Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29551) adamka16 válasza kenesei1982 (#29550) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is belsőtér fűtő radiátor van és tökéletesen ellátja a dolgát. tessék megnézni az albumomban.

(#29552) nebancsa válasza kenesei1982 (#29550) üzenetére


nebancsa
senior tag

A belsőtér fűtő radiátorok jobbak mint a motor hűtőé pc-s szempontból, az még sűrűbb lamellázatú,
Akkor a hűtő nagyságával van probléma. Nekem két opel fűtőradiátor nem bírt el egy phenom procit.

(#29553) Raptor 666 válasza kenesei1982 (#29550) üzenetére


Raptor 666
tag

az én radiátorom egy lada utastér fűtőradija ^^ eddig nagyon jól szuperált, 2x8 cm-es venti fut rajta, totál minimumon, de nem tudom mire lenne képes, ha nagyon hőleadő rendszerre van kötve. Képet felrakok még ma vagy holnap az enyémről. barbár munka, de működik ;)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29554) Raptor 666 válasza nebancsa (#29548) üzenetére


Raptor 666
tag

A vga-ra a dolog folyamatban van, képeket, amit találtam küldtem neki, úgyhogy most megy a centizés :D Szerintem fog tuni csinálni.

A vödörről: ha már a vödrös módszert alkalmazom, akkor a radit teljesen ki akarom venni a rendszerből (hiszen pénz takarékos és működőképesrenszeren dolgozom, és akkor minek belerakni még függő és ráadásul nagy komponenst (vödör teli vízzel), ha radit mindenféleképpen akarok benne hagyni). Ráadásul akkor a kiegyenlítő tartály is benne kéne, hogy legyen, azt is cserélnem kéne, mert a teljes légtelenítése nem a legjobb, szóval az sok pénz és macera lenne fölöslegesen. A tervem az, hogy 2 cső megy a vödörbe --> kiegyenlítő tartályként is funkcionál --> szívócső alulra fixálva, a visszajövő víz pedig a tetejére engedve, persze a cső is benne a vízben, hogy n keltsen kül buborékokat. A pumpa pedig maradna ez az Eheim száraz pumpa, de lehet, hogy állítok a teljesítményén ;] A másik, hogy a jelenlegi radimbó, csak kín keserves munka árán tudom kikergetni a buborékokat. Szóval ez biztosan repül.

Szerk: ma vagy holnap jönnek meg a hardverek, szóval nagyon várom a hűtést mostmár :D
Suli és meló mellett nem tudom, hogy mennyi időm lesz hétvége előtt összedobni, de hétvégére tuti elkészül a vödör is, szóval akkor már lehetnek akár eredmények is :C

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29555) fsb1000 válasza kenesei1982 (#29550) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is azt javaslom, hogy 6-8K-ért vegyél egy duplát.

barkácsra is rámegy ennyi pénz idővel és eladhatatlan....

(#29556) Membrán


Membrán
tag

Alsó tápos házat használ valaki vízhűtésre?

Mennyire veszélyes?

(#29557) nebancsa válasza adamka16 (#29551) üzenetére


nebancsa
senior tag


Nekem ilyenből volt kettő, ahogy elnézem a tiedet az is ilyesmi. Szóval nálam kettő ilyen radi nem bírta el tuningolva a procimat meg a chipsetet, a vidkarit már rá se kötöttem.

(#29558) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Szerintetek jó lett? :) [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#29559) klambi válasza klambi (#29538) üzenetére


klambi
addikt

valaki?
nem :F :O :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29560) Joshi válasza klambi (#29559) üzenetére


Joshi
titán

Ha adnál pontosabb infót akkor tudnánk segíteni(mire kellene, esetleg méreteket). :U

(#29561) Joshi válasza cyber86 (#29558) üzenetére


Joshi
titán

Én szívesen megnézném, de a képfeltöltés.hu egy rakás sz@r. :W Nem tudom hogy miért ezt erőlteti mindenki amikor számtalan más/jobb oldal létezik mint pl a media.proxnet.hu. :K

ui.: nézd meg ezt a képet, még a mai napig elérhető pedig 2007 decemberébe töltöttem fel. :K

[ Szerkesztve ]

(#29562) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy az alkohol jobb hűtőfolyadék e mint a víz gondolok itt az 50% fölötti alkoholokra?károsít e valamit,esetleg a szivattyúban teljesen kizárható e az hogy begyulladjon?

