Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) jones965 válasza shteer (#28800) üzenetére


jones965
Modder

valamint- legalábbis nekem-elősegíti a blokkokban a lerakódást, ha nem megfelelő vízzel van keverve

[ Szerkesztve ]

(#28802) imikee válasza juliabrilke (#28792) üzenetére


imikee
tag

Szia juliabrilke!

Cooloermaster a kollégám, nagyon szépen dolgozik! Csak jókat tudok mondani a cuccairól, amiket gyárt!

...

(#28803) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ok, köszönöm mindenkinek az információkat! :R

(#28804) imikee


imikee
tag

Sziasztok!

Itt megnézhetitek a saját vízhűtésemet. [link]

...

(#28805) Peo1942


Peo1942
csendes tag

Sziasztok!

Van egy aktív hűtésű ASUS 9600GT videokártyám. Ha lehúzom róla a ventilátort, akkor nem indul be a gépem. Ha rárakom a blokkot, akkor nyílván nem kell a ventilátor.

Mi a trükk? Hol tudom ezt az ellenőrzést lekapcsolni?

Köszi a segítséget előre is,
Peo

UI: A kártya adatai:

Asus_Extreme_EN9600GT

[ Szerkesztve ]

(#28806) jones965 válasza Peo1942 (#28805) üzenetére


jones965
Modder

Nincs trűkk, ha rárakod a blokkot, tökéletesen fog működni a kártyád.

(#28807) nemethati válasza Peo1942 (#28805) üzenetére


nemethati
senior tag

Na ez jó kérdés...egyáltalán nem indul vagy kis idő múlva lekapcsol?
Nézz szét biosba, talán van valami a ventivezérlést illetően!
Nekem nem volt ilyen gondom, így érdekesebb a mutatvány :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28808) syC válasza Peo1942 (#28805) üzenetére


syC
addikt

Vigyázz a füsttel, tartsd a kártyában. Ha kijön belőle az nagy baj :U

(#28809) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne , hogy van nekem egy laing ddc-vc nevezetű pumpám a rendszerben és pár hete rakoncátlankodik néha beindul néha nem...párszor kitakarítottam már de nem tudom mi baja lehet 5let?
köszi

GTA V : Pacikuki007

(#28810) Joshi válasza Sasal1ty (#28809) üzenetére


Joshi
titán

Első körbe próbáld meg olyan ágra kötni a tápegységedre amin nincs semmi más kötve. Nekem is csinált ilyeneket a Laing D5 pumpám, de miután szépen elosztottam a terhelést a tápegység ágain azóta hibátlanul működik minden.
Ha ezek után is előfordul a hiba akkor lehet hogy a pumpával van valami, de ahoz már nem tudok érdemben szólni.

(#28811) gyurczy


gyurczy
őstag

Szerintetek ezek a hőfokok normálisak 1,325V-on?

[ Szerkesztve ]

(#28812) shteer válasza gyurczy (#28811) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#28813) Joshi válasza gyurczy (#28811) üzenetére


Joshi
titán

Úgy hogy a Prime95 indulása pillanatában már 60 C°-os a proci úgy nem mondanám jónak, de ha számottevő változás nem történik mondjuk 30 perc futtatás után sem akkor viszont jó. :U

(#28814) gyurczy válasza shteer (#28812) üzenetére


gyurczy
őstag

shteer: Kicsit zavaró, de azt mondják, hogy ekkorát droppol a lap, bios 1.325V-ból a GPU-Z 1.248V-ot "lát" csak. Így is jó? Én sokallom. A vizemmel lehet valami, ahhoz érdemes hozzányúlni? A szobahő 25+ fok volt.

Joshi: Még nem próbáltam... de mindennek eljön az ideje. dT egyébként nem vészes.

(#28815) Marlboro


Marlboro
csendes tag

Sziasztok,

Elég sok szó esett a különböző lötyikről. Épp beszerzés alatt van a tartályom ([link])aminek a leírásában az alábbi található: etilén-glikol tartalmú folyadékokkal használni tilos. Kérdésem az lenne, hogy ezek után mivel használjam, úgy hogy még a plexi is lehetőleg átlátszó maradjon?

