Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28551) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ajánlanátok nekem egy tartós és halk pumpát? s939-es X2-höz és 8600GT-hez kellene.Olyan kéne amit eBayen be lehet szerezni, mert nem Magyarországon lakom már. Fontos lenne, hogy ne kelljen külön tágulási és feltöltő tartállyal küzdeni. Ideiglenes réz radim van, kb 6*12*12cm-es. Minden cuccom 8-as csőhöz való.
Első nekifutásra ezt találtam.

Köszi előre is a segítséget! :R

Köszi!

(#28552) nyunyu válasza kem (#28551) üzenetére


nyunyu
félisten

XSPC X2O 450
Alphacool tartalyos pumpak

Eheim alapuaknal figyelni kell arra, hogy valtoaramrol mennek, nem egyenrol, mint a tobbiek!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28553) _voodoo_


_voodoo_
tag

Hali

Keresek 120x120x20-as ventit, lehet kis hazánkban vhol kapni?

Thx

(#28554) X@b3e


X@b3e
addikt

Hőleadó kérdésben valszeg lesz egy kis időm barkácsolni, megnézem, hogy a dualradim az eddigi tetején lévő 2 Scythe, ami fúj, milyen delta T-t okoz, ha a radi aljára téve szívóüzembe váltanak.
E mellé a dualradi mellé most egy ilyet néztem pluszba a ház oldalára, mert minimális átalakítással felcuppantható, ellenben a MO-RA 2-vel, vagy a Magicool 9 ventis szörnyével, ami miatt le kéne szerelnem a víztartályomat a ház oldaláról a hely szűke miatt.
Így összességében olyan, mintha 2 tripla radim lenne, és az Eheim 1048 is kapna még egy kis időt a nyugdíjazásig (lassan 10 éve szolgálatban :D ), ezt még tán bírja, a két szörnyet nem hiszem..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28555) Iginotus


Iginotus
őstag

zalman reserator 1
erről mi lenne a véleményetek?

Plug and Pray... :)

(#28556) X@b3e válasza Iginotus (#28555) üzenetére


X@b3e
addikt

Az árából jobbat is ki lehetne hozni..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28557) Iginotus válasza X@b3e (#28556) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja de ha lealkudom mondjuk 20 ra? :)

Plug and Pray... :)

(#28558) kem válasza nyunyu (#28552) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Köszi a gyors választ. Amint ideérnek az alkatrészeim meg elkészül a gépem jelentkezem:)) Pumpából meg remélem sikerül a környéken jót találnom. Itt nem nagyon lehet kapni ilyen dolgokat. PC alkatrészeket is elég nehéz beszerezni pláne jó áron.

Köszi!

(#28559) X@b3e válasza Iginotus (#28557) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem akartam így kategórikusan elzárkózni a dolog elől, de ha ragaszkodsz hozzá... :)

kem "a környéken jót találnom. Itt nem nagyon lehet kapni ilyen dolgokat. PC alkatrészeket is elég nehéz beszerezni pláne jó áron." - Londonban? wááá :Y :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28560) shteer válasza X@b3e (#28559) üzenetére


shteer
titán

Londonban? wááá

valóban. haverom is panaszkodott, h drágább mint nálunk

..szerintem jónak tűnik

(#28561) WiZARD


WiZARD
addikt

nincs véletlen valakinek eladó Valvoline Super-Coolant lötyije? akár fél doboz is érdekelne...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#28562) X@b3e válasza shteer (#28560) üzenetére


X@b3e
addikt

Hát nem tudom, amikor kint voltam, az "utolsó sarki boltban" (mondjuk akkora volt, mint itthon a Corvin, csak egy szintesben :D ) a belvárosban már lehetett kapni az új DFI lapot, és olcsóbban, mint amikor megérkezett hozzánk rá 2 hónapra..
Ahogy a nagy pocsolyán túl, ott is a webshopokból érdemes építkezni, nem USA árak ugyan, de a mieinktől seperc alatt találok olcsóbban, szállításal együtt. :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28563) kem válasza X@b3e (#28562) üzenetére


kem
addikt

Még nem vagyok annyi ideje itt,h teljesen képbe legyek. Azt látom, hogy az apróhirdetésekben a gamer konfigban 9500GT meg ilyen kártyák vannak, és a 2PC boltban ami a környéken van semmit nem lehet kapni kb. ami értelmes. Itt vannak vizes cuccok, de a pumpafelhozatal nem valami komoly. A belvárosban meg még nem találtam boltot.

