Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28501) Joshi


Joshi
titán

MO-RA 2 + Laing D5 vario:
Aquatuning: 85€ + 117€ = 202€ tehát összesen 56.000 Ft
Subcooling: 40.625 Ft :Y :F + 31.240 Ft = 71.865 Ft :Y

Hogy mitől drágább ennyivel a Subcoolingnál a MO-RA 2 azt nem tudom. :( :F

(#28502) gezatata


gezatata
aktív tag

rendelt már valaki az Aquatuning-tol?
volna pár kérdésem

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#28503) X@b3e válasza Joshi (#28500) üzenetére


X@b3e
addikt

A gazdaságosságot úgy értem, hogy ha nem feltétlenül szükséges, akkor nem cserélek pumpát is, valamint ha egy plusz duplaradi elég, akkor azt választom. Láthatod a konfigon, hogy nem a pénzen múlik, de ésszerűtelnül azért nem szórnám, nem terem az.. (sajnos)Első körben lehet, megpróbálkozom a meglévő 1048-al, az aprón láttam mora2-t és nova-t is relative jó áron, jelenleg ez a megoldás szimpatikusabb. Így belülről sem kell áthekkelni az egész rendszert, csak a külső oldallapra kell az új radit feldobni.
Ha a pumpa köhögne mellette, akkor lesz az is cserélve. Csak egyszerre nem akarnék 40-50k-t kitolni érte...
Amúgy sajnos az víznél megoldhatatlan, hogy minden konfigváltásnál ne kelljen cserélgetni az alkatrészeket...(meg amúgy is konfigváltás - alkatrészcserével jár ;] )

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28504) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Hello!

Melyik nagyobb teljesítményű? Alphacool Nexxxos Extreme II vagy Magicool Xtreme Dual 240? Teljesen ugyanannyiért tudnék hozzájutni. Melyik éri meg?

A válaszokat előre köszönöm!
Üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#28505) Joshi válasza X@b3e (#28503) üzenetére


Joshi
titán

Építkezni erős alapokra kell és ez a mondás egy vízhűtésnél az időtállóságot tekintve többszörösen megállja a helyét. :K A D5 Vario pl azért jó mert ha relatív gyenge konfigot szolgál ki akkor lejjebb lehet állítani a teljesítményét, ha a későbbiek folyamán erősebb konfigod lesz akkor egyszerűen feljebb állítod a fokozatot. :K A hőleadó pedig a legfontosabb, hiszen itt tünteted el a hőenergiát.
Most is azt tudom mondani hogy még a 2xdual radi + Eheim szivattyú is alternatíva lehet, szerintem még ez is elbír a jelenlegi rendszereddel. Ha extreme tuningot akarsz, és vagy 5 évig nem akarsz a vízhűtéses alapokhoz nyúlni akkor...de ezt már leírtam. :K

(#28506) N95 8Gb


N95 8Gb
tag

Nos én is azon filózok, hogy szívjon vagy fújjon a radin lévő venti. Esetleg is-is? Próbált már valaki mindkét oldalra ventit szerelni? ;] Akkor elvileg segítik egymás munkáját?!

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28507) Joshi válasza N95 8Gb (#28506) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld ki és megtudod a választ. :K
A nick neved nagyon gáz, meg a teló is :B

(#28508) helkis válasza N95 8Gb (#28506) üzenetére


helkis
addikt

kicsit más, de hátha hasznos infó: még a 2.vizemnél fordult elő nálam, hogy 2db single radi volt szenyóba kötve (venti+radi+venti+radi ventik fújnak), amig a szenya kint volt az asztalon és tudott elég hűvöset szívni nem volt vele gond, de amint bekerült a házba kb.: 6-7fokot emelkedett a procihő és ez már elég volt ahhoz, hogy ne menjen a megálmodott órajelen primestabilan a proci.. :(
a kisérletek során kipróbáltam a (radi+venti+radi+venti) felállást is, ez még jobban rontott a hőfokon.. ezt nevezhetjük szívóra állított ventiknek talán..
végül az eredményt az hozta meg, mikor az alap szendvicset "félbevágtam" - magyarul a második ventinek hagyam kb 1,5-2cm helyet arra, hogy ne csak a másik radiból tudjon szívni levegőt, hanem a környezetből is. ez kb 5fokot húzott lefele, zárt házban, így már a procim is tudta hozni azt, amit elvártam tőle.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28509) N95 8Gb válasza helkis (#28508) üzenetére