(#28816) Joshi válasza gyurczy (#28814) üzenetére


Joshi
titán

Azt nem tudom hogy az Intelek meddig bírják hőmérséklet terén, de ha már Idle-ben ~60 C°-os a proci az sok jót nem jelent. :F Elmondom neked hogy még 1-1.5h után is emelkedhet a vízhőmérsékleted nem hogy 0-30min után. Egyébként is a tripla radid kevés ehhez a rendszerhez ha 50 C° alatt akarod tartani a proci hőmérsékletét. Én mielőtt 4magos procira váltottam beszereztem két single radit(ez volt olcsó) a meglévő triplához, de nagyon jól tettem mert biztosan kevés lenne a tripla.
Kíváncsian várok egy fél órás Prime95 hőmérsékletet a jelenlegi rendszereddel. :K

[ Szerkesztve ]

(#28817) gyurczy válasza Joshi (#28816) üzenetére


gyurczy
őstag

F1 alatt lesz teszt, meglátjuk mi lesz a vége hőmérsékletben.

Van itthon 10 db Cape Cora profilom, az segítene, vagy intézzek nagyobb aktív radit?

(#28818) Joshi válasza gyurczy (#28817) üzenetére


Joshi
titán

Várjuk meg a tesztet aztán majd meglátjuk. :K
Szerinted ki nyeri a futamot? :D

(#28819) gyurczy válasza Joshi (#28818) üzenetére


gyurczy
őstag

A beépítést már vagy 2 éve tervezem, csak sosem jutottam el odáig, kíváncsi vagyok számít-e (valamit biztosan)és ha igen, akkor mennyit.

Más: hát tetejét mivel érdemes kivágni, szeretném a tripla radit a ház belsejébe rejteni. Van 12cm-es koronafúró/maró?

A frász tudja, manapság bármi megeshet, vagy a technika adja fel, vagy a csapat keféli el a kiállásnál... Force India-nak örülnék, kis csapat odafinghatna a nagyok orra alá. :)

(#28820) shteer válasza gyurczy (#28814) üzenetére


shteer
titán

szvsz léggel így is több lenne - teszt alatt mérj vízhőfokot is ha van rá lehetőséged

..szerintem jónak tűnik

(#28821) gyurczy válasza shteer (#28820) üzenetére


gyurczy
őstag

Vízhőfok mérés sajna nem megy, legjobb esetben szobahő az, ami mérhető.

(#28822) Joshi válasza gyurczy (#28819) üzenetére


Joshi
titán

Na most a Cape Cora alapvetően passzív radi, tehát teljesen más rendszered lesz mint egy ventis radival. Ha ki akarod vágni a ház tetejét akkor a Cape Cora felejtős, de ha még is Cape Cora akkor meg felesleges kivágni a házat. Ezt döntsd el még mielőtt nekiállsz. :K Extreme hardverekhez és tuninghoz Extreme vízhűtés kell legalább is nem árt, főleg a nyári 28 C°-os szobahőmérséklethez. :D
Ha az én véleményem számít akkor mindenképpen Cape Cora ha már meg van. :K

(#28823) gyurczy válasza Joshi (#28822) üzenetére


gyurczy
őstag

A Cape Cora-t kiegészítésnek szánom, a triplaradi mindenképp maradna, az kerülne be a ház on belülre.

(#28824) Joshi válasza gyurczy (#28823) üzenetére


Joshi
titán

Cape Cora-ból melyik verzió van neked?

Szerintem Hamilton nyer és talán Sutil is virítani tud, de mindenképpen ott lesz a Brawn GP is na és a kedvencem Rai a Ferrarival. :K

(#28825) shteer válasza gyurczy (#28821) üzenetére


shteer
titán

szobahő a vízhőhöz kellene :)

..szerintem jónak tűnik

(#28826) gyurczy válasza Joshi (#28824) üzenetére


gyurczy
őstag

Joshi: ez a fajta

Shteer: Látom be kell szerezzek egy hőmérőt, nézegettem OC-nél, de egyenlőre nem világos, hogy tudom legegyszerűbben beépíteni.

