Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) tsar válasza Stalker-2572 (#3990) üzenetére


tsar
aktív tag

Radiátor a gép tetejébe beépítve 4 kerék és mobil a számítógép, igaz kb. 30kg :D

(#4002) Cryon


Cryon
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni az itt megforduló vízhűtés guruktól!
A történet röviden: német ebayről lőttem egy Reserator 1 plust, ami kicsit körülményes úton jutott el hozzám (engem elhajtott a német csóka, csak németbe volt hajlandó küldeni, kellett egy kint élő ismerősöm segítsége a licithez) Szóval az a helyzet, hogy a reserátorba kötendő csövek végéről hiányzik a gyorscsatlakozó (olcsó húsnak ugye... :(( ), amit sok kör futása után se tudok beszerezni. (voltam öntözéstehnikai, pneumatikus, kertész, és nem utolsó sorban számtech boltokban is, még a praktikernél is szerencsét próbáltam.) Az lenne a kérdés, hogy tudja-e valaki, honnan lehetne beszerezni gyorscsatlakozót (képen).
Másik kérdés, hogy vajon a praktikerben kapható PVC cső megfelel-e vízhűtéshez, nem eszi-e majd meg a hűtőfolyadék, nem reped-e majd meg előbb-utóbb, vagy mindenképpen rendeljek szilikon csövet? (az sem jött elég hosszúságban a csomaggal ugyanis :( ).
Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

Üdv!
Cryon

[ Szerkesztve ]

ASROCK Z77 Extreme4, Core i7 3770, Corsair Vengeance 4x4GByte @2133, Corsair 240 Force3 SSD, AMD Firepro 4900, Dell U2711, Thermaltake Tenor, Zalman Reserator1 V2 plus vízhűtés, Chieftec 500W táp.

(#4003) tsar válasza dchard (#3973) üzenetére


tsar
aktív tag

Miért ne lenne jó a hagyományos fagyálló az acél radiátorhoz?
A motorokban is érinkezik acél alkatrészekkel és nem teszi őket tönkre.
De ha nem felejtem el, holnap megkérdezem a melóhelyemen az üzemeltetésen, hogy lehet-e ezzel probléma.

(#4004) rii


rii
nagyúr

nekem még csak így áll a WaCo-m

w4c0 -

m4st3r shteer-nek hála, zsír jó vga-blokkom lett (:

radi "belülről"
kicsit mintha üreges lenne ...
RaD -


és az otthoni screen-em ;-)
home, screen home -

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4005) rii válasza rii (#4004) üzenetére


rii
nagyúr

ehh ... nemtok fényképeszni

mywaco -

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4006) oalex válasza H_Zozo (#3984) üzenetére


oalex
senior tag

Igen ott néztem, de nekik nincsen már belőle :( :(

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4007) draff válasza Goldye (#3979) üzenetére


draff
aktív tag

Ha autóban nem eszik, számítógépnél mit ennének?
Miből van a cső? Műanyag vagy szilikongumi?
A fémeket nem eszik az biztos.

(#4008) draff válasza nyunyu (#3986) üzenetére


draff
aktív tag

Nem!
Az a KNO3

(#4009) draff válasza WiZARD (#3987) üzenetére


draff
aktív tag

Jaaa, az a klórmésznek nevezett fertőtlenítőszer.
Vízes közegben klór szavadul fel. Az eléggé agresszív úgy önmagában. Igaz, megöli a bacikat, az algákat, de például uszodavízben - ha kissé elmérik - rendesen csipi a szemet.

(#4010) draff válasza rii (#4005) üzenetére


draff
aktív tag

A szivattyú jól néz ki. Totál fémházas, nem valami gagyi műanyag.

(#4011) Goldye válasza draff (#4007) üzenetére


Goldye
aktív tag

Egyelőre semmiből de amúgy valsz szilikon. Én sztem maradok az alkohol/víz keveréknél, az eddig is bevált, patikai ismerettségem lévén meg tudok tiszta alkoholt is szerezni (nem mintha am nem lehetne).

