Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hi
3 méter magasba fel tudja nyomni a radiátorba a vízet egy normál szivattyú?
Vagy mit volna érdemes kipróbálni?
Sajnos a szobát nagyon fűti a rendszer, ezért szeretnék áttérni vízre. Ennek a radiját a tető alatt tudnám elhelyezni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28002) AirBooms válasza 7Heads Drago (#28001) üzenetére


AirBooms
addikt

A víz is a szobát fogja fűteni (hacsak a hőleadót - radiátort - nem egy másik helységben helyezed el). Tető alatt a lakás tetejét érted, vagy a gépházét?

shteer: Értem! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#28003) shteer válasza AirBooms (#28002) üzenetére


shteer
titán

épp ezért szeretné, mert másik helységet fűtene :K

..szerintem jónak tűnik

(#28004) shteer válasza 7Heads Drago (#28001) üzenetére


shteer
titán

4,8m emelő magasság ami elég lehet

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28005) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

kb tudom előre a választ, de érdekelne a szakik véleménye.
lenne különbség, és ha igen, akkor mennyi a 2 radi opció között.
1: nexxos extrem dupla+nexxos extrem tripla 2+3 ventivel.
2: mora2 passzivban/22-es yate loon-nal
thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28006) nyunyu válasza FoBCRaistlin (#28005) üzenetére


nyunyu
félisten

Valoszinuleg a dupla+tripla+5 venti erosebb lenne, mora2+YL meg halkabb.
Plane, hogy 3V korul mar elindul a golyos YL...
(2.58V-rol meg nem, elobb probaltam.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28007) FoBCRaistlin válasza nyunyu (#28006) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

thx a véleményt. még a héten meggondolom. :R
de mindenkitől várok véleményt/tapasztalatot. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28008) sened válasza 7Heads Drago (#28001) üzenetére


sened
csendes tag

Ha a víz fel és le(kering) is megteszi az utat akkor a két vízoszlop kiegyenlíti egymást, ezért nem kell állandóan emelnie a pumpának. Ha a tető alatt a padlástér beépítetlen részét érted és hasonló állapotok vannak a Ti és a mi padlásterünkben akkor nem javaslom. Nyáron +50, télen meg mínusz akármennyi fok van - nálunk. A gépem a padlástérben zümmögött, alatta volt kazánház az alatt meg a pince, na ott volt a hőleadó radiátorom. Állandó kb. +17 fokos víz jött a gépbe. :)) A szintkülönbség 5-6 m volt, egy szutyok 3EFt-os pumpa keringette a közeget.

(#28009) nemethati


nemethati
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Lenne 1 kérdésem: hogyan tudnám kicsit feltúrbózni az L20-asomat :F
2 chipset blokkot kéne elbírnia pluszba, de úgy veszem észre ezekkel a HF cucokkal nem nagyon boldogul, épphogy csordogál a vízem...képek adatlapomon.

(#28010) Joshi válasza nemethati (#28009) üzenetére


Joshi
titán

Ideje egy normális szivattyút venni. :DD
Én is Hydor Seltz L20-al kezdtem ami kezdetnek nem rossz, de egy High-Flow rendszerbe már nem fér bele. :( Laing a te barátod, de gondolom ezt már te is tudod. :DDD

(#28011) nemethati válasza Joshi (#28010) üzenetére


nemethati
senior tag

Majd spórolok rá :))
Addig is ezzel kell elérni a maximumot!
Hétvégén visszacsövezem 8asra, azt jobban szerette...meg farikcsálok neki tartályt, legalább kussba lesz...
thx :R

(#28012) Joshi válasza nemethati (#28011) üzenetére


Joshi
titán

Ha nagyon hangos akkor rotort kell cserélni attól halkabb lesz, de erősen ajánlott a csere. :K

(#28013) FoBCRaistlin válasza nemethati (#28011) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Laing D5 lesz a te barátod. :K drága, de csak egyszer kell megvenni.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28014) nemethati válasza FoBCRaistlin (#28013) üzenetére


nemethati
senior tag

Sok az nekem picit, persze hosszútáv meg minden de akkor is :DDD
joshi: nincs baja, csak rezonál, ezért akarom beletenni egy tartályba amit hangszigetelek + teszek alá valami durva rezgéselnyelő cuccost.

(#28016) nemethati válasza P00By (#28015) üzenetére


nemethati
senior tag

Gyűjtőknek és megszállottaknak....de nagyon jól néz ki, kár hogy inno, vagy már jó a márka?

