Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) shteer válasza nemethati (#28050) üzenetére


shteer
titán

ventivel 0? túlozni nem kell, de azért a hangos kategóriától fényévekre van

..szerintem jónak tűnik

(#28052) nemethati válasza shteer (#28051) üzenetére


nemethati
senior tag

10 alá lehet vinni sflex-ekkel, mellesleg ha megmondod hogy 9 v 17 amit hallasz leborulok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28053) °PhYsX° válasza nemethati (#28052) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Most nemértem.... :U
Akkor most kié a vizescumó? :F
Am a 0dBA-t énis kétlem,de én még egy 15dBA-val is kibékülnék csak legyen a lapra a procira meg a ramra egy jó hűtés meg vga-ra sem ártana...

(#28054) shteer válasza nemethati (#28052) üzenetére


shteer
titán

nem kell boruldozni :P AC-vel is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28055) adamka16


adamka16
őstag

üdvözletem mindenkinek.
kész lett a remekművem és várakozásaimat is felülmúlja. nem nevetni, 4500Ft-ból lett kihozva, sztem ahhoz képest nem vészes.
[link]
[link]
[link]
[link]
várom a véleményeket.

(#28056) nemethati válasza adamka16 (#28055) üzenetére


nemethati
senior tag

:Y :C Azért a Hydor ott figyel!
CPU blokkról még képet, az a legnagyobb :R

[ Szerkesztve ]

(#28057) adamka16 válasza nemethati (#28056) üzenetére


adamka16
őstag

hát 4000-ért jobb pumpát nem nagyon lehet venni.
prociblokk.... jah... nem akartam kidobni a régi Socket A-s hűtőmet, inkább becsomagoltam meg nyomattam rá két csonkot :D de működik, és egész f@szán

(#28058) Joshi válasza adamka16 (#28057) üzenetére


Joshi
titán

És a hőfokok hogy alakultak a váltás után? :U

(#28059) °PhYsX° válasza adamka16 (#28057) üzenetére


°PhYsX°
csendes tag

Kicsit kókánytuning,de 4.5k-ért még talán meg is érte,de ha vmit elb@sztatok és vhol szivárog,akkor a lapod meg talán az egész cumód bánnya,bár ahogy látni azsem vmi i7-es konfig GTX295 SLI-vel... :DDD

(#28060) adamka16 válasza Joshi (#28058) üzenetére


adamka16
őstag

hőfokok? kikapcsolt ventiknél kb 20 fokos szobánál, 11-12 Fokos magok visszavett órajelnél, egy kis prime alatt szintén kikapcsolt ventiknél, 28 fok, bekapcsolt ventiknél 24-25 körül. a procit az aláírásomban láthatjátok ez megy 3000-en, alapfeszen.
minden alkatrész nyomáspróbázva volt, (csapi nyomás és pumpa által is) szóval azthiszem szivárgás kizárva. kíváncsi valaki miből lett a prociblokk?
azt viszont hozzáteszem, hogy semmi különleges pasztát nem használtam fel, tesóm amit tudott venni tubusost, 500 ft-ért, valami kelly-tech a forgalmazója :))

(#28061) shteer válasza adamka16 (#28060) üzenetére


shteer
titán

20 fokos szobánál, 11-12 Fokos magok

húúúú de félremér vmi :))

jöhet kép, h miből lett :K

..szerintem jónak tűnik

(#28062) Henrico válasza adamka16 (#28055) üzenetére


Henrico
tag

Hát, apám... le a kalappal a műved előtt.. pláne ennyi pénzért.. és a bátorságod érdemli a legnagyobb elismerést.. én bele nem mertem volna rakni egy gépbe,..... :)

AZ rendben, hogy hajtogattál egy sisakot egy rendes bordára.. jó ötlet.. de hogyan rögzítetted hozzá?? Ragasztottad? Mert gondolom az eredeti hűtő aluminium, nem?
Összeragasztottad az élén, vagy mi?

