Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) Joshi válasza Oxi (#29496) üzenetére


Joshi
titán

Most nem olyan rossz, de nyáron már problémás lehet. :K

simii16: a tinta nem túl jó ötlet és ha szép színt akarsz a folyadéknak adni akkor ne sajnáld a pénzt a GlycoShellre mert azzal tuti hogy nem lesz gondod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29502) simii16 válasza Joshi (#29501) üzenetére


simii16
aktív tag

Még szerencse, hogy nem öntöttem bele sokat, mostmár mindegy. Ez a GlycoShell jelent valami a hőfokokban is? Szerinted a fentebb említett fagyállóból keverhetek bele?

(#29503) Oxi válasza syC (#29499) üzenetére


Oxi
aktív tag

C0-s proci ez az elsők közül. Kazán. :B

Joshi: addigra majd feltuningolom. :K

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29504) Joshi válasza simii16 (#29502) üzenetére


Joshi
titán

A hőfok nem a folyadékba öntött fagyállótól függ, az csak azért kell bele hogy ne szaporodjanak el a mikroszkópikus élőlények. :K Nem tudom hogy milyen hatása lesz a Budget fagyállónak de ha már megvetted próbáld ki és rendszeresen ellenőrizd a folyadék állagát. Ha gond lenne vele akkor ilyen fehéres taknyosodás lesz tapasztalható vagy elszíneződhet a cső. :U

Oxi:úgy már okés, egyébként nekem nagyon tetszik mutatós darab. :K

(#29505) simii16 válasza Joshi (#29504) üzenetére


simii16
aktív tag

Rendben, köszi a segítséget! :R

(#29506) Raptor 666 válasza nebancsa (#29494) üzenetére


Raptor 666
tag

Kaptam K. Mammut -tól ajánlatot. Egyértelmű, hog yőt választom :C ha radit is csinál, úgy azt is tőle fogom megvenni, meg valőszínűleg a kiegyenlítő tartály is így lesz megoldva. a blokkok amik tuti lesznek az alaplapi északi blokk, illetve cpu blokk. namármost. Az ő csatlakozóira is megy a HF csati? mert akkor megrendelem azokat is :)

A FET-ekre nem lehet valahogy ráerőszakolni valami féle hűtést? Vízzel természetesen. (egyébként maguk a FET-ek mire valók, és hol helyezkednek el?)

A vödrös módszer azért nem működhet nálam, mert így is alig férek el a szobámban, atán meg még egy vödör plussz... hmm akkor távolugorhatnék az ágyamba :P

Az álmod fenomenális :D nagyon kíváncsi lettem volna rá! Hihetetlen ötlet :D

A subcoolingos szett az ugrott az tuti. Max a radi jönne onnan mostmár :D

A folyadékról meg azt olvastam, hogy nemárt az a korrodálódást gátló folyadék, de ha mind1, akkor inkább nem költök súlyos forintokat arra :D A jhelenlegi rendszerem egyébként csak sime fagyállóval illetve deszt vízzel megy... kicsit büdös volt mikor szivárgott, meg lemarta a festéket a házam aljáról, szidtam is, de nem volt hangulatom cserélni...

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29507) nebancsa válasza Raptor 666 (#29506) üzenetére


nebancsa
senior tag

Rámegy a csati, de most jobban megnézve a pumpádat, fölösleges ilyenre is költeni mert 8 mm a csonkjai belső átmérője.

