Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#29900) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan már. Melyik VGA-ra való léghűtés kerül 79 euróba? Talán a legdrágább...
Na meg ott az Aquacomputer blokk, majd 10 euróval olcsóbb. De szerintem az XSPC-é is olcsóbb lesz, vagy ugyan ennyi. Attól, hogy van drágább is, még nem annyira fapados szar az az EK, nézd meg mit akar eladni erre a VGA szériára a Swiftech...
És nem tuningrekord a cél (bár a GPU hőmérsklet ebben még nem gátolna meg, és tuningos darabnak tűnik), de pillanatnyilag szarabb a VRM hűtés, mint a filléres fapados gyári vájogdarabbal.

Én már nem lepődök meg azon, hogy nálam van valami probléma, ami ráadásul nem is úgy tűnik, hogy egyszerűen fog megoldódni, ha meg fog egyáltalán, de attól szeritem ez a blokk (mikor nem selejt semmi) többet is tudna. A GPU-t ez is behűti istenesen, csak a FET-eknél van valami gond a felfekvéssel.

Lehet valahonnan szerezni vastagabb fajta thermal padot értelmes áron? (hogy ne kelljen odahajlítani a nyákot, hogy rendesen passzoljanak?)
Vagy mi lenne, ha levenném a gyári hűtő ragacsát, és akkor duplasorosan odatolnám azt is?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29902) #97544192 válasza rlazol (#29890) üzenetére


#97544192
törölt tag

azért nem látsz, mert nincs... :(

janos666: te mindig szenvedsz a vga blokkokkal. :DDD :B 4870x2-nél áztattál, ha jól tudom, most meg valamiért az 5850 szarakodik... szerintem szedd szét, és rakd össze újra, de most figyelj oda jobban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29903) gyurczy válasza TESCO-Zsömle (#29897) üzenetére


gyurczy
őstag

TESCO-Zsömle: Szvsz az EK blokk jó, kizártnak tartom, hogy ez a probléma.

janos666: Szerintem a felrakásnál lehet valami probléma, illetve a GAP pad szar. Nem megfelelő GAP pad és nem megfelelő felhelyezés nálam a VRM hőfokokat a kb 40-45°C-al dobta meg a 4890-en.

(#29904) syC válasza gyurczy (#29903) üzenetére


syC
addikt

Olykor a nem megfelelő gappad illetve az illesztés 1 sec. alatt kinyírhatja a kártyát, úgyhogy azzal csak óvatosan!

mod: Az EK-t nem mondanám szarnak. Igazából nem sok különbség van blokk és blokk közott. Sok esetben a nevet kell megfizetni, no meg a dizájnt.

[ Szerkesztve ]

(#29905) #97544192


#97544192
törölt tag

szerintem egyszerűen nem olvasott összeszerelésnél, és kész... nem lehet a blokkal gond, ha csak nem valami selejt. érdekes, másnak nem 100 fokos a vrm... :U
xspc razor blokk sem szar, mégis elázott az a 4870x2. az ek blokkokat meg ne szidja senki mert mindennél jobb, ráadásul a többihez képest olcsó is... :U

"Gondolom Koolance nem azért drága, mert amerikai, hiszen a gyáruk nekik is a kávolkeleten van."

