Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48452) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nos. szeretném összeszerelni a rendszert egy teszt erejéig. Mivel eddig ilyet még nem csináltam, lenne pár kérdésem:

-meddig kell mosni az alkatrészeket ecetes vízzel és ez milyen arányú keverék legyen?

-egyelőre a cuccba desztilált vizet tennék meg alkoholt /mondjuk, 10% alkohol 90% desztivíz/ ettől ugye nem lesz baja a cuccnak. Namost, ha később ebbe a löttybe tennék mondjuk valvolin korróziógátlót, akkor nem lenne -e cirkusz, mármint alkohol+valvolin? Továbbá valahol olvastam a fórumban de nem találom, hogy van valamilyen folyadék ami segíti a hőleadást (?) ezt is tennék később bele, de most egyelőre a teszt erejéig alkohol+desztiviz lenne...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48453) Drizzt01 válasza OC (#48451) üzenetére


Drizzt01
őstag

hol és mennyi?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48454) Drizzt01


Drizzt01
őstag

de ez csak referencia kártyára jó , nem?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48455) blasko92 válasza tajcsi (#48452) üzenetére


blasko92
őstag

Addig mosd, amíg a blokkok tiszták nem lesznek (ha van rajtuk lerakódás/korrózió, akkor azok, esetleg fogkefével is lehet súrolni a blokkokat), utána többször mosd át tiszta vízzel (itt pedig a desztvíz jobb mint a csapvíz, mivel száradás után nem marad utána vízkő/egyéb más szennyeződés)

Nekem simán desztvíz+alkohol van a rendszerben, semmi más adalék, és nem korrodálja a blokkokat, lassan már 5 hónapja használom.
Én ebbe az egyvelegbe nem kevernék más löttyöket.

Szerk.: Ezeknek a pumpáknak nem kell kenés, az egyetlen csúszó alkatrész benne egy kerámia bimbó. Semmi baja nem lesz a natúr desztvíztől, az alkohol az élet kialakulása miatt kell (ugye meleg víz, kevés fény, algásodás....)

[ Szerkesztve ]

(#48456) tajcsi válasza blasko92 (#48455) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szeretném, h majd valami kenne egy kicsit a D5öt, azért gondoltam valami másra is. Esetleg ha csaka teszt erejéig desztilált vizzel menne a cucc abbol baj lenne?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48457) HUfantom válasza tajcsi (#48452) üzenetére


HUfantom
őstag

-egyelőre a cuccba desztilált vizet tennék meg alkoholt /mondjuk, 10% alkohol 90% desztivíz/ ettől ugye nem lesz baja a cuccnak. Namost, ha később ebbe a löttybe tennék mondjuk valvolin korróziógátlót, akkor nem lenne -e cirkusz, mármint alkohol+valvolin? Továbbá valahol olvastam a fórumban de nem találom, hogy van valamilyen folyadék ami segíti a hőleadást (?) ezt is tennék később bele, de most egyelőre a teszt erejéig alkohol+desztiviz lenne...
Mérnökök egyik nagyszerű aranyszabálya: ha működik ne piszkáld.
Jön az okos gyerek, hogy hát neki van papírja ő szétszedi azt a rendszert. Mondom nekem meg diplomám van és eltöröm a kezed, ha hozzányúlsz...

Ha működik és elégedett vagy vele akkor nem szabad bántani. Ha nem jó vagy valami baja van akkor fotózz és kérdezz itt, így megspórolhatsz egy teljes szétszedés takarítás mizériát.

-meddig kell mosni az alkatrészeket ecetes vízzel és ez milyen arányú keverék legyen?
Arra figyelj hogy ha van seb a kezeden / pl én rágom a körmöm / akkor azt fáj az ecettől.
Amíg jön belőle kosz addig mindenképp érdemes járatni. Mosógépeknél szoktak egy full mosás csinálni ecettel és szép csillogó lesz utána a dob meg a fűtőszál.

Amit szét lehet szedni azt szét kell szedni és pucolni
Blokkok, pumpák....
Csunya -- >> Szép
Csunya --->>> szép
Amit meg nem lehet szétszedni.
Pl.: Radiátor...
Azokat meg egy kis körbe rakni és úgy takarítani.
Én így csináltam. De még a pumpa sem kell mindig...
Mondjuk egy mora takarításnál nem árt mert nem kell kézzel jógázni meg tajcsizni vele. Így biztosan mindenhova elérjen az ecet. Meg is lehet állítani egy kicsit, hogy jobban hasson.
Mora Üresen 6 kg tele vízzel közel 8 kg és sokáig kell döntögetni mire kézzel fel tudod tölteni...

