Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ma megjött a Chieftec szerverházam lassan beindulna a modding és vizeskedés. Proci blokk hiányzik még, és egy raklap német teszt végigbogarászása után még mindig nem tudom melyiket vegyem. Az áldozatok:
egyes versenyző
kettes versenyző és
Zern PQ-Plus abból a listából.
Az utolsó s939 de ha meggyőzőbb a teljesítménye 10 perc alatt akármilyen lefogatót tudok hozzá csináltatni 775-re. A rendszer többi eleme egyelőre egy 1200l/órás pumpa, egy kb. tripla vagy picit nagyobb teljesítményű radi és talán valamikor kap még 1-2 blokkot a cucc. Köszike a válaszokat előre is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28902) oviktor válasza shteer (#28898) üzenetére


oviktor
tag

:R

Befogtad már a csatasorba a pumpát amit üzleteltünk? Hogy üzemel? :)

Viktor

(#28903) Joshi válasza oviktor (#28894) üzenetére


Joshi
titán

Egész jó lett a konfigod grat :C , elárulnád hogy mennyibe van a blokkok legyártása? :U
Előttem többen írták a vízhőfokra a megoldást vagyis nagyobb hőleadó kellene ami plusz egy tripla radi és van egy egész jó kis rendszered. :K

Tikakukac: először is jó lenne tudni a hardver komponensek pontos típusát(töltsd ki az adatlapodat), gondolom 6-7k a max amit költenél egy cpu blokkra. Ha igen akkor én az Innovatek XX-flow rev 2.0-re szavaznék, de innen már nincs túl messze egy Tody56 féle 775-ös blokk sem(~10k) ami azért sokkal jobb megoldás lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#28904) shteer válasza oviktor (#28902) üzenetére


shteer
titán

nem :N mivel jó áron adtad, tartaléknak vettem. de valszeg beüzemelem ha elkészül a gpu blokkom. megírom majd :)

..szerintem jónak tűnik

(#28905) Tikakukac válasza Joshi (#28903) üzenetére


Tikakukac
titán

Proci a jó öreg P4 541-es , lap egy szintén régi Asrock memók 1-1 darab 1Gb-os 800-as Kingmax , vidkari meg egy 9600Pro. Mivel most vertem bele 200k-t a laptopba egy ideig nem akarok foglalkozni gépfejlesztéssel csak szét akarom húzni a P4-et és korrekten körbemodolni az egész házamat. Majd valamikor meg jöhet a következő generáció, de addig még sok víz le fog folyni a pumpámon :D Adatlapot meg mindig elfelejtem, pedig igazán lenne rá 5 percem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28906) oviktor válasza Joshi (#28903) üzenetére


oviktor
tag

Köszönöm szépen! :R
A blokkoknak darabja 5k + csövek, csatik = 18k lett volna, de rendeltem még elég sokmindent ezért kaptam belőle kedvezményt. :) Forduljatok hozzá is bátran. ;)
Valamikor ha lesz egy kis időm szerzek is egy másik radit.

shteer: igen, nemvolt rá szükségem és elakartam gyorsan passzolni. :))

Viktor

(#28907) nebancsa válasza nyunyu (#28899) üzenetére


nebancsa
senior tag

Köszi szépen!

(#28908) Joshi válasza Tikakukac (#28905) üzenetére


Joshi
titán

Sejtettem hogy régi motoros gépről van szó, ez esetben tényleg felesleges nagyobb összeget áldozni a vizes cuccokra. Szerintem beszélj oviktorral, mert az az 5k blokkonként elég baráti ár és ahogy láthatod hatékony is. :K Arra vigyázz hogy ne kerüljön többe a víz mint maga a PC ;] , mert lehet hogy mire lecseréled a konfigot már a vizes cucc is kuka lesz. :U

oviktor: 5k az tényleg nem sok érte és ahoz képest elég esztétikus. :K

(#28909) oviktor válasza Joshi (#28908) üzenetére


oviktor
tag

Igen sztem is jó ár értük, ezért is választottam ezeket. Előben még jobban néznek ki a blokkok. :D
Kb 2 órája wow-ozok :DDD a magok átlagban kb 53 fokosak, vga 51, a víz félig feltekert ventivel 38,5 fok.