koolance az azért drága, mert azt hiszik a gyárban hogy egy 20k-25k értékű blokkot meg fognak venni 30k-35k-ért az emberek. :DDD
el vannak azok szállva, nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#29906) janos666 válasza #97544192 (#29902) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó tudom, már csak a nyári baklövéseim miatt is nehéz nekem hinni, de ezen most egyszerűen nem lehetett mit elbaszni, bolondbiztos. :DDD
Levettem a gyári hűtőt, amin ott is maradt minden gyári gappad. Alkoholos vattával lemostam a pasztát, és a többi chip tetejét is végighúztam, ha maradt ott egy csekélyke fehér maradék a gyári hővezető anyagból.
Volt a dobozban egy zacskónyi gappad, amiből 8 darab méretre volt vágva a 8db RAM-hoz. Továbbá volt egy nagyobb darab, amit nekem kellett méretre vágni. Értelem szerint tettem belőle mindenhova, ahova a felszerelési útmutató írta, sőt, ellenőriztem, hogy kimarad-e valami (amihez esetleg hozzáért a gyári hűtő, de az útmutató nem jelzi -> nem volt ilyen).
Volt még a bobozban egy blokk, és csavarok+távtartók. Lefektettem a blokkot a végével az asztal széle felé, odaigazgattam a műanyagbakokat a csavarmenetek főlé, ráfektettem a nyákot a blokkra, bekapattam minden csavart, majd sorban meghúztam. A bakok miatt nem lehetett túlhúzni, így viszonymag erősen betekertem (de nem úgy, mint ha traktort szerelnék...).
Szar lett a VRM hőfok. Szétszedtem, és minden jel arra utalt, hogy látszólag faszául volt összerakva (minden gappadon látni lehetett a chipek éleit). Kis pasztát is kentem a FET-ekre, visszaraktam, és nem lett jobb. Összeraktam bakok nélkül úgy, hogy a VRM felett erősebben meghúztam a csavart annak dacára, hogy könnyen elferdítette a nyákot (csak 3 újjal fogtam a csavarhúzót, és így is sikerült masszív deformációt eléidézni a RAM-ok és VRM chipek közt), és most még mindig nem tökéletes, de már sokkal hidegebb lett a VRM.
Ebből mit szűrsz le, és basztam el, vagy ők? Már csak az a kérdés, hogy hozzam helyre, és legyen jó (ne csak elfogadható) a VRM hűtés nyák deformálás nélkül.

Amúgy az X2-m nem elázott, zárlatos lett az XSPC Razor blokk alatt.
Miután 3-unknak döglött be, később egy Ph-s rájött, hogy hozzáért a VITEC chip lábaihoz a blokk, és rövidre zárta. Neki még mákja volt, mert nem halt meg teljesen (a 2., mert egyet már kigariztatott emiatt) összerakta szigetelőszalagozva, és ment neki. (mondjuk az enyém addigra már megsült, mert a gyári hűtővel sem működött, neki még adott kéet, mikor azt visszatette)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29907) #97544192 válasza janos666 (#29906) üzenetére


#97544192
törölt tag

ez így akkor elég érdekes, mert ha nem te basztad el, akkor itt valami tényleg nem okés... kíváncsi leszek hogy sikerül majd megoldani ezt az egészet. :U
beszélj eddy-vel xtremesystems-en, hátha tud segíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#29908) janos666 válasza #97544192 (#29907) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Arra gondoltam vakítok oda másik gappadot, a gyári hűtő alján vastag volt a RAM-ok alatt.
Vagy veszek valami olcsó szilikonpasztát, és alányomok fél tubust.
Esetleg a maradékból pontozok a chipek közé, mert forró arra a nyák is, szóval részt vehetne a hőátadásban, ha a nyáklemez is hozzáérne a blokk aljához a környéken.

Már postoltam tegnap az XS-re. :K

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29909) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#29905) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ez nem így működik. Ugyanazt a szart nem lehet drágábban eladni. Az paradox volna. Nem hiszem, hogy a nikkelezésen múlna minden...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29910) #97544192 válasza TESCO-Zsömle (#29909) üzenetére


#97544192
törölt tag

figyi, én nem tudom, de még ha ne adj isten jobb is volna valamivel, az is kb. 1-2 fok... ezek után szerintem nem éri meg a felárat, esetleg ha 5 fokkal lenne jobb, akkor meggondolandó hogy mit vesz az ember, de ennyiről szó sincs. :)
nem volt még koolance blokkom, igazából egy sima ek blokk van a 285-ömön, de teljesen meg vagyok vele elégedve. :B

(#29911) syC


syC
addikt

Küldeném mindazoknak, akik pumpa vásárlás előtt álnak. [link] ;)

