Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) Chrys_ válasza shteer (#25000) üzenetére


Chrys_
addikt

Hát lehet hogy ő nem kispályás :)
Egyébként az általa megadott értékkel (2,GPM=10l/perc) számolva a minimális átfolyás 1GPM-nél 231l/óra. Van átfolyásmérőm, de az új rendszert még nem állítottam be rendesen, és nem volt teszt sem, éppen hogy be lett kapcsolva. A játék még csak most kezdődik :) Ráadásul a 2x120-s NexXxoS radi még a ház közepén van, a 360-st meg akarom várni, akkor jön a moddolás, szivaccsal bélelés stb. Ha meg kevés lenne a pumpa (amit azért kétlek, mert szemmel láthatóan nagy sebességgel tolja a vizet vissza a gép tetején lévő tartályba már 50%-on is, bár ez tényleg nem egy exakt mérés :D ), akkor lecserélem D5-re ;)

(#25002) jones965 válasza Chrys_ (#24999) üzenetére


jones965
Modder

A 10l/ sec helyesen 10l/ perc, ezt sajna elírtam.
Az már egyébként tényleg ipari méret lenne: 36m3/h.
Ráadásul nem is hozna semmilyen plusz hőleadást a felvázolt helyzetben, nem is beszélve a keresztmetszetre számított nyomásemelkedéssel.

(#25003) Chrys_


Chrys_
addikt

Egyébként érdemes egy 3-as és egy 2-es radit (120-k) is bekötni? Vagy felesleges, mert a 3-as úgyis le tudja adni a hőt egyedül is?

(#25004) shteer válasza Chrys_ (#25003) üzenetére


shteer
titán

attól függ igazán mi mindent hűtesz vele, milyen körülmények között

egyértelmű, hogy a több hőleadó felület mindig jobb, csak felesleges is lehet

..szerintem jónak tűnik

(#25005) csapoka


csapoka
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy van e valakinek HD 4870-hez, vízhűtő blokkhoz méretek megmunkáláshoz

(#25006) tukko1 válasza shteer (#24985) üzenetére


tukko1
aktív tag

Mire gondolsz?

(#25007) tukko1


tukko1
aktív tag

Vannak egy slot-os blok-ok 4830-as vga-hoz, ami nem lóg le a nyákról??

[ Szerkesztve ]

(#25008) Acor válasza Tody56 (#24992) üzenetére


Acor
aktív tag

[link]

Egy ilyet találtam :)

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#25009) tts válasza mh197 (#24998) üzenetére


tts
addikt

írtam pü

[ Szerkesztve ]

(#25010) jozef72


jozef72
tag

Hy!
Coolermaster-féle Plexitartályom van,[link],álló kivitelű.Az lenne a kérdésem, használhatnám úgy,hogy a feltöltő helyére hajtanák 1 HF csatit,az alján pedig ledugóznám az egyiket.A feltöltés megoldott mert gumigyürüs a teteje,és le tudom venni.A probléma is ez lehet,ugyanis ha a leírt módon használom,nem tudom mekkora feszültség lenne a tartályban?Akkor ugyanis teljesen tele lenne töltve,gondolom.Mivel nem menetes félő hogy szétnyomná vagy az alját vagy a tetejét.Vélemény????? :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25011) syC válasza jozef72 (#25010) üzenetére


syC
addikt

Nekem is ugyan ilyen van és fullratöltve. Nem tapasztaltam gebaszt :)

:R

(#25012) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Készítek most egy vízhűtést, és egy ilyen lapom van a gépben: [link]

Az lenne a kérdésem, hogy ugye nincs a procin venti, mert oda a blokk megy, és így az ott lévő környező FET-ek, amik az áramot nyomják a proccnak, nem kapnak hűtést. A képen látszik is, hogy az egyikre az ASUS eredetileg is szép nagy bordát tett, a másik részt amik meg felül vannak, gondolom a táp ventije hűti.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek tegyek erre a részre vmi ventit, vagy meglesz ez anélkül is? Mit változtatna, ha van venti nincs venti? Igazából a ház elég nagy, nem zsúfolt, de a vga zalmanján, és a táp 12-es ventin kívül más nem keveri a levegőt benne.

