Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29027) fsb1000 válasza kris75 (#29025) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Most erre mint mondjak?

nekem is Tody V3 Extrem ALU blokkom van, mert ár/teljesítményben a legjobb.
nekem is XSPC X2O szivattyúm van, mert nem kell külön tartállyal nyüglődni és "erős".
nekem is AC 12025 PWM-es ventijeim vannak, mert alaplapi szabályozásra lehet kötni.
Nekem is HF csatijaim vannak mert biztonságosabbnak hiszem, mint a gyorscsatikat
Nem tripla radim van, hanem dupla+szimpla, mert a tripla nem fért a házba.

És ezt jóval a Tody szett előtt kinlódtam össze, de nem véletlen, hogy Ő is eljutott ehhez a kollekcióhoz, amely ár/teljesítménby viszonlatban verhetetlen és kényelmes szerelni. (és elég dizájnos is, eltekintve a szivattyútól, de más tipus se lesz a konfig ékszere...)

Én egy dolgot változtatnék ezen a szetten. A PVC csövek helyett szilikont kérnék.
A szilikon csőnek nem viztiszta a fala, de szerintem 1 nagyságrenddel megnövelii a biztonságot (nem reped, nem törik) és a szerelhetőség is könnyeb lesz.
Nem kell bilincsezni, de ha négis akkor nem cseszi szét a leggagyibb bilincs se.
Hőre nem lágyul megtarja a formáját, stb, stb.

Meggyőzés:
A CM Z600-addal max 180W-ot tudsz leszedni a CPU-ról, de akkor már a ventik sivitanak és a ház belül melegszik a magok meg melegek. (nagy dT)
A 1366-os Tody szettel meg 250-400W-ot, miközben a magok közepesen melegek, és a házon belül nincs hőterhelés, a többi alkatrész is jól érzi magát. De egy I7 kevesebbet termel mint 250W.
Ezért inkább igy értendő: A 1366-os szettel LOAD-nál (akár tuning, akár nem) alacsonyabb maghőfok érhető el kevesebb zajjal. Növekszik a tuningpotenciál, és a várható élettartam.

****

Ez a Hobby.... én külön gépen csinálom: néha tuningolgatni, tesztelni meg haveroknak mutogatni a vizet jópofa dolog.
De a naponta használt gépemben léghűtés van és a tuningos QUAD sem megy 4GHz felett hanem alapfeszen netezek.
Miért? Mert a fent felsorolt vizes cuccot macerás ki/be szerelgetni és a normál üzemmódnál elég a légventi (PC-t léghűtésre tervezték) és nem is hagosabb mint a vizes cuccom.

Neked kell eldönteni, hogy akarod-e érezni azt a fillinget, amit a vizhűtés nyújt (olyasmi, mint egy nagy erős motoron a városban 50-el menni) és/vagy lesz értelme néha kihasználni a hűtő teljesítményét.
Ha igen, akkor erre a Tody56 1366-os szettje sokkal alkalmasabb, mint BW meg a H50.
Késöbb bővíthető RAM vagy VGA blokkokkal.
Ennyit megér kevesebb mint 50K beruházás. És valamivel jobban eladható ha ráun az ember (akár darabokban) mint a BW, H50 szettek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.