(#29912) TESCO-Zsömle válasza syC (#29911) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29913) #97544192 válasza syC (#29911) üzenetére


#97544192
törölt tag

huh ezt én is láttam már, nekem is egyből a laing jutott eszembe. :DDD

(#29914) syC válasza #97544192 (#29913) üzenetére


syC
addikt

Ezt biztosan nem láttad, vagy jártál tegnap éjjel szombathelyen? :D :P

(#29915) #97544192 válasza syC (#29914) üzenetére


#97544192
törölt tag

aha!
amúgy nem, de tudod hogy értem te kötözködő. ;]

(#29916) syC válasza #97544192 (#29915) üzenetére


syC
addikt

;]

(#29917) fsb1000 válasza janos666 (#29899) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Valószinüleg a magaságokkal van a gond, de nem feltétlenül a blokk a hibás.

Probáld ki egy teszt erejéig, hogy vastagabb GAP-PAD-okat pakolsz a VRM-hez (az se baj, ha közben máshol nem nem annyira érintkezik a blokk) hogy tuti legyen a hőelvezetésük.
Pár perc próbaüzemmel kiderül hogy ez volt-e baj.

ha nem, akkor passz... vissza ref hűtő és azzal is megnézni.
Ha igen, akkor el lehet gondolkodni mi lenne a megoldás.
Szerintem több picire vágott gap-pad változó magasságokkal.... minden VRM-re külön belőni mig a probléma nem javul..
Mondjuk deformálódott nyákkal kicsit nehezebb lesz....

Yakuzának még mindig van 3 rétegű vastag GAP-PAD-ja....

(#29918) Pero válasza OC (#29871) üzenetére


Pero
senior tag

na, ma szétszedtem a ddc-met kicsit pucolgattam rajta meg nézegettem, most ugyan picit hangosabb lett mint volt, de úgy nézz ki működik. Bár nem értem mert nem volt benne semmi olyasmi amitől beszorulhatott volna, kis adalék kirakódás volt de ennyi.
Hangján segít vmit ha kap egy kis adalékot a sima deszt víz mellé?

(#29919) Olekgsxr válasza syC (#29911) üzenetére


Olekgsxr
tag

Ha hiszed ha nem én mikor ezt a plakátot meglátom nap mint nap mindig a pumpa jut eszembe, és nem az amiről valójában szól a plakát. :DDD :DDD :DDD

(#29920) janos666 válasza fsb1000 (#29917) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Volt némi maradék gappad, így a FET-ekre dupla sorban raktam. Illetve ahol a fehér matricás chip feletti vágat van a blokkban, oda betoltam a gyári hűtő RAM-okhoz való rózsaszín szalagját, ami vaskosabb, mint amit a blokkhoz csomagoltak (de formázható fehér trutyi van a szalag alatt, jól össze tud lapulni ha kell).
Ismét távtartókkal raktam össze, amennyire be lehetett látni alá, a FEK-eken lévő dupla rétegben rakott lapokon tuti kellő nyomás volt, szétszedés után pedig elég jól bele volt nyomódva a rózsaszín szalagba a méretesebb tápköri chip is, tehát hozzáért mindenhez, a VDDC-k mégis 90 fokokat mértek már megint. (Gondoltam: nem vezeti a hőt a szürke gappad, amit kaptam?)