Pici tuningot azért szeretnék vele, viszont a csend is jó lenne, és ezen problémázom, hogy tegyek rá, vagy ne tegyek?! :F :W :F :U

(#25013) Silex válasza mh197 (#25012) üzenetére


Silex
aktív tag

Ha tuningot is szeretnél, akkor mindenképpen szerencsés a fet-borda helyére is vizesblokkot tenni. A többi fet, ha nincs rajta borda kibirja a procihűtő ventije nélkül is.
Az én véleményem szerint azért nem árt egy kis huzat a gépbe víz mellett sem. Elöl hátul egy-egy 12-es venti, nem nagy fordulaton, de ez már opcionális.

(#25014) mh197 válasza Silex (#25013) üzenetére


mh197
senior tag

Na pont ez amit nem szeretnék, hogy még több venti legyen a gépben. Csak a minimum lenne, és azok is 5V-on, kivéve a tápé.
Ami látszik a képen, hogy azok a FET-ek amik a táp felé heylezkednek el, nem kaptak bordát. Na erre én raktam fel pár bordát, hogy jobban hűljenek. A kérdés az, hogy az, amin az a gyári nagy borda van, az vajon passzívban kibírja-e majd?!
Vizes blokkot nem akarok rátenni, mert csak a procit fogom vízzel hűteni, mindamellett egy blokk elkészítése ehhez a típushoz sztem annyi lenne, mint maga a lap :) . Annyiból amit erre szánnék, inkább egy jobb lapot vennék akkor.
Szóval vhogy ventivel vagy nélküle kellene megoldanom, viszont jó lenne azért, ha vkinek már volt ilyen gondja, megírná, hogy mik a tapasztalatai. Számít-e vmit, ha csak passzívban hagyom.

(#25015) Silex válasza mh197 (#25014) üzenetére


Silex
aktív tag

Azért egy fet blokk kijön max 4-5 ezerből. Max. De megértem, ha a az nb -t se hűtöd vízzel.

(#25016) mh197 válasza Silex (#25015) üzenetére


mh197
senior tag

Na ja, 4-5k egy FET blokk, de P5B lapot tudok venni 8k-ért, már, mert ennyiért kínálták Priviben, és azon meg már nem lenne jó ez a blokk, plussz többet bírnak a rajta lévő FET-ek, és ahogy láttam, azon szép nagy réz bordák is voltak mindenhol. :))
Mondjuk a NB-re nem is gondoltam.... Úgy már tényleg sokk lenne. :U

(#25017) Sgor válasza mh197 (#25016) üzenetére


Sgor
tag

Akkor marad az 1-2 + venti leszabályozva!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25018) jozef72


jozef72
tag

Hy!
Az lenne a kérdésem a Laing DDC P12,90,vagy 180 fokkal elfordítva is működtethető????? :Y

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25019) Sgor válasza jozef72 (#25018) üzenetére


Sgor
tag

Fejjel lefelé, és lefelé mutató nyomócsonkkal nem javasolják csak!
Nézzd meg itt: [link] a használati utasításban!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25020) jozef72 válasza Sgor (#25019) üzenetére


jozef72
tag

:C :R :C

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25021) tts válasza mh197 (#25016) üzenetére


tts
addikt

attól függ mi a sok - azért egy NB blokk már nem olyan nagy ügy ;)

(#25022) Sgor válasza tts (#25021) üzenetére


Sgor
tag

Kérdés az, hogy mennyit tud, vagy akar rászánni!
Meg, hogy mennyire gondolja komolyan!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25023) mh197 válasza Sgor (#25017) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, találtam is két pofás kis ventit (Coolermaster) még a p2 , p3-as procik idejéből. Semmi hangjuk nincs 5V-on, most teszteltem. Sztem egy kicsit meghűtöm velük azt a részt, hogy ne legyen baj.

(#25024) mh197 válasza tts (#25021) üzenetére


mh197
senior tag

Hát az még nem is lenne nagy ügy, de mivel a korábbi gépem épp a vízhűtés miatt halt meg (áldozat egy vga, és egy lap.), ezért a lehető legkevesebb hibalehetőséget, csatlakozót szeretnék a gépbe. :))

Ez mondjuk más téma, de majd rakok fel képeket egy saját készítésű winyókeretről, mely a winyók minimális rezgését hivatott elnyelni. Teszt várhatóan 2 hét múlva lesz, hogy mennyire műxik jól, de a kinézete sem egyszerű. A winyók gumiszalagon függenek benne, és puha szivacs fogja az oldalirányú elmozdulásoktól.
Ha beválik, jól jöhet egy ilyen egy vízhűtés mellé, ahol a minimális zaj is zavaró lehet.

