Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49251) viperabácsi válasza Sky D. (#49249) üzenetére


viperabácsi
addikt

ERRE GONDOLSZ ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49252) Sky D. válasza OC (#49250) üzenetére


Sky D.
tag

igen én is láttam :D

Step 1: 1800 rpm
Step 2: 2550 rpm
Step 3: 3300 rpm
Step 4: 4050 rpm
Step 5: 4800 rpm

A kérdés az hogy hogyan ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49253) blasko92 válasza TaaT (#49248) üzenetére


blasko92
őstag

DigitXT vagy HUfantom tervezte, hogy átalakítja a D5-ösét ilyenre

(#49254) viperabácsi válasza Sky D. (#49252) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nézd meg az előző linkemet !!!

Le van írva részletesen és képekkel illusztrálva!

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49255) Sky D. válasza viperabácsi (#49251) üzenetére


Sky D.
tag

Szóval akkor ha jól értettem a "weenig " német nyelv tudásommal , és mm pontos képen akkor nyíl végétől 1-2 mm re lentebb levő pici "Likba" kell a Tachosignál kábelét beforrasztani?
Vagy a nyíl irányába picit jobbra levő gombra kell beforrasztani ?

Fúúú...
Az átfolyás jelöl 13290-ba fájt nekem :(
NA de 2 hónap várakozás után végre postára lett adva ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49256) TaaT válasza Sky D. (#49249) üzenetére


TaaT
veterán

nem keverek semmit :N

volt itt D5 mod, és ahogy látom már be linkelték #49251...

Give them hell Ukraine!

(#49257) Sky D.


Sky D.
tag

Nem köpködni, csak 1-2 óra munkám van csak benne (vagy is csak össze lett dobva ideiglenesen).

A radiátor miatt, a szűrőház, nagyon bevált :)
A csöppség csak 1,9 liter folyadekeot ivott meg :)

Képek a radiátorról:

A szűrőházba megy egy derékszögű tömlőcsatlakozó, így nem lóg majd ki a visszafolyó ága a csőnek.
A pumpa kifolyó részére kerül az áramlásmerő....

Compact kombó,

Később csak át lesz szerelv a Mora -2 vagy 3-ra.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49258) viperabácsi válasza Sky D. (#49255) üzenetére


viperabácsi
addikt

keress rá itt forumon valaki megcsinálta .Talán Hufantom

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49259) mpierre válasza Sky D. (#49255) üzenetére


mpierre
veterán

Vagy másik megoldás. Bár ez utóbbiról Tody lebeszélt, legfőképpen amiatt, hogy nem alaplapra való.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49260) TaaT válasza mpierre (#49259) üzenetére


TaaT
veterán

ez akkor jó ha pl egy DDC-t akarunk szabályzóra kötni :)

Give them hell Ukraine!

(#49261) Sky D. válasza mpierre (#49259) üzenetére


Sky D.
tag

Persze, ez ventilátorhoz kitűnő:) ugyanis, ha van Tachosignál kabele ( 3 eres kábellel rendelkezik a ventilátor)
1.áram
2.föld és a
3.Tachosignál "kék" vagy "sárga" általában De

Ne keverjük össze a molex 4 eres sárga 5 voltos kábellével:)

Amit linkeltél , annál a 12 voltról kapja a venti az áramot, és a "vissza"ágban egy földelés és a Tachosignál kábel jön vissza :) jó megoldás ventilátor esetén :)

A bökkenő annyi, hogy a pumából nem jön ki Tachosignál kábel :(
azt garázs barkás megoldással bele kell forrasztania pumpába .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49262) Sky D. válasza TaaT (#49260) üzenetére


Sky D.
tag

Potival :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49263) Sky D. válasza Sky D. (#49262) üzenetére


Sky D.
tag

D5 - öt úgy tudom nem lehet potival szabályozni :(
De valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49264) blasko92 válasza Sky D. (#49263) üzenetére


blasko92
őstag

Mert akkor is ugyan úgy fog pörögni, mint amire a saját szabályzója van beállítva.

De minek azt még potival csesztetni? :F

(#49265) Sky D. válasza blasko92 (#49264) üzenetére


Sky D.
tag

víz hőmérséklet alapján fordulat szám szabályozás ?
igen akkor jól rémlett hogy nem lehet elektronikusan a fordulatát szabályozni ...
talán a D5-solar nak annak alacsonyabb a indítási feszültsége mint a D5-Varios-nak .

A valamit valamiért alatt a ddc és a d5 közti hang tartomány különbséget értettem :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49266) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Vízhűtéses rendszeren gondolkozom. Egy i5 3570K proci lenne az áldozat.

Én azon gondolkodtam, hogy egy saját készítésű blokkot teszek rá.

Egy léghűtéses hűtőbordát kellene átalakítani erre a célra.