(Térvezérlésű tranzisztor) FET-eknek hívják azokat az alkatrészeket az alaplapon, amik felelősek a proceszor áramellátásába, laikusan fogalmazva. Igazából ahogy nézem a marketingeseket, most nagyon erre szálltak rá, hogy hány csatornán kapja a feszt. a proci, mintha az usert nagyon is érdekelné...
Nálam a foglalat felett az a keskeny hűtőborda takarja a FET-eket:

Eredetileg úgy tervezték az alaplapot hogy a proci ventilátoráról kiáramló levegő ezt is hűtse. Vízhűtésnél nincs ez az áramló levegő, így melegebb lesz a kelleténél. Nálam blokk nélkül felment 52 fokra, nem feltétleül kell vízzel hűteni, ha beszerelsz a házba egy vetit ami finomán keveri benne a levegőt, az is elégséges.
Az én radiátorom Mo-RA 2:


Elég impozáns darab, sajna az ára is, bár időtálló egyszer kell csak megvenni. Lehet bőven eléglene egy tripla radi is. Talán bontókból is lehetne bogarászni vagy klímásoknál, de nem volt kedvem utánajárni, meg most ennél a renszeremnél szerettem volna ha ki is néz valahogy.
Volt ilyen rendszerem is:

[ Szerkesztve ]

(#29508) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szerintetek mennyire beteg elképzelés nagyszülőktől kiszuperált szovjet gyártmányú fagyasztó /enyhén rozsdamart szegény de mindegy/ belsejébe bevágni a radit? Komplett gép macerás és ha már egyszer kiadok lassan 100k-t moddingra meg vizezésre legyen a hardver a helyén :P Egy tesztet mindenesetre megcsinálok vele :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29509) fsb1000 válasza Oxi (#29496) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez fizika, meg néhány alapmüvelet.

Szerény véleményem szerint a linkelt teszteredményeknél a furmark nem ment folyamatosan.
A VGA dT-je megegyezik a terheletlen állapottal. (kb 10°C), miközben a CPU dT-je normális (kb. 30°C)
Ha azt is rákapcsolod a viz felmegy 40 fok fölés a GPU meg 60 főlé.

De lehet tévedek...

(#29510) fsb1000 válasza simii16 (#29500) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd meg az összetételét.
Ha van benne foszfát, akkor inkább ne tedd bele.
Ha környezetbarát, akkor meg lehet algásodni fog.

A tintát passzolom.... de majd számolj be róla hátha kicsapódik.

(#29511) fsb1000 válasza Tikakukac (#29508) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már többen próbálták.

Általában az a helyzet, hogy a fagyasztó hosszú távon nem bírja, mert a combosabb PC renbszerek több hőt adnak le, mint amennyi a hűtőteljesítménye. Lassan felmelegszik.
Ezért javallot a "teszt" előt annyi vizet belerakni (nyilván edényzetben) amennyi csak elfér.
Szép lassan jeget csinál belőle, igy a fő nyereség hogy késöbb a jég->viz állapotváltozáshoz tövábbi hőt kell a PC-ből szívattyúzni, igy a hatékony hűtés ideje néhány órával megnövelhető.

A zárt fagyasztó kevéske levegője hamar felmelegszik, hiába van benne jég. Ezért valamit trükközni is kell. Pl jégkásába helyezni a radit.

A gondok nem értek véget, mert a viz biztos harmatpont alá fog menni és a gépben párakicsapódás keletkezik, azaz víz fog csöpögni a csövekről és blokkokról.

(#29512) Tikakukac válasza fsb1000 (#29511) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra gondoltam hogy mivel ők úgy is kidobják tökmindegy mi lesz vele :DDD A gép mellett lesz amúgy is a radi egy erre legyártott tartóban és akkor 1 méterrel hoszabb csővel nemes egyszerűséggel bedobom az egészet, tehát a hardverek továbbra is a házban lennének csupán ezt a radit raknám oda be. Következő lépés a fagyó lefalazása lenne és az ottani rész vízzel való feltöltése így maga a radi is vízben állna mögötte pedig a kompi szívná le a hőt, de ez már inkább valami sci-fi dolog kicsit túllőnék a célon :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29513) nyunyu válasza simii16 (#29502) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a GlycoShell jelent valami a hőfokokban is?