Köszi!

(#28564) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Van valakinek ilyen-je? Szerintem elég jó ötlet :K

[ Szerkesztve ]

(#28565) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok Srácok!
Olyan kérdésem lenne,hogy valaki nem tud EP35-DS4 lapra fet blokkot?Nagyon megköszönném! :F :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#28566) Joshi válasza DonMedve (#28565) üzenetére


Joshi
titán

Helló szia. :D Sajnos nem. :(
Értékes volt a hozzászólásom? :F ;] Reméljük lesznek értékesebb hozzászólások is. :DDD

ui.: legalább raknád off-ba b@...meg. :D Az apróhírdetés odébb van. :K

[ Szerkesztve ]

(#28567) syC


syC
addikt

Szerintetek ezzel mi történhetett? :Y

(#28568) Joshi válasza syC (#28567) üzenetére


Joshi
titán

Ha láttad volna az EK Supreme-be megszorult fehér taknyot amikor kevés fagyállót tettem a keverékbe. :DD Valahol itt vannak a képek a fórumba, de az is lehet hogy már az archívumba van.

(#28569) shteer válasza syC (#28567) üzenetére


shteer
titán

ennyit a feser one szinező adalékáról ;]

mondom én néktek, fiaim :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#28570) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 2 dologban.1, még mindig megvan a Thermaltak KANDALF LCS házam a gyári vízhűtésével. Abban szeretnék segítséget kérni hogy most 13/10 csövet használok hozzá de jelentene valami pluszt ha váltanék 10/8 as ra. Jelenleg 500l/h szivatyúm van de szeretném lecserélni Laing D5 os re. A rendszeremmel pedig hütőm a cpu és az alaplapot( NB + Fet). 2, tudnátok nekem ajánalni valakit akit tudna nekem segíteni aquaról rendelni, ha jól emlékszem akkor Nyugdíjas kolléga foglakozott ezzel de nem tudom foglalkozike még?

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#28571) shteer válasza Destloler (#28570) üzenetére


shteer
titán

nem jelentene számottevő javulást

mivel vagy elégedetlen?

az öreg már nem, OC-t keresd vagy Todyt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28572) Destloler válasza shteer (#28571) üzenetére


Destloler
tag

Köszi a segíséget a rendeléssel kapcsolatban. Mivel vagyok elégedetlen talán a kinézetével nem használok olyan nagy bordákat és olyan nagy csővek állnak ki belőle. De tegyük fel ha vennék egy D5 os szivatyút akkor ahhoz pedig kicsi lenne a 10/8 as cső ha 4 vagy 5 fokozatban járatnám?

[ Szerkesztve ]

(#28573) DonMedve válasza Joshi (#28566) üzenetére


DonMedve
addikt

Szebb hangvitelű privát ment!

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#28574) shteer válasza Destloler (#28572) üzenetére


shteer
titán

nem is kellene 4-5 fokozatban járatni, inkább 1-esen :)

..szerintem jónak tűnik

(#28575) nebancsa


nebancsa
senior tag

Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, de a vízhűtésben azért nem mondanám annak magam, 2001 óta vízhűtéses gépem van, akkor emlékszem sokan hülyének néztek, igaz ma is még fenn áll ez :B
A jelenlegi rendszerem 5 éve megbontás nélkül üzemel, persze azért a konfigjaim változtak, de a kiépítés annyira jól sikerült, hogy nem kellett hozzányúlnom. Most is csak azért kell hozzányúlnom mert a videokártyámhoz már nem elég csupán a gpu-t hűteni, ezért ehhez egy új blokkot kell beszereznem.
Eddig teljesen zárt rendszerrel dolgoztam, ha már úgyis meg lesz bolygatva a rendszer szeretnék beleépíteni egy feltöltőt-légtelenítőt. Mivel gyáriba elég drágákat találtam eddig, szívesebben alkalmaznék valami maszek megoldást. Tudnátok ebbe segíteni, esetleg van valakinek egy megunt darab amit eladna?