Erről jut eszembe, ha vkinek van olyan cucca, vagy létezik olyan átalakító, mely az alaplap ATX csatlakozását 90 fokban elfordítja, az nagyon jól jönne nekem, és megírhatná vki priviben mennyit kér érte, vagy hol lehet ilyet kapni, ha van ilyen. Olyasmi kellene, ami a 20/24 pines cuccba belemegy, és 90 fokban elforgatja a csatlakozást, vagyis a tápot nem a lapra merőlegesen lehessen beledugni, hanem a lappal párhuzamosan. Csak minél kevésbé emelkedjen ki a csatlakozás a lap síkjából.

(#25025) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Összeraktam egy kb. vízhűtést::
Főbb részek:
Enzotech Water Block SCW-1 Rev. A Sapphire
Laing D5-Pump 12V D5-Vario 1/2 tubing connector (Swiftech MCP655)
MagiCool XTREME TRIPLE 360 Radiator
XSPC 250mm Passive Aluminum black
3 db halk venti(pl. Noctua)

Kezdésnek. Alaplap és videókari csere után, lenne ezekre is vízhűtés.
Később bekerülne még 1 triplaradi. :))
Kihagytam volna valamit,esetleg benéztem volna, jelezzétek pls. :R

(#25026) nyunyu válasza D1Rect (#25025) üzenetére


nyunyu
félisten

Csoveket, csatlakozokat vettel?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25027) D1Rect válasza nyunyu (#25026) üzenetére


D1Rect
félisten

Tervezés fázisban, úgyhogy még nem. ;)

(#25028) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Hi urak!

az lenne a problémám, hogy fogy a folyadék a rendszeremből. minden csatit átnéztem, sehol semmi szivárgás... mennyi folyadékcsökkenés a normális?
lírásomban ott a vizem.
2: mitől levegősödhet fel a radim? folyton meg kell mozgatnom és akkor frankón sok levegő megy le a kiegyenlítőbe!

előre is thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25029) mh197 válasza FoBCRaistlin (#25028) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Kis mennyiségű fogyás még ok. Nagyobb mennyiség pl havonta 1 dl fölött (bár ez is méretfüggő..) már gyanakodhatsz résre, vagy a radin, vagy a csövön vhol. Nekem pl pont a cső volt megrepedve, nem volt látható folyás, de fogyott a víz.

Üdv.

(#25030) FoBCRaistlin válasza mh197 (#25029) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

köszi a választ, akkor nincs gáz, mert nem jelentős a fogyás.

2-re esetleg? :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25031) jones965 válasza FoBCRaistlin (#25030) üzenetére


jones965
Modder

2. a rendszer teljesen zárt-e?

(#25032) Chrys_ válasza Tody56 (#24992) üzenetére


Chrys_
addikt

(#25033) FoBCRaistlin válasza jones965 (#25031) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nem látok sehol szivárgásra nyomot.
hogyan tudnám ellenőrizni? :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25034) Sgor válasza FoBCRaistlin (#25033) üzenetére


Sgor
tag

Mikor töltötted fel utóljára a rendszert? Rendesen kilégtelenítődött? Isolátor kupakját rendesen meghúztad? :F

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25035) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Veszprém kicsit más szemszögből :)
saját fotók


[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25036) Sgor válasza FoBCRaistlin (#25035) üzenetére


Sgor
tag

Nem rosszak, csak biztos ide akartad?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25037) jones965 válasza FoBCRaistlin (#25035) üzenetére


jones965
Modder

Ezek csodás képek, de sehol nem látom a szivattyút? ;]

(#25038) Sgor válasza jones965 (#25037) üzenetére


Sgor
tag

Már értem miért fogy a vize: hűtőtornyot használ! :Y

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25039) FoBCRaistlin válasza Sgor (#25036) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

wááá, bocs uraim nem ide akartam :B :B :B
(bár akinek tetszik egészségére)
melózok közben, és nem vettem észre,hogy másik totyikban voltam :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25040) mh197 válasza FoBCRaistlin (#25033) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem is pont így kezdődött. Sehol nem találtam folyást, csak fogyott a folyadék, majd egyre több fogyott, és a végén csak egy teljesen más probléma miatt szét kellett szedni a rendszert, és ott láttam, hogy a csövön hosszanti irányba rés van, meg volt törve/repedve egy pici csíkon.
Tesztelni fogalmam sincs hogy lehetne, ha ennyire pici szivárgás van.

