Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) fsb1000 válasza HIJ (#21999) üzenetére


fsb1000
nagyúr

HIJ
Igen a rugókkal nekem is gondom van, de a D-tek sem sokkal jobb.
Eddig az őreg Antarktikál voltam legjobban megelégedve a leszorítással.
Kényelmes és elég erős. (bár nem olyan szép mint az új blokkoknál)
Úgy gondolom, ha kellően sík a 2 felűlet akkor nem kell nagy szorítóerő, nekem még az a kevés paszta is kipréselődik...
Egy vastag gumialátéten gondolkodom (nála kisebb acélbetéttel), igy minden furatnál azonos lehetne a leszorítóerő. Persze a gumi meg öregszik...

CounterBoci:
Az a +10 szerintem igen jó javulás! (azt hittem nem lesz jobb a TT-nél..)
A kupaktalanításról nincsenek infóim, igyhát inkább a vizes felületet nővelnem, esetleg felérdesíteném a kupakot.
Neked biztos van hozzá eszközöd.

(#22002) CounterBoci válasza fsb1000 (#22001) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ebből kiindulva ha a teljes felületet víz érné biztosan hozná egy drága blokk szintjét, ami házi körülmények között sztem jó. Főleg ha recézném az IHS-t. De annyira nem vagyok kíváncsi, akkor más hűtőt nem lehetne már a procira rátenni.

Egy érdekes jelenséget figyeltem meg: három hőmérséklet értékem van: egy a kupak, ezt az IHS mértani közepén mérik, másik kettő a két mag.

Bekapcsoláskor, netezés közben kupak 29°C, magok 37-38°C. Ez érthető is, ennyi a hőlépcső a magok és a kupak között. De terheléskor felmegy a kupak is a magok hőmérsékletére, és utána nem hűl vissza csak 36°C-ra. Szerintem az lehet, hogy a nem hűtött részek is felmelegednek, és nincs mivel viszahűteni, így nem engedi lehűlni a kupakot.

[ Szerkesztve ]

(#22003) PH-User


PH-User
addikt

Üdv. Megmondaná nekem valaki, hogy hogyan tudom leszedni a Hyper TX-ről a gyári AM2-es lefogató vasat :F Köszi. Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#22004) PH-User válasza PH-User (#22003) üzenetére


PH-User
addikt

MOD: NEM ide szántam bocs, csak már meg vagyok zavarodva... :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#22005) r-chee


r-chee
őstag

Az mitől lehet, hogy nekem a hőmérsékleteknél a CPU 21fok, a CPU1-2 pedig 41/43 fokos 4,2GHz-re húzott procinál? Rossz lehet a kupak és a magok közti hőátadás, vagy ez normális így :) ?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#22006) gael válasza r-chee (#22005) üzenetére


gael
tag

Rosszul mér az alaplapi szenzor a cpu alatt. Nekem meg pont fordítva , a mag szenzorok gyalázatosak

(#22007) HIJ válasza gael (#22006) üzenetére


HIJ
őstag

r-chee: a e8xxx szériának gyárilag hibásak a sensorai.

gael:
CPU sensor nincs az alaplapon...

Na összeraktam a rendszert. Most amíg eszek megy a légtelenítés, aztán meglátjuk. :C

(#22008) r-chee válasza HIJ (#22007) üzenetére


r-chee
őstag

Hát ez faxa. Akkor vagy csinálnának normális szenzorokat, vagy ne raknának beléjük. Anno E6600-amnon 30 fokot félremértek szenzorok felfelé. Gyalázat.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#22009) gael válasza HIJ (#22007) üzenetére


gael
tag

No...ezt nem is tudtam... mindíg tanul az ember valamit.
Akkor szólok fierynek is , hogy ne beszéljen zöldséget :B

(#22010) HIJ


HIJ
őstag

Na meg volt a teszt is. Hát most mit mondjak... Belenyomtam most így hirtelen 40K -t a vizembe és egy fokkal sem lett hűvösebb a procim. Ezek szerint: ha a T56 v3 extreme a felsőkategóriát képviseli, akkor a Gigabyte 3D Galaxy II igazán jó vétel :Y Egyszerűen mind2 hűtés ugyanakkora hőmérsékleten tartotta a e8400 -emet. Idile: 38-39 load 49-50.