(#4012) FoBCRaistlin válasza helkis (#3999) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hoplá, akkor Nemmáté egy öööm, e bódottá, há a Mitulá báti hotta :DDD
Nálam bios szerint 1,5V kellett, most meg 1,46 kell. Winfosban 1,456 helyett most 1,42-t mutat. :C :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4013) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Ja, és bóódog Mikulást mindenkinek!!! :U
:))
:))
:))

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4014) helkis válasza FoBCRaistlin (#4012) üzenetére


helkis
addikt

akkor nálad is -0.03v körül hozott a mikulás, biztos jól kikefélted a csizmád, vagy az asszony?! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4015) FoBCRaistlin válasza helkis (#4014) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nálam mikulás lány járt, és én tömtem a batyuját :DDD

Amúgy ja, kellemes meglepi volt az a -0,03 -0,04V, meg a -5 fok.
Most frankón csak 45 fok a max :C Water rulz. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4016) jones965 válasza Cryon (#4002) üzenetére


jones965
Modder

A legegyszerűbb és kézenfekvő megoldás, ha az egész csatlakozó rendszert lecseréled, mondjuk pneumatikai gyorscsatira.
Szerintem a képen linkelt csati beszerzése eléggé reménytelennek tűnik. :(

(#4017) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Cryon
Itt próbáltad? Importőrök... www.pixel.hu

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4018) Silex válasza Goldye (#3979) üzenetére


Silex
aktív tag

Fagyállóból is kétféle létezik a "sárga" meg a "kék" :) Reset Elek ezt szépen vázolta egy régi hsz.-ben, amit most nem találok, ezeknek a kémiai összetevői különböznek és a mit le leírtál a radiátor műszaki leírásából, az az összetétel csak az egyik fajta. Bocs a merő pontatlanság halmaztól amit ide leírtam, az igazságtartalmát remélem kihámozzák akik up to date-ek a témában.

(#4019) Stalker-2572 válasza szacsee (#3995) üzenetére


Stalker-2572
addikt

"I speak pöööfekt enlishh." :DDD Egyébként nem erre gondoltam egyáltalán...

Másképp megfogalmazva: létezik-e CPU blokk nagy bordákkal és ventihellyel? :U

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#4020) Nyugdíjas válasza Stalker-2572 (#4019) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na igy már értjük:)
Legalábbis én:DDD
Nem amugy,legalábbis én még csak hasonlót sem láttam:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4021) tsar válasza Silex (#4018) üzenetére


tsar
aktív tag

Itt van az a hozzászólás.

(#4022) varga911


varga911
senior tag

Megtörtént a DDC -> D5 csere, most 1-es fokozatban van a drága, 7°C minuszba! :C

(#4023) FoBCRaistlin válasza varga911 (#4022) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

AAAzzz igeeen!

Dejó, hogy nem DDC.t vettem. :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4024) varga911 válasza FoBCRaistlin (#4023) üzenetére


varga911
senior tag

Halkabb is lett az egész gép, habár az állítólag halk Corsair VX450-es táp halkságát még nem sikerült tapasztaltni, olyan mint amilyen a 350W-os FSP volt... :(((

(#4025) Silex válasza tsar (#4021) üzenetére


Silex
aktív tag

Igen köszönöm! Ráadásul nem Goldye -nak szántam a hozzászólást, hanem dchard -nak, sorry!

(#4026) FoBCRaistlin válasza varga911 (#4024) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

akor ott is nagy az öröm gondolom?!

az a vicc, hogy most nekemis a táp a leghangosabb sztem. azt nem nagyon akaorm cserélni.
ja, meg az is vicc, hogy régebben szinte üvöltött a gép, most meg qssol, és régen nem zavart most meg a szinte semmi hang meg igen :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4027) #56573440 válasza Nyugdíjas (#4020) üzenetére


#56573440
törölt tag

pedig van ám:D monsjuk a teljesítménye hanyagolható, meg nem is igazán vízhűtés, de tény hogy létezik:)

kettő is eszembe jutott az egyik ez

a másikat meg nem találom, de eresem:) az asszem aerocool volt...
ohh meg is van

[ Szerkesztve ]

(#4028) #56573440


#56573440
törölt tag

és a fejemet tenném rá hogy van egy harmadik is, ami csak borda, semmi pumpa, csak két csonk lóg le róla, és a hőcsőben kering a folyadék. de azt persze nem találom meg :U
szvsz elég kétes megoldások ezek, dehát kinek a paplan:)

(#4029) varga911 válasza FoBCRaistlin (#4026) üzenetére


varga911
senior tag

Hát nem egészen, ugyanis Tody56 csipszetblokkja anyaghibás volt és eltörött a plexi, a tápra meg kidobtam 17 ezret az ablakon. :DDD