(#28017) shteer válasza P00By (#28015) üzenetére


shteer
titán

azannyát... bitspower a blokk? vagy csak a csati? :D

nemethati: lemaradtál kicsit :DDD már a 7xxx sszéria is jó volt inno, az ichill meg premium

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28018) GhostWalker válasza nemethati (#28014) üzenetére


GhostWalker
tag

Tegyél alá egy olyan gumi izét mint amit a mosógépek alá szoktak tenni. nem tudom mi a neve

FID: Egyre jobb lesz a rendszered csak hajrá. Tőlem kapod a motivitást. :))

(#28019) FID válasza GhostWalker (#28018) üzenetére


FID
őstag

:DD Kofi! Részben igaz! Bár még vannak tervek a vízzel kapcsolatban bőven!
Nem is pénz inkább a megvalósítás miatt nincsen még megcsinálva. :R
Tetszik ez a laing ddc p12 meg a többi cucc is most ahogy van! Bár hiányolom a reseratort nagyon! De nem bántam meg a váltást! És a reserator sem volt rossz döntés mert jól teljesített!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28020) FID


FID
őstag

Jó nagy cimeres ökör vagyok most jöttem rá h miért nem hűtött a cuccos!
Inkább nem is mondanám el mert elég cink. De nem raktam össze semmit rosszul!
Csak 1 venti hűtötte az egészet! Most már minden rendben!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28021) 7Heads Drago válasza shteer (#28004) üzenetére


7Heads Drago
veterán

4,8?
Az szép! Nem gondoltam volna.
Lehetne a falon kívülre is, de az szerintem az időjárás + bogarak miatt nem lenne jó. A tetőtérben meg max. az egerek lehetnek ellenfelek. Illetve a meleg. A cserép miatt elégé felmelegszik a levegő is.
Sajnos előbb-utóbb lépnem kell valamit. A konyha után ez a legmelegebb helység a lakásban. (a feleségem állandóan süt-főz(finomat))

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28022) nyunyu válasza 7Heads Drago (#28021) üzenetére


nyunyu
félisten

A tetőtérben meg max. az egerek lehetnek ellenfelek

Az jo, egerek/patkanyok szeretik csocsalni a muanyag bevonatu kabeleket, vajon a PVC vizcso mennyire fog izleni nekik?
Aztan egyszercsak azt veszed eszre, hogy hopp, hova tunt a viz a rendszerbol. :))

A cserép miatt elégé felmelegszik a levegő is.

Rendesen szigetelni kellett volna a tetot, meg alul/felul atszelloztetni a cserepek alatti legreteget, aztan akkor ez nem jelentkezne.
De altalaban sima padlasnal nem szoktak erre kolteni, csak tetoterbeepiteskor csinaljak meg normalisan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28023) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azon én is gondolkoztam, hogy kiteszem az erkélyre a radiátort, de ha rátűz a nap, a fekete fémtömegre, abból nem sok jó lesz. A szoba meg úgy is meleg, nem ez melegít, hanem épp az erkély felől érkező hő, mert keletnek néz a szobám (délután többet ér bezárni az ajtót...) És kéne 2 luk az ablakra, rendesen tömíteni a cső mellett, összességében nem éri meg.
Bár télen lehetne feszíteni 5-10 fokos idle maghőkkel. :DD

Jut eszembe: Nem akar venni valaki egy 4870x2 blokkot? Olcsón adom. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28024) nyunyu válasza janos666 (#28023) üzenetére


nyunyu
félisten

Mukodo kartyat is adsz melle? ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28025) 7Heads Drago válasza nyunyu (#28022) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az egereknek van kint kaja! ;] Patkány ha lesz megesszük. :DDD
Ellen-lécnek hívják, és szellőzik a tetőm. De ettől még meleg van fent. :D A tetőn belül biztos van annyi hőfok, mint bárhol máshol árnyékban. Az pedig bőven magasabb mint a szoba 26-28 fokja. És nincs tetőtér beépítésem. És szigetelni csak beépítés esetén szokták, mint ahogy írod is.