Mr.Brightside

(#29563) Pocee válasza Pocee (#29562) üzenetére


Pocee
senior tag

Bocs már nem fértem bele modba,úgy gondoltam,hogy csak alkohol vagyis nem keverném vízzel meg semmivel,működne-e mert elvileg az alkohol tudtommal jobb hővezető...ha tévedtem akkor bocsesz.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#29564) Joshi válasza Pocee (#29563) üzenetére


Joshi
titán

Felejtős. :( Most nem azért mert minden normális ember az alkoholt megissza :DDD , hanem mert sokkal kevesebbet számít hőfokban mint amennyit árthat adott esetben. :U Olcsóbb fagyállót vagy valamilyen gyári adalékot alkalmazni, de minden esetben érdemes utánaolvasni hogy a rendszerben használt összetevőket milyen folyadékokkal nem szabad vagy nem ajánlott párosítani. :K

[ Szerkesztve ]

(#29565) klambi válasza Joshi (#29560) üzenetére


klambi
addikt

hunfrost cpu blokkhoz 775-ös lefogató, mert nekem 939-es van...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29566) kenesei1982 válasza nebancsa (#29552) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

27x15x4 cm a radi. a lamella sűrűsége meg kb 0.5-0.7mm között mozog. nem fúj át rajta a venti ;). Amíg nem lesz normális, addig a radi bele van téve 1 vödörbe, ezzel elmegy jó pár órát amíg az is átmelegszik.

Phenom II X4 920-asom van. Az a baj h nem ajánlatos 62 fok fölé menni vele. nehéz ügy.
te mivel oldottad meg a phenomod hűtését végül?

(#29567) kenesei1982 válasza fsb1000 (#29555) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

dupla alatt mire gondolsz? egy link esetleg?

(#29568) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

ok, megvan mi a dupla ......buta voltam :)

(#29569) nebancsa válasza kenesei1982 (#29566) üzenetére


nebancsa
senior tag

Már volt linkelve...

A régi radival alaphőfok 50 fok volt terheletlenül
most hogy még a vid. kártya is rá van kötve meg a FET-ek 31 fok, prime meg furmark-nál meg 45 foknál nem megy feljebb.
A radi lamelázata kb 1,5-2mm-e vannak egymástól, és a ventik a legalacsonyabb fordulaton is átfújnak rajta.
18e-ért vettem használtan, most a piacon láttam 20e-ért csak az nem fekete hanem natur réz.

(#29570) kenesei1982 válasza nebancsa (#29569) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

köszi,

szted egy Nexxxos Triple Extreme elviszi? csak a proc meg a videokari van rákötve.

(#29571) fsb1000 válasza kenesei1982 (#29570) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mennyi hőt kell leadnia? Számold ki a proc + Vga hőleadását speckókból.

Az tripla radi kb. 400W-ot tud leadni úgy hogy a víz 10°-vel melegebb a levegönél és 3db átlagos légszállítású venti van rajta.

Csak elégnek kell hogy legyen...
250W-nál vagy mehetnek csendes 7V-ra a ventik, vagy a viz dT-je csökken le.
(mindez csúcsrajáratásra vonatkozik)

(#29572) nemethati válasza cyber86 (#29558) üzenetére


nemethati
senior tag

Gondolom, nem volt szíved megvagdosni ezt a házat a tartály és radi miatt.
Jó lett, bár ebbe a házba bűn ilyen vizes design-t építeni :DDD

(#29573) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Idehaza lehet valahol Thermochill PA 120.4-et venni??