Szerintetek nem hűtené jobban a procit mint a kapható blokkok? Mert ahogy elnéztem azoknak elég kicsi az a felület ahol a víz át tudja venni a hőt.

Van értelme belefogni vagy inkább hagyjam a fenébe.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#49267) blasko92 válasza Sky D. (#49265) üzenetére


blasko92
őstag

Én úgy értettem, hogy a D5 saját potiját beállítod valamire, és az akkor is azon fog pörögni, ha te még egy "külső" potiról akarod szabályozni.

(#49268) HUfantom válasza blasko92 (#49264) üzenetére


HUfantom
őstag

Azért mert a D5ös fordulatának a megváltoztatásához be kell bujni a gépházba. Igaz nem túl nagy szerelés kell hozzá de muszály. Persze sokkal jobb ha előlapra ki lehetne vezetni és onnan szabályozni.

Sky D.
NE keverjük a szezont a fazonnal ...
DDC-t linkeltek , nem D5 -öt ....

Nem keverjük!
Van D5 höz is rpm mod. Nekem Tesco zsömle álakította át a pumpámat nem egészen 10 perc alatt. / tesztel együtt /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49269) Sky D. válasza HUfantom (#49268) üzenetére


Sky D.
tag

Fasa :R

Van valami türkje a kupak roncsolás nélküli levételének ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49270) Sky D. válasza bandika0626 (#49266) üzenetére


Sky D.
tag

Ha arra gondolsz amire én gondolok, akkor JÓÓÓÓ NAGY blokkos lessz :)

és nem , nem lesz jobb ... a sima vizhytö blokkok felületét megnövelik , külömbözö kiugrásokkal , oszlopocskákkal barázdákkal , így jobb a hőleadó képessége, akár 2szeres 3szoros felület nagyítást tudnak elérni ezzel a módszerrel
másik , nem a blokk a fő probléma, hanem, hogy a víz hogy adja le a szállított hőmennyiséget , itt jönnek képbe be a egyre nagyobb, vastagabb radiátorok ....
és 3-4X nagyobb felületűek vagy több, a sima hagyományos légütésnél ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49271) blasko92 válasza HUfantom (#49268) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, tudom, hogy "behatolást" kell elvégezni :K Ha úgy van a gépházon belül elhelyezve a pumpa, akkor mechanikusan megoldható (csak ennek kevés az esélye...)

A legjobb lenne, ha szoftveresen lehetne szabályozni.... Mint azt az EHEIM pumpát.

bandika0626 a gyári blokkokat nagyon részletesen megtervezik. "Nem a méret a lényeg" (Itt nem) Sokat számít a talp vastagsága, a "bordák" mérete, a geometriai formák, és még rengeteg dolgot lehetne itt felsorolni.
Hogy egy homemade blokkból a maximumot lehessen kihozni rengeteg idő és pénz kell (tesztelések, legyártás....)

[ Szerkesztve ]

(#49272) HUfantom válasza Sky D. (#49269) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha a tied is olyan mint az enyém akkor ovatosan lapos csavarhuzoval körbefeszegetni egy kicsit. Pattintos rendszerű nem törsz le semmit belőle. Viszont figyelj mert a piros pöcök ki fog esni a levételekor és nagyon nem jó ha elveszik vagy rálépsz és eltöröd. Visszahelyezésnél figyelj mert nem mindegy hogy rakod bele. Rosszul belerakva fele vagy harmad annyit tudsz fordítani rajta. Legjobb ha szétszedés előtt feljegyzed az állását.

blasko92
A legjobb lenne, ha szoftveresen lehetne szabályozni.... Mint azt az EHEIM pumpát.
Persze meg toronyórát láncal melléje :)
Amúgy jó lenne de akkor mégegyszer ennyibe kerülne :(

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49273) TaaT válasza bandika0626 (#49266) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy léghűtéses hűtőbordát kellene átalakítani erre a célra.

Szerintetek nem hűtené jobban a procit mint a kapható blokkok?"

Nem.

"Mert ahogy elnéztem azoknak elég kicsi az a felület ahol a víz át tudja venni a hőt"

Tegyük helyre a dolgot...

ennek: [link] ez a vizes megfelelője: [link]

ennek: [link] meg ez: [link]

"Van értelme belefogni vagy inkább hagyjam a fenébe."

A kérdéseid alapján az utóbbi melegen ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#49274) bandika0626 válasza Sky D. (#49270) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én erre gondoltam, hogy ezt alakítom majd át.
[link]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#49275) blasko92 válasza HUfantom (#49272) üzenetére


blasko92
őstag

"Persze meg toronyórát láncal melléje :) "

Jó, akkor csak azt csinálják meg, hogy a potiját nem a házba rakják bele, hanem hosszabb kábellel ki lehessen vezetni az előlapra.
Ez nem hiszem, hogy olyan drága mulatság lenne a gyártónak. ;)
Viszont sokan örülnének neki....