Szeretném, h majd valami kenne egy kicsit a D5öt
Ez mintha egy kicsit túl nagyra fújnák. Van egy rúd végén egy kerámia golyó amin forog egy alul fém felül kemény műanyag propeller. Az egész úszik a "vízben". Még a forgó alkatrész és a rúd között is ott van folyadék így még könnyebb a siklás. Ez nem a régi szénkefés elektromos motor aminél a kefét kellett cserélni vagy olajat után tölteni itt egyik sem kell. Ezeket 4-5 év folyamatos menésre tervezték. Az kb majdnem 10 év, de még akkor is napi 12 órát használod a gépet. Ez nem hiszem, hogy emiatt kísérletezni kéne hogy a vizet tönkretedd.
A DDC és a D5 forgó része jó egymásba így max majd 6-7 év múlva veszel egy DDC-t 3000.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48458) tajcsi válasza HUfantom (#48457) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mivel súlyzózok a 6kg nem gond :D az viszont nagyobb gond hogy belázasodtam és most csak elmélkedés marad. Nekem egy Phobya s1155 CPU blokkom van nem tudom hogyan lehet szészedni. ECETES viz az hány százalékos keverék legyen?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48459) Sky D. válasza tajcsi (#48456) üzenetére


Sky D.
tag

Nem lesz semmi baj, ugyan is hogy pontosak legyünk, a Laing rendszerekben maga víz a szolgál kenő és hűtő szerepet a motorban.
Képzeld el:
A forgó rész lebeg a mágneses mező közepén.
A kerámia gömb és a forgó rész közötti pár mikronos rést, a víz tölt ki mint kenő folyadék.

A pumpán belüli fém belső tálka amiben a forgó rész lebeg, adja le a körülötte lévö tekercsek által gerjesztett hőt .... Így a benne áramló folyadék egyúttal hűti, és keni is a az alkatrészeket.

NA ezt jól megaszontdtam :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48460) tajcsi válasza Sky D. (#48459) üzenetére


tajcsi
senior tag

De még mindig nem kaptam választ tiszta ecettel mossam ki vagy mondjuk lehet "étkezési" ecet+ víz ha igen hány %-os legyen...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48461) blasko92 válasza Sky D. (#48459) üzenetére


blasko92
őstag

Pontosan, a víz egy vékony filmréteget hoz létre a két felület között, így könnyebben siklik a rotor.

(#48462) HUfantom válasza tajcsi (#48458) üzenetére


HUfantom
őstag

jobbulást.

Én sem a súllyal van gondom hanem hogy 42X36X6cm a mérete. Rajta vannak a csövek amikben mozog a víz. A 6 kg súly meg egy fogantyú + 2 bumszli a végén :)

Én mostanihoz 1 liter víz meg 1 liter 20%-os ecetet fogok használni. A Mora magától elnyel 1 litert.

Sky D.

Ja ezt most jól megaszontad :C :C

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48463) tajcsi válasza HUfantom (#48462) üzenetére


tajcsi
senior tag

Étkezési ecetet? Nemtudom, hogy mást tudnék e szerezni azért kérdezem, nem salátának szánom a cuccot de ez van...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48464) HUfantom válasza tajcsi (#48463) üzenetére


HUfantom
őstag

Azért mert nem öl meg még jól tudsz vele tisztítani.

alma meg körte ecetet inkább ne... :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48465) tajcsi válasza HUfantom (#48464) üzenetére


tajcsi
senior tag

Aha persze itt ilyen nincs :D Egyszerű étkezési ecet max az amit tudok szerezni vagy valami vízkőoldót :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48466) HUfantom válasza tajcsi (#48465) üzenetére


HUfantom
őstag

Fenéket nincs csak a címke más.

Anyukák inkább 10%ost szoktak használni a salátához..

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48467) blasko92 válasza tajcsi (#48465) üzenetére


blasko92
őstag

Ecet, és ecetsav-eszencia között az előállításban van különbség.
A felhasználási terület kb. ugyan az.

Jó, azért ne almabor ecetet használj :D

(#48468) tajcsi válasza HUfantom (#48466) üzenetére


tajcsi
senior tag

Majd akkor 80dl viz+20dl étkezési ecet lesz. Nem, itt horvátoknál ilyen nincs. Van 80 százalékos tiszta ecetsav de most nem tudok kimoccanni otthonról...uh ha lesz erőm akk majd nekilátok...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48469) HUfantom válasza tajcsi (#48468) üzenetére


HUfantom
őstag

na az is teljesen jó...
Ha van 80%os eceted, akkor a 20:80as aránynál, az 16% lesz.

ugye a 80dl meg 20dl az 10 Liter talán egy kicsit sok annyit előállítani :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48470) Sky D. válasza HUfantom (#48462) üzenetére


Sky D.
tag

Viszont Idézlek :
A DDC és a D5 forgó része jó egymásba így max majd 6-7 év múlva veszel egy DDC-t 3000.