(#4030) shteer válasza varga911 (#4029) üzenetére


shteer
titán

én soha többet plexit... javaslom mindenkinek ezt az elhatározást :)

igazából minden műanyagot száműznék a blokkokból ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4031) FoBCRaistlin válasza varga911 (#4029) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jajj, a táp miért volt pénzkidobás?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4032) Goldye válasza Silex (#4025) üzenetére


Goldye
aktív tag

Nem is nagyon értettem h ez hogy jön ide, de gondoltam csak én vagyok a hülye :D

(#4033) Nyugdíjas válasza shteer (#4030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

igazából minden műanyagot száműznék a blokkokból ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4034) shteer válasza Nyugdíjas (#4033) üzenetére


shteer
titán

ahogy mondom :DDD

fuzik: hogy áll a fantomblokk? siess! ;) ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4035) Nyugdíjas válasza shteer (#4034) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én mint ipari kém úgy tudom, hogy te állsz rosszabbul,szóval né vagánykodjá ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4036) oalex válasza tsar (#4021) üzenetére


oalex
senior tag

Ezt most muszáj volt?? :(((

Most agodhatók, hogy én pont kéket vettem. Amig ezt nem linkelted, teljesen nyugodt álmaim voltak, most meg már soha többé :O :O :W

:DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4037) oalex válasza shteer (#4034) üzenetére


oalex
senior tag

Készen vaqgytok már, tegnap Tomi itt mindnent össze ígérgetett.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4038) shteer válasza oalex (#4037) üzenetére


shteer
titán

nos egymástól jópár kilométerre vagyunk... tomika megígérte, hogy elkészülnek a lefogatók, ami minden bizonnyal meg is tortént mára
a horganyoztatást elvállaltam, mivel vennem kell a sakát cuccaimat is felületkezeltetni - ez meg is fog történni, amint tomika el tudja hozni a kész cuccokat - ez rajta múlik h mikor lesz, ennek kemény költségei vannak a távolság miatt

a mindent összeigérgetett kicsit sem helyes kifejezés, vhogy úgy tudom csak értelmezni, hogy mintha határidős megrendelést tettél volna aminek nem látod a bekövetkezesést... nos remélem tisztában vagy vele hogy ilyesmiről szó sincs, pl én kizárólag szivességből teszem a backplate ügyintézést. ez ilyen türelmetlen hozzászólásokon (aminek priviben kellene jönnie) pedig csak felhúzom magam...

..szerintem jónak tűnik

(#4039) oalex válasza shteer (#4038) üzenetére


oalex
senior tag

Na nem már.

Most azért mert véletlen le maradt a smile-i. Máris véresen veszed. :W :W

Olvasd már vissza az össze szólás/beszólás-omat. Tomi-nak. Mind viccnek szánta. Jövő hétre ígérted a cuccokat, ezzel tisztában vagyok. :R

De tényleg elnézésedet kérem, mert hát nem ismerjük egymást, így nem szép, hogy röktön azt feltételeztem rollad, hogy van humorod :DDD :DDD Tényleg ne haragudj, sajnos alapbol hajlamos vagyok mindnkiröl ezt feltételezni, mert sokszor magambol indulok ki.

De komolyan, nem nyilván való a vicces jelege ennek a mondatnak, plána ha a kiemelt szót is figyelembe veszed.

tegnap Tomi itt mindnent össze ígérgetett.

De ott van legközelebbi példána a 3922-es hozzá szólás. Szerinted ez komoly útasítás/számonkérés vagy inkább poén szaga van. :U :U

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4040) shteer válasza oalex (#4039) üzenetére


shteer
titán

ejnyebejnye.. a smiley-kat nem szép lefelejteni :P

visszaolvastam mindent, de így akkor sem stimmelt a hangvétele a hsz-nek :U tudom beszéltünk telón is, semmi para a részemről.

és erre fel még 1x beszólsz... hát szép. döntöttünk: nem kapsz semmit ;]

szerk1: ok, megnyugodhat a kis lelked, nem kell több mentség :DDD amint mondtam: no para

szerk2: Na nem már. ezt lefordítanád magyarra? ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4041) oalex válasza shteer (#4040) üzenetére


oalex
senior tag

A Tominak a válaszai bol látszik, hogy vette eddig a lapott, mindig valami frapáns és hasonló hangvitelell válaszolt. :))

És úgye, embert barátjárol... De tudom, a kivétel erösíti a szabályt.

Magával, Úram innető csak komolyan :R :R fogok kommunikálni.