Illetve ha jól tudom lehet olyan védelmet a vízhűtésbe építeni ami védi a gépet kevés víz esetén. És kb 1-2 fokot emel a szoba hőfokán a gép. Ezt gondoltam kitolni a házon kívülre. Már ha érdemes vele foglalkozni. A homlokzati megoldást azért vettem el mert annak se a túl hideg, se a hó, se a kosz nem hiányzik. Illetve délután már a nap is rátűzne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28026) shteer válasza 7Heads Drago (#28025) üzenetére


shteer
titán

ha nincs szigetelve a tetőtér, akkor nyáron el is felejtheted ezt a megoldást, túl meleg lesz

inkább menj lefelé ;]

viccet félretéve: inkább maradj szobán belül

..szerintem jónak tűnik

(#28027) Joshi válasza nemethati (#28014) üzenetére


Joshi
titán

Az L20-at hiába teszed gumibakra az akkor is zörögni fog, egészen addig amíg ki nem cseréled a rotort. Hidd el tapasztalatból mondom, hogy a rotor csere az enyémmel is csodát tett anno és az egyik ismerősnél is. Sajnos egy idő után kikopik a műanyag rotor a tengely mentén(minimálisan) és a kotyogás idézi elő a zörgő hangot.
Egyébként nem kell D5-öt venni jó egy DDC is, de körül nézhetsz az apróban is(vatera, ph!apró stb). :K

(#28028) TESCO-Zsömle válasza 7Heads Drago (#28025) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor keríteni kell egy klamí-kültérit, azt felrakni és azzal hűteni a vizet. Az a 40°C-os levegőben is leadná a hőt... Álá hőszivattyú...

Ha kertesbe kültözünk én a kútba eresztem majd a gépem hőjét...

sz: Basszus, már megint áll a szivattyú... Ezt én nem értem. Olyan nehéz összenyomni a két csatit, mégis magától szétcsúsznak... De most körbetekertem ragszalaggal...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28029) shteer válasza TESCO-Zsömle (#28028) üzenetére


shteer
titán

kúthoz bika szivattyú kell ám :)

..szerintem jónak tűnik

(#28030) oPalRx7 válasza TESCO-Zsömle (#28028) üzenetére


oPalRx7
tag

én is pont ezen gondolkodok mostanában :) venni egy bontott 1-2kWos split-kültérit, építeni egy gáz-viz hőcserélőt, kültéri egy sima termosztátos vezérléssel (belőni 5 fok környékére), és mehetne vígan :D

megnéztem hogy kültérit szólóba mennyiért lehet szerezni újonnan:
200 ezertől ár: Telefonáljon! értékekig :D (előtte még volt árlistán 1.3 millás hűtőtorony :D )

(#28031) nemethati válasza Joshi (#28027) üzenetére


nemethati
senior tag

Nem zörög meg ilyenek, csak rezonál, ilyen "zzzz" hangot ad :DD szebben hirtelen nem tudom kifejezni magam...
Tartályt tuti építek neki de: szerintetek a ragasztót oldja az UV lötyi vagy az anti-korró?
Plexiből szeretném összerakni.

(#28032) janos666 válasza nemethati (#28031) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ, milyen ragasztó, az epoxik jól bírnak szinte mindent (bizonyos koncentrációkig és ideig - de a marja a kezed is erősség alatt, és a 3-4 év időszakra igencsak vállalható).
Nyomj oda egy mikorofont (pl telefonét), és töltsd fel mp3-ban. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28033) laccczka válasza nemethati (#28031) üzenetére


laccczka
tag

Miután szivacsra raktam nekem megszűnt az ilyen "problémám".

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#28034) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! 1/4es Tody féle HF csatit lehet, illetve merjem-e használni a 19/13es Tygonhoz?

(#28035) nemethati válasza laccczka (#28033) üzenetére


nemethati
senior tag

Nálam polifoam-on van + gyári talpazat, na sebaj "megúsztatom" a hétvégén azt meglátjuk, ha nem válik be kuka és jöhet a DDC...

(#28036) laccczka válasza nemethati (#28035) üzenetére


laccczka
tag

Az nem túl merev? :F
Én a VGA dobozában található tojásszivacsból vágtam egy darabot.
Azóta a táp a zavaró. :K

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#28037) shteer válasza Erdei88 (#28034) üzenetére


shteer
titán

szorul kicsit?

..szerintem jónak tűnik

(#28038) °PhYsX°


°PhYsX°
csendes tag

Helósztok!
Én egy nagyon hatékony,de mégsem túl drága komplett vízhűtéses rendszert szeretnék kiépíteni.A vízzel hűteni akarom a procit(Q9650),alaplapot(790i ultra),ramot(OCZ3FXE20004GK - FLEX EX) és 2db vga-t....
Ki mit javasolna :F

[ Szerkesztve ]