N95 8Gb
tag

Erre is gondoltam. Mármint a szendóra. Hasonló elképzelésem is volt, mint jones965-nek a Kandalfjával. Kívülről szív és kifelé fúj. Csak én a ház felső részébe építem a vizet...egyszercsak. :K

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28510) N95 8Gb válasza Joshi (#28507) üzenetére


N95 8Gb
tag

Szia!

Rendben, kipróbálom. ;)
A nickemnek van köze a témához?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28511) Joshi válasza N95 8Gb (#28510) üzenetére


Joshi
titán

"A nickemnek van köze a témához?"

Végül is nincs, csak furcsa mert az emberek általában nem tárgyakról nevezik el magukat. :D Ez alól talán az indiánok kivételek, esetleg te is indián vagy? :DD

[ Szerkesztve ]

(#28512) kem válasza Joshi (#28511) üzenetére


kem
addikt

Persze... egy nokia nevű indián...

Köszi!

(#28513) N95 8Gb válasza Joshi (#28511) üzenetére


N95 8Gb
tag

Erre nem is gondoltam. De ebből is látszik, hogy egyéniség vagyok. :DDD Nem vagyok indián, legalábbis nem tudok róla. Bár a nagyfater autókereskedő volt, és Old Secondhand volt a beceneve. :Y

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28514) N95 8Gb válasza kem (#28512) üzenetére


N95 8Gb
tag

Egy finn is lehet indián, nem csak egy Gojko Mitic (Winetou). :DDD

Témánál maradva: Ahhoz, hogy felül legyen a radi a táp helyén a tápot kéne valahogy a ház elejébe beépítenem. Erre van ötlete valakinek? A ház TT Armor.

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28515) syC válasza N95 8Gb (#28506) üzenetére


syC
addikt

Láttam egytesztet valahol, és az aszonta' hogy a szívó hatás hatékonyabb mint ha ráfújná a luftot a venti, viszont az a leghatékonyabb ha mind2 oldalán vannak ventik :)

(#28516) kem válasza N95 8Gb (#28513) üzenetére


kem
addikt

Vááááááá ez a nap poénja :DDD

Old Secondhand:Y

:CHAHAHAHAHAHA:C

Köszi!

(#28517) Szatesz válasza N95 8Gb (#28514) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem is armor van ...Alulra is elférne a táp szerintem...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28518) jones965 válasza Szatesz (#28517) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben nem alakítja át a házat, akkor legfeljem mATX lappal csak.
Volt benne részem, már mint az átalakítás részéről.

(#28519) Szatesz válasza jones965 (#28518) üzenetére


Szatesz
őstag

Hát az lehet..Nemtudom nekem Armor + van ..ÉS nekem elférne alul is.... :K

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28520) jones965 válasza Szatesz (#28519) üzenetére


jones965
Modder

Erről van szó ?

Lehet hogy elférne, de a lerögzítés stb csak átalakítással lehetséges.