/persze aztán ha kezemben van a cucc, akkor újra el kezdem a beszólást ;] ;] :P :P

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4042) shteer válasza oalex (#4041) üzenetére


shteer
titán

ajánlom is :K :R de a tiédben lesz egy időzítő a további beszólások elkerülése végett :DDD ha rossz kisfiú leszel, megnyomom a piros gombot, a backplate-ed előmászik a lap mögül és az egyik csatiról lerántja a csövet ;]

ami a lényeg (ez nem csak neked szól, mielőtt újra beszólnál :) ): mindenkitől, aki rendelt el fogom várni, hogy frappánsan és engem kímélő módon megoldja az átvételt, ugyanis a következő hetekben: suliba járok, vizsgázok, dolgozok, szakdolgozatot írok, építem a saját vízhűtésem - mindezt heti 7 napon keresztül napi 24 órában :)
időben viszonylag rugalmas tudok lenni, helyben semmiképp - persze biztosan találunk rá módot, nehogy megijedjetek ;)
ezt csak azért írtam ide, hogy ne kelljen mindenkinek külön :)

..szerintem jónak tűnik

(#4043) tomika873


tomika873
csendes tag

na jóreggelt emberek.elkészültek a backplaték.kép nincs mert benn hagytam :DDD majd holnap lesz.és csakhogy mindenki tuggya nekem a munkahelyi dolgaim az elsök.

shteer egyere msn -re. :DDD

[ Szerkesztve ]

TGMT

(#4044) oalex válasza shteer (#4042) üzenetére


oalex
senior tag

előmászik a lap mögül és az egyik csatiról lerántja a csövet

Én eszméletlenül vizuális vagyok, úgy hogy ez nagyon teccet. Na meg úttán képzeltem a kárt (ami úgye minden vizesnek a legnagyobb rémálma). Vissza is vonom a humortalanságodra irányulo kijelentésemet.
Egyszer meg is esett hasonló velem. Képzelj el egy 40-60% fagyáló-viz hütő közeget és egy gyári hibás block-ok a procin. :Y :Y Mondanom sem kell -->> Alaplap és VGA is kapott belöle. Akkora mákom volt, hogy kifogtam egy kezdő fiút a Mi.x..tral szervizben, hogy az egyértelmüen foltos (a fagyálótol), de a lapot és VGA-t is kicserélték. Pedig ez akkor volt mikor 9800Pro volt a világ teteje (árban is) és ez az volt.

Én bárhova el megyek BP-en, de lehetőleg az esti órákban, a dugok miatt. 3.5L at kocsim motorja és automata is, úgy hogy nem komálja a toporgást.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4045) oalex válasza tomika873 (#4043) üzenetére


oalex
senior tag

Tölled is ezer bocsánat, ha valamelyik üzimet komolyan vetted volna (persze a "M3-as legyen a fet" kivételével, mert úgye az komoly volt).

Ezt a bocsánatott is olyan komolyan mondom, hogy nagyon komoly :DD :D :DDD :P :U

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4046) oalex válasza tomika873 (#4043) üzenetére


oalex
senior tag

Egyébként szép munka volt, egy éjszaka alatt ennyi lapot lefaragni :C :C :C

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4047) tomika873 válasza oalex (#4045) üzenetére


tomika873
csendes tag

tölem nemkell.vagyis nekem mindegy mivel ugyis akkor kapod meg ha készlesz a horgony :DDD elöbb nem.szerintem mindenki kituggya várni a sorát.és ahhoz képest hogy én ezek mellett a mukahelyi dolgaimat is csinálom igy nemmondhatnám hogy rossz határidövel dolgozom. et shteer is tanusithatja.és pestre csak jövöhéten menek.elvileg pénteken mert még készülnek közbe jópár cuccos amit vinni kell felület kezelni és nemfogok szaladgálni pestre. :DDD

TGMT

(#4048) szacsee válasza shteer (#4042) üzenetére


szacsee
nagyúr

Msn-re tudol jövődni? ;]
Vannak szörkeimport fejlemények, de kell a rajz mindenképpen!
Psszt ne szólj a többieknek! ;]

(#4049) Bagira01


Bagira01
veterán

Valaki tud vmi olcsó és nagyon jó teljesítményű cpu blokkot lga775-re :F
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4050) szacsee válasza Bagira01 (#4049) üzenetére


szacsee
nagyúr

Talán ez neked való!
Decemberben ingyen házhozszállítás, ajándékcsati (highflow).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.