Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28751) nemethati válasza Laraxior (#28750) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen,csak lehet kicsit hangosabb lesz.

(#28752) ImI87 válasza nemethati (#28748) üzenetére


ImI87
őstag

Über pumpa lenne, egy D5, ez nem kérdés :)
Előbb nem írtam, de persze a lap is be lenne vizezve (nb,sb, 2 fet).

De radikra seki sem válaszolt, pedig az lenne a kérdés. :U Mit érdemes venni ezekhez, ami maximálisan kiszolgálná, de azért "fölöslegesen" nem költenék rá +10ezreket.
Konkrét típus ajánlatokat is szívesen vennék. :R

(#28753) ImI87 válasza ImI87 (#28752) üzenetére


ImI87
őstag

Ja bocs, elnéztem. :B Szóval szerinted mora2.

Emellett még milyen felállás jöhet szóba? :F

(#28754) #97544192 válasza ImI87 (#28753) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ha 2 db. erős triplát, vagy quadot veszel, akkor drágább, mint egy MO-RA 2 Pro, szóval nem lennék benne biztos, hogy máson kéne gondolkodnod... 120 Euro egy MO-RA 2 Pro, egy erős quad radiátor van szintén 100-120 Euro, szorozd meg 2-vel... Mert hogy ilyen rendszerhez 1 nem lenne elég, az biztos.
MO-RA 2 Pro + Laing D5 + 19/13 Tygon + akármilyen (jó, azért nem akármilyen, de nem olyan pici) tartály, és istenkirályfasza rendszered lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#28755) ImI87 válasza #97544192 (#28754) üzenetére


ImI87
őstag

OK, értem.
Egyenlőre nézelődöm, és próbálom összeállítani a dolgokat.
Annyit mondjatok, hogy mi a különbség a sima MO-RA 2 és MO-RA 2 PRO között? A PRO-n van egy rács, és ennyi?:F És látom van külön egy rács, amire ventiket lehet szerelni, ez rámenne a sima MO-RA 2-re is?

(#28756) #97544192 válasza ImI87 (#28755) üzenetére


#97544192
törölt tag

Úgy ahogy mondod.

(#28757) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Sziasztok!

Volt egy extrém gondolatom, és mielőtt megvalósítanám, segítséget kérnék. Azért a viezezéshez már kell a szaki tanácsa. Sztem! (Hiába vízzel dolgozom napmint nap :B ) Noh tehát a zlenne a lényeg, hogy vizeznék, de csak a VGA-t!
Gondoltam itt egy Thermatake Tide Water-re, de lecserélném a GPU végződést, egy ilyen block-ra, Vagy más típusúra....
Ehez várnék ötletet, véleményt. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28758) gyurczy


gyurczy
őstag

Na sikerült a Zern blokkot felfaragni az EP45 Extreme-re, és az alábbi hőmérsékleteket produkálja: alaplap: 40°C, északi híd: 41°C.

Másnak milyen hőfokokat produkál vízzel a lap?

(#28759) Erdei88


Erdei88
veterán

BRAD Te használod már a Mora 2-t?

(#28760) Erdei88


Erdei88
veterán

Pici off, de Ti milyen ventiket javasolnátok egy tripla radira?
Sima fekete elég, és a cél, hogy halk és hatékony legyen, na és persze emberi áron.

(#28761) nebancsa válasza - = Zk = - (#28757) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én más tipust raknék rá, ami lefedi a FET-eket is.

(#28762) nebancsa válasza Erdei88 (#28760) üzenetére


nebancsa
senior tag

Minél nagyobb a venti, annál halkabb és hatékonyabb. Nálam 4db. 8 cm-es rosszabbul hűtötte a radiátort mint 1 db. 12cm-es.

(#28763) - = Zk = - válasza nebancsa (#28761) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de az elképzelés jó?:U:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28764) Pontaz22


Pontaz22
csendes tag

Sziasztok
vki tudna ajánlani olcsón 1 szivattyút és 1 cpu blokkot mert a radiátor (egy kispoláké) :DDD már megvan

Energiaital = Overclocking

(#28765) nebancsa válasza - = Zk = - (#28763) üzenetére


nebancsa
senior tag

Az jó, mert így nem tudod használni, hogy csak a GPU-t hűtőd, kérdés hogy mekkora a teljesítménye, hidegen tudja -e tartani a kártyát.
Meg mi a célod? Csöndesebb nem lesz sokkal a gyári hűtéshez képest. Meg ha elkezded a vizezést, folytatni is fogod, addig nem nyugszól míg az egész gépedet nem az hűssíti :)

(#28766) - = Zk = - válasza nebancsa (#28765) üzenetére


- = Zk = -
félisten

GPU+ramokat akartam alapból, aztán ajánlottad a FET-ek hűtését is pluszba!:R
A gyári hűtést nem hallom, mert fejhallgatózom. Úgyhogy az a 1700-3000RPM sztem nem vészes. Csak gáz, hogy nemsok a különbség hűtésben a két sebesség között. Ha jól láttam...:U

Nem szeretnék vizezni NAGYBAN, mert akkor házat kellene cserélnem Ahhoz meg nincs szívem. Szeretem ezt a kis csitri Deluxe házat
nameg a pííz.... Nekem se a legyek hordják össze havonta... :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28767) Bj Brooklyn válasza - = Zk = - (#28757) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali!

