Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29101) syC


syC
addikt

Hi!

Mit javasoltok, hogyan lehet eltüntetni a cső szélén lévő miniatűr bubikat? 1 órája megy a rendszer. Legyek türeelmesebb és idő után magától eltűnik?

20 percen keresztül döntögettem, rázogattam a renszert, jött belőle okcigén dögivel, de ezekkel a kis szarokkal nemtudok mit kezdeni :(

(#29102) nebancsa válasza syC (#29101) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nekem meg pont az tetszik, faxán megtöri az uv fényt :)
Gyanítom a kis áramlási sebesség miatt tud a bubi megtapadni a cső falán, ízmosabb pumpa lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#29103) gyurczy


gyurczy
őstag

Még mindig nincs senkinek ötlete, hogy tudnék egy 10-es belső átmérőjű csőből a lehető legegyszerűbben, lehető legkisebb ellenállással 4 db 6-os csinálni?

(#29104) nyunyu válasza nemethati (#29100) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát nem tudom, szerintem meg pont hogy ne érzésre adagolja, több bosszúságot okoz ha elméri.

Anno sikerult 1:3-hoz adagolnom a kagylos cuccot, mondvan milyen szep melykek szine van.
Aztan anyaztam, mert tul magas vizhofokom volt. :O
Glikolnak ugye sokkal kisebb a hokapacitasa, mint a viznek :W

Folyadekcsere 1:10-re, azota jobban teljesit a rendszerem, csak most sokkal fakobb szine van. (plane, hogy a hulye ClearFlex barmitol bemattul, meg a tiszta viztol is :W )

akkor én emlékeztem rosszul

Valvoline SuperCoolant-ot emlegettek regebben, az van horroraron.
Meg szidtak, hogy instant vizispermakepzo.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29105) syC válasza nyunyu (#29104) üzenetére


syC
addikt

igy van, az egy rakás szar. ;)

(#29106) Silex válasza nemethati (#29100) üzenetére


Silex
aktív tag

Poén akart lenni egy nőnek azért jobbak a megérzései. A főzéssel hozhatok párhuzamot, hogy mennyi sót raksz egy kajába mondjuk. Már kezdek belekeveredni, mert most meg az jön ki hogy szurkálódás akart lenni, pedig nem.

Mellesleg én nem vagyok nő, mégis eddig sosem mértem ki a fagyállót, érzésre adagoltam, mondjuk mindenképpen keveset. Mindegy...

Alkohollal az a baj hogy szereti kikezdeni a csöveket - bekeményedik, rideg lehet tőle.

(#29107) nemethati válasza Silex (#29106) üzenetére


nemethati
senior tag

Ok-ok félreérthető volt, lemaradt a szmájli :)
Alkoholról vegyesek a tapasztalatok, van akinek lemarta a plexit a blokkokról, van akinek semmi baja vele.
Szerintem ha nincs plexi a rendszerben + jófajta szilikon csöveid vannak semmi galibát nem okozna. Utántölteni se kéne, mert a desztvízben szépen megmarad, nem párolog :R

(#29108) Ferdzsoo válasza nyunyu (#29104) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A clearflex nekem is bemattul, nincs olyan adalék ami ne mattítaná be... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29109) nemethati


nemethati
senior tag

Megy a munka rendesen, talán estére összeáll a rendszer...

(#29110) syC válasza nemethati (#29109) üzenetére


syC
addikt

:C:C:C

(#29111) Silex válasza nemethati (#29109) üzenetére


Silex
aktív tag

LOL :DDD

(#29112) WiZARD válasza nyunyu (#29104) üzenetére


WiZARD
addikt

super coolanttól lesz vizisperma?
pont most akarom rendberakni a rendszerem, 1.5 éve valvoline van benne...
újra azzal akartam feltölteni, de így nemtom hogy vegyek-e... azt meg hogy van-e vizigeci csak szétszedés után látom, akkor meg már nincs idő megrendelni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#29113) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

korábban felvetődött, hogy mitől válhatott rózsaszínné az áttetsző szilikon csövem. nos egy újabb csődarab került bekötésre, és az a felülete ami érintkezik a folyadékkal, szépen lassan szintén elszíneződött. az ioncserét víz nem hiszem, hogy okozhatja, vagyis marad a Valvoline.

nemethati: lool, besza-behu :D

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29114) OC válasza Saint (#29044) üzenetére


OC
őstag

passz....

(#29115) OC válasza OC (#29114) üzenetére


OC
őstag

Tudtam, hogy elfelejtettem valamit....

Egy kis szavazásra invitállak benneteket. 1 kérdés és lehetséges válasz csupán.

Légyszi szavazzatok, 2 másodperc az egész: Mennyire zavar a géped hangja?