(#28521) Szatesz válasza jones965 (#28520) üzenetére


Szatesz
őstag

:K Annyi hogy nekem alulrol kivan szedve a tároló...Nekem beférne van elég helly ott...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28522) nb18


nb18
tag

Megcseréltem a ventit a radiátoron, már nem fújja hanem szívja, meg egy kicsit kivágtam a ház hátulját ;] azóta -8fokot csökkent a víz. 5voltos ventivel 34,5fok körül mászkál, idle és load is :) 28-29fokos szobában. A proci épphogy eléri az 50et, a chipset 40fokos lett. Egész elégedett lettem :DDD

(#28523) Szatesz válasza nb18 (#28522) üzenetére


Szatesz
őstag

Ilyen sokat azért nemszamit a szivo venti.. valoszinuleg hogy kivagtad a hazat az segitett sokat...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28524) helkis válasza nb18 (#28522) üzenetére


helkis
addikt

tegyél vissza egy kartont, és lesd meg úgyis a hőfokokat, ha úgyis -8fok akkor én is megfordítom :D ja és annyit még árulj el, hogy milyen radi?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28525) nb18 válasza helkis (#28524) üzenetére


nb18
tag

Nem is kellett a karton, 1óra játék után -8ból csak -5 lett. de ezt legalább stabilan tartja. :K thermaltake single radi.

[ Szerkesztve ]

(#28526) Szatesz válasza nb18 (#28525) üzenetére


Szatesz
őstag

Gondolom az is betett hogy kint csak 22 fok van...Lehet amikor nezted sokkal emlegebb volt a szobaban , ha nincs klimad...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28527) nb18 válasza Szatesz (#28526) üzenetére


nb18
tag

Kint csak 22, bent viszont megvan az egészséges 28 :O

(#28528) helkis válasza nb18 (#28525) üzenetére


helkis
addikt

pedig kiváncsi lennék kartonnal, hogy működne.. precedens értékű lehetne az eredmény :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28529) jones965 válasza helkis (#28528) üzenetére


jones965
Modder

Csak nem akartok nekem, vagyis nem is nekem hanem a fizika törvényeinek hinni .

(#28530) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok Skacok!Lassan be kivánok szállni a vizhűtésesek táborába!Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől!Ez a cucc szerintetek meghűttené kellőképpen profilomban lévő konfigot tuninggal??Válaszokat előre is köszönöm!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#28531) helkis válasza jones965 (#28529) üzenetére


helkis
addikt

hiszek én a fizikának, ha egyértelmű a dolog, de a saját tapasztalatom mást mutatott, alapvetően más radival, ventikkel kisérletezünk, ez lehet az egyik oda az eltérő eredményeknek, de pont ezért nem is lehet szertintem általánosítani..
ha lenne egy szabvány pl radi lamellázottságra, akkor már el lehetne indulni egy irányban, de gyakorlatilag minden radi és venti párost a gazdájának kell kikisérleteznie, hogy működik a legoptimálisabban a rendszerében a dolog...

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28532) N95 8Gb válasza Szatesz (#28517) üzenetére


N95 8Gb
tag

De az enyém ez az Armor. Csak nem az eredeti hűtés van benne, hanem Asetek.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28533) Szatesz válasza N95 8Gb (#28532) üzenetére


Szatesz
őstag

Lehet akkor az kicsit kisebb ,mert nekem éppen beférne...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28534) N95 8Gb válasza Szatesz (#28533) üzenetére


N95 8Gb
tag

Valahová az elejébe gondoltam, az 5,25"-ös állvány aljába. Csak még nem tudom, hogy a tápkábelt a ház melyik részén vigyem ki. Mert ugye a táp kapcsolójának kívülről elérhetőnek kéne lenni, és nem szeretném a tápot megbontani.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#28535) FID


FID
őstag

Végre bekötötték a netet! Most hogy hazaköltöztem az albérletből és nincsen 40fok a szobába. A 2160, 2700ra húzva megáll 35-36fokon idle-ben. és 45fok a felső határ.
Erre állítottam be a biost és ha megközelíti ezt a hőfokot akkor az alaplap elpörgeti a ventit a dual radin. Így már meg vagyok elégedve.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28536) dulifiO válasza dulifiO (#28504) üzenetére


dulifiO
aktív tag

[link]valaki esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#28537) Joshi válasza dulifiO (#28536) üzenetére