Ja, minel tobbet ontesz bele, annal rosszabb lesz, mivel joval kisebb a hokapacitasa, mint a viznek. :(

De keress ra, multkor irogattam a GlycoShell tapasztalatomat, miert nem jo otlet 1/3 aranyu kevereket csinalni belole.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29514) fsb1000 válasza Tikakukac (#29512) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Talán egyszerübb lenne a kompresszor és hőcserélő részt kiszerelni és valami kezelhetőbb formában hűteni vele a vizet.

Egy ilyen cuccnak az elkészíttetése kb 60-80eFt lenne kompresszorosnál, és max 200W-ot tudna folyamatosan.
Én letettem erről, mert úgy is csak tuning teszthez használnám és szigetelgetni is munkás dolog.

Egyszerübb és jóval kisebb méretű a peltieres megoldás, viszont 3x annyi áramot fogyaszt.
De elmegy 24/7-be is, vizet meg nem kell nagyon 20°C alá vinni, szigetelés megúszható.

(#29515) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Építgetem a vízhűtésem. Elvileg ma délelött be is üzemelem, ha minden jól megy. A későbbiekre gondolva szeretnék 1 áramlásfigyelőt berakni a rendszerbe, ami esetleg 1 relével lekapcsolja a gépet ha nem megy a szivattyú. Esetleg más megoldás is érdekel. Néztem boltokban ilyeneket, de egy kicsit drágának tűnnek. Biztosan van olcsóbb megoldás is.

Köszi

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#29516) Tikakukac válasza fsb1000 (#29514) üzenetére


Tikakukac
titán

Max. 1-2 rugóból és az itthon található cuccokból alkotok valamit, de egyelőre parkolópálya mert be kell kábeleznem 16 ventit a géphez és az bőven kitart egy darabon, a ledezésről nem is beszélve :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29517) Raptor 666 válasza Tikakukac (#29516) üzenetére


Raptor 666
tag

Szia! Neked is szeretném figyelmedbe ajánlani K. mammut hirdetését. Nem csak a blokkok fantasztikus minősége miatt, de egy fórum kolléga ott ismertette ugyanúgy extrém elképzelését, és megoldását is vízhűtésével kapcsolatban, mely véleményem szerint a pénztárca kímélő mivolta miatt, illetve hatékonysága révén szerintem az egyik legjobb megoldás, ha van rá elég helyed a géped mellett. Sajnos nekem ez a hely nem adatik meg, így nem tudom megvalósítani, de, ha te be tudsz üzemelni egy hűtőt a géped mellett, akkor inkább ajánlanám eme másik módszert, mely gyakorlatban már működő képes :C

Le a kalappal a kitaláló előtt, szerintem nagyon kreatív volt Ironhead.

Itt a link:

X Blokkok Vízhűtéshez

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29518) Tikakukac válasza Raptor 666 (#29517) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi szépen, de már lassan 1 hónapja itt is van tőle egy proci blokk, szóval már a hűtésem kész van. Ezt már csupán ötletelésre és időtöltésre szánom. A vödör módszer kiváló dolog, egyetlen baj ezzel az, hogy egy 100k-s moddingolt gépház mellett egy vödör elég bután néz ki :P Gondolkoztam, hogy van nekünk egy fölösleges akvárium, és azt felhasználni de akkor már a gép és a hűtés együtt kitesz egy fél szobát :K A házat szeretném már befejezni és végre elküldeni a festőhöz a raditartóval együtt, utána meg jöhet a sok kis pepecs munka :(((

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29519) Raptor 666 válasza nebancsa (#29507) üzenetére


Raptor 666
tag

Sajnos nem tudok most képet linkelni, mert nem találom a telefonomhoz a kábelt, a rendes fényképezőgépet meg elvitte öscém külföldre. Ha megtalálom a gépet, akkor mutatok pár képet e jelenlegi radimról, meg kiegyenlítő tartályomról :D

Köszönöm a FET-ekről szóló tájékoztatót :) Megpróbálom kiokkulálni mjad, hogy a gigabyte lapra hogyan szerelhető hűtés rájuk, ha melegednének nagyon.