(#22011) HIJ válasza gael (#22009) üzenetére


HIJ
őstag

Hát most elbizonytalanítottál. Én úgy tudtam, hogy leszoktak már erről a gyártók. Akkor várunk egy hozzáértőbb emberkét :B

(#22012) CounterBoci válasza HIJ (#22011) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Intel datasheet: [link]

Hol mérik a hőfokot. Asszem 5-ös pont.

(#22013) shteer válasza HIJ (#22010) üzenetére


shteer
titán

a load az nem sok, az idle lehetne alacsonyabb picit... a diódáknak nem mindig lehet hinni

de ennél hova akarod lejjebb?

..szerintem jónak tűnik

(#22014) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ezt is megértük: [link] :)

(#22015) fsb1000 válasza CounterBoci (#22014) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ismét csak gratulálok!!

És mindazoknak, akik "házi" blokkokat készítenek.
Magyarországon az innovációhoz megvan a tehetség és az ötlet, de a pénz....

HIJ:
Kb ezt magyarázgatom egy ideje....
Különbséget csak nagy hőleadásnál és magas vizhőfoknál tudunk mérni a blokkok között ha a térfogatáram meghaladja a 200l/h. (lásd OC tesztjei)

A mostani tesztelgetésemhez pont ezért kellett széttuningolni egy quadot, meg lejjebb venni a radi hőleadását.
De igy is max 3-4 fokot tudtam kimérni a blokkok között, pedig a legnagyobb jóindulattal is 0,5 fok a mérés pontossága. (ha másért nem a maghőfok leolvasási hibája miatt, amit csak változó terheléssel lehet kicsit finomítani.)

(#22016) Joshi


Joshi
titán

Összeraktam a High-Flow rendszeremet és a bonyodalmak ellenére meg vagyok elégedve vele. :D A helyhiány miatt a videókártyát a 2. PCI-E foglalatba kellett tenni, de szerencsére ott is működik igaz csak 8x-os sebességgel. Ez a sebességen nem látszik meg(3DMark06 97xx pont közepes tuningal), de amúgy sincs egy túl erős videókártyám ahol esetleg számítana a 16x-os sebesség. :U
Na szóval íme a gép ami még természetesen nincs kész de már működik:

Miután meggyőződtem a rendszer "száraz" működéséről készítettem egy tesztecskét ahol szinte mindent futtattam ami csak megizzaszthatja a gépet:
[link]

Itt pedig a max hőfokok(CPU mag fals):

Amit még tudni érdemes, hogy a legmelegebb vízhőfokom 31,7 C° volt a fél óra teszt alatt. Érdekelt volna a radi utáni hőfok is, de sajna csak egy hőmérőm volt.
A ház szigetelése és a kábelek rendezése még hátra van, de nagyjából ennyi.

(#22017) HIJ


HIJ
őstag

CounterBoci: A kis angol tudásom lehet hogy kevés ide, de ha jól látom igazam volt?! Egyébként grat a dirket hűtéshez.

shteer: Hát 1-2 fokot szerettem volna az idilen faragni.

fsb1000: Csak furcsa, hogy az ember egy rendszerben mindent megdupláz (beleértve az árát is :Y ) és nem látszik meg... :W
Annyi hasznom lett azért, hogy a bővítésnél nem lesz gond, illetve halkabb és szebb is most így a gép. :B

(#22018) Nyugdíjas válasza Joshi (#22016) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak megszületett. Grat :C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22019) Yso válasza Joshi (#22016) üzenetére


Yso
tag

Örülök, hogy bejött az ötletem. :D Grat. :C

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#22020) Yso válasza CounterBoci (#22014) üzenetére