Nosztalgiából rakok fel egy 600-as cerka tuningját. Ezek 2002-es képet, ez még az 1.0 verzó, a második verzió azért jóval kifinomultabb :U





(#28576) nemethati válasza nebancsa (#28575) üzenetére


nemethati
senior tag

2 napja vágtam szét az enyémet, már én is hibásan vettem :D - 500HUF volt -
[link]

(#28577) nebancsa válasza nemethati (#28576) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ebbe mi tud elromlani? :F

Ja értem már, ebbe a dobozba volt a pumpa, meg ez a hegeres feltöltő. Hát én mondjuk sose voltam híve az ilyen megolásnak, hogy az egész pumpa a vízben van, meg ahogy nézem ezt a fajtát is lehet úgy használni hogy nem kell vízbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#28578) Iginotus


Iginotus
őstag

K.Mamut Kollégától kértem blokkokat, Már csak ki kéne találni milyen radiátor legyen és milyen pumpa :)
Szóval a Pumpának tudnia kell elég vizet szállítani mert CPU és 2 GPU hűtőjén kell átnyomni a vizet.
A baloknak meg ennyi hőt levezetnie...
(Vagy vegyek egy autó fűtő-hűtő radiátort? :) )
Mit ajánlotok, legfőként mekkorát?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#28579) Iginotus válasza Iginotus (#28578) üzenetére


Iginotus
őstag

Pumpa
radi
gondolom ezek nem elegek??
Eheim 1046 (ez kicsit erősebb pumpa...)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#28580) shteer válasza Iginotus (#28579) üzenetére


shteer
titán

CPU és 2 GPU

az a radi kevés lesz oda, egy dual már elég lehet

..szerintem jónak tűnik

(#28581) Iginotus válasza shteer (#28580) üzenetére


Iginotus
őstag

Thermaltake Rocket és ez?
Eheim 1048 És ez a pumpa gondolom elvinné, de feltétlenül kell a tartály a rendszerbe?

Plug and Pray... :)

(#28582) shteer válasza Iginotus (#28581) üzenetére


shteer
titán

nem, thermaltake rocket nem vinné el. passzív hőcserélő, nem képes alacsony hőmérsékleten tartani a hűtővizet

dualradi

..szerintem jónak tűnik

(#28583) Iginotus válasza shteer (#28582) üzenetére


Iginotus
őstag

Mit értesz dualradi alatt?
2*12 cm es venti mennyen rá? Vagy 2*8 cm es is elég vagy 2 radiátor kell?
(És a tartály kell?)
tartálynak esetleg a TT?

Plug and Pray... :)

(#28584) shteer válasza Iginotus (#28583) üzenetére


shteer
titán

2*12 cm es venti mennyen rá vagy 2 db 12-es radiátor :K

tartály kihagyható egy T-line-nal

..szerintem jónak tűnik

(#28585) Iginotus válasza shteer (#28584) üzenetére


Iginotus
őstag

"T-line" -ez mi valami kiegyenlítő tartály?

Aha szóval kell beletenni egy ilyet gondolom levegőtlenítés feltöltés miatt...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#28586) shteer válasza Iginotus (#28585) üzenetére


shteer
titán

szivattyú elé bekötöd és a felfelé néző ágban tudod feltölteni, végét lezárod vagy bedugaszolod

a végére tehetsz egy fillport nevű cuccost is :) de az csak design miatt

..szerintem jónak tűnik

(#28587) nemethati válasza nebancsa (#28577) üzenetére


nemethati
senior tag

A tartályt úgy vettem, hogy túl lett húzva az beömlő csonk csatija és elrepedt a plexi.
Szivárgott, én kinyomtam aquablock-al és úgy használtam.
A "dobozt" már én csinálom a pumpának, azért hogy végre teljesen bekussoljon :K

(#28588) Iginotus válasza shteer (#28586) üzenetére


Iginotus
őstag

erre mit mondanál?