[ Szerkesztve ]

(#29116) FoBCRaistlin válasza OC (#29115) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nem zavar, mert nincs hangja :D ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29117) TESCO-Zsömle válasza OC (#29115) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A linken mit kéne látni?? Én odamentem, de a "A kérdés egyszerû, a válaszoddal pedig megtisztelsz:" alatt egy fél oldal hely után ott a "szólj hozzá a hírhez". Utóbbira már kattintani is lehet, ami egy fórum-bejegyzéshez visz benne a linkkel, hogy ott kell szavazni, ami visszamutat a kiindulási helyre, ahol továbbra se találok semmit.

Google Chrome 4 ill Exptorer 8 alól próbálkoztam.

B.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29118) OC válasza FoBCRaistlin (#29116) üzenetére


OC
őstag

:R

TESCO-Zsömle: Flash alapú Poll-R-es szavazás, így 1-2 másodperc lehet a betöltési ideje.
Nálam megy FF, Chrome, Opera és IE alatt is. Szerintem kicsit várnod kell max.

(#29119) FoBCRaistlin válasza TESCO-Zsömle (#29117) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

várni kell kicsit, míg betölt a flash. :K

OC: nagyon szívesen!

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29120) ne_nezze válasza OC (#29115) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

A Firefox nem találja a kiszolgálót a(z) www.poll-r.hu helyen.
Az IE8 sem találja :O

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#29121) #97544192 válasza ne_nezze (#29120) üzenetére


#97544192
törölt tag

érdekes, nekem jó...

(#29122) syC válasza OC (#29118) üzenetére


syC
addikt

Firefox 3.5 alatt hibátlan :R

(#29123) ne_nezze válasza #97544192 (#29121) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

frissítgetek lelkesen, de semmi :(

azt írja az adobe flash, hogy "Movie not loaded" (legfrissebb van fent) :F

itt nem lehet szavazni? mert engem zavar a gépem hangja.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#29124) TESCO-Zsömle válasza ne_nezze (#29120) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem is ezt írja.

És 10 perc alatt se tölt ve a flash semmit, pedig már frissítettem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29125) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

nálam is 3.5-ös tűzróka van, és nincs gond. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29126) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szia mindenki!

Lenne egy kérdésem. Megkaptam a blokkomat k.mamuttól nagyon faja meg minden és megjött vele ez is. A gond hogy kapásból HF csatizni akarok a későbbiekre gondolva majd abból is berendelek, de az istennek sem fog megmaradni rajta ekkora cső. Érdemes mondjuk kifúrni a lyukat és egy HF csatit beleapplikálni? Vagy hadjam a fenébe és vegyek egy átalakítót hozzá? A másik hogy innen a pumpa elég lesz-e egy saccra 4literes rendszer átforgatásához? Egyelőre még házat barkácsolok ha eszembe jut valami még kérdezek :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29127) fsb1000 válasza nemethati (#29109) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe.. jó!

Következön valami GlykoShellt kéne vedeljél...

(#29128) fsb1000 válasza Tikakukac (#29126) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt a szivattyút szerintem még csak Ő probálta.
Az emelőmagassága (2,5m) határesetnek tünik egy több elemes rendszerben, de elvileg OK.

Egyébként nem a viztömeg miatt kell "erős" szivattyú, hanem a blokkok és csövezés hidrosztatikai nyomással szembeni ellenállását kell legyöznie.

(#29129) nemethati válasza fsb1000 (#29127) üzenetére


nemethati
senior tag

Az nem jó ,mert lenyálkásodnék tőle :DDD

(#29130) #35434496


#35434496
törölt tag

Hol lehet innovatek cuccokat kapni :F Vagy tudnátok mondani valami másik nagyon jó gyártót.

(#29131) Tikakukac válasza fsb1000 (#29128) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor még elgondolkozok rajta, a fizikai háttérrel nincs gond ezzel tanulok most is de kicsit sok ismeretlen van még az egyenletben, de valahogy megoldjuk a dolgot :K A tartályt meg szerintem megvagdosom 6mm-es a cső rajta nem sok mindenre elég szegényke, ellenben tényleg jól néz ki :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29132) syC válasza #35434496 (#29130) üzenetére


syC
addikt

[link]

(#29133) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Megint vízhűtésen agyalok. Szerintetek ez a rendszer, uilyen csak alu cpu blokkal, mennyire érne meg 20k-t? Volt már sokféle vízhűtésem, de végül mindíg a légnél maradtam. Kb mennyivel érhetők el ezzel jobb hőfokok mint egy tru120ex-el és 2db ventivel :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#29134) fsb1000 válasza Bagira01 (#29133) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez egy jó cucc.
Jó léghez képest kb 10-15°C-t saccolnék terhelésnél.
Stock ventihez képest akár 30°C.

(#29135) Bagira01 válasza fsb1000 (#29134) üzenetére


Bagira01
veterán

Volt más hasonló rendszerem, black ice gtx240-es radi 2 ventivel, d-tek fuzion blokk, x2o pumpa(régebbi), hf csatlakozók és az kb 2 fokkal ha jobb volt a légnél. Azért félek tőle, mert nekem eddig vízzel vhogy semmi nem volt olyan ahogy szerettem volna :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#29136) Joshi válasza Bagira01 (#29133) üzenetére


Joshi
titán

Egy dual radis rendszer nem elég még akkor sem ha csak a cpu-t hűtöd. :( Ha nagyon jó hőmérsékleteket akarsz akkor komoly összeget kell befektetned a leendő vízhűtésedbe. :K

(#29137) fsb1000 válasza Bagira01 (#29135) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És milyen CPU-val?