(#28827) Joshi válasza gyurczy (#28826) üzenetére


Joshi
titán

Én a méretére gondoltam mert több féle méretben is kapható. :U A hőmérőt én így oldottam meg, a kijelző pedig a ház tetejére került.
A Prime95 teszttel mi a helyzet? :U

[ Szerkesztve ]

(#28828) gyurczy válasza Joshi (#28827) üzenetére


gyurczy
őstag

15 perc körül megnyekken 1.248V-on, néztem kicsit feljebb, de nem akarja az igazságot, maghőfok max 15 perc után 68°C.

Most megfogtál, megmérem majd, de eléggé el van ásva, de emlékeimben valami 40 cm körüli van.

Hőmérő megoldás ötös, neke Y csatim van, az áramlás szempontjából nem teljesen oké, de van tippem honnan szerezzek T-t.

(#28829) Finwe


Finwe
őstag

Nya, hát nem hozom be a vízhűtést házon belülre, másik projektet próbálok elindítani :D
Érdekelne, hogy a hunfrost cpu blokk méretei elegendőek-e arra, hogy rákerüljön egy gtx260-ra és a chipset blokk pedig a bal oldali chipecskére! Nem a lefogató a kérdés mert az tuti, h gyártani kell hozzá, hanem, hogy a gpu sipkája nem-e túl nagy. Továbbá, hogy elbírná-e teljesítményben? (remélem igen)

Még nincs meg a kari, így nem tudom méregetni.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#28830) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szia mindenki!

Készülget nálam valami amihez kéne egy pumpa. Két versenyző van terítéken: egyeske és ketteske

Feladata nyilván adott egy nagyon mókás kis rendszer készül a lehető legfurcsább komponensekből, de egy erős pumpa kéne a lehető legalacsonyabb költségvetésből. Ha van jobb ötletetek akkor hadd hallom a rendszerről konkrétabbat nem nagyon mondanék meglepetésnek szánom :K Köszi mindenkinek a helpet :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28831) nemethati válasza Tikakukac (#28830) üzenetére


nemethati
senior tag

Szia, amennyiben a zaj nem számít, szerintem tökmindegy, az a 10m emelőmagasság és 1200l/h elég meggyőző, csak le ne verje a csöveket :)
Ezek mennek mellesleg 24/7be, vagy "8 óra munka 8 óra pihenés" :F

(#28832) jones965 válasza Tikakukac (#28830) üzenetére


jones965
Modder

Mivel a linkelt szivattyúkon kívül semmi konkrétumot nem közöltél, nem tudom miben vársz segítséget?
Tudok én is linkelni akár ipari méretű szivattyúkat is, de minden szivattyút egy adott rendszer teljesítmény igényéhez méreteznek.Amennyiben a külső szivattyút hőcserélőként akarod működtetni pl kerti kútból, azt már mások is próbálták, viszont itt számolni kell az adott hőmérséklet ( szobahő) és a hűtővíz hőmérsékletének harmatpontjával.

(#28833) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Üdv Mindenkinek!
Kicsit régen jártam erre, :) ! Érdeklődnék, melyik most a leghatékonyabb CPU blokk négymagoshoz? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28834) shteer válasza Samanbacsii (#28833) üzenetére


shteer
titán

gondolod sokat változott a felállás azóta? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28835) Samanbacsii válasza shteer (#28834) üzenetére


Samanbacsii
őstag

... csak reménykedtem... :)
Ár alapon közelítve:
Alphacool HF 14 Yellowstone s. 775/1366/1160 (Kissé bazári a külső, nekem :B )
Swiftech Apogee GTZ Extreme CPU vízhűtőblokk
... szóval kb. ezek?
(Most nézem a subcoolingos teszteket...)

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28836) shteer


shteer
titán

szvsz egy t56 extremnél nem kell jobb, esetleg szebb (nekem még mindig az enzo sapphire)

..szerintem jónak tűnik

(#28837) Samanbacsii válasza shteer (#28836) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Áháá... megnézem. Todyval úgyis régen csacsogtam. :D
Most HeatKiller 2.5 van ... Vmi "sokkal" jobbat keresek, mert "kevésbé" jobb kedvéért nem szedem szét a rendszert... :N

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28838) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jónapot!

Megint én (:DDD)

a múltkor tárgyaltuk, hogy nagyobb hűtő kell a Q6600+4870-hez...választás: Skoda fűtőradiátor, Suzuki hűtő, vagy valami mást nézzek a bontóban?