Viktor

(#28910) fsb1000 válasza oviktor (#28909) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A blokkok belsejéről nincs fotód? Kiváncsi lettem volna hogy milyen.
A csatlakozók G1/4-esek? Azaz HF-re is cserélhetők, ha valaki nem szereti a gyorscsatit?

(#28911) Tikakukac


Tikakukac
titán

Köszike az ajánlásokat, leginkább egy beteljesült "álom" nameg egy cikket is akarok valamikor a fura rendszerről. A házat most mostam ki kívül belül, nemsokára jön 1 négyzetméter plexi egy festés majd bele a vizecske :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28912) oviktor válasza fsb1000 (#28910) üzenetére


oviktor
tag

A belsejéről sajna nincs infóm, igen 1/4 a csatlakozók, olyannal csinálja amilyet kérsz, nekem 10/8 csővel van, eredetileg 1/8 csatlakozókkal lett volna 8/6 csővel de azt kicsinylettem. :)

Viktor

(#28913) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!
Csak azért linkelem be, mert anno én is vízhűtéshez rendeltem őket, csak azóta leálltam a vizes projectel, szóval eladók lettek. akit érdekel nézzen be.

link

vizes fanoknak esetleg kedvezmény is jár ;)

[ Szerkesztve ]

(#28914) BraveHeart válasza Mr.Csizmás (#28893) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
..hát, léggel nem néztem ezt a konfigot, mer' pont akkor volt a váltás nagyjából mindenből, egyedül az E8600-ot tudom, az kb. 4,36MHz-en volt 40-45°C léggel.. (Ninja I-essel)
olyan helyen lakom (pedig nem is panel), hogy a szobahőmérséklet 28-29°C körül van sajna (nem is hőerőmű mellett)..

Igazából az a dolog érdekelne, hogy egy nagy hőleadós-kiegyenlítős tartályban lemerülhetne é a búvárszivattyúm (kapacitásveszteség lenne gondolom, de hogy bírná é?), s lenne e hőmérséklet csökkenés a rendszervizemben??
:R :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#28915) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Reggelt!
Találkozott már vki a következőkkel: nagyon lassan fogy a víz a rendszerből de sehol sem látni hol folyik ki... :(( Mivel desztillált víz+antikorró van benne így vízkőnek nyoma sincs. Egyetlen tünet, hogy hallom amikor a D5-ön keresztül megy a levegő bubi. Befele nem látom, hogy menne levegő... úgyhogy most a pumpa szétszedése következik. (Zárt a rendszer.)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28916) shteer válasza Samanbacsii (#28915) üzenetére


shteer
titán

rii-nél is fogyott - láthatatlanul szivárgott az elején a tartály. aztán egy idő után látványosan :)

..szerintem jónak tűnik

(#28917) Mr.Csizmás válasza BraveHeart (#28914) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az E8600-ot tudom, az kb. 4,36MHz-en volt 40-45°C léggel..

:DDD :DDD

downclock rulez ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28918) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

ATI 4850-es kariból milyet érdemes venni, amire később bármilyen vizesblokkot rá lehet tenni? :R

(#28919) B@bL3ve5 válasza dvdbackuper (#28918) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

mind1...mindegyikre ugyan az a blokk megy fel :U

(#28920) BraveHeart válasza Mr.Csizmás (#28917) üzenetére


BraveHeart
tag

:R :C :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#28921) shteer válasza B@bL3ve5 (#28919) üzenetére


shteer
titán

fetltéve, hogy referencianyákról beszélünk

..szerintem jónak tűnik

(#28922) dvdbackuper válasza shteer (#28921) üzenetére


dvdbackuper
őstag

pont ezért kérdeztem... ezt néztem ki...