SAJNOS NINCS IGAZAD. Én egy D5- ös gazdája vagyok , és vettem az apróról egy DDC forgórészt tartalékba, ha nagyon elkoszolódna a gyári, és nem , nem kompatibilisek sajnos , sőt még a gumi gyűrű tömítés sem jó:( a DDC-böl a D% be.
Kb a 20-30%-al kevesebb anyag van a DDC ben mint a D5 ben. Értem ez alatt a forgó részt és a gumi gyűrűt .... a többit nem tudom , de van egy olyan sejtésem hogy a többi alkatrésznél is ez a helyzet ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48471) Sky D. válasza tajcsi (#48468) üzenetére


Sky D.
tag

De figyelj oda, én 3-4 napig 20 %-os ecetet járattam a rendszerbe utánna 3-4 napot citrom savas vizet a rendszerben, és meglett az eredménye.

Ja és úgy 3-4 órát hideg zsír oldó is keresztül ment rajta ...
Tisztának tiszta lett, de Lehet forrasztanom kell majd a radit :(

Ez van

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48472) Weareus válasza Sky D. (#48471) üzenetére


Weareus
addikt

Nem olvastam vissza igazán a topikot - tehát nem akarnék beleszólni túlzottan -, de legyen szabad megjegyeznem, hogy egy pc vízhűtéses rendszerben nagy valószínűséggel több helyen előfordul réz alkatrész.
A réz és az ecet szeretnek egymással reagálni, általában az ecet "győz", vagyis oldja a rezet, miközben réz-acetát keletkezik. (Ezért nem használunk pl. réz üstöt, több mérgezés is előfordult vele régen...)

Gondolom, ilyet senki nem akar? (PC-be sem..., ha nem is mérgezés, de oldódás... :N )

Használt rendszerek tisztítása kapcsán jöhetett szóba a dolog - gondolom: :F vízkőoldás -, erről a részről rendben is volna, de talán szerencsésebb dolog külön vizkőmentesíteni az érintett alkatrészt (pl. autóradi, használt radi, tartály, stb.) és utána alaposan átöblíteni deszt. vízzel, majd később ráaggatni a blokkot, és a többi részt.

Tipp: Állandó, keringő elegynek a deszt. víz + etil-alkohol az egyik legjobb kombó, az elegy kb. 13-15%-os legyen etanolra nézve (térfogatszázalékban kifejezve ~ Malligand-fok).
Ha magad készíted az elegyet, akkor célszerű a térfogatszázalékot (V/V%) átváltani tömegszázalékra (m/m%), mert a súly - általában - pontosabban mérhető, mint a térfogat.
Ehhez vannak átváltási táblázatok, mert a víz-etanol-elegy sűrűsége minden koncentrációnál más és más. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48473) HUfantom válasza Weareus (#48472) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen igazad van.

Az ecet oldja a rezet és a koszt is rajta. De nem arról van szó, hogy benne hagyjuk ázni a cuccot hanem átmossuk aztán kimossuk tiszta/deszt vízzel. Ha ettől kilyukadna a radiátor akkor örüljünk: mert kiderült, hogy szar és inkább kint lyukadt ki mint a gép belsejében.

Nekem is megvan hogy a család "rossz anyagú" edényben tálalja a vasárnapi ebédet, jó kemény töltött-káposztát. Kimerik azt otthagyják hűlni kajálnak aztán már a mentő hiába jön...

Sky D.
Azt a citrom savas víz ötletet is sokan használják, réz fényesítésre.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48474) sinya85 válasza HUfantom (#48473) üzenetére


sinya85
senior tag

pedig a legjobb dolgok a rézüstből jönnek ki. :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#48475) Weareus válasza sinya85 (#48474) üzenetére


Weareus
addikt

"Offkorz", de az nem a rézeleje.... :DDD

Komolyra fordítva: láttam subcooling-os YT-videókat, ahol utalnak a MORA 3-as radi 4 db menetes furatára, amibe a hatszögletű menetes fejjel ellátott csavarok mennek, amiket aztán végül a ház oldalához lehet felfogatni.
Röviden: MORA a ház oldalára.
Mos épp házvétel előtt állok - mint egy hónappal ezelőtt is :B -, és azon gondolkodom, vajon lehetne-e találni a - nyilvánvalóan megfizethetetlen - Cosmos II-őn kívül forgópántos oldallapú házat, hogy a vízhűtés ház-oldallap-nyitáskor is érintetlenül tehesse a dolgát?
Vagy lehetne-e forgópánttal ellátni valami vízhűtésre felkészített, megfizethető árú (ez nálam max. az Obsidian 800 D) árú házat?
Az ötleten ne csodálkozz: lakásban kompakt rendszer kell, kevés a hely. :K.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48476) OC válasza Drizzt01 (#48454) üzenetére


OC
őstag

Teljesen off, de ott a link, olvasd el légyszíves. VGA + blokk.