Yso
tag

Grat. :C Várjuk a folytatást. :D

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#22021) Sgor válasza Joshi (#22016) üzenetére


Sgor
tag

Szia!
Tetszik a rendszered, épp most szereztem be egy hasonló házat, (ba-01), egy dolog ejtett gondolkodóba: A szivattyúd ráömlő és nyomóoldala nincs nagyon leszűkítve?
Az egyik képen a szivattyúkkal együtt vannak a csatik, és a cső. Ha azokkal a könyök csatikkal szerelted, akkor 6 mm-re szűkítetted le a rendszert!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22022) shteer válasza Sgor (#22021) üzenetére


shteer
titán

ha jól látom ilyennel van derékszögezve - a gyorscsatikat én nem látom a rendszerben

..szerintem jónak tűnik

(#22023) Sgor válasza shteer (#22022) üzenetére


Sgor
tag

Tényleg úgy néz ki, de nem tudom mennyire szűkül be!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22024) CounterBoci válasza fsb1000 (#22015) üzenetére


CounterBoci
senior tag

THX :R

HIJ: az IHS mértani közepén méri a "kupakhőt"

(#22025) HIJ válasza CounterBoci (#22024) üzenetére


HIJ
őstag

CounterBoci: De maga a processzor nem pedig a lap?

Tud valaki olyan helyet, ahol megtudhatom a Gigabyte P35-DS4 lapom hűtésének lyuktávolságait? Hogy tisztába legyek mire milyen blokk jó.

[ Szerkesztve ]

(#22026) Nyugdíjas válasza HIJ (#22025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt egyenesen a blokkokat is megtalálod rá.
Ha más gyártótól választanál, akkor pedig mindegyik gyártó szokott adni kompatibilitási listát, szóval ott kell keresgélni leginkbb.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22027) HIJ válasza Nyugdíjas (#22026) üzenetére


HIJ
őstag

Köszi. Egyenlőre csak keresgélek, hogy mivel jövök ki a legjobban. Ezeket kis hazánkban hol lehet beszerezni?

(#22028) CounterBoci válasza HIJ (#22025) üzenetére


CounterBoci
senior tag

prociban van a szenzor. de hogy mi hogy mikor méri azt nemtudom.

(#22029) Joshi válasza Sgor (#22021) üzenetére


Joshi
titán

A rendszerben mindenhol meg van a 10mm-es belső átmérő, igaz kisebb átalakítással. :D A könyököket és a toldókat a Pneutrade-nél vettem ahol volt 10-es belső átmérős könyök úgyhogy azzal nem kellett bajlódnom. A két toldót viszont fel kellett fúrnom 8mm-ről 10mm-re és a gumitömítés helyett teflonnal kellett tömítenem.


Eddig úgy néz ki hogy minden ok, valószínű hogy ezzel a konfiggal marad minden mert egész jóra sikerült kívülről pedig úgysem látszik semmi. Időközben leszigeteltem az egész házat és csak ott áramlik a levegő ahol én akarom. A ventiket egyenlőre egy potival szabályozom, de mivel PWM-es ventieim vannak majd ki akarom próbálni az alaplapi ventiszabályozóra kötni, kíváncsi vagyok hogy mit kezd vele. :U

(#22030) Joshi válasza Yso (#22019) üzenetére


Joshi
titán

Neked pedig egy NAGY köszönet az ötletért! :K :R

(#22031) Sgor válasza Joshi (#22029) üzenetére


Sgor
tag

Szia!
Így akkor rendben van a rendszered, mégegyszer gratula hozzá!
Ezek félcolos, vagy 1/4-es könyökök (10-es belsejű)?
Mivel vágtad ki a ház tetejét, mert anyag az van benne?!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22032) Joshi válasza Sgor (#22031) üzenetére