Most összeraktam úgy, hogy a gyári hűtő fehér ragacsát gyúrtam a FET-ekre, és hagytam a RAM-okra való rózsaszín cuccot a vágatban. Így most ~65 fok távtartóstól, deformálatlanul. Ezzel már tökre elégedett is lennék, ha nem fagyna le néha a gép Furmar alatt még így 60-64-es VDCC hőmérsékletekkel (A GPU olyan 40 fokos).
Az egész nyák hűvös, a VRM rész felett kezd langyosodni (de még fogható, ettől forróbb a gyári hűtéssel), és amint véget ér a blokk, tűz forró egész a kártya legvégéig, pedig itt már alig vannak melegedő alkatrészek, úgyhogy csak a blokk legvégénél lévő FET-ek fűthetik fel. Pedig most is tuti érintkeznek a blokk aljával, úgy túrtam oda a fehér gyurmaszerű cuccot, hogy alaposan lapulnia kellett, mikor meghúztam a csavart, és mivel a peremen van, látszik is, ahogy préselődött ki egy kicsit oldalra.
Nem vágom, végül is amennyire forró most a vége, hát... Itt van alatta egy 8800GTS, amin a driver meg is állítja a ventilátort idleben, az sokkal forróbb, mint ez, tehát ez is csak ahhoz képest forró, hogy máshol hideg, de léghűtéssel simán lehetne ez az üzemi hőmérséklete is. Nem tudom miért gyűlöl engem ennyire a víz. :(

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29921) Joshi válasza janos666 (#29920) üzenetére


Joshi
titán

Rakd vissza a kártyára az eredeti léghűtését és próba, ha úgy is fagy akkor gari talán nem veszik észre hogy levetted a hűtést. Ha léghűtéssel jó akkor ott valamit elrontasz, talán zárlatot okozol vagy nem tudom.

(#29922) fsb1000 válasza janos666 (#29920) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebből az derül ki, hogy 90% eséllyel a hütéssel van gond, nem a kártyával.
Én is azt mondanám, hogy a gyári hűtés vissza és azzal próbázni.
Ha azzal OK akkor a vizesblokk, vagy annak felrakása a hibás. (inkább az utobbi.. bocs)

Nincs sok tapasztalatom fullCover blokkok terén, viszont peltiereknél találkoztam hasonló gonddal (már pár tized mm eltérés is végzetes volt).
Azóta úgy gondolom, hogy 1 hűtendő felület csak egy hűtőt kapjon... bár ez a fet-eknél elég nehezen oldható meg.

Amig "billeg" a blokkod addig mindig lesz valami aminek a hűtése elégtelen és ez fagyáshoz vezet. FET vagy RAM... majdnem minegy

(#29923) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#29920) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól, hogy a hőmérő 64°C-os, még túlmelegedhetnek alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29924) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#29923) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most játszottam vele úgy egy másfél órát (igaz ez az új SW TFU nem tűnik valami VGA gyilkosnak), és 1-2x ledobtam a tálcára, ránézni a hőfokokra. Az 50-et sem érték el soha a hőmérők, és semmi képhiba nem volt a játékban, nem fagyott meg a driver... Szóval remélem csak a Furmark tudja kitéríteni a jókedvéből, és ha nem tuningolom, akkor nem lesz vele gond. Most itt hagyom fél órát unigine benchmarkkal tesszelálgatni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29925) Pero


Pero
senior tag

létezik, hogy a pumpa teljesítménye javul a kitakarítást követően?

(#29926) TESCO-Zsömle válasza Pero (#29925) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyne. Mutass egy mechanikus cuccot, menynek takarítás után nem javul a teljesítménye. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29927) Pero válasza TESCO-Zsömle (#29926) üzenetére


Pero
senior tag

okés csak én a működést könyveltem el javulásként,most viszont megint ott vok h olyan nyomással ér vissza a víz a tartályba, hogy a bubik egy idő után eltűnnek és olyan mintha 100%osan tudtam volna légteleníteni a rendszert, viszont ha elszorítom egy pill re az egyik csövet, akkor megint látom a bubikat.
ezzel a gáz az csak annyi h ilyenkor olybá tűnik h nem megy a rendszer, és ezt a múltkori leállás után nem szeretném.