Egyébként pedig már viszik...

(#48477) Sky D. válasza Weareus (#48472) üzenetére


Sky D.
tag

Cska a radit vízkőtelenítettem ily módon :) a többivel nem volt gond :D

2 liter Bio Etanolom van ithol 96% os , Fasom ..
Akkor felesleges vettem az 1liter Glyco shelt koncentrátumot 2400 forintert?
Pedig erre esküdtek :(

:W

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48478) Weareus válasza Sky D. (#48477) üzenetére


Weareus
addikt

Persze, vízkőtelenítésre ok. :K

----> Akkor felesleges vettem az 1liter Glyco shell koncentrátumot 2400 forintert?
Pedig erre esküdtek

Ezt nem mondtam, de ha megnézed, mi van benne (kb. víz, etán-diol meg nátrium-etilhexanoát), akkor a víz-etanol elegy is van olyan jó + kevésbé mérgező.
Egyébként nyilván nem használtam még.
A különböző glikolokkal főleg a kiválás meg a "trutymósodás" (hogy szakszóval éljek :DDD ) a baj, de nem minden összetételnél jelentkezik.
Szóval használd nyugodtan. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48479) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok!

Köbö 2,5 -3 órája olvasgatom a hsz-eket, de választ a problémáimra nem igazán találtam, gondoltam felteszem Nektek. Szóval... Adott egy Zalman Reserator XT, amit használtan vásároltam innen PH!-ról tavaly nyáron. Az vele a problémám, hogy belül a radija és a csövek, meg úgy minden elég ramaty állapotban vannak. Minden 2. hónapban szét kell szednem a cuccot, mert algásodik a víz, trutyis lesz, és a színezett ioncserélt víz (ételfestékes, uv festékes) egy, max két héten belül zavaros és fakult lesz. Ugyanez a helyzet a desztillált víznél is! Hiába szánok rá egy teljes napot a rendszer takarításra, nem érek el vele sok mindent, mert ahhoz nem csak a blokkokat, hanem az XT-t is szét kellene kapnom teljesen, és kitakarítani! Odáig eljutottam, hogy leszedem az XT tetejét és a tartályt kitakarítom. De amikor meglátom a csöveket és azt a zsúfoltságot ami ott van, elmegy a kedvem a teljes szétszedéstől, mert félek, valamit elcseszek. Am én már sok mindennel próbálkoztam... Keringettem a rendszerben ecetes vizet, flóraszeptes vizet, és hypo-s vizet is, de nem sokat értem el velük. Igaz csak 1-2 órát ment így a rendszer. És most lehet sokan fogják a fejüket emiatt, de mindent megtennék annak érdekében hogy 100%-osan csilli villi legyen belülről a rendszer. Ebbe kérném a segítségeteket, Ajánlanátok olyan folyadékot, ami 100%osan kiirtja az algákat, és megszünteti a trutyisodást?

A másik dolog, ami érdekelne: Laing DDC1 T keringetőm van, de kissé kevésnek tűnik, nagyobb nyomást szeretnék. Arra gondoltam, hogy beteszek még egy ilyen szivattyút a rendszerbe, csak abba nem vagyok biztos, hogy ettől gyorsabban kering-e majd a víz. Azért nem vagyok benne biztos, mert ha pl: össze kötünk egy madzaggal két bmw-t, ami 100-zal megy, nem fognak 200-zal repeszteni, :N (Mondjuk lehet hxlye példa volt, de hát Istenem,.. Aki nem jártas egy adott témában, az utána jár, vagy kérdezősködik... :U )

Utolsó kérdésem a következő: Mivel érdemes a plexi tartály belső falát vízkőteleníteni? Próbálkoztam már 20%-os ecettel, és úgy is, hogy sütőport tettem az ecetbe, és pezsegtettem a tartályba, de semmi változás... :F

Am lehet elég amatőr kérdéseket tettem fel, de nem igazán vágom ezeket a dolgokat. Remélem tudtok nekem segíteni! :U

Jah, ha rajtam kívül használ még valaki Reserator XT-t és már szedte darabokra a cuccot, megírhatná privibe, mire érdemes odafigyelni szétszedéskor. Nagyon köszönöm! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48480) TaaT válasza Satyricon (#48479) üzenetére


TaaT
veterán

"Köbö 2,5 -3 órája olvasgatom a hsz-eket, de választ a problémáimra nem igazán találtam"

"Minden 2. hónapban szét kell szednem a cuccot, mert algásodik a víz"

több ezer hozzászólás van itt a topikban arról milyen vackokat öntünk a hűtővízbe hogy megakadályozzuk bármilyen létforma kialakulását a rendszerben... fura hogy nem vetted őket észre... ezek többnyire a fagyálló vagy alkohol...