Nekem gyárilag ilyen volt a karin és elmondhatom, hogy felejtős! Alapon csendes, de alig hoz pár fokot a léghűtéshez képest ( nálam 4-5°C volt úgy a különbség, hogy kiraktam a ketyetét a házból )! Terhelve, kicsit jobb a helyzet, de ott max-ra kellet állítani és így már volt 7-8°C különbség a két kártya között, de cserébe leordított az egész gépet, pedig akkor még minden léggel ment! Csak a helyet foglalja a házban, mert dupla szlotos alapból a hűtés és a blokktól függően egyből 3-4 szlotot foglal az egész rendszer + még kell hagyni levegőhöz jutni is, ami megint még egy foglalathely! Arra meg érdemes figyelni még pluszban, hogy ne nagyon meleg vizecske folydogáljon a rendszerben, mert szeret a víztartály illesztésénél elrepedni a cumó ( fórumokon utánaolvasva, ez egy alapvető hiba a mostani nagy teljesítményű, sokat zabáló és fűtő kariknál; plusz ezt én is tapasztaltam! ); bár azt nem tudom, hogy a 4870-es Radeono menni hőt termel, mert ez a Tide Water a 7900-as Geforcokra és a 1950-es Radeonokra lett méretezve! Ha ezekkel megegyező szinten van a hőtermelés, akkor ez a probléma nem lép fel, de a többi még megmarad! Szóval én nem ajánlom, mert praktikusnak indul, de a gépbe betéve már nem az.

[ Szerkesztve ]

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#28768) #97544192 válasza Erdei88 (#28759) üzenetére


#97544192
törölt tag

A cuccaimra várok, kábelharisnyára, meg még a radiátorra is. Szerintem kb. 1-2 hét, nem akarok semmit előre mondani. :)
Itt majd láthatod a végeredményt. :))

(#28769) nemethati válasza Erdei88 (#28760) üzenetére


nemethati
senior tag

Szia, szerintem egy ilyen AC megfelelne neked tökéletesen [link] :K
+ apróban is lehet találni igazi kincseket [link]

(#28770) X@b3e válasza - = Zk = - (#28766) üzenetére


X@b3e
addikt

Őszintén nem sok értelme, egy jobb léghűtés halkabban hozzaugyanezt a teljesítményt. Ezt XBOX360-ra szokták még tenni, de gépbe tényleg nincs értelme, max arra, hogy elmondhatod, vízzel van hűtve a vga-d..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28771) shteer válasza Erdei88 (#28760) üzenetére


shteer
titán

AC AF12025L

..szerintem jónak tűnik

(#28772) nyunyu válasza - = Zk = - (#28766) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem szeretnék vizezni NAGYBAN, mert akkor házat kellene cserélnem Ahhoz meg nincs szívem. Szeretem ezt a kis csitri Deluxe házat

Mondanam, hogy kis haz sem akadaly, max tetejere kivulre rakod a triplaradit+ventiket, de a hazad fule nagyon utban van :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28773) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

egy kis update, alakítva lett a víz, meg a gép is.
[link]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28774) Erdei88 válasza shteer (#28771) üzenetére


Erdei88
veterán

A 22dB(A) nem hangos?

(#28775) shteer válasza Erdei88 (#28774) üzenetére


shteer
titán

szerintem nem. ez nem Tt-féle érték :))

..szerintem jónak tűnik

(#28776) Mlacee válasza shteer (#28775) üzenetére


Mlacee
tag

Hát ez tényleg igaz, Thermaltake valahogy más dimenziókban gondolkodik hangerő terén, nekem is sikerült megeresztenem a 22 "decibeles" Thunderbladek által produkált orkán hatására pár furcsa grimaszt. Szerencsére leszabályozva szép csendesek és még mindig rengeteg levegőt hajtanak át.

Én közben végigdolgoztam a nyarat a garázsban a gépemmel és annak "moddolásával". Rengeteg munka benne van és nagyon büszke vagyok az eredményekre. Sajnos a végső összeszerelésnél úgy néz ki nem lesz elég a 2 méter cső, ezért csúszik az egész egy hetet amig tudok szerezni Pestről újabb két métert. :W

Az átalakításról a naplót majd belinkelem PH!ra is és alig várom már hogy Veletek is megosszam mit sikerült kihoznom a kis Deluxe házamból.

Will work for FSB!