(#29928) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Szasztok
Ismét itt.. :D

Szal az lenne a kérdésem, hogy hol, kinél lehet valami normális, nem aranyárban mért szivattyút a jóöreg hydor L20-asom helyére? ( http://www.kep.tar.hu/sandor-p20/50036526/11530964#2 valahol a kép alján... :) ) Szal az vele a szitu, hogy totál szétkopott a rotorja. :)

Sajnos jelenleg a tarcsi (szerviz) hűtőmmel vagyok kénytelen nyomulni, és ennek bizony van némi hangja, :O :Y ( http://www.kep.tar.hu/sandor-p20/50009801/10494588#2 )

A segítséget előre is köszi...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#29929) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

A hétvégi "ámokfutásom":DDD képekben:"Házba beépítés közbeni képek"
Annyit szeretnék csak hozzátenni, hogy még csak félkész állapotban van a gép, bár működik, befejezése nemsokára várható. Várom az építő (vagy épp romboló;]) kritikákat:C

Üdv.: Delta-Laca

(#29930) syC válasza Delta-Laca (#29929) üzenetére


syC
addikt

Na most legalább már tudom, ki vette meg oalex black ice-ját :)

(#29931) Delta-Laca válasza syC (#29930) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

jó helye is lesz neki :B

Üdv.: Delta-Laca

(#29932) adamka16 válasza Sándor -P20- (#29928) üzenetére


adamka16
őstag

én most tettem szert egy sosem használt DDC1T-re potom 2000 Ft-ért postával együtt. érdemes vadászgatni rá vaterán is! :K :K :K

(#29933) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#29926) üzenetére


fsb1000
nagyúr

kalapács.

(#29934) fsb1000 válasza Delta-Laca (#29929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Klasz!
....de az a hátsó radi tényleg kicsit ámokosra sikeredett. (nem elég a belső tripla vagy ház oldalára +1 dupla)

Olyan mintha egy sportkocsi velorex utánfutót húzna maga után, amin a tartalék benzintankja van.

(#29935) #97544192 válasza adamka16 (#29932) üzenetére


#97544192
törölt tag

lol, 2000 ft és új volt? azta. :Y

(#29936) syC válasza Delta-Laca (#29931) üzenetére


syC
addikt

Volt egy teszt, ami szerint a black ice-oknak minimális légáramlat is elegendő a közel maximális hűtőteljesítményük eléréséhez, úgyhogy 1-2 ventit tegyél rá :)

(#29937) Nippon válasza syC (#29936) üzenetére


Nippon
őstag

A Black Ice GTS és GTX radiknak van a legsűrűbb lammellázata, ezekhez a magasabb fordulatú ventik passzolnak. :)

(#29938) Delta-Laca válasza fsb1000 (#29934) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

fsb1000: Igen, az a helyzet, hogy nem volt elég a Nexxos Extreme a gépnek ( 2-3 óra full terhelés után elérte a bűvös 40 fokot a víz:(), és nagyon jó áron szerettem volna még egy radit, így lecsaptam a kvadra:)
Igen, első blikkre egy kicsit érdekesen néz ki, de nekem nagyon hamar megszokta a szemem, a ház így nem tűnik túl karcsúnak, és amúgy is fog változni még külalakra;)
Velorex az bejövős:C

syC: Én arra gondoltam milyen lenne, ha rátennék 4db kék ledes Yate Loon-t szigorúan ~500rpm-re szabályozva:B, a ház tetején lévőket az alaplap szabályozza (cirka 400-450rpm:B)

Köszönöm szépen a kritikákat:R

Üdv.: Delta-Laca

(#29939) adamka16 válasza #97544192 (#29935) üzenetére


adamka16
őstag

akitől vettem srác már ki akarta dobni, mivel nem volt rá szüksége. unokaöccse vagy ki dolgozott vagy dolgozik még a Laing-nál és onnan lett, "kölcsönkérve". azt írta, hogy örült h még ennyiért is el tudta valakinek adni. sztem nagyon jó üzletet csináltam vele. bár az igaz, hogy elvileg nem moddolható... :((

(#29940) Delta-Laca válasza adamka16 (#29939) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ennyiért "hozzám is vághatna" egyet :C