"csak abba nem vagyok biztos, hogy ettől gyorsabban kering-e majd a víz."

gyorsabban fog keringeni :K

"Mivel érdemes a plexi tartály belső falát vízkőteleníteni?"

első dolog, ha van rá lehetőség, szét kell szedni... második a vízkőoldó :)

szerk.: elméletileg készítik az első hozzászólást amiben le lesznek írva az aranyszabályok...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48481) DigitXT válasza Satyricon (#48479) üzenetére


DigitXT
félisten

A BMW-s kérdésedre itt egy példa Ferrarival.:D

mert félek, valamit elcseszek
...
mire érdemes odafigyelni szétszedéskor

Hogy ne cseszd el...?:DDD Viccen kívül: arra, hogy épségben maradjon
minden alkatrész, és utána szépen vissza tudd építeni, ahogy volt.:R
Lehet ám amúgy szívni vele rendesen... Olyan pici csavarok tartják pl. a
radikat a helyükön, hogy a visszaszerelés külön kínszenvedés tud lenni.
Épp ma szívtam vele, mert adom fel postára - alkatrésznek - az XT-met.

Pár kép "kedvcsinálónak":

áramlásmérő (külön: alapvetően ez kell a vevőmnek,
ugyanis a sajátját egy csavar túlhúzással eltörte :()


a gyorscsatlakozók (ezek elég szűkek ám: amikor
HF-re alakítottam, akkor szereltem ki őket, végleg)


radiátor (tkp. "másfeles" slim, de ugye van belőle 2:
talán 1 slim triplának megfelel a hűtőteljesítmény?)


gyári venti (szinte azonnal lecseréltem, mert már
az első bekapcsolásra is túl hangosnak találtam)


a vezérlő elektronika (külön a "dobozától" persze)


érdemes fénykép alapján memorizálni a hátulját,
mert ha nem szeded szét teljesen a rendszered,
akkor a kábeleket ki-bedugdosni elég nehézkes

Szerk: bár rengeteg szűk csatlakozó, meg derékszögű
kanyar+minden egyéb fojtás van a rendszerben gyárilag
(csak moddolással* "iktathatók ki"), ettől függetlenül, ha
egy DDC nem elég hozzá, komoly dugulásod lehet.:R

*: azért az ilyen irreverzibilis (!!!) átalakítások kerülendők.:DDD
De ha lett volna anno egy faszányos G1/4"-es menetvágóm,
mindjárt pöpecebb lett volna ez a csaticserés "modding".:D

[ Szerkesztve ]

(#48482) Satyricon válasza TaaT (#48480) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv.

Meg próbáltam a hsz-emben mindent beleírni, hogy elkerüljük a félre értéseket... Hátt... Azt kihagytam, hogy megtaláltam a megoldást arra, hogy ne algásodjon a cucc. De most nem azon van a hangsúly, hogy mivel öntöm fel a tiszta rendszert, hanem azon, hogy mivel mossam ki a rendszert, ami elég ramaty állapotban van...

Ami a plexi tartály vízkövesedését illeti... Nem mertem beleönteni vízkőoldót, mert tartottam attól, hogy oldja a plexit.

igen, és én is először az első hsz-ben kerestem a választ az itt feltett kérdéseimre! :K

Szerk.:Am az mennyire igaz, hogy a színezett desztvíz+alkohol keveréke kifakítja/kifrehéríti a folyadékot? Jah és azt is hallottamhogy a gyógyszertárakban már nem lehet kapni jó ideje tiszta alkoholt valami miatt... Ez igaz? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48483) Satyricon válasza DigitXT (#48481) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Neked is köszi a segítséget! :U Maradtak még alkatrészek az XT-ből, amit még lehet valamire használni? :F Lehet érdekelne!

Am az előző gazdája lecserélte a műanyag gyors csatikat fém gyors csatikra. Baromi jók, nagyon szeretem őket. Legjobban attól tartok, hogy az XT belsejében lévő cső csatik megbontása után szivárogni fog a víz. Nem ismerem azokat a csatikat, elég hxlye megoldásnak látszik... Hogy lehet ezeket biztonságosan leszedni? :F

A másik dolog, ami esztétikai okokból kicsit zavar... A kijelző gyárilag pirosan világít... Na már most... Nekem a rendszerben az összes venti színe, + a ház talpa is kéken világít... Szerinted ki lehet valahogy cserélni a nyák-on a piros led-eket kék színűre? Vagy nagyon el vannak rejtve? :F

Szerk.: Am még egy áramlásjelzőnek tudnék örülni, beiktatnám pluszba a rendszerbe! :K Nade mi is lett a moddingod vége? mi szállt el? A belinkelt kép alapján a tartály oldalára gondolok. Jól gondolom? :) Jah és köszi a belinkelt képeket! :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48484) TaaT válasza Satyricon (#48482) üzenetére