Azért azt is tedd hozzá, hogy mennyi idő alatt "gyártottad" le a cpu hűtőt.... :D

A hőfokokat ne az általad készített hőmérővel mérd... :DD

Gondolkozz... a mag hőmérséklet nem lehet alacsonyabb mint a szobáé.... :N

[ Szerkesztve ]

(#28063) adamka16 válasza shteer (#28061) üzenetére


adamka16
őstag

eddig mindig pontosan mért. csupán az a gáz, hogy az everest CPU hőfokra mindig 79-80 fokot ír ki. ez mitől lehet? mondjuk utánnanéztem, és valahol írták, hogy az AUX az igazi proci hőmérséklet, de olyan is volt már, hogy a magok emelkedtek az aux meg nem. nem egészen 20 fokos, tegnap igencsak lehűlt a levegő... talán inkább 17, de most behoztam a hőmérőt inkább. :)
Henrico: sajna ebben tévedsz. ebből a hűtőből készült a blokk: [link]
és ezen az oldalon keresd a Coolink armor-t [link]
ez lett bedobozolva rézlemezzel, és összefórasztva. alapból 530 g, ebből lejött a venti, akkor az oldalsó díszes lemezek. maszt azokról a lemezekről lefórasztottam az alsó hőelvezetőt, ami maga volt vagy 350-400 gramm, mivel csak így tutam kivenni az A-s rögzítőt, majd vettem Herr Z-től egy olcsó am2-es gyári hűtőt, szétszedtem és a rögzítő klipszet kiszedtem majd áttettem erre és bedobozolás után ráfórasztottam az egészet. és a két csonkot is.

[ Szerkesztve ]

(#28064) Henrico válasza adamka16 (#28063) üzenetére


Henrico
tag

Talán az a 79-80 fok lesz a valós... de ne aggódj... lesz az hűvösebb is.. sokkal.. amikor eldurran a sapka a bordán.. és ráfolyik a víz... sokat fog hűlni... :(

Hipothermiás is lesz a procid... :DD

Vigyázz azért.. a nyomáspróba jó ötlet volt.. de nehogy a hőmérséklet miatt valahol elengedjen az a ragasztó...

Aha... szóval réz volt a borda... ügyes vagy. Bíztam benne, hogy legalább ez stimmel...
Akkor legalább nem durran el.. féltem, hogy a blokkban is ragasztva van valami.. de ezexerint csak a tartályban...

Szóval.. mennyi idő is volt?? ;)

[ Szerkesztve ]

(#28065) Henrico


Henrico
tag

Jól felfexik a procira a hűtő... elég erősen szorítja rá a rögzítő?

Összeségében tényleg le a kalappal... :R
Láttam itt valahol anno egy másik megoldást.. aki réz lapokra forrasztott csöveket... idomokat.. na.. az volt még ilyen elvetemült.. :C

[ Szerkesztve ]

(#28066) adamka16 válasza Henrico (#28064) üzenetére


adamka16
őstag

nincs ragasztva sehol semmi. a tartály van egyedül ragasztva fbs pasztával és szimpla szilikonnal+erősen csavarozva is.
idő... ilyenről nem beszélhetünk időről, mivel nincs kezemben stopper. dolgoztam rajta amikor ráértem, meg mivel amúgy is gariba volt az alaplapom, így bőven ráértem vele foglalkozni. az alapanyagok meg voltak itthon, így arra sem nagyon kellett költenem bár lehet, hogy 700 grammot nyom a blokk

szerk. nagyon jól feszül a procira, egy kis fém távtartót kellett csinálnom, mert am2-nél feljebb vannak a lefogatók a procitól, míg Socket A-nál lejjebb van a procinál. de ezt is pár perc alatt megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#28067) nemethati válasza adamka16 (#28066) üzenetére


nemethati
senior tag

Hát ha 80 fokos lenne a CPU azt talán éreznéd a blokkon, meg a víz is pöttyet meleg lenne....radi melegít rendesen? Nekem első radim el volt tömődve és 2 csövön cirkulált csak a víz!
Bios mennyit ír?