Üdv.: Delta-Laca

(#29941) adamka16 válasza Delta-Laca (#29940) üzenetére


adamka16
őstag

én is így voltam, utána kérdeztem is a sráctól h miért volt ennyire olcsó, aztán akkor írta lr h mégis miért... figyelni kell mindent és ki lehet fogni az ilyeneket :)

(#29942) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudjátok honnan lehetne szerezni valami viszkoelasztikus hővezető anyagot? Olyasmit, mint a HD Radeonok gyári hűtője alatt is van (csak azt nem akarom szétbarmolni), hogy alapvetően tartja a formáját, kis deformálódás után visszaáll az eredeti alakja, de nagyobb erő hatására már maradó alakváltozást szenved, így szabadon formálható. (És persze vezesse jól a hőt is, de ne vezesse az áramot, és ne olvadjon meg 70 fokon. :DDD)
Talán ilyesmit kéne odagyurmáznom a FEK fölé úgy, hogy lehetőleg érintkezzen majd a blokk aljának teljes érinthető felületével (azzal a keskeny sávval, amit hagytak a FEK-ek felett), és érjen hozzá magához a nyáklemezhez is (a FET-ek közt és mellett), amikre alapvetően rádolgozom.
Így talán faszául hűlne a kártyám VRM területe (és tuningolni is merném, mert az alapórajelet már biztosítottnak tartom, most nem forróbb, mint gyári hűtővel volt, idleben nem is meleg, csak furmark alatt), mert szerintem a FET-ek érintkeznek már most is, de vagy van valami, amit eleve nem is akar érinteni a blokk, pedig kéne, vagy inkább az lehet, hogy nem vezeti el elég jól a hőt a hővezető anyag a FET-ek méretéből adódó kis területen keresztül, így ezek a chipek egyszerre fűtik a hővezető anyagot (és azon át a blokkot), de mellette még az alattuk lévő nyáklemezt is (kis mértékben, de mivel az csak a levegőnek tudja már átadni a hőt, és még légmozgás sem nagyon van körülötte, így egész szépen felmelegszik (és akár felfűt más olyan chipet, ami nem lenne melegedős, de nem is szereti a hőt). De a lényeg, hogy a nyák az most is forró még eléggé, melegebb itt, ahol véget ér a blokk, mint közvetlenül a GPU háta mögött, vagy bárhol a kártya elejénél. (vagy nagyobb vízhozamú és kisebb vízhőmérsékletű rendszerre tervezték a blokkot, és ezért kellett "megküzdenem" az elfogadható hőmérsékletért is, de szerintem van még mit javítani a mostani állapoton, pl. a fent említett megoldással, hisz a GPU hőfok rendben van, akkor csak nem a rendszer többi eleme a ludas, de megpróbálom még alulfeszelni tuning helyett a többi alkatrészt, javít-e a dolgon a kisebb vízhőfok, de nem hiszem, mert 28 fokos szobában 38 fokos vízhőt mértem 40 fokos.GPU-val...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29943) fsb1000 válasza janos666 (#29942) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom hol lehetne ilyen hővezető anyagot venni, de ha találsz akkor légyszi oszd meg a topikkal a forrást, mert én is vennék 10-20 dkg-ot.

Egyébként, ha már ennyit költöttél a cuccra, lehet érdemes lenne elvinni valami szakihoz, hogy tegye rá a blokkot rendesen, vagy nyugtasson meg, hogy hibás a blokk és küldheted vissza garba.