TaaT
veterán

a takarítás az macerás lehet, van egy b*zi nagy radim annak még nem estem neki (kék szmötyi a belsejében), meg egy plexi DDC tetőm (abból ki tudtam takarítani a nagyját), + egy swiftech micro res tartály, na abból is macerás volt kiszedni a cuccot :o

a lényeg: amit lehet szét kell szedni, mert ha kémiai behatásra nem mozdul meg a retek, fizikai behatásra azért oldódik a probléma :)

"már nem lehet kapni jó ideje"

pár hete voltam gyógyszertárban izopropil alkoholért (kerékpáralkatrész tisztítás céljából), volt nekik de nem adtak (más fajta alkoholt mongyuk nem kérdeztem) :B

Give them hell Ukraine!

(#48485) DigitXT válasza Satyricon (#48483) üzenetére


DigitXT
félisten

Elküldtem egyben a srácnak... A tartálytól eltekintve használható volt,
de olcsón megszámoltam.:) (Nekem már fél éve itt porosodott csak.)

A "takarításhoz" nem kell leszerelned az XT belsejében lévő csatikat:
a kis csőszorítókat kell levenni+a csöveket, de a csatik maradhatnak.

Ha a takarítás után jól visszatolod rájuk a csövet (és a csőszorítókat),
nem szivároghat a víz. Persze feltöltés előtt egyszerűen elvégezhetsz
egy tömítettség vizsgálatot: az egyik végén belefújsz a rendszerbe, a
másik végét meg befogod. Ha tudod fújni + sziszegést hallasz, akkor
ereszt, és nem szabad feltölteni, át kell nézni a csatlakozásokat. Ha
nem megy be több levegő, s nem szelel sehol, akkor vízzel is jó lesz.

Egyébként egész faja szilikoncsövek vannak benne, de vigyázni kell,
hogy ha azokat megtartva akarsz vmit moddolni, akkor nem 11/8-as,
hanem 11,2/8-as a méret, vagy valami ilyesmi: vastagok na. Ennek a
jelentősége az, hogy ha hollandis csatit használnál, durván szorulna.
Mármint a belső kék csövek... A külső átlátszó, az rendes 11/8-as.:)

---

Szerintem a NYÁK-on lévő LED-ek viszonylag egyszerűen cserélhetők:
ha megcsinálod a modot, feltétlen linkelj be képeket.:D Neked amúgy a
fekete verzió van? Azon tudnám elképzelni a kék megvilágítást ütősnek.

Az én moddingom vége az lett, hogy spontán vettem egy brutál tartályt
a rendszerbe, csak azt nem vettem figyelembe, hogy ha AZT feltöltöm,
akkor a földön lévő XT-ből dőlni fog a víz. Miután feltöröltem, gondoltam
a légzőnyílást kéne valahogy bezárni rajta, s akkor jó lesz, de végül ez
sem sikerült, így inkább az új tartályt (és a D5-ös szivattyút) tartottam
meg: az XT-t meg végleg leszereltem. A gyári radik akkor már hónapok
óta nem voltak benne - 2 tripla extrém radim volt a ház mellett fektetve,
de nyáron még így is, mindig halk ventikkel fel tudott szökni a vízhőfok
jelentősen (~42 fokra). Ezért is vettem a passzív tartályt, gondoltam ez
majd segít valamit (több víz, meg ugye hőleadó felület is): nem segített.

Végül nagyszabású átalakításba kezdtem: lett Mo-Ra 3 radi, meg 2 db
D5, egy kicsit komolyabb áramlásmérővel és egyben ventiszabályzóval:
azok a 18 cm-es ventik a radin ~3V-on szeretnek a leghalkabban járni,
300 rpm körül, de ha kell az erejük, akkor 12V-on 1200 rpm-re képesek.

---

Annyira "szét volt moddolva" amúgy a Reseratorom, hogy már csak egy
"doboz" volt: a bele épített DDC lehalkítására használtam, másra nem...
Se venti, se radi nem volt már benne, végül ugye tartály se... És úgy már
nem volt értelme megtartani... Felmerült, hogy a DDC "tekergetésére" így
is jó lenne még az előlap magában, de annyi inputja van, ami nélkül nem
működik (vízszint, vízhőmérséklet, venti-fordulatszám visszajelzés), hogy
ezt végül elvetettem. Ne akarj amúgy még egy ugyanilyen áramlásmérőt!
Egyrészt a fojtása viszonylag nagy, másrészt csak egy XT elektronikával
tudnád mérésre is használni. (Harmadrészt a rendszerben a térfogatáram
állandó, így ha egy mérő mér valamit, akkor a másik is ugyanazt fogja...)