Szép nagy Radid van, de sztem nekem a mo-ra 2 egy kicsit drága lesz egyenlőre, valami barátibb megoldást próbálok találni. (kéne 1 nm plussz a lakáshoz és mehetne a vödör! :D)

Meglátom, hogyan fogom megoldani, most várom K. mammut válaszát egyenlőre :)

Köszönöm szépen a segítségedet! Legalább egy kicsit másképp fogok nézni a dolgokra, nem úgy, hogy egy elismert gyár kész szettjét vegyem meg borsos árért, mikor egy kis gondolkodás meg PH és máris megvan a jobb és olcsóbb rendszer :D

Szerk: Tikakukac: hehe az aquárium vicces lenne egy olyan megoldással, hogy raksz belülre egy elválasztó üveglapot, rendeszen leszigetelve természetesen, és míg az első és látható részben úszkálnak a halak, pöpec kis vizi növényekkel van tele, addig a hátsó részben zakatol a pumpa, és így egy szép kis díszletet adva a szobához, ugyanakkor a vízhűtéshez is segítség. (igaz nem tudom, hogy mennyire a halaknak a jég-akku hatása, illetve a komolyabb hűtés, ha netalán rászorul a rendszer ;] )
De megértelek, ami már szép és jó és igényes, azt nem kell elrontani egy háztartási cuccal :D

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29520) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

nem tud valaki olyan embert aki hunfrost 775-ös cpu lefogatót árul, mert nekem 939es van de már 775-ös kellene.... :Y :Y

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29521) simii16 válasza fsb1000 (#29510) üzenetére


simii16
aktív tag

Összetételről ennyit találtam a címkén: 40-50% monoetilénglikol, korróziós inhibítorok, víz.
Találtam egy ilyen mondatot is: Megvédi a rendszert a korróziótól, nem károsítja a műanyag és gumi alkatrészeket. :)
Szerintem nem lehet annyira gáz a cucc. Majd kipróbálom.

(#29522) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Láttam képeket vízhűtésről és már beszéltek is páran róla, meg olvasgattam is róla ... Nagyon érdekel a dolog, de még nagyon kezdő vagyok a témában...
Milyen erős géptől "ajánlott" vízhűtés beszerzése ? Vagy inkább ez személy függő ..aki akar tesz bele ,aki nem, az nem. Valaki a design miatt, valaki a tuning miatt...
Kockázatok ? :DDD Ha valaki rosszul szereli össze a vízhűtést és valahol elenged a bilincs... akkor ... szívás ? :U
Nekem a leendő gépem: Giga GA-MA770T UD3P, AMD PhenomII X4 945, Giga HD4890 1gb OC, 2x2gb ram, 2x500gb WD, Enermax Pro82+ 525... +CM690
Erre tudnátok nekem ajánlani egy vízhűtő rendszert ? (Akár kompletten, akár darabokban) Csak úgy érdekesség képp szeretném,de nagyon megköszönném ha valaki segítene!

Üdv: Dave :R

(#29523) syC válasza Reaper04 (#29522) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Hát ha szabad elsőként válaszolnom, igazából nincs határ, hogy mitől érdemes vizezni. Az az egyén megszállottságától függ. Viszont szerintem megéri, hiszen akár fele olyan "forró"ak lesznek az egyes alkatrészet, főleg a vga :K

Látom szombathelyi vagy, de tudom hogy Kőszegi. (Multkor még személyesen is volt szerecsénk találkozni, ha jól emlékszem. Ha gondolod, segítek a barkácsban :)

Ja, a lényeg! Ez a vízhűtés pénznyelő dolog. Nem olcsó mulatság. pumpa, cpu blokk, radi, tartály, vga blokk, csövek, csatik, lütyi eddíg durván 50-60k + hdd blokk (dual) 15-20k + alaplapra chipsetblokkok +10-15k..