(#29944) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Lapban lehet venni a CONRAD-nál.
0,26mm vastag, drága, de nagyonjó... [link]

1mm vastag ocsó, joo... [link]

3mm vastag... [link]

5mm vastag... [link]

Mazsolázzatok nyugodtan.. :D

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#29945) totga@


totga@
csendes tag

Udv Mindenkinek,

hosszas keresgetes/olvasgatas/tajekozodas utan ugy erzem itt az ideje, h a Tanaccccssshoz forduljak otletek/velenyek ugyeben. :R

A szitu a kovetkezo:
nyilvan vizhutes epitesrol lenne szo, nem mondanam magam teljesen kezdonek-e teren (1 gepet mar "elaztattam" :D ; cpu+nb+vga) de most sikerult veletlenul beruhaznom egy olyan hoeromube, ami egyreszrol "igenyelne" egy komoly(abb) rendszer kiepiteset masreszrol talan erdemes (is) belefektetni (vagymittudomen).
Szoval, adott egy regi rendszer, amibol a kovetkezoket gondoltam atmenteni: radiator ami egy eleg regi es vaskos darab(kb. 400x200x50mmes konkret holeado felulettel) ugy a szivemhez nott ill. a pumpan meg gondolkodom (egy eheim hpps + agb-o-matic tartaly.
Amit huteni szeretnek, az egy core i7 920+gigabyte ga-ex58 ud5+corsair xms3 3x2Gb+sapphire hd4870 toxic 1Gb vga.
"Gyarilag" egy Corsair H50van rajta,de ezt kozel sem erzem elegnek... Vajh miert? :) Szoval hirtelen gondoltam 1et, es rafekudtem a tmara azonban kezd az az erzesem kerekedni, h minel tobbet olvasok annal inkabb magaba rant vmi spiralisan lefele, mint 1 lefolyo. :DDD
Szoval a radi velemenyem szerint eleg kell, h legyen holeado kepessegre. Plane, h 2x4 80mmes venti "eszkabalhato" ra. Ehhez egy T-Balancer BigNG-t gondoltam beszerezni, amirol termeszetesen az esetleges veszleallitast is szeretnem megoldani (atfolyas- ill. hofokfigyeles/meres kerdese).
Pumpa: kerdesem az lenne, h szerintetek eleg-e a jelenlegi vagy erdemes beruhazni abba is (Laing ddc+ vagy d5).
Erdemes-e parhuzamositani mondjuk egy [link] ilyennel, vagy egy [link] ilyennel. 1 radiatorban gondolkodom, ugyhogy 1db y-csatlakozonak lennie kene a rendszerben. Kerdes, h van-e ilyen esetben egyaltalan ertelme mondjuk egy

--CPU--RAM--
/ \
T3 >---radi---T3
\ /
--Mobo--VGA--

kornek, vagy hagyni kell az egeszet a francba mert csak plusz ktg es menni 1korrel leszamilesz alapon?
A VGA-ra mar megvan a fullcover blokk, ez volna az [link] a szukseges kiegeszitovel, h kompatiblis legyen a karimmal [link]
Az alaplapra szinten EK blokkot gondoltam [link]
A ramra mar "megvettem" yakuza kollegatol egy MIPS Ram Freezer-t, ezuton is koszonet erte! :K
A procira valo blokk meg kerdeses. Nagyon hajlok a Swiftech Apogee fele... Egy GTZ SE-rol sajnos pont sikerult lemaradnom (ataludtam az aukciot LOL :B ) pedig jo aron ment el. Jelenleg egy Apogee XT van megcelozva.
A csatlakozo/csoatmero reszrol a kerdest elegge leszukiti a radi, amelynek kb.8as atmeroju csatlakozoi vannak. Illetve az eheim pumpa, ha megtartom amin 10/8as toresgatlos csatlakozok vannak. Szoval egyelore azt hiszem, h 10/8as buvos szam kore tervezem az egesz dolgot (ami azert vicces, m kettoslatasom van mar a 10mm/8mm vs. 1/2" vs. 3/8" es a tobbi ilyen "elfajzott mertekegyseg miatt)...
Plexi kerdes: mi a tapasztalototok, mert amiket kulfoldi blogokon olvastam azt a benyomast keltettek bennem, h ovakodni kell(ene) a plexi "tetos" blokkoktol elhasznalodas/kockazat teren...?!