[ Szerkesztve ]

(#28923) h.adam.92


h.adam.92
őstag

hy

A "MO-RA 2" és a "MO-RA 2 Pro" típusú radik ugyan azok vagy különböző darabok?
gugliban nem találtam képet, cikket, ami különbségre adott volna okot, csak 2 webshop-ban a "Pro" nak feltűntetett radi kb 12k-val drágább mint a "sima".

(#28924) nebancsa válasza h.adam.92 (#28923) üzenetére


nebancsa
senior tag

A pro-nak van egy lemezburkolata, ami külön is megvásárolható, egyébként ugyan az.
A sima mellé álltalába oda irják hogy Core

[ Szerkesztve ]

(#28925) ImI87 válasza nebancsa (#28924) üzenetére


ImI87
őstag

De a Pro-n lévő gyári rácson nincsenek kialakított helyek a ventiknek, ugye? 12-es ventikhez a különálló rács szükséges, ugye? :F

(#28926) h.adam.92 válasza nebancsa (#28924) üzenetére


h.adam.92
őstag

amikor meglátom, mindíg elkap a hév h szétkapjak egy ladát és kitépjem belőle a hűtőt ;]

(#28927) nebancsa válasza ImI87 (#28925) üzenetére


nebancsa
senior tag

Valóban jobban megnézve.

(#28928) nebancsa válasza h.adam.92 (#28926) üzenetére


nebancsa
senior tag

Az első vízhűtésemnél egy kadett fűtőradiátort használtam, bontóból szereztem 2eFt. Full. réz, lamelázatán átjárt a levegő 15x15cm a nettó felülete, cerka 600Mhz@1000 +vga(voodoo 3) hűtésére ideális volt. Majd jött a Barton proci + ati 9800, itt már kettő ilyen fűtőradiátort raktam fel, a konfigot simán elbírta.
Most a jelenlegi konfigomat a vga-n kívül is ezzel hűtöm, ha nem akarnám tuningolni, még mindig elbírná. Viszont akarom, és a vga-t is akarom vízzel hűteni, ehhez meg kéne dupláznom a radiátoraimat, szóval elég bután nézne ki a konfigom 4 db. kadett radiátorral :)
Inkább beruháztam egy mo-ra 2-re.
Ha meg egy nagy gépkocsi hűtőt guberálok a bontóba, a mérete megfelelne, de mint lentebb is írták, annyira sűrű a lamelázata, hogy képtelenség átfújni rajta a levegőt.

(#28929) nyunyu válasza nebancsa (#28928) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha meg egy nagy gépkocsi hűtőt guberálok a bontóba, a mérete megfelelne, de mint lentebb is írták, annyira sűrű a lamelázata, hogy képtelenség átfújni rajta a levegőt.

Moranal is surubb? :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28930) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy kérdésem lenne a szakavatottakhoz.
Feltétlenül szükséges a tartályt a legmagasabb pontra tennem?
Csak azért kérdezem, mert a radiátorok vannak a gép tetején és azokban áll meg folyton a levegő. Tele lesz buborékkal.
Persze lehet, hogy pici a tartály a rendszerhez.
Nem hűtök mást, csak a CPU-t, mert mást nem is igazán hajtok.
Szóval, lenne ötlet? Pici lehet a tartály vagy tegyem azt felülre?

(#28931) shteer válasza #68216320 (#28930) üzenetére


shteer
titán

nem kell a legmagasabb pontra tenni

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28932) #68216320 válasza shteer (#28931) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem. Akkor mi lehet az oka, hogy a radiátorba bejut a levegő?

(#28933) nyunyu válasza #68216320 (#28930) üzenetére


nyunyu
félisten

Forgasd ugy a radiatort, hogy az aljan menjen be a viz, es a tetejen jojjon ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28934) shteer válasza #68216320 (#28932) üzenetére


shteer
titán

a kicsi tartály lehet egy oka ennek :K

..szerintem jónak tűnik

(#28935) #97544192


#97544192
törölt tag

szakik, a laing ddc-1t pumpám valamiért nagyon furcsa hangot ad, recseg, olyan mintha pattogna benne valami (nem kukorica, de eléggé hasonló.) nagyon idegesítő, levegőre utaló nyom nincs, valami tipp? haldoklik már megint? mert akkor azonnyomban váltok d5-re, nem fogok mindig gariztatni, meg szétszedni a gépet. elég már.