Ettől még lehet ez a dolog normális, bár az, hogy a radiba levegő kerül, és ahogy írtad nem is kevés, nem normális dolog. Esetleg a tartályban nem tud levegőt beszippantani az elfolyó ág, és így a szivattyú nyomná tele a radidat levegővel? Arra gondolok, hogy a vízszint a tartályban, ha alacsony, beszívhat esetleg levegőt is a tartályból elfolyó részen, és ez megakadhat a radi részén. De ez csak egy tipp, szintén kialakítás függő, hogy lehetséges-e ez az ok.

Más : Nem tud itt vki Laing DDC -hez gyártani nekem egy szabályzó áramkört? Gondolok itt egy egyszerű kis vmire, ami azt a 10 W -os szivattyúteljesítményt szabályozni tudná. Olyasmi kellene, mint azok a poti+fet kombinációs venti szabályzok. Lehetne nem túl esztétikus összeforrasztgatott cuccos is, mert a ház rejtett részébe menne.
? :F

(#25041) mh197 válasza Sgor (#25038) üzenetére


mh197
senior tag

Egy kis Heller hűtőtorony a kert végében, naplementében :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25042) FoBCRaistlin válasza mh197 (#25040) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

lehet nekiugrok amikor lesz több időm és átnézem a rendszer ismét.
levegőt nem nagyon tud szívni, mert alacsony fokozaton használom és nem nagyon keveri a vizet. (ötösön nekem habot csinálna) :DDD
ráadásul a tető alatt max fél centivel volt a folyadék szint, szóval bőven ellepi a leömlő ágat is a vízszint. (jó kis csobogó hangja van ha a leömlő rész nincs víz alatt)
a kupakkal mondasz valamit, meg is lesem a tömítését, bár ha ott szív levegőt attól még nem kéne a radiba jutnia. :F
át fogom nézni, kösz a tippet. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25043) Sgor válasza mh197 (#25041) üzenetére


Sgor
tag

Milyen békés is az! :K :K

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25044) Sgor válasza Sgor (#25043) üzenetére


Sgor
tag

[link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25045) jones965 válasza FoBCRaistlin (#25042) üzenetére


jones965
Modder

A noise iso tartályra akkor csavard vissza a kupakot mikor már teljesen légtelen a rendszer, és a szivattyú üzemel.
Amennyiben tömör a rendszer, akkor onnantól kezdve nem lehet csobogás.
A tartályba próbálj szivacsot tenni, mert a szivattyúd képes átszívni rajta a levegőt.

(#25044) Sgor :-szomorú lenne, ha a pc-k hűtésére ezt a technológiát kéne alkalmazni. :D

[ Szerkesztve ]

(#25046) Sgor válasza jones965 (#25045) üzenetére


Sgor
tag

Pedig használtak hozzá hasonlót, csak kicsiben!
Mindjárt rákeresek Neked!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25047) FoBCRaistlin válasza Sgor (#25044) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hehe pont ilyen van a kertben :D azt elfelejtettem mondani. :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#25048) mh197


mh197
senior tag

Még egy krédés eszembe jutott. Ha a Laing DDC -t nem csavarozom oda semmihez, hanem egy nagy szivacsba ágyazva teszem be egy 3,5"-os helyre, akkor attól vajon lesz baja? Kell ezeket a pumpákat fixen rögzíteni, vagy ki vannak ezek egyensúlyozva gyárilag, és nem rezegnek?

(#25049) Chrys_ válasza mh197 (#25048) üzenetére


Chrys_
addikt

Nagyon minimális a rezgése. Én vettem hozzá 4db gumipuffert (menetes persely van benne, az alja pedig természetesen fém, amivel a házhoz rögzíted): ebből 2db-ot használok, mert nem tudom rendesen a vinyótartó helyére levegőben rögzíteni (lévén Lian Li ház és ennek speciális tartója van), hanem alulról átlósan 2 csavarral (2 fül van a pumpán) és egy mosogatószivacson ül a motyó :D Semmilyen rezgést nem ad át a háznak (nincs is mit ;) )!

MOD: egyébként a 2 cső is valamennyire segít a megtartásában!

[ Szerkesztve ]

(#25050) Sgor válasza jones965 (#25045) üzenetére


Sgor
tag

Na, meg is találtam! [link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.