Ui: a legnagyobb gondja ennek a Reserator XT-nek a hozzá adott gyári
folyadék
volt. Brutális lerakódásokat okozott: kivált belőle a kék festék.
(Ennek egyetlen "mókás" része az volt, amikor a sárga fagyálló oldani
kezdte a benne maradt maradék kéket, lett belőle gyönyörű zöld...;])

A tapasztalat szerint ez nem egyedi eset, kb. fél év után rengeteg tulaj
találkozott ezzel a hibával, de nem mindenki jött rá az okra: küldték be
a cuccot (amúgy jogosan) gariztatni. Ez volt a sípolós hiba, ha esetleg
ismerős: az alacsony áramlás miatt az elektronika leállítja a szivattyút.
Hülye megoldás, de ezt csinálja. Ilyenkor viszont túlmelegedik a géped.
Manuális módban még eldugulva is tud tolni elég vizet a gyári szivattyú,
de automata módban leszabályozva már nem. (A határ kb. 0,5 l/h érték
körül van: az alatt is működne a rendszer, de az elektronika sajna buta:
sokkal nagyobb kárt okoz azzal, hogy 0! áramlást csinál ~0,4 helyett.)
A sípolás meg csak akkor figyelmeztet, ha ott vagy a gépnél. Ha nem?

Ha jót akarsz, nem raksz mindenféle színezéket a rendszerbe... Már 5%
fagyállótól is lesz már minimális színe, ha muszáj, de lehet kapni színes
csöveket is. Sok fagyállót sem érdemes használni, mert lehet, hogy jobb
színe lesz, csak éppen az is ki fog csapódni egy idő után->megint dugul.

[ Szerkesztve ]

(#48486) Satyricon válasza DigitXT (#48485) üzenetére


Satyricon
addikt

Tyúúú Jó kis géped van Neked is! ;]

Am ismerős a csipogó hang és a kék lerakódás is. Előző gazdája a zalmi proci blokkot tuti nem takarította ki, na ott volt kék lerakódás, na meg sárgás trutyi is, nem tudom mi lehetett az, na mindegy... A lényeg, hogy jövőhét közepén szabin leszek, és rá szánok 1-2 napot, hogy rendbehozzam a rendszert. Am igen, nekem a fekete változat van. És érdekesnek találom, hogy az áramlásmérőt kék világítással szerelték, ez előlapot meg pirossal... Na mindegy, majd megoldom valahogy a kék ledes mod-ot is.

Am arra gondoltam, hogy a Reserator két oldalán felül található bordás részt úgy takarítom ki, hogy fogok egy üvegtisztító kefét és ki be ki be tolom-húzom... Szerinted ennél a dolognál is hatékony lenne ez a mozdulat? :DDD Mert másnál igen, csak itt nem tudom mennyire kivitelezhető a dolog, a lyuk mérete miatt... :D (kissé viccesen, de komolyan kérdezem) A radinál még nem tudom milyen megoldást fogok használni, de arra is gondoltam, hogy pici apró kavicsokat öntök a radiba, majd bele vizet meg flóraszeptet, és rázogatom 1-2 órán keresztül, ide-oda. Természetesen olyan átmérőjű apró kavicsra gondoltam, ami nem ragad benne a radiba. Rozsdás belsejű benzintanknál hatékony megoldás volt ez a kavicsos mosás, itt nem tudom mennyire lenne megoldható a dolog, ill. hogy mennyire lenne hatékony... Persze utána rábilincselném a cuccot a kerti csap slagjára és kicsit nagyobb nyomással a megszokottnál kinyomatnám belőle a benne maradt dolgokat. Szerinted? :F :B A csöveket is valami kisebb sörtéjű üvegtisztító kefével megkefélem... Így kiélem perverz vágyaim a Reserator XT iránt, úgyis mindenféle nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illetem a koszossága és a csipogós dugulása miatt! XD

Szerk.: TaaT: Hogyhogy volt nekik, de nem adtak? Nem vágom... Ez olyan, mintha bemennék egy boltba és kérdezném, hogy van-e kenyér, az eladó meg mondaná hogy van, de nem adok? :D Akkor miért nem mondta azt, hogy nem adhatja ki, csak X Y használatra van és CSAK receptre? Vagy mittomén... De hogy kijelenti, hogy nem adok, hát... Menjen a... Na mindegy... Szóval gyógyszertáron kívül lehet máshol is hozzájutni ilyen tiszta alkoholhoz? :F Most ezt a löttyöt próbálnám ki deszt vízzel és van egy olyan érzésem, hogy tuti biztos megoldás az algásodás ellen!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48487) blasko92 válasza DigitXT (#48481) üzenetére


blasko92
őstag

Először nekem is ugyan ez jutott eszembe :D

Satyricon ételfestéket raktál az alkoholos folyadékba? :Y

(#48488) OC


OC
őstag

Srácok!