(#28068) adamka16 válasza nemethati (#28067) üzenetére


adamka16
őstag

a proci azért ír 80-at mert rosszul értelmezi a hőfokot az everest. gyári hűtővel, visszavett órajellel-tuningolt órajelen ugyan annyi volt. tuti, hogy az AUX a CPU mert gyors újraidítás után is az volt ami az aux. sajna most nem tudom megnézni a hőfokot vízzel mert kiszereltem, de lehet még ma megy vissza beépítve és nem egy próba erejéig. amúgy játszottam, a proci 3000-en ment és 15 perc játék után épp hogy érezni lehetett a radin, hogy "melegedne" talán 3-4 fokot ha emelkedett a radi felülete és akkor még sokat mondok, és mindezt kikapcsolt ventikkel :K

(#28069) Joshi válasza adamka16 (#28063) üzenetére


Joshi
titán

A valós proci hőfokokról mindenképpen győződj meg mert egy léghűtésre tervezett réztömböt körbelemezelni jó ötletnek tűnhet de biztosan nem hatékony.
Hogy értsd mire gondolok, a képen látható talp anyagvastagság és a bordák vastagsága ill. sűrűségétől függ a hő elszállításának hatékonysága, és nem utolsó sorban a blokk belső kialakításától.

A talprész túl vastag egy normál vízhűtőblokkhoz képest hiába vannak keresztbe vékony rézlemezek. Ráadásul a vizesblokkok úgy működnek a leghatékonyabban ha a beáramló víz közvetlenül a processzormag közepére irányul és oldalra távozik mind ez irányított belső kialakítással megoldva.
Nézz meg egy plexi tetős EK Supreme blokk belsejét, remélem kivehető a lényeg:

Az mindenképpen dicséretes hogy magad próbálod elkészíteni az alkatrészeket, de ~6-7k-ból már kaptál volna egy AC Freezer Xtreme hűtőt ami azért jobban hűtött volna és talán halkabb is lett volna a rendszered ráadásul esztétikusabb is. :U Ha a továbbiakban fejleszteni akarod a rendszered akkor a jelenlegi cucc is megteszi, de én a helyedben utánaolvasgatnék a dolgoknak. :K

(#28070) adamka16 válasza Joshi (#28069) üzenetére


adamka16
őstag

igen, hát vastag a talp, de esztergálni sajna nem tudtam, meg ha tudtam volna egy full réz tömböt szerezni, akkor kifúrkódtam volna a járatokat és szebb lett volna a forrasztás is és jobb hatásfokkal is működhetne, bár sztem eddig ez is bőven megteszi. esztétikusabb... házilag csinálni valamit sohasem esztétikus, de én már csak ilyen vagyok. szeretek ilyen dolgokkal kísérletezni :)

(#28071) FoBCRaistlin válasza °PhYsX° (#28048) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

simán!
figyi... a pumpa az etalon, a legjobb. a radi az egyik legjobb (mo-ra2 mellett)
ez két nagyon fontos elem.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28072) jones965 válasza adamka16 (#28070) üzenetére


jones965
Modder

- házilag csinálni valamit sohasem esztétikus, de én már csak ilyen vagyok. szeretek ilyen dolgokkal kísérletezni -

Azért ezt általánosságban ne jellemezd, csak saját magadra.
Az általad készített blokk vízhűtés szempontjából nem túl szerencsés ( bár ezt Joshi már leírta ) hisz a víz a neki legkönyebb utat választja és hiába a nagy felület, ha az áramlás ennek csak a tört részét érinti, nem is beszélve a kupak közepéről.
Az egyéni munkát és kisérletezést viszont csak dícséret illeti.

(#28073) Joshi válasza adamka16 (#28070) üzenetére


Joshi
titán

A prociblokk külsejét esztétikusabbá teheted ha lefújod feketére mert úgy nem látszik a forrasztás, az alját pedig célszerű felpolírozni azzal is nyerhetsz pár fokot. :K

(#28074) nemethati válasza Joshi (#28073) üzenetére


nemethati
senior tag

De akkor már a procit is lapping-olni kell :K

[ Szerkesztve ]

(#28075) FID válasza adamka16 (#28070) üzenetére


FID
őstag

Én csak gratulálni tudok! Bár nekem is volt már pár húzós dolgom de ez mindent visz! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28076) Nippon válasza adamka16 (#28055) üzenetére