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28839) Samanbacsii válasza Mr.Csizmás (#28838) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nálam van 2db Mora2. Darabja 2x nagyobb mint az szgk. fűtője. Valamint a fűtők (általában) nagyon sűrű lamellázásúak passzívra nem a legjobbak. Végy egy nagy hűtőt az jó passzívan is vagy fűtőt ventivel. Szerintem.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28840) shteer válasza Samanbacsii (#28837) üzenetére


shteer
titán

az a HK erős áramlással azért szép teljesítményre képes

..szerintem jónak tűnik

(#28841) shteer válasza Mr.Csizmás (#28838) üzenetére


shteer
titán

miért nem nézel inkább az apróban? ennyire nem szempont a kinézet?

..szerintem jónak tűnik

(#28842) Samanbacsii válasza shteer (#28840) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, ez így van! D5 néha 5. fokozatban keni. :) Ezért nem is annyira égető. ... csak ha lett volna vmi korszakalkotó... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#28843) Mr.Csizmás válasza shteer (#28841) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no kinézet

100% funkcionalitás :)

akkor a suzuki hűtő elég lenne kb.? (a vékonyabbik)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28844) shteer válasza Mr.Csizmás (#28843) üzenetére


shteer
titán

akkor szabad a pálya a bontóban :DDD nagy felület, kis ellenállás, lehetőleg réz+alu és nem acél :)

..szerintem jónak tűnik

(#28845) Mr.Csizmás válasza shteer (#28844) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, akkor majd jelentkezek :DDD

gányolda powa'

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28846) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő termékről?
Thermaltake BigWater 745
Kb.: 27.000Ft-ért tudom beszerezni
A processzorom mostani hűtését (Cooler Master GeminII+ 2db 12cm venti)szeretném lecserélni vízhűtésre és ezt néztem ki. Érdemes egyáltalán lecserélni?
Ha nem ajánljátok akkor miért nem és tudtok-e hasonló árban ajánlani nekem komplett vízhűtést?
Lehet hogy nem itt kellene megkérdeznem de a BigWater 745 topik elég kihalt.

Üdv:
danati

(#28847) Mr.Csizmás válasza danati (#28846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1, Thermaltake soha
2. Inkább az itteni szakértőkkel válogass össze apróból, OC, és Tody boltjából.

27k-ért nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy kijöjjön, legalább 35k-t számolj rá.

(vízhűtésből nincs teszkógazdaságos edition)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28848) Tikakukac válasza jones965 (#28832) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha most megmutatnám a radiátort akkor sem tudnál mit mondani rá mert apámmal szolgált katonaságban más funkciót teljesítve. A rendszerben lesz egy találomra kiválasztott blokk az apróról egy rakat cső valamelyik pumpa a kettő közül meg egy kábé 30 éves blokk amibe belemegy vagy 2 liter víz és majdnem 2 centis csövek mennek rá. Pumpán pedig arra lettem volna kíváncsi hogy mennyire lenne jó a tápnak bekötni az erősebbiket, egyáltalán kéne-e ekkora erő a rendszernek. Bár visszaolvasgatva bőségesen elég kakaó van benne, csak félő, hogy a táp nem fogja honorálni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28849) fsb1000 válasza shteer (#28834) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe...
A dolgok nem változnak.
Még mindig legalább 2 féle képpen lehet vízhütést építeni.
- a legjobb cuccokat megkeresve és a dizájnra hajtva
- reszelgetve, tervezgetve

Bocs, de beleolvastam kicsit a topicba, hogy a thermalték soha meg a H50 izé nem hüti le a tuningolt I7-et, meg dupla radi mellé 2 tripla elég lesz-e?
ejh... nem kinzott beneteket jó ideje senki "elmélettel".

(#28850) Tikakukac válasza nemethati (#28831) üzenetére


Tikakukac
titán

Legtöbbször marad a lapos koli miatt is, a vizezés már régi álmom és most sikerült annyi kacatot ötletet nah és lassan házat is szereznem hogy összerakjam. Persze az is hajt, hogy meddig megy a jó öreg p4-em és a kókány Asrock lap :C

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.