(#49276) Sky D. válasza bandika0626 (#49274) üzenetére


Sky D.
tag

Faszás , és megoldható :) igaz így is jó nagy bazi lessz :) , de alumínium ...
és nagyobb a térfogata, mint a kis rezeknek ..
a kisebb nagyobb az átfolyása a víznek, ebben pedig "állna" a víz ... túl sok időbe telne, mire a teljes vízmennyiség cserélődik.. ami annyit tesz, hogy még melegebb lenne a proci:) :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49277) DigitXT válasza Sky D. (#49269) üzenetére


DigitXT
félisten

TESCO-Zsömlét kérdezd, nekem is ő csinálta meg.:D
Más kérdés, hogy én egy percig nem használtam úgy,
mert megérkezett az Aquastream XT, de hát ez van.:DDD

(#49278) HUfantom válasza bandika0626 (#49274) üzenetére


HUfantom
őstag

Csak szerény vélemény:

Az a blokk nem is full réz, két részből áll. Azt tervezed, hogy a lamellákra raksz egy "dobozt" és úgy bele a vizet ?
Ebben az esetben a hőnek egyel több rétegen kell átjönnie. A mai modern blokkok egy réz alappal rendelkeznek és abba vájnak valamilyen alakzatot. Van hogy pici oszlopokat van hogy csatornákat így az eredeti hőátadá felület sokszorosára nő. Nem szabad lebecsülni őket a méretük miatt.

Ha szeretnél kisérletezni nem tartalak vissza de legalább egy full réz bordával kezdjed, mert a réznek a legjobb a hővezető képessége

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49279) TaaT válasza TaaT (#49273) üzenetére


TaaT
veterán

remek, kicsúsztam a szerkesztési időből...

na szóval első link helyesen: [link] és a hozzá tartozó második link: [link]

Give them hell Ukraine!

(#49280) blasko92 válasza HUfantom (#49278) üzenetére


blasko92
őstag

Mondjuk Spire Linar :P

(#49281) Sky D. válasza HUfantom (#49272) üzenetére


Sky D.
tag

HUfantom

Köszi a tippet :) remélem a D5-összejön.

Egyetértek
(#49278) HUfantom

Arról nem is beszélve , hogy túl nagy lenne a térfogata, és így nem lenne meg a megfelelő víz mennyiség csere ... így a blokkon belül felhalmozódik a hő.

Radiátornál jó ha felhalmozódik "többet időzik a víz", jobban le tud hűlni de a te esetedben épp az ellenkezője történne.

DigitXT
Igen így megért,

A D5 lapátkerékével kombinált Aquastream XT, lenne csak igazan ütös....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49282) bandika0626 válasza Sky D. (#49276) üzenetére


bandika0626
senior tag

Ha van egy 360l/h szivattyú és az egész rendszer ellenállása 50% ami marha sok akkor is 3 l/perc amit szállít a szivattyú. Akkor miért állna meg sokáig 2 dl víz ami mondjuk abba a blokkba beleférne?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#49283) TaaT válasza bandika0626 (#49282) üzenetére


TaaT
veterán

TT próbálkozott már hasonlóval, nem sok sikerrel...

Give them hell Ukraine!

(#49284) blasko92 válasza bandika0626 (#49282) üzenetére


blasko92
őstag

És mivel tudod garantálni, hogy az egész blokkban mindenhol megfelelő lesz az áramlás?

Nem kötekedni akarok :K Csak ezek a nagy léghűtő bordák nem vízre vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#49285) Sky D. válasza TaaT (#49283) üzenetére


Sky D.
tag

na ez új volt :R

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#49286) szinimini


szinimini
senior tag

Helooo

Laing ddc 1t plus 18w erről a pumpáról mit tudtok?
A főszempont,hogy halk legyen.

(#49287) lori80 válasza szinimini (#49286) üzenetére


lori80
tag

Ha halk pumpat keresel,akkor ez nem az:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49288) szinimini válasza lori80 (#49287) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi :)
És tudnál ajánlani olyat ami halk!!
Hamár egyszer vízhűtés akkor ne halljam,hogy van gépem :))

[ Szerkesztve ]

(#49289) lori80 válasza szinimini (#49288) üzenetére


lori80
tag

Az a baj,hogy ameik halk,az nem is annyira eros.De kerdes,hogy mit szeretnel huteni,hany blokk lessz ,van bekotve.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49290) szinimini válasza lori80 (#49289) üzenetére


szinimini
senior tag

Most kezdem el építeni és elsőre a proci lesz aztán az alaplap és utána minden :)
A vga-t nem tudom,hogy megcsináljam-e,mert így is szép /EAH6870/ és elég drága a blokk rá sajnos.