Köszi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29574) cyber86 válasza nemethati (#29572) üzenetére


cyber86
őstag

Ha lesz pénzem veszek új tartályt bele meg a csöveket is cserélem meg csatikat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#29575) klambi válasza klambi (#29565) üzenetére


klambi
addikt

na látom hunfrost blokk nincs eladó... :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29576) Thrawn válasza klambi (#29575) üzenetére


Thrawn
félisten

Esetleg egy emailt megér.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29577) klambi válasza Thrawn (#29576) üzenetére


klambi
addikt

oh már kismilliószor írtam....0

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29578) FoBCRaistlin válasza nebancsa (#29507) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

frankó az a 2 Yate Loon! :C egy is állat rajta (én úgy tolom).
kérnék egy szívességet uram! meg tudnád nézni, hogy mennyit számít a második venti? mert ha van értelme, lehet én is rádobok még egyet. :R

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29579) simii16


simii16
aktív tag

sziasztok!
kezd összeállni a rendszerem, remélem nem bánjátok, ha kérdezek. :B Szóval:
Használ valaki Cyberbeni féle syscooling pumpát? Nem tudom, hogy alapból ilyennek kell-e lennie, de nálam 12V-on iszonyúan hangos. 9-10V körül már nincs motorhangja és elég a rendszeremhez így is a vízszállítása, viszont csobog benne a víz. Ez normális? Ki lehet ezt valahogy küszöbölni? Rosszul raktam volna be? Nem szökőkút hangra kell gondolni, oldallapokkal már alig hallatszik ki, de szerintem akkor is idegesítő. :F Régebben hydor l20-am volt, de ilyen csobogó hangot sosem hallottam belőle (a motorhangja hangosabb volt mint ennek leszabályozva és a vízszállítása is gyengébb volt kisebb ellenállású blokkokkal)

(#29580) FID


FID
őstag

Szeretném megkérdezni a nagyoktól hogy hogyan lehet az hogy a chipsetem 67fokos igaz orthos-olok most de alap is 40fok pedíg vizes blokk van rajta! Lehet azért mert csak egy kis kocka fémkupak van rajta? mint a régi Athlon xp-ken? Lehet ezen valahogy segíteni? Mondjuk nem zavar csak érdekesnek találom, mivel vizezve van.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29581) FID


FID
őstag

Most látom hogy az nem a chipset! De akkor mi az az aux? 67fokon?
Jam a képen egy 2160proci (1.8@3015mhz) van alapfeszen. Jó eredménynek számitanak a hőfokok? ( A cpu fordulatszáma amit az everest ír az a dual radin lévő 1 venti fordulat száma, a power supply pedíg a ddc fordulat száma)

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29582) nebancsa válasza FoBCRaistlin (#29578) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igen, tudja kavarni a levegőt rendesen.
Jó megnézem, én is kíváncsi vagyok rá. Majd szólok...

(#29583) nemethati válasza simii16 (#29579) üzenetére


nemethati
senior tag

Hydornál nekem sincs csobogás --> gyengébb, mint a syspump. De halkabb is, ahogy írtad, már említették itt többen is. Ha leszabályozva is elég, akkor oké, tegyél szivacsot a tartályba -gondolom ott csobog- az mérsékelni fogja. Megoldás még több blokk - elenállás beiktatása ill. egy nagy zoral tartály!

FID: az "AUX" tulajdonképpen bármi lehet :D
Az érzékelő chipek regisztereire sajnos nincs szabványos kiosztás, tehát mutathatja az alaplap v. CPU hőmérsékletét is, de mutathat egy be nem kötött vezetékre is. Emiatt dobhat ki túl nagy/kicsi ill. értelmezhetetlen értékeket.
Tedd fel a legújabbat, ha fals értéket mutat, az "AUX" el fog tűnni!

(#29584) FoBCRaistlin válasza nebancsa (#29582) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29585) TESCO-Zsömle válasza FID (#29580) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha feltételezzük, hogy reálisan mér én a VRM-re, vagyis a processzor tápellátásáért felelős egységre tippelnék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29586) FID válasza TESCO-Zsömle (#29585) üzenetére


FID
őstag

én is arra tippeltem :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29588) adamka16


adamka16
őstag

valakit nem érdekel egy Hydor L20 vagy egy Laing DDC-1T ??

(#29589) nemethati válasza adamka16 (#29588) üzenetére


nemethati
senior tag

Mi bajod a DDC-vel :F

(#29590) adamka16 válasza nemethati (#29589) üzenetére


adamka16
őstag

semmi gondom sincs vele. az a szitu, hogy jelenleg L20 van a rendszeremben és elég halk is meg minden, anno 4-ért vettem. most vettem egy DDC1T 2000 Ft-ért és nem tudom, hogy megtartsam-e vagy továbbadjam, kicsit többért. olvasgattam, hogy írták h hangos egy kicsit, meg mittomén. szóval nem tudom melyik a jobb és melyiket tartsam meg. bár a ddc szimpibb de akkor újra kell terveznem a vizes rendszerem. szerinted melyik választás lenne a jobb?