Nippon
őstag

Igazi Frankenstein blokk.... :Y

(#28077) FID


FID
őstag

Hát nem vagyok megelégedve evvel a Clearflex csaővel! Most néztem bele a dvd lejátszóba és eldeformálódott a melegtől! Nem feszült pedig! Nem cső alakja van hanem laposvas :DDD
De hőfokokban nem számít bele csak furcsálom meg kedvem sincsen kicserélni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28078) shteer válasza FID (#28077) üzenetére


shteer
titán

eldeformálódott a melegtől

kizárt hogy attól - víz folyik benne, nem?

képet! ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28079) Joshi


Joshi
titán

Tesztüzemig elkészült az új konfigom plussz módosítottam egy-két dolgot a házon is.
Sajnos a táp kábelei nagyon csúnyák igaz hogy már meg vannak a kábelharisnyák, de valahogy nem visz rá a lélek hogy nekiálljak. :( Talán majd az ősszel. :D
Amit érdemes tudni:
X4 B50 proci ami már 4 magos + VGA alapórajeleken,
ventik min fordulaton ~25 C°-os szobában víz ~33 C°
ventik max fordulaton ~25 C°-os szobában víz ~28 C°
Tuningot még nem próbáltam legalább is a vízhőmérsékleteket illetően, de később szándékomban áll. :U
Ja a chipset blokk végül is nem lett jó az alaplapra, ezért a hűtőbordára raktam egy 40-es ventit 5V-ra módosítva. A T-idomot pedig felfúrtam 10-es fúróval de csak ott ahol a víz áthalad. KB ennyi. :U

Képek:

Egy kis Vantage értékek akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#28080) FID válasza Joshi (#28079) üzenetére


FID
őstag

Ez gyönyörű! Bár én nem vagyok a vastag csövek híve. De ez nagyon rendben van!
shteer[link]
5cm-es szakaszon csinálta itt már meg van igazítva. De eddig sem feszült vagy volt megcsavarodva. olyan mintha vákum képződött volna a csőben. igaz ez a szívó ág.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28081) shteer válasza FID (#28080) üzenetére


shteer
titán

meg van csavarodva

..szerintem jónak tűnik

(#28082) Erdei88 válasza Joshi (#28079) üzenetére


Erdei88
veterán

Milyen csöveket használsz?

(#28083) Joshi válasza FID (#28080) üzenetére


Joshi
titán

Kösz a dicsérő szavakat, sajnos a VGA blokk miatt van a keresztbe csövezés, de sajna a be és kimenet ennél a VGA blokknál fix ráadásul a csonkok nem a kártya tetején vannak ami nagyban megkönnyítette volna a dolgomat. :U
A te csövednél egyértelműen az a probléma hogy meg van csavarodva és mivel vékony falú így egy picit elhagyta magát. :K Látod pont ezért jó a vastag falú cső, mert sokkal kisebb íveket és alakzatokat kibírnak "megrogyás" nélkül. ;)

ui.: sajnos a HTPC projectemet kénytelen vagyok elhalasztani későbbre anyagi okok miatt, de ha aktuális lesz mindenképpen megkereslek ha nem bánod. :R

Erdei88: Tygon R3400 15,9/9,5mm black Azért is vannak nagy ívek mert nem akartam feleslegesen szétvagdalni ezt a méregdrága csövet, hátha szükségem lesz a későbbiekben a hosszokra. :D

[ Szerkesztve ]

(#28084) laccczka válasza adamka16 (#28055) üzenetére


laccczka
tag

Ennyit arról, hogy a számítógépek vízzel való hűtése drága hobbi. :DD

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#28085) nyunyu válasza Joshi (#28079) üzenetére


nyunyu
félisten

Ilyen draga hazba ilyen iparihulladek tapot rakni???

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28086) nyunyu válasza shteer (#28081) üzenetére


nyunyu
félisten

meg van csavarodva

Nagyon ugy nez ki, mintha elobb csovezte volna ossze a cuccokat, aztan epitette be a vegleges helyukre.