Joshi
titán

A D5 menete 1/2"-os amibe tettem egy átalakítót 1/4"-ra tehát a könyökök és a toldók is 1/4"-ak 10-es belsővel. Szerintem az Aquatuningnál biztosan találsz egyszerűbb megoldást csak arra várni kell, de Nyugdíjas vagy OC biztosan beszerzi neked. Hát igen a ház 1-es lemezből van amit csak flexel lehet kivágni egész vékony koronggal óvatosan. Nem lett tökéletes, de a rács úgyis eltakarja ami még nem raktam rá. :U

(#22033) Sgor válasza Joshi (#22032) üzenetére


Sgor
tag

Köszi!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22034) P00By


P00By
nagyúr

Mips Gigabyte EX 58 Extreme blocks:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#22035) Konfigos


Konfigos
őstag

Kedden összeáll a vízhűtésem :C
Amint kész az egész mondok véleményt.Azért még bekerül egy dupla radi mégiscsak mert a proci is változott egy 9850be-re és januárban lesz ram blokk lehet de pwm blokk biztos ha tudnak nekem készíteni :R
Oc-től rendeltem még valami spéci adalékot is meg pár dolgot, állitolag jó az az adalék nagyon:U

szerk: Érdemes poliroztatni a cpu blokkot?Procit nem akarom,meg vacsi új iés ugrik a gari akkor ugyebár

[ Szerkesztve ]

(#22036) bigdigit


bigdigit
addikt

rövid és velős kérdésem a következő:
milyen pumpát vegyek?:)
waterchill extreme tripla radis hűtésbe ugrottam bele annó de a pumpám már a végét járja.
a többi tag egyenlőre maradna.azt tudom,hogy a cső külső mérete 10-es.
úgy gondoltam lecsonkolom a pumpába be-ki menő ágat és az új pumpát valami közösítővel csak beiktatom a rendszerbe.jut eszembe tartály is kell mert eddig egybe volt a pumpával és mással nem kompatibilis.

innovateket néztem eddig de vissza olvasva látom nem jó ötlet volt.akkor mit és hol?

(#22037) bigdigit válasza bigdigit (#22036) üzenetére


bigdigit
addikt

hozzá tenném nem vagyok egy szerelő típus.

(#22038) Lucif-R válasza bigdigit (#22036) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Laing DDC-k közül válasz egyett valszeg egy DDC-1T vagy egy DDC-PLUS megtenné. Látogass el az aquatuning.de oldara és utánna piszkálgasd a cuccért Nyugdíjas fórumtársat, vagy nézz el OC-hez. Vagy mind a kettőhöz nézz el és aki ócsóbbé adja... :)

(#22039) butcher eu


butcher eu
senior tag

hali srácok

vettem egy külső belső autós hőmérőt, és az a kérdésem, hogy a külső érzékelőjét bele lehet helyezni folyadékba? hogy tudjak vízhőfokot mérni?

(#22040) Sgor válasza P00By (#22034) üzenetére


Sgor
tag

Állat! :C

butcher eu: Szvsz ne tedd! :( Inkább csőfal, tartály kívűlről.

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22041) HIJ válasza butcher eu (#22039) üzenetére


HIJ
őstag

Nyugodtan.Nekem is így van.
Ha már ittartunk. Fél óra prime után 24 °C szobahőmérséklet mellett 28-28,5 °C volt a vízhőfok. Alapon 26. Ez elég jónak mondható, nem?

(#22042) Bulitt válasza P00By (#22034) üzenetére


Bulitt
őstag

Muhahah :D Nem piskóta, de nekem így már nem jön be annyira az alaplap vízhűtése, hogy egybe van az nb az sb-vel, ennyi erővel akkor a fetek is mehetek volna bele van elég hely még ott

HIJ: Én orthossal nézném meg small fft 10-es prioritással és 2x indítva. Máris magasabb hőfokokat fogsz kapni, olyan 50-60 környékit :DD

[ Szerkesztve ]

(#22043) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Speciális 9800GTX VRM-blokk by Tody56:B

A terv (kicsit poénos:D)
A kész blokkról képek:
1. kép
2. kép
3. kép
4. kép
5. kép
6. kép
7. kép

Bocsi a rossz minőségért, nem időztem el a beállítással, csak hamar meg akartam veletek osztani:R
Már csak a lefogatót kell elkészítenem hozzá, és mehet fel a kártyára:R

Jöhetnek a vélemények:D

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#22044) HIJ válasza Bulitt (#22042) üzenetére


HIJ
őstag

Erről mindig vita van. A prime vagy az orthos terheli jobban a porcit, szerintem a prime. De ez meddő. Valaki így valaki úgy.