(#28936) Joshi válasza #97544192 (#28935) üzenetére


Joshi
titán

Hát ha ennyi baj van a DDC-vel akkor cseréltesd ki egy D5-re ráfizetéssel. :K

(#28937) FID válasza #68216320 (#28930) üzenetére


FID
őstag

Nekem is a leg alsó ponton van a tartály és a radikban nincsen levegő! Mindíg mikor feltöltöm a rendszert megforgatom a radikat h ki kúszanak a bubik majd még 1-2 órát nyitva hagyom a tartályt h a maradék is kimenjen.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28938) Corsa1


Corsa1
tag

hi all!

érdeklődnék hogy szerintetek lecseréljem e a procihűtőmet egy másikra...
konkrétan: Zalman 9700 LED --> Gigabyte Galaxy 3D vízhűtés.

P45Extreme alap van E8400as procival. szoval szerintetek érdemes vagy tök felesleges és csak pénzkidobás. amugy Xaser III házba menne.

thx

üdv

(#28939) Joshi válasza Corsa1 (#28938) üzenetére


Joshi
titán

Miért akarod lecserélni? Zajos a léghűtés vagy nem lehet jól tuningolni? Sokat nem nyernél vele az biztos. :( Az adatlapodon más konfig van. :U

(#28940) Laraxior


Laraxior
titán

kis radim: :D

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28941) Joshi válasza Laraxior (#28940) üzenetére


Joshi
titán

Kár hogy alig látni belőle valamit. :(

(#28942) Laraxior válasza Joshi (#28941) üzenetére


Laraxior
titán

a mérete a lényeg ;) ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28943) Joshi válasza Laraxior (#28942) üzenetére


Joshi
titán

Akkor miért nem írtad be hogy 60cm magas? ;]
Na akkor készíts egy jó képet nekünk mert szerintem mindenki megnézné felkapcsolt lámpa mellett is. :DDD

(#28944) Laraxior válasza Joshi (#28943) üzenetére


Laraxior
titán

már volt linkelve régebben :) többiek látták már hogy nem kicsi :D ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28945) helkis válasza Laraxior (#28944) üzenetére


helkis
addikt

te csak sötétben szereted? :))
egyébként a képfeltötlés levadászta már az összeset.. kéne reggelni egy picasa-t.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28946) Laraxior válasza helkis (#28945) üzenetére


Laraxior
titán

sötét van a szobában :( és kicsi is a szobám :B

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28947) helkis válasza Laraxior (#28946) üzenetére


helkis
addikt

a raditól balra a földön van két neon fényforrásnak, ha nem akarsz visszaváltozni a napsütés hatására.. :DDD
illetve így nagyon nem lehet érezni a mélységét a radinak, kicsit felülről/oldalról próbáld lekapni.. :R
egyébként ránagyítva azért elég brutálisan mennek felül a csövek, ez minek a mije volt? :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28948) Laraxior válasza helkis (#28947) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

ez egy régebbi kép. 5x2db 12cm-es venti fér el rajta ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28949) fsb1000 válasza Laraxior (#28946) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van nekem egy ehhez hasonló Óriás "szerver" toronyházam.

Vizhűtéshez tartogattam, de a tuninglapom meghalt a nagy várakozásban és most nem tudok vele mit kezdeni.
Mennyiért lehet egy ilyet eladni? Még nincs szétvágva, orig állapot (csak poros).
Az a fajta ami felső/alsó részre van osztva és felül a táp alul a lap.

(#28950) Laraxior válasza fsb1000 (#28949) üzenetére


Laraxior
titán

én extra occsóé vásároltam 2k-ért :DDD egyébként nem tetszik,de tágas :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.