A pumpához egy tartót és egy zajcsökkentő szivacsot terveztem venni még ,de gondolom ettől nem lesz akkor olyan halk!Csak annyira legyen halk,hogy ne halljam :D

De szerintem maradok a proci hűtésnél elsőre :)

(#49291) lori80 válasza szinimini (#49290) üzenetére


lori80
tag

Hat,ha ennyi mindent akarsz idovel rakotni,akkor halk pumpat nem nagyon talalsz hozza,mert,minel tobb a blokk,annal nagyobb az ellenallas,es ahoz meg eros pumpa kell.
Ha 1-2 blokk lenne akkor a legolcsobb a Thermatake p500-as pumpa,amit en is hasznalok,es a hangja egyenlo a nullaval,de viszont harmat gyenge.19/13-as csovezessel hasznalom,es mindket blokk-om gyenge ellenallasu,es ez igy tokeletes,de,ha meg raknek alaplapra is meg barmi masra akkor ez mar nem lenne eleg.
Talan ami halk,de meg eleg eros tobb alkatreszhez az a EK Water Blocks EK-DCP 4,0 pumpa,es arban sem rossz.
Viszont ar ertek teljesitmeny aranyban a ddc 1t plus a legjobb,csak,hat nem egy halk darab,de valamit valamiert :))

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49292) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az Aquatuning-ban kapható ref modellekre való FC-s VGA blokkok közül, van olyan ami jó az én nem ref modell VGA-mra? MSI N460GTX Hawk

Szerk.
A blokknak olyannak kéne lennie, amire rámennek a 19/13 mm-es csatlakozóim.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#49293) szinimini válasza lori80 (#49291) üzenetére


szinimini
senior tag

Az a baj,hogy a házamba nem férne majd el később a pumpa
ezért is szeretnék egy ilyen laing ddc pumpát.
Ilyen lenne
Kialakítás szempontjából máshogy jobbra nem tudnám megcsinálni a házam

(#49294) lori80 válasza szinimini (#49293) üzenetére


lori80
tag

Vannak kiegeszito hangszigetelo dobozok amivel lehet csokkenteni a hangjat,de teljesen hangtalan soha nem lessz :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#49295) szinimini válasza lori80 (#49294) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem muszáj,hogy teljesen néma legyen,de halk legyen.
Bele raknám dobozba akkor már nem is férne el szerintem.

(#49296) Jagerszki


Jagerszki
csendes tag

Tisztelt Fórumozok!

Régi vízhűtésemhez keresek a lehető legcsendesebb pumpát.
Jelenleg [Laing DDC-1] használok. De ez túl hangos és kicsit túl erős is a rendszerhez.

A rendszer :
DualCore D 805, 2666 MHz + Gigabyte GA-P43-ES3G + NVIDIA GF 8400 GS + gladiátor méretei : 49 cm x 34cm x 4cm

Kérlek írjátok meg milyen halhatatlan :C szivattyúval találkoztatok már.

Hopp, pont most írtak ebben a témában . ( Csak kicsit lassú a fórum motor )

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez, öt percig buta, ám aki nem kérdez, örök életre buta marad.

(#49297) HUfantom válasza Kvazár (#49292) üzenetére


HUfantom
őstag

Én azt látom hogy pl az EK nem gyárt rá blokkot. Könnyen előfordulhat hogy nem lehet kapni rá FC blokkot. Márpedig az a kártyára az kellene rakni. coolingconfigurator-on te is le tudod checkolni

szinimini
Nekem most 18Wos DDC van a gépben, de nagyon modellfüggő a hangja és a melegedése.
Nekem lehet hallani de azért a VGA 1000X hangosabb.

Ha a VGA-t nem vizezed akkor VGA mindig hangosabb lesz mint a pumpa.
Mondjuk a gyári tetőt érdemes lecserélni egy jó kis tunningtetőre. Illetve nagyon sok múlik a rögzítésen, mert ha rezonál a ház az nem jó

Jagerszki
Én személy szerint DDC és D5el találkoztam. A D5 nagyon király nagyon halk a DDC viszont piszkodul erős. Sajnos a D5nek a legnagyobb hátránya az ára, nem épp egy olcsó jószág.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#49298) blasko92 válasza Jagerszki (#49296) üzenetére


blasko92
őstag

EHEIM HPPS Plus :K

Halk, és nekem jól kiszolgál tripla radi, vga, proci rendszert

(#49299) szinimini válasza blasko92 (#49298) üzenetére


szinimini
senior tag

van egy 12V-os pumpám belőle csak még nem lett beépítve.
de még meghallgatok egy jó pár véleményt mindenről :)

Ilyenre szeretném a gépet

[ Szerkesztve ]

(#49300) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok 1 ilyen tartály mennyi magyar forint lehet?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.