[ Szerkesztve ]

(#29524) Reaper04 válasza syC (#29523) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia! Aha ,volt egy biznyicünk :D A megéri dologgal én is tisztában vagyok, de az árak :Y ... tyűha ...ehhez még gyűjteni kell. VGA blokkot 30alatt nem is találtam ...

A segítséget nagyon köszönöm, ha eljutok odáig hogy összeszerelés, akkor felkereslek és szavadon foglak :DDD
Amúgy Lukácsházán lakom, nem Kőszegen :)

(#29525) Tikakukac válasza Reaper04 (#29522) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kb. 3-4 éves konfiggal vizezek, de nem kell a vízhez 4 magos proci és miegyebek, elég egy 3,2-es Prescott magos P4 szépen felhúzva, gyári hűtést le is tudom olvasztani akár ;]

Más: Jöv. hétre szerzek átmenetileg csövezést és tetőt a DDC-re hogy belemenjen a HF csati és végre elindulhat egy rendes kis méregetős teszt irdatlanul várom már :C

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29526) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenkinek!
elég OFF amit akarok írni :)) de úgy néz ki elég alacsony áron tudtok szerezni szivattyút :DD
szerintetek mennyiért lehet eladni egy új sosem használt Laing DDC-1T szivattyút? vagy cseréljem ki a Hydor L20-ammal ami most a rendszerben van?

(#29527) fsb1000 válasza Raptor 666 (#29517) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én még mindig kiváncsi lennék, hogy kmamut blokkjai hogy néznek ki belül.

(#29528) fsb1000 válasza simii16 (#29521) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha rákeresel a mono szóra ebben a topicban, akkor eljuthastz egy régebbi hsz-emhez:

[link]

(#29529) Tikakukac válasza adamka16 (#29526) üzenetére


Tikakukac
titán

10-11 rugóért szerintem elmegy

fsb1000 :kb. egy 6x6 lyukas lyuggatott rész van a réztömbben 90 fokkal elforgatva a blokk tetejéhez képest tehát egy négyzet egyik sarkára állítva. Pont most raktam össze és tömtem ki egy kis tömitővel valakinek biztos van róla képe :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29530) adamka16 válasza Tikakukac (#29529) üzenetére


adamka16
őstag

akkor jó. esetleg valakinek egy DDC 1T? :)

(#29531) Raptor 666 válasza fsb1000 (#29527) üzenetére


Raptor 666
tag

Avval nem vagyok tisztában, de már asszem írtak rá választ. én csak az eredményeket néztem róla, és azok elég jók.

A másik:
Nebancsa: eldöntöttem végre. Vödrös megoldás lesz, megy a mélynyomó helyére a vödör, a mélynyomó meg hmm.. valahol neki is lessz helye ^^

Addig fúrt bent a kukac és gondolkodtam rajta, hogy végül úgy döntöttem, nem akarok radira áldozni. A víz forgatását a jelenlegi pumpámmal fogom megoldani, mert nem akarok újat beszerezni. Visszaömlő cső felülre megy, a beszívó pedig megy az aljába. Evvel megúszom a kiegyenlítő tartályt is, ami megint csak belekerülne egy-két forintba. Ha ügyesen ki tudom fúrni a ház hátulját, akkor rádobok egy gumi gyűrűt, és ott vezetm ki a csöveket, a pci blokkok mellett. Gyakorlatilag venti akkor így a hűtőrendszerre egyáltalán nem kell ^^

2 Házhűtő meg fog maradni, az esetleges egyéb alkatrészek hűtéséhez, de a chieftec torony egyébként is szellőzik.

Már csak a folyadékkal vagyok gondban, milyen összetételben kéne kevernem, hogy ne algásodjon. Kb. 20 liter vízről van szó ugyebár. deszt. víz az legalább olcsó, viszont mennyi hűtővíz kell?