(#28777) - = Zk = - válasza Bj Brooklyn (#28767) üzenetére


- = Zk = -
félisten

SzeGa...!

Hát fájdalommal olvastam a hsz-edet! Ezvan, és köszönöm. Megfogadom:R

(#28770) X@b3e: XBOX-ba? Ilyet? Ezt?:Y.. Lemaradta mrendesen:C:R

(#28772) nyunyu: Ez van, kimarad a víz (ebből) a gépemből:C:R Annyira nem vonz, csak gondoltam hátha....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28778) plömplöm


plömplöm
őstag

üdv nagyurak!

nincs-e valakinek egy 1.3.3-nál újabb szoftvere asetek waterchillhez? összeütöttem hozzá egy lcd-t, és a fentemlített verzió kicsit bugos, és ahogy olvasgattam, nem csak nálam...

kösz :R

ha nincs senkinek újabb, akkor van egy eladó lcd-m waterchillhez :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#28779) P00By


P00By
nagyúr

(#28780) nemethati válasza plömplöm (#28778) üzenetére


nemethati
senior tag

Ez lenne az? [link]

P00By: jó ez persze, de tuningnál ramokat is illene hűteni, HF blokk kéne VGA-ra is...

[ Szerkesztve ]

(#28781) plömplöm válasza nemethati (#28780) üzenetére


plömplöm
őstag

ezt az égést, bazz, nem is tudom hogy hányszor néztem meg itt is... :B

éshát valszeg ez, köszönöm, holnap ki is próbázom :R

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#28782) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hello.
Aki esetleg most akar venni P5k szériás lapjára blokkokat keressen meg pm-be, nekem van egy komplett alaplapi szettem jó áron ;)
2db EK (sb/nb) 2db heatkiller (FET)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28783) butcher eu válasza - = Zk = - (#28766) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem elfért a teljes rendszerem az ilyen házban. csak a tartály és a radi szorult ki de azt is simán megoldottam

szerk: megtaláltam a képeim itt vannak

[ Szerkesztve ]

(#28784) - = Zk = - válasza butcher eu (#28783) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ohh.nemis rossz megoldás:C:R

de nekem (még?) nincs szívem kívülre pakolni semmit. Két "gép" meg luxus...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28785) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jónapot! :)

Újra előkerülök....a több éves álmom, a vízhűtéses gép hamarosan megvalósul. (a gép már megvan ;] )

Szóval egy Q6600+4870 kombót elbír egy dual radi, vagy inkább triplázzunk?

köszönöm!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28786) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ismertek olyan illetőt, aki cpu blokk tetején a plexit átalakítaná, illetve pótolná egyéni igény szerint?

(#28787) Shkiz0 válasza Mr.Csizmás (#28785) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

szerintem tripla :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28788) Mr.Csizmás válasza Shkiz0 (#28787) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tuti? Dual nem is jó, még ha melegebb is? :)) :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28789) shteer válasza juliabrilke (#28786) üzenetére


shteer
titán

persze

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28790) shteer válasza Mr.Csizmás (#28788) üzenetére


shteer
titán

quaddal és kazán vga-val kísértenéd a sorsot? :)

..szerintem jónak tűnik

(#28791) Mr.Csizmás válasza shteer (#28790) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó, okés.

ugyanitt újszerű dual radiátor eladó

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28792) juliabrilke válasza shteer (#28789) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon helyes! Köszi!

Esetleg valaki tesztelte is már az illetőt Mert nekem kicsit nehéz lenne találkoznom vele személyesen, csak jó lenne tudni, hogy hogyan dolgozik.

(#28793) jones965 válasza juliabrilke (#28792) üzenetére


jones965
Modder

Én szolnoki vagyok, de nem még nem "teszteltem" az illetőt, de több éve jelen van a termékeivel a PH-n( tartályok stb.), és eddig csak jót írtak róla.

(#28794) nemethati


nemethati
senior tag

Valaki meg tudja mondani, hogy ennek az antikorró lötyinek milyen színe van, ha van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#28795) nemethati


nemethati
senior tag

Még egy kérdés: AC MX-2 4g verzió elég 2 chipset + proci + fullcover VGA összekenésére, vagy vegyek kettőt?
THX

(#28796) Shkiz0 válasza nemethati (#28795) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

simán elég.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28797) nemethati válasza Shkiz0 (#28796) üzenetére


nemethati
senior tag

OK köszönöm szépen :R

(#28798) jones965 válasza nemethati (#28794) üzenetére


jones965
Modder

Amilyen a fényképen is látszódik, minimálisan sárgás színű.

(#28799) nemethati válasza jones965 (#28798) üzenetére


nemethati
senior tag

Akkor az UV-s lötyimmel karöltve semmin nem fog változtatni színben valszeg, csak véd a korrozió ellen?
Design fontos :K

(#28800) shteer válasza jones965 (#28798) üzenetére


shteer
titán

ami kicsit később enyhén bebarnul

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.