Plug and Pray... :)

(#28589) jones965 válasza Iginotus (#28588) üzenetére


jones965
Modder

Jó választás, főleg az ára is jó.
Nem utolsó sorban megbízható a forrás. ;)

(#28590) Iginotus válasza jones965 (#28589) üzenetére


Iginotus
őstag

A baj csak az hogy a házam tetejére szánom és most néztem meg hogy csak 30cm es helyem van szóval marad a dual :(

Plug and Pray... :)

(#28591) jones965 válasza Iginotus (#28590) üzenetére


jones965
Modder

Ebből adódóan feltételezem, hogy házon belülre akarod tenni a radit.

(#28592) Iginotus válasza jones965 (#28591) üzenetére


Iginotus
őstag

NEm ilyen a házam: gmc toast R2
Egyébként ez képes lenne a vízforgatásra ha csak egy 2*8 as radit vennék és csak a VGA-kat hűteném?

Plug and Pray... :)

(#28593) somasz válasza Iginotus (#28588) üzenetére


somasz
addikt

sztem azt, hogy végre jó felé kapisgálsz :))

szerk: hoppá, lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28594) Iginotus válasza somasz (#28593) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi :)
De találok ám itten érdekességeket:
1 GPU
2 GPU
Erről mi a véleményetek?

Plug and Pray... :)

(#28595) somasz válasza Iginotus (#28594) üzenetére


somasz
addikt

tudtommal nem támogatja a vga-d, és sztem maradj a tripla radi, két vga-blokk+cpu-blokk párosításnál...
nem véletlenül terelnek el téged az ilyen "kompakt" kategóriától

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28596) Iginotus válasza somasz (#28595) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen rá is kerestem a topikban nem mondtak róla semmi jót, de még senki sem próbálta ki.
Igazából kezdő vagyok a dologban és mikor megvetem az első komoly léghűtésemet (50 euróért) akkor tört ráma kényszer a vízhűtésre. Most arra a szintre jutottam hogy pénzem lenne rá csak nem tudom mit is akarok :)
Vettem egy könnyen mobilizálható házat amivel tudok mozogni 7 végére családhoz, erre beleteszek egy akkora vízhűtést ami bele sem fér... :W

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#28597) nemethati válasza Iginotus (#28596) üzenetére


nemethati
senior tag

Én azt hittem a CK1018 elég nagy lesz, de most már megvan/lesz ennek a böszme nexXxos triplának a helye :D

Fentre tervezem a tartályt, onnan csak lefele menne a víz, így egyszer kéne csak nagyot emelnie a pumpának, amikor visszamegy a tartályba! Itt van pár kép ha érdekel valakit, bár még nem sok minden látható rajta! [link]

(#28598) jones965 válasza nemethati (#28597) üzenetére


jones965
Modder

-így egyszer kéne csak nagyot emelnie a pumpának, amikor visszamegy a tartályba!

-és utána már nem is kell neki dolgoznia ? :D

Zárt rendszereknél azomos a nyomás a rendszer bármely pontján.

(#28599) nemethati válasza jones965 (#28598) üzenetére


nemethati
senior tag

Persze kell dolgoznia, de jó is lenne ha nem kéne :)
Szerintam viszont valamivel könyebb ha pl. azt az 1.35m emelőmagasságot nem felfele kell leküzdenie, ráadásul több ellenálláson - blokkon - keresztül! Lehet tévedek, előző rendszernél majdnem megállt a víz a csövekben [link]

(#28600) shteer válasza jones965 (#28598) üzenetére


shteer
titán

hát de a feltöltésnél nagyot kell emelnie :))

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.