(#29591) Joshi válasza adamka16 (#29590) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen a DDC feltéve ha hibátlan, én a helyedbe kipróbálnám és utána már nem lesz kérdéses a választás. Hydor L20-am nekem is volt és egész jó szivattyú, de a Laing termékei azért jobbak, mondjuk én egyből D5-re váltottam. :D

(#29592) nemethati válasza adamka16 (#29590) üzenetére


nemethati
senior tag

Az L20-nak nálam -miután a rezgést megszűntettem- semmi hangja nincsen.
Teljesítmény szempontjából egyértelmű a DDC, sokkal erősebb. Hangját illetően megoszlanak a vélemények. Próbáld ki, és döntsd el.
Ha 2ezerért szerezted :Y én örülnék a helyedben.

(#29593) adamka16 válasza nemethati (#29592) üzenetére


adamka16
őstag

örülök is neki.. elvileg vadi új, csak porosodott a polcon pár évig. kíváncsi vagyok rá én is. amúgy 2000 volt postával. sztem megérte, vagy nem? :D bár még nem fogtam a kezembe

(#29594) simii16 válasza nemethati (#29583) üzenetére


simii16
aktív tag

az a helyzet, hogy nem a tartályban csobog a víz, hanem a pumpában. a pumpából jön a csobogó hang, mikor leállítom a pumpát visszamegy a beömlő csőben két buborék a pumpából a tartály felé. ez baj? rosszul raktam volna össze vagy alapból ilyen ez a ß@szott syscooling pumpa? :F

(#29595) Toma3757 válasza adamka16 (#29593) üzenetére


Toma3757
csendes tag

A Laing DDC nem hangos csak rezonál ;) :D tegyél alá valamiféle és szerintem zajtalan lesz :D(még beszerelt rendszerben nem próbáltam csak külön és nagyon profi :D)

(#29596) nemethati válasza simii16 (#29594) üzenetére


nemethati
senior tag

Valószínűleg csak megrekedt pont ott egy kis levegő. Próbáld meg mozgatni/forgatni egy kicsit a gépet, nekem a radiban volt sok levegő, pedig nem is látszott. Kicsit oldalra fordítottam a gépet és egyből kijött 3 köbméret levegő :U

(#29597) gyurczy válasza Toma3757 (#29595) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát halknak nem mondanám azért, akármit is teszel alá...

(#29598) #97544192


#97544192
törölt tag

mivel nem vagyok megelégedve a ddc hangjával (kipróbáltam, kihúztam, és minimális szélzaja van még a 9 ventinek is, 1000x halkabb a ddc-nél) ezért lehet hogy később cserélnék d5-re... viszont, szeretném tudni, hogy ennek tényleg SEMMI hangja, vagy van neki egy kis minimális, de az aztán tényleg nagyon kicsi? :DDD
tudom hogy hülye fogalmazás, de ha a ddc a d5höz képest egyenesen HANGOS, akkor cserélek.

(#29599) nemethati válasza #97544192 (#29598) üzenetére


nemethati
senior tag

Na most már én is nagyon kíváncsi vagyok a DDC hangjára. Héten jön az OClabs tetőm, annyira nem lehet az hangos :))

(#29600) Raptor 666 válasza nebancsa (#29569) üzenetére


Raptor 666
tag

Itt van az én régi radim és kiegyenlítőtartályom:

kiegyenlítő tartály:

És a kettő együtt a gépemen:

A képek telefonnal készültek, szóval minőségben nema legjobbak, de legalább látszódik a lényeg. szépségben nagyon hátul van, de anyag költségben verhetetlen! ;]

Nemsokára meglesz az új. Vödröt még mindig nem találtam megfelelőt. Amik vannak, az mind nagyon gagyi, vagy nem zár jól :W
Viszont a víz meg a hűtőfolyadék már megvan legalább, a fúró is , amivel a házat, illetve a vödröt igényeimnek megfelelően formálhatom :C

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.