Szoval otleteiteket/segitsegeteket/tanacsaitokat halaval fogadnam! :R
Es szkuzi amiert ilyen hosszu lett a hsz (vegyuk ugy ez tobb honap "termese" egyben)... :F :B

Udv:
totga@

[ Szerkesztve ]

If it's not Boeing, I'm not going.

(#29946) totga@ válasza totga@ (#29945) üzenetére


totga@
csendes tag

Hahiszitek hanem, vmit csak ki tudtam hagyni... :B

1. miert barmolja szet a "folyamatabramat"? :DDD namind1, csatolok egy paint-et.

2. halaval tartozom nektek is elore, illetve yakuza.tora-nak valamint OC-nek aki mar eddig is ellatott otletekkel (pl. a MOBO blokkot o is emlitette) :R
Csak nem szeretnek halatlannak tunni..... :N

Udv:
totga@

If it's not Boeing, I'm not going.

(#29947) shteer válasza totga@ (#29946) üzenetére


shteer
titán

feleslegesen bonyolítod. gondolkozz egy körben és DDC vagy D5 szivattyúval

a radiról tehetnél fel képet, mert én a leírás alapján nem érzem úgy, hogy megfelelő lesz

ajánlom még Tody extreme verziós cpu blokkját

..szerintem jónak tűnik

(#29948) fsb1000 válasza totga@ (#29945) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A Radikra lehet becslést adni, a gyártók által közölt adatok és személyes tapasztalatok alapján.
A "tervezléshez" / előbecsléshez szükséges lenne, hogy paramétereiben hasonlítson a leggyakoribb PC raditipusokhoz (amiket ismerünk) és jó közelítéssel kéne tudni a hűtendő alkatrészek TDP-jét is, azaz mennyi hőt adnak le.

Szerencsére a radiátorokat - és az egész vízhűtést - erősen túlméretezzük, igy nagy meglepetések nem fordulnak elő, de a tuti eredményt egy próba adja.

--

A párhuzamosítást nem tartom jó ötletnek, mert előre nem tervezhető az ágak ellenállása (nem ismerjük az alkatrészek karakterisztikáit). Ha beáll egy nem kivánt térfogatáram megoszlás az ágak között, akkor azon nagyon nehéz változtatni.
Ezen a problémám is segít a túlméretezés, illetve itt méginkább igaz, hogy az eredmény csak tesztelésel kapható meg.

Mindezektől függetlenül működhet jól egy párhuzamosított rendszer is.
(előny, ha áganként azonos alkatrészek kerülnek felhasználásra... pl 2 RAM blokk.)

(#29949) totga@ válasza shteer (#29947) üzenetére


totga@
csendes tag

Igen, ez a "feleslegesen bonyolitom" erzes mar hatalmaba keritett neha. :F A radirol megprobalok szerezni kepet, jelen pillanatban van "koztunk" vagy 2000km... Egy noname cucc (asszem regen talan egy heg(g?)eszto gepet huthetett), de tenyleg bikanak nez ki. :) Valahol netes bolyongasaim kozepette talalkoztam egy watt vagy tdp kalkulatorral ami egy 120.3as radit "javasolt"... Meglatom, kepet pedig igyexem beszerezni.
Tody56 boltjaban pedig korulnezek, koszi!

MindenSetre orulok, h nem orult anyazas fogadta terjengos hsz-emet. :R

[ Szerkesztve ]

If it's not Boeing, I'm not going.

(#29950) totga@


totga@
csendes tag

Hmmm.... T56 v3. Extreme.Teccikteccik... :) Mit lehet tudni errol a blokkrol pl? Van valakinek tapasztalata, esetleg lehet valahol 1 tesztet lelni szerintetek? Utoljara "hazi" blokkom a legelso volt meg Ordasi kollegatol, es mivel arban ez kozel van egy bolti uj XT-hez lehet, h inkabb azt valasztanam. Nem ragaszkodom a "markahoz", csak arrol felleltem infot a neten a Tody56felevel kapcsolatban meg sotetben tapogatozom, ha ertitek mire gondolok... :F

If it's not Boeing, I'm not going.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.