(#28039) shteer válasza °PhYsX° (#28038) üzenetére


shteer
titán

először is azt javaslom, gondold át mit szeretnél :) másodszor, hogy duplázd meg az összeget amire először gondoltál :)

egy ilyen rednszer nagy hőtermeléssel rendelkezik, még léghűtőből is premium kell hozzá ha halkan akarod műkötetni - vízhez jó és ezáltal drága radi(k), jó cpu blokk és 2 fulllcover a vga-kra

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28040) nemethati válasza °PhYsX° (#28038) üzenetére


nemethati
senior tag

Ehhez a confighoz javasolnám az adatlapomon található vízhűtés cumókat, poton 50ezerért :DDD
Én Tody blokkokat raknék mindenhova, remek ár/érték és HF...EK blokk a VGA-ra -csak nem tudom milyened van- radi valami tripla, pumpa pedig a szokásos Laing valami :R
Olyan jó tudni hogy miket kéne megvenni nekem is de nincs rá lé....mér' nincs :F :Y :W

szerk. az tuti hogy olcsó nem lesz :N

[ Szerkesztve ]

(#28041) °PhYsX° válasza shteer (#28039) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Hát azt gondoltam h nemlessz olcsó,de kb mégis mennyiért kapni vagy összeállítani egy ilyen vízhűtést ami ezt a rendszert elbirná... :F :U

(#28042) nemethati válasza °PhYsX° (#28041) üzenetére


nemethati
senior tag

[Tody]
[OC]
Itt nézz körbe, nagyjából kapsz egy reális képet Mi-Mennyi, a Miért-et meg elmondjuk itt :)

(#28043) wilkyx


wilkyx
tag

Úgy néz ki beköszöntött nálam a szárazság, ha valakit érdekelnének a vizes cuccaim szóljon :B [link]

(#28044) °PhYsX° válasza nemethati (#28042) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Hát igen egy jobb venti is közel 8k...
Mert tulajdonképp a vízhűtéshez mi is kell?!(kiegyenlítőtartáj,csövek,radiátor,venti,cpu blokk,szivattyú,hátmég?)
Am ugy a radiátornak kell h a legjobb legyen,mert az felel a "jó" hőért meg persze rá egy jobb venti és egy jó kiegyenlítőtartály ugy?!
Nekem a célom a lap,cpu,ram és vga hűtés meleltt az h ne külső,hanem belső vízhűtés rendszer legyen és azsembaj ha praktikus és szép is...
Ahogy nézegetem itt a cumókat,tényleg nemvalami olcsó egy jó vizes rendszert kiépíteni,mert csak egy jobb radiátor egy vagyon+7k a venti+egy jobb cpu blokk 28k+kienyenlítőtartáj 14k+egy erősebb szivattyú 31k és akkor a vga blokkról még nem is beszéltünk és máris 80k-nál tartunk....
Huhh...
Hát nemtudom,mert a lap amit szeretnék venni az vízhűtéses és különösen ajánlott ha vanis hozzá víz a ram úgyszintén és a vga-k nak sem árt...
Am a ramra ugy nemkell blokk csak rákell dugni a csövet a ram végére?! :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28045) °PhYsX° válasza wilkyx (#28043) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Jah és igen a te kérésedre megkérdezném a többiektől h eléglenne e a te vízhűtésed az én leendő konfigomhoz :F (790i ultra vizes lap,2x2 x2gb vizes ram,húzott Q9650 és esetleg két erősebb vga-ra...)

(#28046) nemethati válasza °PhYsX° (#28045) üzenetére


nemethati
senior tag

Véleményem szerint igen, azok brutál cuccok, de akkor már kellenek ventik is a radira akármennyire durva is :K

(#28047) syC válasza °PhYsX° (#28038) üzenetére


syC
addikt

"Én egy nagyon hatékony,de mégsem túl drága" - felejtsd el :)

(#28048) °PhYsX° válasza nemethati (#28046) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Szal aztmondod h van a srácnak olyan durva a vizhűtésrendszere h van olyan komoly h elbir egy vízhűtős 790i ultra lapot,2x2 x2gb 2000mhz-es vízhűtéses ramot,egy húzott Q9650-et meg még ha olyan,akkor pl 2db GTX275-öt is elbir....
Jah és necsak h elbirja,de ne 90-120fokon tartsa,hanem a procit egy 40-50 a két karit ugyszint a ramot meg ugy tartsa h ne süssön szét a környékén mindent... :))

Syc.:Igen,nah erröl már most leis mondtam,am nem olcsón akartam ultrabrutált,hanem ultrabrutált akartam olcsóbban... :DDD

(#28050) nemethati válasza °PhYsX° (#28048) üzenetére


nemethati
senior tag

És mindez 0dBA :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.