Joshi
titán

Volt egy idő amikor itt pont a hőleadó volt a téma és akkor linkeltek be teszteket is, de sajnos nem találom. Ha nem kapsz konkrét választ akkor egyértelműen a legvastagabbat válaszd, de az is lehet hogy tök egyforma mindkét radi akkor meg amelyik szimpatikusabb. :U Ja és figyelj arra is hogy melyik fér el könnyebben az adott helyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#28538) nemethati válasza dulifiO (#28536) üzenetére


nemethati
senior tag

Ez olyan, hogy milyen színű mercit vegyek, feketét vagy pirosat? :DDD
Újonnan a Magicool drágább valamivel, szerintem tökmindegy, eget rengető különbség nincs a kettő között, esetleg valami Black Ice GT Stealth vagy Thermochill...na ott már lenne!

(#28539) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! :R

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#28541) Iginotus


Iginotus
őstag

Hum jol pörög a topik.
Lenne nekem két 4850 em és szeretném őket hűteni, csak vga-ra kell hütés (egyenlőre).
Valaki tudna ajánlani GPU-ra blokkot, memóriát nem kell hogy befedje, Kb ilyent.. És egy kis helyen is elférő vízforgatót, nem muszáj 12v osnak lennie.Esetleg egy olyan hőleadót ami 8*16 os helyre rögzíthető? (2 db 8cm-es ventihelyre). Akár a házon kívülre is :)
Előre is köszi.

Plug and Pray... :)

(#28542) helkis válasza Iginotus (#28541) üzenetére


helkis
addikt

pedig ha nem lesz légmozgás a ramok illetve a FET-ek felé, akkor igen hamar meg fog sülni a kártyád, szvsz nem árt az a teljes fedésű blokk.. ;)
a kártyáid referencianyákosak?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28543) Iginotus válasza helkis (#28542) üzenetére


Iginotus
őstag

GIGABYTE R485OC
Ilyenből lesz még egy :) (egy már van)
És a ház oldalában, aljában, tetejében egy-egy 12cm es venti gondoskodik a légáramról, + az alu bordák a ramokon.
Ja igen jelenleg is passzívan vannak hűtve, Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 ilyennel.
PH vízhűtés egy ilyet néztem, de ez sajna csak cpura jó... meg nem egy "designes"... :D

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#28544) Iginotus


Iginotus
őstag

Lehet 2 gpu blokk lesz és ez a radi és a vízforgató... Bár lehet nagyobb kéne mert ugye 2 blokkon kéne átpréselni az anyagot...

Plug and Pray... :)

(#28545) shteer válasza Iginotus (#28544) üzenetére


shteer
titán

a zern olcsó gpu-blokkja megfelel a célra, de a kicsi radi szűk keresztmetszet lehet, megfelelő szellőztetéssel kb határesetnek minősíteném

..szerintem jónak tűnik

(#28546) Iginotus válasza shteer (#28545) üzenetére


Iginotus
őstag

Hum ez tetszik megfelelően nagyok a bemenetek. És a radit úgy szeretném elhelyezni hogy a házból ugye kifújja 2 venti a meleg levegőt, és ezek lennének az útban. Vagy bent a házban ha elfér vagy kint persze ahova elfér.
Pumpa tipped van? Nem kell nagy inkább olcsóbb legyen :D

Plug and Pray... :)

(#28547) shteer válasza Iginotus (#28546) üzenetére


shteer
titán

talán a laing ddc, nem túl nagy de erős és megbízható, cserébe nem is olcsó túlzottan

..szerintem jónak tűnik

(#28548) shteer válasza shteer (#28547) üzenetére


shteer
titán

ez viszont olcsó

..szerintem jónak tűnik

(#28549) Iginotus válasza shteer (#28548) üzenetére


Iginotus
őstag

2 blokk 2*20 € + pumpa 20 € + radiátor 30 € meg még kell a csövek ez kb 100 euro lenne :)

Plug and Pray... :)

(#28550) nemethati válasza Iginotus (#28549) üzenetére


nemethati
senior tag

Hát ilyen ez a popszakma :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.