Amit írtam az egy tuningolt C2D-re vonatkozik terhelt állapotban.
Kb. 100W hőleadás vagy felette esetén.

Normál használatnál elképzelhető amit írsz. (40-60W)

(#29138) fsb1000 válasza Joshi (#29136) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccez mán... melyik CPU az amely 150W-nál többet lead, ha nem prime-ot futtatunk rajta 1,4V-os túlfeszelésnél?

(#29139) Joshi válasza fsb1000 (#29138) üzenetére


Joshi
titán

Nem viccelek, de Bagira01 a különbséget kérdezte egy True Black+2 ventihez képest. :U

(#29140) fsb1000 válasza Joshi (#29139) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem a linkelt vizhűtés biztos jobb (több mint 2 fokkal) mint a TB léghűtés.
És szerintem egy dupla radi minden PC 2-4 magos cpu-hoz elegendő.

(#29141) Joshi válasza fsb1000 (#29140) üzenetére


Joshi
titán

Vízhűtés nem feltétlenül azért kell mert hűvösebben tartja a rendszert hanem mert megfelelő alkatrészekkel sokkal halkabb rendszert kaphatunk. Nyilván a hőmérséklet is sokat számít, de nekem pl nem csak ez volt a mérvadó. Én nem akarok vitába szállni, de szvsz egy dual radi nem elég egy komplett rendszerhez(cpu, vga, nb) még akkor se ha csak a procit hűtjük vele, mert a rendszerét idővel úgy is bővíteni fogja az illető. :D

(#29142) fsb1000 válasza Joshi (#29141) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem komplet rendszerről, hanem 1 db CPU hütéséről volt szó. Ahhoz elég egy dupla radiátor.

Abban egyetértünk, hogy a vizhűtés alkalmazása nem feltétlenül a maghőfok jelentős csökkenése érdekében történik.

(#29143) Joshi válasza fsb1000 (#29142) üzenetére


Joshi
titán

Az az igazság hogy Bagira01 se tudja hogy mit akar, már csak azért se mert régebben már volt vizezve a rendszere de még is visszatért a léghez ami szerintem azt jelenti hogy a zaj nem zavarja. Ha viszont a zaj nem zavarja akkor csak a hőfokokra utazik és akkor már nem annyira kielégítő egy dual radi. :( Ha meg már vízhűtés akkor legyen a teljes rendszer vizezve különben értelmetlen az egész, na ekkor már aztán tényleg vicc egy dual radi. :D

(#29144) fsb1000 válasza Joshi (#29143) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem tartom értelmetlennek csak a CPU-t vagy CPU+NB/SB-t hűteni.

(#29145) Joshi válasza fsb1000 (#29144) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy integrált vga felel a megjelenítésért akkor én sem tartom értelmetlennek. ;]

(#29146) oviktor


oviktor
tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy szerintetek melyik pumpa a jobb a kettő közül? Laing DDC1-T vagy Eheim HPPS? :F
Pumpát szeretnék cserélni és olyanra lenne szükségem aminek semmi hangja nincs és gond nélkül elviszi a rendszerem (cpu,chipset,vga,tripla radi).

Viktor

(#29147) Bagira01 válasza Joshi (#29143) üzenetére


Bagira01
veterán

A tru120ex nekem 8,5k-ba van ventikkel együtt az a víz amit linkeltem kb 20k-ba lenne. Ha nem hoz minimum 10 fokot akkor nem érdemes váltanom :( Amúgy most egy e6400-as procim van, aztán sztem e3200 vagy e5200 lesz :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#29148) Joshi válasza Bagira01 (#29147) üzenetére


Joshi
titán

Pont az a lényeg hogy ha nem zavar a ventiknek a hangja akkor egyértelműen pénzkidobás a vízhűtés főleg akkor ha nem akarsz komoly tuningot. De különben nagyon sok mindentől függ hogy érdemes-e vízre váltani vagy sem és pont ezért vita téma marad mindig. :K

oviktor:
"Pumpát szeretnék cserélni és olyanra lenne szükségem aminek semmi hangja nincs..."
Ha létezik ilyen szivattyú akkor feltétlenül keress meg. :DD

[ Szerkesztve ]

(#29149) Bagira01 válasza Joshi (#29148) üzenetére


Bagira01
veterán

A két venti szinte hangtalanra van állítva. Mikor tuningoltam akkor se volt vészes a hangjuk. Most meg h jön a tél lehet h jobb is a léghűtés tuning szempontjából :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#29150) Joshi válasza Bagira01 (#29149) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy olvasom te már döntöttél úgy hogy "mars" a léghűtéses topikba. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.