(#22045) Bulitt válasza HIJ (#22044) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát ha a hőfokokat nézem akkor az orthos, a prime nem hozott nekem olyan kimagasló hőmérséklet emelkedést hogy azzal vissza igazolja mennyire jó a rendszerem. Ellenben orthos tényleges hőmérséklet emelkedést eredményezett, sőt a proc terhelésem is megmutatkozott, prime-nál ilyet nem tapasztaltam :(

(#22046) butcher eu válasza HIJ (#22041) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi a segítséget, már fel is szereltem.

a hőmérő vége a tartályba, és nagyon zsír

(#22047) fsb1000 válasza HIJ (#22041) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez jó!
De általában a külső hőmérők nem vizre vannak tervezve és kicsit csalnak.
Főleg azok amiken müanyag burkolat van.
A vizhőmérők (akvarisztika) inkább fémel burkolt szenzorral rendelkeznek.

Úgy tudod kipróbázni, hogy reggel a gép indítása elött is megméred a vizhőfokot, akkor azonosnak kell lennie a szoba levegőjével.
Ha különbözik 1-2 fokot, akkor ezzel kell korrekcióznod a vizhőfokot..

(#22048) fsb1000 válasza Bulitt (#22042) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Neked 50-60 fokos a vized? Akkor ott valami baj lehet....
Legalábbis HIJ vizhőfokokról számolt be.

Szerintem nem érdemes egymás rendszerréhez viszonyítgatni, hiszen az itt bemondott értékekhez elég ritkán közöltök környezeti hőmérsékletet.
Vagyis tök mindegy kinél mennyi a vizhőmérésklet vagy a maghőmérséklet, ha nincs mihez viszonyítani. A viszonyítási alap pedig nem lehet más mint a kényszerhatások.
Amiből nekünk kettő van: A proci által leadott hőmennyiség, és a levegő hőmérséklete.

Ezért favorizálom a dT-k méricskélését. Azt jobban lehet hasonlítani.
Pl. Az én CPU blokkomon 10°C esik, mert a mag 22 fokkal, az IHS meg 10 fokkal melegebb a viznél, ha a CPU 100W-ot ad le.
vagy
Az én radimon X fok esik, mert a vizem csak X fokkal melegebb a környezeti hőnél, amikor Y wattot ad le a procim és a venti 40 cfm-et tol át a radin.

(#22049) Bulitt válasza fsb1000 (#22048) üzenetére


Bulitt
őstag

Egyszerűbben:

HIJ a vízhőmérsékletről beszélt, Bulitt te szerintem meg a cpu maghőre gondolsz. Valamit elnéztél :U

Kb így

(#22050) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Tody V3 újratöltve:

[link
]

[link
]

Az új UD3-as lapban is jól néz ki Tody Extrem alutetős blokkja.
De ami a lényeg:
Ebben a lapban azonos körülmények között 7 (hetes!! ) fokkal hidegebben tratja a tuningolt q6600-at, mint az ASUS p5K premiumban.

Toltam picit felfele a quadot és most tartok 3,8 Ghz-nél. És még mindig csak 55 fokos (dual radi +23°C környezet) az átlag maghőfok prime alatt.
Valószinüleg 4Ghz-ig nem fog menni peltier nélkül, de eddig azt hittem antituningos a quadom, mert 1,25-ös VIDjével kissé melegedett már 3,0-án is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.