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29532) Reaper04 válasza Tikakukac (#29525) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jóféle :D ... Hány fokosak most a cuccok a gépben ? ... és mondjuk mennyi lenne ugyan ilyen feszen és értékekek a hőmérséklet, ha ventivel hűtenéd ?

(#29533) fsb1000 válasza Raptor 666 (#29531) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elvileg 10% kéne, de ha drágállod, akkor probálkozz 1 literrel.

(#29534) Tikakukac válasza Reaper04 (#29532) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos össz-vissz 10 percig ment a dolog eddig mert csak 8-as csatik és egy lerakódott radi venti nélkül volt csöpögő tartállyal. Azóta HF csati került a blokkra a tartályba, kitisztult a radi kívül-belül nemsokára jönnek a ventik és a 16/11,1mm-es csövezés. Ígérem lesz blog is belőle meg rengeteg számadat. Én a speciális radimtól elég sokat várok, de majd meglepetés lesz a dolog csak várjátok ki :P Gyakorlatilag a notim megeszi reggelire az asztalimat minden szempontból de nekem rengeteg emlékem van ehhez a géphez ezért is vágtam bele. A procit 3,6 GHz-en néztem akkor fullosan a gyári ventivel 70 felett volt a proci. Ha elkezdek feszt emelni garantáltam elszabadul a pokol, bele sem merek gondolni mennyi lehet a vége ennek a procinak, de ha bejönnek a sejtéseim itt jegelni kell majd az indulatokat :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29535) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: méghozzá hogy ilyen csatikat hol a pék vesszőjében lehet kapni? Tehát olyan csatikra gondolok, amik közé lehet fogni egy lemezt vagy plexit. Valaki :F

(#29536) Tikakukac válasza syC (#29535) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, én is néztem mdpc-n ezt a vasat nekem is kéne 2 ilyen, de szerintem le kellene gyártatni, bár annak a vasnak a tulaja sem mindennapi cuccokat használt nem hinném hogy sima bolti alkatrészről van szó :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29537) Raptor 666 válasza fsb1000 (#29533) üzenetére


Raptor 666
tag

Köszönöm :R

A pénz amit megtakarítok a radin, illetve az új kiegyenlítőn bőven elég lesz a folyadék fedezésére, szóval nem fogok elhasalni a 2 litertől sem :)
Már nagyon várom az új rendszerem, meg az új hűtést :C Fogok vele pöcsölni, mire rendesen összeáll, de ha jó lesz, akkor neagyon megéri.

Ami még érdekelne, hogy mindenféleképpen olyan folyadék kellene, aminek nincs szaga. Mert akármennyire is zárt a vödör, szagok tudnak kijönni belőle, és a jelenlegimmel az a legnagyobb bajom, hogy a hűtővíz rettentően büdös. Esetleg tudtok valamilyen szagtalan cuccot ajánlani, ami működőképes is?

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29538) klambi


klambi
addikt

ilyen lefogatót keresek!
ki tud vagy kinek van eladó?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29539) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Összeszereltem a vízhűtésem végre.
Zalman ZM-WB4 Plus CPU és Zalman ZM-GWB3 GPU blokkal, Hydor Seltz L20 pumpa, egy kb 7dl-es tartály, és egy fordból való hűtőradiátor (kb 30x15x5cm) nagyon sűrű bordázattal.

Elindítottam a gépet, hideg vízzel még jó volt, de mikor felmelegedett a víz a rendszerben, már használhatatlan a gép. Phenom II X4 920-as procim van. Max 62 fokos lehet és csak a procit 100%-on nyomatva már 55-56 fok, ekkor még nem ment a videokártya semmit. Ha videokari tesztet indítok 10 sec után lefagy a gép, gondolom túlmelegszik egyből, de ezt már nem is tudom megnézni. 2 db 12-es vanti van a radiátoron.
A paszta valami ipari paszta 320 fokig bír bármit.

