennem őket mert le kell gyártanom a konzoljukat. Ötletek, tapasztalatok esetleg valakinek ezekről?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30046) Erdei88 válasza Joshi (#30044) üzenetére


Erdei88
veterán

A vga-t miért terheljem? :U

Neked mi lenne a megfelelő hőmérséklet ennél a procinál és órajelnél?
Neked milyen procid van?

(#30047) Joshi válasza Erdei88 (#30046) üzenetére


Joshi
titán

A vga-t miért terheljem?

Ezek szerint a vga nincs vízzel hűtve, tehát nem befolyásolja a víz hőmérsékletét. :D

Lehet hogy elhamarkodottan válaszoltam mert mostanában nem volt Inteles gépem és lehet hogy a 60 C° az Intelnél még jónak mondható, de AMD-nél nem igazán nevezhető annak. Ne érts félre, nem akartalak lehúzni de ilyen hőmérséklet azért léggel is elérhető ~20 C°-os szobában. :U

(#30048) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Valaki meg tudja mondani, hogy kb hány deci lötyi fér bele egy noise isolatorba?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#30049) Shkiz0 válasza Joshi (#30047) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Simán jónak mondható, mivel ezek a procik (I7 920) 130W-os TDP-vel rendelkeznek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#30050) danati válasza Shkiz0 (#30049) üzenetére


danati
senior tag

Ez igaz csakhogy az én procim is megeszi a 140 wattot mégse megy 45 fok fölé.

Bár az enyém csak 2 magos és tudtommal a 4 magosok jobban melegednek. Főleg hogy ez a proci D0-ás ami nagyon melegszik, viszont cserébe kiválóan tuningolható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.