Hagy kíváncsiskodjak kicsit.

Ti szoktatok vásárolni mobilon? Csak egy kattintás: [link]

(#48489) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Lenne 1 kérdésem, a vizet mivel tudom megszínezni a gyári löttyökön kívül?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48490) Keksz03


Keksz03
senior tag

A Laing DDC 1T Plus milyen hangos? Terhelés alatt nem igazán érdekelne de IDLE szeretném ha csendes lenne a gép, SWIF2 ventik stb! Bár a vízhűtésnél nincs IDLE/FULL vezérlés gondolom a szivattyúnál.

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48491) TaaT válasza Keksz03 (#48490) üzenetére


TaaT
veterán

be vannak dobozolva a winyóid? :) mert a ha nincsenek akkor kb olyan hangos lesz a DDC is...

Give them hell Ukraine!

(#48492) Keksz03 válasza TaaT (#48491) üzenetére


Keksz03
senior tag

Force GT 90GB + WD 750GB Black Caviar és az SSD miatt a vinyát nem nagyon használom csak tárolásra! Ugye ha nem használom akkor a vinya lekapcsol de a szivattyú az gondolom nem...de köszi a választ, nagyjából akkor tudom h milyen hangos! lehet h az sok lesz!
nem lehet ezt vhogy bedobozolni egy kipárnázott vmibe vagy mintha láttam volna vmi tetőt hozzá amitől halkabb lesz...

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48493) TaaT válasza Keksz03 (#48492) üzenetére


TaaT
veterán

a dobozolás egy jó megoldás, csak meg kell nézni mennyire melegszik a szivattyú elektronikája úgy :)

Give them hell Ukraine!

(#48494) DigitXT válasza Keksz03 (#48492) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de egy 18W-os DDC sokkal hangosabb a HDD-nél.:( Szerk: éppenséggel lehet idle/load szabályozni, ha van hozzá vezérlőd, de nincs értelme: terhelés mellett is elegendő mondjuk egy 10W-os példány, ami halkabb. Vagy ha nagyon a csendre mész, akkor vegyél D5-öt: az alapból szabályozható. Esetleg nézz szét a piacon más gyártók szivattyúi után. Nekem most épp egy Eheim 1046-ra épülő Aquastream XT-m van, és bár annak is van egy érdekes hangja, de kevésbé irritáló, mint mondjuk a D5 5-ösön, vagy egy 18W-os DDC, ráadásul ez szoftveresen szabályozható, így be lehet lőni, hogy belesimuljon a háttérzajba, és úgy nem gáz egyáltalán. Természetesen minimum valamilyen szivacs alátét javallott mindegyik szivattyú alá, hogy ne adhassa át a rezgését a háznak.:R Dobozolással óvatosan, mert le lehet égetni az elektronikát.:D

[ Szerkesztve ]

(#48495) Keksz03 válasza DigitXT (#48494) üzenetére


Keksz03
senior tag

Phobya DC12-260 szivattyút néztem, elvileg 22 dBA, 8W-os viszont nem tudom ez mire lesz elég...egyelőre egy 2500K lenne hűtve meg max egy 6870-es kártya egy Phobya G-Changer 280 radival!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#48496) Cybertrone válasza Keksz03 (#48495) üzenetére


Cybertrone
veterán

Oda nem kell plus eleg a sima, vagy d5 kesobbre, azt lehet tekergetni!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#48497) becsitibi válasza Keksz03 (#48495) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nekem is olyan pumpám van,még nem üzemeltem be,majd talán a jövő hónap közepén végzek a gépem átalakitásával,nekem csak a procira lesz viz /2600K/,azt egy ek xtx240 fogja hűteni,nagyon kiváncsi vagyok már hogy hogy fog teljesiteni.

(#48498) Sky D. válasza becsitibi (#48497) üzenetére


Sky D.
tag

Végre!!!

1,3 hónap várakozás után :) holnap megjön a hiányzó áramlás jelző és csatlakozó:)

Az egész iróniája ?

Hát nem holnap hajnal 3 kor kell elutaznom 3 napra ???

Hogy a viharba bele... azt hitem hogy be Sza be Hu .....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#48499) imibogyo


imibogyo
veterán

XSPC delta V2 blokk-ért reális a 8k? Ilyen ajánlatot kaptam, csak nem tudom hova tenni. Ha nem ez akkor egy Tody-féle AM3 blokk a másik tervem. :U

Egy X6 1090T BE-re menne amúgy. :K

[ Szerkesztve ]

(#48500) UnConnecteD válasza imibogyo (#48499) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

szerintem igen, jo cucc az. nekem rev1 van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.