Mi lehet a baj?

A szivattyú megy, a ventik mennek.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#29540) nebancsa válasza kenesei1982 (#29539) üzenetére


nebancsa
senior tag

A suru lamelazatu radi a felelos, nem tudja leadni a hot, es a venti sem tudja atfujni rajta a levegot

(#29541) kenesei1982 válasza nebancsa (#29540) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

Ingyen vóót.....

A logika azt diktálta, h mivel igen sűrű, ezért nagyon nagy a hőleadó felület. De a levegő mondjuk elég ritkásan jár át rajta......

De ez a videokari 10 sec-es lefagyás zavar igazán. Ez is attól lehet? Egy normál radival kb mennyi szokot lenni a víz hőmérséklete?

Na majd kipróbálom, h a radit belerakom 1 vödör vízbe ha hazaéretem.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#29542) Tikakukac válasza kenesei1982 (#29541) üzenetére


Tikakukac
titán

Én 10 darab ventivel fogom átfújni a home-made sufni radimat, de remélem ennyi már csak elég lesz :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29543) FID


FID
őstag

O.C Is akkor fényképezte le a gépem mikor káosz volt :DDD
Aki nem volt mth09en itt vannak a képek amiket fényképeztem:[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29544) kenesei1982 válasza nebancsa (#29540) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

na beraktam 1 vödör vízbe, és már jó is. Akkor a radi a szar ehhez a rendszerhez. túl sűrű.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#29545) nebancsa válasza kenesei1982 (#29544) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vagy raksz rá egy ford ventilátort :DD Akkor jó lessz...

[ Szerkesztve ]

(#29546) lpc válasza Raptor 666 (#29537) üzenetére


lpc
tag

Miért pont vödör, honnan jött ez az ötlet? Ha már sok víz meg tartály, akkor valami klasszikus forma: [link] - jobban hűlne, és jól zár. :)
Mondjuk 1-2 óra játék után már ez is kezdene melegedni. Biztos vagy benne, hogy jó ez a módszer?

(#29547) Raptor 666 válasza lpc (#29546) üzenetére


Raptor 666
tag

Ironhead adta az ötletet k.mammut topikjápan, le is tesztelte, és jól működőnek tűnik. A benzin tartály is jó ötlet, csak ott a szigetelést, illetve a csövek bevezetését, anélkül, hogy hosszab távon por kerülne bele nehezebb megoldanom. Műanyagot könnyen tudok kezelni, míg fémnél már vannak problémák. A másik, a belsejében nem látom, hogy mennyire koszolódik a vizem, ha kinyitom a fedelét.
20 liter víz 1-2 óra játék után nem tud 'felmelegedni'. Ahhoz hosszabb ideig kell, hogy folyamatosan járjon a rendszer, akkor meg idézve Ironhead-et 1-2 jégakku és meg is van oldva :)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29548) nebancsa válasza Raptor 666 (#29547) üzenetére


nebancsa
senior tag

Kivácsian várom az eredményeket, a vga-ra is tud blokkot reszelni ?
Egyébként a mostani radid milyen? Lehet én azt is benne hagynám a vödrös rendszerbe, vagy mint pár hsz-el írták, azt raknám bele egy vizes vödörbe.
Még jó hogy ennyi lehetőség van :)

(#29549) nebancsa válasza Raptor 666 (#29547) üzenetére


nebancsa
senior tag

Egyébként használtcuccokat néztél?
Itt van olcsón jó radi
[link]

(#29550) kenesei1982 válasza nebancsa (#29545) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

az a baj, hogy ez nem hűtő radiátor, hanem ez az utastér fűtőradija. Vízben jól muzsikál ez is. De lehet h elkunyerálom havertól a ford hűtőradiját is. Úgyis roncs a gépe. :)

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.