Ezt egyszer en is eljatszottam, csak nalam a vastag CF cso eltekeredes helyett kitekerte a csatit a blokkbol, aztan szivargott a viz :(

Azota mindent berakok a vegleges helyere, aztan huzom csak ra a csovet, igy az ilyen malorok megelozhetoek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28087) Joshi válasza nyunyu (#28085) üzenetére


Joshi
titán

Jó az szépen végzi a dolgát :DDD , tényleg nem cseréljük el? ;]

(#28088) FID válasza nyunyu (#28086) üzenetére


FID
őstag

Mindent szépen sorrendben raktam össze ha megnézed a felépítést akkor láthatod h nem 1xű! Amúgy ez a cső volt amit legutoljára dugtam be, mert nem tudtam h hogyan fogom kivezetni a dvdből a csöveket. A gyors csatik meg tökéletesek!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28089) nyunyu válasza FID (#28088) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ebbol ugy tunt, mintha elobb lett volna rahuzva a cso, aztan huztal meg egy negyed fordulatot a csatin.

Eloszor osszes csati vegleges helyere izombol beteker, aztan lehet egyenesen rahuzni a vazelin+hajszaritozott csovet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28090) nyunyu válasza Joshi (#28087) üzenetére


nyunyu
félisten

tényleg nem cseréljük el? ;]

Kossz, nem elek vele.
Baaaaaar, mostanaban stol mindenkit azzal riogat, hogy le fog egni a Corsair, ugyhogy nem jarnal vele jol :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28091) FID válasza nyunyu (#28089) üzenetére


FID
őstag

Pedig nem! de 2 dologra tudok gondolni 1:Mikor rátekertem az anyát akkor el csavarhattam a csövet. 2: Vagy amikor rá dugtam a csövet. Egybe nem is tudtam volna mindent belerakni.
Még nem volt dolgom ilyen csatival. Már meg igazítottam de nem tökéletes pedig nem feszül a cső egyáltalán. Nem mint ha nagyon meghatna. Mert ez még az 1.0 változat.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28092) Erdei88


Erdei88
veterán

Ma volt szerencsém végre kipróbálbni a DDC+ pumpám is. Lehet hogy megállt, de ennek sincs semmi hangja, ugyanúgy ahogy a D5nek sincs 5ös fokozaton. Mind2 hangtalan :K

Kicsit megilyedtem amikor a tartályban felhabosodott a víz, de már elcsendesedett. 1-2 óráig járatom, nehogy valahol eresszen, és utána nyugodtan hajtom álom fejem :)

(#28093) Joshi válasza FID (#28091) üzenetére


Joshi
titán

"Nem mint ha nagyon meghatna. Mert ez még az 1.0 változat."

Ez tetszett. :DD

(#28094) nemethati


nemethati
senior tag

Ha két azonos teljesítményű pumpát sorba kötök összeadódik a teljesítményük :F
Nem is tudom hol olvastam, szerintem nem nagyon...de szeretném tisztába tenni ezt a dolgot!

FID: és még ez a verzió sincs teljesen kész nem :DDD

(#28095) shteer válasza nemethati (#28094) üzenetére


shteer
titán

egy 0 ellenállású rendszerben: vízszállításban nem, emelőmagasságban igen

de mivel van ellenállása a rendszereknek, ez nem igaz :)

..szerintem jónak tűnik

(#28096) nemethati válasza shteer (#28095) üzenetére


nemethati
senior tag

jól sejtettem, thx!
és ha összekötöm őket 1 Y-elosztóval?

[ Szerkesztve ]

(#28097) Erdei88


Erdei88
veterán

Az normális dolog hogy a DDC+ 1-2 óra használat után elég meleg?

(#28098) shteer válasza nemethati (#28096) üzenetére


shteer
titán

ha 2 szivattyút kötsz a rendszerbe, sorba kösd

..szerintem jónak tűnik

(#28099) shteer válasza Erdei88 (#28097) üzenetére


shteer
titán

mennyire meleg?

a D5 is szép hőt termel magas fokozaton

..szerintem jónak tűnik

(#28100) nemethati válasza Erdei88 (#28097) üzenetére


nemethati
senior tag

Külföldi -angol- fórumokon olvastam: csávó 0dBA-ra akarta a DDC-jét, beletette 1 jó kis hangszigetelt (ami ugye hőszigetelés is) dobozba, azt szegényke kicsit meghalt :)
Ezeket az áramló víz hűti, szóval normális :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.